iiMiistl! ConraDt. De Plaatsvervanger n meuweJ Japon r 1 feuilleton. Eerst No.' 106 1929. Honderd een en dertigste Jaargang. Maandaii Mei. Radio-hoekje Dinsdag 7 Met. Hilversum, 1071 M. 10.10.15 Morgen- Wijding. 12.152.Concert door het A. V. R O.-Trio. 2.2.45 Kookpraatje. 2 453— Gramofoonmuziek. 3.4.A. V. R. O- Knipcursus. 4.5.Microfoon-debutanten. Zang en piano. 5.307.15 Concert door het Omroeporkest, met medewerking van het „Rembrandt Solisten Kwartet". 7.157.45 Engelsch voor gevorderden. 8.15 Aanslui- ting van het Concertgebouw te Amsterdam. Beethoven-cyclus door het Concertgebouw- orkest onder leiding van Dr. Willem Mengel- berg. Na afloop persberichten en dansmuziek door het A. V. R. O-Dansorkest. Huizen, 336-3 M. (Na 6 uur 1852 M.) (Uitsluitend K. R. O. 11.3012.Gods- dienstig halfuurtje. 12.Tijdsein van de K. R- O.-klok. 12.151.15 Concert door het K. R. O.-Trio. 1.152.Gramofoon muziek. 2.2.20 Knipcursus. 5.305.50 Piano-recital. 5.50—6.10 Gramofoonmuziek. 6 10—6.30 Vervolg pianorecital. 6.307. Gramofoonmuziek. 7.7.25 en 7.358. curaus kerklatijn. 8.Uitzending uit het Rembrandt Theater te Eindhoven. Opvoering van „Die Schopfung". Oratorium van Jos. Haydn. Orkest, koor en solisten. Daventry, 1562 M. 9.35 Kerkdienst. 10.05 Lezing. 10.20 Gramofoonmuziek. 11.20 So- listenconcert, sopraan, bariton en piano. 12.201.20 Orkestconcert. 1.50 Muziekies. 2.50 Muziek. 2.55 Fransche les. 3.20 Orkest concert. 3.35 Bijbelbespreking. 3.50 Orkest concert. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Gediichten- voorlezing. 5.35 Nieuwsberichten. 5.50 Mu ziek. 6.05 Oude Italiaansche cellomuziek. 6 20 Vacantiepraatje. 6.35 Muziek. 6.45 Le zing: London Birds. 7.05 Concert door de militaire kapel. R. Goodacre, alt. H. Nash, tenor. 8.20 Nieuwsberichten. 8.35 Muziekies. 8.55 Nieuwsberichten. 9.— Dansmuziek. De Courville's uurtje. 10.—11.20 Dansmuziek. Pariis „Radio-Paris"1744 M. 11.50 1.10 Concert. Orkest onder leiding van A. Locatelli. 3.05—4.05 Solistenconcert, piano, viool en cello. 5.55 Gramofoonmuziek. 7.55 Opera-uitzending. Orkest, koor en solisten. Orkest onder leiding van H. Defosse. Langenberg, 462 M. 9.35 en 11.55 Gra mofoonmuziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.05—5.50 Werken van Brahms. Orkest, vo- cale en instrumentale solisten. 7.20 Concert. Westfalia-orkest. 7.50 „Im Mai". Concert. Westfalia-orkest en solisten. Zeesen, 1651 At. 11.204.20 Lezingen. 4 205.20 Orkestconcert. 5.207.05 Lezin gen. 7.20 Operauitzending. „De barbier van Sevilla". In een der pauzes: Beelduitzending. Na afloop persberichten. 10.0510.35 Proef-beelduitzending. Hamburg, 391.7 At. 10 50 Muziekuitzen- ding voor scholen. 5.35 Dansmuziek. 7.20 Hoorspel „Anselm und Angela'-. 9.50 Dans- les. 10.20 Dansmuziek. 11.5012.50 Weensch nachtconcert (gO'fl. 391.6 M.). Brussel, 511.9 M. 4.20 Trio-concert. 5.50 Gramofoonplaten. 7 35 Orkestconcert. 8.25 Fragmenten uit de Opera „Lohengrin". 9.05 Dansmuziek. ProvincSaal nieuws BERGEN. De door den raad ingestelde commissie inzake de uitvoering van de Vleeschkeurings- wet is het volgende rapport uitgebracht Blijkens de agenda stellen B. en W., die het reeds een week in hun bezit hebben, den raad voor het in handen van B. en W. te stellen om advies. Uitvoering Vleeschkeuringswet. Aan den Raad der gemeente Bergen! Ter voldoening aan de opdracht, ons bij fcesluit van Uwen Raad d.d. 28 Februari j.l. gegeven, waarbij wij werden belast met het indienen van een nieuw voorstel ten aan- zien van de uitvoering van de Vleeschkeu ringswet voor deze gemeente, hebben wij de ser U het navolgende te berichten. Zooals bekend, was de meerderheid van den Raad om financieele redenen tegen eene uitbreiding van het slachthuis, zooals door Burgemeester en Wethouders voorgesteld, waarin opgenomen eene volledige koelinrich- ting, terwijl de noodzakelijkheid niet werd gevoeld om de overeenkomst met Alkmaar betreffende de uitvoering van den dienst defi- nitief op te zeggen en over te gaan tot aan- stelling van eigen personeel. Door RICHARD MARSH. Vrij naar het Engelsch door C. M. G. de W. 62) HOOFDSTUK XXV. Een nieuwerwetsche vrouw. „Phoebe!" Het meisje keek op van haar naaiwerk toen mevrouw de kamcr binnenkwam. Zij werd tenminste tijdelijk, beschouwd ais het dienst- meisje van mevrouw. Het was een bedaard meisje, met goede manieren en ze had de ge- woonte alleen te spreken als het noodig was Het jonge vrouwt|e b-.s. houwde haar ^aarne niet alleen als dienstmr-isje, maar ook als ^e- zelschapsjuffrouw. Missrhien begrepen "zij elkander zonder woorden te gebruiken, het- geen wel meer gebeurt tusschen twee vrou- wen. Het was mogelijk, dat er ook sympatbie iestond tusschen die twee, zonder dat zij er •ver praten. Mevrouw Talbot was geagiteerd, alsof zij een aanval had van haar zenuwen; die geagi- feerd'heid nam foe hoe meer zij haar best deed zich zelf te beheerschen. Den geheelen dag had zij bezigheid gezocht, maar zij kon aiets vinden. Zij was begonnen met lezen. Zij had het eene boek voor en het andere na op- genonien, maar ze ,wierp, ze beurtelings alle Allereerst hebben wij ons vergewist of de gemeente Alkmaar bereid zou zijn, de over eenkomst omtrent de uitvoering en het toe- zicht op de naleving van de bij of krachtens de Vleeschkeuringswet gestelde bepalingen op dezelfde vergoeding, aan te gaan, en kan, blijkens een door ons van den Directeur van het Gemeente-slachthuis te Alkmaar ontvan- gen schrijven, worden aangenomen, dat Alk maar hiertoe bereid is. Behaive de oude bepalingen, zoude voorts in de overeenkomst worden opgenomen: lo. dat de noodslachtingen, akomstig uit de gemeente Bergen, kunnen worden ver- voerd en afgeslacht te Alkmaar in het Gem. slachthuis; 2o. cat gebruik van sterilisator en labora- torium van het Gemeente-slachthuis te Alk maar, ook kan geschieden ten behoeve van den Vleeschkeuringsdienst der gemeente Bergen. Hieruit volgt al dadelijk, dat Bergen niet behoeft over te gaan tot stichting van een Noodslachtplaats, waardoor reeds een be- langrijk bedrag kan worden bespaard. Voorts hebben wij ons in verbinding ge- steld met de heeren Gebrs. Hoogvorst, ter bespreking der eventueele overname door de Gemeente van het tegenwoordige slachthuis Alhoewel wij geen zekerheid hebben, in hoeverre het College van Burgemeester en Wethouders zich ten tijde van den aanbouw van het bestaande slachthuis tegenover Gebrs. Hoogvorst heeft uitgelaten omtrent eene toezegging, dat de gemeente Gebrs. Hoogvorst wel niet met het slachthuis zoude laten zitten, toch mag worden verondersteld, dat over de wijze van berekening der waarde, en het bedrag van eventueele overname, geen maatstaf was bepaald. De wenschelijkheid van overname in het midden latende, hebben wij dan ook ge- meend, dat de gemeente zich niet van de zede- lijke verpliclfting om het oude slachthuis over te nemen, moet onttrekken, waarin niet ligt opgesloten, dat de overname moet geschie den tegen elken prijs. Met den maatstaf der door Gebrs. Hoog vorst gemaakte berekening vOor den kost- prijs van aankoop en stichting van het thans bestaande slachthuis, kunnen wij ons geens- zins vereenigen. Wij hebben getracht met Gebrs. Hoogvorst een minneliike stichting te treffen doch, daar deze door de eigenaren niet werd aanvaard, is de meerderheid der Commissie van meening, dat de waarde kan worden ge- steld op f 7200; berekend, het gebouw naar nieuwbouwprijs na aftrek voor afschrijving van per jaar gedurende de 8 verstre- ken jaren, en de grond op den prijs, welke door den heer Jc. van Reenen wordt ge- vraagd, alzoo, oude gebouw 456 M3. a 15 de M3. 6840, waarvan afgaat f 820,80 (12 afschrijving) waarbij komt 1167, (778 M2. grond a f 1.50 de M2.) f 7186.20 of rond 7200. Vervolgens hebben wij, na een tweetal af- gevaardigden der slagers te hebben gehoord, en na ingewonnen deskundig advies, een plan van uitbreiding ontworpen, waarvan de kosten worden geraamd op f 12000, te weten: Voor aanbouw 660 M3 a/ 15 9900. Voor aankoop grond 410 M2. a 1.50 615.—. Voor verbouw bestaande oude gebouw 1485.—. Totaal 12000.—. Omtrent de inrichting en benoodigde in- ventaris hebben wij eveneens het oordeel in gewonnen van het Hoofd van Dienst, en de afgevaardigden der slagers. Daar het College van Burgemeester en Wethouders in verband met de werkzaamhe- den van den Gemeente-opzichter, niet aan ons verzoek kon voldoen, aan dezen ambte- naar op te dragen met den meesten spoed ons grondplan volledig uit te werken, noch een anderen technischen ambtenaar te onzer beschikking kon stellen, moesten wij, nood- gedwongen volstaan onze berekeningen te maken naar bijgevoegd schetsplan, hetwelk volgens onze aanwijzingen door den Ge meente-opzichter met bekwamen spoed is ge- teekend. Wij kunnen thans echter niet vol- doende beoordeelen, of, in verband met aestetische eischen, welke aan het gebouw in zijn geheel moet worden gesteld, de indeeling op het grondplan aangegeven, kan worden gehandhaafd. De heer Jc. van Reenen heeft zich bereid verklaard den benoodigden grond voor de uitbreiding, aan de Gemeente te willen af- staan tegen den prijs van 1.50 per M2. Wat de watervoorziening betreft, wordt het niet noodig geoordeeld het benoodigde water uitsluitend uit de dtinkwaterleiding te betrekken, wel voor het afspoelen van het ge slacht. Wij hebben ons dan ook gedacht een pomp-installatie te doen maken, en een stoomketel te bestemmen voor de warmwa weer weg. Zij had een wandelingetje gepro- beerd in het park, toen weer geschreven, vel- len vol, zij zelf wist ternauwernood wat ze schreef en dan scheurde ze het papier weer kapot in een bui van woede, hetgeen een oogenblikkelijke aanva! van woede scheen te zijn. „Phoebe, wou je graag getrouwd zijn?" Het was een dwaze vraag aan een jong meisje. Phoebe keek even op en zag toen weer naar haar werk; zij werkte altijd, ledigheid scheen iets onmogelijks voor haar te zijn. Zij scheen over een antwoord na te denken; het was niet onnatuurlijk dat zij op zulk een vraag niet voorbereid was. Maar mevrouw was wat ongeduldig. „Maar Phoebe, je zit daar alsof je je tong verloren hebt. Ik heb nooit een huis met zulke stilzwijgende menschen gezien. Als ik niet iemand vind om mee te praten, dan gebeurt er wat". Zij zei niet wat er gebeuren zou, maar ging haastig voort: „Heb je gehoord, wat ik je vraag? Zou je graag getrouwd zijn?" „Als het niet met een verkeerden man was, dan wel. Maar niet met Joe Sayers b.v." „Wat heb je tegen Joe Sayers? Is het al leen omdat hi] leelijk is en knorrig en akelig? Ik verzeker je, dat er mannen zijn die schij- nen te denken, dat het niet noodig is om iets anders te wezen can akelig. Maar a propos, waar is hij? Ik heb hem niet weergezien na dien eersten keer". >rHij doet gewoonlijk niet veel goeds, die Joe Sayers; u kunt zeker zijn, dat hij de een of andere kwade street uithaalt als j« tervoorziening. Hiermede is en uitgaaf ge- moeid van pirn. 740 voor de pomp-installa tie, en plm. 750 voor een stoomketel, te sa- men 1490 of rond 1500. Voor de werktuigen en verder inventaris, wordt aan de hand van de ons door Burge meester en Wethouders ter hand gestelde of- ferten, geraamd een bedrag van 3800. Wij doen hierbij opmerken, dat voor de broeikuip voor varkens de voorkeur wordt gegeven aan een afmeting van 1800 Mm. bi] 1000 Mm. bij 900 Mm. hoogte. De kosten hiervan bedragen 390. Voorts achtten wij in de runderslachtplaats zes vierradige vleeschtransportkratten voorshands voldoen de, terwijl achterwege kan blijven de aan- schaffing van een waterpistool voor het af spoelen der varkens. Wenschelijk wordt ge- acht, in plaats van 2, vier ontvettingstafels voor de waschbakken te bestemmen, en twee slachtschragen voor kalveren, in plaats van een schraag. Het plan, zooals wij U hierbij overleggen, hebben wij ter beoordeeling toegezonden aan den Inspecteur der Volksgezondheid, den hr. Dr. Klauwers, die hiertegen geen bezwaren heeft aangevoerd. De totale kosten voor aankoop oude in richting (gebouw en grond inbegrepen), voor verbouw oude gebouw, voor aanbouw, aankoop grond en aanschaffing van werktui gen en inventaris, zullen kunnen worden ge- iaamd op 7200 en 12000 en 1500 en 3800 of totaal 24500.waarvan 1485 feitelijk komt ten laste van het oude gebouw om dit te doen aansluiten aan den nieuwbouw. Wij komen tot de' navolgende exploitatie- begrooting Ontvangsten. Keur- en slachtloonen 7200. Stal- en voedergelden 250. Verkoop mest 50. Restitutie herkeuring 25. Ontvangsten totaal Uitgaven. Vergoeding aan Alkmaar Arbeidsloon knecht Pensioensbijdragen, 1554 Eventueele extra bediening Onderhoud gebouwen Onderhoud werktuigen Veevoeder, stroo en turfmolm Brandstoffen Verlichting Waterleiding 7525.—. 3500.—. 680.—. 105.40 115.- 300.—. 100.-. 130.-. 125— 50— 20— Uitgaven totaal 5125.40 Belastingen 100, Verzekeringen (wett. aansprakel.) 80, Kosten herkeuring 25, Kantoorbehoeften 40, Rente geldleening, onroerend goed, 4 3/4 van 19200 912,— Aflossing 1930 (in 40 jaar) 480, Rente geldleening inventaris enz. 4 3/4 van 5300 251,75 Aflossing 1930 (in 1254 jaar) 424, Onvoorziene uitgaven 86,85. Uitgaven totaal 7525, In't drukst van het seizoen zal het noodig zijn op 4 dagen in de week gelegenheid te ge- ven tot slachten, alszoo 12 (weken) X 4 (slacht) dagen; overigens zal volstaan kun nen worden met 8 (weken) X 3 (slacht) da gen en het overige deel van het jaar 32 (we ken X 2 (slacht) dagen. Rekenen we voor den knecht een loon ge- middeld van 5.per dag, dan zal het loon over een vol jaar bedragen, 48 24 64= 136 (dagen) X 7 5— 680.—. Voor 't geval hiermede niet kan worden volstaan, is voor extra-bediening bovendien geraamd 115— De administrate kan gevoegelijk op dezelf de wijze geschieden als voorheen. Wij meenen echter nog te moeten aanbeve- len de aanschaffing van een weegregister, waarvan de aanschaffingskosten worden be- groot op 1025— a 1170— Daar aan weegloonen, volgens raming van Burgemeester en Wethouders zoude kunnen worden ontvangen een bedrag van 250. behoeft deze aanschaffing niet op de exploi- tatie-begrooting te drukken, aangezien rente en aflossing van het te leenen kapitaal voor het weegtoestel voldoende gedekt worden door de opbrengst aan weegloonen. De overige uitgaafposten behoeven geen nadere toelichting. De opbrengst der slacht- en keurloonen over 1928 is geweest totaal 6393.30 54- Aangezien, deze opbrengst als maatstaf nemende, met de thans geldende tarieven niet kan worden volstaan, zal voorzichtigheids- halve, eene verhooging der slacht- en keurloo nen moeten plaats hebben, welke echter voor slechts enkele jaren noodig zal zijn; lo. door- dat de rente jaarlijks kleiner wordt door de aflossing op het kapitaal2o. door de te ver- niet weet waar hij is. Ik denk, dat hij het met oom het een of ander plan bedenkt". „Wat bedoel je met het een of ander plan?" „Er hangt iets in de lucht. Voelt u het niet? Ik wel. Ik heb de „Monnik" al zoo lang gekend1, dat ik er een soort van voorgevoel van heb. Er wordt bepaald iets op touw.ge- zet, dat voor iemand kwaad kan afloopen. En het zal niet lang meer duren ook". „Geloof je dat werkelijk? Ik heb zelf ook zoo'n onaangenaam gevoel, net als jij en ik kan het niet van mij afzetten. Phoebe, ik moet je een vraag doen en je moet er open- hartig op antwoorden, net of wij twee zus- ters waren. Je ken>t die vrouw in Penance, die Judith. Denk je, dat het mijn man is, die met haar getrouwd is?" Het meisje sloeg de oogen op en hield ze ditmaal op mevrouw Talbot's gelaat geves- tigdheel verwonderd keek ze. „Dat denkt u toch niet? Dat is het toch niet, dat u kwelt?" „Hoe weet je dat er iets is dat mij hin- dert?" „Dat is gemakkelijk te zien". Phoebe's antwoord was in woorden ge- huld, waarop de ander absoluut niet voor bereid was. Zij sprak op zeldzaam ernttigen toon. „Zegt uw eigen hart u dat niet? Kunt u niet diep genoeg in zijn hart kijken Hij is niet een man, the een vrcruw iets zou voorlde- gen. Hij doet u evenmin oarecht aan als u hem. Hij vertrouwt u gehsd en *1; vertrouwt km wachten uitbreiding der Gemeente, en hier mede gepaard gaande vermeerdering van slachtingen. Wij stellen U voor de slacht- en keurloonen te bepalen als volgt: Huis- Gewone-; slacht voor een paard of rund 8.4.50 voor een pink of veulen 6.2.50 voor een vet kalf, slachtge- wicht 70 Kg. en daarboven 5.3.50 voor een vet kalf ben. 70 Kg., of nuchter kalf, met slacht- gewicht boven 50 Kg., een schaap of lam 2.— 1.25 voor een nuchter kalf of speen- varken, max. gew. 50 Kg. 0.75 0.50 voor een varken, max. gew. geslacht 60 Kg. 2.50 1. voor een varken boven gesl. gew. v. 60 Kg. 5— 3— voor een bok of geit 0.50 0 50 voor ingevoerd vleesch per Kg. 0.04 0.04 Volgens deze tarieven zou de opbrengst over 1928 hebben bedragen: 7179.56 (ex- clusief noodslachtingen). Dit rapport eindigde, vestigen wij Uwe aandacht erop, dat de nieuwe slachtinrichting gedurende de eerste tientallen jaren voldoen de ruimte zal bieden, en aan alle moderne eischen zal voldoen. Bergen (N.H.), 25 April 1929. De Commissie uit den Raad: L. DEN DAS; J. E. MARTIN; Jb. SWAAG. SCHERMERHORN. Gasbedrijf. Tot fitter aan het gasbedrijf te Dordrecht is benoemd N. Kutterink, gasfitter alhier. HOORN. Door den architect Joh. Verberne is het bouwen van een schilderswerkplaats met bo- venhuis en pakhuis opgedragen aan de firma Gronert en Moeyes, aihier. HAUWERT. Tot directeur van de Zuivelfabriek „de Vol- harding" is benoemd de heer P. van der Mo- len; tot commissaris de heer C. Koster. WARMENHUIZEN. 1Jsclub. „Hoe kan je dat weten dat hij mij geheel vertrouwt. Dat lijkt in't geheel zoo niet. Hij vertelt mij niets. Ik heb hem allerlei ge- vraagd, over dingen die ik moet weten, die ik recht heb te weten en hij geeft er geen ant woord op". Phoebe zag haar meesteres aan alsof zij verbaasd was over haar heftigheid; toen sloeg zij de oogen neer en begon stilzwijgend te naaien, een houding, die Betty blijkbaar boos maakte. „Je bent een heel lastig persoontje, Phoebe. Ik weet niet wat ik gezegd heb dat je boos gemaakt heeft't is net of ik iets verkeerds gezegd heb". Het antwoord van het meisje beduidde niet veel. „Als ik gezegd had, wat ik op mijn lip- pen had, dan zou u boos op mij wezen". „Geneer je als je blieft niet om mijn ge- voelens Zeg alles wat je wilt, liever dan steeds dien draad op en neer te halen, alsof je een automaat bent. Ik sta er op dat je zegt wat je op je lippen had". „Ik wou zeggen, mevrouw, dat als't mijn man was dan zou ik hem vertrouwen en hem geen vragen doen, indien hij zooveel van mij hield als uw man van u houdt". Het bloed vloog het jonge vrouwtje naar de wangen. „Phoebe, hoe durf je zoo iets zeg gen. Wat meen je ik had geen idee dat je zoo iets zou zeggen, neen, dan had ik je niet laten aitspreken. Maar daar je het nu een- mMtl gazagd hebt, hoe weet je dat hij mij lief heeft?" „Iedere gek kan dat zien-'. Je gebruifct zoacjerliage woorden. Ik be-. zig- De N. V. Bloembollenveiling ,,'t Cen trum' hoopt op 14 dezer hare reeks aan- gekondigde groen te veld staande ver- koopingen in te zetten met eene veiling te Wijk aan Zee en Duin en Velsen, ge- volgd door eene op 16 dezer te Heems- kerk en Wijk-aan-Zee en Duin. WERVERSHOOF. De weg van Wervershoof tot het groot ge maal van Andijk zal geasphalteerd worden DIRKSHORN. Donderdag had alhier van wege de Neder- landsche fabriek van Brandbluschapparaten te Amsterdam een demonstratie met haar Schuim-handbluschapparaat „Excelsior" plaats. Een lap asphalt, rijk met teer bestreken, werd in brand gestoken. Hoog laaiden de vlammen op en een dikke, zwarte rook walm- de in groote wolken daarboven. In enkele oogenblikken werd het vuur uitgespoten. Vervolgens werd een houten getimmerte, met benzine begoten, in brand gestoken. Een vreeselijke hitte verspreidde zich rondom, maar weder werd in enkele seconden de brand gebluscht. De demonstrtie mag dus als uit- stekend geslaagd worden beschouwd. Meubelen en kleederen, met het schuim be- spoten, worden niet beschadigd. Het apparaat, dat een inhoud heeft van Anna Paulowna is benoemd de heer G. We zouden genegen zijn te wenschen, dat zoo'n apparaat met een inhoud van 3 L. ware te verkrijgen tegen den prijs van b.v. 15 Dan zou wellicht menig particulier er toe over gaan, zoo'n voorwerp aan te schaffen. Elke beginnende binnenbrand zou hiermede ook worden gebluscht. BARSINGERHORN. Alhier werd op 3 Mei aanbesteed het bou wen van een noodslachtplaats met inrichting voor de verwerking van afgekeurd vee en vleesc* van den vleeschkeuringsdienst, kring Barsingerhorn Architecten P. M. A. Huurman en Willem Stok te Den Haag. Laagste inschrijver was M. de Groot te Heerenveen, massa a. 61.800, b f 63.900. Hoogste inschrijver O. Pik te Barsinger horn, massa a. f 95 484, b 96.484. Ingekomen 16 biljetten, waarvan een van onwaarde. ZIJPE. Vrijdag heeft in het lokaal van den heer J Broer ten overstaan van notaris Wegener Sleeswijk de afslag plaats gehad van een k AMSTERDAM, Nieuwendijk 225-229. UTRECHT, Oude Gracht 151, grijp niet welken grond je hebt om zulke dingen te zeggen. Veronderstel dat ik het niet zien kan". ,,U kunt het wel". Nogmaals keek het meisje van haar naaiwerk op en er was iets in haar blik dat Betty deed schrikken. „Wou u zeggen, dat u niet zien kunt wanneer een man u lief heeft, en uw eigen man nog wel?. Ach, dat is duidelijk genoeg. Er is niets in de wereld waar uw man meer om geeft dan om u. Er is niets dat hij niet voor u zou willen doen, daar ben ik zeker van. Het is om uwentwil, dat hij geen antwoord geeft op uw vragen, en misschien ligt hij er's nachts over te tobben. Hij kan u voor uw bestwil niet meer vertellen. Voor u zou hij alles, dood en verderf voor zich zelf in het aangezicht dur- ven zien; hij denkt over niets anders dan u plezier te dcen. Omdat u niet gelukkig is, voelt hij zich diep ongelukkig". „Hoe weet je, dat ik niet gelukkig ben?" „U zou heel anders wezen als u het wel was". „En hoe weet je dat hij ongelukkig is?" „Dat zal hij net zoo lang blijven totdat n hem gezegd hebt, dat u veel van hem houdt". „Phoebe, je vertelt den grootst mogelijken onzin. Bespottelijk! Als ik had kunnen den ken, dat je zulke dingen zou zeggen, had ik je zeker niet lastig gevallen. Ik heb kort ge- leden gelezen, dat menschen uit de midden- klasse ran de maatschappij alleen verliefd worden". „De man, die dat boek geschreven heeft, belfcekent diet veel; dat weet u zelf wel". t <W_ordt vervolgd Aan J. Jonk van de lichting 1926 is door den commissaris der koningin bij besluit van 30 April 1929 voor goed vrijstelling van den dienstplicht wegens broederdienst verleend. De heer Hollenberg van Castricum reed Woensdagnacht met zijn motorrijwiel de klugt van den Schermerhornderweg op. Doordien het eenigszins mistig was, reed hij in plaats van rechtsaf den Beemstedijk op, rechtuit de Beemsterringvaart in. Gelukkig kon hij goed zwemmen en wist zoodoende weer op het droge te komen. Had hij dit niet gekund, dan was hij zeer zeker ver- dronken, daar in dit late uur niemand aan- wezig was de behulpzame hand te bieden. Bewoners van Schermerhorn hebben hem van droge kleeren voorzien en een rijwiel, waarmede hij zijn reis kon vervolgen. Het motorrijv/iel is 's morgens door den garagehouder Wester op het droge ge- bracht. WINKEL. Door het hoofdbestuur der Posterijcn, Telegrafie en Telefonie, is aan G. de Geus te Lutjewinkel, in afwachting eener wette- lijke regeling, voorloopig vergunning ver leend voor de oprichting van een radio- distributie-centrale voor Lutjewinkel en de Weere. Gisteravond werd in het cafe van den heer H. Slikker alhier eene bijeenkomst ga- houden van bovengenoemde vereeniging on der voorzitterschap van den heer H. G. Prijs. Spr. betuigde zijne tevreaenheid over het verloopen seizoen, bracht hulde voor de verrichte prestaties, hoofdzakelijk van de sport en wel van de ijssport, en aan beide deelnemers der Elfstedentocht. Ook werd hulde gebracht aan het Ge- meentebestuur voor de hulp van werkloo- zen aan den ijsbond verleend. Vervolgens bracht de voorzitter ter sprake, dat er ook door het bestuur plannen gemaakt zijn om hier een ijsbaan aan te leggen, daar wij ons thans nog steeds moeten behelpen met een gewone baan. Hoewel dit nog wel eenig be- zwaar zal ontmoeten, heeft het bestuur toch niet stil gestaan om hier een begin aan te maken, doch verder is het niet gekomen, daar de eigenaar van het stuk land zich toen teruggetrokken heeft! Na deze inleiding werd door den heer N. Pronk, de beroemde hardrijder en win- naar van zeer vele prijzen, op verschillende plaatsen, al zijn prijzen tentoongesteld. Dit was werkelijk een schitterend gezicht, al die prachtige prijzen, zooals bekers, kran- sen, een prachtige barometer enz. en meer dan 30 medailles. Al deze prijzen wer den door het bestuur en genoodigden met belangstelling nagezien. De voorzitter dankte den heer Pronk voor de moeite, om al deze prijzen mede te ne men ter bezichtiging. Daarna werd wederom het gesprek ge- voerd over de ijsbaan. Zooals reeds is aangehaald, had het be stuur reeds plannen gemaakt voor een goe de baan en wel op een stuk land van den heer F. Pronk Fzn., groot 354 bunder. Een schetsteekening hiervan was reeds aanwe- Na eenige uitvoerige besprekingen werd besloten dat het bestuur een exploitatie- begrooting zal opmaken en wederom in overleg met den eigenaar van dat stuk land tot eene overeenkomst zou kunnen komen. Het bestuur was van meening dat het wel levensvatbaarheid zou kunnen hebben, doch zoolang men geen begrooting heeft, kan men niet oordeelen of dit al of niet aan te gaan is. Nadat men nog eenigen tijd gezellig zat te praten, werd deze bijeenkomst gesloten. BEVERWIJK.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5