Wekelijkscb Overxicht Bij Scheren PUROL TUINDERSGLAS Noord-Hollandsche Glashandel, Buitenland Marktberichten ALG. NED. CHR. AMBTENAARSBOND. Donderdagochtend is de algemeene verga- dering van den Alg. Ned. Chr. Ambtenaren- bond voortgezet. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Een uitvoerige discusme volgde hierna over de voorgestelde wijzigin- een der statuten en het huishoudehjk regle- ment, o.m. behelzende het terugbrengen van het aantal bestuursleden van negen tot zeven. Tenslotte werden verschillende voorstellen aangenomen, nadat eenige ter vergadering ingediende amendementen weer waren mge- trokken. ,r -,i. Bij de rondvraag hield de heer Kruithof een pleidooi voor eenheid in de Christehjke vakbeweging. DE AANNEMERSKWESTIE. Van de zijde van den Nederlandschen Aannemersbond verneemt het Hbl., dat men in de kringen van dien Bond geenszins het optimisme deelt, dat binnenkort in de kwestie over de borgstelling en de arbitrage met de Regeering een bevredigende oplossing zal worden bereikt. DOODELIJK ONGELUK ONDER HET SPELEN. Op het Markenplein te Amsterdam waren Donderdagavond eenige kinderen aan het spelen op een slooperswerk. Een balk werd overeind gezet. Deze viel evenwel plotseling om en trot een 15-jarigen knaap uit de Vro- likstraat. Bewusteloos werd de jongen door omstanders binnengedragen in een nabijge- legen cafe, waar hij enkele oogenblikken later overleed. De G. G. D. bracht het lijk naar het Binnengasthuis over. DE ..CHRISTIAN MICHELSEN" Het in-November bij Hoek van Holland ge- Grande Noorsche stoomschip ..Christian Mr chelsen" is afgevoerd van de herverzekerings- markt. Het wordt uitgesloten geacht, dat het schip nog zal worden afgebracht. Pogingen zullen daartoe waarschijnlijk ook met meer worden aangewend. Het staat zoo goed als vast dat de ..Christian Michelsen", die gehee op het droge ligt, op het Hoeksche strand zal worden gesloopt. KORTE BERICHTEN. »- Donderdag is te Kampen de elfde alg vergadering gehouden van den Chr. Boeren- en Tuindersbond onder leiding van prof, rnr P. A. Diepenhorst. by Uit onze Staatsmachine VOORONTWERP OP DE HUIS- INDUSTRIE. Wanneer een voorontwerp op de huisin dustrie ingediend is, dan heeft dat zijn goede gronden en kan men als weldenkend mensch moeilijk anders doen dan toejuichen, dat er wettelijke pogingen gedaan worden om een einde te maken aan zooveel misstand als juist op dit gebied bestaat. Waar de gewone ar- beid hoe langer hoe meer beschermd wordt, hetzij door de wet, hetzij door maatregelen der organisaties zoowel van werkgevers als van werknemers tegen te langen duur of ge- varen voor de gezondheid of lage loonen, daar is de huisindustrie tot dusverre vrijwel onbeschermd gebleven. Meer dan eens werd in de pers de aandacht gevestigd op het feit, dat in deze industrie toestanden heerschen, welke ten spoedigste opgeruimd dienen te worden, temeer, omdat het voor het grootste deel de sociaal-zwakken zijn, welke in de huisindustrie betrokken zijn, sociaal-zwak ook in dezen zin, dat hun feitelijk iedere or- ganisatie ontbreekt en de gelegenheid om zich te organiseeren ook buitengewoon slecht is, zcodat van een gemeenschappelijk optre- den zeer moeilijk gesproken kan worden. Wat zijn de bezwaren tegen de huisindus trie? Noemen we er enkele. In de eerste Elaats, dat niet gecontroleerd kan worden, oe lang en onder welke omstandigheden er gewerkt wordt. De wet verbiedt kinderar- beid. Het is goed, dat dit geschiedt. Maar hoe kan gecontroleerd worden of niet in de huis industrie kinderen na hun schooltijd inge- spanen worden, wie weet misschien hoe lang. Het schijnt wel vast te staan, dat in de huis industrie zeer lage loonen worden gegeven. Deze lage loonen kunnen opgevoerd worden, wanneer zeer veel arbeid gepresteerd wordt. Welnu, de huisindustrie, waarbij vader en moeder en de kinderen, zoodra de laatsten hun handen leeren gebruiken, betrokken kun nen worden, is een gelegenheid om veel ar beid te presteeren, waardoor een behoorlijk loon verkregen kan worden. Schrijver dezes heeft zelf geconstateerd, dat in het gezin van een mandenmaker des avonds laat kinderen van den leerplichtigen leeftijd bezig waren de mandendoppen te vlechten voor de fles- schenmanden, welke vader en moeder hadden geinaakt. Naar bed mochten ze pas, wanneer net vereischte aantal dezer doppen gereed was. Voorbeelden in dezen geest zijn bij me- nigten bij te brengen Aangezien deze arbeid totaal ongecontro- leerd is, komt ook de hygiene leelijk in het gedrang, zoowel wat betreft den arbeids- duur als de omstandigheden, waaraonder ge werkt wordt en de gelegenheden, waarin Waar iedere organisatie ontbreekt en er zelfs nog concurrentie is onder de huisarbeiders- (sters), omdat degenen, die haar beoefenen om „er nog iets bij te verdienen", goedkooper kunnen werken, dan degenen, die er hun broodwinning van maken, daar worden de loonen zeer gedrukt en wordt vaak een loon uitgekeerd, dat zeer ver beneden peil is. De minister van Arbeid, Handel en Nijver- heid heeft nu bij den Hoogen Raad van Ar beid een voorontwerp ingediend, waarin ge- tracht wordt regelend op het gebied der huis industrie op te treden. De memorie van toe- lichting tot dit ontwerp wijst er op, dat de huisindustrie in de laatste jaren afgenomen is Men mag aannemen, dat de toenemende mechanisatie van het .bedrijfsleven daarvan de oorzaak is. De machine verdringt steeds meer den handarbeid en brengt steeds meer menschen uit de huizen naar de werkplaat- sen en de fabrieken. Toch zijn er nog be- drijfstakken, waarin de huisindustrie van be- teekenis is. De minister geeft daarvan een lijstje. Het mandenmaken in Noord-Brabant en Gelderland; het cocosmattenweven in Gel- derland; de huisindustrie in de kleermakerij; het erwtenlezen ir. Zeeland, Friesland, Gro- ningen en Zuid-Hollana; het groenten- schoonmaken voor de conservenfabrieken en het garnalenpellen in de visschersolaatsen. Waar de memorie gewaagt van een ach- teruitgang der huisindustrie, daar spreekt ze ook van de mogelijkheid, dat ze weder zou kunnen toenemen. Oorzaak daarvan zou kunnen wezen, dat bij een voortdurende stij- ging of een niet-daling van de loonen de werkgevers er voordeel in zouden zien om veel arbeid uit te geven in huisindustrieelen arbeid. Maar waarschijnlijk is dit niet te achten, gezien de voortschrijdende mechani satie van den arbeid, terwijl toch ook de men- taliteit van den werkgever veranderde, gelijk gebleken is. Uit een en ander is wel duidelijk geworden, dat de te regelen materie niet van de gemak- kelijkste is. De minister heeft eerst den hy- gienischen kant van het vraagstuk behandeld en heeft voorschriften geprojecteerd, waar- aan de woningen moeten voldoen, waarin huisindustrie zal mogen worden uitgeoefend. Er zal bepaald kunnen worden, dat ver schillende soorten huisindustrie niet of slechts onder bepaalde voorwaarden mogen worden verricht in ruimten, welke tevens als woning dienst doen. Daardoor kan bereikt worden, dat althans in woningen, welke aan de meest bescheiden eischen van woongele- genheid voldoen, deze industrie niet uitge oefend kan worden. De woongelegenheid is preferent boven de werkgelegenheia. Dan wil de minister regelend in het loonvraagstuk optreden. Ook hier ligt een gebied met voet- angels en klemmen. We merkten boven toch reeds op, dat huisindustrie beoefend wordt als hoofd- en bijverdienste. Wordt nu het mi- nimumloon te hoog gesteld, dan houdt al- licht de bijverdienste, wordt het te laag ge steld dan houdt de hoofdverdienste op. Der- halve wordt voorgesteld om een loonregeling niet voor iederen tak van huisindustrie ver- plichtend te stellen. Aan den minister wordt de bevoegdheid gelaten in dezen handelend op te treden. Het gemis aan een behoorlijke organisatie der huisindustrie zal zich doen gevoelen, wanneer het loon ter sprake zal komen. Het is de minister, welke de loonen vaststellen zal, waarbij hij de voorlichting zal hebben van de in te stellen Huisarbeids- commissie, waarin vertegenwoordigers der werkgevers en die der werknemers, voorgeze- ten door een onpartijdigen voorzitter, zitting zullen hebben. Wanneer een loonschema op- gesteld is zal dit gepubliceerd worden. Dan hebben de werknemers en werkgevers gele- enheid hun gevoelen kenbaar te maken. aarna biedt de commissie den minister het loonvoorstel aan, dat deze al dan niet ge- Natuurlijk neemt dit voor-ontwerp niet wijzigd kan publiceeren. alle bezwaren tegen de huisindustrie weg. Het kan ook nog op weg naar het Staatsblad aangevuld worden, maar het voorziet toch in gebreken, welke thans de huisindustrie aankleven. Hoe lang deze aangelegenheid al hangen- de is moge blijken uit het feit, dat destijds wijlen minister lalma reeds een onderzoek liet instellen naar den omvang van en den toestand in de huisindustrie. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. ENGELAND. DE VERKIEZINGEN. Wie herkozen zijn. Herkozen Mi nisters. Baldwin zelf is te Bewdley in Worcester, vlak naast Dudley, waar zijn zoon gezege- vierd heeft, met 9407 stemmen meerderheid gekozen. In vorige jaren had hij geen tegen- candidaat, zoodat een vergelijking vervalt. Overste Wilfred Ashley zegevierde in Glou cester (New Forest), Winston Churchill in Epping, bij Londen, met belangrijk geredu- ceerde meerderheid, Sir John Gilmour, de minister van Schotland, werd in het Pollok- district van Glasgow met ruim 10.000 stem- men meerderheid herkozen en de minister van landbouw, Walter Guinness, zegevierde in Kent. Majoor Tryon, de minister voor pen- sioenen, zag zijn mandaat bestendigd in Brighton, maar Sir William Cope, een cons whip, werd in Glamorgan door een arbeider vervangen. Ook Duff Cooper, financieel se- cretaris van oorlog is verslagen. MacDonald's geweldige meerderheid. Naar men weet, had MacDonald zijn eenigszins onzekere Welsche district geruild tegen Seaham Harbour in Durham, waar zijn voorganger in 1924 nog een meerderheid van 10.624 stemmen verkregen had. De arme mijnwerkers uit die streek hebben zich de eer waardig getoond hun leider en toekomsti- gen eersten minister als candidaat te mogen afvaardigen en zij hebben zijn meerderheid doen stijgen tot het waarlijk verbluffend ge- tal van 28.794 op een totaal kiezerscorps van rond 40.000. Jenny Lee, het jongste vrouwelijke lid van het Lagerhuis, die den zetel van North La nark te Glasgow in het begin des jaars bij een aanvullingsverkiezing veroverd had, wist hem te behouaen, ofschoon het pittige onder- wijzeresje niemand minder dan Lord Scone als tegencandidaat had. Philip Snowden, oud-kanselier van de schatkist en eventueel opvolger van Winston Churchill, behield Coi- ne Valley in Yorkshire met ongeveer 2000 stemmen en Sir John Simon, de liberale lei der, kwam met 1739 stemmen meer in het aangrenzende district Spen Valley uit de bus, maar zijn vorige meerderheid had 4475 be- riragen. Andere bekende personen. Van bekende personen zijn nog gekozen Lord Winterton. ondersecretaris voor Indie, Lady Cynthia Mossley, de dochter van wij len Lord Curzon, die naar men weet, na haar huwelijk socialiste is geworden, en die een der geweldigste overwinningen van den dag behaalde. Zij veranderde een liberale meer derheid van 4546 in een arb. meerderheid van 7850, een overgang van 12.396 stenfmen. De liberale leider Donald Mclean veroverde Noord Cornwall oo de cons, met 2491 meer derheid en Thomas, de leider der spoorweg- mannen, vergrootte zijn meerderheid te Der- tot meer dan tienduizend. Lloyd George met zijn zoon en doch ter gekozen. Lloyd George behield zijn trouwe Carnar von met 3 duizend stemmen meerderheid, zijn dochter Megan kreeg in Anglesey een nog grooter meerderheid dan haar liberale voor ganger en toen kwam majoor Gwilliam Lloyd George het familiegeluk volmaken door het derde Welsche district Pembroke, met 1238 stemmen op een militairen collega, majoor Price te veroveren, die de vorige maal 1530 stemmen meer had verkregen. Pembro ke is een stadje met een groote marinewerf die nu gesloopt wordt. Zes nieuwe vrouwelijke Lagerhids- leden. Er zijn tot dusver zes nieuwe vrouwelijke Lagerhuisleden gekozen bij de zes, die her kozen zijn. Het zijn Megan Lloyd George, lady Cynthia Mosley (Labour), de vrouw van het herkozen Lagerhuislid Sir Oswald Mosley en de dochter van wijlen markies Cur-.on, dr. Ethel Bentham (Labour), dr. Ma rion Philips (Labour), een Australische, „chief woman officer" van de socialistische partij, miss Picton Turburville (Labour), een maatschappelijke werkster, die veel gearbeid heeft onder haven- en spoorwegarbeiders, en mrs. Mary Hamilton (Labour), romanschrijf- ster en econoom. De herkozen vrouwelijke leden zijn lady Astor en de hertogin van Atholl (Conserva- tief) en miss Ellen Wilkinson, miss Susan Lawrence, miss Margaret Bondfield en miss Jenny Lee (alien Labour). De stand. De stand was gisteravond om half elf: Arb. 289, cons. 253, lib. 50, onafh. 5, to taal 597, Achttien districten ontbreken nog Winst en verlies: arb. 129 4; con- servatieven 3 139; liberalen -J- 29 19; onafhankelijken 3 2. RUSLAND DE DIPLOMATIEKE BETREKKINGEN TUSSCHEN CHINA EN RUSLAND AFGEBROKEN. Uit Moskou wordt gemeld, dat vanwege het commissariaat van buitenlandsche zaken den Chineeschen zaakwaarnemer te Moskou gister een nota is overhandigd, waarin krach- tig geprotesteerd wordt tegen de arrestatie van den Russischen consul-gen. te Charbir. en tegen de huiszoeking in het consulaat al- daar. In de nota wordt verder gezegd, dat de Sovjet-regeering steeds heeft getracht, haar betrekkingen met het Chineesche volk te ver- beteren en een strijd met het Chineesche volk voor zijn zelfstandigheid moreel te steunen Zij constateert, dat de Chineesche regeering het ondanks alle waarschuwingen niet noo- dig heeft geacht, de Russische-diplomatieke vertegenwoordiging in China te beschermen. Het gezahtschap terug naar China. Uit Nanking wordt gemeld, dat de Chinee sche minister van buitenlandsche zaken dr. Wang, den Chineeschen zaakwaarnemer te Moskou telegrafisch opdracht heeft gegeven, om met het geheele gezantschapspersoneel binnen een week Moskou te verlaten en naar China terug te keeren. LITAUEN. EEN BEROEP OP WOLDEMARAS. Het lot van veertien studenten. Opgeschrikt door de snelle executie van den student Vosylius, die enkele weken gele- den een aanslag deed op den Litauschen pre mier, hebben de leidende Litausche figuren van- elke politieke kleur, van de christ.-dem. tot de soc.-democraten, een verzoekschrift ge- richt aan Woldemaras. Daarin wordt erop gewezen, dat tegen de veertien nog gearres- HONGARIJE. M'ELAATSCHHEID IN BESSARABle. Naar uit Boekarest aan de Nemzeti Ujsag bericht wordt, is de gemeente Cahut in Bessa rabie wegens het voorkomen van lepra onder quarantaine gesteld. Eene oude vrouw, bij wie de ziekte geconstateerd werd, verklaarde reeds sedert jaren daaraan te lijden. Een hier- op ingesteld haastig onderzoek bracht aan het licht, dat er in het dorp twaalf melaat- schen waren. ZUID-SLAVIe. HET PROCES RATSJITSJ. Een bHef van mevrouw Raditsj. Daartoe in staat van den overleden esteld door den zoon (roatischen leider Ra ditsj, heeft de Parijsche „Oeuvre" den brief ubliceerd, welke mevrouw Raditsj ge- reven heeft aan den rechter van instruc- tie in het proces-Ratsjitsj in antwoord op diens vraag, welke schadeloosstelling zij voor den moord op haar echtgenoot verlang- de. In dien brief schrijft mevr. Raditsj o.a.: Een jaar is verstreicen sinds den aanslag in het parlement, maar de tijd heeft rnijn on- eindig leed niet verzacht. Alle schatten der aarde kunnen mijn smart niet doen verminde- ren. Het is daarom een bewijs van ongehoord cynisme mij te vragen, welke schadeloosstel ling ik van den ellendigen Ratsjitsj en zijn medeplichtigen zou willen hebben. Het is een beschimping voor mij, voor mijn gezin en voor het geheele Kroatische volk ook slechts een enkel oogenblik aan te nomen, dat vuil geld mij zou kunnen troosten over het verlies van mijn man, wiens trouwe me- dewerkster in zijn politieken strijd ik ben ge- weest. De vrouw en de kinderen van Raditsj zijn er trotsch op hun levensonderhoud door arbeid te kunnen verdienen. Ik wil de kinde- geen materieele goederen nalaten, doch de moreele erfenis van een vlekkeloos leven, voor immer gewijd door een heilig marte- laarschap. Slechts de vrijheid van het Kroati sche volk, waarvoor mijn man gestorven is, zou de prijs voor zijn dood kunnen zijn. De ze vrijheid is de eenige schadeloosstelling, welke zijn leven waardig is. De doodstraf geeischt. De officier van justitie heeft tegen Ratsjitsj de doodstraf geeischt, overwegende. dat het getuigenverhoor den inhoud van de dag- vaarding in vele punten heeft bevestigd. De pleiters betoogden, dat Ratsjitsj in een vlaag van ontoerekenbaarheid heeft gehandeld. Als Montenegrin kon hij geen persoonlijke be- leediging dulden en greep, toen hij zich geen andere voldoening kon verschaffen, naar zijn wapen. Hij zou dus zijn daad begaan hebben uit noodweer ten behoeve van zijn eer. AMERIKA. DE AARDBEVING IN ARGENTINA Uit Buenos Aires wordt gemeld, dat de aardbeving in de provincies Mendoza, San Luis en Cordoba waarvan een bericht in ons nummer van gisteren reeds melding gemaakt heeft, van's middags kwart voor zes tot's morgens 9 uur haast onafgebroken voortge- duurd heeft. Te Villa Atuela zijn de helft der huizen vernield. In het plaatsje Milvinas zijn 18 menschen gedood en 40 gewond. Alle verbindingen met Las Melvinas zijn verbro ken. Te Ville Real zijn door aardstortingen talrijke personen gewond. Uit San Rafael zijn er artsen heen gegaan. Tegelijk met de aard beving begon het in den geheelen omtrek hevig te sneeuwen, terwijl het ongewoon koud werd. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 3' Mei 1929. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 132 sta- pels, wegende 179226 K.G. kaas aangevoerd waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: Kleine .f 43; Commissie 44; Boerenkaas: Kleine f 42; Commsisie 45. Alles met rijks ALKMAAR, 1 Juni 1929. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 16 Paarden 100250; 51' Melkkoeien 180—/ 350, handel stug; Pin- ken (Stieren) 225—/ 275; 96 Nuchtere kalv. (slacht) 1223; 35 Schaper (■vette) 40—/ 55; Overhouders 26— 34; 261 Lammeren 1622; slacht 20—/ 27; 55 Biggen ()0 weken) 22— 35; 15 Bokken ei geiten 819; Kleine bokjes 23. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 1 Juni 1929. Op de heden ehouden Botermarkt wred betaald voor: Fa- •rieksboter le s. 1 1.10; Fabrieksboter 2e s. 0.90—/ 1Eieren (groothandel) 5.30—/ 5.80; Eendeieren 4.85. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 31 Mei 1929. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard- beien per doos 22—33 cent; Andijvie per 100 stuks f 4.50—/ 8.60; Asperges per 100 bos 3751; Bloemkool le s. per 100 stuks 30—/ 51Bloemkool 2e s. per 100 stuks f iQ28; Kropsla per 100 stuks 1.50 7.50; Komkommers per 100 stuks 10— 21Prei per 100 bos 12.2016.80; Perziken per stuk 10—23 cent; Postelein per bakje 12—32 cent; Peulen per 100 K.G. 0.74—0.82; Rabarber per 100 bos 1.50 7; Raapstelen per 100 bos 0 60 1.30; Radijs per 100 bos 2.609.10; Selderie per 100 bos f 2.80f 7.50; Spina- zie per bakje 0.22—1.32; Dubbele Sper- cieboonen per 100 K.G. 1.181.24; Tomaten per 100 pond, A 4144; B f 29; C 24; Wortelen per 100 K.G. f 10 20; Witlof le s. per 100 pond f 2.60— f 10.70. koopt U 't voordeelipst bij den ZAADMARKT Dir. ALKMAAR 35. teerde studenten geen emstige bewijzen voor- handen zijn, dat zij hebben deelgenomen aan een staatsgevaarlijke organisatie. Men -vreest biijkbaar, dat de krijgsraad, die in het geheim de zaak van de studenten behandelt, op dezelfde summiere wijze met deze 14 jongemenschen zal afrekenen. Na den moord door de Russische politieke politie op drie ingenieurs is veler aandacht thans met spanning gevestigd op de houding van den krijgsraad in de hoofdstad van Li tauen's dictator. BULGARIJE. VEELVOUDIGE MOORD. Naar de „Lokalenzeiger" uit Sofia meldt heeft een 18-jarige arbeider, Filipoff ge- naamd, een gansch gezin en nog twee kame- raden om het leven gebracht. De onverlaat, wien het om roof te doen was, kon worden gearresteerd. ROEMENIe. DE GEWELDIGE PETROLEUMBRAND IN MERENI. De brand in het petroleumgebied van Me- reni heeft geweldigen omvang aangenomen en houdt nog onverminderd aan. De vlam- men slaan 60 tot 70 M. hoog op en hebben een breedte van 2 tot 3 M. Geweldige hoe- veelheden gas ontsnappen uit den brandenden boorput. Sedert den vorigen nacht worden zware aardschokken waargenomen. De ven- sterruiten van de huizen in een omtrek van 1 K.M. zijn door den luchtdruk ingedrukt. Een woud, dat aan den brandenden boorput grensde is door het vuur aangetast en staat thans in liehter laaie. Er bestaat groot ge- vaar, dat een tweede in de nabijheid staande boorput ook in brand zal geraken. Men ver- wacht, dat de brand niet voor 20 dagen zal kunnen worden gebluscht. Men is begonnen ipet den bouw van een tunnel 30 M. diep en 25 M. lang, om aldus tot de bouwconstructie van den boorput te komen en het gas af te leiden. EEN GRENS, DIE ZICHZELF WIJZIGDE. Naar uit Boekarest aan den Pester Lloyd geseind wordt, had de Poolsch-Roemeensche grenscommissie indertijd de beek Taramusul als grens tusschen beide landen vastgesteld, waardoor de gemeente Serenizat Roemeensch werd. Waar nu echter ten gevolge van zware regens de beek haar loop heeft gewijzigd, is dit dorp overeenkomstig de grensbepalingen, Poolsch geworden. Een commissie, die ter regeling van de zaak dezer dagen ter plaats? verscheen, heeft dan ook na langdurige dis cussie het dnro aan Polen toecewezen. PRESIDENT HOOVER BEVREDIGD. President Hoover heeft zijn voldoening uit- gesproken over de overeenstemming, die de deskundigen te Parijs hebben bereikt. Hij achtte dit een belangrijke bijdrage tot de eco- nomische stabiliteit en een stap op den weg naar de vooruitgang. Het Amerikaansche volk zal verheugd zijn, dat het Owen Young en Pierpont Morgan waren, die zooveel tot dit resultaat hebben bijgedragen. DE HITTEGOLF IN AMERIKA. 22 dooden Te New York zijn Vrijdag 22 personen tengevolge van de hittegolf gestorven. N V EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKW ARTIER ALKMAAR, 1 Juni 1929. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 225000 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 5658 5.405.70; 58 60 5.50—/ 6; 60—62 5.706.20; 62 —64 f 6.106.30; Bruin 60—66 f 6— 6.7070.000 stuks Eendeieren 4.90— f AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN AMSTERDAM, 1 Juni 1929. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor Matta Spring 16.50—/ 17 per 100 K.G. Overige prijzen onveranderd. Aan voer 2 ladingen, zijnde 360 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Juni 29. Langedijker GroentenveiMng. 2800 K G j o- maent, waarvan de prijzen als v»'gi: A 84.80B 78C 83CC 34.80; 10000 K.G. Rabarber 1.501-70. PURMEREND, 31 Mei 1929. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstie ken". Aardappelen (nieuw) 38—43 cent per K.G.; Kl. Aardappelen 21—26 cent p. K G.; Snijboonen 0.80—/ 0.95 per K.G.Peulen 80-90 cent per K.G.Doper^ten 84 cent per K G.; Aardbeien 17—34 cent per doosje: Witlof 24—97 cent per 8 K.G Bioemkool f g_/ f)\ per 100; Spinazie 6—74 cent per mand, 6 K.G.Postelein 36—54 cent p. mand, 6 K G.; Sla 1.40-/ 4 80 per 100 krop; Andijvie 4.50—/ 6 per 100 krop. Radijs 2.60-/ 3.70 per 100 bos; Seldom 17 per 100 bos; Raapstelen f 0.50—/ per lOO bos; Rabarber 2 Wortelen 14f 35 per 15 per 100 bos. 1 9 per 100 bos; 109 bos; Prei 9 van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet. I 1 geen stukgaan en pijn meer en ook geen na- schrljnen t'.er huid, als men voor het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doos 30-60 Tube 80 ct. YIS S E R. FONDSEN. 25 Mei 27 Mei 28 Mei 29 Mei 30 Mei 31 Mei 6 obi. N.W S, 1000 1922 5 idem 1000 18) 1000 17 4 idem 1000 16 4% O -Ind 1000 26 6 idem 1000 '22 6 idem 100 '23 5V, idem 1000 '21 C 5 idem 1000 17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand Bank. Ned. Handel Maatii. (Drie) 96+10 103 241 1841/is Fransche Banken Berkel's Patent Holl. Kunstzijde Margarine Unie Maekubee Ned. Kunstzijde Ned. Kabelfabr. Philips Gloeilamp Philips Gem Bezit Anaconda Beth, Steel C. v. A. Comm. Studebaker Comm. Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A dam Javasche Cult. Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab.. Deli Maatij Oostku.t 166V« Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatic Exdivideod. 190 453 115| 309" 764 775 204$ 99$ 79$ 168| 365 654 357 380 393$ 422 264$ 190 604 144$ 219$ 189$ 424$ 413$ 464$ 5* 96+16 102 1037/16 165$ 184$ 56b 277$ 450 117$ 377 474 7 bb 205 98+16 78$ 168 362 160$ 652 357 382 395$ 424 264$ 1 198 61$ 219 187$ 418$ 405 168 459 129$ 216 6 96$ 101$ 238 166 184$ 568" 275$ 195 425$ 126» 391 470 764$ 198 95$ 77 164$ 357$ 160$ 650 356$ 380 391$ 262$ 190$ 62 218$ 187$ 416$ 402$ 166$ 459 215 5$ 236 169$ 184 585 277 194 459$ 135 389$ 769$ 205$ 90$ 78$ 166$ 360 160$ 650$ 356 379 392$ 423 262$ U2 63$ 142 218 188$ 415 405$ 164.! 455$ 128 219 102 103"+ 101$ 100$ 236 170$ 173|* 582 2/9$ 209$ 470$ 143$ 401 4b5 787 786$ 209$ 96'V1(S 77$ 166$ 3b7$ 160$ 648 354 393$ 424$ 264$ 192$ 144 218 189$ 413 410 167 455$ 129 220$ 5$ 171$ 172$ 584 2835 208$ 469$ 139$ 396 461 799$ 212 95$ 78$ 167$ 160$ 651 355 377$ 393 424 264 190 65$ 143 219$ 190 408 414$ 170$ 457 128$ 222

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 11