Gemeenteraad van Alkmaar. Zeetijdiinfgen Kunst Stadsnieuws Op 7 Juni zal hef enkelspel tusschen Tim mer en Takats en tusschen Diemer Kool en Von Kehrling plaats vinden. Op 8 Juni zal men het dubbelspel spelen. En op 9 Juni zal Diemer Kool tegen Takats en Timmer tegen Von Kehrling spelen. Men wil nog wegens het talrijke publiek exhibition-spelen organiseeren, en men heeft aan de N. Rott. Crt. medegedeeld, dat de Hongaarsche Lawtennisbond ook mej. Kea Bouman uitgenoodigd heeft, met de Neder- landsche Davis-Cupploeg naar Boedapest te komen. In dit geval denkt men te Boedapest een dames enkelspel tusschen Kea Bouman en de Hongaarsche dameskampioen, mevrouw Schreder, die een zeer goede speelster is (op 7 Mei heeft zij te Weenen ook het Oostenrijk- sche dameskampioenschap gewonnen) te la- ten spelen. Dit dames enkelspel zal dan op 8 IJuni voor het heeren dubbelspel gebeuren. En op den volgenden dag tusschen de twee Davis Cup enkelspeten of na afloop daarvan denkt men nog een mixed dubbel te organiseeren tusschen Kea Bouman met den reserve speler van het Nederlandsche Davis Cup team te gen mevrouw Schreder met den heer Aurel von Kelemen, die vroeger ook een Hon gaarsch Davis Cup speler was. INT. KAMPIOENSCHAPPEN TE PARIJS. De kansen der Hollanders In ons blad van gister vermeldden we reeds de voornaamste uitslagen van de Dinsdag voor het internationale tennis-tour nooi te Parijs gehouden wedstrijden. In de N. R. Ct. lezen we over de kansen der Hollandsche spelers o.m. nog het vol geDinsdagmiddag heeft mej. Couquerque, de partner van Kea Bouman, verklaard met te kunnen uitkomen in het dames-dubbelspel Daarop heeft onze tenniskampioene een nieuw dubbel gevormd met Lilly de Alvarez Deze combinatie is ongetwijfeld een der sterkste van het tournooi en heeft een uitste- kende kans op het kampioenschap. Weliswaar waren de tegenstanders, de da mes Rosambert en Metara niet van die kracht, dat zij ook maar een oogenblik ge- vaarlijk konden zijn, doch de uitslag 6—0, 6i bewijst toch wel de groote waarde van het dubbel Bouman-de Alvarez. Deze laatste elsters vullen elkaar zeer gelukkig aan i iet sterke base-line spel van onze kampioene past zich geheel aan bij dat van de elegante Iberische met haar soms uiterst agressief op- treden en haar onberekende scherp geplaat ste ballen. Zij zullen dan ook geen gevaar loopen in de tweede ronde tegen de combina tie Mac-Ready—Le Besuerais en blijven een mooie kans op de overwinning behouden in de derde tegen de dames Wills Cross, hoewei lief hier een heele harde dobber zal zijn. In de tweede ronde zal Timmer met De Kehrling waarschijnliik moeten spelen tegen de Tsjechen Weuzel—Malacek, als deze zich niet onverwachts laten verslaan door de Franschen Thurneyssen—Gentien Wat Tim mer's kansen in de enkelspelen betreft, in de eerste ronde is hij vrij, in de tweede ronde zal hij geen makkelijk spel hebben met den Franschman Landry. Plaatst hij zich in de derde ronde, zoo zal hij hier den strijd moe ten aanbinden ofwel tegen Austin of wel te gen De Kehrling. Den laatste heeft Timmer vorig jaar in den Davis-Beker strijd gesla- gen en wij achten Austin zeker niet sterker dan den Hongaar. In ieder geval wordt het hier een strijd tusschen gelijkwaardige krach- ten. Brengt Timmer het tot den halven eind strijd zoo moet hii hier Lacoste ontmoeten en deze zal onzen kamipoen wel de baas blij ven. Komt het zoover, dan mogen wij in alle ©nzichten tevreden zijn over Timmer's presta ties. K aatsen DE GROOTE BONDSKAATSWEDSTRIJD IN FRIESLAND. Aan den Tooten jaarlijkschen bondskaats wedstrijd, die met de Pinksterdagen te Fra- neker gehouden werd, namen ditmaal niet minder dan 52 afdeelingen deel. Onder groote belangstelling van de vele kaatssportliefhebbers zijn deze wedstrijden onder uitstekende weersomstandigheden ver- loopen. Na vele spannende en verrassende p -tijen was de einduitslag als volgt: 1. Dokkum, 2 St. Jrcob, 3. Berlikum, 4. Lteuwarden, 5. Rauwerd, 6. Sneek en 7. Kims- werd. Petworth 21 Mei v. Lissabon te Livorno. Stella v. La Romana n. St. Thomas. Telamon 20 Mei v. S. Domingo n. Guate mala. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Lochmonar, vane. 1. v. Liverp. n. Rott., 21 Mei v. Southampton n. Lon< HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Dinteldijk, Rotterdam-Vancouver 22 Mei v. Swansea. Leerdam, 22 Mei v. N. Orleans n. Rott. Moerdijk, vancouv.-Rotter., 19 Mei te Everett. HOLLAND—AFR1KA-L1JN. Rietfontein, 22 Mei v. Amst. n. Durban, via Antwerpen. Giekerk, thiusi21 Mei v. Mombassa. Randfontein, uitr., 21 Mei v. P. Soedan. ROTERDAMSCHE LLYOD. Deli, uitr., 21 Mei te Singapore. Kota Inten, uitr., 21 Mei te Sabang. labanan, uitr., 21 Mei v. Marseille. Kota Baroe, thuisr., 22 Mei v. Marseille. Patria 22 Mei v. Batavia n. Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah, uitr., 22 Mei v. Suez. Baioe, 22 Mei v. Batavia, 1. v. v. Lon., te Amst. Borneo, thuisr., 22 Mei v. Havre. Kambangan, thuisr., 23 Mei v. Padang. Koning der Nederlanden, uitr., 22 Mei te Southampton. P C. Hoofd, uitr., 22 Mei v. Suez. KON. NED. STOOMB.-MIJ. Notos, 22 Mei v. Algiers te Amst. Aurora 22 Mei v. Bari te Malaga. Ganymedes 22 Mei e Amst. n. Hamb. Iris 22 Mei v. Danzig n. Stettin Perseus 22 Mei v Odense n Gothenburg. S.rabo 22 Mei v. Amst. n Kopenh. Ulysses 22 Mei v. Malta n Bona. Venezuela (thuisr.) 22 Mei v Havre n. Am sterdam. 7 us 22 Mei v. Venetie te Triest. A ax 21 Mei v. Tarragona te Valencia. Amsterdam 20 Mei v Rott. te Hamburg. D ucalion 20 Mei v. Amst te Hamburg. Eulerpe 21 Mei v. Kopenhagen n. Aalborg Irene 21 Mei v. Rotterdam te Oran. Jason 21 Mei v. Varna n. Constanza. Meropt 22 Mei v. Valencia te Rott. Nero 21 Mei v. Amsterdam te Bordeaux. werk waaraan het dilettantisme vreemd is, en figuurschilderijen, die wat meer zijn dan portretten en waarin men de ziel en de ka- rakters getypeerd vindt. Het is hier niet mogelijk het werk van alle 40 meesters te bespreken. Wij volstaan dan ook met het noemen van enkelen hunner door wier werken wij het meest getroffen werden en noemen dan in de allereerste plaats Mihalorits Miklos, in wiens schilderij een familie wordt uitgebeeld, die be- richt ontvangt van het overlijden van hun zoon in den oorlog. Dit werk is aangrijpend door de tegenstelling. Van dezen meester hangt ook werk in het Hongaarsche Nationaal Museum. Een krachtig schilder, met een geheel eigen opvatting, verwant aan het werk van Josef Israel, toont zich Narde Hurel, die de vol- doening had, dat bij een expositie in Italie Mussolini een zijner werken aankocht. Fijn van kleur en impressie is van hem een meisje in het blauw en het schilderij voorstellende de „Bergrede van Christus". De landarbeider no 23 van Udvarig Pal deed ons om den stoeren kop en kleur, den- ken aan het werk van onzen Hollandschen meester Piet van Wijngaard. No 25 van Giittahory „Hongaarsche in national costuum" of „Grasveld", mag even- eens als een mooi karakteristiek schilderij ge- noemd worden. No. 56 een lumunistisch schilderij van Curter Venetie voorstellende, is eveneens een goed geslaagd werk, dat de sfeer van deze Romeinsche stad zeer geslaagd weer- geeft. Ook de bloemstukken van Nageiy Rudolf dienen afzonderlijk te worden geooemd, even- als de stillevens van den 84-jarigen schilder Romek Arpaid, waarin wij overeenstemming vonden met het werk van den bekenden Hol lander Tom Helder en dat ons de overtui- ging schonk, dat goede kunst internationaal is. De prijzen die de catalogie vermelden, zijn van dien aard, dat het mogelijk geacht moet worden om alhier rechtstreeks van den meester een kunstwerk te koopen. Wij aarze- len zelfs niet om die prijzen heel laag te noemen. Alkmaar staat hier nu eens voor een ten toonstelling, die om haar veelzijdigheid aller belangstelling verdient en die dan ook in de goede kunstcentra de belangstelling geniet die ze verdient. Laat Alkmaar toonen te waardeeren, dat ook onze stad voor deze tentoonstelling in aanmerking kwam. SCHILDERIJENTENTOONSTELLING VAN HONGAARSCHE MEESTERS IN DE UNIE De Hongaren, die alles behalve tevreden zijn over hetgeen de oorlog hun ontnomen heeft, zijn in ieder geval en terecht trotsch op hun cultuur, die men aan geen volk kan ontnemen In tal van landen in Europa orga niseeren zij thans tentoonstellingen om de scheppingen van hun beeldende kunstenaars te toonen. Deze tentoonstellingen doen zien, dat deze kunstenaars op hoog peil staan en dat het Hongaarsche volk cultureele krachten bezit waarmede rekening gehouden dient te wor den. Van heden af exposeeren een 40 Hongaar sche meesters een 150-tal werken in de Unie De tentoonstelling, die enkele dagen duurt is gratis toegankelijk en verdient de belang stelling van ieder die met de Hongaarsche meesters kennis wi! maken. Men staat hier nu eens niet voor een kunst- veiling waar ten overstaan van een deur- waarder aan leeken beverfde doeken, bijna steeds zonder kunstwaarde, verkocht wor den. Bij het binnentreden van de Uniezaal ge- voelt men dadelijk te staan tegenover werk van schilders die iets te zeggen hebben en wier producten kunstwaarde bezitten Men vindt hier landschappen uit Honga- rijen en Italie die van eigen krachten getui gen, stillevens. die ons techniek, compositie en kleur toonen, dat men hier staat tegenover HOORN, 23 Mei 1929. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 22 stapels kl. fabr.kaas 41; 5 st. kl. boerenkaas 413 st. fabr. commissie- kaas 48; 1 st. bceren commissiekaas 44. Aanvoer 31 stapels, 47937 K G. Handel gced. straat 13, van Bergen (N. H.) M. Smit, N.H., huishoudster, Asterstraat 19, van Ber gen (N. H.) D. M. M. Haakman, wed C. J. M. Zonderhuis, R. K. en Kinderen, Hoogstraat 8a, van Bergen (N.H.) C M. van Galen, R. K., liefdezuster, Van Ever- dingenstraat 18, van Delft. A. M. Neder- pel, R. K., liefdezuster, Nassauplein 11, van Delft. E. Manuel, N.H., dienstbode, Eike- lenbergstraat 78, van Amsterdam. - T. Prin se, wed. G. Vis, R. K., Nassauplein 11, van Ursem. J. Ph. Wegenwijs, G. K., kappers bediende, Verdronkenoord 98, van Wasse- naar. A. Schuit, N.H., huishoudster, Parkstraat 16 van Oudkarspel. J. de G:oot, N.H., slagersknecht, Oudegracht 72 van Hoog- karspel. A. van Glabbeek, N.H., metaal- draaier, Visscherslaan 21 van Amsterdam. J. M. van Nuland, R.K., hulp in de huis- houding, Emmastraat 66 van Heiloo. G. Slot, N.H., verpleegster, Paternosterstraat 16 van Beemster. J. L. Mosman, N.H., reizi- ger, met vrouw en zoon, Hulststraat 8 van Hoorn. E. Hart, N.H., dienstbode, Helder- scheweg 29 van Zwolle. A. H. G. Lou- werens, R.K., dienstbode, Nieuwlandersinge! 49 van Amsterdam. A. Leusink, N H, grondwerker, Torenburg 4 van Hei loo. J. Helder, N.H., chauffeur, met vrouw en dochter, Achterstraat 46a van Hensbroek. N. de Haan, wed. F. van der Meer, D.G., Dahliastraat 15 van Avenhorn M. Hollenberg, R.K., dienstbode, Doe- lenstraat 13 van Castricum. J. W. Hen- gelmolen, R.K., inspecteur levensverz. Mij met vrouw en dochter, Nieuwpoortslaan 114 van Amsterdam. G. A. Hoebe, R.K., verpleegster, van Den Helder naar Paternosterstraat 16. J. C. H. te Roller, N.H., verpleegster, van Den Helder naar Paternosterstraat 16. M. E. Timmer, R.K., ambt. Raad van Arbeid, van Hoorn naar Koorstraat 37. N. H. C. Ta- man, R.K., dienstbode, van Den Helder naar 2e Landdwarsstraat 13. Th. Gilliam, geen, mineraalwaterfabrikant, en gezin, van Leeu- warden naar Kanaalkade 5a. Wed. P. J. de Haan, N.H., van Amsterdam naar Oude gracht 299. J. van der Vlugt, N.H., dienst bode, van Maasland naar Prins Hendrikstr. 46. U. J. Hofman, N.H., ambt. hyp. en ka- daster, van Winschoten naar Snaarmanslaan 45. A. Tol, R.K., koopman, en gezin, van Amsterdam naar Waagplein 1. J. Hemel- rijk, geen, ijzerwerker, van Amsterdam naar Baangr. 12. J. M. Leguijt, N.H.D.G., tim- merman, en gezin van -Krommenie naar Sint Annastraat 2 Ch. H. Tuinman, R.K koopman, van Beverwijk naar Luttik Oudorp 40. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 9.26 uur licht op- VERTROKKEN PERSONEN. P. H. Vrasdonk, R.K., dienstbode, van Langestraat 35 naar Bergen (N.H.) A. C Dekker, R.K. verpleegster, van Zeglis 61 naar Hoorn. C. J. Kastermans, N.H., kaaspakhuisknecht, van Luttik Oudorp 31 n. Amsterdam J Vasbinder, N.H., stuur- mansleerling, van Heul 9 naar Batavia. C. F. de Munk, R.KL zonder beroep, van Spoorstraat 88 naar Oudenbosch. J. C. Bloemen, N.H., dienstbode, van Wilhelmina- laan 23 naar Noord- en Zuid Sleen. H. Kasse, N.H., huishoudster. van Stationsweg 130 naar Amsterdam. T. Maartens, NH analyste. ambtshalve afgeschreven. J. J Meijer, R.K., fabrieksarbeider, van Kenrtc- merstraatweg 64 naar Wormerveer. M. J Schwadtke, Ev., dienstbode, van Langestraat 13 naar Duitschland. J. C. Meurs, geen, kappersbediende, van Oudegracht 90 naar Ouderkerk a/d. Amstel. H. Molijn, N.H., leerl. verpleegster, van Emmastraat 29 naar Amsterdam. J. C. de Wit, R.K., bakkers- knecht, van Grensstraat 16 naar Warmenhui- zen. H. Brouwer, N.H., hulp i. d. huish., v. Spoorstraat 61 naar Hoogwoud. A. Bak- I ker, G.K., dienstbode, van Van Everdingen- straat 8 naar Dordrecht. J. C. A. Paul, geen, verpleegster, van Van der Kaaystraat 3a naar Utrecht. F.. van Reenen, N.H., kellner, van Hoeverkade naar Amsterdam. G. Ooijevaar, R.K., religieuse van Van Ever- dingenstraat 18 naar Voorburg. A. M Tunis, R.K., verpleegster, van Van Everdin- genstraat 18 naar Delft. A. Zerbst, E.L dienstbode, van Oudegracht 178 naar Ber gen (N.H.) A. J. Roos, N.H., assistent in een herstellingsoord, van Laat 107 naar Ziipe. P. Ott, geen, slager, met vrouw N.H van Laat 39 naar Amsterdam R van Dalen, N.H., arbeider, met vrouw RK en dochter N.H., van Wildemanstraat 25 naar Oudorp. H. Mulder N.H., smid met vrouw en dochter, van Liefdelaan 34 naar Bergen (N.H.) H. J. M. Haan, R.K., depothouder, van Zocherstraat 9 naar Arnhem. P. A. M. van Slingerland, R.K., dienstbode van Baansingel 336 n. Zoeterwoude. Tr Wij- denes, N.H., dienstbode, van Kennemersingel 13 naar Bergen (N.H.) H Molenaar. R.K.. schilder. van Toorenburg 5 naar Koe- dij-k. E. de Vries, D.G onderwijzeres. van Dijk 30 naar Koedijk P. Harderwijk R K schilder, van St. Annastraat 28 naar Oudorp. A. de Vet, geh met P. Harder wijk. N.H, van Fni. een 65a naar Oudorp. M. E Vermeulen, geen. N.Hvan Laat 109 naar Batavia. E. M B Grasnick. geen, fa- brieksaroeider, van Heiligland 246 naar Hamburg. IJ. Nauta, GK, zonder be roep, van Spoorstraat 8 naar Enkhuizen. INGEKOMEN PERSONEN. A. Slot, N.H., schipper, Achterwezel 22, van Broek op Langendijk. H. Croesen, N. H., boerenarbeider, met vrouw en vijf kinde ren, Hoeverkade 13, van Bergen (N H.) F. M. Hogeweg, geen, agent van politie, Oudegracht 35, van Kampen M J. Por te, N."H., chauffeur, Prins Hendrikstraat 36, van Den Helder. E. Hartog, wed. C. Beu- kema, N. H., Spoorstraat 41. van Amster dam. H. Slotexnaker, geen, N. H., Dahlia- BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Gerardus Louter en Cornelia Groenland. OVERLEDEN: Anna Aletta Maria Bruin wed. Jacobus Petrus Pater 47 jaar. Trijntje van Marken gehuwd met Jan Verdwaald 77 jaar. GEBOREN: Jan z. v. Klaas Klomp en Trijntje Stapel Cornelis Martinus z. v Hendrikus Linaers en Susanna de Groot. Jacob z v. Huite Jongsma en Antje Ploeger. Maria Christina d. v. Bernardus Groot en Anna van der Meu len. De Raad vergaderde heden om 1 uur. Afwezig Mr. D. Sluis en de heer Schats. De notulen worden conform voorgesteld. a. Een brief d.d. 17 April 1929, nr. 145 van Gedeputeerde Staten, ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit van 7 Maart 1929 nr. 7 tot overneming van grond en water voor verbetering van den Twuij- vtrweg. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief d.d. 24 April 1929, nr. 126 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsb sluit van 18 April 1929 nr. 14 tot verkoop van een ter- rein met opstal, aan den verbindingsweg tus schen Kerkplein en Nieuwesloot. Als voren. c. Een besluit d.d. 17 April 1929, nr. 74 van hetzelfde College, waarbij, de Wed. K. Wagemaker, geboren M. Schoen alhier, niet ontvankelijk is verklaard in haar vtrzoek, om voorziening tegen het raadsbesluit van 24 Jan. "29 voor zoover daarbij de woningen Oudegracht nrs. 95, 97, 99 en 101 onbewoon- baar zijn verklaard. Als voren. d. Een besluit d.d. 3 April 1929, nr. 8 van hetzelfde College, waarbij het door B. Th. Stikvoort alhier ingestelde beroep tegen het raadsbesluit van 24 Januari 1929, voor zoo ver daarbij de woning St. Jacobstraat 34 on- bewoonbaar is verklaard, is verworpen. Als voren. e. Een brief d.d. 1 Mei 1929, nr. 121 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 18 April 1929 tot overname van straten en water van de N.V. „Nooit Gedacht". Als voren. f. Een brief d.d. 30 April 1929, nr 5536 van den minister van Onderwijs, Kunsten en Welenschappen daarbij de benoeming van Drs. G. H. Blanken tot tijdelijk leeraar aan het Gymnasium goedkeurende. Als voren. g. Het beredeneerd verslag van hetgeen met betrekking tot verbetering der volkshuis- vesting in deze gemeente gedurende 1928 is verricht. Als voren. h. Een brief d.d. 19 April 1929 van Mr. J. Belonje, daarbij mededeelende de benoe ming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur te aanvaarden. Alsvoren. i. Een brief d.d. 22 April 1929 van J. H. F. Muhren, daarbij berichtende zijne herbe- noeming tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur aan te nemen. Als voren. j. Een brief d.d. 8 Mei 1929, nr 37 van de Commissie van beroep in Wacli;.. eldzaken, ten geleide van het verslag over 1928. Als voren. k. Een adres d.d. 22 April 1929 van het Hoofdbestuur van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland, daarbij een suhsidie uit de gemeentekas verzoekende. Besloten te behandelen bij de gemeente-be- grooting voor 1930. 1. een adres d.d. 2 Mei 1929 van hel Schoolbestuur der te 's-Hertogenbosch, van- wege den Ned. R.K. Politiebond St. Michiel gevestigde politie-vaksohool, daarbij vooi 1930 en volgende jaren subsidie uit de ge meentekas verzoekende. Als voren. m. Een adres d.d. 16 Mei 1929 van J. H. Korendijk te Den Helder, daarbij sollicitee- rende naar eene betrekking. Aangenomen voor kennisgeving. n. Een voorstel d.d. 18 Mei 1929 van dt leden van den raad, J. Westerhof e.a., om. trent de organisatie van het Stads-Ziekenhuis. Te behandelen bij punt 15. o. Een adres d.d. 21 Mei 1929 van het Be: stuur van de afdeeling Alkmaar van het Centraal Genootschap voor Kinderherste1- lings- en Vacantiekoionies, daarbij voor het jaar 1930 een subsidie uit de gemeentekas verzoekende. Te behandelen bij de begrooting. p. Een brief d.d. 22 Mei 1929 van Regen- ten van het Stads-Ziekenhuis, inzake de or ganisatie van het Stads-Ziekenhuis. Te behandelen bij punt 15. VOORSTEL TOT AANVULLING VAhi STEMBUREAUX. Overeenkomstig de voordracht van B. eft W. werden de functionnarissen benoemd. De burgemeester deed nog de toezegging aan mej. Carels de plaatsvervanging overeen komstig haar wenschen te regeltn. VOORSTEL BETREFFENDE OVER- PLAATSING HOOFD EENER SCHOOL. v Voorgesteld wordt hetzij den heer H. J. V der Winden, hoofd van gemeenteschool nr. 2, hetzij den heer M. J. Lutterot, hoofd van ge- meenteschool nr. 4, naar de school aan de Lincknlaan over te plaatsen, met ingang van 1 Augustus 1929, den datum van aanvang van het nieuwe schooljaar. Overgeplaatst werd de heer H. J. v. d. Winden met 16 stemmen tegen 1 stem op den heer Lutterot. VOORSTEL TOT BENOEMING VAN EEN STADSARTS. Voorgesteld wordt den heer G. J. Sluijmet arts alhier, met ingang van 1 Juni 1929 tot 1 Januari 1932, het tijdstip waarop de heer A. M. Conijn zou hebben moeten hebben af- treden, en ook de ambtstijd eindigt van de beide andere stadsartsen, te benoemen tot stadsarts. De heer Westerhof oordeelde het voor de hand ligged dat de R.K. er prijs op stelde dat de vacature vervuld werd. De S.D. oor- deelt het voor de gemeente voordeeliger het gewone tarief te betalen en bovendien het instituut uit den tijd. Te zijner iijd zal de S.D.A P. daarop terug komen en wel in het laatst van 1931. Met algemeene stemmen werd hierop de voorgedragene benoemd. VOORSTEL TOT HET VERLEENEN VAN ONTHEFFING VAN ART. 28 DF.ft BOUW- EN WONINGVERORDENING TEN BEHOEVE VAN DEN BOUW VAN TWEE IJZEREN DRUIVENSERRES OP EEN TERREIN AAN DEN EENDRACHTSPOLDER. Voorgesteld wordt ontheffing te verleenet van het verbod in de eerste alinea van artikel 28 der bouw- en woningverordening ten aan zien van het bouwen van twee ijzeren druiven- serres op een terrein in den Eendrachtspol- der, kadastraal bekend in sectie E. nr. 554, door F. H. Geels, alhier. Aldus besloten. VOORSTEL TOT AFW1JZING VAN EEN ADRES INZAKE DE VOORGENOMEN BEBOUWING VAN GRONDEN TUSSCHEN DE ZU1DERHOUTLAAN EN HET SPORTPARK. Voorgesteld wordt op het adres van den heer J. Twisk en andere eigenaren van tuin- gronden gelegen tusschen de Zuiderhoutlaan, de Zandersloot, het Gemeentelijk Sportpark en de Nieuwpoortslaan, afwijzerid te beschik- ken. Aldus besloten. VOORSTEL TOT AFWIJZING VAN EEN BEROEP TEGEN LEN WEIGE- RING EENER BOUWVERGUNN1NG. Het betreft hier een geweigerde vergunning aan den heer J. Twisk voor het bouwen van een Warenhuis met verwarming, een steenen schoorsteen en een trekkas voor tulpenbollen op een terrein nabij de Nieuwpoortslaan. De heer Woldendorp kon met de zienswijze van B. en W. niet accoord gaan Er moet nog een nieuw uitbreidingsplan ko men en het bouwen van warenhuizen mag niet worden tegengegaan. Spr. zal tegen stemmen. De heer G o v e r s sloot zich bij den heer Woldendorp aan. Flij is voor inwilliging, on der bepaling, dat eventueel moet worden op- geruimd. Mr. Kusters kon zich ook niet met de bijlage vereenigen. Tijdelijke afwijking van het art. van de Woningwet is wel mogelijk. Spr. wil ook geen vergunning voor altijd ver- leenen, doch wel tot wederopzegging om over 5 of 10 jaar het terrein in exploitatie te ne men. Met den heer Woldendorp is spr. het eens dat warenhuizen in de nabijheid van Alkmaar bevorderd moeten worden. De heer K 1 a v e r sprak in gelijken geest. Men mag geruimen tijd de exploitatie van een gunstig terrein niet tegen houden. De heer S i e t s m a was gestuit op het be- zwaar van de kosten voor den heer Twisk Spr. oordeelde conferentie met den heer Twisk alsnog noodig en stelde aanhouding der bijlage voor. De heer Westerhof oordeelde ook, dat 'n voorwaardelijke vergunning verleena kon worden. Er is geen juridisch bezwaar om 't verzoek toe te staan, onder voorwaarde, dat zoodra het nieuwe uitbreidingsplan wordt uitgevoerd het Warenhuis wordt verplaatst, zonder kosten voor de gemeente. Hij ver- wacht overigens niet, dat dit spoedig noodig zal zijn. De heer T h o m s e n zeide, dat hij in B. en W. reeds het standpunt van mr. Kusters innam, zoodat hij voor een voorwaardelijke vergunning zal stemmen. Mr. Leesberg oordeelde, dat de raad weinig respect gevoelt voor de wet. (Gelach Spr. waarschuwde op te passen voor wat men gaat doen. B. en W. mogen geen bom*- vergunningen in strijd met het uitbreidings plan verleentn juridisch is hetgeasu hier ge- beurt revolutionnair. (GejUicM J X (N i e t - 0 f I i c i e e 1). 450-ie STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 23 Mel 1929. Se Klaase 7e Llist. Hooge priizen: 4982 5500 14305 1000.— 9124 9844 14419 18987 20817 400.—. 162 696 3316 4233.8584 15496 200— 709 2218 6620 10967 14753 15600 20698 100- Prlizen van f 70.—: 94 149 157 198 218 457 459 468 534 858 1259 1325 1425 7503 1576 1801 1898 1912 1941 1989 2418 2466 2567 2628 2740 3111 3222 3236 3272 3279 3610 3751 3954 3968 4054 58 377 1227 1669 2387 2984 3560 4786 5282 6466 7467 8206 8839 9178 5021 5024 5396 5499 6556 6585 7555 7621 8262 8324 8861 8890 9251 9316 5031 5553 6757 7640 8373 9064 9485 244 1163 1608 2208 2756 3402 4643 5036 5078 5105 5903 6000 6289 6855 6989 7108 7706 7924 7966 8438 8634 8739 9067 9115 9117 9548 9696 9756 9899 10016 10040 10188 10310 10316 10342 10401 10499 10549 10792 10805 10834 10866 11208 11273 11425 11463 11472 11500 11720 11890 11978 12082 2138 12145 12196 12264 12289 1236° 12405 12439 12461 12535 12677 12753 12V81 12822 12869 12881 12892 12906 13020 13022 13258 13296 13347 13459 13563 13722 13804 13829 13855 13999 14008 14180 14693 14775 14983 15157 15174 15195 15244 15339 15379 15422 15465 15466 15595 15664 15780 16027 16111 16413 16462 16716 16726 17282 17459 17471 17743 17843 17900 17902 18125 18206 18224 18422 18710 18780 18804 18951 19173 19200 19252 19281 19384 19451 19553 19562 19626 19894 20097 20372 20381 20459 20503 20538 20546 20615 20667 20724 20949 20972 20993 355 1208 1610 2221 2865 3456 4778 5187 6380 7187 8082 8813 9166 9792 10392 10874 11867 12285 12724 12920 13670 14595 15252 15720 16760 18025 18920 19482 20422 20765 19 217 512 650 991 1282 1538 1752 2030 2292 2504 2860 2977 3158 3537 3695 3912 4189 4494 4858 5064 5222 5511 5672 5926 6216 6529 6801 7221 7459 7719 7953 8080 8550 8850 9116 9407 9521 9802 9973 10114 10142 10351 10530 10747 11023 11142 11339 11521 11783 12060 12321 12531 12784 13067 13325 13601 13692 13856 14115 14446 14682 14875 15137 15450 15707 15962 16182 16353 16688 17064 17328 17434 17753 17956 18329 18522 18880 19254 19433 19761 19917 20191 20489 20621 20768 20935 25 325 523 712 1031 1294 1631 1768 2047 2309 2559 2873 2978 3230 3543 3704 3944 4217 4612 4868 5074 5291 5529 5719 5960 621» 6586 6843 7247 7484 7727 7957 8105 8613 8863 9231 9411 9660 9821 9975 34 354 529 742 1077 1306 1643 1773 2098 2347 2631 2876 3024 3266 3547 3714 3985 4228 4659 4909 PV.2 5300 5549 5727 5981 6219 6590 6870 7253 7540 7829 8009 8130 8648 8873 9232 9450 9722 9851 9977 N1ETEN: 56 70 356 577 771 359 579 831 1091 1098 1346 1373 1663 1725 1815 1892 2147 2186 2365 2409 2714 2717 2895 2910 3046 3052 3281 3288 3589 3604 3734 3785 3995 4034 4393 4398 4675 4740 4991 5002 5129 5138 5350 5356 5556 5617 5746 5773 6053 6070 6313 6377 6592 6601 7010 7101 7278 7285 7543 7582 7834 7872 8014 8025 8229 8273 8667 8670 8888 8891 9282 9297 9455 9456 9738 9741 9864 9892 10019 10030 167 387 599 868 1128 1452 1727 1933 2190 2440 2736 2912 3356 3644 3807 4085 4432 4788 5023 5190 5362 5627 5780 6102 6391 6691 7160 7324 7633 7878 8044 8286 8771 8981 9364 9482 9763 9901 10072 10147 10176 10198 10378 10385 10419 10547 10637 10671 10754 10781 10794 11046 11049 11066 11178 11205 11210 11341 11384 11404 11549 11653 11701 11852 11875 11928 12137 12153 12187 12378 12448 12467 12601 12643 12678 12792 12846 12847 13146 13152 13168 13405 (3420 13431 13603 13623 13650 13696 13708 13726 13895 13913 (3946 14170 14196 '4201 14462 14469 14474 14683 14712 14762 14924 14944 14963 15146 15189 15192 15505 15527 15551 15738 15753 15785 15965 15972 16004 16215 16224 (6256 16418 16452 6625 16820 16844 16861 17108 1 7130 17235 17352 17382 '.7392 17576 (7669 17701 17793 17796 '7812 17968 17979 -3039 18330 18346 18383 18528 18600 '.8659 18902 18919 18923 19316 19341 19342 19449 19515 19633 19762 19782 19799 19940 19947 19992 20281 20289 20309 20494 20512 20533 20632 20684 20689 20828 20851 20884 20936 20971 10207 10272 10422 10445 10678 10686 10854 10891 11070 11080 11260 11282 11434 11454 11727 11729 11998 12008 12191 12229 12472 12478 12687 12709 12944 12988 13180 13186 13468 13470 13659 13683 13734 (3836 13956 13963 14216 14224 14496 14501 14791 14793 14972 14998 15272 15301 15552 15594 tS787 15869 16147 16162 16274 16297 16628 16655 16916 16927 17269 17293 17395 17414 17713 17729 17823 17849 18054 18111 18385 18406 18675 18726 18929 19048 19345 '9359 19656 19667 19828 19836 20034 20079 20324 20362 20554 20568 20708 20719 20898 20909 173 454 600 876 1131 1489 1734 1954 2217 2444 2774 2922 3114 3428 3649 3825 4099 4450 4827 5045 5197 5444 5631 5811 6113 6451 6744 7174 7388 7673 7887 8048 8307 8780 9011 9367 9495 9797 9913 10092 10274 10508 10743 10898 11107 11294 11471 11773 12009 12287 12484 12720 13005 13293 13531 13688 13841 13995 14309 14522 14802 15012 15358 15622 15925 16164 16307 16659 15974 17314 17428 17734 17859 18207 18505 '8746 19070 19388 19671 19877 20113 20418 20570 20747 20923 209 502 648 879 1275 1504 1743 1955 2270 2465 2826 2968 3128 3514 3673 3893 4133 4489 4837 5053 5208 5455 5644 5855 6214 6520 6769 7205 7433 7680 7946 8054 8340 8838 9102 9388 8512 9800 9938 10094 10348 10518 10746 10999 11117 11319 11514 11778 12041 12296 12490 12765 13040 13321 13539 13690 13847 14012 14401 14573 14852 15029 15417 15697 15927 16171 16321 16663 17045 17316 17432 17742 17923 18263 18512 18871 19091 19399 19718 19898 20163 20432 20591 20752 20924

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7