Sport verschljnen, waarna behandeling daarvan m^t den Personeelraad en Directie zal plaats ^Voorts besprak de voorzitter de vakbewe- ging van den C. B., die ook internationaa. \orderingen maakte. Hierna volgden eenige mededcelingen waar na het jaarverslag van den secretaris en net beleid van het H.B. aan de orde kwamen. VECHTPARTIJ. Zondaf zijn te Vriezenveen twee Rone.- damschc Averkloozen niet levensgevaariijic, doch vrij ernstig aan hooid en aruien, ge- wond met een mes. Tegen den dader, die on- middellijk van Rotterdam is teruggereisd, werd proces-verbaal opgemaakt. BRAND. Gisteravond ontstond brand, vermoedelijk door het wegwerpen van een brandende siga- rette in het behangselmagazijn van de firma Pels in de Zwanestraat te Groningen. De schade is aanzienlijk. Een groote hoeveeiheid behangsel papier is verloren gegaan. Daa- DE STAKING TE ZAANDAM. Als gevolg van de staking in de Zaansche houtindustrie zal de N.V. Fibra, die ten doel heeft de vervaoardiging van houtstof en cellu lose uit krullen, welke zij van de Zaansche schaverijen en zagerijen betrekt, door gebrek aan grondstof moeten stop zetten. Aan een 40 arbeiders is reeds ontslag aan- gezegd. Ook de houtmeelfabriek der firma Van Wessem en Co., welke haar grondstoffen grootendeels van de N.V. Fibra betrekt, komt hierdoor stil te liggen. Het voorstel van den rijksbemiddelaar om een bemiddelingsraad te benoemen, aan wiens oordeei de geschilpunten kunnen worden on- derworpen, kunnen de organisaties wel aan- vaarden. DE STAKING VAN LANDARBEIDERS IN OOSTELIJK GRONINGEN. De tusschenkomst van den rijksbemiddelaar den heer J. B. Westerdijk in het arbeidscon- flict in Oostel-k Groningen heeft gisteren geen resultaat opgeleverd. Het voorstel van ^t"oThe7oogenbIik kermis is te Groningen, j den heer Westerdijk tot voorlegging van het trok de brand begrijpelijkerwijze bijzonder geschil voor het doen van uitspraak aan een veel belangstelling. VERKEERSONGEVAL. Een motorfietsrijder gedood. Gistermiddag is te Amerongen een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de motorrijder Van Beusekom, uit Lienden, op slag werd gedood. Deze kwam van den Kerstweg rechts den rijksstraatweg oprijden, toen uit de richting Leersum een vrachtauto met aanhangwa«en van de firma Winkelman uit Utrecht nader de welke bazalt vervoerde voor woningbouw te'Doorn. Er volgde een botsing, waarbij v B. werd gedood. Zijn lijk is naar het lijken- huisje op de begraafplaats te Amerongen overgebracht. De politie, die spoedig ter plaatse was: heeft den vrachtauto is beslag genomen. De motorfiets werd geheel vernield. De chauf feur van den vrachtauto kwam met den schrik vrij. DE MOORD TE GIESSEN-N1EUW- j KERK. Een brie] van het echtpaar Kroon. Gisteren heeft Theunissen in de strafge- vangenis te Leeuwarden het volgende schrij- ven van het echtpaar Kroon uit Rotterdam ontvangen „Theunissen, wij willen van U zoo graag vergeving vragen voor het leed, U en je ge- zin aangedaan en indien U alles weet hoe het eigenlijk gegaan is hopen wij, dat U ons vergeven zult. U zult wel zeggen: „Dat hebt U wel eer kunnen doen", maar, Theunissen, wij konden niet anders. Wat is het toch ver- schrikkelijk he, dat U voor iets, dat U zelfs heelemaai niets van weet, toch zoo iets mee moet maken. Denk niet, dat voor ons die ja- ren ook zoo pleizierig zijn geweest. Wij had- den bijna geen dag, of wij spraken er over en hoopten maar, dat toch eens de tijd zou ko- men, dat v/ij eens vrijuit konden spreken, want wij alleen wisten wat een macht, dat het was om daaraan te beginnen, want dat toch leugens zoo gauw geloofd worden. Ik had het nooit kunnen denken en nog houden diezelfde leugenaars vol, maar nu zullen wij maar hopen, dat het aan het licht zal komen en de wereld eens zal zien, wat of die z.g. betrouwbare menschen zijn. Denk niet dat wij een oogenblik met opzet jullie in het verderf hebben willen storten. Wij stonden er pre- cies zoo voor als jullie maar werden met alle mogeiijke dreigementen en verwijten gedwon- gen. Ik weet wel, het is niet meer goed te praten maar ik kan nu alles niet zoo schrij- ven, maar ik hoop, dat gauw het uur zgl slaan, dat de poorten voor jullie open gaan. Het zal geen blijder uur voor ons wezen en dan zal Stuy U wel veel vertellen en laten lezen. Ik zal nu maar eindigen. Als ik U mocht schrijven zooals wij het voelen en mee gemaakt hebben zou ik wel een dag door kunnen gaan. Wij vragen nogmaals verge ving en dat wij eensgezind de waarheid aan het licht zullen brengen, want nu zijn er gelukkig menschen die ons helpen want an ders had er nooit geen licht in gekomen. Ont- vang verders de groeten van C. Kroon en M. Koppelaar. PS. Wilt U s.v.p. bijgaande brief aan Klunder laten bezorgen". scheidsgerecht wezen de werkgeversbesturen met beslistheid af. Ook voorlegging van dat voorstel aan hun leden, waartoe de werkne- mersbesturen bereid waren, weigerden de werkgeversbesturen. DE MIDDEN ST ANDSPARTIJ. Met het doel de Middenstandspartij weer aan de verkiezingen te laten deelnemen, heeft gistermiddag in „Bellevue" een vergadering dezer partij plaats gehad. In zijn openingswoord herinnerde de voor zitter van het bestuur, de heer Abr. Staal- man er aan, hoe in 1921 de meerderheid in de middenstandspartij besloot aan de fusie met den toen opgerichten Vrijheidsbond mede te werken. Tegelijk echter met de wijzigingen in den naam der laatstgenoemden partij, is't ook gegaan met haar beginselen en de toe- passing er van. De Liberale Staatspartij is thans in wezen zelfs geenszins meer een ware liberale partij, maar niets anders dan het staatkundig orgaan der grootkapitalisten en grootondernemers hier te lande. Deze en an dere overwegingen hebben er toe geleid de Middenstandspartij weer aan de verkiezingen te laten deelnemen. Slaagt men thans niet naar wensch, welnu, dan is er weer een kern ontstaan, waarvan men de groeikracht, min of meer althans, kan bepalen en heeft men het schip, dat een tijdlang op sleeptouw is geweest, doch nu moest worden losgehaakt, niet met zijn trouw gebleven bemanning stuurloos achtergelaten. Zoo voelde spr. zich weer gedrongen en geroepen het roer weer ter hand te nemen, waaruit echter niet mag wor den geconcludeerd, dat spr. weer bereid zou zijn, een cam'idatuur voor de Tweede Kamer te aanvaarden. Om elk misverstand te dien aanzien te voorkomen zeide spr. reeds bij voorbaat dat hij zich hiertoe niet beschikbaar zal stellen. Spr. wees er voorts op, dat de partij be doelt de belangen van de breede groep der Nederlandsche samenleving te bevorderen welke eenerzijds het grootkapitaal en de grootondernemers en anderzijas de arbeiders- bevolking, de lagere klasse der maa -chappij, naast zich zien. Daartusschen is de midden- klasse in een uiterst onbehagelijke positie ge- raakt, daarom dient er een krachtige stad en platteland omvattende middengroep te komen, die de gezindheid van het geheele maatschap- pelijke samenstel bevorderen kan. Uit de vergadering kwamen hierna ver- schillende stemmen, welke er op aandrongen, dat de heer Staalman toch nog een candida- tuur voor de Tweede Kamer aanvaarden zou; een andere spreker, die wars was van een te- veel aan politieke partijtjes, verzocht samen- werking met alle middenstanders- en plat- telandersbonden. In zijn antwoord zeide de heer Staalman, dat zijn gezondheidstoestand hem niet toe- stond, weer in de Kamer terug te keeren, ter- wijl hij den laatsten spreker er op wees, dat in de huishoudelijke vergadering de kwestie van samenwerking ter sprake zou komen. wat de motorraces betreft. De eerste groote motorsnelheidswedstrijden hadden Zondag in het Sportpark aldaar onder uitstekende weersomstandigheden en voor ongeveer 8000 toeschouwers plaats. Alle nummers waren uitstekend bezet door het puikje der Nederlandsche rijders. In de seniorenklasse startten elf, in de juniorklasse acht en in de nieuwelingenklasse zestien deel- nemers. A. P. v. Hamersveld zegevierde mooi in twee hoofdnummers. Slechts op den lan- gen afstand werd liij ernstig bedreigd door den ouden rot Burlage, voor het eerst na jaren weer in de baan, die aanvankelijk prachtig leidde doch door motorpech op het critieke moment achter geraakte. De wedstrijden hadden een vlot verloop. De voornaamste uitslagen luiden: Wedstrijd C. Seniores. Motoren 250351, Finale: 1. M. v. d. Berg (H. D.) 3.30.1; 2. G. v. Pelt (H. D.) 3.31.2; 3. J. F. van Ries- sen (Indian) 3.32.2; 4. H. W. Beverdam (R. E.) 3.38.4. Wedstrijd D. Juniores Motoren 250351. Finale: 1. N. Kuiper (Saiolea); 2. J. J. Abeln (Douglas) 3.43.2; 3. G. A. de Ridder (H. D.) 3 44.1. Wedstrijd E. Juniores. Motoren 350500. I. A. W. v. Dinter (R. W.) 3.29.2; 2. J. E. Tyme (Ariel) 3.36; 3. F. B. de Ruyter (F. N.) 3.39.1. Wedstrijd F. Seniores. Motoren 350500. 1 A. P. v. Hamersveld (R. W.) 3.22 (melste rit); 2. K.M. Burlage (A. J. S.) 3.24.3; J. H. Rijk (Ariel) 3.25; 4. G. v. Pelt (H. D.) 3.31.1. Langebaan-race. Seniores. Motoren 250 350. 1. G van Pelt 11.23.3; 2. M. v. d. Berg II.29.3; 3. J. F. van Riessen 11.42; 4. T. V. Bovee (H. D.) 11.45.2. Lange baan race Seniores. Motoren 351 500. 1. A- P- v. Hamersveld 11.14; 2. J F. van Riessen 11.16.1; 3. K. M. Burlage 13. Langebaan-race Juniores (7740 M.) 1. A. R. K. v. d- Pluym (Rush) 7.24.2; 2. G. A. de Ridder (H. D.) 8.8.1; 3. A. W. v. Dinter 8.11.4. •rennen TE GRONAU. Te Gronau (Westfalen) hadden Zondag motorrennen plaats. In den internationalen- wedstrijd zegevierden de deelnemende Twen- tenaren. De uitslag was: 1. Jobsen, Hengelo; 2. Roelofsen, Enschede; 3. Goose, Hengelo; 4. Fischer, Wiirtemberg. Ook in de afdeeling sportmotoren behaal- den de Twentenaren de eerste prijzen. Eerste was de heer Bruins uit Hengelo. Law n-T e n n i s. NEDERLAND—AMERIKA. Amerika wint met 72. Onder groote belangstelling werden gister de tenniswedstrijden HollandAmerika voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Single: miss Cross slaat mej. Canters 62, 62; miss Wills slaat mej. Rollin Cou- querque 6-1, 61. Hierna werd de laatste partij van den wed strijd gespeeld, n.l. de damesdubbel miss Wills-miss Cross tegen mej. Bouman-mej. Rollin Couquerque. Het Amerikaansche paar slaat het Hollandsch met 64, 26. 86. Van beide zijden werd schitterend spel ver- toond. Vooral muntte mej. Rollin Couquerque uit. De wedstrijden eindigden dus met een 72- overwinning van Amerika. INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK. Naar gemeld wordt zullen de interacade- miale tenniswedstrijden op 4, 5 en 6 Juni worden gehouden op de banen der Noord- wijksche Sportvereeniging. met 135 punten; „West-Frisia", Twisk, dir. D. Koolhaas, le prijs met 164^ p.; „Kunst na Arbeid", Zuid-Scharwoude, dir. P. Pran- ger, le prijs met 177 V: punt met lof der jury voor de uitvoering van het verplichte werk; „Onder Ons Dirkshorn, dir. P. A. Blaauw, le prijs met 165 punten. Aan de vereeniging „Kunst na Arbeid" v. Zuidscharwoude viel de medaille van Prins Hendrik ten deel voor het hoogst aantal pun ten in de afdeelingen fanfare. Aan de vereeniging „Winkel's Harmonie" viel de medaille van H.M. de Koningin ten deel voor het hoogst aantal punten in de af deelingen harmonie. De behaalde prijzen in den eerewedstrijd Harmonie waren als volgt: le prijs .Win kers Harmonie", dir. P. Pranger met 82 pun ten; 2e prijs „De Eendracht" Kolhorn, dir. Joh. van Glabbeek met 80 punten. Eerewedstrijd Fanfare: le prijs „Onder Ons" Dirkshorn, dir. P. A. Blaauw met 88 punten; 2e prijs „de Vriendschap" Schoorl dir. G. Anderson met 85 punten; 3e prijs „T.A.V.E.N.U.'\ Opperdoes, dir. Jn. Mase- reeuw met 80 punten; 4e prijs „Excelsior". Warder, dir. J. Wolff met 78 punten. HEEMSKERK. Zaterdagavond keerde de voerman van Lieshout uit Heemskerk met paard en wagen huiswaarts. Op den Alkmaarschenw. schrok het paard van eene auto, waardoor het een zijsprong maakte en tegen een telefoonpaal botste. Door den schok viel de voerman van den wagen. Hij werd bij den heer Borst bin- nengedragen waar onmiddellijk ingeroepen medische hulp uit Beverwijk het eerste ver- band legdfe. De man had een hoofdwonde bekomen, doch kon na geholpen te zijn, naar zijn huis gebracht worden. BEVERWIJK. Het verkeer aan beide oevers van het ka- naal te Velsen werd Zondagmiddag onder- houden met een kleine en een groote pont. De opstopping van auto's was dientenge- volge in het late middaguur zoo geweldig dat deze ponten met groote moeilijkheden te kampen hadden om het verkeer te verzwelgen. Aan de bloemenmarkt is op't oogenblik de inbreng van Narcissen gesneden op het open veld geweldig. De prijzen per 100 va- rieeren tusschen de 40 en 80 cent. De inbreng van tulpen wordt steeds min der. Voor lste s. koudglas is de belangstel ling nog zeer groot gepaard met flinke prij zen. Aan de bloemenmarkt verscheen Maan- DE GEVONDEN MUNTEN TE VEENENDAAL. Naar aanleiding van de vondst van 200 Oude gouden en zilveren munten te Veenen- daal kunnen wij nog melden, dat deze in een 6chuurtje achter de woning van den grondar- beider door de politie zijn gevonden. Het zijn 160 zilveren en 40 gouden munten. In een onderhoud met den burgemeester van Veenendaal, mr. J. J. P. C. van Kuyk, deelde deze mede naar aanleiding van de vele verkeerde meeningen, dat de eigenaar van den grond ingevolge het Burg. Wet- boek de helft der opbrengst ontvangt. De andere helft ontvangt de vinder. Deze laat ste heeft echter de munten van October 1928 achtergehouden en geen aangifte gedaan, zoodat in deze de rechter uitspraak zal moe ten doen. Verder deelde de burgemeester mede, dat het koninklijk penningkabinet te den Haag de munten heeft geschat en 975 heeft ge- boden voor de verzameling. Tot een over- eenkomst is men niet gekomen, ook in af- wachting der gerechterlijke beslissing. Gisteren zijn de munten ter bescliikking gesteld van den Officier van justitie te Arn- hem. P a a r d e n. QUO VADIS B WINT WEDER. Quo Vadis B, de snelle Nederlandsche dravershengst uit den stal van den heer Van Stralen te Schoorl, won weder in prachtigen stijl den Bloeimaandprijs 1.1. Zon dag te Groningen bij de aldaar gehouden jaarlijksche kermismeeting. De hengst moest den langsten afstand 2325 M. loopen, passeerde successievelijk al zijn concurrenten, goed gereden door Age Witteveen, en toonde een tijd van 1.31 de K.M., een mooie prestatie over dien langen afstand. De meeting werd door duizenden menschen bijgewoond. 2e Pinksterdag zal de hengst weder in een heatdraverij te Veendam starten. ProvincSaa9 nieuws HOOGKARSPEL. De heer J. de Boer, ambtenaar ter Ge meente-secretarie alhier, is benoemd tot 2en ambtenaar ter gemeente-secretarie te Oost- zaan. dag reeds siana'A de eerste Japansche Ires „Su TEXEL. De felle strijd, die reeds gedurende een paar jaar de gemoederen der Texelsche land- eigenaren in beweging heeft gebracht, zal nu wellicht geeindigd zijn. In de polderbesturen waren twee stroo-. mingen v66r en tegen electrische bemaling vooral in polderbestuur van Waalenburg werd een hevige strijd gestreden. Dit bestuur besluit tenslotte tot oliebeiraling, doch Ged. Staten verwierpen dit besluit, dat slechts met een stem meerderncid was aangenomen. 't Polderbestuur ging hierop in beroep bij de Kroon. Gistermorgen heeft een stemming plaats gehad voor een heemraad van Polder Waa lenburg en de candidaat der voorstanders ■voor electrische bemaling, de heer K. Lange- veld, werd gekozen met 53 stemmen, terwijl de heer L. Roeper, de candidaat der „olie- bemaling" 47 stemmen verkreeg. Waar- schijnlijk zal nu't beroep bij de Kroon wor den ingetrokken. WARMENHUIZEN. Op de veiling alhier werd verhandeld in: Zaterdagavond raakte een beste koe van den heer A. V. alhier te water. Toevallig werd dit door iemand ontdekt, die de noodige hulp ging halen en na geruimen tijd gelukte het een achttal personen met touwen het dier weer op het droge te brengen. Met ingang van 10 Mei j.l. is de Rijks- veldwachter-brigadier-titulair C. Ypma over- geplaatst naar Blokker en is benoemd tot rijksveldwachter alhier de heer van Zutfen. afkomstig uit Leerdam. CASTRICUM. Evenals Hemelvaartsdag was het Zondag verbazend druk van degenen, die een kijkje gingen nemen naar de thans heerlijk en in rijke kleurschakeeringen bloeiende tulpen, narcissen en hyacinthen. Vooral de tulpen zijn de laatste dagen sterk in bloei toegeno- men. Het was niet alleen een uitgezochte dag weer voor een btzoek aan de tulpenstreken, maar ook aan zee was het hier al tamelijk druk. Veel drukker dan met Hemelvaartsdag. Thans, nu de planten alle boven den grond staan en het gewas wat voller wordt, is d* schade, welke de hevige vorstperiode hier en daar heeft toegebracht, eerst goed te zien. Dacht men aanvankelijk dat de tulpen niet zoo erg zouden hebben geleden, deze hoop is ijdel gebleken. Weliswaar is van den weg af niet veel daarvan te zien, maar als men eens een tuin doorloopt dan valt het erg te gen. Over het algemeen is de schade groot te noemen. Gelukkig dat de prijs nog al hoog is, wat zeker veel zal vergosden, doch een goed jaar kan het voor den teler beslist met worden. Onder leiding van de heeren Hazeloop en Volkers, beiden rijkstuinbouwconsulent, respectievelijk te Alkmaar en Lissen, raaakten een aantal tuinbouwonderwijzers verleden Zaterdag een excursie naar verschillende bol- lenbedrijven in Kennemerland. In den ochtend, nadat de heer Volkers een lezing had gehouden over het trekken van bollen, werd per autobus een bezoek gebracht aan het bollenbedrijf van Gebr. N'ijsen te Santpoort, waar enkele terreinen ondergrond- schevoorverwarming voor het broeien van tulpen werden bezichtigd en door den consu- lenten voorlichting werd gegeven. Hfcrna werd na een gezamenlijk koffiemaal in Park zicht een bezoek gebracht aan het bedrijf van Gebr. de Goede te Beverwijk, terwijl ten slotte het zeer groote bedrijf werd bezichtigd van den heer J. Valkering te Limmen, een der grootste in Kennemerland. HOORN. We vernemen, dat de melkfabriek „Horna" alhier is aangekocht door de N. V. Zuivelfa- briek „De Prinses" te Ursem. De heer H. J. Briiggeman is geslaagd voor het examen als bouwkundig opzichter van den Bond van Nederlandsche Architec- ten. KORTE BERICHTEN. De R.K. Vereeniging van Werkgevers in de Metaalnijverheid heeft heden in een te Utrecht gehouden ledenvergadering haar 10- jarig bestaan herdacht. Zondagmorgen waren drie jongens te Amsterdam op den Amstel aan het speleva- ren. Bij het passeeren van een stoomboot hadden ze de onvoorzichtigheid het bootje dwars in den golfslag te sturen tengevolge waarvan het ranke eigengemaakte vaartuigje omsloeg. Alle drie geraakten te water. Door de opvarenden van de stoomboot werden de jongens doro middel van touwen binnenboord gehaald. Prins Hendrik is voornemens Dinsdag 21 Mei des morgens uit Zwitserland in Den Hoag aan te komen en dienzelfden dag naar Groningen te vertekken. V oe tb a 1. KANTOORVOETBAL NEDERLAND FRANKRIJK. Waarschuw'ng van den N. V. B. Op 18 Mei a.s. zal op het H. B. S.-terrein in Den Haag een wedstrijd plaats vinden tusschen de vertegenwoordigende elftallen van den „Haagschen Kantoorvoetbal Bond" en de „Federation Fran5aise de Sports Athletiques". In verband met deze aankondiging lezen we in de Officieele. Mededeelingen van den N. V. B., gepubliceerd in de Sportkroniek, dat de „Federation Frangaise de Sports Athletiques" een niet door den Franschen Voetbal Bond erkende organisatie is, zoodat de N. V. B. de vereenigingen van den N. V. B. en de Erkende Bonden waarschuwt, geen leden voor het Haagsche elftal te laten uit- komen. Ook heeren scheidsrechters zullen een uit- noodiging voor dezen wedstrijd niet mogen aanvaarden. De Haagsche Kantoor Voetbal Bond heeft voor dezen wedstrijd geen toestemming van den N. V. B. gekregen. Motoren. RACES TE DORDRECHT. Spannende rit ten Dordrecht bieek gfelukk'ff.er dan omte stad WINKEL. Muziekconcours. Bij gelegenheid- van het 40-jarig jubileum van Winkels Harmonie werd aldaar een mu ziekconcours gehouden, met den volgenden uitslag: Derde afd. Fanfare: 1. T.A.V.E.N.U Op perdoes, le prijs 151 p.; 2. „Door Wilskracht Verkregen" te Beets, le prijs 154 p.; 3. „Kunst na Arbeid", Aartswoud, 3e prijs 110p.; 4. „Callantsoog", Callantsoog, 2e prijs 122 p.; 5. „De Vriendschap", Schoorl, dir. G. Anderson, le priis 162 p. Tweede afd. Fanfare: 1. „Concordia", Schellinkhout", 3e prijs 115p.; 2. „Kunst- min". Andijk (Oosc) le prijs 164)4 p. Eerste afd. Fanfare: 1. „De Herleving", Zwaag, le prijs 147 p.; 2. „Onder Ons' Hauwert, 2e prijs 130 p.; 3. „Kunst na Arbeid". Grootebrcek, 2e prijs 136 p 4 „Texelsch Fanfarecorps". Texel, 2e prijs 134'A p.; „Excelsior". Nieuwe Niedorp, dir. P Dekker, 2e prijs 136 punten. Afd. Uitmuntendheid, Fanfare: 1. „Har- monie", Wieringen, 2e prijs i20 p. Derde afd. Harmonie: 1. „Harmonie", Ben- ningbroek, le prijs 15434 p. Afd. Uitmuntendheid. Harmonie: 1. ..Win kels Harmonie", Winkel, dir. P. Pranger, le prijs 161 Vi p Tweede Afdeeling Harmonie: „De Een dracht", Kolhorn, directeur Joh. van Glab beek, le prijs met 156 punten. Eerste Afdeeling Harmonie: ..Concordia" Breezand, dir. H B. Schenkels, 3e pr. met 117 punten. „Apollo". Wieringen (Den Oever), dir. J. N. Bruul, 85 punten. Afd. Uitmundendheid..Crescendo" Me- demblik, dir. C. Groen, 2e pr. met 142)4 p. Eerste afd. Fanfare: „Willen is Kunnen Lutjebroek, dir. P. Ham, le prijs met 16134 punt; ..Excelsior" Warder, dir. J. Wolff, le prijs met 165 punten. Afd. Uitmuntendheid: „H.U.G.O. Heer- Hugowaard, dir. G .Anderson, le pr met 17034 punt; ..Concordia". Abbekerk. dir J. Masereeuw. 2e prijs 134)4 punt; „Ons Ge- noegen". Wijdenes. dir. Barend Roemer, le prijs met 168)4 punt; ..Concordia". Hoog- karspel, 2e prijs met 131 punten; Andante Oosthuizer., dir. C. Vink Dz„ le prijs met 171 punten. Eere-Afdeeling Fanfare: „Oefening Kweekt Kenms" Oostwoud. dir, G. Groen. 2e Drijs roode kool gele kool deen. witte kool uien peen bieten bl. aardappelen rabarber De omzet bedroeg April 1929 1.542.475 Kg. 258.800 732.425 35.700 39.175 6.300 1.166 April 1928 145.550 Kg 41.925 638.050 775 12.025 f 258.089.04 tegen 1928. 5.200 April 1929 82.698.90 in April ZUID-SCHARWOUDE. Het nieuwe bestuur van de Coop. „Nieuw Leven" alhier is thans als volgt samenge- steld: Jasper Glas, voorzitter; Jn. de Jong, se cretaris; S. Kramer, Biersteker en Bakhuijs, bestuursleden; D. Blom, T. Kliffen, P. Kist, j. H. Dekker en G. Barten, commissarissen. HEERHUGOWAARD. Toen gistermorgen met de vee-auto van den heer Peetoom te Winkel een tweetal vette koeien naar Alkmaar zouden worden ge bracht. schijnt nabij cafe „De Hengstman" alhier de chauffeur het stuur kwijt geraakt te zijn, waardoor de auto tegen een paal der straatverlichting liep, welke als een rietje af- knapte en vervolgens tegen een boom. Het voorste gedeelte is vrijwel geheel uit elkaar gestagen. De chauffeur en de koeien kwamen er b°- trekkelijk goed af. De dieren werden met d? auto van den heer Jonker verder naar Alk maar vervoerd. SCHAGEN. De vakteekenschool voor ambachtsleerlm gen alhier werd Zondag op de gebruikelrk* wijze gesloten. Een diploma werd uitge- reikt aan: J. C. Thomassen, Oude Niedorp; P. J. de Vries, Sint Maarten en J Rogge- veen, idem; P. Zeeman, Zijpe en H. J. van Eekeren. idem; FI Leeuw, Harenkarspel; G Bak, Schagen en J. G. Volten idem; J. BaA ker, Barsingerhorn; C. Dekker, Wieringer- waard De melkprijs is te Schagen op 13 cent gebracht; dat is een cent beneden den laag- sten prijs in 1928. URSEM. Bij de gehouden herkeuring ingevolge de trekhondenwet, werd door den inepecteur der Ned. Ver. tot bescherming van Dieren een hond afgekeura en van een anderen houder het tuig. - 989GVHIPHH| (N i e t - O f f i c i e e I). 450ste ST A ATSLOTERI J. Trekking van Dinsdag 14 Mei 1929. Se Klasse 2e Liist, Hooge prijzen; 15355 100.000.— FB969 10.000.— 4696 14442 18255 1000.—. 5384 6622 8098 /40a— 1203 1S716 200. 404 5430 12281 14968 19835 J 100.— Prijzen van 70.—: 117 202 212 216 273 395 604 646 731 752 1015 1160 1361 1368 1378 1534 1661 1797 2206 2243 2500 2629 2654 2798 2994 3023 3108 3121 3209 3264 3278 3364 3520 3771 3776 3808 4180 4290 4309 4451; 4648 4689 469S 4800 4807 4901 4992 o217 5245 5250 5305 5441 5445 5557 5624 5674 5759 5835 5873 5890 5909 6221 6510 6648 6667 6799 7327 7331 7414 7465 7469 7602 7604 7643 7666 7991 8148 8283 8425 8650 8695 8805 8853 9072 9160 9182 9192 9555 9627 9707 9750 9858 9867 9994 10022 1«09£ 10222 10269 10280 10358 10752 11179 11192 11559 11626 11943 12006 12047 12342 12474 12565 12592 12661 12690 12696 12821 12964 12979 13135 13148, 13252 13313 13507 13619 13663 13724 13795 13933 14317 14380 14527 14580 14754 14805 15572 15727 15782 15907 15913 15953 1654U 16577 16838 17152 17327 17486 17916117937 1S002 18178 18586 18773 ■319358 19377 19639 19696 19704 in 14073 14231 14842 15352 16358 16511 17700 17718 18988 19003 19735 19810 20640 20975 7 479 635 1122 1375 1654 1943 2240 2770 3190 3454 38S7 4368 4688 5008 5306 5488 5939 6579 7244 7677 8124 8396 8638 8911 9082 9298 9613 9840 10339 10542 10919 128 513 658 1146 1456 T757 1945 2276 2778 3207 3485 3929 4379 4726 5015 5361 3550 6059 6662 7277 7760 8131 8401 8640 8920 8129 9348 9621 9894 10353 10700 11085 19017 v 19858 19932} 19989 20999 NIETBN: 227 290 567 744 1225 1500 1834 2018 2371 2993 3270 3593 4203 1564 199 539 683 1175 1464 1763 2016 2311 2906 3254 3590 3978 4387 4787 5037 4796 5065 580 913 1235 1520 1874 2028 2460 3079 3287 3729 4211 4581 4873 20318 2048* 20563 347 434 5C 516 617] 1000 1005 10381 1268 1293 1340 1544 1613 !6», 1882 1913 19375 2126. SJ36fc 2572 :'23W/./27.39 3109 31411 31941 3318 3361? 3426 3746 3850 3851 4256 4293.4323 4590 4669, 46W oailC '4915 i 5240 527M' 5288 5296 5367 5370 5423K- 5552 5635 5639, 5731 -^790 *89* 7a *»iY7 tuu 6505,»-;'6343 i 6568 6414 6806 7454 7962 8225 8544 6827 69407241 7501 76307663 8002, 8020 8122 8322 i 8.346, J 83(31 5596 8 3985-1 8625 8760 8769 8792,u'883,4 8976 9001 90,1O,T 0043 9181 021«. 9247V 929*. PH 9488 949958996(1* 9645 96S8 %9'V; 9699- 97(1* 9942 10054V 10144-VKI311'. ,10325) 6174 6207 6680 6733 7296 7328 7778 7938 8138 8159 8449 8471 8736 8736 8969 8975 9140 9179 9393 9412 9644 10361. 10413 KM37 10480105WjI053y 10701 10711! 70733 imW.; 1O06S 1C91W 11111 I'M 85 - 11307 tl347tc.*4m';>J1423 11439 11462 11566 11584 ill642 l^.- llT^^insOO 11801 11871 11883 11908 11913 11971'' 72034^,12048 12068 12099 12171 12179 12194 12238 1226l"l2275( 12345 12358 123S6,12400 12404 12443.124661)32489 12492 12506 12589 12637 .12639 12643 *2655&T2fl«X 12675 12686 12771 12777 12859 12S91 12962j;12965. 13112 13128 13145 13194-,13245 13315 13375-' *338ti 13422 13461 13486 13494 13740 1374V,,13745:13778 13781 13784 13831 1.3893 '13938 13947^13957 13975- 15308 15676 16051 15329 15750 16131 16536 16546 16S94 16941 17204 17211 1764(1 17656 17736 17761 15462 1549015504 15513 15558''V 1561ft 15752 15781 15633 15845 15978, 1598* 16180 16211 16225 76372 16447 1647S 16687 16696 16701 16751 16765 16768 16950 169.55 17015 17056 77086 '17 r-16 17202 17333 17344 17465 17558 17633 17668 17672 17683 17696 17702 177W 17775 17885^,17951. 17966.17982,18027 18132' 1815l' 18182 18218 W220,v 18J150 18056 18069 18132 18151; ISI5Z 1 s)->77 18288 18297 18299 18378 18407 18418^ *8447 1S449 18478 18498 18502 1850? '3619 4 ,18549 18566 18589 18606 15610 18652 186(WJ M6<j6 187^4 18863 18888 18916 18933 18954 18964k Ml4 19135 19164 19189 19197 19230 19300 ^193231933,5- 19519 19621 19747 T974S 19767 19802 1983(1' 7986ft 19967 19982 20005 20029 20036 20060 20082 30L12 20119 20155 20167 20284 20296 20368 30466 305161 20576 20581 20604 20673 20692 20704 20803 20862 20853 2086T F out en. 5e id. le liist641 n\^. met,^^

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7