DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Voorbfjgangers door gas bedwelmd. 1929 AfooTmmneJitspnjs ftij rooruitlbetaliTig per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewjjsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsruimte. BrieTen franco N.Y. Boek- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. doiderda» 16 JIEI USt het ParBement Dagelijksch overzicht. Ontploffing en brand in een zieken- huis te Cleveland. Naar schatting ruim negentig dooden. Buitenland W. M. H. PELS EN ZOON No. 114 Oil nummer besfaat nit 3 bladea- Honderd een en dertigste Jaargang Diredeur: C. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. Post giro 37060 Den Haag, 15 Mei 1929 Met het oog op den overgang tot den Zo- mertijd heeft de Voorzitter der Tweede Ka mer (ditmaal fungeerde dr. De Visser als zoodanig) de avondvergadering van gister reeds om elf uur doen eindigen. Donderciag- avond zal de Kamer het aan de orde gestel- de onderwerp verder behandelen. Het is goed, dat dit niet in een al te overhaast tem po geschiedt, want het gaat hier om zeer be- langrijke aangelegenheden. Aan de orde waren twee punten betref- fende de drooglegging der Zuiderzee. Voor eerst een verhooging van de begrooting voor 1928 van het Zuiderzeefonds in de tweede plaats de begrooting van dat fonds voor het jaar 1929. De ontwerpen hebben een karaktertrek ge- meen: het zijn beide tegenvallers voor de staatskas. Het blijkt, dat men de kosten van de drooglegging van de Zuiderzee belangrijk te laag heeft geraamd en het zijn gister vooral de heeren Krijger (C. H.) en Ebels (V. D.) geweest, die daarover de alarmklok hebben geluid. Eerstgenoemde deed zelfs he* woord „debacle" hooren en zuchtte terecht over een wijze van werken, waarbij de kos- tenraming met 35 procent wordt overschre- den. Dat moet een deskundige als den heer Krijger, die uit eigen ervaring weet hoe er aan het Departement wordt gewerkt, een doom in het oog wezen! D? heer Ebels drong op een nauwkeurig onderzoek door ac countants aan. Ook hij vindt, dat de Maat schappij tot uitvoering der Zuiderzeewerken, te royaal met's lands geldmiddelen om- springt. Behalve dit punt heeft ook de Zuiderzee- steunwet de aandacht van de Kamer gehad en verschillende afgevaardigden hebben op wijziging er van aangedrongen. Het door den heer Duijs (S D. A. P.) in- gediende ontwerp op dit stuk werd alvast door enkele sprekers, met name door den heer Duymaer van Twist, aan kritiek onder- worpen. Doch dat is een secundair belang Met belangstelling zien wij in de eerste plaats de inlichtingen van den minister van Waterstaat over de stijging der kosten van het grootsche werk tegemoet. De Tweede Kamer heeft heden haar dag- taak aangevangen met de verwerping van twee ainendementen, welke dr. Vos op de wij ziging van de Armenwet had ingediend. Zij heeft ze beide verworpen, waarna de eind- stemming over het ontwerp is bepaald op Vrijdagmiddag. Daarna is behandeld de veelbesproken zaak van den gewezen Rijksbouwkundige J A. W. Vrijman, die gevangenisstraf heeft on- dergaan wegens knoeierijen bij den bouw van Rijksgebouwen door gelden te besteden en op te nemen zonder daartoe behoorlijk te zijn ge- machtigd, zonder dat zelfs rekening werd ge houden met de db de begrooting uitgetrokken bedragen. Achteraf is gebleken, dat de beer Vrijman in dezen gehandeld heeft zonder eenige strafwaardige bedoelingen. Met de gelden heeft hij zich niet verrijkt, maar zijn in theorie ongeoorloofde manipulates strook- ten met de bij het Rijksbouwwezen gebruike- x lijke gewoonten, welke reeds sinds jaren in zwang waren en waaraan eerst radicaal een einde is gemaakt, toen men aan de betrokken ministeries er de lucht van kreeg. Voor een buitenstander is het haast onbegrijpelijk, dat zoo iets zoo langen tijd mogelijk is geweest en wij zouden dan ook niet in staat zijn ze in bijzonderheden na te vertellen. Maar de com- missie voor de verzoekschriften uit de Kamer heeft de zaak tweemaal onderzocht en zij heeft de overtuiging gekregen, dat de heer Vrijman zoo onbillijk is bejegend, dat de meerderheid er op aandrong het ontslag aan den betrokkene verleend eervol te maken en de minderheid volstond met te verzoeken den oud-ambtenaar een billijke genoegdoening te verschaffen. De eerste spreker over deze zaak was ook de heftigste; we hebben den heer Marchant (V.D.j, die toch al niet gewoon is een blad voor zijn mond te nemen, nog zelden zoo heftier in zijn uitlatingen gehoord als hedenmiddag, toen hij uiteenzette, dat het een oud gebruik is geweest, reeds dateerend, toen wijlen de Stuers nog referendaris bij Binnen- landsche Zaken was, om maling te hebben aan het budgetrecht van de Volksvertegen- woordiging, en verklaarde, dat hij niet kon aannemen, dat de opvolgende ministers nooit hadden bemerkt, dat er bij het toestaan van gelden niet behoorlijk werd gehandeld. Er is voortdurend geknoeid, heeft hij later nog ge- zegd, er werden valsche contracten gemaakt enkel om aan de controle van Rekenkamer en Parlement te ontkomen en hij diende een mo he in zoo lang als we van den communisti schen volksvertegenwoordiger gewoon zijn, waarbij vcrklaard werd, dat het gebeurde in hoofdzaak is te wijten aan gebrekkige con iro.e en terugneming van den heer Vrijman in 's lands dienst werd gevraagd. Heel wat sprekeis ziin hem gevolgd, de een wat be- dachriairer dan de heer Marchant, de ander met vuur voor de" betrokkene in de bres sprin- genci, doch alien "djkbaar de overtuiging toe- gedaan, dat de" t-eer Vrijman onrecht was aangedaan. Minis— De Geer heeft dat ook niet ontkend, hec" bctoogd, dat zoo iets niet meer zou kunncr; voorkomen en zich bereid verklaard den heer Vrijman zooveel in zijn yermogen was tegemoet te komen. De regeering is bereid om de door den heer Vrijman gesloten leephjgen over te ne men, zij wil het noodige storten opdat zijn vrouw haar recht op een weduwepensioen behoude, hij wil hem in andere opzichten schadeloos stellen, maar hij had er bezwaar tegen het den betrokkene gegeven ontslag alsnog eervol te maken. Mocht de commissie aan den eisch daartoe blijven v^sthouden, dan zou zij verwachtingen opwekken, die mis- schien niet verwezenlijkt zouden worden. De beslissing over eervol of niet eervol valt bui- ten de bevoegdheid der Kamer en als de menschen voor het eervol ontslag waren te vinden, dan zou het den schijn krijgen, of hij de zaak niet zoo erg vond en dat was vol- strekt niet het geval. Er is over dit punt nog veel gesproken, en het einde is geweest, dat de Kamer, nadat de heer Marchant zijn motie maar weer had opgeborgen met 43 tegen 28 stemmen heeft aangenomen de conclusie van de meerderheid der commissie om de regeering te verzoeken het ontslag aan den heer Vrijman alsnog eer vol te doen zijn, terwijl met 48 tegen 24 stemmen ook werd aangenomen een motie van den heer Van Schaik (R.K.) om een bil lijke genoegdoening aan den heer Vrijman te verschaffen. Een rehabilitate, waarover de betrokkene waarlijk wel tevreden mag zijn, ook al volhardt wellicht de regeering bij hare weigering om het ontslag van den betrok- kerife alsnog in eervol te veranderen. Hierna heeft de Kamer nog een klacht be handeld, n.l. van een aanneener bij de Zuider zeewerken over door hem geleden schade bij de uitvoering van een bestek. De heer Krijger nam zijn partij in een technische rede op en heeft weten gedaan te krijgen, dat de ministe" van waterstaat een nader onderzoek heeft toegezegd. Verder heeft de Kamer zonder er een woord aan te wijden hare goedkeuring gehecht aan de novelle tot wijziging van de nieuwe be- palingen op de naamlooze vennootschappen in het Wetb. van Kooph., waardoor de kleine vennootschappen ontheven worden van de publiceering van hun balans en winst- en verliesrekening. Na korte discussies heeft zij vervolgens goedgekeurd een suppletoire begrooting van Ned.-Indie, maar de Indische specialiteiten hebben al vast in het vooruitzicht gesteld, dat zij, wanneer de Ind. Begrooting van het vol- gende jaar aan de orde komt zij op verschil lende punten, welke nu slechts even werden aangeroerd, zullen terugkomen. Morgenmiddag komt de zaak van de Louise-Groeve aan de orde. DE NADERENDE STEMBUSSTR1JD. Een rede van Lloyd George jelle kritiek op het beleid van de Tory-ministers; het Witboek en zijn gevolgen. De groote dag der Engelsche verkiezin- gen nadert sneL Dat kan men merken uit de „beursnoteeringen", uit de redevoeringen der verschillende groote kopstukken van de poli- tieke partijen, uit de groote dagbladen en uit vele andere gebeurtenissen. Dezer dagen heeft Lloyd George in de National Liberal Club te Londen een rede voering gehouden, die een felle kritiek inhield op het beleid van de Tory-ministers inzake Lloyd George's voorstellen tot de werkloos- heidsbestrijding. Hij zeide dat die voorstellen nu tien weken geleden waren openbaar gemaakt en dat zij nog steeds niet zijn verslagen. Zij zijn op bel de flanken aangevallen maar het bolwerk is niet gevallen. Het is inderdaad zoo sterk ge bleken, dat de regeering den ongehoorden stap heeft gedaan een politieke brochure otj- der het zegel der kroon uit te geven. In 1903 was er een groot debat over vrijhandel en protectie en werden de experts van de ver schillende departementen uitgenoodigd offi- cieele feiten en cijfers te geven die de natie in staat zouden stellen zelf een oordeel te vel- len. De regeering heeft thans de meeningen van de experts achtergehouden. Zij heeft daarvoor in de plaats redevoeringen en cri- tieken van ministers samengevat in den vorm van een officieel document. Men kan uit zulk een daad zien welk een indruk de liberale voorstellen op het land hebben gemaakt. Daarna kreeg Churchill de volgende ver- diende berisping: „De heer Churchill raakt hoe langer hoe meer verbijsterd, maar het is jammer dat hij rechtstreeks kwaadaardige slagen toebrengt „below the belt" aan eml- nente staatslieden die hun leven in de waag- schaal hebben gesteld in dienst van den staat. Ik hoop dat hij dit in een vlaag van drift heeft gedaan en hij moet nu wel zeer beschaamd zijn over zijn uittarting. Is hij dat.niet. de rest van de gemeenschap is dat zeker wel". Zooals men ziet, heeft Lloyd George in zeet felle bewoordingen zijn kritiek gelan- ceerd. Nu is het Lagerhuis ontbonden en een of- ficieele regeeringspublicatie heeft de regee ring na deze ontbinding doen verschijnen, die hoofdzakelijk kritiek uitoefent op boven- sfaande redevoering van Lloyd George. In een Witboek worden door een vijftal mi nisters, die van arbeid, verkeerswezen, poste- rijen, gezondheid en financien, de bezwaren opgenoemd tegen de liberale plannen, en eigenlijk kan geen der conservatieve minis ters eigenlijk iets goeds vinden in de liberale denkbeelden. Het probleem der werkloosheidj aldus Churchill, kan alleen worden opgelost door verlaging van de productiekosten en die van de kosten van levensonderhoud. De voorstel len van Lloyd George zouden ten slotte slechts den toestand kunnen verergeren en zouden bij het volk dus slechts valsche hoo.p wekken. Het Witboek is dus niet als een officieel stuk te beschouwen maar veel meer als een propaganda-boek van de conservatieven. En dat is het juist, waar alle andere partijen zeer ontevreden over zijn. De conservatieve regeering, die meende handig te zijn met haar publicatie, heeft een onhandigheid be- gaan, die haar zeer zeker nadeel zal bezor- gen. VOLKENBOND. DE COMMISSIE VAN DESKUNDIGEN. Behandeling van het eindrapport. Het Woensdagmiddag aan de verschillende delegaties der commissie van deskundigen ter hand gestelde eindrapport van den Engel- schen deskundige Josuah Stamp werd nog denzelfden avond door de verschillende des kundigen vertaald en aan een eerste bespre- king onderworpen. Het rapport concludeert volgens „Le Ma tin", dat bij een rechtvaardige behandeling der Duitsche burgers, Duitschland voldoende middelen kan vinden om zijn verplichtingen na te komen. Het rapport bevat geen cijfers ocntrent de anniteiten, met uitzondering der grootte van de leveranties in natura. Aan het rapport is een belangrijke brief van dr. Schacht aan Owen Young toege- voegd. In dezen brief neemt de leider de Duit sche delegatie na*ens zijn land de op 10 Mei door den Amerikaanschen voorz. der commis sie genoemde cijfers aan. D.w.z. een annui- teit van 2050 millioen mark voor den tijd van 37 jaar en bovendien een bedrag gelijk aan de intergeallieerde schulden gedurende 21 jaar. CHINA. OPSTANDIGE BEWEGING. In het binnenland van Mongolia. In-het binnenland van Mongolie is thans een opstand tegen de regeering van Nanking uitgebroken, daar deze heeft geweigerd de zelfstandigheid van dit gebied te erkennen. Zij heeft troepen aan de Chineesch-Mongool- sche grenzen samengetrokken. De opstande- lingen hebben onder leiding van roode offi- cieren de stad Pynlo bezet en den bevelheb- ber der troepen van Nanking, generaal Myn- soe, gevangen genomen. De opstandelingen zijn van plan ook een opstand in Kalgan uit te lokken. Het zenden van troepen van Nan king naar het binnenland van Mongolie stuit op groote moeilijkheden. KOORSTRAAT 49-51. ADVOCAAT per flesch f 1.85 COGNAC per flesch vanaf - 2.50 VOORBURG per flesch - 2.10 TELEFOON 207. FRANKRIJK. DE OVERVAL BIJ VERDUN. Waren de moordenaars uitbrekers? De geheimzinnige moord op den soldaat Laracht van het 22e regiment tirailleurs, die Zcndagavond toen hij op wacht stond op de citadel van Verdun werd doodgeschoten, is nog niet opgehelderd.* Zijn geweer en pa- troontasch lagen een eind van hem verwij- derd, toen de sergeant van de wacht, die de schoten had gehoord, toesnelde; zijn uniform was gekreukt en gescheurd, hetgeen op een worsteling duidde. Zooals men heeft gelezen, vermocht de sol daat nog voor hij stierf mede te deelen, dat hij twee burgers, die verklaarden officieren te zijn, de citadel had zien uitkomen, met het doel deze door de Dumortier Poorte te verla ten. Twee maal had hij ze gesommeerd halt te houden; toen waren ze op hem aangevallen, de een had hem op den grond geworpen, de andere had een schot gelost. Hij werd in de borst gewond en overleed eenige uren na zij n overbrenging naar het militair hospitaal. Ofschoon de daders nog niet bekend zijn, schijnt men een bepaald spoor te volgen. 'Het zouden militairen zijn geweest, wien de schild- wacht wilde beletten's nachts in burgerklee- ren de citadel te verlaten. EEN DURE POSTZEGEL'. Op de internationale postzegeltentoonstel- ling, die over eenige dagen te Havre wordt geopend, wordt van Engelsche zijde een post zegel tentoongesteld, waarvan de waarde op 10.000 pond wordt geschat. ROODVONK AAN BOORD VAN DE CAP ARCONA. Het stoomschip Cap Arcona is te Boulogne sur Mer aangekomen. De douanechef begaf zich met een geneesheer aan boord van het schip. Kapitein en scheepsdokter verklaar den, dat er 21 gevallen van roodvonk ge weest waren, met uitsluiting van elke andere ziekte. Overeengekomen werd, dat geen enke le zieke het schip zou verlaten. Voordat de anderen 244 passagiers van boord konden, werden zij zorgvuldig onderzocht. Daar niets hun ontscheping in den weg stond, zijn zij naar Pariis vertrokken. In een ziekenhuis te Cleveland (Ohio) ont- stond een ernstige ontploffing in de zaal voor de behandeling met x-stralen. Veertig personen werden gekwetst of kregen brand- wonden. Een groot aantal hunner moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Vergiftige gassen die naar men gelooft wellicht de ontploffing hebben veroorzaakt ontsnapten uit het laboratorium en ver- spreidden zich in de omgeving over een op- pervlakte van 30 M2. Een aantal voorbijgan- gers viel bewusteloos neer. Volgens een later bericht ontstond er ten gevolge van de ontploffing brand in het ziekenhuis. De vlammen verspreidden zich snel door het gebouw Men vreest thans dat een groot aantal per sonen gedood zijn ten gevolge van de ont ploffing en den brand. De politic schat het aantal dooden op zeventig. Het aantal dooden op 91 geschat. Alle beschikbare geneesheeren en reddings- manschappen werden onmiddellijk na de ont ploffing gewaarschuwd en de zich in de na- bijheid bevindende personen- en vrachtauto's voor hulpverleening gerequireerd. Er zijn reeds 28 lijken geborgen. Het aan tal dooden werd door de politie nader op 91 geschat. Bij het afzenden van dit bericht moesten zich nog vijftig patienten in het brandende gebouw bevinden. De gewonden en stervenden werden in allerijl naar andere ziekenhuizen gebracht te midden van tooneelen van verschrikking en onbeschrijfelijke verwarring. Sommige slachtoffers moesten op het gras worden neergelegd wegens gebrek aan vol doende ziekenauto's. Alle zuurstof cylinders der stad ter beschikking gesteld. De hevigheid der vlammen werd nog ver- sterkt door de ontploffing van verscheiden zuurstofcylinders. Na de ontploffingen ont- wikkelden zich dichte wolken bromide-gas die bij de slachtoffers bloedingen van oogen, neus en mond veroorzaakten. Alle in de stad te vinden zuurstofcylinders werden ter beschikking van de ziekenhuizen gesteld waarin de aan gasvergiftiging lij- dende slachtoffers waren opgenomen. Nog 14 patienten op het in rook en vlammen gehulde dak. Volgens een N. T. A.-bericht bevonden zich nog veertien patienten, dokters en verpleeg- sters op het in vlammen en rook gehulde dak, dat de brandweer tot dusver niet kon bereiken, daar het nog niet mogelijk was een ladder tegen het brandende dak te plaatsen. Slachtoffers onder de puinhoopen be graven of weggeslingerd. V. D. meldt nog, dat talrijke slachtoffers onder de puinhoopen werden begraven, ter wijl verscheidene personen door het geweld der explosie in het Rontgen-laboratorium, ver weggeslingerd werden. De reddingspo- gingen gingen met groote moeilijkheden ge- paard, daar telkens opnieuw ontploffingen plaats hadden Terwijl de patienten. die op de hoogere verdiepingen lagen, door de brandweer met ladders gered konden wor den, kwamen alle zieken, die pelrMos--s ver- bleven, om het leven of werden gewond. Tal rijke brandweerlieden en oatienien werden door de vrijkomende cassen vergiftigd Op het oogcnblik der ramp bevonden ver scheidene zieken zich op de operatietafels. Een kranig redder. Een Reuter-telegram meldt nog, dat de chauffeur van een vrachtauto een gasmasker van de brandweer nam, er het ziekenhuis mee binnensnelde en er in slaagde twintig patienten te redden voor hij bedwelmd raakte. Te twee uur (Amerikaansche tijd) nam men aan, dat alle patienten uit het ziekenhuis waren verwijderd behalve ongeveer twaalf patienten, die door geneesheeren en ver- pleegsters naar het dak waren gebracht. De oorzaak nog onbekend. Volgens nadere berichten hadden er twee ontploffingen plaats, beide op de tweede verdieping in de zaal voor de Rontgenbestra- ling. Dejporzaak der ontploffingen is nog onbekencf Uit de vrasters der tweede etage sloegen terstond vlammen cn de op deze verdieping gelegen patienten waren hulpeloos aan het woedende element prijs gegeven. Het ziekenhuis, waarin zich tijdens de ont ploffingen meer dan 100 patienten bevonden, werd geheel met giftige gassen gevuld. Met gasmaskers voor het gelaat drongen de brandweerlieden, die uit alle deelen der stad' waren toegesneld, het gebouw binnen. Zij! lieten een aantal zieken uit de ramen zakken, anderen werden door de geneesheeren en het verplegend personeel naar het dak ge bracht. De meeste geredden hadden tijdens de redding het bewustzijn verloren en waren gekwetst. Hun aan de giftige gassen blootgesteld aangezicht en handen waren geel gekleurd. Nog wordt gemeld, dat de brandweer thans heeft vastgesteld, dat de ontploffingen zijn ontstaan in de benedenverdieping, waar film- strooken werden bewaard, die voor het op-- nemen van Rontgenfoto's dienden. De brand gebluscht. De brand in de kliniek is 2 uur nadat hij uitgebroken was, gebluscht. Alle in het bran dende gebouw opgesloten menschen konden naar buiten gebracht worden. Ook de men schen, die zich op het dak bevonden zijn ge- red. Tot nu toe waren 45 dooden geteld. Het zijn voornamelijk patienten, maar ook eenige dokters en verpleegsters zijn om het leven ge- komen. De meesten zijn aan de opgeloopen brandwonden overleden. Eenigen kwamen om door de giftige gassen. De brandweerlieden droegen tal van men schen uit het brandende gebouw naar buiten zonder te weten, of zij dood of levend waren. De kreten der slachtoffers vulden de lucht. Allen werden dadelijk naar een ziekenhuis in de buurt gebracht. Men vreest, dat velen nog aan de bekomen wonden en vergiftigingen zullen bezwijken. Ondanks de koortsachtigen ijver der dokters is het toedienen van zuurstof aan de vergif- tigden in vele gevallen te laat gekomen. Het aantal slachtoffers* Volgens de laatste mededeeling zijn 89 menschen om het leven gekomen. Onder de dooden bevinden zich ook een aantal brand weerlieden en een politieagent. Men schat, dat zich tijdens de ontploffing 200 personen in het ziekenhuis gevonden. Hoeveel menschen gewond in veiligheid wisten te komen, kon nog niet vastgesteld worden. De politie, die het eerst in het gebouw binnendrong, stuitte aan den ingang op een hoop van 25 lijken. Een binnendeur was door een lijk versperd, zoodat andere patienten, die reeds te zwak waren, zich niet meer konden redden. De verwarring werd nog door het jammeren en steunen der in bed liggende patienten verhoogd. Behalve het brandweerpersoneel en de poli tie toonden ook de dokters en het verplegend personeel heldenmoed bij de redding. i De haard van de ontploffing De eerste ontploffing geschiedde kort voor 12 uur hedenmiddag in de apotheek van het ziekenhuis. Het vuur werd rijkelijk aange* wakkerd door de groote voorraad chemicalien. De tafreelen op straat. Het aantal dooden bij de ramp in het zie kenhuis te Cleveland is gestegen tot 93. Men vermoedt, dat er nog meer lijken onder de puinhoopen zullen liggen. Voor het gebouw, dat een ruine geworden is, spelen zich de onbeschrijfelijkste tooneelen af. Honderden familieleden van de veronge- lukten pogen iets te weten te komen, omtrent het lot van de zieken. Vele gewonden hebben urenlang op het straatplaveisel gelegen, voor-i dat men hulp kon verleenen. 360 gewonden opgenomen. Het aantal patienten, dat zich in de kliniek bevond, wordt op 360 geschat; alien zijn het- zij gewond, hetzij door giftig gas aangetast, hetzij gedood. De ramp nog grooter dan aanvan- keli'jk gedacht xverd. Uit New-York wordt nogmaals gemeld: De ramp in het ziekenhuis te Cleveland (Ohio) is veel grooter dan de eerste berichten doen gelocven. Tot nu toe zijn er 95 dooden en ongeveer 100 gewonden te betreuren. De ramp ontstond in de kliniek van den door de bloedoverdracht-methode bekenden arts Crille door het ontploffen van een film van een X-stralen-toestel dat in de beneden verdieping stond. In het ziekenhuis waren volgens betrouw- bare inlichtingen 360 meest niet bedlegerige patienten, wier redding tengevolge van de zich ontwikkelende vergiftige gasten buitengewoon bemoejlijkt werd. Het ziekenhuis totaal dfgebrarid. Het ziekenhuis is totaal afgebrand. Slechts de muren zijn blijven staan. Ook verscheide ne artsen en ieden van verplegend personeel zijn in de vlammen omgekomen. Het zoeken naar lijken en gewonden in de puinhoopen wordt nog steeds voartgezet CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1