Transpireerende Voeten Sport Luchtvaart ROEKELOOSHEID MET HET LEVEN BETAALD. D? ongeveer 30-jarige Broekhuizen uit Utrecht wilde Zaterdagavond op een in be- vveging zijnde tram springen, die in de rich- ting Utrecht reed. Hij kwam hierbij te val- len met liet gevolg, dat hij onder den bijwa- gen geraakte. Toen de wagen opgevijzeld was, bleck de man deerlijk verminkt te zijn. Hij werd naar het naastbijzijnde politiebu- reau vervoerd, waar hij al spoedig overleed. OPENING [EUGDHERBERG „DE WEIDE-HEUVEL" Zaterdagmiddag vond onder groote be- .angetelling de opening plaats van de Jeugd- herheig ,,De Weide-heuvel", gelegen onuer de gemeente Ouderkerk. Zij biedt on het oogenblik plaats voor 23 jongens en 16 meisjes. Binnenkort za! wor ded aangcvangen met den bouw van een twee- de gebouw, welke uitbreiding nu reeds r.ood- zakelijk is geworden door de vele aanvragen om logies. HET BIOSCOOPCONFLICT IN HET ZU1DEN. Een motie van de Zuidelijke bias- coopexploHanten. Zaterdagmiddag vergaderden hier de direc- ties van de bij het bioscoopconflict betrokken bioscooptheaters, gevestigd in Limburg en Noord-Brabant. Na een inleiding van den voorzitter van den Nederlandschen Bioscoopbond. den heer D. Hamburger Jr. uit Utrecht, werd door een zestal leden uit onderscheidene Limburgsche en Brabantsche gemeenten een motie ;nge- diend, die door de vergadering werd aange- nomen. In deze motie werd besloten zich als een man te scharen ac'hter het Hoofdbestuur van den Bioscoopbond. Een beroep van het theaierpersoneel op beide partijen. De Ned. Bond van Theaterpersoneel heeft een brief gericht aan den burgemeester van iEindhoven, gedelegeerden van de Ver. van iNoord-Brabantsche en Limburgsche gemeen ten voor gemeensohappelijke filmnakeuring en aan het hoofdbestuur van den Ned Bios coopbond, waarin de Bond van theaterperso neel zegt het ten zeerste te betreuren, dat het conflict tusschen de Ver. van Zuidelijke ge meenten voor filmnakeuring en den Ned Bioscoopbond een groote groep menschen zal dupeeren. D? bond verklaart zich geheel en al buiten het geschil te zullen houden, omdat deze aangelegenheid in hoofdzaak van prin- cipieelen aard is. Voorts verzoekt de bond met den meesten nadruk, dat beide partijen al het mogelijke in het werk zullen slellen om de rampzalige sluiting van theaters te voorko men. De brief is onderteekend door alle afdee- lingen van den bond, die momenteel zijn op- gericht, nl. Eindhoven. Tilburg, Den Bosch, Venlo, Helmond, Heerlen, Breda en Maastricht, tezamen met een ledental van eenige honderden personen. Een deputatie .van den bond heeft Zondag- middag een onderhoud gehad met den burge meester van Eindhoven, terwiil zij gistermid- dag een bespreking had te Roermond met den heer Hamburger, voorzitter van den Ned. Bioscoopbond. Een nieuw proces-verbaal. Tegen de directie van het Chicago-theater te Eindhoven is Donderdagavond proces-ver baal opgemaakt wegens het vertoonen van een door de commissie voor de Zuidelijke nakeu- ring niet goedgekeurde film (Hongaarsche Rhapsodie). NATION ALE VEREENIGING TEGEN DE WERKLOOSHEID. Zaterdagmiddag hield bovenstaande ver eeniging een vergadering in „Parkzicht" te Amsterdam, ter behandeling van de prae-ad- viezen van dr. R. van Genechten en dr. J. E de Quay over de vraag „Is het te verwachten, dat de voortschrijdende rationalisatie der pro- ductie (arbeidsbesparing door doelmatiger or ganisatie en wekmethode in bedrijf en onder- neming) van ongunstigen invloed zal zijn op de werkgelegenheid en zoo ja, kunnen dan hiertegen speciale maatregelen worden geno- men (of voorzieningen worden getroffen) en is het gewenscht die te nemen?" Dr. R. van Genechten kwam tot de volgen- de conclusies: lo. Rationalisgering door arbeidsbesparing moet op den duuf een voordeel voor de arbei- ders zijn. De werkgelegenheid wordt er niet door verminderd, tenzij men ervan gebruik maakt om de loonen te verhoogen, wat moge lijk is. Laat men de loonen gelijk, dan zal een onmiddellijk voordeel er uit voortvloeien, door daling der prijzen, later versterkt door stijging der loonen, wanneer de grootere pro- ductiviteit aanleiding heeft gegeven tot meer kanitaalvorming. 2o. Tengevolge van de verdeeling der pro- ductie over vele bedrijven, en de veelsoortig- heid van den arbeid kunnen moeilijkheden van tijdelijken aard voor de arbeiders uit deze rationaliseering voortvloeien. Geleidelijkheid in de getroffen maatregelen, organisatie van de bedrijven en het plegen van overleg met de fabriekskernen kunnen zooveel mogelijK hieraan tegemoet komen. 3o. Door de vermindering van de, tot ar beidsrijpheid komende bevolkingsgroepen, zal juist in de komende 5 iaren verbetering del arbeidstechniek mogelijk ziiri zonder dat de voorbijgaande nadeelen, die in andere om- standigheden te verwachten zijn, zullen in- treden. Nooit is het tijdstip voor deze soort ratio- na'iseering zoo geschikt geweest als thans 4o. Dit kan door de bijzondere omstandig- heden, waarin Nederland verkeert, in het bij- zonder medewerken om in dit land op pijn- looze wijze de nivelleering van het loonpeil tusschen beschuttp en onbeschutte bedrijven die op den duur toch tot stand moet ko men te bevorderen, wanneer de arbeiders in de beschutte bedrijven voldoende inzich1 hebben in den samenhang van de economische verschijnselen, om te beseffen, dat het een verstandige politiek is, de stijging der loonen. die waarschijnlijk mogelijk wordt, ten goede te Mten komen aan de exportbedrijven. Dr. J. E. de Quay, die psychologische be srhouwingen hield, kwam tot de volgende con clusies: 1 Bij eenvoudige kortstondige verrichtin- gen blijken sommige personen onafhankelijk van den inhoud van het werk en van den be- paalden vorm van werkwijziging hetzii goed, hetzij slecht van instelling te kunnen veran- deren. 2. Bij andere personen schijmt het veran- deren van instelling wel eenigszins van den inhoud en vorm afhankelijk te zijn. 3. De snelheid, waarmede men zijn instel ling verandert, is vaak tegengesteld zoowel aan de kwaliteit als aan de kwantiteit van den arbeid. Degenen, die moeite hebben met het omschakelen van hun instelling, behooren dus in het algemeen tot de goede en snelle wer- kers. 4. De „Umstellbarkeit" bliikt voor oefening vatbaar. Al oefent de verandering van instel ling aanvankelijk een remmenden invloed op het nieuwe werk uit, na veelvuldige herhaling verdwijnt deze inhibitie, om ten slotte een ver- sneilende werking tengevolge te hebben. 5. Degenen, die gemakkelijk van instelling veranderen, trekken ook het meeste voordeel uit de oefening. Na toelichting der conclusies door de prae- adviseurs volgde eenig debat en repliek. DE KONINGIN NAAR HET LOO. De koningin vertrok hedenmorgen te elf uur pei auto van Soestdijk naar het Loo. BESCHERMING VAN DE SNOEK. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft in het belang van de bescher- ming van de snoek bepaald: 1. Het is verboden van 1 Juni tot en met 31 October te visschen met een hengel geaasd met visch in alle binnenwateren, met uitzon- dering van: a. die, v Ike de eigenaar uitsluitend met den hengel bevischt of laat bevisschen; b. die, waarin het vischrecht gepacht is door hengelaars of hengelaarsvereenigingen c. die, waarin op verzoek van den rechtheb- bende op het vischrecht het visschen met den hengel, geaasd met visch, alsnog wordt toe- gestaan. 2. Het verbod onder 1 geldt voorts niet voor het visschen met den hengel, geaasd met visch, in een binnenwater, niet behoorende tot de wateren, bedoeld in artt. 577579 van het Burgerlijk Wetfcoek, wanneer men voorzien is van een door den rechthebbende op het visch recht van 25 Mei 1929 uitgereikte schrifte- lijke vergunning tot het visschen met een hen gel, geaasd met visch. 3. Het verbod onder 1 is niet van toepas- sing op den hengel, geaasd met steurkrab of garnaal. GEVECHT TUSSCHEN ZUIDEZEE- WERKERS. Een dcode en drie zwaar gewonden. Tusschen werklieden van de Zuiaerzeewer- ken heeft Zondag, te Wieringen een vechtpartij plaats gevonden, waarbij een man is gedood en drie ernstig gewonden zijn ge- vallen. MISHANDELING Aan den Aalsmeerderdijk te Hoofddorp is Zaterdag een vechtpartij ontstaan tusschen een inwoner van Hoofddorp en vier Over- ijselsche werklieden Daarbij is B. van Hoofddorp tegen de grond geworpen, met een spiralen wapenstok be werk t en met een mes in het dijbeen gestoken, zoodat groote, diepe wonden ontstonden. B. werd hevig bloedend een cafe binnengedragen, waarna geneeskun- dige hulp werd gehaald. De wapenstok en het mes zijn in beslag genomen. De Overijselsche arbeider G. v. d. K. uit Slagharen is ter beschikking van de justitie gesteld. De toestand van B. is naar omstan- digheden bevredigend. EEN HONDERDJARIGE Mevrouw de weduwe P. P. Slegt, Carel van Bylandtlaan 164 te Den Haag, hoopt morgen haar honderdsten verjaardag te vie- ren. Zij is te Middelburg geboren en sedert 26 October 1897 in Den Haag gevestigd. Me vrouw S. voelt zich weltemoe en kaart zelfs nog wel eens. DE BRAND TE TILBURG. Naar wij vernemen, beloopt de schade van den brand bij de firma Pessers van Zuylen te Tilburg, die Zaterdagavond heeft gewoed, ongeveer 60.000. SMAADSCHRIFT? De ccnsequenties. Het Tweede Kamerlid, de heer Braat, heeft den min. van Financien, voorz. van den Raad van ministers, de volgende vragen gesteld: Ligt het niet op den weg van de regeering te bevorderen dat de oud-rijksontvanger G. A. Meijer, wonende te Brussel, wegens smaadschrift in zijn geschrift, getiteld: „Smaadschrift contra minister Kan", gericht tegen den min. van Binnenl. zaken en land bouw, en in zijn brochure: „Eene Veenko'oni- ale Millioenehaffaire", gericht tegen den burgemeester van Gorinchem, den inspecteur der directe belastingen te Helmond, beiden voorheen in gelijk ambt te Emmen en de se- cretarissen van de Kamers van Kooph. en Fabr te Meppel en Veendam, wordt ver- vo'gd? Zoo neen, erkent de regeering dan de in ge- noemde geschriften gemelde feiten als juist en is zij bereid, de daaruit voortvloeiende con- sequenties te aanvaarden? PRO JUVENTUTE. De Vereeniging Pro Juventute hield Vrij- dag onder voorzitterschap van mr. A. Brants naar jaarvergadering. Blijkens het jaarverslag is er in het dis- Irictswerk ten opzichte van de parket-kinderen wat meer leven gekomen. Einde Juli waren in behandeling 47 voogdijkinderen, 11 regee- regeeringspupillen, 2 voorwaardelijk ver- regeeringspupillen. 2 voorwaordelijk ver- oordeelden. 127 parketkinderen en 76 vrije pupillen Het jaar 1928 sloot met een nadee- lig saldo van f 1292,60. In de bestuurs- vacature-mevr Vlielander Hein werd gekozen mevr. v. d. BoschDe Jongh. KORTE BERICHTEN. Onder voorzitterschap van mr. dr. G. v. den Bergh heeft de Nationale Woningraad Zaterdag te Gouda zijn algemeene vergade ring gehouden. Te 's-Gravenhage heeft Zaterdag de Bond van Technisc'ne ambtenaren in over- heids- en in semi-overheidsdienst zijn tiende jaarl alg. vergadering gehouden. Een 9-jarig jongetje van G. Harde man te Scherpenzeel zou voor zijn moeder de waschmachine ledigen. Hij raakte met zijn en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men behandelen met Purol-Huidpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Verkrljgbaar in Bussen van 60 cent en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. hoofd bekneld tusschen machine en deksel, ten gevolge waarvan de dood onmiddellijk in- trad. Door achteloosheid van de moeder is het tweejarig goontje van B.S. te Spijk (Gron.) van de zolder gevallen op een steenen vloer. In zorgwekkenden toestand is het knaapje naar het acad. ziekenhuis vervoerd. Op een stuk land te Borne (Ov.) is het lijkje gevonden van een pasgeboren kind, het- welk onder een zak verborgen lag. Bij de voorloopige schouwing bleek het hoofdje ge- wond te zijn en een voetje gebreken. Te Laren (Geld.) bemerkte de landbou- wer T- E. in Grootvcldkamp bij het schoon- maken van varkenshokken, dat een draad van de electri8che leiding los zat. Zonder eerst den stroom uit te schakelen, raakte hij den draad aan, waardoor hij onmiddellijk ge dood werd. Te Lochem had de wed. J. een klee- dingstuk boven een gaskraantje op haar slaapkamer gehangen. Als gevolg hiervan is het kraantje open komen te staan, tengevolge waarvan de vrouw bedwelmd is en later aan de gevolgen is overleden. De 23-jarige voerman H. W. V. in de Coolhovenstraat te Rotterdam aan de Per- soonshaven heeft aldaar een baal lijnkoeken welke 60 K..G. woog en die van 7 meter hoogte viel, op het hoofd gekregen. Hij heeft geen letsel opgeloopen. BRANDEN. Bosch en het. Zondagmiddag brak een hevige heidebrand uit aan den Apeldoornschen weg in de ge meente Arnhem dicht bij de grens van de ee- meente Ede. Het vuur werd door den hevigen O. wind in de richting van de stad vooYtge- dreven. Nadat een groot terrein was kaal ge- brand, stak het vuur een breeden rijweg, de Hooilaan over. Deze weg is beplant met prachtige beuken, die zwaar van het vuur hebben geleden. De brand zette zich in de richting van het klooster Vrijland voort, waar juist gistermiddag naar De Crt. opmerkt, een processie zou worden gehouden, welke door duizenden werd bijgewoond. Gelukkig is het vUur tijdig uitgewoed, doordat het een heideveld bereikte, dat twee weken geleden is afgebrand. Gisteren heeft een groote boschbrand ge woed op de Loonsche heide tusschen St. Joachims Moer en het z. g. Kraaienmoer te Loon op Zand (N.-Br.) De brand is midden op de heide ontstaan Eenige honderden hec- taren bosch en heide werden een prooi der vlammen. De schade bedraagt tusschen de f 15.000 a f 20.000. De te Loon op Zand staande huizen wer den beschermd tegen de vuurzee door het af- steken van grond en het wegwerken van bosch, waaraan de bewoners meehielpen. Fabrieksbrand te Tilburg. Te halfnegen Zondagavond ontstond brand in de wollendekenfabriek van Pesser en Zuy len aan het Wilhelminapark. Direct stegen enorme rookwolken op, welke zich nagenoeg over de geheele stad verspreidden, waardoor duizenden naar het terrein van den brand werden getrokken. Eerst tegen 10 uur was het grootste gevaar bezworen. Het oude ge bouw, dat ongeveer 40 M. lang is en waar 24 weefgetouwen zijn opgestela, terwijl het voorste gedeelte geheel gevuld was met kunst- en gewone wil, brandde totaal uit. De belendende gebouwen dezer fabriek als- mede de daarnaast staande textielfabriek van T. de Beer bleven behouden. De brand was ontstaan in de opslagplaatsen ten gevolge van broeiing der wol. Verzekering dekt de schade. Waar het nieuwe gebouw behouden is gebleven en aldaar voldoende getouwen zijn opgesteld om met invoering van een twee-ploegenstelsel het werk te vervolgen, zullen de arbeiders aan den arbeid kunnen worden gehouden. (De Crt.) V o e t b a 1. HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Er komt teekening in den strijd. - Nog drie candiddten. Feijenoord favoriet. In ons nummcr van gister gaven we een kort overzicht van de Zondag voor de kam- pioenscompetitie gcspeelde wedstrijden en thans willen we daaraan nog even toevoegen een korte beschouwing van de kansen die de candidaten voor den eere-titel nog of niet meer hebben. Het blijkt dan dat Feijenoord er ongetwij- feld het beste voor staat. Deze Rotter- damsche vereeniging heeft reeds een moeilijk dee! van haar programma afgewerkt en uit de vijf gespeelde matches heeft zij acht winst- punten veroverd. Van de nog resteerende wedstrijden, zal de ontmoeting op eigen grond tegen Velocitas voor de Rotterdam- mers wel geen moeilijkheden opleveren. Ver- der blijven nog over de returnmatch tegen Sparta en een bezoek aan Deventer. Afgaan- de op den strijd van Zondag mogen we ver wachten dat Feijenoord het" ook aan den overkant wel met haar stadgenooten klaar zal weten te spelen. Alhoewel van een plaat- selijke ontmoeting, nog meer dan van een an- deren voetbalwedstrijd, van te voren al heel weinig te zeggen valt. Rest de visite bij de koekmenschen. De wedstrijd tegen Go-Ahead is wel de zwaarste die Feijenoord nog wacht. Hier zullen de Rotterdamsche kampioenscan didaten hun beste beentje voor moeten zetten om Halle c. s. te kunnen slaan. Doch, al ver- liest de club van Pijl hier, dan nog behoeven haar kansen niet verkeken te zijn. Vooropge- steld natuurlijk, dat de beide andere matches gewonnen worden. De gevaarlijke tweede toch, P. S. V., heeft al twee verliespunten meer dan Feijenoord De Eindhovenaars hebben momenteel de meeste wedstrijden gespeeld, n.l. zes en hier- uit acht punten weten te behalen. Evenals Feijenoord krijgt Philips de Noordelijke kam pioenen nog op bezoek en ook van hier zal Velo wel zonder winstpuntjes naar de stad der Molleboonen moeten terugkeeren. Dan moet P. S. V. nog uitkomen tegen Sparta en deze ontmoeting behoort tot een van de be- langrijkste die in dit tournooi nog resteeren Wat zal hier de uitslag zijn? Sparta wil ongetwijfeld gaarne haar overwinning in Eindhoven bevestigen, terwijl daarentegen Philips niet minder gaarne revanche zal wen- schen te nemen. Van de vele door Sparta nog te spelen wedstrijden is deze ontmoeting wel de zwaar ste. Waar de Rotterdammers nog slechts drie wedstrijden gespeeld hebben waaruit even- zooveel winstpunten werden veroverd heeft zij theoretisch nog een kans. Alles hangt af van wat de Spartanen in de komen de wedstrijden zullen presteeren, zij hebben momenteel drie verliespunten en reeds zware wedstrijden achter den rug. Toch gelooven we niet dat Sparta het tot de eerste plaats zal brengen. Go Ahead is door de onfortuinlijke neder- Iaag in Eindhoven thans vrijwel uitgescha- keld en Velocitas zal het wel niet hooger meer brengen dan de laatste plaats. Resumeerende, kunnen we dus zeggen dat er voor den eere-titel nog drie candidaten over zijn, te weten: Feijenoord, Philips en Sparta. In de lijn der verwachting ligt een overwinning van Feijenoord in den strijd, die dit drietal nog heeft uit te vechten. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN TE HEILOO. Zondag werden te Heiloo de eerste mat ches der te houden nederlaag-wedstrijden ge speeld. Op bezoek was de Amsterdamsche vereeniging S. C. A. met twee elftallen. De uitslagen luiden als volgt: Heiloo IS. C. A. I 24 Heiloo II—S. C. A. II 2—6 Veel sportliefhebbers schijnt Heiloo niet te hebben, want niettegenstaande het uitsteken de weer en de animeerende wedstrijden, was er weinig publiek. Lawntennis. INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN TE PARIJS. Overwinning van Timmer. Gister behaalde Timmer zijn eerste over- winning in het heeren-enkelspel, door in 3 sets den Franschen speler uit de eerste cate- gorie, Thurneyssen, te slaan. TegenoverTim mer's tactisch spel, waarvan vooral de af- werking opviel, stond de Franschman mach- teloos, en met 6—3, 6—4 en 6—3 moest hij de meerderheid van onzen landgenoot erken- nen. Gemengd dubbelspel, halve eindstrijd: mej. Bennett en Cochet slaan mevr. Lafaurie en Lacoste met 75, 8—6. Heeren enkelspel: Tot de voornaamste winnaars behooren: Coen, Matejka, Aeschli- mann, Grandguillot, C. Boussus, Cochet, Hunter, Brugnon, J. Borotra. HONGARIJE—NEDERLAND. Voor den Davis cup. Het bestuur van den Nederlandschen Lawn- tennisbond heeft niet anders dan gunstig kunnen beschikken op het voorstel van den Hongaarschen Tennis Bond om den wed strijd op Vrijdag 7, Zaterdag 8 en Zondag 9 Juni te Boedapest te houden. Kunnen, im- mers, hoe zeer deze data ook samenvallen met de officieele internationale kampioen schappen te Noordwijk, welke reeds Zater dag 8 Juni beginnen er. waar Tilden en Hun ter komen, de wedstrijden in Parijs duren tot 2 Juni en wanneer men dan de reis en de noodige rust erbij rekent, kan het niet an ders of de voorgestelde data zijn de eenige geschikte! De vraag rijst of het niet raadzaam ge weest zou zijn ditmaal Timmer niet in Pa rijs te doen spelen, althans niet in het enkd- spel, dat gister is begonnen. Het wordt nu een haastig gejacht voor Timmer, waar deze direct na Parijs naar Boedapest zal moeten vertrekken Op het verzoek var. de Hongaren om twee dames af te vaardigen, die dan de partijen voor den Davis beker zouden aanvullen met extra-wedstrijden enkelspel en gemengd dub belspel, heeft de L. N. T. B. geantwoord, dat alleen mej. Bouman zou kunnen komen en dat er, hoewel in Parijs daarnaar gevraagd zal worden, weinig kans bestaat, dat dit di rect na Parijs gebeuren zal. Inmiddels staat het vast, dat mr. Diemer Kool de reis meemaakt. Stellig is hij naast Timmer de speler die voor wedstrijden als deze, ook door zijn wedstrijdervaring, het meest in aanmerking komt en in het dubbel spel kan Timmer geen beter partner hebben Naar het Hbl. verneemt, zullen als reser ves Marinkelle en Van der Heide de ploeg completeeren, de laatste voor het geval hij vrij kan krijgen voor den militairen dienst. Koopmans. eveneens gevraagd om eventueel de reis mee te maken, heeft bedankt. Krachtsport. NEDERLANDSCH RECORD VERBETERD. Een oud-trainer van S. S. S., de heer U. P. Wiss heeft j.l. Zaterdag op een wedstrijd te Tiel het Nederlandsch Record gewichtheffen, tweehandig stooten, hetwelk op naam stond van J. Tabak, Beverwijk, met 11214 Kilo ver- beterd en gebracht op 114,2 kilo. Zoowaar een mooie prestatie van dezen athleet. WORSTELEN EN GEWICHTHEFFEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Kampioenschap gewichtheffen 2de afd. lichtgew. naar Alkmaar. Onder groote belangstelling werden t? Haarlem bovengenoemde wedstrijden gehou den. Voor „S. S. S." heeft de heer Harry de Jong in gewichtheffen meegewerkt met het lesultaat dat hij beslag wist te leggen op den titel. Groot is het succes dat deze athlee' heeft behaald daar uit geheel Nederland de beste gewichtheffers waren vertegenwoor- digd. Harry de Jong verwerkte resp. druk- ken 6214, trekken 75, stooten 90 Kg. Het trekken werd door de jury geroemd. De heer de Wolf reikte namens den Haarlemschen Krachtsportbond hem een zilveren beker over en sprak eenige woorden over het behaald? succes Daarna werd aangevangen met worstelen H. Bieman en D. Kok, die voor „S. S. S." uitkwamen wisten zich niet te handhaven In de buitengewoon groot bezette afdeeling 2 lichtgewicht. Aantal deelnemers 24. Ieder wisten zii 2 oartijen op touche te wtnnen wat niet voldoende was om voor een der prij zen in aanmerking te komen Ook thans heeft S. S. S." in gewichthef fen een kampioen wat voor de vereeniging van ouitengewone beteekenis is D u i v e n. VLUCHT VANUIT CREiL. v De postduivenvereenigingen hebben Zon dag j.l. een wedvlucht gehouden met oude duiven van uit Crei'l (Frankrijk). Afstand 407 K. M. Wind: Noord; heldere lucht. De uitslagen luiden: Steeds in Spanning. Gelost 8.30 uur. Aankomst: 1. F. H. C. Dingerdis 51536 2. idem 5—19—59 3. J. J. Veel 5—25— 7 4. F. H. C. Dingerdis 52548 5. idem 53549 6. idem 5—3958 7. idem 54426 8. J. J. Veel 5—48—48 Alcmaria Victrix. Aankomst: 4—49—10 4—50—39 5— 5—12 5—20—38 5—25—50 5—29—18 5—32—52 5—33—14 5—33—59 5—36—15 5—39—12 5—40—15 5—40—42 5—41—48 5—45—25 5—46—15 5—46— 2 5—47—12 5—49—26 5—49—12 5—49—46 5—52—59 5—52—45 5—53—46 5—55—50 5—58—45 6— 1—18 6— 1—28 6— 1—45 6— 3—49 G y m n a s t i e k. JUBILEUM U. D. I. TE HENSBROEK. Naar de directeur van bovengenoemde vereen., de heer J. Schotsman uit Alkmaar, ons in een onderhoud mededeelde, zal 15 Juni a.s. op feestelijke wijze het 20-jarig be- staan van U. D. I. herdacht worden iets waar wel redenen voor aanwezig zijn, gezien d« groote moeilijkheden om op 'n dorp als Hens- broek, soortgelijke vereen. in stand te houden. Het herdenkings-feest zal geheel in het teeken der gvmnastiek staan, daar twee der beste vereenigingen uit Nederland, n.l. Turnlust uit Alkmaar en Hercules uit Oud- karspel des avonds in een wedstrijd tegen elkander uit zullen komen Turners uit den omtrek, die eenigszins met hun sport op de hoogte zijn, zullen weten welk een soort leer- stof er dien avond verwerkt zal kunnen wor den. En voor hen die er buiten staan, zij ver- meld dat Hercules een Olympiade-turner en een lid van het keurkorps van het N. G. V. B. in z'n gelederen telt, terwijl de prestatie3 van Turnlust eveneens voldoende bekend zijn. De jubileerende vereeniging zal't geheel op- jubileerende vereeniging zal het geheel op- luisteren met verschillende keus-oefeningen terwijl den volgenden dag onderlinge wed strijden tusschen de leden der plaatselijke vereeniging zullen plaats vinden Een saluut voor de organiseerende vereen., waar de heer Schotsman de ziel is van wat er in leeft, om het nuttige op zoo schitterende man>er met het aangename te verbinden. Er zal genoten en geleerd kunnen worden dien avond en den daaropvolgenden dag. DE VERMISTE ENGELAND—AUSTRALIe- VLIEGERS GEVONDEN. De beide sedert 17 Mei vermiste Engeland- Australie-vliegers Moir en Owen zijn gister ongedeerd gevonden. Hun vliegtuig is zwaai beschadigd. De beide vlieg.niers werden ge vonden door luit. Brain, die indertijd ook luit. Anderson en zijn begeleider in de wilder- nis ontdekte. Brain deelt mede, dat hij bij den terugkeer van zijn vliegtuig op Zondag ter opsporing van de vliegers vloog over den vuurtoren Cape Don op 105 mijl afstand van de persradio van Australie. Niet ver daar vandaan ontdekte hij het vliegtuig. De beide vermiste vliegers werden verzorgd door den vuurtorenwachter. VLIEGTUIG NEERGESTORT. 5 Dooden. Bij Corniglia, in de nabijheid van Genua, is in den afgeloopen nacht een Italiaansch vliegtuigmaker Sijmons (die bij het bekende een plotseling opkomenden storm geraakt, waardoor de piloot de macht over zijn toe- stel verloor. Alle vijf inzittenden werden ge dood. fe RECORDSVERBETERING. Het wereldsnelheidsrecord. De Fransche commandant-vliegeniers Weiss en Giner hebben gister gepoogd het wereldsnelheidsrecord over 5000 K.M. te slaan. hetgeen hun gelukt is. Met een ge- middelde snelheid van 187.360 K.M. ging het record, dat tot nog toe gehouden werd door de Italiaansche vliegers Ferrari en Del Prete op een snelheid van 139.177 K.M. in Fran sche handen over. Het wereldhoogterecord. Op het vliegveld der Junker-fabrieken te Desau werd gistermorgen een poging gedaan om het absolute hoogterecord voor vliegtui- gen zonder nuttige belasting, dat thans op naam staat van den Amerikaan Champion op 11.750 meter, welk record is erkend door de Federation A6ronautique Internationale, te verbeteren. De Duitsche vlieger Willy Neun- hofer bereikte met een Junker-toestel W. 33 een hoogte van 12.500 meter, en sloeg daar- raee het bestaande record met bijna duizend meter. Het werelddunrrecord. De Amerikaansche aviateurs Robbins en Kelly, die met hun toestei „Fort Worth" in Gelost 8.35 uur. 1. B. Termaat 2. R. Thie 3. L. v. Vuure 4. Th. v. Gijzen 5. B. Termaat 6. Th. v. Gijzen 7. L. v. Vuure 8. idem 9. idem 10. C. J. de Moel 11. D. Haasbroek 12. J. B. de Looze 13. idem 14. Th. v. Gijzen 15. B. Termaat 16. Th. v. Gijzen 17. J. B. de Looze 18. B. Termaat 19. K. Jansen 20. D. Haasbroek 21. H. J. Struijs 22. M. H. Noome 23. B. Termaat 24. H. J. Struijs 25. K. Thie 26. D. Haasbroek 27. C. H. Noome 28. idem 29. Th. v. Gijzen 30. H. J. Caarls ^rfBfaLBLJMIlllUIXIIUMJJMMlLllMMIIIIII I

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7