I MELKONIAN N*7 Ml Vi CENT Ml DeFirmaKsG. M ELKONIAN, CAIRO, INTRODUCEERT METGROOT VERTROUWEN HAAR ECYPTISCHE SIGARETTEN VAN SU- PERIEURE KWALITEIT - EGYPT MANUFACTURERS OF HIGH-GRADE EGYPTIAN CIGARETTES SINCE 1882 1928 werd vanwege het Bureau gecontro- leerd en accoord bevonden. De winst- en verliesrekening gee ft een totaal bedrag van f 40733.34 Het saldo winst over 1928 is 21.940.79. Naar de reserve wordt f 19.304.79 overgebracht. De balans vermeldt een totaalcijfer van [f 2.244.508. Provinoiaal nieuws WIERINGERWAARD. Vergadering van Dijkgraaf en Heemraden met Hoofdingelinden op Woensdagmiddag 4 uur, onder leiding van Dijkgraaf C. Ha- ringhuizen. Afwezig was de heer J. A Bakker. Allereerst werd medegedeeld dat het dag bestuur den heer Nicolai heeft benoemd als opzichter van den polder en dat van den heer Strooker een dankbetuiging is ontvangen voor de gratificatie hem verstrekt bij zijn 25-jarig jubileum. Van de Kamer van Koophandel in West- Friesland was een verzoek ingekomen om adhaesie-betuiging aan een adres door hen verzonden aan Ged. Staten inzake verbete- ring van wegen. Dit uitgebreid adres waar- in o.m. steun wordt gevraagd en meerdere uitkeering voor primaire wegen werd na voorlezing op advies van 't dag. bestuui voor kennisgeving aangenomen. Van 't prov. bestuur was ingekomen een ontwerp herziening algemeen reglement voor de waterschappen. De voorzitter wilde een afschrift ter visie leggen. De heer P. Visser informeerde naar de mogelijkheid om het bij de ingelanden te la- ten circuleeren, doch daar schijnt de tijd te kort voor te zijn, omdat het na een maand ter visie te hebben gelegen ook in de vergadering van den Bond van Waterschap pen moet worden behandeld. De dijkgraaf zal evenwel trachten nog een exemplaar te krijgen om te laten circuleeren. Aan het dag. bestuur werd machtiging verleend de overeenkomst met het provinci- aal electrisch bedrijf inzake stroomlevering aan te gaan. Punt 5 is onderzoek geloofsbrieven. Her- kozen zijn de hoofdingelanden R. Bakker en P. Grin. Alle stukken bleken in orde te zijn zoodat tot toelating werd besloten. De voor zitter feliciteerde de heeren met 't vertrou- wen door de kiezers in hen gesteld en wilde den wensch uitspreken dat zij wederom met hun gewone belangstelling de belangen des polders zullen behartigen. Door den heer T. Wonder werd als lid van de commissie rap port uitgebracht over de rekening 1928. De ontvangsten hadden bedragen 70590.751-4. Uitgaven 49133.05 H, batig saldo f 21457.70. Alles werd in orde bevonden, zoodat de commissie tot goedkeuring adviseerde. De re kening werd vastgesteld onder dankzegging aan de commissie en felicitatie aan den pen- ningmeester. Dit was zijn eerste rekening De dijkgraaf hoopte dat dit steeds zoo uit- stekend zal gaan. Dan volgde een voorstel van het dag. be stuur om de bruggen aan den Barsingerweg bij de Twee Gebroeders en bij Aurora te ver- nieuwen. Naar aanleiding daarvan zijn in lichtingen gevraagd aan den provincialen waterstaat. Een ontwerp was daarop ontvan gen alsmede een begrooting. De plannen werden voorgelezen. Ze zullen gemaakt wor den van gewapend beton met een doorvaart- wijdte van 2.80 M. en een rijwegbreedte van 4 Meter. De teekeningen werden ter tafel ge- bracht en door den dijkgraaf toegelicht. Het dag. bestuur stelde voor dit werk als mede de vervanging van de brug bij den heer Jb. van Twuiver aan den Walingsweg door een duiker aan te besteden in massa en afzonderlijk en daarvoor een geldleening aan te gaan ad 7500 a 4/- met een jaar- lijksche aflossing van f 500. Het grondwerk zal dan in eigen beheer worden uitgevoerd. Na breedvoerige discussie werd besloten al- dus te handelen. De brug aan den Walings weg zal zoo spoedig mogelijk onder handen worden geno-men. In verband met deze werken was nog door het dag. bestuur overwogen om de brug in den Zuid-Zijperweg bij den Slikkerdijk ook te behandelen als aan den Walingsweg en ook de Spoorbrug. Vanuit de vergadering gingen stemmen op om die bruggen voorloopig maar te laten wachten. Zeer langdurige besprekingen, afgewis seld door comite werden gehouden waarvan de uitslag is, dat tenslotte aan 't dag. be stuur machtiging werd verleend om naar bevind van zaken te handelen, zoodat geheel aan't dag. bestuur't vertrouwen der Hoofd ingelanden werd geschonken. Het wegdek en de brug bij den Notweg zal verlaagd wor den, terwijl ook't werk aan't einde van den Teetjesweg bij den Slikkerdijk zoo spoedig mogelijk zal worden uitgevoerd. No. 9 van het programma was een voor stel tot het aangaan eener geldleening voor het electrisch gemaal (reserve bemaling) Voor de nog aanwezige stoomketels enz. was een bod ontvangen van 2000, zoodat met een leening van 3000 kan worden vol- staan. De uit te voeren werken werden op 5000 geschat. Men wilde de leening aangaan tegen een rente van ten hoogste 5 met een jaarlijk- sche aflossing van 600. Dit voorstel werd aangenomen. In verband met de te nemen proef van wegverbetering vanaf de Spoorbrug tot aan den Walingsweg waartoe reeds eerder was besloten en waarvan de kosten werden ge- raamd op 15000, deelde de dijkgraaf thans mede, dat dit werk waarschijnlijk in eigen beheer kon worden gedaan en dat dan de kosten ongeveer f 12000 zullen zijn. De heer Groneman zou de proef wat klei- ner willen nemen en vond 12000 voor een proef tamelijk hoog. De voorzitter zeide dat 't dag. bestuur dit ook heeft overwogen op- nieuw een rekening had of|Tezet en een ver- gelijking gemaakt. Een en ander werd we derom zeer breedvoerig toegelicht en bespro ken. Bovendien zeide de voorzitter is toch be sloten de proef te nemen van spoorbrug tot Walingsweg en dan zou er eerst weer een be- slissing genomen moeten worden om het ge- nomen besluit in te trekken en dan de helft uit te voeren. De dijkgraaf zou dit echter ten sterkste willen ontraden aangezien het prijsverschil De Melkonian COUpo/l-fjfeschenken die, in overeen- stemming met de sigaretten, van superieure kwali- teit zijn, worden geetaleerd in alle eerste klas zaken. te gering is om 't niet in zijn geheel uit te voeren, aangezien de hooge kosten toch voor 't meerendeel komen aan dat gedeelte, wat in ieder geval het eerst gedaan moet worden. De heer Groneman bijgestaan door den heer C. J. Blaauboer hield zich evenwel ook aan zijn standpunt vast en maakte er een voorstel van om de proef kleiner te nemen. In stemming gebracht werd dit voorstel met 103 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren Groneman, C. J. Blaauboer en R. Bakker. Dan volgde een voorstel tot wijziging der overeenkomst met Anna Paulowna inzake de waterloozing. Er bestaat een oud contract van 1849. Het prov. bestuur gaf in overweging een geheel nieuw contract te maken. De voorzit ter had dit met den dijkgraaf van Anna Paulowna besproken en men kwam voor 't meerendeel tot overeenstemming. Later was men bij 't prov. bestuur geheel tot overeen stemming gekomen. Het geheele ontwerp werd alsnu door den dijkgraaf voorgelezen, waarna machtiging werd gevraagd om overeenkomstig dit ont werp de overeenkomst met Anna Paulowna aan te gaan. De gevraagde machtiging werd verleend. Tenslo,tte kregen we nog een zeer geani- meerd en langdurig praatje over 't teeren van wegen. De voorzitter deelde mede, dat't dag. be stuur en later ook de hoofdingelanden een bezoek hebben gebracht aan Koegras en al- daar een zeer gunstigen indruk hebben ge- kregen over de wijze waarop daar de wegen zijn behandeld. Dat was ook aanleiding om 't hier op die manier te doen. We hebben ook bij deskundigen geinformeerd, waarbij bleek dat Koegras veel zand heeft en daardoor ge- schikt was. Bovendien is hier 't verkeer zwaarder, zoodat men niet zeker is van een zelfde resultaat. 't Dag. bestuur wil toch op de manier zoo- als in Koegras hier de proeven nemen. Om een begin te maken heeft't dag. be stuur reeds beslag gelegd op 25000 Kg. teer welke gekocht is te Schagen. Ook zijn reeds vaten gekocht en zijn verschillende voorberei dingen getroffen. De bedoeling is om de proef te nemen met 300 Meter op den Molenweg en verder een groot gedeelte van den Barsingerweg. Er is een plannetje opgemaakt met een begrooting. Het bedrag voor wegverbetering op de be grooting zal worden overschreden, zoodat machtiging wordt gevraagd dat bedrag te overschrijden en te putten uit den post on- voorzien. Ook was nog een aanbieding ont vangen uit Koegras om b.v. voor een dag of drie hun menschen naar hier te zenden om dat deze toch vakkundig zijn. De heeren Gro neman en Blaauboer zijn daar zeer sterk voor opdat't dan precies wordt gedaan zoo- als't daar is geschied. 't Dag. bestuur meen- de evenwel, hoewel zeer erkentelijk voor de vriendelijke aanbieding, dat 't onder leiding en toezicht van onzen opzichter ook op de- zelfde manier kan geschieden. Hierover we derom een ellenlange discussie met uitslag dat met 103 stemmen werd besloten de proeven onder leiding van onzen opzichter Nicolai te laten uitvoeren. De heeren T. Wonder, C. J. Blaauboer en F. A. F. Groneman stemden voor hun voor stel om't gedeeltelijk door de menschen uit Koegras te laten doen. Zoodat op den Molenweg 300 Meter ge daan zal worden over de geheele breedte en op den Barsingerweg op verschillende breed- ten. Rondvraag. De heer T. Wonder zeide, dat 't maken v. d. kabel aan den Walingsweg hier en daar gaten heeft veroorzaakt. De voorzit ter zal de aandacht van't bedrijf hier op vestigen. De heer Groneman gaf in overwe ging om bij ronde wegen hier en daar een kantlaag te leggen om 't wegglijden van auto's te voorkomen. De voorzitter zal met deze opmerking rekening houden. De heer K. K. Kaan had aan de Twee Wegen bemerkt dat bij de heeren Grin en Schagen de wegen te hoog zijn. De dijkgraaf deelde mede dat verlaging zal geschieden en deze wegen onder profiel wor den gebracht. Ten slotte zeide de dijkgraaf dat dit de laatste openb. vergadering zall zijn waarin de heer C. A. Waiboer zitting heeft. Ik geloof wel, aldus de voorzitter, dat U 't alien met me eens is, en dat het is te betreuren dat die bepaling van 70 jaar bestaat. De heer Wai boer is geestelijk en lichamelijk nog wel zoo goed in orde, dat hij de betrekking van Heem- raad nog kan vervullen. In de 20 jaar dat hij zitting heeft gehad als Ingeland en later als Heemraad heeft hij getoond steeds groote be langstelling te hebben voor de polderzaken en hij is een uitstekend bestuurslid met ken- nis van zaken geweest. Hij stand steeds op de bres waar't gold de belangen van den polder. We moeten evenwel de bepaling van 70- jarigen leeftijd eerbiedigen en in deze verga dering afscheid nemen. Ik doe dit met harte- lijken dank voor de uitnemende wijze waarop de heer Waiboer de belangen van den polder steeds heeft behartigd en voor de prettige samenwerking. Ik wil u toewenschen dat u nog vele jaren een goede gezondheid geniet en dat U nog jaren lang met pleizier't werk van onzen polder mag gadeslaan. De heer C. A. Waiboer betuigde zijn har- telijken dank voor de waardeerende woorden en wilde de verzekering geven dat't lidmaat- schap van den polder Wieringerwaard hem altijd zeer sympathiek was geweest. Hierna sluiting. ZUID-SCHARWOUDE. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken bij de firma Bottger, manu- facturenhandel, alhier. De dief of dieven wis- ten door een zijraam binnen te komen, o:n daarna de kassakas te inspecteeren, waaruit men een hoeveelheid geld wist te ontvreem- den. Een bedrag van 800 wordt hier alge meen genoemd, doch uit betrouwbare bron blijkt ons hiervan niets waar te zijn. De politie heeft de zaak in onderzoek. Ook bij de firma J. H. Meijer te Noord-Schar- woude is in denzelfden nacht eene poging ge daan tot inbraak. Wij vernemen echter dat deze peging is mislukt. Ook hier betrof het eene uianufacturier. Men heeft het dus wel op deze zaken voor- zien. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" alhier, is uitgenoodigd ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de muziekvereeni- ging te Bergen aldaar te concerteeren. WIERINGEPv. In de plaats van den heer C. G. Post, aan wien op zijn verzoek eervol ontslag is ver leend, is tot gemeente-deurwaarder benoemd de heer C. Duijnker te Hippolytushoef. Door B. en W. is adhaesie betuigd aan een adres van den Raad van Stad-Harden- berg aan de Tweede Kamer, strekkende tot niet-goedkeuring van een wetsontwerp tot verhooging van Hoofdstuk VIIB. der Staats- begrooting 1929, omdat aanneming van dit ontwerp gevolgd zou worden door opheffing van verschillende Rijksbelastingkantoren ten plattelande. SCHOORL. Bij de op 17 Mei 1929 gehouden verkie- zing van een lid van het Algemeen bestuur van de Ver. van Polders en Oningepolderde Ianden onder Schtfbrl en Petten (vacature H. P. van Lienen) werd met algemeene stemmen benoemd de heer R. Wognum aldaar. Bij de verkiezing van een lid van het bestuur der Aagtdorperpolder (vacature H. P. van Lienen) werd benoemd de heer R. Wognum aldaar. NOORD-S CHAR WO UDE. Ons dorp verkeert thans weer in een feest- stemming. Zaterdagavond is het reeds begon- nen. De R.K. bond van harmonie en fanfare- corpsen houdt dit jaar in ons dorp zijn con- cours, waaraan door verscheidene vereenigin- genwordt deelgenomen. Zaterdagavond wer den de feestelijkheden geopend met een con cert door het fanfarecorps „Genot door Kunst" uit Noordscharwoude. Jammer dat het wtder niet erg medewerkte voor het wel- slagen van het feest. Zaterdagavond waaide over het terrein een gure wind, zoodat het niet te verwonderen viel, dat er niet zooveel publiek was als men verwacht had. De weers- gesteldheid in aanmerking genomen, was de opkomst vrij goed. De nummers werden „pittig" gespeeld on der leiding van den bekenden musicus H. A Maas uit Alkmaar. Na de officieele ontvangst in „Concordia" door het gemeentebestuur, werd Zondag om half twee begonnen met den marschwedstrijd. Hieraan werd door verschillende vereenigin- fen deelgenomen. De uitslag was als voTgt: t. Caecilia, Grootebroek, lste pr., 107 pun- ten; Patronaatsfanfare, Castricum, lste pr., 96 punten; St. Caecilia, Heemskerk, 2e pr., 95 punten; Crescendo, Bovenkarspel, 2e pr., 90 punten; St Pancratius, Blokker, 3e pr., 73 punten. Zooals men zich kan indenken veroorzaak- te deze wedstrijd in het dorp een groote volksmenigte, waardoor het verkeer zoo nu en dan moest worden stopgezet. Door het tact- vol optreden onzer politiemannen, had alles een vlot verloop en werd het verkeer netjes geregeld. Na afloop van den marschwedstrijd, werd door alle vereenigingen gezamenlijk ge speeld de marsch „Honneur aux Musiciens", (Muzikanteneer), een vroolijke marsch van H. A. Maas. Hiervoor bestond groote be langstelling. Te ongeveer hallf drie betrad het eerste corps voor den concertwedstrijd het podium, n.l. „Ons Genoegen" uit Wognum. Vervol- gens nog een achttal vereenigingen, die alien hun beste beentje voorzetten om het tot een zoo hoog mogelijk aantal punten te brengen. Het aantal behaalde punten was: 3e afd. fanfare: Ons Genoegen, Wognum, 262 p., 3e pr.; Muziekllust, Obdam, 314 p., 2e pr.; St. Pancratius, Blokker 315 p, 2e pr.; St. Gre- gorius, Waarland, 151 p. 2e afd. fanfare: Crescendo, Bovenkarspel, 215 p.; St Hildegardus, Tuitjehorn, 340 p., lste pr.; St. Caecilia, Heemskerk, 380 p., lste prijs. lste afd. fanfare: Patronaatsfanfare, Cas tricum, 406 p., lste pr. met lof der jury. Eerste afd. Harmonie: St. Caecilea, Grootebroek, 362 punten, lste prijs. Door de eerste prijswinnende vereeniging werd te ongeveer kwart over 8 deelgenomen aan den eere-wedstrijd. - Hierin werden de volgende punten behaald: St. Hildegardis, Tuitjehorn, 157p.; St. Caecilia, Heemskerk, 126 p.; Patronaats fanfare, Castricum, 147 p.; St. Caecilia, Grootebroek, 168 punten. HENSBROEK. Afscheid. O. M. R. de Haati. Zaterdag 1 Juni, des morgens 10 uur, heeft het officieele ontslag plaats gehad van het hoofd der O. L. S. alhier den heer G. M R. de Haan, hetwelk, zooals wij reeds meld- den, door hem wegens gezondheids-redenen was aangevraagd en verkregen. En gemeen tebestuur fen de verschillende commissies, tot het onderwijs in betrekking staande, zoowel als de oud-leerlingen, plus het onderwijzend personeel, het tijdelijk hoofd den heer Arjeau uit Schoorl en ae onderwijzeres mejuffr. Kok met de leerlingen, hebben van het scheidenda hoofd der school, afscheid genomen, en dit afscheid is er sreworden van olechtigc ontroering. Getuige hiervan was direct bij de binnenkomst in de school en vooral in het lo- kaal, waarin mijnheer de Haan zijn lessen gaf, die eenvoudig, mooie versiering van uit- sluitend levende bloemen. Alles was herscha- pen, in een zoo gezellig en intiem mogelijk interieur, lange tafels met stoelen stonden gereed om de talrijke genoodigden te kun- nen plaatsen, en toen de torenklok 11 uur sloeg vulde zich langzaam aan het geheele lokaal, terwijl de kinderen in het daaraan grenzende waren geplaatst. Onder diepe stilte betrad „meester de Haan", zooals wij hem alsnog en wel zullen blijven noemen, met z'n echtgenoote en doch- ter het lokaal, zichtbaar reeds onder den in druk, van wat er zou plaats hebben. De aan- wezigen verrezen alien van hunne zitplaat- sen ten teeken van groet, terwijl de kinderen een driewerf hoera aanhieven De meester wuifde z'n kleinen hartelijk tegen, hetwelk met blijdschap werd begroet. Daarna nam het hoofd van de gemeente, burgemeester Kooiman, het woord en sprak ongeveer het volgende: Van harte heet ik hier alle aanwezigen welkom en in het bijzonder mijnheer de Haan en familie, verheugd dat zoo velen aan den oproep van het dagelijksch bestuur v. d. gemeente gehoor hebben ge- geven, zoodoende blijken van veel waardee- ring voor het gedane werk van mijnheer de Haan gevende. Ik verheug mij, de tolk van het gemeentebestuur te mogen zijn, om eeni- ge waardeerende woorden tot U en uw gezin te mogen richten. April 1905 zijt gij hier vol idealen begonnen, overtuigd van uwen goeden wil en te zullen slagen van wat U zich voor had gesteld. Helaas, maatschappe- liike omstandigheden e.a. sturen het zoo vaak in andere richting. Maar U hebt getracht, geheel uw leven, te bereiken wat te bereiken was. Iemand van taaien wil en plichtsbe- trachting, kon ook niet anders doen. 24 jaar, wanneer men er voor staat schijnen ze lang, als ze voorbij zijn, is het maar een korte spanne tijds, maar al uw krachten hebt ge gewijd aan het heil v d. jeugd, en vele zijn er U dankbaar voor. Aan het einde van uw 36-jarigen loopbaan kunt gij met veel genoe gen op hi die jaren terug zien. Ik ben over tuigd van de groote moeilijkheden welke er alzoo op uw weg als onderwijzer hebben ge- staan, maar met uwe nauwgezetheid, gehol- pen door uw echtgenoote, hebt ge de jaren licht gedragen Hartelijk dank, mijnheer en mevrouw de Haan, voor de prettige samen werking, deze 10 jaren van onze gemeen- scha'ppelijken arbeid. Verzuimen deed U nooit. Thans staat gij aan het einde van uwe loop baan en een welverdiende rust wenschen wij U van ganscher harte toe. Het is voor U een grootsch offer geweest, om terwille van uwe gezondheid het onderwijs vaarwel te moeten zeggen, thans zij een prettige rust uw aller deel. Moge dit afscheid voor U een prettige herinnering aan deze gemeente zijn, U die met zooveel hart voor de zaak van het on derwijs, alles tot bloei van het onderwijs hebt gedaan. Daarna nam de heer D. Wit, wethouder dezer gemeente, het woord. Spreker wist niet, toen hij dit lokaal betrad of het nu voor een feestdag was of niet. Aan den eenen kant was de feestelijkheid, immers verre van hier. Ik en velen met mij zullen het moeilijke van dezen dag voor de fam. de Haan, mede ge- voelen. Spreker dacht terug aan het 25-jari- ge huwelijksfeest, eenige jaren geleden, waar spr. de hoop uitsprak, dat de jubilaris nog vele jaren z'n krachten aan het onderwijs zou kunnen wijden. Het heeft niet zoo mo gen zijn, fen voor den heer de Haan en voor het onderwijs is spreker verheugd, dat thans het besluit v. d. pensioenraad ten gunste van het ontslag is gevallen. Het onderwijs eischt den geheelen mensch en hoe gaarne U dat ook had gewild, U kan niet meer. Thans wacht U de rust na een arbeidzaam leven on bedenkt vooral „Achter de wolken schijnt toch de zon". Nadat, evenals bij den aan- vang, de koffie nogmaals was rondgediend, zongen de kinderen een liedje en werd het scheidende hoofd door een tweetal oud-leer lingen onder het opzeggen van een wensch, een zilveren lepel en vork met inscriptie aan- geboden, waarna de onderwijzeres, mede als oud-leerling van den heer de Haan, onder hartelijke woorden haar dank betuigde voor de welwillende medewerking tijdens haar verdere loopbaan tot dit oogenblik. Nadat ook de kinderen waren getracteerd, sprak de meester z'n kleinen voor het laatst ongeveer als volgt toe: „Jongens en meisjes, hartelijk dank voor't prachtige cadeau en voor't fijne hoera. Wat een prettige herinnering zal meester aan dezen dag hebben. Reeds 25 jaar heeft hij hier voor de kinderen gestaan, jullie beseft dat nog niet zoo, maar, wat be- seffen jullie daar toch wel van, immers eens heeft een jongen aan meester gevraagd waarom of de vacantie nu niet van Nieuw- jaar tot Kerstmis, instede van omgekeerd, kon duren. Daaraan zien jullie ook al dat de tijd omvliegt. Voor mij is dat nog veel er- ger. Verschillende vaders en moeders v. jullie hebben, misschien zelfs wel op dezelfde ban- ken gezeten, waar jullie thans op zitten. En bijna alien zijn zonder uitzondering Tlinke boeren of bouwers geworden. Sommigen heb ben een anderen weg gekozen en staan thans soms zelf voor een klas. Kinderen, weten jul-; lie, wat meester steeds zeide, als er kinderen bij hem v. d. school gingen: „doe je best, en zorg dat je wat wordt, of dat nu professor of arbeider is, doet er niet toe, als je maar wat wordt". Ook jullie, doet op alle mogelijke manieren jullie best. Hierna moest de onder wijzer, door ontroering overmand, eindigen. Verschillende sprekers voerden thans nog het woord, ongeveer alien in denzelfden geest. Namens ae oud-leerlingen was het den heer H. Schrooder Dzn. en werd een fraaie schemerlamp en parapluiestandaard aange- boden. De leerlingen hadden, na nogmaals getracteerd te zijn, inmiddels de school vet' laten, nadat hen door het echtpaar de Haan tot afscheid de hand gedrukt was. De resp. voorzitters van de ouder-commissie, de com missie tot wering van scboolverzuim, van toezicht op het L. O. enz. spraken tot den heer de Haan. Burgemeester Kooiman bood onder woorden van waardeering een kapstok met kleed en spiegel met borstel aan. Daarna sprak de heer de Haan onder doodsche stilte het afsc'neidswoord: „Wat hebben jullie deze droeve uren voor mij toch licht gemaakt", zoo sprak hij, „nooit, nooit zal ik haar vergeten". De diverse sprekers werden in het kort

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6