DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Honderd een en dertlgsie laargang No. 106 OH nammei besfaat alt 3 blafien, - - 1929 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprljs bij voorulibetaling pei 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door bet geheele Rijk 2.50. Afzonderlijke en bewljsnnmmers 5 cents. PRIJS DEB GEWONE ADVERTENTIENt Per regel 0.25, bi] groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsrulmte. Brleven franco aan de N. V. Boek- en HandelsdrnkkerfJ v/h, HERMs, COSTER ZOON, Voordam C 9. Directear: C. ERAS. J1AAYIIAG Telef.nf. Admfnlstrafie 3. Telefoonnr. Redacfle 33. PostQlro 37060. Hoofdredactear: Tj. N. ADEMA. 6 hi:i Dagelijksch overzicht. HET NIEUWE OOSTENRIJKSCHE KABINET. Geen bepaalde over winning voor de socialisten; de veranderingen in hei nieuwe kabinet. De Nationale Raad heeft Zaterdag met 89 tegen 59 stemmen de samenstelling van het kabinet-Streeruwitz goedgekeurd. Daarmee is het nieuwe ministerie, na een maand tobbens, eindelijk gekomen. In sa menstelling wijkt het niet zoo heel veel van het afgetreden ministerie dr. Seipel af. Dat is niet zoo heel wonderlijk, omdat de crisis eigenlijk alleen persoonlijk dr. Seipel gold. De geheele verandering komt slechts hier op neer, dat de socialisten een voorloopig com- promis gesloten hebben en er nu misschien eindelijk eens een eind komt aan de huurwet- ten-ellende, die de laatste jaren de Oosten- rijksche politiek vergiftigd heeft. Misschien! Ja, zeker is dat nog niet, om dat de socialisten na den storm, die hun toe gevende houding bij het onderling overleg der partijen heeft ontketend, weer aan het te- rugkrabbelen zijn gegaan, zoodat hun hou ding bij de behandeling in den nationalen raad nog niet geheel zeker is. Intusschen hebben de socialisten hun best gedaan, Vaugoin, den minister van oorlog, weg te krijgen, maar dat is hun mislukt Daar Streeruwitz, de nieuwe bondskanselier, ook al geen man naar hun hart is en zij in- zake de huurwetten meer toe hebben moeten geven dan voor hun positie onder het kiezers- volk wenschelijk is, kan men den afloop der crisis niet bepaald als een socialistisch succes beschouwen. Seipel is heen, dat is waar; maar zijn heen- gaan is duur gekocht. De Groot-Duitschers, die zich in deze cri sis het meest op den achtergrond hebben ge- houden, hebben ten slotte nog de meeste re- den tot juichen. In den nieuwen bondskanse lier hebben zij een man naar hun hart wat betreft de verdediging van de belangen der ambtenaren, die hun zoo na aan het hart lig- gen en dr. Schmitz, de clericale minister van onderwijs, keert niet in het kabinet terug; weliswaar wordt hij vervangen door een an- deren katholiek, maar deze komt nieuw voor de zaken te staan en heeft niet den machti- gen steun van mgr. Seipel naast zich, zoo dat hij voor de ietwat anti-clericale groot- Duitschers niet zoo'n groot gevaar beteekent als zijn voorganger. Wat de verdere wisse- lingen in het kabinet betreft, is de plattelan- der Hartleb als vice-kanselier door zijn par- tijgenoot ir. Vincent Schumy vervangen, heeft Thaler als minister van landbouw plaats moe ten maken voor Foedemayer, die evenals hij christelijk-socialist is, en zal dr. Johann Mit- telberger, het financieele genie van Vorarl- berg, dat door dr. Ender op den voorgrond geschoven is toen die bestemd scheen voor het kanselierschap, nu eens zijn krachten op de bondsfinancien mogen beproeven in de plaats van Kienbock, die zijn tweede minis- terschap van financien thans besloten heeft. Streeruwitz de nieuwe bondskanselier, is naar men weet, 55 jaar oud, oud-officier en financieel en oeconomisch deskundige. In hoeverre hij de politieke gaven bezit, die voor het bondskanselierschap vereischt worden, zal hij nog moeten toonen; in zuiver politiek opzicht was hij tot dusver nog niet op den voorgrond getreden. Dinsdag verwacht men Streeruwitz' regee- tingsverklaring. Buitenland DUITSOHLAND. na het oproer. In Neukoln en Wedding is de dag van Za terdag kalm verloopen. Nu de barricaden zijn opgeruimd, herneemt de omgeving weer een normaal aanzien. Niettemin zijn beide stads- gedeelten tegen 9 uur weer afgezet om licht- schuwe en oproerige elementen op een af- stand te houden. De bioscooptheaters moeten voor 9 uur sluiten, opdat de bezoekers tijdig het af te zetten gedeelte kunnen verlaten of zich naar hun woningen kunnen begeven. Alle cafe's en winkels zijn gesloten. Om 9 uur ging in alle huizen in het bezette gebied het licht uit, de ramen moesten geslo ten blijven. De politie is op alles voorbereid. In Neu- kolln staan pantseraato's gereed de agenten zijn met stolen helmen, karabijnen en hand- granaten uitgerust. Op de daken en balkons staan weder zoeklichten, hier en daar zijn machinegeweren opgesteld, ook zijn prikkel- draadversperringen aangebracht. Vele bewoners van de afgezette wijken heb ben tijdelijk elders een onderdak gezocht. Hier en daar hebben twijfelachtige elemen ten weder aanvallen gedaan op de politic Er zijn om 9 uur weer eenige person en ge- arresteerd, van wie enkelen wapens bij ^ch hadden. De vervclging der cnruststokers. net ..Sjchneljga-icht" ia het Berhiasdio hoofdbureau van politie veroordeelde den man, die op 1 Mei een overval deed op een commandant der Schupo, tot twee maanden gevangenisstraf. Tot dusver verschenen 50 personen, die in verband met de onlusten waren aangenouden voor den rechter in het hoofdbureau van poli tie; 19 hunner blijven in hechtenis, de 31 an- deren zijn weer vrijgelaten, daar men niet be- wijzen kon, dat zij zich aan ernstige vergrij- pen hadden schuldig gemaakt. De stakingsbeweging. In vele bedrijven werd Zaterdag opnieuw gestaakt als protest tegen het optreden der politie te Neukolln en Wedding. Zoo hebben 650 arbeiders, werkzaam bij den bouw eener nieuwe ondergrondlijn, het werk neergelegd, verder 600 man bij een Berlijnsche bouw- maatschappij, 120 man bij een ander bedrijf, enz. Bij enkele andere firma's werd het werk hervat. De Rote Fahne Instede van de voor den duur van drie weken verboden „Rote Fahne" wordt den abonnes van dit blad „Der Klassenkampf", het communistisch orgaan in Halle—Merse- burg, geleverd. Ongeregeldheden te Milnchen Een tegen Zaterdagmiddag op touw ge- zette communistische protestvergadering tegen de gebeurtenissen te Berlijn was door de politie verboden. Een troep communisten trachtte vergeefs in de zaal door te dringen en trok vervolgens in optocht door de stad Daar aan een sommatie der politie om uiteen te gaan niet werd voldaan, maakten de agen ten van den gummistok gebruik om de betoo- gers te verspreiden, maar zij verzamelden zich steeds opnieuw en wierpen de politie met steenen. Veertig personen, o.w. ook vrouwen, werden naar het hoofdbureau van politie ge- bracht en zullen ter beschikking der justitie worden gesteld. De begrafenis der slachtoffers. In de Berlijnsche practiezitting van de Communistische partij is besloten in den strijd tegen de politieijterreurs voor de vrij heid van vergaderen en demonstreeren voort te zetten en te verscherpen. Speciaal de be grafenis van de bij de onlusten om het leven gekomen arbeiders moet een grootsche de- monstratie worden. Alle krachten dienen te worden ingespannen dat de arbeiders op den dag der begrafenis en wel vnl. Woensdag middag tegen 2 uur de bedrijven verlaten en dat de transportarbeiders tusschen 2 uur en 2.50 uur het werk staken. EEN VERGEETACHTIG PASSAGIER. In een coupe derde lclasse heeft men te Ber lijn Vrijdagnacht een kist met 400 geweerpa- tronen gevonden. De vondst is onmiddellijk aan de politie gebracht. De vergeetachtige passagier, die vermoe- delijk alle reden gehad heeft om zich zoo spoedig mogelijk van de munitie te ontdoen, kon nog niet opgespoord worden. ONGELUK IN EEN CIRCUS. Te Frankfort a/d Main is Vrijdag in een circus een ernstig ongeluk gebeurd. Tegen het einde van het programma werkten twee artisten hoog in de tent aan twee aan elkaar bevestigde trapezes. De trapezes draaiden tenslotte zeer snel in het rond, waarbij plot- seling een touw is losgeraakt. Een der artis ten v.iel naar beneden en overleed spoedig. DUITSCHLAND'S GROOTSTE HOTEL Tien verdiepingen. Zevenhonderd bedden. Het Europa-hotel, een torenhuis, dat in de nabijheid van het Anhalte station te Berlijn zal verrijzen, was al geruimen tijd een twist appel tusschen de bouwpolitie en de hotel- maatschappij, die het laat bouwen. De bouwpolitie weigerde, de ontwerpen goed te keuren, waarop 14 verdiepingen wa ren geprojecteerd. In afwachting van een beslissing had de hotelmaatschappij den bouw stopgezet en wat er al stond, met een schutting omgeven. Dat ontsiert natuurlijk de buurt geducht. Thans is eindelijk een vergelijk getroffen Het gebouw zal „slechts" tien verdiepingen krijgen, en het hotel 700 bedden bevatten. Het wordt het grootste hotel van Duitsch- land. DE ROODE FRONTSTRIJDERSBOND IN PRUISEN VERBODEN. Naar van welingelichte zijde wordt mede- gedeeld, zal het verbod van den Rooden Frontstrijdersbond in Pruisen hedenmiddag officieel worden uitgevaardigd. Tot nog toe bestaat niet het voornemen, dit verbod voor het geheele Rijk te doen uitvaar- digen. Wel heeft de Rijksminister van binnen- landsche zaken de regeeringen der andere landen van het verbod in Pruisen in kennis gesteld. OVERSTE BAUER, t Bij het Chineesche gezantschap te Berlijn is bericht ontvangen, dat overste Bauer, de Dunsebe advaeur van de Nasldar-reeeerias in het hospitaal te Sjanghai ten gevolge van de pokken, waaraan hij reeds eenigen tijd lij- dende was, is overleden. TRAMONGELUK TE NEURENBERG. Tengevolge van het weigeren van de rem- men liep hedenmorgen de tram nabij de Neu- tor te Neurenberg uit de rails. De motorwa- gen reed tegen een breeden steenen stoep op De stoep werd vernield, terwijl het voorste gedeelte van den motorwagen geheel werd ingedrukt. De bijwagen werd omgeworpen. S passagiers liepen lichte verwondingen op. FRANKRIJK. EEN GEFORTUNEERDE ARMLASTIGE. Een mensch is nooit zeker van iets, en de oude heer Delannoy te Rijsel had niet kunnen denken, dat een daad van vergeetachtigheid zijn gansche bestaan zou veranderen. Delan noy leefde in een buitenwijk van Rijsel in nooddruftige omstandigheden: hij was arm- lastig. Onlangs zat hij in de tram en liet bij het uitstappen een portefeuille met 90.000 frank liggen. De tramconducteur liep den vergeetachtigen ouden man met de porte feuille achterna, waarvoor Delannoy hem met twee frank wilde beloonen. De conducteur be- dankte voor de fooi, maar het voorval werd ter kennis van de politie gebracht, die een on- derzoek instelde. Dit braeht aan het licht, dat de oude Delannoy, die voor een armen drom- mel doorging, een aanzienlijk bedrag bij een bank had staan en dat zijn kinderen in goeden doen verkeerden. De Rijselsche armenzorg is na het bekend worden van Delannoy's for- tuin terstond opgehouden hem te ondersteu- nen en nu is bovendien de fiscus nog geko men om een appeltje te schillen met den gie- rigaard, die zich nu wegens belastingontdui- king moet verantwoorden. DE DOODSOORZAAK VAN FURSY. Zijn overlijden door het gebeurde te Nice verhaas Toen onlangs de bekende Parijsche chan- sonnier Fursy overleed, werd aanstonds op- gemerkt dat hij gestorven moest zijn aan de gevolgen van de verwondingen, welke hij eenige maanden tevoren bij een vechtpartij te Nice had opgeloopen. Hij had daar een con flict gehad met den directeur van den schouw- burg, waar hij zou optreden en het was tot een handgemeen gekomen, waarbij hij vrij ernstig was gewond. Het parket te Nice werd van het gebeurde in kennis gesteld en droeg dr. Paul op een lijkschouwing te verrichten. Deze heeft thans rapport uitgebracht en verklaard dat de sla- gen, welke Fursy destijds opliep, niet de rechtstreeksche, doch wel indirecte oorzaak zijn geweest van zijn dood. Zij hebben n 1. den dood met eenige jaren verhaast, daar zij de normale ontwikkeling van de ziekte, waaraan Fursy leed, hebben bespoedigd en haar het snelle verloop deden nemen, dat zij tot dat tijdstip nog niet had vertoond. EEN AMERIKAANSCHE EN EEN SCHILDER. In een koffiehuis op Montparnasse te Parijs, waar heel veel vreemdelingen komen en schilders of wie zich daar voor uitgeven. had een rijke Amerikaansche kennis gemaakt met een jongen Hongaar, die zich ook „schil- der" noemde. De Amerikaansche had den Hongaar naar haar hotel meegenomen om, zooals zij zeide, afspraken te maken in ver band met het feit, dat hij haar portret zou schilderen. Toen de Hongaar echter zijn Amerikaansche verliet, nam hij voor honderd- duizend frank aan kostbaarheden mee, die hij door bemiddeling van twee Hongaarsche ju- weliers voor achtduizend frank te gelde maak- te. De schilder is thans door de Parijsche rechtbank tot dertien maanden gevangenis veroordeeld en de twee juweliers, hoewel zij voliiielden te goeder trouw te hebben gehan- deld tot acht en zes maanden. ENGELAND. DE SCHOTSCHE DOEDELZAK GE BOYCOTT. In Schotland heerscht opwinding over een verordening van bet gemeentebestuur van Largs, in Ayrshire, wa&rbij het spelen met den doeldelzak aan het strand van die bad- plaats voortaan verboden wordt. De overheid verklaart dat het verbod uitgevaardigd moest worden, omdat de doedelzakken het geraas dat de auto's al maken, nog vermeerderen. Wel zal men toelaten dat er muziek met ge- wone blaas-instrumenten, verzilverde en ko- peren, gemaakt wordt. Wij lezen echter niet dat saxophoons, naar het voorbeeld van de den doedelzak aan het strand van die bad- lijkt niet billijk tegenover de doedelzakspelers. DE ONLUSTEN IN BOMBAY. 21 dooden en 200 gewonden tt Bombay. Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal dooden te Bombay 21, terwijl het aan- tal gewonden op 200 geschat wordt. Na het samentrekken van een vrij groote Britsche troepenmacht is het niet meer tot incidenten van eecicen wnvaa? gekomen- Gedurendfe den nacht mag men zich niet op straat bevln den en het meevoeren van voorwerpen, die als wapens gebruikt zouden kunnen wor den, is-verboden. Tot nog toe zijn 300 personen gearres teerd. Al het werk ligt stil. In den afgeloopen nacht werd een inspec- teur van politie door Mohammedanen over- vallen en met stokslagen mishandeld. OOSTENRIJK. TRAMBOTSING. 19 gewonden. Gisteravond botsten in de Maria-Hilfer- strasse twee trams tegen elkaar. De schok kwam ernstig aan. 19 personen werden ge wond, waarvan twee ernstig. GEVECHT TUSSCHEN HEIMWEHREN EN ARBEIDERS. Het Neue Wiener Montagblatt meldt, dat gisteravond een vrachtauto met Heimwehren; vooraf gegaan door een auto met gendarmes uit Wiener Neustadt terugkeerde, toen het op het hoofdplein van Berndorff tot incidenten met de bewoners kwam. De gendarmerie kon de vechtenden echter scheiden. Te Leoberstorf kwam het eveneens tot een gevecht tusschen leden van de Heimwehr en sociaal-democraten. Hier was de rust echter niet zoo spoedig hersteld en tegen midder- nacht waren vijf sociaal-democraten en drie Heimwehren gewond. Het Neue Wiener Montagblatt meldt, dat het kort voor het ter perse gaan verneemt, dat in totaal 19 personen gewond werden. AZIe. DE SLACHTOFFERS VAN DE AARD- BEVING IN N. O. PERZIe. Naar schalting tusschen de 1000 en 3000 dooden; groote verwoestln- gen; gebrek aan water. Het aantal slachtoffers van de aardbe- ving in Perzisch Turkestan wordt volgens de laatste berichten geschat tusschen de 1000 en 3000. Volgens de Chicago-Tribune is deze aardbeving die de provincie Chorasan teister- de, een der zwaarste, die Perzie ooit gekend heeft. De materieele schade valt nog niet te schatten. Binnen een tijdsverloop van 24 uur werden op verschillende plaatsen in de pro vincie 12 aardschokken gevoeld. De verwoes- tingen vonden plaats van Meshed tot Ben- deriges, een vrij belangrijke haven aan de Caspische Zee. De schokken duurden van 20 sec. tot 3 min. Te Sjirwan en op talrijke an dere plaatsen bleef geen enkel gebouw ge- spaard. Alleen reeds te Budjnurd werden 400 aooden geteld. Tusschen Kahi en Baghan ontstond over een afstand van 25 K. M. een scheur in den grond van 3 M. breedte. De nood in het geteisterde gebied wordt nog verhoogd door gebrek aan water, aangezien ook de bevloeiingswerken zijn vernield. Ver schillende reddingsexpedities zijn op weg naar het geteisterde gebied. ZUID-SLAVI6. DE GEVANGENIS ALS HOTEL. „Betalende gasten" in de cellen. De correspondent van de Daily Telegraph zendt aan zijn blad een schitterend verhaal. Onder de vele gevallen van corruptie van hooggeplaatste ambtenaren onder het bewind van de Bratianu's, schrijft hij, is er geen zoo verrassend als dat van Pasco Burgan, den directeur van de gevangenis te Lugos. Dr. Junian, de nieuwe minister van justitie, had zijn procureur-generaal daarheen gezonden om een onderzoek in te stellen. Deze bevond. dat de directeur de gevangenis had verkeerd in een winstgevend hotel met een voortreffe- liike reputatie onder de boeren, die het op niarktdagen plachten te bezoeken. De prijs van het logies was laag en de keuken waarvoor de staat een goed deel van de ingre- dienten leverde begon een goeden naam in den omtrek te krijgen. Bij kennissen en be langrijke markten placht de directeur de ge- vsngenen, die nog in zijn etablissement ver- toefden. met verlof te zenden om ruimte te maker, voor zijn betalende gasten. Hij liet de verlofgangers deze gunst intusschen toch be ta! en, en wel in natura, met eieren, boter en vhesch, waarvan hij dan weer zijn betalende gasten voorzag. Aan het winstgevende baantje is thans een eind gekomen. De heer Burgan is thans zelf als gast in zijn hotel en tegen betaling wordt er niemand meer opgenomen. IT ALTS. DE KONING IN HET DORP MUSSOLINI. Bij zijn verblijf op Sardinie heeft de Ko- ning ook een bezoek gebracht aan het dorp Mussolini, dat onlangs verrezen is in de vlak- te van Terralba waar men bezig is met groot sche werken ter verbetering van den bodem Langs een nieuwen weg van verscheidene K.M. door de nieuwe ontginning bereikte de Koning per auto van Terralba uit het nieuwe dorp. Langs dien weg liggen al een 23-tal plaatsjes, die onlang6 gebouwd zijn. In het dorp was overal de vlag uitgestoken. Dolcet- ta, de directeur-generaal van de maatschap- een voor bedcmverfeeteriDg OP Sardinie. heeft den Koning daar ontvangen en hem eerst ge- ltid naar de kerk, die geheel gereed is, doch nog wacht op de wijding. Hier toonde Dol- cetta den Koning eerst de kaart van de wer ken en vervolgens ging het gezelschap per lift naar boven in den klokketoren, de hoogste campanile van de heele Campidano, vanwaar men een prachtig overzicht heeft over het heele gebied. Dit beslaat een uitgestrektheid van 18.000 H.A. tusschen den grooten straat» weg van Cristano naar Iglesias, waaraan Ter ralba is gelegen, endegolf van Oristano. Hier trof men vroeger een 40-tal groote poelen aan, die als het ware een Sardijnsche Maremmen vormden, door niet meer dan eenige tientallen van herders bewoond, die gehuisvest waren in hutten van takken en leem. De poelen zijn drooggelegd, er zijn behocrlijke kanalen voor een afvoer en de voorziening van water en de noodige verkeerswegen. Deze loopen allemaal uit op het dorp Mussolini, een model-dorp, niet alleen voor Sardinie, maar voor heel Italie. De bevolking van Mussolini telt op het oogenblik reeds 2000 zielen, onder wie 1000 landverhuizers uit de Polesina (de streek, die ongeveer met de provincie Rovigo overeen- stemt). Zij beschikken er over electrisch licht,' waterleiding en de modernste hygienische huisinrichtingen. Behalve het kleine, elegante kerkje met zijn hoogen 'toren, heeft het dorp zijn gemeentehuis, zijn school, zijn ziekenhuis met veertig bedden, zijn ontspanningsloka- zijn sportterrein, zijn badinrichting enz Dat alles is in goed twee jaar tijds tot stand <re- komen; een werk om trotsch op te zijn en dat dan ook met reden den Koning is getoond. 3ELGIe. ONTPLOFFING IN EEN DYNAMIET- FABRIEK. In een dynamietfabriek bij Charleroi heeft een ontploffing plaats gehad, waarbij drie arbeiders werden gedood. De fabrieksgebou wen werden geheel vernield. GASVERSTIKKING. Uit Halle wordt gemeld dat te Golbitz eert vrouw boodschappen ging doen en hare drie kinderen tijdens haar afwezigheid in de wo- ning insloot. Toen zij terugkeerde vond zij alle drie kinderen door gas verstikt. Pogin- gen om de levensgeesten weer op te wekken, mislukten. De vrouw moest in een inrichting worden opgenomen. DENEMARKEN. HET DEENSCHE SCHOOLSCHIP. Niet teruggevonden. De „Kobenhavn", het Deensche school* schip, waarvan sedert December 1.1. geen be richt meer is ontvangen, schijnt definitief ver- loren te zijn. Het Britsche s.s. „Deucalien", dat uit Kaapstad was vertrokken om het op te spo- ren, is onverrichter zake teruggekeerd. EGYPTE. BESTRIJDING VAN DE OOGZIEKTEN IN EGYPTE. De oogziekten zijn een van de plagen van Egypte, maar de regeering heeft nu de be- strijding krachtig ter hand genomen. Dezer dagen heeft Koning Foead het ge- sticht voor ooglijders dat naar Prinses Faw- kia genoemd is, te Alexandria geopend. De Egyptische eerste-minister zeide in een rede dat er groote inspanning noodig was om de plaag der oogziekten te bestrijden. De Egyptenaren konden nu een behoorlijke ver- pleging in het gesticht krijgen, in plaats van de oogziekten te. verwaarloozen. Het percen tage blinden daalt. In 1919 werd er 19 pCt. van de lijders blind, in 1928 bedroeg de ver- houding nog slechts 9 pet. Hij zeide dat de regeering voort zou gaan met het oprichten van ooglijders-gestichten, waarvoor genees- heeren en verpleegsters gevormd zullen wor den. AMERIKA.1 DE TORNADO IN DE ZUIDELIJKE 4 STATEN. 44 dooden Door de orkanen, die over verschillende Staten van Amerika hebben gewoed, zijn vol gens de laatste berichten 44 personen om het leven gekomen en meer dan' 100 gewond. Het ernstigst werd Virginia getroffen, met 22 doo den. De overige slachtoffers vielen in Noord- Carolina, Georgia, Alabama, Florida en Ar kansas. Daarna zijn ook Missouri en Illinois ernstig door de tornado geteisterd. Nog meer slachtoffers. Uit Washington wordt gemeld, dat het aantal dooden tengevolge van de tornado tot 48 gestegen is. EEN HISTORISCH KASTEEL AFGE- BRAND. In de kreits Biidingen (Opper Hessen) is gisternacht het kasteel Lindheim geheel door brand vernield. De groote kunstschatten die het bevatte, zijn eveneens een prooi der vlam- men geworden. De eigenares, de weduwe van den luite- nant-generaal v. Patrunky, kon slechts met moeite .worden gered, ALRMAARS COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1