Mkiniwcli (unit De broonjuweelen. FEU1LLETON. Honderd een en dertigste Jaargang. Doiiderdatr 30 Mei. Radio-hoekje Ppovinciaal nieuws No. 125 1929. Vrijdag 31 Mei. Hilversum1071 M. 10.—10.15 Morgen- wijding. 12.15—2.— Concert door het A V. P O.-Trio. 2.05—2.45 Uitzending voor scho- len. Spreker Dr. Cannegieter. 2.45—4.— Gramofoonmuziek. 4.—4.30 Lezing door A. J B L Radix over „Leekenhulp aan zieken van geest". 5.—5.30 Gramofoonmuziek. 5.30 6.Orgelrecital door Pierre Palla. 6.01— 7.15 Concert door het A. V. R. Ck-1 rio. 7.15 —7 45 Spreekuur van den radio-dokter, 8.01 —9 30 Concert door de Holl. Ver. van Oude Instrumenten 9.30—11.— Concert door het Omroeporkest. 10- Persberichten 11 12.— Dansmuziek door het A. V. R. O.-dans- orkest. Huizen, 336.3 M. (Na 6 uur 1852 M.) 11 —11 30 N. C. R. V. Korte Ziekendienst 11 30—12.— K. R. O. Godsdienstig half- uurtje 12.15—1.15 Concert door het K. R. O -Trio 1.15—2— Gramofoonmuziek. 3.— 4 Vrouwenuurtje. 4—5.— Gramofoonmu- jielf 5.-6.45 Solistenconcert. 6.45—7— Causerie over Zeeland. 7. 7.25 Causeiie over liefdewerk van kinderbescherming. 7.35 V P R. O. Berichten. 7.40 Causerie over: •Huwelijk en gezin. 8.15 Solistenconcert. 8.50 Causerie over opvoeding. 9.30 Solistencon cert. 10.Lezing over moderne muziek. 1G.20 Solistenconcert. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookles. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 So- natenconcert. 12.50 Orgelconcert. 1.20 2.20 Orkestconcert. 2.50 Lezing voor de scholen 3.15 Muziek. 3.20 Lezing. 3.45 Muziek. 3.o0 Radiotooneel voor scholen. 4.35 Orkestcon cert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Voor de huis- vrouw 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Land- bouwpraatje. 7.05 Striikkwartetten van Haydn. 7.20 Bioscooppraatje. 7.35 Muziek. 7 45 Historische causerie. 8.05 Fluitconcert door E. Penville. 8.20 Mendelssohn-pro- gramma. M. Cole, piano. Symphonie-oilcest. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Actueele cause rie 9 50 Nieuwsberichten. 9.55 kaleidos cope" (no. 11). Orkest, koor, Parkington Kwintet. Dans-orkest. W. Ajello, sopraan. G. Pizzey, bariton. 11.20 Een verrassing. 11.35 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1744 M. 12.50— 2.10 Gramofoonmuziek. 4.055.05 Orkest- en solistenconcert. 6.557.20 Gramofoon muziek S.55—11 20 Concert. Het koor „Eustache", orkes' en J. Witkowski, cello. I angenberg, 462 M. 10.35 en 12.40 Gra- mofoonmtiziek. 1.25—2.50 Orkestconcert. 5 05—6.50 Uit moderne opera's,. Werag- orkest. 8.20 ..Hoffmanns vertellingen", opera in 3 acten van Offenbach. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Zeesen. 1649 M. 12.20—5.20 Lezingen en lessen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen en lessen. 8.20 ..Emigranten", too neelspel van Leo Lania. Hamburg, 395 M. 11.50 Muziek voor scho len. 4.35 Dansmuziek. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Veedol-uurtje. 8.30 Concert door het Guarneri-kwartet. 9.30—12.15 Dansmuziek 10.50 Actueele causerie. Brussel, 512 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. Mme. Heeren, zangeres. HEILOO. Raadsvergadering. Gisteravond kwam de gemeenteraad in /oltallige zitting bijeen. Na opening door den voorzitter werden de notulen van de ver: gadering van 24 April zonder op- of aan merking goedgekeurd. Ingekomen stukken. a. Van Ged. Staten berichten van goed keuring van de raadsbesluiten tot het aan- gaan van een leening van 11000 en tot aankoop van grond van den heer Bakker en van de gemeentebegrooting 1929; b. van den heer Ter Buurkes bericht dat hij, onder dankzegging voor de benoeming, de fundie van lijnwerker bij het G. E. B. aanvaardt. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Medaille voetbalvereeniging Van de voetbalvereeniging Heiloo was het verzoek ingekomen om beschikbaarstelling van een medaille. De voorzitter merkte op, dat hier- mede bij het opmaken van de begrooting (The crinkled Crown.) Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch van William le Queux, door Mej. E. H. 2 Op het oogenblik roerde Van der Wyck de from in een orkestje, dat in dienst was van een avondclub in Soho. Het was zeker geen eerste-klas gelegenheid, maar toch ook niet zoo'n heel minderwaardige. Er waren van allerlei menschen onder, waaronder een niet gering aantal jonfelui van goeden huize. Paulina was een verstandig meisje; ze zou waarschijnlijk op zichzelve kunnen passen en het kaf van het koren weten te scheiden. Haar bijzondere knapheid van uiterlijk moest wel de aandacht trekken en bewondering wekken. Haar eenig uitzicht was een huwelijk. En zou zij nu niet even goed hier een man kun nen opdoen, als dat hij haar in een winkel of op een bureau had geplaatst? Hij toonde het niet zoo, maar hij was zeer trotsch op de schoonheid van zijn dochter en hij hield haar voor een geschikte gezellin voor iederen man. Er was niets tegen, dat zij dien avond zou meegaan; de vrouw van een van de le- den van het orkest, een zeer achtenswaardig persoontje, ging iederen avond en Zou met genoegen het jonge meisje onder haar hoede nemen, waardoor Pauline dan voldoende ge- chaperonneerd zou zijn. Als het ondernemen niet slaagde, moest hij andere plannen tnaken. reeds rekening was gehouden en stelde voor weer eenzelfde bedrag als verleden jaar daarvoor uit te keeren. Werd goedgekeurd zonder hoofdelijke stemming. Verlichting Krommelaan. Ingekomen was een adres van J. Schmidt e.a. met verzoek om een lantaarn aan te brengen aan de Krommelaan. De commissie van bijstand berichtte naar aanleiding van dit adres dat zij in hare ver- gadering van 15 Mei hierover had gespro- ken en als resultaat daarvan voorstelt er af- wijzend op te beschikken. Zij meent dat de gemeente voldoende is verlicht. B. en W. namen dit advies over en stelden afwijzing voor. De heer V a n d e V a 1 1 vond het advies al heel ,,zuinig". De gemeente mag licht ge- noeg hebben, de Krommelaan heeft dat niet Zij is toch een verharde verkeersweg en daar is heelemaal geen licht. Spr meende, dat aan deze laan evenzeer als aan de Breede- laan licht noodig is om de menschen moge- lijk te maken hun huis heelshuids te bereiken. De Voorzitter meende, dat zuinig- heid toch altijd noodig is. Spr. geloofde dat aan de Krommelaan de beharding al een zeer goede verbetering was voor de twee ge- zinnen die er wonen. De heer Maas Geesferanus meende dat de Breedelaan en Krommelaan niet met elkaar vergeleken kunnen worden. Waar zou men blijven als aan alle wegen en lanen verlichting moet worden aangebracht? De Krommelaan heeft haar naam zeer te- recht en er zouden door de vele bochten meer- dere lantaarns geplaatst moeten worden, als men van een eenigszins voldoende verlichting zou willen spreken. De heer S c h u ij t schaarde zich aan de zij de van de commissie, ofschoon hij meende dat een lantaarn al veel verbetering zou bren gen. Met het oog echter op vorige raadsbe sluiten ging hij met het voorstel accOOrd. De heer Sengers zou het toejuichen als met een lamn aan het verzoek was tege- moet te komen. De weg is krom en zou daar- om geheel verlicht moeten worden, en op dien grond verklaarde spr. zich eens met het advies der commissie van bijstand. De heer Van d e Vail geloofde, dat door verplaatsing van een bestaande lamp en bijplaatsing van nog een lantaarn aan het verzoek was tegemoet te komen. Dat de weg door de verharding minder onveilig zou zijn, gaf spr. slechts gedeeltelijk toe; verge- ten moet niet worden dat de laan door de verharding meer verkeer trekt De heer V a h 1 vreesde, dat men nog wel aan veel meer andere lanen lantaarns moet aanbrengen, als men aan het verzoek toe- geeft. Het voorstel-Van de Vail werd niet ge steund, waarop het voorstel van B. en W. werd aangenomen z. h. s., met aanteekening, dat de heer van de Vail er tegen was. Straatverlichting Heercrtweg. De voorzitter deelde mede dat reeds eerder verzocht was de lantaarns midden bo- ven den weg aan te brengen. De zaak was cnderzocht en de commissie van de lichtbe- drijven had geadviseerd hiertoe over te gaan. Aldus besloten. Financieele besluifen 1928 Een voorstel van B. en W. tot het doen van eenige af- en overschrijvingen betreffen- de het dienstjaar 1928 werd z h. s. aangeno men. Kasgeldleening. Onder mededeeling, dat ook in 1929 w?l weer behoefte aan kasgeld zal worden ge- voeld, stelde de voorzitter namens B en W. voor om daarin te voorzien door een leening van f 20.000. Goedgekeurd z. h. s. Meubelen en leermiddelen jon- gensschool. Van het r. k. par. kerkbestuur was een ver zoek ingekomen om beschikbaarstelling van gelden voor aankoop van nieuwe schoolmeu- belen en leer- en hulpmiddelen voor de jon- gensschool. De voorzitter lichtte dit adres toe en zei, dat de school door den invloed van het zevende leerjaar en toename van het leerlin gental overbevolkt is, in een lokaal zitten zelfs 56 leerlingen. Binnenkort zal er een vijfde leerkracht komen. Op den laatsten z.g teldatum waren er 3 leerlingen te weinig om nog een onderwijzer voor rekening van het rijk te kunnen krijgen. De aanvrage, geba- seerd op art. 72 der L. O. wet, wil voorzien in de behoefte aan banken en boeken. Goedgekeurd z. h. s. Benoeming cnderwijzend perso- neel. a. Onderwijzer U. 1. o. school. Voordracht: 1. S. Annema te Dokkum; 2. E. Keuning te Eindhoven; 3. J. Haanstra te De Leek. Pauline was zeer ingenomen met het voor stel, toen haar vader er mee voor den dag kwam. Haar jeugd was onderdrukt, of liever: had zich niet kunnen uitleven; maar ze was er nog, trillende en golvende, en slechts wach- tend op den stoot, die haar in beweging zou brengen. Alles zou een verandering voor haar zijn uit den saaien sleur van haar eentonig be- staan; dat steeds staren op de vier muren van het zitkamertje van die armoedige wo- ning in Soho En zoo ging het opgewonden jonge ding haar geluk beproeven in de buitenwereld; onnoodig te zeggen, dat dit dus een erva- ring was, die met de grootste opwinding werd tegemoet gezien door een, die tot nog toe zulk een afgezonderd bestaan had geleid Haar vader nam haar mee naar de club, die onder haar leden bekend stond als: „De Motten", en waar zij werd voorgesteld aan de vrouw van den violist, die in het orkest speel- de. Dit was een jonge vrouw van ongeveer acht-en-twintig jaar, met een gunstig uiter lijk en die er rond voor uitkwam, dat haar veelvuldig zich vertooner aldaar zijn grond had in haar eenzaamheid. „Ik hoorde tot een groot gezin, voor mijn trouwen, en ik had dus altijd volop gezel- schap", vertelde ze Pauline. „Wij hebben geen kinderen en ik zou me dood-kniezen, als ik den heelen avond alleen zat. Mijn man ziet dat ook in en daarom vindt hij het heel goed dat ik mee ga. Ik wacht tot hij klaar is en dan gaan wij samen naar huis". Ze lachte eens vrooj.ijk. „Ik moet oppassen, zie je, Benoemd werd no. 1 met 9 stemmen tegen 2 op no. 2. b. Onderwijzer aan de lagere school. De voordracht luidde: 1. D. J. Harder te Jisp; 2. J. J. Rommel te Egmond aan Zee; 3. K. Oudes te Alkmaar. Benoemd werd de heer Harder met 9 stemmen tegen 2 op den heer Rommel. Reorganisatie van de kermis. De voorzitter stelde hierop aan de orde: benoeming van een commissie voor re organisatie van de kermis, daarbij er aan herinnerende dat destijds de heer van de Vail het initiatief had genomen om de kermis op hooger peil te brengen. B. en W. achtten het nu gewenscht een commissie te benoemen waarin alle fracties zitting hebben en die dan zou bestaan uit de heeren Vahl, Schuijt, van de Vail, van 't Veer en de Jager. Deze commissie zou het recht moeten hebben zich nog met andere leden uit te breiden. De heer Vahl: Ik heb reeds in meerdere commissies zitting en ben overstelpt met werk'zaamheden. Daarom was ik hiervoor liever vrijgesteld. De Voorzitter: Dan zou de commis sie uit vier leden kunnen bestaan. De heer Van't Veer vroeg wat de com missie eigenlijk moest doen. De heer va n de V al 1: De commissie kan verschillende andere kermissen bezoe ken! De V o o r z i t t e r was van oordeel dat de commissie geen gemakkelijke taak zou hebben, doch de wensch tot instelling ervan is uit den raad gekomen. De heer van't Veer voelde er wel iets voor, doch hij wenschte er niet aan mee te doen dat de raadsleden zitting nemen in een commissie om de kermis te verbeteren. Spr zag liever dat een van de vele plaatselijke vereenigingen dit deed. De heer d e J a g e r had het eigenlijk te druk om dee! te kunnen uitmaken van een commissie als bedoeld. De voorzitter merkte lachend op, dat, als het zoo gaat, de heer van de Vail alleenheerscher zou worden. De heer S c h u ij t zag op het oogenblik het nut eener commissie niet in. Ook spr had het in dezen tijd zeer druk, doch omdat 't gewenscht is, dat iedere fractie vertegen- woordigd is, zou spr. wel meedoen. Het tijd- stip van instelling der commissie achtte hij echter niet gelukkig gekozen. De heer v a n d e V a 1 1 wilde niet graag alleen-heerscher zijn. Hij oordeelde dat er geen haast bij de zaak is en dat zij best na de eerstvolgende kermis kon behanddld wor den. Het is niet de bedoeling de kermis te crganiseeren, alleen dient er gepraat te wor den over de mogelijkheid om op de hiervoo>- het meest geeigende dagen de kermis op een hooger plan te brengen. Men is voor de ker mis en probeert wat er van te maken is, of men is er tegen. Wanneer in het najaar de commissie aan het werk gaat, zullen de andere heeren toch wel tijd hebben om te zien wat we kunnen be reiken. Tot uitstel tot na de kermis werd hierop besloten. Verordening keuring van waren. In de practijk is gebleken, dat de verorde ning op de keuring van waren in een paar artikelen eenige aanvulling behoeft. De Raad keurde de voorgelezen nieuwe redactie z. h. st. goed. Rooilijn deel Stationsweg en Wes- terweg. In verband met den aankoop van een ter rein van den heer Bakker voor verbreeding van een deel van den Westerweg en den Stationsweg stelden B. en W. voor om de rooilijc voor die weggedeelten niet te trekken in het verlengde van het meest achterwaarts liggende perceel, maar vast te stellen op 3 meter van de nieuwe grens van den weg. Werd z. h. st. goedgekeurd. Aankoop grond. B. en W. stelden voor een strook -grond te koopen van den heer Jn. Rozing, behoorend tot een terrein, dat deze gekocht heeft van den heer C. Bakker. De eigenaar is bereid dit stuk op dezelfde voorwaarden te verkoopen als de heer B. onlangs heeft bedongen, toen hij aan de gemeente eenigen grond verkocht. Werd goedgekeurd z. h. st. Bestrating Stationsweg en Wes terweg. De voorzitter deelde mede, dat de kosten van vernieuwing en verbreeding van de bestrating van Stationsweg en Westerweg van de Zevenhuizerlaan af tot den Straatweg zijn geraamd op ruim f 17000. B. en W. en de commissie van bijstand voor de wegen vinden dit bedrag te hoog om in een keer tot de uitvoering over te gaan en daarom meen de het college goed te doen eerst het meest noodige gedeelte onder handen te nemen, en wel van het perceel van den heer Drijver want hij is een beetje aan den jaloerschen kant! Maar tot nog toe is er niets voorgeval- len, dat onderlingen aanstoot gaf, en ik denk ook niet, dat dit ooit zal gebeuren, want ik houd veel te veel van hem, om iets te doen wat hem ergeren zou. Hij weet, dat hij mij vertrouwen kan". Zij wendde zich tot Pauline's vader en sprak met de zekerheid. van de ervaren, ge- trouwd-e vrouw: „Laat u haar maar gerust aan mij over! Ik zal goed voor haar zorgen. Ik ken heel wat van de geregelde bezoekers hier en ik zal toe- zien, dat zij alleen in aanraking komt met de geschikte, terwijl ik haar zal waarschu- wen tegen de twijfelachtige". Mrs. Jackson kon geen overbeschaafde of welopgevoede vrouw genoemd worden, maar zij was een betrouwbaar persoontje en Pauline was dadelijk zeer met haar inge nomen. Deze goede indruk werd nog ver- hoogd door een benauwend-openhartige, maar volkomen oprecht-gemeende opmerking betreffende het uiterlijk van het jonge meisje nadat Van der Wyck van het tooneel ver- dwenen was. „Lieve kind, ik wil je wel zeggen, dat ik verrast ben! Toen je vader mij verzocht een oogje op je te houden, wist ik niet, wat ik te zien zou krijgen. Maar je bent een uitge- maakte schoonheid, met dat mooie haar, die perzikenteint en die prachtige oogen! Ik heb hier nooit een meisje gezien, dat zich. wat dat betreft, met je meten kan. Ik durf wed- den, dat je opschudding zult verwekken eer de ayond voorbij is. Houd je nu maar aan (Hee^Mtwg) af tot de r. k. kerk. B en W zouden d« oestrating dan meteen op 4 meter breedte willen brengen, omdat dan minder gevaar voor vernieling van den weg bestaat. De kosten van dit deel zullen 6000 be- dragen, waarvoor B. en W. voorstelden een leening aan te gaan, af te lossen in 12 jaren. De heer Van d e Vail ging graag met het voorstel accoord, maar vroeg of de com missie van bijstand ook kennis had genomen van de argumenten in het geschrift van de Vereeniging van Steenfabrikanten over ver andering van oorspronkelijke wijze van be strating. Zij beveelt den z.g. vischgraatvorm aan, die beter bestand schijnt te zijn tegen de gevolgen van het snelverkeer. Voorts vroeg spr. of de commissie heeft opgemerkt hoe in verschillende gemeenten betonstukken langs de kanten van de be strating werden geiegd ter voorkoming van het uitzakken der steenen. In Egmond aan Zee had spr. dit o.a. gezien. Men gaat er daar mee door, omdat het goede resultaten gaf. Het kost wel iets meer, maar brengt voordeel. Waar het huidige verkeer storend werkt, legt men hier en daar wel een stuk bitume- weg. Het ieek spr. alleszins wenschelijk om dat ook in Heiloo te doen, omdat de nu te behandelen weg ook langs een kerk gaat en het in die omgeving meermalen erg druk is. Ook voor scholen gaf spr. voor den vervolge d-eze handelwijze in overweging. Spr. stelde voor het voorstel van B. en W. nog met deze bemerkingen aan te vullen. De heer Vahl geloofde, dat de meening van den vorigen spreker wel verdient nader onderzocht te worden. Of het leggen van een klein stuk bitumeweg mogelijk is, betwijfelde spr. echter De heer O p d a m vond het moeilijk om staande de vergadering reeds een oordeel over een en ander uit te spreken, maar meende dat voor de toekomst wel onderzoek noodig is. De voorzitter constateerde dat de Raad erime accoord gaat om den weg in ge- deelten onder handen te nemen. Wat de vischgraat-bestrating betreft, meen de spr., dat die niet veel duurder zal zijn dan de gewone wijze van bestrating. De Water- staat past die hier en daar ook toe en schijnt wel voldaan over de resultaten. Spr. stelde voor de afhandeling van de kwestie over te laten aan B. en W. De heer Opdam geloofde dat het auto- verkeer niet erg storend werkt voor een kerk, althans heel wat minder dan de boeren- wagens, die men een half uur ver hoort aankomen. De heer Van d e Vail ging er mee ac coord dat B. en W. de zaak naar bevinding afhandelen. Spr. betoogde dat het leggen van een klein stuk bitumeweg heel goed gaat en verwees hiervoor naar Bergen, waar het is toegepast bij de nieuwe r. k. kerk. Met de opmerking van den heer Opdam was spr. het lang niet eens. Ook auto's ma ken overveel leven, vooral die met massieve banden. Het voorstel werd z. h. st. goedgekeurd. De gasprijs. Als laatste punt der agenda stelde de voorzitter aan de orde het rapport in- zake den gasprijs. Ingevolge een opmerking vah den heer Van de Vail in een vorige ver gadering over de hooge winsten die Alk maar maakt op de gasprijzen en een vraag van genoemd raadslid of op die welke Heiloo heeft te betalen ook zoo exhorbitant wordt ge- wonnen, hadden B en W. het Bureau van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten gevraagd een onderzoek te willen instellen. De conclusie van het naar aanleiding hier- van uitgebrachte rapport luidde, dat op den in Heiloo betaalden gasprijs inderdaad groote winst wordt gemaakt en dat het Bu reau aanraadt op verlaging van dien prijs aan te dringen. B. en W. stelden daarom nu voor een ver zoek tot de gemeente Alkmaar te richten om den gasprijs te verlagen. De heer Van de Vail dankte B. en W. voor de grondige wijze waarop zij deze zaak behandeld hebben. Hij hoopte dat men in Alkmaar zal overwegen of het nog wel aan- gaat een buitengemeente in een mate-als tot dusver te doen bijdragen in de hooge win sten der bedrijven, die een juichkreet in den Alkmaarschen Raad deden opgaan. Spr. hoopte dat Alkmaar den gasprijs naar billijkheid zal verlagen. De heer Sengers betwijfelde of het ver zoek goede resultaten zal hebben. Reeds voor dat Heiloo aangesloten werd aan de Alk- maarsche gasfabriek, werden daar op dat bedrijf zulke groote winsten gemaakt, dat spr. toen reeds tegen die aansluiting was ge- weest. Heiloo zit nu toch vast aan de vooraf bepaalde prijzen. De heer V r ij b u r g Dat zijn toch maxi- mumprijzen? mij, dan zal ik wel zorgen, je enkel aan ge schikte jongeiui voor te stellen". Mrs. Jackson hield woord en lette heel goed op het jonge meisje, dat aan haar was toevertrouwd. Zij kende een groot aantal van de geregelde bezoekers en stelde Pauline voor aan degenen, die in haar smaak vielen. Maar, eer zij tot de eigenlijke voorstelling over- ging, gaf zij haar beschermelinge, terzijde, eenige nuttige wenken. Vooral deed zij dit ten aanzien van kapitein Easterbee, die zich uit den dienst teruggetrokken had met het Militaire Kruis, en zijn vriend, mr. George Pennington. „Harold Easterbee is een bijzonder goede jongen", sprak ze met overtuiging, „een door-en-door braaf mensch, een en al hoffe- lijkheid voor ons, vrouwen. Hij komt hier veel. Pennington is ook een best mensch, maar ik mag hem niet zoo graag als den ander. Het schijnen dikke vrienden te zijn, maar Pennington vertoont zich hier niet veel. 't Is net, of er lets geheimzinnigs over hem ligt, hij is lang niet zoo open als Eas terbee. Dien staat zijn karakter op zijn ge- laat te lezen. De ander kan in den grond van zijn hart net zoo goed zijn, maar hij maakt niet dadelijk dien prettigen indruk op je". Pauline danste twee keer met Pennington en verscheidene keeren met kapitein Easter bee, die een paar jaar ouder was dan zijn vriend. Nog lang eer de avond voorbij was een uiterst aangename avond voor een meisje, dat niets van het leven genoten had was zij het eens met de opvatting van mrs. De v o o r z i 11 e r Ja, we kunnen dus wel op verlaging aandringen. Het verbruik is veel hooger dan verwacht werd. Alkmaar is begonnen met groote kapitalen uit te geven alvorens wij gas konden krijgen en toen de prijzen werden vastgesteld, was over het gebruik nog niets bekend. Nu zijn we de 150.000 M3. genaderd en zal Alkmaar wel zien, dat Heiloo een goede afnemer is. Spr. vond, dat Alkmaar in het zoo groote gasverbruik door Heiloo alleszins aanleiding kan zien om den maximumprijs te verlagen. D-e heer Vahl (lachend): Zouden we oolc niet eens onderzoek bij de provincie moeten doen terzake van de winsten op de water- leiding? Tot het zenden van het door B. en W. voor- gestelde schrijven aan Alkmaar werd z. h. st. besloten. Hierna werd de openbare vergadering ge- sloten. De Coop. Boeren-leenbank hield Dinsdag- avond haar jaarvergadering in cafe Helder. De nieuwe voorzitter, de heer P. Frans Jz opende de druk bezochte vergadering met een hartelijk woord van welkom aan leden en pers. Spr. zeide, dat de bank een neutrale bank is en iedereen, onverschillig van welke rich- ting, kon hierin worden opgenomen. Spr. had in dit jaar een tweeledige taak te vervullen, n.l. een droeve en een blijde. De eerste gold het overlijden van onzen sympa- thieken directeur, den heer M. Mulder. Spr. bracht in herinnering wat hij voor onze ban* geweest is en zeide, dat zijn aandenken in eere zou blijven. De verheugende mededee ling was de gestadige groei van de bank en de eensgezindheid en saamhorigheid waarin bestuur en raad van toezicht samen werken en dat moet leiden tot grooter bloei. (Instemming.) De voorzitter stelde voor om een 9-taf leden, die vertrokken of overleden waren, af te schrijven. Goedgekeurd. Nog deelde de voorzitter mede, dat was besloten om het salaris van het bestuur en de leden van den raad van toezicht niet te verhoogen en het te laten op nihil (gelach) en het salaris van den kassier met 100 te verhoogen. De rekening w-erd als volgt vastgesteld: ontvangsten terug betaalde voorschotten 7138.84, in loopende rekening f 55696.29, op de reserve gebrachte winst f 1253.71, ontvangen rente voorschotten f 1091.58, in loopende rekening f 3098.83, van de Cen- trale Bank 1566.25, in totaal 273506.42ML De uitgaven zijn: Spaarbank f 113431.43, gegeven voorschotten 14400, in loopende rekening aan leden f 45546.96, aan de Cen- trale Bank f 89792.95, in totaal f 273506.42^1 De balans werd vastgeste,d in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 132719.03 De balans der Spaarbank in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 123303.69. De gekweekte rente der rekening werd op de reserve gebracht. Z. h. st. goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den kassier blijkt, dat er in omloop zijn 207 spaarbankboekjes.- Het aantal aanvragen om credieten kon op 4 na worden voldaan. Het ledental was 101. Bij de controle van de Centrale Bank, was alles in orde bevonden. Dit gold ook voor de plaatselijke controle. Dat de winst dit jaar kleiner was dan het vorig jaar lag aan de verhoogir.g salaris kas sier en het aanschaffen van meubilair, enz. In het verslag kwam nog tot uiting het verlies dat was geleden door het overlijden van den directeur. den heer M Mulder, ter wijl uit alles bleek, dat gezamelijk wordt gewerkt om de bank tot grooter bloei te brengen (Applaus). De voorzitter brengt den ijvervollen kassier dank. Bestuursverkiezing lid van het bestuur. Voordracht C. Kamer, IJ. Blokker en A. Schrooder. Gekozen de eerstgenoemde. Verkiezing lid van het bestuur. M. Mulder. Voordracht K. Muijs, C. Bakker P. Kz. en C. de Groot Wz. Bij eerste stem ming werd de heer K. Muijs gekozen. Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht. Voordracht: D. Eilerts de Haan, N. F. Helder, P. Bakker Pz. Daar de heer Eilerts de Haan met op 1 na algemeene stemmen werd gekozen, bracht de voorzitter dank en feliciteerde devergadering. (Instemming). Verkiezing plaatsvervangend bestuurslid, vacature Muijs. De voordracht luidt: C. Bakker P. Kz., C. de Groot Wz., A. Modder Gz. Gekozen de heer Bakker. Alien aanvaard- den de benoeming. Hierna werd medegedeeld dat het bestuur en raad van toezicht hebben besloten om den rentevoet voor voorschotten te verlagen met 1/4 pCt. en te brengen op 5 1/4 pCt., ingaan- de 1 Juli a s. Jackson omtrent de beide heeren: Penning ton was een zeer onderhoudend en aange- naam mensch, maar Easterbee was allerin- nemendst. Zij mocht nu al een gunstigen indruk heb-., ben van hem, hij niet minder van haar, en dit toonde hij op een wijze, die door geen: vrouw verkeerd kan worden opgevat, zelfs niet door een, die zoo weinig bekend was_ met de manieren van mannen als dit on-' schuldige meisje, dat van de wereld afgezon-' den had geleefd. j Haar bloed stroomde sneller, toen ze el kaar dien avond goedennacht wenschten. Hij-; zag er heel goed uit, die slanke, blonde,": jonge Engelschman, met zijn gespierde ge- stalte, zijn regelmatige trekken en aange name stem, die met teedere bulging sprak, als hij tot een vrouw het woord richtte. „Het zal mij benieuwen. wanneer wij el kaar weerzier", zei hij, terwijl hij haar hand eenigen tijd in de zijne sloot. „Komt u hier dikwijls? Ik heb u nog nooit ontmoet en toch ben ik een vrij geregeld bezoeker". Pauline antwoordde vrij schuchter, dat dit haar eerste bezoek was aan „De Motten":! En, daar zij niet onder een valsche vlag wilde varen, vertelde zij hem wat van haar familie- geschiedenis: dat haar vader in het orkest meespeelde en dat haar avonden dus heel saai waren, waarom zij zelve had voorge steld, dat zij onder de hoede van mrs. Jackson zou meegaan. (Wordt vervolfidD.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 9