DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hondero m en dertlgste faargang 629 doiderdao Dagolijksch overzicht. Buitenland No. 125 Dit nummer oestaat nit 3 bladot Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- pn Feestdagen, uitgegeven, Abonnemenisprijs bij voorultbetaling pei 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rljk 2.50. Alzonderlijke en bewtjsnnmmers 5 cents. PRIJS DER GEWONE AD VERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracien rabat. Groote letters naar plaatsrulmte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerlj vfh, HER Ma, C0STE9 ZOON, Voordam C 9. Directears C. KRAK. DE HERSTELBETALINGEN. Groote vorderingen; een verkla- ring van de commissie van deskun- digen; eenige cijfers. De verschillende betrokken afgevaardigden hebben gisteren hun besprekingen over de interpretatie van de annuiteit van 2050 mil lioen mark, die het plan Dawes voorzien heeft, en over de dekking van de behoeften van de staten-schuldeischers binnen de gren- zen van dit bedrag, voortgezet. Men was gisteravond algemeen van mee ning, dat deze besprekingen tamelijk groote .vorderingen gemaakt hebben en dat men van- daag welilicht zal kunnen zeggen, of een overeenkomst, zoowel over de gemeenschap- ipelijke interpretatie van schuldeischers en schuldenaren van de grootte en de verdeeling der annuiteiten, als over het tijdstip van in- voering van het nieuwe plan mogelijk is. Men wijst er te Parijs op, dat in geval overeenstemming bereikt wordt, de bespre- king over het voorbehoud van de Duitschers dadelijk onder de afgevaardigden van de statenschuldeischers beginnen zal, zoodat die reeds vandaag of morgen den Duitschers hun standpunt zullen kunnen mededeelen. Men voegt hier nog aan toe, dat in dit ge val een principieele overeenkomst op alle punten tegen het laatst van deze week bereikt kan zijn, zoodat de conferentie dan nog slechts den definitieve tekst van het algemee- ne rapport zal hebben op te stellen. Een officieele mededeeling van de commis sie van deskundigen werd gisteravond uitge- reikt. Deze verklaring luidt aldus: „De deskundigen van de staten-schuld eischers en de Duitsche deskundigen hebben zich reeds sinds eenigen tijd bereid verklaard het cijfer van 2050 millioen mark voor de annuiteiten, dat door den voorzitter is voor- gesteld, te aanvaarden, hoeweil er ten aanzien van eenige kwesties van interpretatie nog ver- schil van meening bestond Deze meenings- verschillen zijn tlians opgehelderd en men heeft een interpretatie gevonden, die zoowel voor de schuldeischers als voor Duitschland aannemelijk is, ailthans mits men het eens wordt over de nog niet opgehelderde voor- waarden, waaromtrent nog een beslissing moet worden genomen". Naar aanleiding van de bereikte overeen stemming over de bedragen wordt van Duitsche ziide gemeld: Het Dawes-plan tlijft tot 1 September 1929 in werking. Op dat oogenblik treedt het plan Owen Young, in zijn nieuwen vorm in wer king. Dit plan bepaa't voor de eerste 10 jaar •de volgende annuiteiten: Van Sept. 1929 1931 Maart 1930 742.8 millioen mark. Van 1 April 1930—31 Maart 1931 1707.9 mil lioen: voor het jaar 193132 1 685 millioen, voor 1932—33 1738.2; 1933—34 1804.3; 1934—35 1866.9; 1935—36 1892.9; 1936 1937 1939.7; 1937—38 1977; 1938—39 1995.3; 1930—40 2042.8 millioen. In deze bedragen is de rentedienst voor de Dawesleening niet opgenomen van het llde jaar af wordt dus de grens van 2 mil liard bereikt. De cijfers stijgen dan nog langzaam en blijven ongeveer op een hoogte van 2,2 tot 2,3 milliard, zoodat, wanneer de rentedienst voor de Dawesleening buiten be- schouwing blijft de annuiteit in doorsnee 1988,8 millioen bedraagt. De overgangsperiode maakt het mogelijk te voldoen aan de be'lieften, die uit den aard der zaak aan de verandering van stelsel ge- paard gaan. Over deze periode wordt een af- zonderlijke afrekening gehouden, waarbij de bedragen, die niet gebruikt mochten worden, aan Duitschland terug betaald zullen wor den. Voor het overige zullen de regeeringen beslissen. Als het plan Young met 1 September nog niet zou kunnen worden ingevoerd, omdat de onderhandelingen tusschen de regeeringen nog niet ten einde zijn, zal het in naam later va kracht worden, doch aan de betalingen van Duitschland zal dat niets veranderen. De thans gevonden oplossing houdt ten zeerste rekening met den politieken toestand, wat in de memorie van de deskundigen on- dubbelzinnig tot uiting zal komen. Gelijk reeds in de officieele meedeeling ge- zegd is, valt nog niet te voorzien, of de des kundigen tot een eenparig rapport zullen ko men, daar voor de Duitschers niet alleen de getallen, maar ook de voorwaarden van uit- voering van het plan van het grootste ge- wicht zijn. Men koestert echter allerwege de hoop, dat men dezer dagen ook over de vraagstukken, d;e nog hangende zijn, tot overeenstemming zal komen. KORTE BERICHTEN. Dinsdagmiddag wordt, vanwege de Federatie van Amsterdamsche Woningbouw- vereenigingen, op het Cooperatiehof een mo nument onthuld. gewijd aan den heer J W C. Tellcgen, in leven burgemeester van Am sterdam ter gedachtenis wat deze burge meester voor den vereenigingswoningbouw in Amsterdam heeft gedaan. DUITSCHLAND. DE MUIS EN HET PARELSNOER. Een origineele doch mislukte true. Tegen den 63-jarigen schrijver Karl Alex ander baron von Gleichem uit Munchen is te Wiirzburg een proces begonnen wegens poging tot oplichting. Hem wordt ten laste gefcgd, dat hij in October 1925 aan een ju- weliersfirma te Munchen een aangeteekenden brief zond, waarin zich een voor 65.000 mark verzekerd parelsnoer moest bevinden, doch waarin bij de aankomst te Munchen slechts een doode muis werd gevonden. Bekl. zou .n.l. in plaats van het snoer een levende muis in de enveloppe hebben gestopt, in de verwachting dat het diertje zich gedurende het vervoer zou weten te bevrijden, zoodat men den indruk zou krijgen, dat de zending beschadigd en de inhoud verloren was ge- gaan. MODERN SNELVERKEER. 120 K M. per uur met den trein. Dinsdagmiddag om 12.17 veirtrok van het Centraal-station te Hamburg een ledige D- trein met 15 moderne stalen wagons in de richting Berlijn tot nabij Nauen en legde den afstand van 251 K.M. af in 2 uur 31 minuten. De gemiddelde snelheid was 120 K.M., die van een gewonen D-trein 88 K.M. en des zelfs maximumsnelheid 100 K.M. Het ge heele traject was voor dezen rit voorbereid. Personen- en goederentreinen werden gedu rende den rit op een zijspoor gebracht, opdat nergens oponthoud zou ontstaan. Uit de proefneming motst blijken, of op een volgens ae modernste denkbeelden vernieuwde spoor- lijn aanzienlijk hoogere snelheden kunnen worden verkregen dan tot dusver mogelijk waren. DE DUITSCHE KRUISER „EMDEN". Een officieele ontvangst in Nieuw- Zeeland. De Duitsche kruiser „Emden", genoemd naar den kruiser, die in den grooten oorlog de Engelsche scheepvaart zoo ontzaggelijke schade heeft berokkend, en ten slotte door den Australische kruiser „Sydney" buiten gevecht werd gesteld, maakt thans een reis om de wereld. Het oorlogsschip zal ook een bezoek brengen aan Auckland in Wellington, in Nieuw-Zeeland. Dit bezoek zal het eerste zijn, dat een Duitsch oorlogsschip sedert den oorlog aan het gemeentebest Australie brengt. De regeering van Nieuw-Zeeland zag zich dientengevolge voor de vraag ge steld, welke houding zij zou aannemen te genover bovengenoemd schip, welks naam zoo gemengde gevoelens moet wakker roepen bij de Engelschen in Australie. Zij neemt, volgens bericht uit Auckland aan de Engel sche bladen, het van den ruimen kant en heeft besloten, dat het schip met de grootste hoffelijkheid zal worden ontvangen. De ma yor van Wellington zal den Duitschen offi- cieren een receptie aanbieden, waar hun de zelfde beleefdheden zullen worden bewezen als officieren van andere buitenlandsche mo- gendheden. Het besluit der regeering vindt in Nieuw- Zeeland echter geen onverdeelden bijval. j TOONEELVUUR. „Acteurs nweten sport beoefenen". In het Theater in den Koniggraetzerstrasse te Berlijn is de vertooning van het Ameri- kaansche stuk Rivalen, door Zuckmayer be- werkt, een succes geworden, vooral door de overtuigende vertolking van de manlijke hoofdrollen, door Fritz Kortner en Hans Al- bers bezet. Eerstgenoemde heeft thans zijn rol neergelegd, omdat de gedragingen van zijn collega van dien aard waren geworden, dat verder samenspelen gevaar zou opleve- ren van ernstigelichamelijke mishan deling! Albers speelde zijn rol met zooveel vuur, dat de brutaliteit van den ifitgebeelden „ri- val" zelfs achter de schermen nawerkte. Meer dan eens is het tot handtastelijkheden tus schen de tooneeltegenstanders gekomen. Al bers is een sterke kerel, die uitnemed kan boksen, en zoodoende legde Fritz Kortner telkens het loodje. Kortner wenscht zich niet langer aan het vuur van zijn confrater, die de grens tus schen spel en werkelijkheid niet weet te be- waren, bloot te stellen en heeft den directeur Barnowski schriftelijk medegedeeld, dat hij niet meer in de rol zal optreden. Barnowski zoekt een acteur, die haar durft opnemen FRANKRIJK. DE ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND IN DE KAMER-COMMISSIE VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN. Uit Parijs meldt men: In de Kamer-commissie van buitenland sche zaken, die gisteren een voorstel van den soc. afgevaardigde Vincent Aurio, behandel- de, in zake de kwestie der Duitsche schade- vergoeding, kwam ook de ratificatie der in- tergeallieerde schuldenregeling ter sprake. Uit discussies bleek, dat de meeste kamer- Telet.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactle 33. Postqiro 37060. groepen er voor stemmers van waren, de overeenkomst niet te ratificeeren. Bijzonder sterk kwam dat uit in de rede van den afge vaardigde Dubois, die namens de rep.-dem. Unie (groep Marin) elke ratificatie door Londen en Washington, ter overeenkomst in haar huidigen vorm afwees, wat ook de poli- tieke gevolgen daarvan zouden zijn. Deze afgevaardigde had tevens opdracht van zijn fractie, tegen elke vervroegde ontruiming van het Rijnland te stemmen. EEN PARIJSCH DRAMA. Met veel ophef maakten de Parijsche bla den dezer dagen melding van de wanhoops daad van den twintigjarigen Hertog van Sa- gan, die zicJh een kogel door het hart had ge- jaagd, omdat zijn ouders hem te jong vonden om het meisje, dat ^ij liefhad, te huwen. Dergelijke droevige voorvallen komen wel- iswaar lang niet alleen te Parijs voor, doch er was alle reden voor de openbare meening om zich met dit drama-tje in het bijzonder bezig te houden. De jonge Hertog stamt n.l uit een gesladht, dat uit de .twaalfde eeuvv dateert, het Huis Talleyrand-Perigord. Zijn vader, Helie de Talleyrand-Perigord, Hertog van Talleyrand, die bij het uitbreken van den oorlog afstand deed van den (Duitschen) titel van Hertog van Sagan, welke op den zoon overging, huwde in 1908 een Ameri kaansche, Anna Gould, die eerst met den Graaf Boniface de Gastellane getrouwd was geweest. Behalve een hotel op de Avenue du Bois de Boulogne (of liever: Avenue Foch), bezit de familie een kasteel in het dep. Seine- et-Oise. Men had alle hoop dat de jonge Hertog, die door het schot ernstig was gewond, er nog bovenop zou komen. En het verluidde dat het meisje, dat de aanleiding was tot zijn daad. hem trouw verpleegde. Tevergeefs echter. Hoe zeer het gebeurde de belangstelling van Parijs heeft gewekt, blijkt wel uit het feit dat het B. T. A. telegafisch meldt dat de jeugdige minnaar Maandagnacht is over- leden. HoofdredacteurTj. N, ADEMA. 30 HEI ZWARE ONWEDERS. De groote hitte, die ook in Frankrijk heeft geheerscht, heeft zware onweders tengevolge gehad. Te Straaisburg sloeg de bliksem in de wasfabriek Xavor-Metz in, die geheel af- brandde. Twee sergeanten van een compagnie solda- ten, die door een onweder overvallen waren, werden toen zij onder een boom gevlucht wa ren door den bliksem gedood. Een derde man werd zwaar gewond. Zware regens vielen te Clermont en in de omgeving. Water en straat- vuil drong vele woningen binnen, die ont ruimd moesten worden. Te Chamalieres werden de straten door snelle beken meer dan drie meter hoog over- stroomd. Ook hier moesten verscheidene hui- zij worden ontruimd. HISTORISCHE MEUBELEN. Op een verkooping te Parijs is Maandag de zoogenaamde „maarschalkstafel" van brons en porcelein onder den hamer gekomen Het meubel behoorde tot de collectie van maarschalk Ney en Napoleon heeft in 1806 last gegeven aan de fabrieken te Sevres om de tafel te maken. Voor viermaal honderddui zend frank werd de historische tafel aan de bekende firma Duveen te Londen toegewezen, maar toen de hamer van den afslager was gevallen, kwam er namens de regeering een ambtenaar tusschenbeide, die, gebruikmakend van een wetsartikel de tafel der maarschal- ken voor het museum van Malmaison op- eischte. Op dezelfde veiling bracht een dtroenhou- ten slaapkamer-ameublement, dat aan Talma, den beroemden tooneelspeler, heeft behoord, 270.000 frank op. ENGELAND. DE GROOTE DAG VAN HEDEN. De laatste ronde. De candidaten hebben gistertn hun laatste redevoeringen gehouden. De premier Bald win maakte een rondreis door Lancashire, terwijl de liberale leider Lloyd George en de arbeidersleider MacDonald den dag door- brachten in hun districten Carnarvon en Seaham Te Preston het woord voerend her- haalde Baldwin zijn vorige verklaring, dat zijn politiek er niet eene was van beloften. Wij geven aan daden de voorkeur boven woorden, zeide hij. Ik heb nooit gepoogd, aldus Baldwin de toejuichingen der menigte te verkrijgen, maar ik heb getracht iets te doen gedurende de laatste vier of vijf jaar en ik ben vastbesloten voort te gaan. Hoe de uitspraak ook zal zijn, ik zal niet klagen. Ik zal haar met opgewektheid aanvaarden. Lloyd George herhaalde overtuigd te zijn dat de regeering ten doode was opgeschre- ven en verklaarde opnieuw dat de liberale partij de werkloosh-eid kon en zou over- win nen. MacDonald vroe'g de kiezers om een re- cord-meerderheid voor zijn partij. Hij zei: Wij moeten tien millioen stemmen hebben en geen minderheidsregeering. Alle partij en vol ver trouw en. De centrale bureaux der drie partijen ver- klaren alle vertrouwen te hebben in den uit- slag. Op het conservatieve hoofdkwartier werd verklaard dat er nergens aanwijzingen waren voor een ommezwaai. Men •blijft gelooven dat de conservatieven een meerderheid van 52 zetels zullen hebben boven de beide andere partijen. Op het liberale hoofdkwartier zeide men dat in de afgeloopen week de reeds goede vooruitzichten er 60 pCt. beter op waren geworden. Er heerscht de grootste geest- drift en men is er vol hoop. Wij hebben van alle partijen de meeste reden om vol hoop te zijn, zeide men. Volgens het hoofdkwarti.er der arbeiders- partij wezen de berichten uit alle deelen des lands er op, dat de industrieele districten aan de partij meerderheden zullen geven. Wat verrassender was, was (zoo zeide men) dat ook de plattelandsdistricten ditmaal de ar- beiderspartij vooraan brengen. Zelfs in Devon en Cornwall, waar de andere partijen het tot dusver voor het zeggen hadden zijn de candidaten en agenten vol verwachting. In Londen zullen wij (zoo verklaarde men bij Labour) genoeg zetels veroveren om een record voor de arbeiderspartij te scheppen. Wij hopen niet alleen (zoo liet men zich uit) de zetels terug te winnen, die wij bij de laatste algemeene verkiezingen hebben ver loren, maar ook districten in West Londen toonen teekenen dat zij ons steunen. Wij ge looven dat we er eenige zullen winnen. Wij verwachten in het nieuwe parlement een meerderheid te hebben boven conservatieven en liberalen en ongetwijfeld zal het bewind van Baldwin door een Labour-regeering wor den opgevolgd. De officieele Britsche draadlooze dienst wijst er op, dat bij de laatste algemeene ver- kiezing tal van liberalen op de conservatieven stemden als gevolg van den brief van Zinow- jew met het doel om de Labourrieten te ver- slaan en dat een groot deel dezer liberale stemmen nu naar verwacht wordt weer naar de liberale partij zal teruggaan. De beslissmg morgenmiddag. Er zullen heden 596 Lagerhuisleden geko- zen worden; zeven leden zijn reeds zonder tegencandidaat gekozen en ook voor de uni- versiteit van Belfast is reeds een lid ge kozen. De andere universiteiten kiezen 11 leden, doch de definitieve uitslag dezer uni versiteiten zal vermoedelijk pas over eenige dagen bekend zijn. Hedenavond en hedennacht zullen ruim 200 uitslagen bekend zijn. Volgens Reuter meent men, dat er in de eerste middaguren van morgen voldoende uitslagen bekend zullen zijn om een uitspraak mogelijk te maken over het lot der regee ring. HET TESTAMENT VAN SIR HILDEBRAND HARMSWORTH. Waarom hij geen legaten voor lief- dadige doeleinden bestemde. Sir Hildebrand Harmsworth, de onlangs overleden jongere broer van Lord Rother- mere en wijlen Lord Northcliffe, heeft 1.443.882 nagelaten. In zijn testament schreef hij aan het slot het volgende: „Het was altijd mijn wensch geweest om aanzienlijke bedragen voor liefdadige doel einden na te laten, maar wegens den vreese- lijken toestand met de belasting en het buiten- sporige tarief van de successie-rechten, is van dezen wensch niets gekomen en daarorn moet liefdadigheid bij iemands eigen familie beginnen. Ik kan nu alleen voor mijn eigen familie zorgen." Aan successie-rechten zal van de nalaten- schap 465.000 betaald moeten worden. Harmsworth heeft zijn vermogen in tien gelijke porties verdeeld, waarvan hij vijf aan zijn vrouw vermaakt, een aan elk van zijn vier zoons en het overblijvende tiende gedeelte aan Merton College te Oxford om daaruit een naar hem genoemde studie-beurs te stichten. BELGIe. DE VERKIEZINGEN. De XXme Siecle, het Brusselsche orgaan, bespreekt de beteekenis van den vooruitgang der fronters en zegt o.m. (vertaling van Het Laatste Nieuws): De vooruitgang van de fronters zal de goede burgers met leedwezen vervullen. Mo- ge hij hun de oogen openen en aanzetten tot noodzakelijke besluiten! A1 te lang werden de taalrechten van de Vlamingen betwist en bestreden. A1 te lang werden de meest onbe- twistbare en schoonste titels van hun kul- tuur ontkend en miskend. A1 te lang werd het schitterend aanzien van hun verleden bedekt met vergetelheid of minachting en al te lang werden hun pogin- gen hun dappere en pathetische pogin- gen om een waardige toekomst te verove ren, afgebroken en omvergeworpen. Deze onwetendheid, deze minachting, deze kleinzieligheid en deze vijandschap worden thans door Belgie duur betaald en het land zal zulks nog duurder betalen misschien met zijn bestaan zelf indien zrj niet dade lijk beteugeld en afgeschaft worden en indien men in de plaats niet weldra steeds op- rechter en aktiever de waardeering, een- dracht, geestdrift, vruchtbaarheid en groot- heid stelt. De vitters, de kleinzieligen, die hier te lan- de uitsluitend beroep doen op de Fransche kultuur en die dikwijls geen enkele kul- tuur bezitten de Waalsche en vooral Brus selsche twistzoekers hebben in Vlaanderen een afvalligheid ten opzichte van Belgie be- werkt die zich met een vreeselijke snelheid ontwikkelt. Als men er niet op let, zou deze afvallig heid opstandigheid kunnen worden. Is er overigens reeds geen opstandigheid in de dui- zenden geesten en harten die door een ver- twijfelde ontevredenheid bezeten zijn? GRIEKENLAND. HET GRIEKSCHE VLOOTVRAAGSTUK. De ministerraad heeft in buitengewone zitting overwogen, hoe Griekenland door nieuwe bestellingen het door de Turksche wapening gestoorde maritieme evenwicht in het Oostelijke gedeelte van de Middelland- sche zee water kan herstellen. De rapporten van de marine-officieren ei- schen zonder onderscheid uitbreiding van de vloot. Een beslissing hieromtrent zal echter eerst genomen kunnen worden na terugkeer van eenige deskundigen, die thans met een Grieksch eskader in Italie vertoeven. Wel zul len echter inmiddels adviezen worden inge- wonnen, opdat de regeering, wanneer het zoover is, de noodige schepen zal kunnen bestellen. In politieke kringen heeft het ten zeerste de aandacht gewekt, dat Mussolini, ofschoon hij herhaaldelijk heeft verklaard, zoo spoedig mogelijk tot het sluiten van een verdrag tusschen Rome, Athene en Angora te willen komen, op de Turksche wapening in het geheel niet heeft gereageerd. Volgens een bericht uit Berlijn zou de Grieksche regeering thans ook bereid zijn den kruiser Salamis, waarover het bekende geschil met de werf Vulkan te Stettin heeft geloopen, over te nemen. ITALI8. EEN JAARGELD VOOR CADORNA'S WEDUWE. De Kamer heeft de wet, waarbij aan de weduwe van maarschalk Cadorna een jaar- geld van 10.000 lire toegekend wordt, aangs nomen. EEN GROT INGESTORT. Tengevolge van een hevig onweer is in een bosch bij Casino niet ver van het beken de Benedictijnerklooster, Monte Casino, een grot door den storm en den hoogen vloed ingestort. In deze grot vonden 7 personen, alle tot een familie behoorende, die door het noodweer beschuting hadden gezocht, ondei de puinhopen den dood. Tot dusverre konden niet alle lijken worden geborgen. IRAK. DRIEVOUDIG ACCOORD OP KOMST. Met Engeland en de V. S. Reuter verneemt dat er een drievoudige overeenkomst staat gesloten te worden tus schen Groot-Brittannie, de Vereenigde Sta- ten en Irak, waarbij het gaat om verstrekken- de politieke overwegingen. 't Denkbeeld, dat in de V.S. heerscht dat het verdrag een nieu we wending behelst inzake de petroleum, is onjuist. De geheele positie en de hoegroot- heid van het aandeel der verschillende petro- leumbelangen in Irak werden in 1924 gere- geld. AMERIKA VROUWEN, DIE NIET WILLEN - VECHTEN. Zij kunnen geen Amerikaansch staatsburger worden. Het opperste gerechtshof te Washington heeft Dinsdag beslist, dat in het buitenland geboren vrouwen, die weigeren eventueel ter verdediging van het land, wapens te dragen en zich onder alle omstandigheden tegen wa- pengeweld verzetten, geen Amerikaansch bur- gerrecht kunnen verkrijgen. Deze beslissing werd door het Hof geno- men ten aanzien van de zaak van de bekende Hongaarsche pacifiste Robika Schwimmer, die te Chicago woont en bij het onderzoek tot naturalisatie verklaard had, dat zij indien het noodig was, toch niet naar de wapens zou grijpen om de grondwet te verdedigen. Mevrouw Schwimmer had aangevoerd, dai het bondscongres de vrouwen uitdrukkelijk van militairen dienst heeft vrijgesteld, n.l. door de bepaling, dat de gewapende macht daartoe geschikte mannen moet bestaan. STUDENTEN-BETOOGINGEN TE MEXICO. De studenten hebben gisteren in grooten getale betoogd als protest tegen het optreden der politie, die vier dagen geleden een op- tocht van stakende studenten heeft uiteenge- dreven, waarbij een student werd gedood en verscheidene gewond. 25.000 studenten, waaronder ook vrouwelijke studenten, namen aan de hetooging in de straten deel. Qe LKMAARS COORANT.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1