Luchtvaart Marktbepichten Sport wat ook niet-roomschen, in het zuiden woon- achtig, zullen mogen zien of niet zien, zoo vreest men een bei'nvloeding van het bios- coopbedrijf ook voor andere provincies, waar het r.k. element niet overheerscht. Daar komt dus een geestelijk conflict aan den dag, dat te verwachten was, nu men een- maal het beginsel der preventieve censuur ter take van de bioscoop heeft aanvaard. i Er zullen er wel meer volgen. J, DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Zondagmiddag is de wielrijder C. Puts uit Beegden (L.) door verkeerd uitwijken op den weg naar Swalmen door de auto van den heer Venhoven uit Swalmen aangereden, met het noodlottig gevolg dat hij in het zieken- huis te Roermond moest worden opgenomen waar hij gisterochtend aan de gevolgen is overleden. BRANDEN. Te Sappemeer brandde Zondagmiddag door onbekende oorzaak het dubbel woon- huis van J. Kuipers, bewoond door de gezin- nert Kamphuis en Mooy, totaal af. Behalve de inboedel van Mooy was alles verzekerd. Zondagavond omstreeks zeven uur is de boerderij van den landbouwer J. Alewijn aan 'den Hoofdweg nabij den Bennebroekerweg in den Haarlemmermeer tot den grond too afgebrand. De schuur ging eveneens in vlam- men op en het woonhuis stortte in. De brand is ontstaan doordat een kind met lucifers in den schuur had gespeeld. Boschbrand. De bosschen. gelegen tusschen Drunen en Udenhout in Noord-Brabant, zijn gistermid- dag voor een zeer groot deel door brand ver- nield. Zij behoorden bijna alle aan de gem. Drunen. De schade is belangrijk. Men denkt aan kwaadwilligheid. om het PRINS HENDRIK. Prins Hendrik keert hedenavond 4.49 uur per D-trein uit Den Haag op Loo terug en vertrekt den volgenden morgen naar Mecklenburg, vanwaar hij Zaterdag- ochtend afrijdt naar het Centraal Station te Amsterdam voor het officieel bezoek aan de hoofdstad De koninklijke familie zal daar elkander ontmoeten. fc DE BEETWORTEL1NDUSTR1E. De K. v K. en F. voor Westelijk Noord Brabant heeft een adres gericht aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal inzake het voorstel tot wet van den heer van den Heuvel c.stot het verleenen van tijdelijken steun aan de beetwortelindustrie. Hierin wordt verzocht het voorstel van wet te bekrachtigen, opdat de beetwortel teelt en -industrie voor ons land behouden blijven. De Kamer acht deze zaak van het grootste belang, daar de productie in Nederland zeer belangrijk is. Zij bedraagt 30.400.000 gulden en dit be drag zal door vervanging van de beetwortel industrie door andere cultures nooit gecom- oenseerd kunnen worden. Dr. C. EASTON OVERLEDEN. Een man van naam en beteekenis Gisteren is te 's-Gravenhage overleden, 64 jaar oud, de journalist, letterkundige en astronoom dr. C. Easton Toen dr. Easton verleden jaar den 13den Juni herdacht, dat hij voor vijf-en-twintig jaar te Groningen was gepromoveerd tot doc- Tor honoris causa in de wis- en sterrenkunde, (Let de staat van zijn gezondheid reeds veel te wenschen. Het bericht van zijn overlijden is dus niet geheel onverwacht gekomen. Hij was op 17 Juni, naar het H.bl. herin- nert, tevens sinds veertig jaar journalist. In .1888 toch was hij correspondent geworden, te Dordrecht, van de „Nieuwe Rotterdamsche Courant''. Tientallen van jaren heeft hij zich ook be- zig gehouden met klimatologische studien. Cornel is Easton werd geboren op 10 Sep tember 1864 te Dordrecht. Daar bezocht hij de Hoogere Burgerschool en ging in 1882 als student naar de Pol. School te Delft, doch reeds twee jaar later vertoefde hij eeni- gen tijd te Parijs om Fransch en literatuur te studeeren voor de acte M. O. Fransch, welke hij in 1886 behaalde. In 1888 werd hij cor respondent van de „N. R. Crt." in Dordt en tegelijk hulpverslaggever, in 1891 redacteur van de „Dordtsche Courant", totdat hij in .1895 werd opgenomen in den staf van de „N. Rott. Crt." In November 1906 is hij, als op- volger van dr. P. H. Ritter, hoofdredacteur geworden van „Het Nieuws van den Dag" en hij is dit gebleven tot de opheffing van dat orgaan in Mei 1923. Daarop heeft hij zich te 's-Gravenhage gevestigd als mede-redac- teur van „De Haagsche Post". Tezamen met S F. van Oss heeft hij in 1924 het „Haag- sche Maandblad" opgericht en het tijdschrift daarna geredigeerd. Hij is medewerker geweest van nog vele andere tijdschriften. Gedurende een reeks van jaren heeft hij het maandschrift „Europa" geredigeerd. Samen met M. J. Brusse schreef hij „De Journalist", te zamen met zijn be- gaafde dochter Titia Easton (thans mevrouw Kamerlingh Onnes) „Italiaansche Reisin- drukken" en een „Kleine gids voor Italie". Voorts verschenen de in bundels verzamelde hoofdartikelen „Jaren van Strijd" (1917) en Jaren van Crisis" (1923); en verder ver- scheidene vertalingen en bewerkingen. Groot was Easton's belangsteiling voor de geografie. In 1897 begonhij in het „Tijdschr van het Kon. Ned Aardrijksk. Genootschap" de rubriek „Aardrkijskundig Nieuws" te ver- zorgen. In 1918 werd hij redacteur van dat tijdschrift. Daarin publiceerde hij een aantal artikelen over Pooltochten, over de vroegere waterwegen bij Dordrecht, over de Aard- rijkskunde in den Oorlog, een bezoek aan de Macocha-grot, enz. In „Het Nieuws van den Dag", waarin dr. Easton in den oorlogstijd bijna dagelijks zijn algemeen hoog-gewaardeerde hoofdartikelen schreef, die betrekking hadden op den oor- Oogstoestand, zijn ettelijke honderden kaarten van zijn hand gepubliceerd, tot toelichting Van de krijgsverrichtingen. Met betrekking tot "Easton's onderzoek aangaande den Melkweg werd hem een on- derscheiding geschonken. tronomen-club, voorzitter van de Ned. Ver- eeniging van Weer- en Sterrekunde. Hij was sinds 1923 lid van het college van curatoren van het Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hij was een man van naam en beteekenis, als journalist en als beoefenaar der weten- schap. EMIGRATIE NAAR AUSTRALIe. Australie biedt jonge landbouwers met eenige kennis van de Engelsche taal goede bestaansmogelijkheden, speciaal West-Au stralie. Bezitten de emigranten geen kapitaal, dan zullen zij enkele jaren als loonarbeidei dienst moeten doen. Kundige en energieke jonge boeren kunnen in de tarwecultuur spoe dig deelbouwer worden; in dat geval kunnen zij na eenige goede seizoenen tot eigen vesti ging overgaan. De Emigratie Centrale „Holland" in Den Haag, belast zich met plaatsing in het land- bouwbedrijf en verstrekt inlichtingen omtrent passage. DE STAKING TE ZAANDAM. Naar wordt medegedeeld, zijn gisteroch tend meer Elburgers te Zaandam terugge- komen dan Zaterdag vandaar naar hun woonplaats zijn vertrokken. Het groepje, dat het risico op zich had ge nomen, is er in geslaagd te werk te worden gesteld, doch naar uit wel ingelichte bron vernomen wordt, zal de aanneming van nieu- we werkkrachten voorloopig worden stopge- zet. De Scheepvaartvereeniging Noord zal vandaag nog een 25 arbeiders naar Zaan dam zenden, om de lossing van de vier in 1e haven liggende houtbooten te bespoedigen. Zij zullen, evenals de andere Elburgers die in de haven werken, in een daartoe ingerich- te lichter worden ondergebracht. DE HISTORISCHE MOLEN TE DOETINCHEM. Men is deze week begonnen wederom de wieken te plaatsen op den historischen molen aan den weg naar Montferland. Zooals men weet was men voor een paar maanden met afbraak begonnen en waren de wieken reeds verwijderd. DE SCHEVENINGSCHE VISSCHERS- STAK1NG. Zooals dezer dagen is gemeld, hadden de schippers in een vrijwel voltallige vergade- ring besloten, deze week aan het werk te gaan om de zeilen en netten te bergen, het- geen de reeders des te urgenter achten, nu het droge weer voorbij is. Met dat werk zou daarom gisterochtend begonnen worden. Verschillende schippers hadden zich echter uitgelaten tegenover de stakende matrozen, dat het met dien schippersarbeid zoo'n vaart niet zou loopen. Voor alle zekerheid had de stakingsleiding maatregelen genomen en alle stakers opgeroepen, om 6 uur aan de haven te zijn, zoodat het daar zwart zag. Er liepen wel enkele schippers ook, maar gewerkt is er niet. Later werd aan de reeders meegedeeld, dat de schippers nog wachten op het ant- woord der reeders op hun verzoek om een af- zonderlijke loonregeling. In ieder geval is de toestand nu allesbehalve helder. De burgemeester van 's-Gravenhage, mr. Patijn, die optreedt als bemiddelaar in het Scheveningsche visschersconflict, heeft giste ren een voorstel gedaan aan beide partijen. De ledenvergadering van de Reedersveree- niging heeft gistermiddag het voorstel reeds aanvaard. De werknemers zullen vandaag hie.rover een beslissing nemen. EEN LEGAAT. Te 's-Gravenhage is overleden mevr. de weduwe A. Anema-Janssen. Zij heeft gelega- teerd aan de Johanna-stichting en aan de Geldersche blindenvereeniging te Arnhem f 12,000 onder bezwaar van een lijfrente. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Gistermiddag is te Geldrop op den Eind- hovensche Weg, nabij het viaduct, een ern- stig auto-ongeluk gebeurd. Een Ford-truck van de autoondememing van der Meulen uit Helmond, die op weg was naar Valkenswaard, reed in zeer snelle vaart tegen een bakkerswagen, die langs den weg stond. Een 100 Meter verder kon de bestuurder, de 31-jarige J. G. Dingemans uit Helmond, het stuur niet meer houden en reed tegen een boom, sloeg daarna om en bleef ten slotte dwars over den weg liggen. De be stuurder werd uit den wagen geslingerd en bekwam een schedelfractuur. De chauffeur is in hoogst ernstigen toe- stand per ziekenauto van de firma van der Meulen uit Eindhoven naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht, waar hij heden- morgen is overleden. en grossiersbonden eenerzijds en het dage lijksch bestuur van den Bond van Boeren slachtveefondsen anderzijds, is blijkens het Hbld. gistermiddag in Krasnapolsky te Am sterdam een langaurige vergadering gehou den van het hoofdbestuur van den bond. De gemachtigden der grossiers en slagers- organisaties stelden voor, den toestand van voor 1 Mei te herstellen, dus vergoeding der kleine afkeuringen, geen uit- of afkoop door de fondsencombinatie, en dus ook geen boy- cot dier onderlinge fondsen. Daarna wilden zij dan het geschil tot oplossing trachten te brengen. Het dagelijksche bestuur van den bond verklaarde zich niet competent en belegde daarom deze vergadering van het hoofdbe stuur, bestaande uit ongeveer veertig perso- nen. Het voorstel om eerst den toestand van voor 1 Mei te herstellen, vond zooveel b strijding, dat er niet eens over gestemd werd. Aangezien men algemeen van oordeel was, het recht aan zijne zijde te hebben, wilde men den strijd met meer kracht dan tot dus- ver en gebruikmakende van de verkregen er- varing voortzetten. Dit besef der rechtmatig- heid was zoo sterk, dat het tenslotte resul- teerde in een bij acclamatie aangenomen be- sluit om aan de tegenpartij het volgende te berichten De Bond van Boerenslachtveefondsen is bereid, het geschil te onderwerpen aan de voor beide partijen bindende uitspraak eener commissie van rechtskundigen, door partijen gezamenlijk in te stellen. Bij aanvaarding van dit voorstel zal geen vee meer uit de markt worden genomen, ter- wijl de al dan niet uitbetaling van afgekeurde organen in den tijd tusschen de aanvaarding van dit voorstel en de uitspraak der in te stellen commissie afhankelijk zal zijn van die uitspraak, welke dus in zooverre van te- rugwerkende kracht zal zijn. HET BEDREIGDE „GOOILUST". B. en W. van Hilversum hebben de volgen de verklaring afgelegd: „Wij achten het tot stand komen van de kinine-fabriek op het daarvoor gekochte terrein op verschillende gronden schadelijk voor de gemeente Hilver sum, zoowel met het oog op de schending van het natuurschoon in de omgeving, het verspreiden van hinderlijke dampen, waar- door het wonen in de omgeving zou worden gemaakt, als in verband met de verontreini- ging van het kanaalwater. Het Hilversumsch gemeentebestuur meent zich tegen deze fa- briek krachtig te moeten verzetten en heeft bsroep aangeteekend bij de Kroon tegen de vergunning door B. en W. van 's-Graveland verleend". Naar wij voorts vernemen, heeft de heer Blaauw den heer Henri Polak, lid der Eerste Kamer, verzocht hem bij te staan bij de zit- ting van den Raad van State, daar de heer Polak ook in 1922 de leiding van de actie heeft gehad, die de aanslag op „Gooilust" toen door de Spoorwegen beraamd, heeft verijdeld. DE BELGISCHE KROONPRINS EN DE UTRECHTSCHE DOCUMENTEN De bekende Belgische documenten-affaire was aanleiding voor een pijnlijk moment voor graaf De Rethy, den Belgischen kroonprins, toen hij in Ned.-Indie vertoefde. Het bericht van deze knoeierij kwam ook aan boord van de Sirius, terwijl men aan tafcl zat en gaf majoor Raquez, die den graaf ver- gezelde, aanleiding tot de opmerking, dat de Nederlanders toch eigenlijk verkapte Duit schers waren. De kapitein van de Sirius, aldus de bericht- gever der N.S.Ct., stond na deze opmerking kalm op, boog voor den graaf en verliet den salon. Graaf De Rethy, die bleek van woede werd, ging den kapitein na en bood zijne excuses aan voor de ondoordachte uitlating van zijn adjudant en dwong dezen, eveneens veront- schuldigingen aan te bieden. KORTE BERICHTEN. Te Heel is Zondagmorgen een kistje met een levend pasgeboren kind van het vrouwe- lijk geslaeht gevonden. Uit de Waal bij Nijmegen is opgevischt het in staat van ontbinding verkeerende lijk van een 17 a 20-jarigen man Bii Kon. besluit van 29 Mei is benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau A. J. Bothenius Brouwer. journalist te Den Haag. Zondag is de bijna 84-jarige G. v. d. Pol, te Flarselaar, gemeente Barneveld, toen hij per rijwiel uit de kerk kwam, onder een auto geraakt, en onmiddellijk gedood. De wielrijder stak zonder teeken te geven, den weg over juist voor den auto. Zondag is te Tilburg een zes-jarig knaapje bij het spelen op den Beekschendijk onder een kar geraakt. Het knaapje bekwam een schedelbreuk en is in het ziekenhuis over leden. De Remonte-commissie heeft voor den aankoop van legerpaarden thans voor het eerst ook de Veluwe bezocht. Uit grooten aanvoer hebben de heeren zeven stuks aan- gekocht voor prijzen tusschen 500 en 600 per stuk. Bij gelegenheid van het jubileumcon- gres van den bond van Hongaarsche oogart- sen ter herdenking van het 25-jarig bestaan der vereeniging, werd prof. Van der Hoeven te Leiden tot buitenlandsch eerelid benoemd kl. Boerenkaas 42; 2 st. Goudsche kaas 28, alles met rijksmerk, in totaal 54 stapels wegende 52000 K.G. handel goed; 1951 K.G. Boter 1.65—/ 2.05 per K.G. Vee. 746 Runderen, w.o. 210 vette f 0.80— 1.10, handel matig; 524 melk- en gelde- koeien 175375, handel matig; 12 Stie- ren; 28 Paarden 100—/ 200, handel stug; 51 vette kalveren 1.20—/ 1.30, handel stug; 408 Nucht. kalv., voor de slacht 10 36, voor de fok 1228, hanedl vlug; 295 vette Varkens, voor de zout 0.80— 0.85; voor de slacht 0.84—/ 0.92, handel matig; 31 Magere Varkens 38—/ 50, han del vlug; 197 Biggen 24—/ 32, handel vlug; 201 Schapen (vette) 28—/ 42; 932 Lammeren 15—26, handel matig; 44 Bokken; Kippeneieren 5.20—/ 6.20; Eend- eieren 4.80; Piepkuikens 0.12H—3. Eierveiling. 22579 Eendeieren a 5— 5.10; 27538 Kippeneieren a 5.30 6.50; Kipeieren (broed) 5.50. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 4 Juni 1929. Op de he- den gehouden aardappelenmarkt werd be- taald voor: Polderbravo's 2.50—/ 3; Zeeuwsche bonten 2.80—/ 3.50; Zeeuw sche blauwe 2.803.50; Zeeuwsche bravo's 1.542.04; Friesche red star 1.561.76; Malta Spring 8.50 9.50; Malta oud 910; Zeeuwsche bonte ster 1.631.83. Aanvoer 2 ladin gen, zijnde 682 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Juni '29 Langedijker Groentenveiling. 4300 K.G. To maten, waarvan de prijzen als volgt: Toma ten A 75.4078.10; Tomaten b 72.40 Tomaten C 72.70; Tomaten CC 41.10 p 100 K.G. Heiloo adsp.Oosterpark adsp. 12 Het fanfarecorps „Eensgezindheid" ver- ltende op dezen sportdag zijn medewerking. Schermen. MILITAIRE EUROPEESCHE KAMPIOEN- SCHAPPEN. Uit Boedapest wordt d.d. gister gemeld: Heden zijn de voor- en eindwedstrijden ge houden voor het kampioenschap op sabel personeel. In de voorrondes viel de Neder- landsche officier Van Mourik reeds af. Van den Brandeler en Schepers brachten het tot de demifinale, maar verder kwamen zij niet. Alleen majoor A. E. W. de Jong ging over naar de finale. De uitslag luidt: 1. kapt. Piller (Honga- rije); 2. majoor Anselmi (Italie); 3. luit..koi. Rady (Hongarije). Majoor A. E. W. de Jong nam de zevende plaats in. TE ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER Passie der feugd. Deze belangwekkende tendenz-film is weer eens van een geheel ander genre, dan men gewoonlijk ziet. Zij is vermoedelijk ontstaan toen Duitschland in den tijd na den oorlog een strijd beleefde op opvoedkundig gebied en onder de oudere scholieren van gymnasi um enz. nog al eens zelfmoord voorkwam. In de film ziet men de vertegenwoordigers van verschillende systemen tegenover elkaar. Maar het geheel is een scherpe aanklacht te gen de dwaze aanhangers van ijzeren, ja on- menschelijken tucht. Rolf Karsten is een ouderlooze gymnasiumleerling uit de hoogste Masse. Hij is thuis bij zijn oom en voogd, die meer dan onvriendelijk streng optreedt, zijn tante is een heel wat liever mensch. Dr. Frank, die dichtb'j woont en wiens dochter met Rolf de beste vrienden is, dweept met zeer streng optreden en groot machtsvertoon Een der scholieren brengt hij tot zelfmoord en ook Rolf Karsten komt tot degelijke ge- dachten. Zoover komt het echter niet. Wel geraakt Rolf nog in moeilijkheden als hij zijn revolver gebruikt om zijn meisje tegen een lichtzinnig heer te verdedigen. Na den vrij spraak komen gelukkig de ouders tot veel be fere inzichten wat de kinderen niet anders dan ten goede kan komen. De film wordt zeer mooi gespeeld. De ver schillende typen zijn zorgvuldig gekozen en geven een juist beeld van den groep, die zij vertegenwoordigen. Greta Mosheim en Wolfgang Zilzer vervullen de ionge rollen op hoogst verdienstelijke wijze. De rol van den leeraar op het meisjes-Lyceum wordt ge speeld door onzen landgenoot Adolphe En- gers, die er een heel vermakelijk type van geeft. De goede regie van verschillende ta freelen viel op. Voor ouders en opvoeders is het wel van belang van deze film kennis te nemen. Het uitgebreide voorprogramma gaf mooie natuuropnamen en een dwaas-komische twee- acter, waarin de optreders even gemakkelijk op het water loopen als op het land. Houdi Uw huis van mug gen schoon En gezondheid is Uw loon. HINDERWET. Bij besluit van 3 April 1929 is aan de AMERICAN PETROLEUM COMPANY te 's-Gravenhage vergunning verleend tot het oprichten van een ondergrondsche benzine- bewaarplaats met aftappomp v66r en ten be- hoeve van het perceel KENNEMERSTRAAT- WEG, hoek Brouwerstraat alhier. Alkmaar, 4 Juni 1929, Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 3 Juni 1929. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard- beien per doos 13—23 cent; Andijvie per 100 00stuks 4.108.10; Bloemkool le s. per Het gevolg van het incident is een verwij- I stuks 3552; Bloemkool 2e s. per dermg geweest van majoor R. gedurende vier dagen uit de omgeving van den graaf De Rethy. De nadere uiteenzettingen langs telegrafi- schen weg brachten echter wederom de noodi- ge toenadering tusschen de betrokken opva- renden. HET SLACHTFONDSENCONFLICT. Het hoofdbestuur van den Bond van Boerenslachtveefondsen doet een tegenvoorstel. Naar aanleiding van het voorloopig on- derhoud, dat Donderdagavond j.l. dn „Ter- Tv. c c - minus" te 's-Gravenhage werd gehouden Dr. Easton is lid geweest van^de Ned. As- tusschen het comite van acUe uit de slagers- 100 stuks 15—/ 28; Kropsla per 100 stuks 2.606.10; Komkommers per 100 stuks 5.60—/ 18.20; Postelein per bakje 0.55 0.95; Peulen per 100 pond 61; Rabar- ber per 100 bos 2.60—/ 4.20; Raapstelen per 100 bos 0.80—/ 1.90; Radijs per 100 bos 2.204.10; Selderie per 100 bos 4.60f 7.50; Spinazie per bak 0.24 1.27; Tomaten per 100 pond: A 41; B /38; C 36; CC 32; Wortelen per 100 pond 14.60—/ 19.20; Witlof le s. per 100 pond 7.50-/ 15.30. PURMEREND, 4 Juni 1929. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: f- Kaas. 26 st. lot. Fabriekskaas f. 41; 26 si. NOODLOTTIG VLIEGONGELUK. Korporaal-vliegenier Le Breton, die met een kameraad vloog boven de streek rond Vineuil bemerkte dat het vliegtuig van zijn vriend een panne had. Hij daalde eenigs- zins om te zien of deze ook hulp noodig had Hierbij lette hij echter teveel op den ander en te weinig op zijn eigen toestel, met het ge volg, dat dit teveel daalde en op den grond te pletter sloeg. Men heeft Le Breton dood naast zijn toestel gevonden. ONGERUSTHEID OMTRENT EEN FRANSCH POSTVLIEGTUIG. Van het Fransche postvliegtuig, dat van Zuid-Amerika naar Europa onderweg is, ont- breekt sedert het Dakar in West-Afrika ver- laten heeft, elk spoor. De vliegtuigen, die ter onderzoek werden uitgezonden, moesten we- gens sterken mist hun pogingen staken. Men vreest, dat de vliegers in handen van Arabi- sche roovers zijn gevallen, die hen slechts tegen een losgeld willen vrijlaten. V o e t b a 1. NEDERLAND—SCHOTLAND. Het Ned. Elftal. De samenstelling van het Nederlandsch elftal voor den wedstrijd tegen Schotland, die hedenavond gespeeld wordt, is als volgt: Van der Meulen (H.F.C.); De Bruyn (Her- mes-D.V.S.) en Van Kol (Ajax); De Leeuw (Willem II), Grobbe (Excelsior) en Van den Broek (Xerxes); Landaal (A..G.O.V.V.), Smeets (H.B.S.), Tap (A.D.O.), Kools (N.A. C.) en Homborg (Blauw Wit). Er is nog een kleine kans dat Van Heel toch speelt of (en) mcegaat naar Scandina- vie. Heden zal professor Snapper hem even onderzoeken en beoordeelen of de Feyenoor- der spelen kan. Er is nog een kans dat ook v. d. Broek niet geheel fit is.. In dat geval zal de technische commissie nog nader be- slissen wat haar te doen staat en zal waar- schijnlijk Sckeffer (Hermes-D.V.S.) aangewe- zen worden. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN HEILOO. Zondag werden de nederlaagwedstrijden ler voetbalver. „Heiloo" voortgezet. De uit- slagen luidden als volgt: Heiloo I—Oosterpark I 01 tfeiloo II-HTosterpark II - - 0—6 La w n t e n n i s.. DE INT. KAMPIOENSCHAPPEN PARIJS. Lacoste slaat Borolra. De Int. Fransche kampioenschappen wer den gistermiddag op waardige wijze beslo ten met den eindstrijd heeren enkelspel tus schen Borotra en Lacoste, de sterkste spelers van het oogenblik. De N.R.Crt. meldt over deze finale het vol gende Vijf sets en ruim 2M uur heeft deze ont- moeting geduurd en hoewel Lacoste tenslot te nog gewonnen heeft, was toch Borotra de ziel van den wedstrijd. Zijn aanvallen en uiterst beweeglijk spel bleef altijd sympa- thiek, zijn werk aan het net is meesterlijk en als de Bask in de vijfde set niet oververmoeid was geweest, mede een gevolg van zijn hevi- gen strijd tegen Cochet den vorigen mid dag, had Lacoste ongetwijfeld verloren. Nu heeft deze vooral profiteerend van de zwakke oogenblikken van zijn tegenstander, nog juist kunnen winnen. In het begin was Borotra zeer onnauwkeurig. Na een 4—0 achterstand kwam hij in vorm en de drie volgende gambs waren voor hem, doch daarna eindigt Lacoste door zijn uiterst zuiver terugslaan de set met 63 in zijn voordeel. In de tweede set kwam Borotra tot voile ac tie. Zijn netspel vooral is buitengewoon. La coste heeft geen oogenblik kans deze set te winnen, die met 26 hem wordt afgenonlen. In de derde set is Borotra niet meer dan .een schaduw van zichzelf en bijna geheel weer- loos moet hij Lacoste's meerderheid met 6—G erkennen. Na de rust evenwel heeft hij weer de oude energie van de 2de set teruggevon-' den en met 6—2 wint hij de vierde set. Dan heeft ieder twee sets. Als Borotra in de laat- ste set teekenen geeft van vermoeidheid, vree- zen wij reeds, dat de gelijkmatige Lacoste zonder inspanning den strijd zal winnen, te meer, daar hij reeds met 3—1 voor staat. Dan herstelt Borotra zich, maakt gelijk, doorspe- lend in regen en wind weten geen van beideti eenig voordeel te behalen; het wordt 6—6. Nu kan de Bask evenwel niet langer, de wed strijd wordt beslist door hem, die zich hei minste heeft vermoeid. Lacoste is weer als in 27 Fransch kampioen met 6—3, 2—6, 60, -6 en 8—6. NEDERL. SPELERS NAAR WIMBLEDON. Aan de wedstrijden te Wimbledon, welke Maandag 24 Juni beginnen, zullen voor Ne derland mej. Bouman, mej. Rollin Couquer- que, mej. Canters en Timmer deelnemen. Er is eenige kans dat mej. Bouman het ge inengd dubbelspel niet met Timmer speelt zooals steeds het geval is geweest, doch met Borotra. Een beslissing dien aangaande is nog niet gevallen. Gaat deze combinatie door, dan zal Timmer waarschijnlijk met mej. Rollin Couquerque gemengd dubbel spe len. In het damesdubbelspel komen mej Bou man en mej. Rollin Couquerque met elk31" uit. Wielrennen. WEGKAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND. C. H. H. Franschen kampioen. Het weg-kampioenschap van Nederland werd gister in Limburg verreden. Het traject liep van Heerlen naar Voeren- daal, Klimmen, Valkenburg, Berg ter Bleyt, Maastricht, Heer, Keer, Margraten, Gulpen, Wittem, Mechelen, Zylen, Vaals, Lummters, Wahlwijlre, terug naar Wittem, Eys. Simpei- veld, Huls, Imstenrade, Heerlerbaan, Heer- len, een afstand van 75 K.M., welke twee- maal moest worden afgelegd, uitgezonderd voor de nieuwelingen en de veteranen, die maar eenmaal deze route moesten maken. Van de 26 amateurs startten er 20, van de 16 onafhankelijken 11 en van de 6 beroeps- rijders 4. Precies om tien uur werd het sein van vertrek gegeven. I ijdens een gietbui passeerde gistermiddag de onafhankelijke wielrenner C. H. H. Frans- sen uit Ubachsberg het eerst de finish, waar- door hij het kampioenschap van Nederland op den weg (150 K.M.) won in een tijd van 4 uur, 47 minuten en 29 seconden. Maas uit Steenbergen was tweede in een tijd van 448.37; 3e Aurich, Amsterdam. 4.48.38; 4e Kisters, Heerlen, 4.51.36; 5e Van Kuyen, Den Haag, 4.57.56. 3 De vier laatsten waren amateurs. Het publiek, dat zich bij de finish had ver- zameld, bracht den Limburger een ovatie. Van de nieuwelingen, die maar 75 K.M. moesten afleggen was J. Vroomen het eerst binnen in den tijd van 2 uur 31 min. 30 sec. Paarden. STAL VAN STRALEN. Quo Vadis B, de drav. hengst van dev. Schoorlschen van Stralenstal, gereden door A. Witteveen, won 1.1. Zondag te Sappemeer .let hoofdnummer. De bekende kampioenhengst Judge Scott won de eerste heat dier draverij in 1 24 met minimum-verschil van Quo Vadis B, de 2e en 3e heat werden door den Hollandschen Kerriganzoon gewonnen en speelde de Ame- rikaan Judge Scott geen rol meer. Quo liep dien dag 7100 M., eerst 2300 M., in welke course hij door aanrijding buiten gevecht gesteld werd, daarna 3 heats van 1600 M en kwam nog in de 3e heat spurtende binnen Dinsdag 2 Juli bij het bezoek van H. M de Koningin te Groningen zal Quo Vadis B weer in he' strijdperk treden, benevens alle averts paarden van den stal. m Lrv 1 AD olltbo f 1 C f OO 1 /\A l 1

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8