Tpgnweei, SSuitenlanrl ZomerspR*oeten ver- Tij ejscfopgften Marktberichien Kerk en school KEURING VAN PLANTMATERIAAL VAN KLEIN FRUIT. Door de Nederlandsche Pomologische Ver- eeniging, hoofdafdeeling „Fruitteelt" der Ned. Heidemaatschappij te Arnhem, is een Iteming ingesteld op den gezondheidstoe- stand en de soortechtheid van voortkwee- kings- en plantmateriaal van klein fruit. De gewassen, welke voorloopig door dezen dienst worden gekeurd, zijn: zwarte bessen, roode bessen, kruisbessen, frambozen en aardbeien. Door de vereeniging is een Algemeene Keuringscommissie benoemd, welke wordt gevormd door de navolgende personen: Prof. A M. Sprenger, Wageningen, Voorzitter; W. Balk, Alkmaar; A Booij, Ochten; A. v d. Have, Kapelle; Ir. A. W. v. d. Plassche, Goes; Ir. N. van Poeteren, Wageningen en R. Lijsten, Arnhem, Secretaris. DE SLUISBOUW TE IJMUIDEN. Naar het Hbl. van zijn berichtgever te IJmuiden verneemt zijn de werkzaamheden aan de aldaar in aanbouw zijnde nieuwe schutsluis thans zoover gevorderd, dat deze in September a.s. voor de scheepvaart in ge- bruik kan worden genomen. DE KONINKLIJKE FAMILIE. Gistermorgen half 8 is prinses Juliana per auto van Soestdijk naar Leiden vertrokken. De koningin is om 11 uur, eveneens per auto, naar het Loo gegaan. HET RIJWIELVERVOER. Het tarief moot vervoer op de sneltremen blijft gehandhaafd. Als gevolg van de pogingen, door het be stuur van den A. N. W. B. gedaan bij het rijkstoezicht op de Spoorwegen, om het tarief voor het rijwielvervoer met sneltreinen ver- !jaagd te krijgen welk tarief in 1916 door de Spoorwegen aanmerkelijk werd verhoogd om daardoor de treinvertragingen als gevolg van het rijwielvervoer tegen te gaan heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen 'thans beslist „dat het destijds verhoogde ta rief ongewijzigd gehandhaafd blijft". De di rectie vreest, dat, indien zij overging tot ver- laging van dit tarief, het rijwielvervoer zich weder in groote mate naar de sneltreinen zou gaan verplaatsen met als gevolg een onregel- matige treinenloop. Om dit te voorkomen blijft het bestaanae tarief voor rijwielen ge handhaafd. AUTO TE WATER. De inzittenden gered. Gisteravond is op de Prinsengracht bij de Western, te A'dam 'n auto waarin 2 passa- giers zaten L water gereden, doordat de wa- gen was geslipt. Door schippers van een pas- seerende boot werden de twee inzittenden gered. De auto werd door het reddingstoestei van den Reinigingsdienst op het droge ge- bracht. Het bleek, dat de beide in het water terechtgekomen personen eenige hoofdwon- den hadden bekomen, doch zij konden na ver- bonden te zijn naar huis gaan. De auto behoorde toe aan den garage- houder Stork, op de Westermarkt. DE VEREENIGING „REMBRANDT". Een plan voor een millioen De Vereeniging „Rembrandt" tot behoud en vermeerdering van kunstschatten in Ne- derland hield hedenmiddag hare algemeene ledenvergadering in dr zaal van het Oud- heidkundig Genootschap in het Rijksmuseutn. Bij den aanvang der vergadering herdacht de secretaris, de heer J. P. de Josselin de Jong, met weemoed en tevens vervuld van de grcotste dankbaarheid, hetgeen door den op 13 Novembtr 1928 overleden voorzitter, de heer M. P. Voote, voor de vereeniging is ge daan. De voorzitter, de heer E. Heldring, deed daarop eenige mededeelingen over het plan van het Nationaal-Comite, dat zich onder eere-voorzitterschap van den minister van onderwijs en onder voorzitterschap van den heer mr. Ch. P van Eeghen, heeft gevormd. Het plan is binnen het verloop van een jaar een kapitaal van een millioen bijeen re brengen. Weliswaar zal het plan met het fatale millioen niet ataan of vallen, doch het Cc aite meent toch, dan een half millioen ten ffiinste bijeengebracht moet worden, wil het ni t beneden zijn taak blijven. Een kunstminnaar heeft bereids 50.000 toegezegd, wanneer het millioen bereikt wordt. Ingeval slechts een half tnillioen wordt bijeengebracht zal de schenking van dezen kunstminnaar 25.000 bedragen. De rente van het te verkrijken stamkapi- taal zal gebruikt worden voor de bestrijding van de kosten, verbonden aan de verwerving voor openbare musea, ter ';1 het kapitaal ook aangewend zal worden voor financie ring van aankoopen van groote kunstwer- ken. Nadat de bestuursverViezing was gehou- den, waarbij de heer J. P. Kruseman tot se cretaris werd gekozen, werd Sir Henri De- terding met algemeene stemmen tot eere-lid van de vereeniging „Rembrand" benoemd. INDIE. De postdienst naar Karachi is uitgebreid tot Delhi en zal later tot Calcutta uitgebreid worden. BEZOEK VAN PRINS HENDRIK AAN DEN HELDER Gisteravond te 18 31 is prins Hendrik aan het station in Den Helder aangekomen Doel van het bezoek was het meemaken van een oefening van Hr. Ms torpedojager Kortenaer betreffende het inschieten van een nieuw type torpedo's. Z.K.H aan het station ontvangen door vice-admiraal L. J Quant, commandant van de marine in Den Fielder, benevens diens adjudant, luitenant ter zee le kl. Hetterschij. werd in de wachtkamer le klasse opgewacht door den burgemeester van Den Helder, den heer Driessen, en den garnizoenscomman- dant, majoor Ridder van Rappard met zijn adjudant, kapitein Kalff. Per auto begaf het gezelschap zich naar het directiegebouw der marine, alwaar een maaltijd werd aangebo- den, waarbij 40 personen aanzaten. Na af- loop begaf de prins zich naar de Marineclub Na den nacht ten huize van admiraal Quant te hebben doorgebracht, ging de prins vanochtend aan boord van den torpedojager Kortenaer, welke na afloop van de lanceer- oefemngen opstoomt naar Amsterdam. Al daar zal men ongeveer half-vijf aankomen. Het gezelschap gaat dan naar het gebouw der Groote Club, waar prins Hendrik een maaltijd aanbiedt. Na afloop van dezen maal tijd gaat dc prins weer naar Het loo. De bollenkweekers van Breezand hadden tulpen gezonden ter versiering van de tafel in Den Helder. MUUR VERZAKT. Op het terrein van de verbouwing van het bios coop theater De Kroon te Zwolle is gis- termiddag door het afglijden van een muur- gedeelte de balklaag met vloer van de tweede verdieping naar beneden gezakt. Een daar door losgeraakte muur vie lop twee arbei- ders, W. Ruiter uit Weesp en G. Dillen uit Kampen. Na een kwartier waren zij van bet op hen rustende gesteente bevreid. Rutten had een been gebroken en een borstkasfrac- tuur gekregen, en van Dillen was de wervel- kolom beschadigd. Zij werden naar het ziekenhuis overgebracht. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag is het 6-jarige zoontje van J. Kraak in de Oostendamsche haven onder Hendrik Ido Ambacht verdronken. Een kind van Kruizinga te Belling- wolde, dat Maandag brandwonden had ge kregen, is gisteren in het ziekenhuis te Win- schoten overleden. Gistermiddag is nabij Mariendaal te Oosterbeek de krantenbezorger Jansen uit Arnhem, toen hij per fiefs den Utrechtschen- straatweg wou oversteken, gegrepen door een auto. Hij werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht. De auto kwam door het hek van Mariendaal in een moestuin terecht en werd ernstig beschadigd. De bestuurder kreeg geen letsel. De 47e jaarvergadering der Ned Ver. ter Behartiging van de Belangen der Jonge Meisjes is gister te Amsterdam gehouden. Volgens de „Times" zal het Belgische antwoord op de Nederlandsche nota, de vol- gende week worden overhandigd. Gister is de algemeene vprgadering der vereeniging „Tot Steun" in Apeldoorn ge houden. JAN FABRICIUS. Nederlandsch tooneelleven door een Amer.kaanschen bril gezien. In de New York Herald Tribune van 12 dezer vonden we een enthousiast artikei van Irma Kraft over „Holland's. Man of the Theater", den bekwamen vertolker van het Hollandsche leven: Jan Fabricus. De schrijfster begint met te vertellen, dat het Nederlandsche volk weinig gevoel voor het drama heeft, want het is kalm als zijn stille dijken en als zijn molens, die meestal niet draaien. Het lijkt volkomen tevreden met zijn leven aan de Zuiderzee, op het eiland Marken en op het strand van Schevenin- gen. Kortom, het artikei is „made for the United States". Fabricius, wiens tooneelwerk fijner wordt genoemd dan dat van Heijermans, is de vol- maakte beschrijver van het Nederlandsche karakter. Allereerst wordt „Ilyana" (Sonna? Nonnie?) genoemd, dat in Indie speelt, in het Fransch en het Duitsch is vertaald en o.a +e Parijs is vertoond. Dan wordt „Onder een Dak" besproken. Het stemt tot verheuging, dat in Amerika aandacht wordt geschonken aan het Neder landsch tooneelleven, al is het ook op z'n Amerikaansch. Zoo verneemt de New-York- sche lezer, dat Fabricius, ex-consul-te-Java, thans al zijn krachten geeft aan het Theater Odeon te 's-Gravenhage, Nationaal Theater of Holland waar hij de grootste zorg besteedt aan de opleiding van jonge acteurs in den stijl van eenvoud, in een internationaal reper toire. En het gaat in Holland zoo eigenaar- dig toe! De vertooning lijkt geen belangstel- ling te wekken. Doch tusschen de bedrijven loopen de bezoekers in de wandelgangen of ze zitten aan tafeltjes en dan kan men hun ernstige bespreking over het stuk hooren. A never to be forgotten experience! „Het is anders" luidt niet voor niets het devies van een Nederlandschen dichter-zan- ger r SPANJE. DRIE SPAANSCHE OFFICIEREN TER DOOD VEROORDEELD. Het „Journal" meldt uit Madrid, dat de krijgsraad na een beraadslaging van 24 uur in het proces tegen de opsiandige artillerie- officieren te Cindad Real drie officieren ter dood veroordeelde en 8 tot levenslange tucht- huisstraf. Alle andere beklaagden werden vrijgespro ken. Men vermoedt, dat de regeering den ko ning een amnestie-voorstel zou doen, zelfs wanneer de hoogste autoriteiten het vonnis handhaven. ITALI8. EEN GEWAAGDE PROEF. Den Oceaan over met een 26 mijls vaart. De Italiaansche oorlogsvloot is met den aanvang van dit jaar verrijkt met tw-.e nieu we kruisers van 10.000 ton, de Trento en de Trieste, die de Italiaansche werven, welke van oudsher den naam hebben snelle oor- logsbodems te bouwen, eer aando.n. De nieu we schepen hebben op hun proefvaarten snelheden van ongeveer 38 knoopen (70 K. M.) per uur behaald, een snelheid, die zelfs voor torpedojagers zeldzaam is, terwijl dt meeste kruisers van 10.000 ton van andere lariden het niet verder dan tot 31 a 33 knoo pen brengen.. De gewone dienstsnelheid is voor oorlogsschepen heel wat kleiner dan de maximum-proeftochtvaart. Als men altijd zoo snel voer, zouden de machines in een minimum van tijd „opgevaren" zijn. Intus- schen wil men toonen, dat de Trento en de Trieste toch ook een zeer groote, z.g. ge houden" snelheid kunnen ontwikkelen. De Trento vertrekt weldra naar Zuid-Amerika, de Trieste naar het Noordelijk deel van den Atlantischen Oceaan. Beide schepen zullen den Oceaan oversteken met een gemiddelde snelheid van 26 mijl per uur (47 K.M.), ten- einde aldus een wereldrecord te vestigen. Men schijnt bij de Italiaansche marine bij- zonder optimistisch te zijn omtrent het uit- houdingsvermogen van de scheepsmachines. Dit zijn turbines en de ketels worden met olie gestookt. ZUID-SLAVIe. HET PROCES-RATSJITSJ. De verdediging van Ratsjitsj en Popowitsj. Den geheelen ochtend heeft gisteren de verdediging van Ratsjitsj en Popowitsj ge- duurd. Ratsjitsj bleef bij zijn verklaring van eergisteren. Hij gaf een uiteenzetting van zijn politieke werk en van dat van de Kroati- sche Boerenpartij. Met Raditsj kon hij aan- vankelijk goed overweg, tot hij inzag, dat de ze samen met een vijand van Servie in het buitenland tegen den staat ageerde. Raditsj bracht eerst Rasjitsj in gevaar en zette daar- na zijn campagne tegen al diens opvolgers voort. De regeering wilde Raditsj voor zich winnen en liet hem daarom de vrije hand, zoodat hij zijn destructief werk ongehinderd kon voortzetten. Hij had het Kroatische volk tenslotte geheel in zijn macht. Toen eenmaal de schoten in het Skoepsjtina waren gevolgd, deed de regeering alles om Raditsj en de Kroaten verzoenlijk te stemmen. Daarom ook was hijzelf, Ratsjitsj, tegen de bepalingen der constitute, in hechtenis genomen, want volgens deze had hij zich niet voor de recht- bank, doch voor het parlement te verdedigen. Ondanks de tegemoetkomende houding der regeering hebben de Kroaten het Skoepsjtina verlaten en thans staat Ratsjitsj aan het ge vaar bloot onschuldig te worden veroordeeld, opdat de bewering der Kroaten, dat er in het land geen gerechtigheid zou bestaan, zal kunnen worden weerlegd. Ratsjitsj schetste zijn gedragingen op 20 Juni als die van een soldaat die in oorlogstijd op wacht staat. Flij was vreeselijk opgewonden; zijn hoofd was als een gloeilamp met een onmetelijk aantal volts spanning. Zijn hoofd, zegt Rats jitsj, heeft niet zooveel waarde voor hem, maar hij protesteert er tegen, dat zijn leven tot een object van politiek gesjacher wordt gemaakt. Hij was verleden jaar door de vij- anden van den staat ter dood veroordeeld en dit vonnis had 20 Juni moeten worden voltrokken. Niet Raditsj en de zijnen, doch hij Ratsjitsj was als slachtoffer te beschou- wen. Hij was het die de Kroaten bevrijdde en hij was ervan overtuigd dat, indien hem het leven geschonken werd, hij in den loop der tijden een van de populairste leiders der Kroaten zou worden. Popowitsj verklaarde, dat het wetgevende werk van de Skoepsjtina sinds den dag waar- op de coalitie van boeren en democraten. tot stand kwam, stelselmatig in de wielen was gereden. Hij las van een papier een lange reeks scheldwoorden op, die Raditsj en zijn partijgangers tegen ministers en afgevaar- digden hebben gebezigd en verklaarde onder den indruk van den tcestand in de Skoepstji- na de hem zoo ernstig aangerekende woor- den „Wanneer dat zoo doorgaat zullen hier dooden vallen", niet als dreigement, maar als waarschuwing te hebben bedoeld. Des midags werd met het verhoor van de getuigen be^onnen. AMERIKA. EEN TYPHOON OP MANILLA. Tien dooden, drie en dertig ver mist en. Een officieel bericht uit Manilla meldt, dat bij een typhoon, die Vrijdag het Zuidelijk dee' van de provincie getroffen heeft tien men- schen zijn omgekomen, terwijl er nog drie en dertig vermist worden. De voortdurend? regens hebben de dorpen onder water gezet en veel schade aan de gewassen toegebracht PALESTINA. DE ZOUTEN VAN DE DOODE ZEE. Moses Novomeysky, die met majoor Tulloch tot het winnen van de zouten uit de Doode Zee de concessie verkregen heeft is uit Lon- den naar Palestina vertrokken. Hij zal eenige weken bij de Doode Zee blijven, doch dan naar Londen terugkeeren om een maatschap- pij te vormen. De correspondent van de Manchester Guar dian schrijft o.a. dat de geleerden het eens zijn over den grooten rijkdom aan mine- ralen in de Doode Zee, maar van meening verschillen omtrent de mogelijkheid deze mineralen op een uitgebreide schaal op de wereldmarkt te brengen Enkele deskundigen beweren, dat het best doenlijk is de potasch uit de Doode Zee te winnen tegen een prijs te New-York die een vierde is van de Duit- sche potasch van thans. Andere deskundigen echter twijfelen hieraan. dwijnen spoedig door een pot S|ll*utola Bij alle Drogisten. In Lie/it populair-wetenschappelijke uit- gave van W. de Haan te Utrecht bespreekt Iver Gudme Wit-Rusland en doet ons daarin ktnnis nemen van een bladzijde uit de ge- schiedenis van Oost-Europa in de na-oorlogs- jaren. Bijzonder interessant en van vele illu- straties voorzien is de bijdrage over versteend leven waarin verteld wordt hoe men in stee- nen de indrukken en overblijfselen gevonden heeft van wat vele duizenden jaren geleden heeft. W. S. vertelt bijzonderheden over Ge orge Sand en Alfred de Musset. E. Jantzen geeft ten slotte een uitvoerige beschouwing over rubber van de winning van het product tot de practische toepassing, van ruwe rub ber tot een automobielband. In Panorama wordt de Pinksterdrukte in Scheveningen uitgebccld. J. de Meester ver- volgt in dit nummer zijn serie indrukken en herinneringen. Teo de Witte geeft bij vele kieken een interview weer met de Egyptische tennisspelers en J. Melis vertelt van China uit dezen tijd. Er zijn ditmaal vele novellen„De snelle -reis" door A. M. Gordon, „De imitatie kogel" door O'Henry en Amateur" door J Henkson. Dit nummer geeft vele actueele kie-M ken o.a. van de aanbieding van het tollen- petitionnement, van de ontploffingsramp ir. het ziekenhuis te Cleveland, van den onfor- tuinlijken tocht der Graf Zeppelin, het du.- zendjarig bestaan van Bulgarije, verschillen- de afbeeldingen op het tooneelseizoen 1928 1929 betrekking hebbende, over de groote tentoonstelling in Sevilla en over den bouw van merkwaardige groote bruggen, amsterdamsche VEEMARKT. AMSTERDAM, 29 Mei 1929. Op de he- den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 337 vette kalveren, le kw. 0 88—/ 0.96; 2e kw. 0.74—/ 0.88; 3e kw 0.620.74; 86 Nuchtere kalveren 8—/ 14; 430 Varkens, Holl., le s. 0.93 0.94, enkele hooger; Holl. 2e s. 0.92 0.93; Overz. en Goldersche, le s. 0.93 0.94; Overz. en Geldersche 2e s 0.92 0.93, vette varkens 0.880.92. Alles per K.G. slachtgewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Mei 1929. Langedijker Groentenveiling. Bloem- kool le s. 22.10; Bloemkool 2e s. 12.10 14.80 per 100 stuks; Sla 10.30 per 100 krop; Rabarber 2—/ 3.40 per 100 K.G., Andijvie 0.80. Aanvoer: 190 tuks Bloemkool; 240 krop Sla; 12240 K.G. Rabarber en 25 krop An dijvie. BOVENKARSi'EL, 28 Mei 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Ra barber 1.50 per 100 K.G.; Bloemkool le s. 10; Bloemkool 2e s. 5 per 100 stuks. ZWAAG, 27 Mei 1929. Veiling Bangert en Omstreken. Witlof 4—/ 13; Spinazie 0.701.80; Postelijn 13; Aard beien 44—/ 94; Peulen 24—/ 29; S!a- boonen 56—/ 63; Tomaten 13—/ 37; Aardappelen 21; Bloemkool 18—/ 27; Sla 3.406.50; Rabarber 2—/8.20; Radijs 0.90—2.10; Wortelen 11— 16; Komkommers 1226. COoP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 28 Mei 1929. (Weekber 252161 stuks Eendeieren f 4.90f 5.10 per 100 en 130723 stuks kipeieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—85 K.G. 7.90— 8.20; 65—66 6.206.60 63—64 f 6— f 6.40; 60—62 5.60— f 6; 58-59 f 5.50- 5.90; 56-57 f 5.305.60 53-55 5 10 5.40; 50-52 f 4.80— fb Tot onderwijzer aan de r. k. jongensschool te Castricum, een onderwijzer boven het ge- tal in de wet toegestaan, waartoe toestem- ming is verleend door den minister van on derwijs en die dus ten koste van het rijk kan worden gebracht, is benoemd de heer C. Bo- dewes te Wijk aan Zee en Duin. De benoe- ming zal ingaan 1 Juni a.s. HET ROODE STREEPJE. Het Hbld. verteli het volgende, evenwe1 zonder plaatsaanduiding te geven: Een Herv. Gemeente heeft sinds kort een predikant van rechtsch-etische richting, die dezer dagen een ringbeurt moest vervullen in een van de omliggende plaatsen, waar de be- volking zeer „zwaar" is. Domine kwam aan in stemmig zwart, met hoogen hoed, maar er liep een rood streepje door zijn das. De oudste ouderling maakte den predikant erop opmerkzaam, dat dit in het oog der gemeente- 1eden een bezwaai zou zijn, wanneer de voor- ganger zoo den kansel betrad. Een der ouderlingen wist raad. Na eenige vergeefsche pogingen slaagde hij erin, bij een der gemeentenaren een witte das te leenen. Daarmee getooid. kon de predikant zijn preekbeurt vervullen. VIER R. K. PRIESTERS UIT eeN GEZIN. In de St. Bavokerk te Heemstede heeft Zondag, zoo meldt ,.De Tijd", de heer Adrianus van Houten zijn eerste Mis opge- dragen, en wel met assistentie van zijn drie broeders, die eveneens priester zijn. Het hoofdaltaar was keurig versierd met veel groen en bloemen. Van den toren en van ver- scheidene particuliere woningen wapperde de driekleur. IN PROVINCIALE VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN NOORD-HOLLAND. (Slot). De motie luidde: De vereeniging van Vrij- zinnige Hervormden in de provincie Noord- Holland, vertegenwoordigende 4608 leden en 387 verspreide leden in de afdeelingen en aan- gesloten gemeenten en Kerkeraden en Kerk- voogdijen, in wettige vergadering biieen te Hoorn op 27 Mei 1929; erkennend het groote belang van de radio voor de beinvloeding van het geestelijke leven des volks; Erkennende hiermede implicite het groote belang voor de V.P.R.O. voor de verbreiding van de vrijzinnige levens- en wereldbeschou- wing; Gezien hebbende, dat de door den V.P.R.O. uitgezonden kerkdiensten, lezingen, cursus- sen etc. voor het allergrootste gedeelte geleid worden door vertegenwoordigers van de kleinere kerkgenootschappen, met name door Renonstranten; Constateerende, dat hierdoor in den lande het besef wordt aangekweekt, als zouden en kele Remonstranten de vertegenwoordigers zijn van het Vrijzinnige Protestantisms in Nederland, waarbij de Vrijzinnige Hervorm den op een niet te dulden wijze achteruit ge- drongen worden; Teekent tegen deze wijze van handelen van het Bestuur van den den V.P.R.O. ern stig verzet aan; En besluit deze motie ter kennis te bren gen van het Bestuur van den V.P.R.O., dit Bestuur met nadruk er op wijzende, dat het voor de Vrijzinnige Hervormden uiterst moei- lijk zal zijn nog langer den V.P.R.O. te steu- nen, indien niet ten spoedigste het Bestuur er toe over gaat o«m de getalsverhouding (en de verhouding wat betreft de belangrijkheid in anderen zin) tusschen de Vrijzinnigen Hervormden en de kleinere kerkgenootschap pen tot uiting te doen komen in de personen, die de preek- en spreekbeurtcn etc. leiden. Ds. Van Lunzen besprak en verdedigde deze motie, gebruik makende van hem ten dienste staande cijfers. In 1927 was reeds ter sprake gekomen het idee van c enredige sorekers. Er werd geconfereerd met het be stuur van den V.P.R.O., doch telkens met on- k-vredigenden uitslag, totdat eindelijk de ac- •h:- uitliep op deze motie. Er werd geklaagd aoor de luisteraars ook over de geleerdheid en onbegrijpelijkheid van de sprekers. Hierop ontspon zich een breed debat, waarbij ook cijfers werden overgelegd, die dc berekening van de stellers der "motie in het ongelijk schenen te stellen; er werd op ge wezen, dat, als men verandering wilde, mer die moest overleggen aan eene vergadering van de leden der V.P.R.O.; er werd ook na- drukkelijk gewezen op het feit, dat de spre kers onbegrijpelijk waren voor de groote massasommigen ergerden zich aan den toon der motie; anderen meenden dat het oogen- blik voor het indienen daarvan slecht was gekozen met het oog op de besluiten, die zou den worden genomen door de regeering ten opzichte van de verdeeling der radio. Tenslotte werd wel goed gevonden om uit deze vergadering eene stem te doen opgaan en de bezwaren ter kennisse te brengen van den V.P.R.O. Het gevolg van een en ander' was, dat de motie werd gewijzigd in dien zin, dat de laatste alinea werd teruggeno- men, in de 4de alinea het woord allergroot ste" werd veranderd in „onevenredig" en vooral er in op te nemen het groote bezwaar dat de sprekers te hoog gingen voor de mas sa en eenvoudiger stof moest worden gege- ven. Aldus geamendeerd werd de motie met bijna algemeene stemmen aangenomen. Bij de verkiezing van kstuursleden wer den gekozen de heeren G. A. de Ridder, te Amsterdam; C. P. van der Sluis te Lands- meer; ds. IJ. van Dijk te Schagen, en als se cretaris in de plaats van ds. Zwiep ds. J. Deetman te Alkmaar, terwijl de functie va# penningmeester zou worden opgedragen aan een der andere bestuursleden. Bij de rondvraag oppert ds. Zillinger- Molenaar het idee, om in het vervolg aan deze vergadernig te laten voorafgaan een korte wijdingsstonde door een lied en een gesproken woord, waaraan het Bestuur be- loofde zijn aandacht te zullen wijden. Ten slotte werd de vergadering, die door 52 stem- gerechtigden en 26 belangstellenden werd bijgewoond door den voorzitter gesloten. ■Stg./Jg-T ,?K J to Wiet-Officieel). 4503le STA ATSLOTEHIJ. Trekking van Woensdag 29 Mel 1929. Se Klasse lie Lllst. Hooge priizen: 10S3 1118 2545 6765 18227 20019 1000.—y 252 3S65 7804 9561 12379 19506 400— 412 4128 10993 200— 147 946 3529 8730 10540 10974 11854 11856 12104 14647 1-1782 18368 18368 18379 19663 20239 20-394 100.—. Priizen van f 70. 389 522 530 948 1212 1258 1364 1296 1426 1451 1509 1556 1648 1662 1697 1738 1837 2007 2067 2113 2180 2182 2378 2498 2506 2551 2593 260! 2672 2676 2795 2882 2891 2974 3007 3C29 3142 3165 3262 3336 3342 3385 3448 3534 3550 3571 3592 3642 3756 3767 3799 3971 4039 4124 4194 4275 4307 4496 4562 4591 4596 4677 4683 4898 5104 5135 5264 5435 5437 5490 5535 5544 5828 5882 605! 6064 6153 6167 6180 6485 6487 6523 6587 6626 6758 6916 6936 7015 7071 7092 7170 7196 7345 7372 7471 7490 7505 7541 7588 7593 7852 8012 8041 8339 8422 8552 8606 8733 8802 8962 9021 9079 9083 9119 9135 9196 9313 9374 9419 9461 9471 9528 9546 9656 9771 9919 9927 9984 10111 10381 10448 10606 10620 10722 10821 10857 10990 11221 11278 11298 11512 11710 11757 11892 11945 11986 12088 12091 12148 12200 12312 12320 12327 12382 12473 12621 12695 12733 13050 13098! 13220 13244 13271 13327 13353 13423 13439 13594 13823 13949 13950 14068 14250 14314 14429 14457 14953 15078 15181 15256 15259 15322 15480 15543 15614 15747 15872 15942 15949 16036 16132 16239 16248 16362 16521 16589 16661 16721 16776 17013 17016 17114 17129 17155 17172 17688 17750 17788 17828 17867 17909 17942 18098 18130 18136 18289 18356 18491 18848 18854 18867 19124 19323 19446 19463 19552 19576 19623 19654 19713 19737 19857 19908 19911 19918 20030 20049 20127 20195 20254 20385 20430 20526 20556 20589 20622 20756 20776 20795 20802 20872 1 1 239 390 427 699 1038 1298 1548 1599 1851 2122 2407 2668 2792 3182 3404 36S6 3933 4214 4312 4552 4686 4935 5096 5202 5389 5601 3 263 110 278 NIETEN: 133 135 298 300 433 455 491 564 735 743 784 802 1085 114S 1166 1182 1356 1403 1448 1449 1549 1550 1553 1567 1617 1619 1667 1708 1924 1929 1949 1964 2162 2185 2212 2242 2416 2475 2589 2601 2689 2704 2719 2723 2798 2811 2871 2940 3218 3276 3333 3343 3439 3479 3-181 3505 3705 3716 3738 3745 3946 3984 3998 4050 4231 4245 4260 4286 4341 4347 4355 4443 4557 4577 4589 4604 4720 4749 4772 4776 4962 4970 5044 5055 5123 5137 5156 5163 5206 5224 5235 5270 5414 5415 5554 5572 5634 5742 57-4 5826 5845 5856 5860 5895 5957 5975 6010 6050 6068 6073 6211 6224 6230 6267 6279 6318 6333 6340 6382 6398 6539 6605 6619 6640 6668 6SO0 6818 6S32 6846 6869 7000 7057 7064 7069 7105 7219 7230 7238 7292 7355 7522 7546 7566 7594 7610 7708 7789 7S03 7809 7855 7914 7935 7950 7987 7997 8140 8188 8256 8275 8291 8345 8381 8394 8400 8419 8559 8618 8636 8641 S694 8908 8915 8928 8929 8932 8972 9076 9091 9184 9234 9359 9409 9502 9524 9543 9588 9600 9633 9647 9668 9793 9826 9829 9843 9855 10042 10068 10098 10119 10121 10283 10347 10362 10393 10450 10496 10500 10515 10522 10535 10636 10670 10729 10737 10742 10815 10843 10869 10870 10904 11027 11033 11040 11041 11065 11231 11264 11269 11331 11336 11657 11699 11716 11742 11779 11903 12002 12011 12025 12067 12177 12184 12211 12254 12329 12577 12595 12596 12598 12640 12801 12820 12862 12867 12868 13002 13029 13101 13117 13196 13302 13316 13322 13342 13418 13527 13579 13608 13691 13862 14004 14025 14047 14094 14120 14212 14239 14289 14306 14345 14528 14656 14744 14749 14788 14851 14858 14888 14904 15001 15087 15088 15169 15202 15210 15317 15334 15342 15353 15359 15584 15650 1567S 15708 15712 15884 15940 15966 16012 16031 16105 16118 16150 16190 16205 16271 16326 16440 16472 16520 16682 16689 16724 16725 16739 16813 16957 17008 17077 17085 17291 17302 17360 17385 17418 17504 17538 17543 17574 1758.9 17752 17758 17783 17838 17862 18045 18077 18112 18162 18171 18249 18250 18258 18283 18322 18390 18419 18551 18597 18604 18647 18681 18698 18707 18732 18904 18909 18950 18974 18977 19111 19128 19155 19183 19195 19378 19439 19490 19493 19516 19598 19614 19675 19682 19903 19990 20042 20128 20179 20246 20315 20366 20477 20534 20535 20652 20728 20735 20739 20775 20832 20937 20944 20968 Verbetering. 5e kla?se 20096 m. z. 20086, 796 en 2480 185 305 613 834 1186 1459 1584 1709 2077 2269 2632 2726 2954 3345 3521 3791 4127 4296 4485 4618 4783 5057 5167 5275 5577 5777 5927 6083 6286 6465 6672 6893 7182 7401 7648 7869 8086 8327 8432 8708 8937 9249 9544 9683 9948 10166 10459 10624 10784 10909 11108 11340 11799 12102 12451 12668 12893 13204 13427 13900 14138 14372 14792 15004 15249 15423 15791 16041 16213 16548 16762 17161 17431 17651 17941 18179 18338 18634 18751 18992 19350 19529 19950 20253 20541 20801 201 343 666 995 1249 1460 1593 1719 2039 2328 2644 2754 3050 3380 3631 3895 4131 4302 4504 4638 4887 5062 5169 5329 5587 5779 5943 6130 6302 6508 6697 6921 7204 7498 7667 7877 8094 8331 8457 8735 8948 9311 9551 9745 9981 10245 10485 10650 10804 10978 11152 11430 11803 12112 12463 12692 12910 13235 13436 13904 14185 14375 14809 15014 15266 15441 15835 16052 16243 16561 16764 17234 17484 17693 17960 18184 18388 18643 18802 19075 19369 19549 19969 20275 2054# 20815 204 375 673 1008 1256 1512 1597 1793 2112 2344 2650 2787 3148 3400 3654' 3902 4168' 4311| 4533; 4646 4906: 5072 5189 5379 5592 5808 5941' 6161 6307, 6518 6741" 6994 721S 7502 7669 7910 8132; 83341 8551, 8846' 8965' 9339 9585. 9784 10025' 10275 10491 106551 10813® 10998 11154' 11503 11878 12127 12483^ 12727 12989® 13290' 13515 13970' 14192 14393 14839' 15026 1529# 15464® 15881! I60S3J 16270; 16584! 16797, 17281'. 17485 17744 179651 18245' 18389 18646 18898 1908* 19379 502 10e Hist. i

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7