Rechfszaken Rinnenland Boerenhuis met wei- en bouwland ter grootte van 13.81 90 H.A., gelegen aan den Ooster- weg, gem. Callantsoog, thans in huur bij den heer P. Hoep en eigendom van de fam. Van de Poll In diverse perceelen werd 't op 19 April ingezet op 5500. Een perceel weiland. genaamd „Het Boe- kelsland", groot 1.36.70 H.A., werd ingezet op f 1930 De uitslag was dat in verschillende comb; natien een en ander gebracht werd op f 9970 en op 800 daarboven werd afgemijnd door den heer E Rentenaar te Schagerbrug. Alzoo totaal 10700. URSEM. In de plaats van den heer A. Tessel, die Senoemd was tot lid van het Dagelijksch Bestuur van den polder „De Banne van Ur sem", is tot Hoofdingeland gekozen de heer C. Stuyt te Rustenburg. Naar we vernemen is binnenkort de overplaatsing van den heer C. Ypma, Rijks- veldwachter, brigadier-titulair, alhier te ver- wachten naar Blokker. Op Maandag 6 Mei a.s. zal de nieuwe R.K. school te Ursem, in gebruik worden ge- nomen. Des morgens om half acht zal een plechtige H. Mis worden opgedragen. Na af- loop worden alle schoolkinderen in de oude school getracteerd en onthaald, vervolgens in optocht naar de nieuwe school, waar de plechtige wijding plaats heeft en de kinderen liederen zullen zingen. Daarna de officieele opening. Den Deken te Wognum is verzocht de plechtige wijding te verrichten. BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het bestuur der Langen- dijker Groentenveiling te Broek op Langen dijk op Donderdag 2 Mei De keurlijsten over de maanden Maart en April, welke respectievelijk 56 en 36 keurin- gen bevatten, werden aan de leden rond- gegeven. tegenwoordig'waren 22 personen, waar- onder een lid van Koophandel. Uit het rapport over het nazien van het kantoor, werd medegedeeld, dat alles in gotde orde was bevonden en dat in de maand Maart geveild was voor een bedrag van f 714055,98, waarvan voor Broek op Lan gendijk 153742,19, Zuid-Scharwoude 87989,24, Z.-Scharwoude R.K. f 17842,28, Heer-Hugowaard 34177,42, Heer-Hugo waard R.K. f 47356,38, Hensbroek 6506,94, Koedijk f 177739.90, St Pancras 120597,76. St. Pancras R.K f 20125,56, Ursem 6138,92, de Schermer f 19242,31, Oterleek 5483,42, Diversen 17193,66. In de maand April was geveild voor een bedrag van f 454973,21, waarvan voor Broek op Langendijk 73368,20. Zuid- Scharwoude f 67708.84', Zuid-Scharwoude R.K. f 9674,75, Heer-Hugowaard 26692,08, Heer-Hugowaard R.K. f 35187,41, Hens broek 3434,08, Koedijk f 118616,73, Sint- Pancras 70237,47, Sint Pancras R.K. f 11856,59, Ursem 6822,38; de Schermer f 17180,52, Oterleek 3483,62, Diversen 10716,54. De seizoenomzet (1928/1929) heeft bedra gen 4.282.645,63. De voorzitter, burgemeester Slot zeide, dat het crediet groot 50.000 aangevraagd bij de plaatselijke boerenleenbank toegestaan is. De brief moet geteekend worden door voor zitter en secretaris van de L. G. C. en door eenige bestuursleden als borg. Hiervoor zijn zes bestuursleden gevraagd, welke alien be- reid zijn te teekenen. Een bespreking werd gevoerd over de risi- co van diegene die den credietbrief zullen teekenen. Medegedeeld wordt dat de Boerenleenbank deze formule eischt, doch dat er voor borgen en opnemers geen risico is, daar het omschre- ven is dat de L. G. C. de schuldenaresse is. Het aangekochte huis is voor slooping ver- kocht bij inschrijving en is gegund aan den hoogsten inschrijver, de heer A. Smit van St. Pancras voor de som van f 315. Het leggen van een vloer in de overkapping is bij inschrijving aanbesteed en gegund aan den heer J. de Jong van Broek op Langendijk als laagste inschrijver voor de som van 1743. Het leveren van 1000 bloembollenmanden is gegund bij inschrijving aan den heer D. Nol van Alkmaar voor 93 cent per stuk. Nog werd medegedeeld dat de brand- bluschapparaten opnieuw zijn gevuld, zoo- dat die thans weer in goede orde zijn. Een schrijven was ingekomen van de firma Spruijt uit den Haag dat hij de nieuwe uien- sorteermachine in orde zal maken en een on derzoek zal instellen naar de capaciteit, wel ke niet aan de opgave voldoet. Nog werd medegedeeld dat een dubbele tomatensorteermachine 1325 moet kosten. Voor een tomatensorteermachine was ook een prijslijst ingekomen van de firma Brink- man te's Gravenzande, waar een groote ma chine met een capaciteit van 5000 pond per uur moet kosten 1150. Daar het prijsverschil zoo groot was, is een onderzoek ingesteld en is gebleken dat ook de machines van den heer Brinkman zeer goed voldoen en werd besloten de ma chine bij laatstgenoemde aan te schaffen. Schrijven ingekomen van den secretaris van het Hollandsch-Bloembollenkweekers- Genootschap, met bericht dat ons verzoek is toegestaan om hunne vergaderingen te be- zoeken waarvoor jaarlijksch contributie moet betaald worden. Het werd op prijs gesteld dat wij die ver gaderingen kunnen bezoeken, zoodat aan de verplichte contributie voldaan zal worden Schrijven ingekomen van het gemeentebe- stuur van Koedijk met bericht dat in de raadsvergadering besloten is over te gaan tot den aanleg van een rijwielpad en voetpad door de Daalmeer, waarvan de kosten be- raamd zijn op 17.500. "W5t'' De begrooting was 13000 zoodat, nu de weg zooveel meer moet kosten, een bijdrage van de L. G. C. gevraagd wordt van ten minste 11000. v Daar voor het geven van deze Jnjdrage de algemeene vergadering hare goedkeuring heeft uitgesproken werd door het bestuur, be sloten deze som bij te dragen. 'V Mededeeling werd gedaan van de Vier- bondvergadering, waarvan een verslag in de couranten heeft gestaaa. wiens bruidje bij de f inrichting van haar huis streeft naar intieme gezelligheid en daarbij blijk geeft van praktischen- zin. Zij weet, dat een goed verzorgde tafel de maalcijden tot feestelijke momenteh in het huiselijk Ieven maakt, dat een mooie en volledige collectie tafelzilver daarbij een eerste ver- eischte is. En toch zorgt zij ervoor hierin geen onnoodig kapitaal vast te-leggen, want natuurlijk kiest zij De heer Muller merkte op, dat daar door den voorzitter gezegd is dat het wel l'A jaar geleden was dat de Vierbond vergadert heeft en achtte het wel gewenscht dat er meer voeling met elkaar gehouden werd. Spr. zou het ook meer gewenscht vinden als de vier veilingen onderling meer voeling met elkaar zouden houden. De keurlijsten welke inmiddels zijn nage- zien, werden geen aanmerkingen op ge- maakt. De heer W. Dirkmaat teekenaar van het te stichten nieuwe gebouw op het aangekochte terrein, is ter vergadering gekomen om de teekening daarvan toe te lichten. Voor. heet- te den heer Dirkmaat hartelijk welkom en gaf hem de gelegenheid een uitlegging er van te geven. De heer Dirkmaat gaf op zeer duidelijke wijze toeliciiting van dezelve en deelde mede dat het gebouw kwam te staan op een opper- vlakte van 750 M2. en dat auto's rondom in het gebouw konden rijden met in- en uitrij- deuren. Enkele wijzigingen werden nog aange- bracht, doch het gebouw in zijn geheel, werd door de vergadering goedgekeurd. Voor het gebouw waren twee begrootingen gemaakt. Het is van een verdieping met een plat dak en nu was de eene begrooting geba- seerd, dat er een verdieping op geplaatst kon worden en de andere zonder opbouw. Daar het prijsverschil niet groot was en men het zeer gewenscht achtte dat er later voor welk doel ook een verdieping op ge plaatst kan worden, werd besloten om het zoo te laten maken dat later opgebouwd khu worden. Bij den rondvraag vroeg de heer Vet van Ursem of men, als men hier bloembollen veilt ook lid van de bloembollenvereeniging moet zijn. Gezegd werd dat dit niet het geval is. Nog werd gesproken over het veilingper- centage van uit de hand verkochte produc ten. Dit zal op de volgende vergadering be- sproken worden. Door den penningmeester werd de stand van de kas nog medegedeeld De voorzitter deelde nog mede dat voor ieder bestuurslid een jaarboek van het Cen- traal Bureau is aangeschaft en ieder zoo'n boek, hetwelk zeer belangrijk is, kan mee- nemen. Hiermede werd de vergadering onder dank- zegging door den voorzitter gesloten. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Vrijdag 5 Mei. EEN BELANGWEKKENDE DRANK WETOVERTREDING TE EGMOND AAN ZEE. Reeds lang liep door het visschers- dorp het gerucht, dat de kruidenierster, de 37-jarige mej. Hendrika M., er een soort smokkelnandeltje in sterken drank op na hield. Zij was al eens een keer gesnapt, doch had door een schikking verdere vervolging weten te voorkomen. De plaatselijke politie, vooral de rijks- veldwachter Bergsma was steeds waak- zaam en het gelukte hem op den Oude- jaarsdag, 31 Dec., van het vorige jaar zekeren Willem A., 'n los werkman, aan te houden, die bleek in het bezit te zijn van een flesch, waarin een halve liter prima jenever, welk geestrijk vocht hem volgens zijn eigen erkentenis even te vo- ren was verstrekt door mej. M. met de waarschuwing er bij dat hij voorzichtig moest zijn, daar de politie op dezen dag wel weer op den loer zou liggen. Die waarschuwing bleek dan ook niet over- bodige doch kon de voor mej. M. nood- lottige gevolgen niet voorkomen. E enhuiszoeking werd gedaan en te haren woonhuize een geheele karlading flesschen, gevuld met diverse keelsme- ring, als advocaat, rum, cognac, jenever, brandewijn, wisky, half om half, elixter d'Ar.vers enz. enz., te veel om op te noe- men. Na gedaan onderzoek door den scheikundige, bleek, dat slechts een 3-tal flesschen, respectievelijk gevuld met bessensap, abrikozen en boerenjon- gens 15 volume procent of minder be vatten, terwijl de overige dranken m66r dan 25 pet. sterken drank bleken te be vatten. De verdachte had door tusschenkomst van haar advocaat, mr. A. Prins Jr., een schikking voorgesteld en daarbij aange- boden de maximumboete 100 te vol doen, doch de ambtenaar, mr. Brueijs Tack had deze tvansactio geweigerd, om- dat hem bekend was, dat mej. H. voor- kwam op de lijfet van sollicitanten voor I een drankverguning en hij meende door 1 een veroordeeling wegens drankwetover- treding, het verleenen van die vergun- ning te moeten beletten. De overtreedster moest dus heden te- recht staan; zij was echter niet versche- nen, doch liet zich vertegenwoordigen door haar gemachtigde, mr. A. Prins Jr. Gedurende de behandeling dezer drankwet, waarin de werkman Willem Abie, Dr. Moll als deskundige, en rijks- veldwachter Bergsma als getuigen wer den gehoord, kwam naar voren, dat ver dachte vroeger in het bezit was van een vergunning voor kleinhandel in sterken drank. Door een bedriegelijke handeling in strijd met de drankwet, bestaande uit het heimelijk in gebruik stellen van een schijnbaar onbruikbaar gemaakte ver- bindingsdeur tusschen haar kruide- nierswinkel en slijterij was die vergun ning ingetrokken. De ambtenaar van het openbaar mi- nisterie hield een uitvoerig requisitoir en bracht hulde aan de heeren Bergsma en Dr. Moll voor het uitstekende onder zoek. Spreker wees er op, dat vbrdachte bekend stond, clandestien In sterken drank te handelen, tepwijl getuige Abie op de zitting had verklaard, dat hem door verdachte meermalen sterken drank was verstrekt, niet alleen, doch dat zij hem ook voor de politie had ge- waarschuwd. Mr. Tack wees er voorts op dat door de onwettige handeling van verdachte de bona fide drankverkoopers, die hooge vergunningsrechten moeten betalen, een oneerlijke concurrentie werd aangedaan en deze daardoor bena- deeld werden. Spreker aarzelde dan ook niet hier de maximum boete te vorderen en waar twee overtredingen waren ge- constateerd, requireerde hij 2 X 100 boete subs. 2 X 100 dagen hechtenis met last tot vernietiging van den in beslag genomen voorraad sterken drank. Verdediger en gemachtigde mr. A. Prins Jr. bracht in het midden dat het hier wel scheen of Barbertje pers6 han- gen moest. Pleiter noemde de aandikkin- gen in het procesverbaal van de rijkspo- litie minder goed geplaatst, daar men zich moest bepalen tot de feiten en aan- duidingen op niet bewezen geruchten achterwege konden blijven. Voorts me- moreerde pleiter, dat toen aan verdachte de vergunning was ontnomen, zij bleef zitten met een belangrijken voorraad drank en het niet zoo onnatuurlijk was als zij zoo nu en dan eens van dien voor raad, waarin veel geld was blijven ste- ken, verkocht. Ten slotte noemde pleiter het minder juist van den ambtenaar om een aannemelijke schikking te weigeren, aliedn om aan verdachte de mogelijkheid voor het verkrijgen van een nieuwe ver gunning te onthouden. Pleiter eindigde zijn betoog met voor zijn cliente een min der zware straf te verzoeken. De ambtenaar van het openb. ministe- rie bleef niet in gebreke uitvoerig te repliceeren, voornamelijk op het hem door pleiter gedane verwijt met betrek- king tot het niet verleenen van de ver gunning. Spreker verdedigde zijn hou- ding in deze en zeide te meenen, dat het zijn taak als ambtenaar was, zooveel mogelijk te voorkomen, dat een derge- lijko vergunning wordt verleend aan per sonen, die ongeschikt zijn. De drankwet zelf heeft in art. 8 le lid no. 11 ook deze aangelegenheid geregeld. Mr. Prins dupliceerende, vestigde de aandacht op de strooming, die heden ten dage bij de justitie bestaat, om te re- classeeren. In verband met dezen milde- ren geest meende verdediger, dat het beter was mede te werken dat verdachte die vergunning zou verkrijgen. Er was dan voor haar geen enkel motief om de drankwet te overtreden en de ambtenaar en de politie konden gerust zijn. Pleiter handhaafde dan ook zijn opvatting over de z. i. minder juiste houding van den ambtenaar en refeerde zich ten slotte aan het oordeel van den Kantonrechter. Deze magistraat zal over 14 dagen, dus in de zitting van 17 Mei, schriftelijk von- nis wijzen. DE SPOORLOOS VERDWENEN RENTEKAART. De heer P. J. B., voormalig kruide- niersbediende, thans reiziger in manu- facturen te H.-H.-Waard, had een ver- schil van meening gekregen met het machtige lichaam den Raad van Arbeid, omdat hij op 23 Febr. aan den vertegen- woordiger, den adj.-commies Brandon Bravo niet kon vertoonen een rente- kaart. Dientengevolge stond de nalatige rentetrekker in sp6 thans terecht bewe- rende ,dat hij bedoelde kaart, vergezeld van een formulier, prompt aan den Raad van Arbeid had opgezonden. De postbo- de had daarvoor gezorgd. De heer Bran don Bravo echter concludeerde uit ver schillende administratieve gegevens, dat de verdachte het nu juist met zijn ver- plichtingen ten opzichte van den R. v. A. niet al te nauw nam. In ieder geval had bedoelde rentekaart den R. v. A. nooit bereikt, hoewel het formulier bleek ont- vangen te zijn. Het resultaat der confe- rentie in de rechtzaal was dat B. aan het kortste eindje trok en tot 6 boete of 6 dagen hechtenis werd veroordeeld. 'N HARDHOORIGE CHAUFFEUR, 'N HANDREM DIE WEIGERDE EN 'N SCHEEVE WEGSPIEGEL. Op 'n zwaar met kaas beladen vracht- auto, rijdende over den Waarddijk onder H.-H.-Waard, bevonden zich 22 Maart Klar" ie L. uit Abbekerk als chauffeiir, bene as de eigenaar van de vrachtford en kaasvervoerder, de vrachtrijder Piet de G. uit Twisk. Een achter hem komen- de luxe auto wenschte te passeeren en daartoe werd het verlangen kenbaar ge maakt door krachtig hoornsignaal en oorverdoovend geclaxoneer, doch de bestuurder van den vrachtauto scheen daarop geen acht te slaan. Het bleek echter, dat in bedoelde luxe auto zich een politieman bevond, die niet alleen nrocesverbaal opmaakte ter zake het niet behoorlijk naar rechts uitwijken, doch ook van de gelegenheid gebruik maakte, om de remmen van het fordje te contro- leeren, waarbij hem bleek, dat de hand rem onvoldoende capaciteit had, zoodat de wagen eerst op 15 Meter tot stilstand kon worden gebracht. Dientengevolge moest de chauffeur te recht staan ter zake het niet voldoende uitwijken en de vrachtrijder als verant- woordelijke persoon voor de krachteloo- ze handrem. De chauffeur beweerde de signalen niet te hebben gehoord en ih den weg spiegel kon hij niet voldoende zien om dat die 'n beetje scheef hing. De tweede delinquent, de vrachtrijder, verdedigde zich met de verzekering, dat hij direct in Hoorn de remmen door een vakman had doen nazien en gebleken was dat zij prachtig werkten. Op grond van deze tegenstrijdige ver- klaringen werd besloten de zaak aan te houden tot a.s. Vrijdag, teneinde den verbalisant te hooren. Piet de G. zal echter verstandig doen, alsdan zijn vakman, die de handrem een brevet van bekwaamheid gaf, ter zitting mede te brengen. MOEIELIJKHEDEN VOOR EEN ADSPIRANT MOTORRIJDER. De 18-jarige boerenzoon Cornelis V., te Limmen, had 'n tweedehands Indian op proef en deed natuurlijk zijn uiterste best, zich met de machine vertrouwd te maken. Hij maaket alras goede vorde- ringen en tufte welgemoed en niet wei- nig trots op zijn ontluikend sporttalent over den Kennemerstraatweg, alwaar een politieagent echter roet in het eten van den jongenheer V. wierp, door hem aan te houden en te constateeren, dat de motorist primo niet in het bezit was van een rijbewijs en secundo de handrem van de motor niet behoorlijk functioneerde. De toekomstige concurrent van Karel Burl age stond heden voor die twee over tredingen terecht. Hij deelde den Kanton rechter mede, dat hij 4 had opgestuurd ter verkrijging van een oproeping voor een rijproef, want dat was toch de eerste stap ter verkrijging van een rijbewijs. Hem werd beduid, dat het verboden is een motorrijtuig te besturen zonder rij bewijs, wat den verdachte de nuchtere vraag ontlokte, hoe hij 'n rijbewijs kon verkrijgen als hij niet kon leeren een motor te berijden? Wat de defecte handrem betreft, beriep hij zich op het feit, dat de gebreken van de hem aangeboden 2e handsch Indian hem nog niet voldoende bekend waren. Dat weet hij dan nu ook precies en dus mag hij de 2 X 6 boete cf 2 X 6 dagen hechtenis, waartoe Cornelis werd veroor deeld, niet geheel als weggeworpen ka pitaal beschouwen. SLECHT BELOONDE HUMANITEIT. De kleermaker en voormalig ijscobe- dienaar de 61-jarige A. B. te Alkmaar, had als leerling in het belangwekkende snijdersvak aangenomen een 19-jarig jongmensch uit Egmond aan Zee, dat wel niet veel bijzonders op het gebied der kleedermakerskunst presteerde, doch gebrekkelijk was en doof, zoodat B. uit medelijden hem bleef voorthelpen. Maar omdat hij nog niet vast wist of hij zijn el6ve wel blijvend kan engageeren, bleef hij in gebreke een arbeidskaart en register aan te vragen, welk verzuim hem op 27 April noodlottig werd, na het bezoek van een politieagent aan zijn werkplaats. De goede man stond heden terecht wegens twee arbeidswetovertre- dingen en werd, met inachtneming van verzachtende omstandigheden, veroor deeld tot 2 X 1 boete of 2 X 1 dag. HARDE LESSEN ZIJN KOSTBAAR. De 18-jarige scholier P. J. S., te Alk maar, bevond zich op 25 April met zijn rijwiel in de Langestraat aldaar en hield te midden van het drukke verkeer, op zijn fiets geleund, 'n gepoegelijk praatje met een vriend. Op de signalen van een automobilist die wenschte voor- bij te rijden werd niet gereageerd, zoo belangrijk was het gesprek, doch een agent van politie krecg de stagnatie in het oog en reikte den heer S. 'n behoor- lijke oproeping uit om heden voor den Kantonrechter te verschijnen. Deze hield een krasse strafpredicatie tot het jonge mensch en wees er op, dat in dezen tijd ontzettend veel van den weggebruiker wordt verlangd, opdat ongelukken kun- neti worden voorkomen. Voorts ani- meerde den Kantonrechter den verdach te gestrengelijk, de verkeersregelen naarstiglijk te betrachten en aan zijn vriendjes mede te dcelen, dat alle over tredingen door wielrijders, waaronder de meest onhebbelijke wegmisbruikers schuilen, krachtig zullen worden tegen- gegaan en streng gestraft. En om zulks den verdachte goed dui- delijk te maken werd hem overeenkom* stig den eisch van het openb. ministerie, niet minder dan 10 boete of 10 dagen hechtenis opgelegd. NOODELOOS WEGLAWAAI WORDT GECOUPEERD. Hendiik W., 'n 21-jarig landbouwer en motorrijder uit Oude Niedorp,. reed in den vroegen morgen van 22 April op zijn machine door de gemeente Alkmaar en probeerde alle langslapende stedelingen wakker te maken door het geweldig ge- raas van den open knalpot. De agent Webster was echter reeds lang op en in de kleeren en kreeg nu gelegenheid, den matineuzen rumoermaker op den bon te plakken ter zake het ontbreken van een geluiddempende inrichting op het mo- torrijwiel, zooals de motor- en rijwiel- wet voorschrijft. De Oude Niedorper, heden terecht staande, ontkende echter nagenoeg al les wat door den agent Webster was ge- relateerd en het bleek dus gewenschte de zaak te verdagen tot de zitting van 10 Mei, teneinde gezegde verbalisant als getuige te hooren. EEN DOKTER, DIE GENEES- MIDDELEN LEVERDE. De ambtenaar van het O. M. bij het kan» tongerecht te Doesburg eischte tegen een arts, die op eigen verzoek gedagvaard was wegens het verstrekken van medicamenten, 200 boete, subs, een maand hechtenis. Deze dokter leverde zelf de geneesmiddelen omdat hij van oordeel was dat de patienten in de plaatselijke apotheek te veel moesten betalen. DE STAKING TE ZAANDAM. De staking en de lichtbedrijven. Naar aanleiding van een voorstel van den communist Bosman in de jongste veigade- ring van den gemeenteraad van Zaandain, om gedurenden stakingstijd gratis gas en electriciteit te leveren, welk voorstel evenwel door geen der leden werd gesteund, had een der sociaal-democraten ervoor gepleit, dat 3. en, W. met de toepassing der verordening eeni ge soepelheid zouden betrachten en niet direct tot afsnijden zouden overgaan, indien bleek, dat niet kon worden betaald. Naar het Hbld. verneemt, hebben B. en W. thans besloten, dat. indien de kwitanties on- betaald terugkomen, de betaling zal worden opgeschort zonder dat iemand van gas of electriciteit zal worden afgesloten. Dit besluit geldt niet alleen voor de stakers, doch voor een ieder, die tengevolge van het conflict in financieele moeilijkheden is geraakt. De steungelden. De Centrale Bond van Transportarbeiders heeft de steunuitkeering met een gulden ver- hoogd. Het lossen van schepen, Zaterdag is het tnet 60.000 balen rijst be- vrachte stoomschip „Ledbury" in de haven aangekomen. Wat betreft het s.s. „Wilton" met gezaagd hout voor de firma Pont, welke de bootwer- kers weigerden te lossen, kan worden mede gedeeld, dat deze vandaasr vermoedelijk door de equipage zal worden gelost. BRAND BIJ DE PADOX HOUT- FABRIEKEN TE WARMOND. Gistermorgen omstreeks 9 uur werd brand ontdekt bij de N.V. Padox Houtfabrieken te Warmond. In een gebouwtje, dat ongeveer 75 meter van de hoofdgebouwen is verwij- derd, en waarin houtkrullen waren opgesla- gen, is door tot dusver onbekende oorzaak brand ontstaan. De brandweer rukte spoedig uit en mei haar nieuwe motorbrandspuit bestreed zij het vuur met twee stralen. Om 10 uur was de brand gebluscht. De machines, welke in het lokaal stonden, werden behouden. Voorts is er eenige waterschade. LOTEN VAN „DE WITTE STAD" IN BESLAG GENOMEN. De commissaris van politie te Deventei heeft ten huize van den sigarenwinkelier J. van Oosterum aldaar, alle loterijstukken ir beslag genomen van de N. V. Algemeen« Bouw- en Exploitatie Mij. „De Witte Stad". gevestigd te Amsterdam en trekkende op d< Staatsloterij. Deze loterij zou ongeoorloofd zijn. EEN MISLUKTE SOLLICITATIE. Dezer dagen is een 20-jarige kantoorbe* diende, die was komen solliciteeren op het particuliere recherchebureau van D. H. V. te Rotterdam, aan den Stationsweg, nadat hijt ruzie met den patroon had gekregen, in het kantoor opgesloten. Hij heeft toen een ruit ingeslagen en deed aangifte dat V. hem had bedreigd met een misdrijf tegen het leven. De politie heeft V. aangehouden. Proces-verbaal is tegen hem cpgemaakt wegens vrijheidsbe- rooving, mishandeling en bedreiging met een misdrijf tegen het leven. VEREENIGING VOOR CHRISTELIJKE GEZONDHEIDS- EN VACANTIE- KOLONIeN. Dezer dagen hield de vereeniging hare algemeene vergadering in hotel Termi nus te Utrecht. In zijn openingswoord deelde de voor zitter, ds. H. C. Hogerzeil, mede, dat in 1928 het grootst aantal kinderen n.l. 1067 naar de vier koloniehuizen werd uit- gezonden, en dat het aantal verpleegda- gen ook weer grooter was dan in 1927. In het hoofdbestuur werden de aftre- dende leden, de heeren mr. J. F. Fran- ken, J. de Vries en J. M. Wansink, her- kozen. Na ruime afschrijving op de huizen en inventarissen sluit de rekening van ba- ten en Iasten met een voordeelig saldo van 20.72, Wegens de steeds toenemende aan- vraag tot plaatsing van kinderen, waar- door men plaatsen te kort komt, werd op voorstel van het bestuur besloten, dat het koloniehuis te Seppe (N. Br.) zoo spoedig mogelijk zal worden vergroot en een nieuw zeehuis zal worden ongericht.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6