Alkmaarsche Courant. De broonjnweelen. Radio-huekje FEUILLETON. Londensch aanteekenboek. No. 128 1929. Honderd een en dertigste Jaargang. Jlaamlag' 3 Juni. Dinsdag 4 JuM. Hilversum, 1071 M. 10.—10.15 Morgen- wijding. 12.152.Concert door het A. V. R.'O.-kwintet. 2.-2.45 Kookpraatje van P. J Kers. 2.453.Gramofoonmuziek. 3. 4.A. V. R. O.-knipcursAs. 4.—4.40 Micro- foondebutanten. Co van der Mark, zang. Marie Reyn, piano. 4.40—5.— Gramofoon- muziek. 5.30—7.— Concert door het A. V. R. O.-kwintet. 7.15 Doorloopend verslag door een ooggetuige van den voetbalwedstrijd Holland—Schotland in het Olympisch Sta- dion te Amsterdam, ca. 9.11.Concert door het Omroeporkest. ca. 10.05 Persber. <Na afloop Gramofoonmuziek. 12.— Slutting. Huizen, 336.3 M. (Na 6 uur 1852 M.) (Uitsluitend K. R. O 11-3012.Gods- dienstig halfuurtje. 12.15—1.15 Concert door het K. R. O.-Trio. 1.15—2.— Nieuwste igramofoonplaten. 2.—2.20 Knipcursus en stofversiering. 5.-6.— Gramofoonplaten- concert. 6.7.Gramofoonplatencoccert. 7.-7.25 en 7.35—8.— Cursussen kerklatijn. 8.8.30 Causerie over „De Anti-Christ". 8 309.45 Orgeiconcert en sopraanzang 9.45ii._ Concert en declamatieavond. iMannenkoor, declamaties en sopraanzang 9.45 Nieuwsberichten. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Causerie. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. Windeatt's octet. 1.20—2.24 Orkest- .concert. 2.50 Muziekles. 3.50 Muziek. 3.35 'Fransche les. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Cau serie voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gedichtenvoorlezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Muziek. 7.05 Pianomuziek van Scriabin 7.20 Vacantie- ipraatje. 7.35 Muziek. 7.45 Causerie over vogels. 8.05 Concert. Gershom Partington Kwintet. G. Knight, sopraan. M. Watson, mezzo sopraan. (8.20—8.50 Biologische cau serie). 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Muziek les. 9.55 Nieuwsberichten. 10.Cello- en pianoconcert, H. Kindler en F. Kindler. 10.5012.20 Dansmuziek. Parijs ,Jiadio-Paris", 1744 M. 12.50 2.10 Gramofoonplatenconcert (sympho- nieen). 4.05—5.05 Orkestconcert. 6.55 Gra mofoonmuziek. 8.20 Literaire causerie. 8.55 —11.10 „Reve de valse", van Oscar Strauss Orkest, koor en mr. J. Pernot, zanger. Langertberg, 462 M. 10.3512.55 Gra mofoonmuziek. 1.252.50 Orkestconcert. 6.05—6.50 Werken van Weber door orkest. 8.30 Concert, Klein Werag-orkest. Wielsch, piano. In de pauze „Het Duitsche Volks- lied" (6). Zeesen, 1649 M. 12.20—5.20 Lezingen en lessen. 5.20—6.20 Orkestconcert. 6.20—8 05 Lezingen en lessen. 8.2 0 „Wo die Lerche singt", operette in 3 acten van Lehar. Hamburg, 395 Af. 11.50 Muziekles voor scholen. 4.35 Solistenconcert. 5.20 Noorsche gedichten. 6.35 Dansmuziek. 8.20 Vioolcon- cert. 10.50—12.15 Dansmuziek. Brussel, 512 M. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gramofconmuzeik. 8.20 Concert in de Die- rentuin van Antwerpen onder leiding van Flor. Alpaerts. 10.35 Sluiten. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 27, 28, 29, 30 en 31 Mei 1929: sleutel van een melkbus; tabaksdoos; ijzeren hondehalsband met penning; lederen hondehalsband met penning; lederen kindertuig; 2 Fords-sleu tels; belastingplaatje; pet; stuk slang; huis- sleutels; handschoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als fevonden aangegeven op 27, 28, 29, 30 en 31 lei 1929: portemonnaie met inhoud, W. 'Kraakman, Clarissenbuurt 9; vingerhoed, J. Kooger Karnemelksbuurt 1tompouce, Lan- geveld, Kennemerstraatweg 85; laars, D. Wabstra, Friesdheweg b. d. Molen; ringetje, 'M. Engwerda, Keizerstraat 22; alpacca beursje met inhoud, J. Wassink, Kennemer straatweg 90; haarstrik, G. van Schagen, Hekelstraat 28; badpak met handdoek, F. W Doornbos, Keizer#raat 32; pet, G. v. d. Nes, Oosterburgstraat 13; mes, J Romar, Fnidsen 115; huissleutel, Swager, Wilhelminalaan; huissleutel, G. Buter, Laat 85; portemonnaie met inhoud, G. Peereboom, Eilandswal 5; belastingmerk in etui, W. Timmer, St. Anna- straat 19; belastingmerk in etui, M. Michels, Uitenboschstraat 32; zadeltje van een rijwiel, Zwakman, Spoorstraat 60; spoorbiels, F. J. Smit, molenaar, Bergervaart; rijwielbelas- tingmerk, G. Zuurbier, Westdijk 5; belas tingmerk in etui, J. Govers, Fnidsen 33; hals- ketting, J. Levert, Koningsweg 5; autoband, gemeentewerken, Oudegracht, autokrik met hamer, J. Wagenaar, Schermerweg, Oudorp; lange boor, F. Helderman, Visscherslaan 18; armbandje, W. van Dijk, Langestraat 95: R.K. Kerkboekje, J. Sta, 2e Kabelstraat 12; damestaschje met inh., Wed. Pauw, Wester burgstraat 1belastingplaatje, A. van Die pen, Westdijk 51. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van poli tie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaar zijn opgenomen de besluiten van den Raad van 23 Mei 1929 waarbij zijn vastgesteld: 1. Eene verordening tot wijziging der veror- dening, bevattende het tarief en de voor- waarden voor de levering van electri- schen stroom door het gemeentelijk electrisch bedrijf te Alkmaar (Gemeente blad Nr. 1.30); 2. Eene verordening tot wijziging der ver ordening, regelende de benoeming, den werkkring, de bezoldiging en het ont- slag van den schoolarts te Alkmaar (Ge meenteblad Nr. 1131); De voorwaarden voor het verleenen van een bijdrage uit de gemeentekas aan de besturen van bijzondere scholen voor lager- en voorbereidend lager onderwijs ten behoeve van het medisch-hygienisch toezicht (Gemeenteblad Nr. 1132). Deze besluiten zijn heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secre- tarie ter lezing gelegd, waar zij tevens tegen betaling der kosten in afdruk verkrijgbaar zijn. Alkmaar, 31 Mei 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. (The crinkled Crown.) Geautoriseerde vertaiing uit het Engelsch van William le Queux, door Mej. E. H. 51 Bij de eerste vermelding van zijn naam merkte zij, dat Van der Wyck ineens terug- geschrikt was en dat zijn gelaat betrokken stond. Zij deed hem de onverwachte vraag: „Kent u kapitein Easterbee soms? Mijn naam scheen geenerlei herinneringen bij hem te wekken". Als van der Wijck nu verschrikt of ont- steld was. dan had hij zich toch weer dade- lijk hersteld, en antwoordde op kalmen, be- daarden toon: „Dit is ook niet waarschijnlijk. Hij en ik wij bewegen ons in heel verschillende kringen. Hij is een zeer gegoed man, ik een arme, onbekende musicus. Maar ik heb van hem gehoord als van een van die gunstig- bedeelden op aarde, wien een ruim vaderlijk erfdeel werd nagelathn". „Weet u niets meer van hem?" vroeg ze •gretig. „Heeft u niets gehoord van zijn kundigheden? Ofvan zijn karaater? En van den naam, dien hij heeft verworven in de wereld, waarin hij zich beweegt?" Zij werd een tikje ongeduld gewaar in de manier waarop hij deze laatste vraag be- antwoordde: of om de een of andere red en, het onderwerp hem verveelde. ,.!k heb maar heel weinig van hem ge- Van onzen Londenschen Correspondent De strijd tusschen politie en misdadigers. In den loop van drie dagen, de vorige week, hebben kerels in het bezit van autmobielen niet minder dan 27 diefstal- len in Londen gepleegd. Het waren drieste diefstallen, van de „graai-op- goed-geluk" soort, gepleegd in het hartje van den dag. In alle gevallen waren de automobielen, die in't roofwerk dienst- deden, ook gestolen. Misdadigersver- nuft wint het nu weer eens een poosje van politie-vernuft. Het bestelen van winkels en pakhuizen gewoonlijk voor bonten, jurken en juweelen op klaarlichten dag is altijd in Londen druk beoefend. Om te beproeven er paal en perk aan te stellen is een deel van het politie-personeel indertijd toegerust met een paar snelle auto's. Maar dat heeft niet veel uitgehaald. In de eerste plaats heeft men niet veel aan snelheid in auto's in straten die bijna permanent vol voertuigen zijn. In de tweede plaats waren de wagens van Hermandad aan hun uiterlijk als zoodanig herkenbaar, zoodat dieven, die plannen maakten om hun slag te slaan, daar niet toe overgin- gen indien er een politieauto in de buurt of in het district gesignaleerd was, de zoogenaamde „flying squads" van de po litie, waar de avondbladen altijd zooveel ophef van maakten en nog maken, ble- ken redelijk en op de bereikte resultaten beschouwd een mislukking. De moderne misdadiger is hier, en waarschijnlijk in alle groote steden, veel slimmer en bekwamer in zijn werk dan zijn voorganger van een kwarteeuw ge- leden. Zijn euvelwerk is goed georgani- seerd en wetenschap en stelselmatig overleg, die alle moderne business" te hulp komen, komen ook deze kwade ..business" der rooverij te hulp. De politie stelt er haar wetenschappe- lijke en technische organisatie en haar intellect tegenover. En zoo wordt het een strijd in handigheid, vernuft en begaafd heid tusschen de vertegenwoordigers der maatschappelijke orde en die van de misdaad. Helaas hebben de laatsten op het oogenblik de overhand. En voor al de snelle automobiel schijnt hun groo te diensten te bewijzen, grootere dan hij het der politie doet. Het is duidelijk dat de dief bijna steeds in het voordeel is en dat de kamp tus schen politie en misdadigers een onge- lijke kamp is: De misdadiger met zijn auto heeft b.v. het gansche gebied van Londen beschikbaar om „op karwei" te gaan. Het spreekt vanzelf dat de politie niet in elke straat een auto kan hebben. De taak der politie kan dus slechts zijn de kans voor den misdadige- om te ont- snappen zoo klein mogelijk te maken. Zooals het bovengenoemde cijfer van diefstallen in een paar dagen bewijst is die kans nu veel te groot. De openbare meening sputtert hevig tegen wat een nieuwe „crime wave" wordt genoemd, een eolf van misdaad. En inmiddels wordt de politie geleide- lijk van betere middelen voorzien om er een einde aan te maken. De automobie len van de „flying squad", aan hun uiterlijk herkenbaar, worden afgedankt en vervangen door autos' die in uiterlijk niet verschillen van de gewone wagens van den weg. Wij kennen politie-auto's die er uitzien als taxi's en als bestel- wagens van winkels. Ze worden voorzien van ontvangtoestellen voor radio-tele- graphie en raam-antennes gaan schuil in de daken. En deze wagens van on- schuldig uiterlijk krijgen sterke moto- ren en een speciaal signaal, dat in druk verkeer terstond baan voor hen maakt, zooals de brandweer-auto's baan krijgen door hun bellen. Maar daarmee is men er nog niet. Het nieuwe stelsel van tele- phoonposten in de stad, dat een tele- phoon binnen het bereik van politie en burger brengt, waar men zich ook be- vindt moet in het werk der motor-politie helpen. De surveilleerende agent, die on- raad speurt of pogingen tot diefstal waarneemt, kan terstond opbellen naar het centraalkantoor van Scotland Yard, dat op zijn beurt het bericht di-aadloos uitzendt voor ontvangst aan de surveil leerende politie-autos' in de camoufla ge van gewone bedrijfswagens of taxi's. Die auto's kunnen dan naar het tooneel van den diefstal Snellen en de misdadi gers arresteeren of althans de rooverij beletten. Dat is het idee. Maar men vraagt zich af waarom dit alles tot in bijzonderheden openbaar wordt ge- maakt met het resultaat dat de misdadi- gerswereld er kennis van krijgt en te- genmaatregelen neemt, b.v. in den vorm van eveneens met radio toegeruste die- ven-auto's, die even snel als de politie leeren dat zij de aandacht hebben ge- trokkenen doel van politiejacht worden. Een nieuw type verkiezingscandidaat. Het land dreunt van de verkiezings- redevoeringen, uitgesproken door meer dan 1700 candidaten en een dubbel aan- tal helpers, even praatgraag. Maar de dreun is wat mat en eentonig, zonder het relief van een goeden strijdkreet, zonder opgewonden tooneelen en zonder de felle scheldpartijen der candidaten over en weer, die voorheen bij Engelsche verkiezingen behooren. De man, die het verst is gegaan in zijn aantijgingen, is Winston Churchill, die o.a. van Sir John Simon, den liberalen voorzitter van de Commissie voor het bestuur in Britsch Indie (wier werkzaamheid voorloopig is opgeschort), heeft gezegd dat hij onder de witte vlag heeft geschoten. Deze uit- drukking meende Churchill zich te mo gen veroorloven omdat de Conservatie ven hadden verwacht dat Simon, als hoofd van de genoemde neutrale com missie, zich van' verkiezingsstrijd zou onthouden. Toen dat niet geschiedde werd Churchill „vuil" van spijtigheid Maar zelfs deze vinnige en beleedigende opmerking heeft geen bron van podium laster kunnen openen. Een belangwekkende bijzonderheid van deze verkiezingen is het karakter van vele candidaten, die een nieuw type vertegenwoordigen. De „Labour"-partij heeft een aantal indrukwekkende aan hangers gekregen uit kringen, waar men ze niet zou zoeken, o.a. van de voorna me universiteiten van Oxford en Cam bridge. De Partij telt onder haar candi daten een neef van het hoofd der Engel sche Staatskerk en een zoon van den be kenden romanschrijver Sir Hall Caine De Conservatieven hebben meer dan zestig candidaten die nog geen 33 jaar oud zijn, onder wie do „ba£y der verkie zingen" de 22-jarige Chapman Walker De Liberalen hebben een merkwaardige vrouwelijke candidate in de persoon van mevrouw Zelia Hoffman, die een af stammelinge heet te zijn van de tragi sche Anne Boleyn, een der onthoofde ega's van Henry VIII. Onder de vrouwen „met blauw bloed", die in de Labourrijen staan, vindt men Lady Cynthia Mosley en Lady Clare Annesley. Dp Commu- nisten missen klaarblijkelijk alle gelde- campagne hoorbaar te maken; een aan tal van hun candidaten moest zich zelfs op den benoemingsdag terugtrekken daar zij niet het vereisclite wettelijke be- drag konden storten. Zij hebben nu een rood fietskorps" ingesteld welks leden fietstochten ondernemen in verschillen de deelen van het land om de menschen te vragen de revolutie te steunen. De oode wielrijders zijn gekleed in khaki- kleurige hemden van Russischen snit. jjs produceerende koelcellen, had ook een der En Dr. Brook de Labour-candidaat voor de Londensche buurten Balham en Too ting (namen die bij traditie de dufste burgerlijkheid en bekrompenheid ver- klanken, hoewel er op de districten niets is af te dingen), werd dezer dagen ver- blijd met de komst van een tweeling. De dokter heeft beloofd dat hij de hulpeloo- ze wichten Balham en Tooting zal noe- men indien hij wordt gekozen. hoord; het is niet waarschijnlijk, dat ijdel gepraat uit zijn sfeer de mijne zou bereiken. Maar wat ik van hem heb gehoord, pleit voor hem. Hij staat bekend als een zeer eer- vol en rein-levend jongmensch. Je kunt ge- rust je kennismaking met hem voortzetten; hij zal zich waarschijnlijk niet ergeren aan 't verschil van stand, hoe groot hij dit dan ook achten moge." Zij voelde zich veel verlicht door deze woorden en toch ook weer eigenaardig ge- troffen; er bleek immers uit, dat haar vader heel wat meer van Easterbee wist dan hij wei wilde toegeven; dat hij er half mee inge- nomen. half spijtig over was, dat de kapitein haar zooveel oplettendheid had bewezen. Ze b-esloot dien avond gelegenheid te vinden om haar nieuwen vriend te ondervragen, of hij ook soms iets wist van Van der Wijck. En als dit zoo was, dan zou hij met haar toch niet redetwisten, zooals hij dit zek-er met haar vader deed. Alles aan den jongen man duidde op een open en openhartig karakter. Easterbee was er, toen zij het clubgebouw binnentrad met haar goedige vriendin Mrs. Jackson en haar hart klopte, toen zij merkte hoe zijn gelaat opklaard-e bij haar komst. De aantrekking was blijkbaar dus niet van een zijde. Mrs. Jackson, die een veel te be- scheiden persoontje was, om in den weg te willen zijn, liet het jonge paar dan ook heel gauw alleen. Pauline vroeg hem, of zijn vriend Pen nington later nog kwam. De jonge man schudde het hoofd en lichtte toe, dat Pen nington voor zaken uit was, die hem eeni- gen tijd uit Londen zouden houden. naar Uitgeest, opdat de heeren aldaar bij de controle zouden kunnen worden aange- houden. Te Uitgeest gearirveerd, wachtten de over- tteders deze aanhouding niet af, doch maak ten zich overd e spoorbaan, weiland en be- j vroren sloten, waarbij een hunner nog door het ijs zakte, uit de voeten. Verdachten, heden ter zitting gedagvaard, waren niet versche- nen en worden als nu bij verstek veroordeeld ieder tot 2 maal 10 boete of 2 maal 10 da- gen hechtenis, zoodat deze avontuurlijke reis hun per .saldo nog peperduur te staan komt. OVERTREDING ARBE1DSWET. De heer Ch. J de W. fabrikant van Zelf- Rechtszakera VOOR DEN KANTONRECtiTER Zitting van Vrijdag 31 Mei. •DE VERBRANDE RENT EKAART. De heer W. v-. d. Vail, adj. commies van den Raad van Arbeid, wonende te Heiloo, wordt gehoord als getuige in de voorigezette zaak tegen den melkslijter Sjoerd A., te Broek op Langendijk, die op 16 November £een rentekaart tconde en de vorige week tad beweerd, dat deze kaart bij een binnen brandje was verloren geraakt. De heer v. d. Vail persisteerde bij zijn pro ces-verbaal en verklaarde, dat hij den ver dachte, die, nu het er op aan kwam, vreemd genoeg, niet was verschenen, had geadviseerd zich tot den Raad van Arbeid te wenden, ter verkrijging van een nieuwe kaart, vooral om dat, volgens Adaarbij ook opgeplakte ren tezegels verbrand waren, doch het bleek, dat hij zich niet bij den Raad van Arbeid had aangemeld. Eisch en vonnis bij verstek 10 boete of 10 dagen. OVERTREDING LEERPLICHTWET TE LfMMEN. De vader veroordeeld tot 30 boete De voortgezette behandeling van de zaak be' treffende overtreding der leerplichtwet bij herhaling tegen den heer J. K.,' tuinder te Limmen, had voor den verdachte een weinig bevredigend verloop. Gehoord v/erd als ge tuige de hr. P. Boschman, Hoofd der O.L.S. te Limmen, die het gebeurde uitvoerig toelichtte en o.m. mededeelde dat K. zijn zoons Cor nells en Jacob van de openbare school had afgenomen, teneinde hen te plaatsen op de bijz. R.K. school. Blijkbaar wilde Jacob daar- van geen gebruik maken en toen heeft K. den knaap weer naar de openbare school gezon- den, waar de jongen zich echter onbe hoorlijk gedroeg. Onder meer kwam hij met een brandende pijp in den mond in het schoollokaal en weigerde hij na sommatie die pijp af te geven. Het schoolhoofd achtte't in 't belang van de goede orde en het prestige in de school noodig den knaap bij wijze van tuchtmaatregel naar huis te zen- den. Aan den heer K. is in overleg met den heer Rahder, inspecteur van onderwijs, een schrijven gezonden, waarin hij werd uitge- noodigd een verklaring af te leggen, waarbij hij beloofde alles te zullen aanwenden om te zorgen, dat zijn zoon zich in de school be- hoorlijk gedroeg. De heer K. heeft daaraan geen gevolg gegeven. Ook had de vader aan de Commissie tot wering van schoolverzuim verklaard dat hij zijn zoon, 'n bijzonder sterke knaap voor zijn leeftijd, best kon gebruiken in het grondbedrijf. Waar de zaak zoo staat, aarzelde de amb- tenaar van het O.M. niet verdachte schuldig te verklaren 6n Z.Ed, vroeg, mede omdat ver dachte reeds meermalen te dier zake werd veroordeeld, 30 boete of 30 dagen. Verdach te repliceerde dat hij alles heeft gedaan wat redelijk was, om den koppigen jongen tot on- derwerping te brengen en dat hem dit is gelukt, zoodat het nu werkelijk goed gaat. De kantonrechter noemde de houding van verdachte niet sympathiek en veroordeelde hem daarop tot de geeischte straf. ECONOMISCHE REIZIGERS. De heeren P. T. en H. de M., beiden te Uit geest, hadden zich op 20 Jan. door gebruik- making van een peronkaart te Alkmaar, ver- zekerd van een goedkoope plaats in een rij tuik 3e klas van den trein naar Amsterdam, doch deze onwettige handeling werd opge- merkt door den kaartjes-controleerenden con- ducteur, die de reizigers daarover onderhield, doch door hen ook nog voor den gek werd ge- houden. Direct werd echter getelefoneerd gelijke kostbare inrichting afgeleverd aan den banketbakker Kreb te Bergen, doch had bij de opsteling en monteering tegenspoed, zoodat men in den nacht van 27 op 28 Maart door de werklieden, die het werk spoedig wenschten te voltooien, reeds ten 4 uur in den morgen met grooten ijver aan de arbeid waren. Dit werd echter geconstateerd door een ambtenaar en anagezien die arbeid werd verricht buiten den wettelijk toegestanen tijd, werd proces-verbaal tegen het Hoofd van list bedrijf opgemaakt. De heer de W., gaf he den, hoewel hij zelf niet bij het werk tegen- woordig was geweest, het feit geredelijk toe en werd, met inachtneming van verzachtende omstandigheden tot 2 maal 4 dagen veroor deeld. ONGEOORLOOFDE MARGARINE PRO PAGANDA. De jeugdige heer B. M., kunstboterreiziger te Bergen, hield zich op 27 April te Egmond aan Zee volijverig bezig met het uitreiken van proefpakjes van een bijzonder fijne soort margarine voor reclamedoeleinden, doch het bleek na een conferentie met den veldwachter al spoedig en tot schade van zijn portemon naie, dat hij van den burgemeester vergun- ning had moeten hebben. Een schriftelijk con- sept had moeten hebben. Eenerdamijzn,xs sept kon de gedupeerde margarine propagan dist ook nu nog niet toonen en hij werd overeenkomstig het requisitoir, tot 3 boete of 3 dagen veroordeeld. ARTIKEL 461 GENEGEERD. Een drietal kampeerende jongelui uit Am sterdam, P. G. R., J. C. E. en J. C. K. had den zich te Castricum op 21 April zonder vergunning gewaagd op verboden terrein, in casu de bosschen van het prov. gesticht. en moesten zich heden voor deze overtreding van art. 461 verantwoorden. De twee ver dachten, die waren verschenen, P. G. R. en J. C. K., erkenden het hun tenlaste gelegde en beweerden dat de overtreding op 'n misver- stand berustte. Hun werd opgelegd ieder 0.50 boete of 1 dag, wat betrof E. en K. en wat den minderjarigen R. aanbelangde, te vervangen door 1 week tuchtschool. ONDEUGDELIJKE AUTO. De 31-jarige tuinder of landbouwer A. C. B. te Heemskerk verscheen als verdachte naar aanleiding van het feit, dat hij per auto vloeibare mest had vervoerd, terwijl de auto niet voldoende van alle zijden was afgeslo- ten. Verdachte beweerde dat het geen vloeibare, doch droge koemest betrof, waarop de kan tonrechter terwille van een onpartijdige rcchtspraak de zaak aanhield tot a.s. week, teneinde den verbalisant te hooren. LOSLOOPENDE KOEIEN OP HET WAN- DELAARSPAD. Ook de veehouder voelt in niet geringe ma te het gewicht van de op onrustbarende wij ze toenemende verkeersdrukte. De veehouder G. A. de W. uit Egmondbinnen had op 27 April 17 koeien langs den openbaren Gees- terweg naar een andere weide gedreven en alhoewel bijgestaan door 3 drijvers, niet kun nen verhinderen, dat een aantal van die beesten van het voetpad gebruik had gemaakt. De kantonrechter, die den landbouwersstand gansch niet ongenegen is, was echter zoo vriendelijk aan te nemen, dat verdachte en zijn assistenten alles hadden aangewend om de koeien op den goeden weg te houden en veroordeelae den delinquent tot slechts 1.50 boete of 2 dagen. DOOR EEN VERGROOTGLAS GETELD? De 18-jarige tuindersknecht Pieter W. te St. Pancras heeft op 22 Mei zijn motorrijtuig voortbewogen met 'n snelheid van 45 K.M. waar slechts 20 was veroorloofd. Verdachte, daarvan thans rekenschap afleggende, meen de dat gemeld cijfer schromelijk was overdre- ven. Hij had niet meer dan 22 tot 23 K.M. gemaakt. Aangehouden tot a.s. week tot het hooren van den verbalisant. DE LAST1GE DRAAI BIJ TRUITJE'S BORSTBEELD. De verbeterde doorgang van Kennemer straatweg naar Varnebeek en Kennemer- singel te Alkmaar geeft feitelijk nog meer re- Later op den avond, toen ze wat rusten na een van de dansen, bracht ze het gesprek op haar vader. Easterbee zelf deed haar een aanleiding tot dit onderwerp aan de hand door zijn vragen: „Aan uw naam zou ik zeggen, dat u van zuiver Nederlandsche afkomst was. En toch ziet u er in het geheel niet als een vreemde linge uit. Ik zou u voor een typisch Engel sche jongedame houden; u heeft in het minst ook geen vreemd accent". Zij bloosde van genoegen; meer om de warmte, waarmee hij sprak, dan om de woorden zelf. Dat hij haar een typisch En gelsche jongedame noemde, bewees al ge noeg, dat hij haar dan wel zeer bewonderde. Zij vertelde hem, dat haar moeder een echte Engelsche was geweest en dat zij altijd om en bij de moeder was gebleven, tot de dood deze opgeeischt had. „U hadt zeker nog nooit den naam gehoord?" ging zij voort. „En heeft u ook niet mijn vader eens ontmoet?" Het duurde even, eer hij antwoordde. Het leek haar, dat hij dezeifde aarzeling toonde, om over Van der Wyck te spreken, als haar vader over hem. En toen hij begon, sprak hij langzaam. of hij nauwkeurig zijn woor den overwoog. Mr. van der Wyck en ik, wij hebben nooit van ons leven een woord gewisseld; maar ik heb daarom wel van hem gehoord. Hij is een vooraanstaande persoonlijkheid in som- mige kringen, is het niet?" In haar verlangen om toch eigenlijk wat meer van haar vader te weten. trad ze dich- ter naar hem toe en drong; ,.Ja. vertelt u eens wat van hem?" Ondanks zijn verlegenheid kon hij dit dringend beroep toch niet weerstaanzij zag j er zoo allerbekoorlijkst uit, met die half ge- j opende lippen en met dien glanzenden blik in haar schoone oogen. „Nu, ik heb gehoord dat hij zoo eenigs- zins een stokebrand is te noemen; dat hij de tegenwoordige orde van zaken omver wil werpen, op de vlugste wijze. Als hij zijn zin had, dan zou hij korte metten maken met zulke menschen, als ikMaar ik moet niet zoo spreken tegen u; misschien is u zelve wel revolutionnaire, of heeft u, in ieder geval, veel overgenomen van zijn leer". Een droeve uitdrukking kwam er op haar lief gezichtje: „Denk u dit maar niet! Het zou onmoge-1 Iij'k zijn geweest om al die jaren met hem samen gewoond te hebben zonder te weten wat hij voelt en denkt over deze onderwer-1 pen, maar hij heeft nooit getracht mij te be- keeren. Ik geloof dat hij ons vrouwen voor te zwak en te zacht van natuur houdt ora veel te kunnen uitrichten. En voor zoover ik mij een oordeel mag aanmatigen, over zuike I gewichtige dingen, zou ik meenen dat de on- j rechtvaardigheid van de wereld nooit ver- holpen zal worden door de methode die hij en zijn partij zouden willen aanwenden. Als I ze ooit te bereiken is, dan komt ze zeker tot stand door andere, meer christelijke en min der heftige middelen". Easterbee was blij, dat hij haar zoo hoor-1 de spreken. Hij begreep zoo wel, zonder Hat zij het hem hoefde te vertellen, dat er maar weinig kameraadschao bestond tusschep vader en dochter; dat ze waarschijn'.ijk uitersten waren in temperament en in gee3- tesaanleg, en toch was volgens Penning ton haar moeder een even heftig partij- gangster geweest. Als zij nog geleefd had. was dit allerliefste meisje mogelijk ook tot een even vurige revolutionnaire geworden, Hij was zeer dankbaar dat haar natuur hiar afkeerig maakte van zulke leerstellingen Op zijn beurt vroeg hij haar nu weer: „Heeft u uw vader verteld dat u mij ont moet hebt?" Zij antwoordde bevestigend: „Ja, en ik kreeg den indruk dat hij of u kende of dat hij althans iets van u wist. Daarom heb ik er u vanavond van gespro- ken Al wat hij zeggen wilde, was. dat hij altijd heel gunstig over a had hooren spre ken, maar hoe hij daaraan kwam. 2ei hij niet". Nu dat is dan wel heel goed van hem, want ik geloof niet dat een man van zijn be- ginselen zoo heel best kan den ken van iemand als ik, die nu niet zoo veel heeft aan te merken op de wereld, waarin hij leeft. In ieder geval heeft hij u toch niet verboden om iets meer met mij te doen te hebben, om nog verderen omgang te houden met den Mammon van onreciitvaardigheid „0, neen; geen woord daarvan!" viel ze in, en voegde er toen op veel luchtiger toon bij: „Zoudt. u niet erg verras: zijn geweest, als u vanavond had gezegd hoe het mij zeer speei, maar dat mijn vadex mij v rboden had de kennismaking voort te zetten?"

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5