den seer., de firma Werner uit Den Haag, aan te schrijven, dat tegen een bepaalden prijs per M2. oppervlakte tenten van haar be- trokken zullen worden tot een voorloopig vastgesteld minimum oppervlakte. Verder werden vastgesteld de voorwaarden, de ver- schillende rubrieken en de daarvoor beschik- baar te stellen prijzen. Mede werden de ver- schillende jury's samengesteld. Alles onder nadere goedkeuring van het Hoofdcomite. Donderdag vergaderde het comite voor de Huisvlijttentoonstelling, waarvoor mede de rubrieken en het totaalbedrag der prijzen werd vastgesteld en juryleden werden aange- jwezen. Van de reeds op ruime schaal ver- spreide circulaires zijn nog enkele honderden exemplaren disponibel, welke deels zullen worden aangeplakt en voorts aan de burgerij worden uitgereikt. Toezegging werd gedaan van een inzen- ding ter opluistering door de vakteekenschool alhier. Dit zal mede worden gevraagd aan de landbouwhuishoudschool. Vrijdagavond werd vergaderd door het comite ter viering van Koninginnedag. Reeds vroeger was besloten voor dit jaar de viering te doen samenval'.en met de viering van het ;3e eeuwfeest der droogmaking van den pol der. Voor de kinderfeesten werd een schema jVan feestviering samengesteld en een begroo- [ting opgemaakt; aan het gemeentebestuur ;zal de gebruikelijke subsidie worden aange- vraagd, aan het Hoofdcomite zal worden voorgesteld een bedrag uit te trekken voor een souvenir. Het comite voor de te houden 'tvolksspelen bleek nog niet te hebben verga derd. De week werd afgesloten met een vergade ring op Zaterdagavond van het Hoofdcomite met vertegenwoordigers der sub-comite's, welke vergadering stond onder leiding van burgemeester tevens dijkgraaf Van Slooten. Na opening der verg. door den voorz. en lezing der notulen, werd door den voorz meegedeeld, dat sommige comite's reeds vrij- wel gereed waren met een uitgewerkt plan, terwijl andere het ten deele nog voor elkaar moesten brengen. Spr. oordeelde, dat het ech- ter langzamerhand tijd werd de verschillen 'de programma's vast te stellen, waartoe in /ie eerste plaats een overzicht noodig is van de geraamde uitgaven en baten. Door den heer A. Groot werd voorgelezen een begrooting van uitgaven en inkomsten. Door den hr. Brugman werden de noodige gegevens verstrekt met betrekking tot de te houden tentoonstelling. Spr. deed uitkomen, dat deze comm. zich uitsluitend had bezig- gehouden met tentoonstellingsaangelegen- heden, doch uit de gegevens van den hr. Groot had sp. opgemaakt, dat het in de be doeling lag, aan deze commissie op te dra gen, de regeling en uitvoering der feestelijk heden op het tentoonstellingsterrein. Naai aanleiding hiervan werd Dr. Spierings ver- zocht alsnog mede zitting te willen nemen in dit comite, die zich daartoe bereid ver klaarde Mede werd nu besloten tot uitvoering van Oud-Holl. dansen in costuum. Nog werd meegedeeld, dat besloten is hier de kaaskeu ring te doen plaats hebben van de zuivelbon- den en de veekeuring der Fokvereeniging op het tentoonstellingsterrein. Door den heer Hartog werd het een er. ander meegedeeld omtrent de Huisvlijtten toonstelling, waarvoor de prijzen zullen be- staan in voorwerpen; het noodige bedrag voor aankoop daarvan werd toegestaan. Uit de mededeelingen der comm. voor paarden sport bleek, dat bij geschiktbevinding van het terrein achter de woning van den heer Kos- telijk, een groote harddraverij zal worden ge- houden, waarvoor dan flinke prijzen be- schikbaar gesteld zullen moeten worden. Te vens kwam deze comm. met voorstellen tot het houden van een herkenningswedstrijd en wedstrijden in ringsteken en sleutel trekken Vrij algemeen vreesde men op deze wijze een belangrijke onttrekking van bezoek aan de tentoonstelling. Overeengekomen werd de harddraverij te houden op 18 Sept. op boven- genoemd terrein, doch ringsteken en sleutel- trekken te doen plaats hebben op het tentoon stellingsterrein op 19 Sept. en de herken- I ningswedstrijd te doen vervallen. Aldus werd besloten en het gevraagde bedrag hiervoor toegestaan. Uit de mededeelingen van Dr. Spierings betreffende de verlichtingscomm. (aanvankelijk Optochtcomm.) bleek, dat het plan tot verlichting van den geheelen Mid- denwe^, Basseweg en Rustenburgerweg tot 't Kruis moest vervallen, omdat 't P. E. N. niet voor een overeenkomst was te vinden Het voorstel om deze comm. om te zetten in een versieringscomm., welke aan buurtcomm. een bedrag zou kunnen uitreiken voor buurt- verstering en 'n wedstrijd zou uitschrijven in verlichting en versiering, werd aanvaard en een behoorlijk bedrag ter beschikking gesteld van deze comm. Voorts werd nog 'n schema gegeven van de avondfeestelijkheden, welke zooveel_ mogelijk met eigen krachten zullen worden uitgevoerd Voor het houden van volksspelen werd een maximum bedrag van 200 toegestaan Noodig werd geacht spoedig aan te vangen met het maken van reclame door adverten- ties, strooi- en aanplakbiljetten enz. De h.h. H. Hoogland, Dr. Spierings, P. Bot en S. Brugman werden aangewezen als reclamecomm. en voor de samenstelling van het geheele feestprogramma, waarin dan mede opgenomen zullen worden de tentoon- -i.it:Mede werden voor- HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). J u ni. Hoog water Laag water v.m nam. v.m. nam. 251 3.17 11.33 3.34 4.02 0.06 0 26 4.20 4.49 0.50 1.14 HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). J u n i. Hoog water laag water v.m. nam. v.m. nam. 2-48 3.14 11.21 11.54 3.31 3.59 014 417 4.46 0.38 1.02 De Ster, maandschrift der Theosofen. heeft in zijn Jum-nummer in het internationaal gedeelte twee gedichten van J. Krishnamurti, benevens een artikel „Het vinden der Waar- heid". Uit het Internationaal Star bulletin ver- melden wij een interview met Krisnaji op kasteel Eerde, twee artikelen van Krishna murti Onderscheiding" en „Het doel van het i amp", nieuwe aanteekeningen en een boekbespreking van Dr. A. Besant. Nova, gelll. Magazine. Een lange reeks grootendeels oorspronke- lijke verhalen wordt in het Julinummer ge- opend met „Dertien, het noodlottige getal" een geestige vertelling uit Indie door E. van Lidth de Jeude. Aan de interessante serie Nova-interviews is ditmaal de actrice Enny Molsde Leeuwe toegevoegd. De interviewer is Edmond Vis- ser, die met behulp van vele fraaie foto's een mooi beeld geeft van deze begaafde tooneel- speelsterG. Zalsman Jr. wijdt waardeerende woorden aan Louis Davids, van wien tevens een mooie folo is opgenomen. In „Beautv" vertelt een Amerikaansche cor respondent van een viervoudig intervieuw met Amerikaansche filmschoonheden. die haar meening ten beste geven over het be- houd der vrouwelijke schoonheid. Behalve vele mooie filmfoto's bevat Nova op rol- prentgebied nog interessante berichten over Berhjn, het Europeesche Hollywood. bijzonder boeiend verhaal van James ^ver Curwood is opgenomen, terwijl ook 1 hilhps Oppenheim met een pakkende ,,stery" vertegenwoordigd is. „Anderik" vertelt gees- tig van zijn droeve ondervindingen met een woonschip en een kwistig gei'llustreerde Weekend van vijf meisjes bij het water" geeft een voorproefje van de a.s. zomersche genoegens. De redactie kondigt ten slotte een bad- nummer aan, dat een attractie belooft te worden. stellingsprogramma's stellen voor het kinderfeest aanvaard. Aan voorz. en seer, werd opgedragen personen aan te wijzen, die een tweede inteekenlijst voor bijdragen aan de burgerij zullen presen- teeren. Door den voorz. der verlotingscomm. werd meegedeeld, dat de loten verkrijgbaar zijn. Bij de sluiting dezer vergadering dankte 'de voorz. voor de algemeene medewerking. Spr. oordeelde, dat op deze wijze een mooi feestprogramma kan worden aangeboden en hoopt, dat het weer gunstig zal mogen zijn, opdat we een schitterend feest mogen vieren. BROEK OP LANGENDIJK. De Langendijker Groenfeveilingen. Als een zeer groote bijzonderheid kwamen er op 30 Mei nog stapelgroeten aan de vei ling van den Noordermarktbond, n.l. nog een partij Deensche Witte, die nog een prijs van J 7.70 tot 11.30 opbrachten. Den vorigen dag waren er aan die veiling nog uien aange- yoerd, die den zeer schralen prijs van 1.50 tot 1 80 bedongen; grove uien brachten

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6