Bifinenland ffi K mi 185 82 I lug jisll IKS IKS IKS Ill !>y Buitenland Kerk en school der aanvoering van Professor Aldershof de strijd tegen de Malaria-mug werd aange- bonden.) En al moge nu ook het eerste meuw daar reeds weer af zijn, het blijft m.i. van t hoogste belang, dat de mug met s echts uit onze slaapkamers, maar ook en wel in de eerste plaats uit de Ziekenhuizen te Alk- maar en Amsterdam absoluut worde ge- weerd, daar de muggenplaag in geheel Noord-Holland heerscht, het sterkst natuur- lijk in een warmen zomer. Met dank voor de opname, Uw aw. L. REUVERS, Voorz. Afd. Harenkarspel, Witte Kruis Dirkshorn, 4 Juni 1929. handigen, worden uit New-York nog nadere 1 schappij meermalen vroeg. bijzonderheden gemeld: ITALI8. ONTPLOFFING IN EEN MUNITIE FABR1EK. J T waalf daoaen. Uit Milaan wordt gemeld, dat te Spilim^ ber^o in Friule gisteravond in een m htaire munitie-opslagplaats een hevige ontploffmg SSrSd. Het gelukte nieln all zich tiidig door de vlucht te reaae Twaalf arbeiders werden door de ontplof i g Sod en Si werklieden min of meer ernstig gewond. DE VESUVIUS IN WERKING De leider van het Vesuvius-observatonum deelt mee dat in den loop van gistettnorgen n'g van de vulkaan aan;«enli]k i. 'De lavastroom, welke uit den klem Engeland moet afzien van het uitvoeren roepsmusici de toonkunst op hooger plan ton van zijn plan tot het bijbouwen van 6 nieuwe brem dankt^de^ Nederlandsche Too cruisers. Het plan voor een andere meuw t? bouwen kniiser moet het opgeven en eenige in dienst zijnde kruisers buiten gebruik stel- len en verder in de toekomst geen nieuwe schepen bijbouwen. Amerika zal dan afzien van den bouw der 15 kruisers, die onlangs door het parlement werd goedgekeurd. Een voorloopige overeenkomst tusschen de voornaamste vlootmogendheden moet voor 1 Aug. a.s. bereikt zijn, aangezien slechts tot dien datum de kiellegging voor de eerste vijf cruisers van het Amerikaansche kan worden uitgesteld. In marine- en diplomatieke kringen g;- .ooft men evenwel niet, dat de besprekingen tusschen generaal Dawes en de Engelsche regeering zoo ging, dat een vakbond van uitsluitend be- stenaarsvereeniging haar ontstaan van voor ruim 50 jaar. Ook heeft Toonkunst den stoot gegeven tot de oprichting der vereeniging voor Nederlandsche muziekgeschiedems, terwijl de jubileerende maatschappij in 1864 heeft opgericht de Nederlandsche Koorver- eeniging om de koorzang vooral den kerke- lijken, tot grootere ontwikkeling te brengen. Na geconstateerd te hebben, dat Toonkunst een behoorlijken staat van dienst kan over- leggen, liet spr. uitkomen, dat tal van wen- sclien nog niet in vervulling zijn gegaan. Spr. dacht daarbij allereerst aan de verlan- gens ten aanzien van de muzikalen ontwik keling van de Nederlandsche jeugd. Het zangonderwijs op de lagere scholen laat al- aai uawts en uc les te wenschen over. Daarin zal eerst verbe- vlot zullen verloopen, dat de tering komen, wanneer dit onderwijs wordt bouw der eerste vijf Amerikaansche kruisers er door voorkomen zal kunnen worden. te bij de werking van de vulkaan aanzienlijk is toe genTmen De lavastroom, welke u.t den klem sten kegel stroomt, is 20 meter breed en dert twee meter per Z!1 J, Lmen Helledal en splitst zich dan in twee a waarvan da eeV naar TrnigMtot andere, die over de lava vani 1906 loopt, reeo het lavaveld van Laposecchie bereiktt neen De uitbarstingen zijn geweWig. zoowel de kracht als de hoeveelheid gloeiend gesteen te betreft. Nadere berichten Uit Napels wordt gemeld, dat de lava stroom. die tengevolge van de uitbarstin e^ van de Vesuvius ontstaan is, gisteravond het gehucht Campitello .bereikte. Kort gi dernacht bereikte de stroom het waterreser voir van Terzigno, dat gedeeltelijk werd ver- De inwoners van laatstgenoemJe P|aats ontruimden in goede orde hun der leiding van de plaatselijke auto N Un De bezittmgen werden op vrachtautos weggevoerd. De militairen verleenden hulp_ Vele toeristen zijn naar het gebied der Vesuvius gekomen en bleven gedurende der geheelen nacht het scliouwspcl van de erup- ties gadeslaan. Verwacht wordt dat de uit barstingen in den loop van heden geheel zul len ophouden. GRIEKENLAND. DE ONTVOERDE POL1TICI. Hun schakers veroordeeld. Verleden jaar, juist in den verkiezingsstrijd, iijn de candidaten voor de Kamer Mel as en Milonas in den omtrek van Jani^ door r°°; vers ontvoerd. De rechtbank op Korfoe heeft thans de gebroeders Skoembi en vijf medc plichtingen aan de ontvoenng veroordeeld en wel de drie aanvoerders tot levens ange ge- vangenisstraf en de overige tot lichtu e VaVolge?strdenn'Atheenschen correspondent van de Times is men in den Epirus over dit vonnis niet te spreken, daar men he veel - zacht vindt Te Janina heeft de bevolking in betoogingen aan haar ontevredenheid uiting uegeven De roovers moeten nog voor andere bedrijven terecht staan en men verwacht nu, dat de behandeling daarvan aan een andere rechtbank. ja misschien wel aan den Areopa gus den Hoogen Raad te Athene zal wor den opgedragen. ZWEDEN. VORSTELIJK GESCHENK VAN NOORSCH GEZANT. L.andpoed voor kroonprins Olaf De Noorsche gezant te Parijs, Wedel T lsberg, heeft koning Haakon telegrafisch zi.ii landgoed Skaugum op tien K M. alstand van Oslo, als huwelijksgeschenk aangeboden voor kroonprins Olaf en zijn gemalin Martha, aldus de Tel. E>e koning en de kroonprins hebben telegrafisch geantwoord. „Wij danken u hartelijk voor het groote, edelmoedige aanbod. dat wij met warme dankbetuigingen aanvaarden''. Skaugum is een groot landgoed. gelegen aan een fjord met prachtig uitzicht op c\> hoofdstad en het fjord. Het verblijf bevat 15 vertrekken, door Fransche architecten ont- worpen en in stijl Lodewijk XIV en XV inge- richt Op het landgoed zijn verder 60 koeien en 8 paarden aanwezig. AMERIKA. WEER EEN BRAND IN EEN ZIEKENHUIS. Te Chicago is het algemeene ziekenhuis. dat vier verdiepingen telt, door brand ver- nield. Volgens de eerste berichten is men er in geslaagd alle zieken in veiligheid te bren gen. De zieken werden deels langs de trappen, aeels lang de brandladders naar buiten ge- bracht. De brand moet in de wasscherij van het ziekenhuis zijn ontstaan. Ds. mr. J. L. N. Zillinger Molenaar Warmenhuizen komt voor op het zestal de herv gem. te Oudkerk (Fr.) Na herhaalde oproepingen heeft zich voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare school te Schagen slechts een solli- citant aangemeld. Ds. A. F. Krull, predikant bij de Herv. Gemeente te Rotterdam, zal tegen September emeritaat nemen. Hij staat sinds 1907 ter plaatse, en is in 1894 predikant geworden, te Zeerijp. Voorts heeft ds. K. resp. te Mij- dracht, Alkmaar en Scheveningen gestaan. REMONSTRANTSCHE BROEDER- SCHAP. De zitting van den tweeden dag der verga- dering der Remonstr. Broederschap is gister morgen te Haarlem begonnen met een aan bod van de remonsr. gemeente te Meppel om het volgende jaar, tevens de viering van he. vijftigjarige bestaan der gemeente. de alge meene vergadering te ontvangen. Vervolgens kwamen de officieele commissieverslagen aan de crde. Bij deze gelegenheid bracht de Com- missie voor de Verstrooiden een moeilijkheid ter sprake van sommige ver-wonende leden van oremeenten die haar ressort mtbreiden to. een kring buikn het gebied der plaatselijxe gemeenten. De commissie gaf in overwegmg, in het vervclg het belang van deze leden in het oog te houden en te overwegen of zij, indien hun plaats van inwoning niet grenst aan die van de gemeente waar zij gevestigd zijn, vrijheid hebben om zich ook aan te sluiten bij de ver strooiden. De Societeitscommissie zag be zwaar tegen het invoeren van exceptioneele toestanden, maar beloofde wel, dit belang verder te zullen blijven overwegen. Aan de orde was een voorstel van de ge meente Rotterdam om eenige veranderihg te brengen in de z.g. automatische overschnj- ving"van verhuizende gemeenteleden. Naar aanleiding van een ongunstig prae-advies van de Societeitscommissie verlclaarde Rotterdam bij monde van dr. E. C. Hooykaas, bij be- houd van haar inzicht het voorstel thans terug te nemen. Daama kreeg dr. L. J. van Hoik, predi kant te Utrecht, het woord voor zijn lnleiding tr.t een onderlinge bespreking over De een- heidsbeweging der Chr. Kerken. opgedragen aan onderwijzers vak- of klasse- onderwijzers die niet alleen eenige theo- retische kennis hebben opgedaan op het ge bied der muziek, maar die ook practisch het bewijs hebben geleverd, dat zij muzikaal ont- wikkeld zijn, kunnen zingen en kunnen leeren zingen. Het behoeft geen betoog, dat onze maatschappij niet bij machte is deze verbe- tering aan te brengen. Dat is het werk van de regeering en van den wetgever. Wij kunnen niet anders doen dan deze autoriteiten ken- baar maken, dat de muzikale ontwikkeling van ons volk tot schade onzer beschaving ver- waarloosd wordt, en de middelen aangeven, hoe daarin verbetering kan worden, aange- bracht. Moge de commissie, waarin ook de inspecteurs van het onderwijs zitting heb ben en op wier gewaardeerde medewerking wij hopen te mogen rekenen, hare beschou- wing spoedig in een rapport vastleggen, en mogen regeering en parlement deze voor- stellen verwezenlijken. DE ZUIDERZEEWERKEN. Drankverkoop Het Tweede Kamerlid de heer Gerhard heeft aan de ministers van Binnenl zaken en Landbouw, van Arbeid, H. en N. de volgen de vragen gesteld: Hebben de ministers kennis genomen van de noodlottige gebeurtenis, welke volgens de dagbladberichten heeft plaats gevonden op Wieringen, onder arbeiders, verbonden aan de Zuiderzeewerken? Zoo ja, is dan bij on- derzoek gebleken, dat de mogelijkheid van drankmisbruik hiervan de oorzaak is? Is het dan niet dringend noodig, dat, hetzij door een volstrekt verbod van drankverkoop, het zij door andere maatregelen, afdoende be- strijding van het drankgevaar worde bewerk stelligd? (Waarschijnlijk had de heer Gerhard hier het bericht op het oog, waarbij gemeld werd, dat op Wieringen iemand was doodge- stoken. Wij hadden dat bericht ook opgeno- men, maar den volgenden dag werd ons, zooals wij ook meldden, medegedeeld, dat van het geval op Wieringen zelf niets bekend was. Red. Alkm. Crt.) EERBIED VOOR EEN ZORGZAME MOEDER! Het verkecr stopt voor een eendenjamilie. De Haagsche Crt. vertelt: Op een der drukke verkeerspunten in onze stad, de overgang bij het Hobbemaplein naar de Transvaalbuurt was dezer dagen een on- gewoon schouwspel waar te nemen, dat feite- lijk een gevo-lg is van de hevige koude die de- zen winter mensch en dier gepijnigd heeft Tot recht begrip van het gebeurde moeten we dus met ons verhaal even teruggaan naar die koude dagen, toen een wilde eend een toe- vlucht zocht in een kolenschuur in de on-mid de instelling van plaatselijke dienstcommis- sies voor georganiseerd overleg; alsnog over- gangsbepalingen vast te stellen voor de kler- lcen die volgens het „Ambtenarenbesluit be- lastingdienst" niet tot rijksklerk benoembaar zijn; de regeling van de vergoeding van reis- kosten te herzien in dien zin, dat bij het met goed gevolg deelnemen aan alle examens aan ambtenaren vergoeding van reiskosten wordt verleend; maatregelen te treffen opdat de ambtenaren van den actieven dienst die aan het verlicht examen voor ontvanger heb ben voldaan, voordeel kunnen trekken van de verworven kennis door benoeming tot com mies; en eenige wijziging te brengen in het dienstreglement voor ambtenaren van den liniedienst aan de landzijde. GEDENKPLAAT JUBILEUM KONINGIN- MOEDER. De bronzen gedenkplaat aan het 50-jarig feest van de koninginmoeder, welke het ge- meentebestuur den lOen Januari aangeboden is door het Haagsch comite 1929, is voorloo- pig aangebracht in de hal van het gebouw Javastraat 16 in de residentie. BROEDERSCHAP DER NOTARISSEN De uitgifte der Zuiderzeegronden. De jaarlijksche algemeene vergadering van de Broederschap der Notarissen in Neder land zal 26 en 27 Juni a.s. te Groningen ge houden worden in de societeit „De Harmo- nie". Prof. mr. dr. H. W. C. Bordewijk te Gro ningen en dr. S. E. B. Bierema, lid der Twee de Kamer, zullen op die bijeenkomst hun prae-adviezen uitbrengen over: „De uitgifte van Zuiderzeegronden na de drooglegging" STAKING TE IJMUIDEN GEelNDIGD. De staking van het sleepbootpersoneel in de visschershaven te IJmuiden is gistermld- dag opgeheven, daar de directie zich bereid verklaarde de eischen der stakers in te willi- gen en een collectief contract af te sluiten. De plechtigheid heeft een zeer rustig en indrukwekkend verloop gehad. „NEDERLAND"-EXPRESS. De speciale trein, die met post en passa giers in aansluiting op het m.s. „Christiaan Huygens" van Genua vertrekt, zal Donder- dagmorgen 6 Juni te 11.20 van daar ver trekken. Aankomst Vrijdagmorgen 7 Juni te 8 57 te Arnhem, 9.46 te Utrecht, 11 te Den Haag (S.S.-station), 10.25 te Amsterdam (W.P.), 10.41 te A'dam (C.S.) en 11.12 te Rotterdam (Maasstation). BRANDEN. De boschbrand (e Oisterwijk, In verband met de berichten aangaande den boschbrand, die in de gemeente Oisterwijk heeft gewoed, deelt de burgemeester dier ge meente mede, dat bedoelde boschbrand 56 HA. dennenbosch en 14 H.A. heide heeft vernield, gelegen tusschen de Jozephoeve en de gehuchten Balsvoort en de Logt. De brand brak uit op het grondgebied der ge meente Haaren onder Balsvoort. De bosschen, welke particulier bezit zijn, liggen op bijna een uur gaans van de Gemul- lehoeken af. Zij maken geen deel uit van de 400 H.A. bosschen, welke behooren aan de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonu menten in Nederland. KORTE BERICHTEN. Prins Hendrik, voorzitter van het Ne#. Roode Kruis, heeft de hoogste onderschei- ding ontvangen, welke door het Esthlandsche Roode Kruis verleend wordt. Maandagmiddag is de 7-jarige W. van Leeuwen bij het bloemenplukken aan den Graaf Florisweg te Gouda te water geraakt en verdronken. EEN DRIJVENDE DOODKIST. De scheepvaartinspectie te Rotterdam heeft aangehouden het Italiaansche stoomschip Axel, komende met een lading spiritualien van de Oostzee. Het schip bleek onzeewaar- dig te zijn en was zonder reparatie niet mee-.' uit de Rotterdamsche haven te trekken. 't Ligt thans in de Entrepothaven. Het schip heeft een Duitsche bemanning. KESSLER OVERLEDEN. De heer Otto Kessler, die bij een auto-on geluk tusschen Kledoeng en Wonosobo beide beenen gebroken heeft, is in het ziekenhuis te Djocja overleden. BROEDERSCHAP VAN I COMMISSARISSEN VAN POLITIE. Zaterdag vond te Amsterdam de 46ste al gemeene vergadering der Broederschap van Commissarissen van Politic in Nederland plaats, onder voorzitterschap van den heer A. L. van Beusekom, commissaris van politie te Hilversum. In den namiddag werd deze vergadering gevolgd door de Landelijke vergadering van Commissarissen van Politie in Nederland, waaraan een groot aantal commissarissen van politie, herkomstig uit alle deelen van ons land, deelnam. Verschillende prae-adviezen waren uitge bracht. HET EEUWFEEST VAN TOONKUNST. Het eeuwfeest van de maatschappij tot be 1UKUSU,UU, vordering der toenkunst, is hedenmiddag in- jjj=k nabijheid van het Hobbemaplein. Het gezet met een plechtige bijeenkomst, n 1 de deU.jke naD^neiei v l^ honderdste alg.tneene vergadering in de auia der gemeenteuniversiteit. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de heer H. A. M. Waszink en vele anderen ge- noodigde autoriteiten, alsmede verschillende buiteniandsche gasten uit Amerika, Belgie, Duitschland, Engdand, Frankrijk en Oos- tenrijk woonden de feestvergadering bij. Uc feestrede werd uitgesproken door den voorzit ter van Toonkunst, ihr. mr. dr. van B.re- steyn, die en terugblik wierp op den afge- loopen weg, waarop hij zich rekenschap gaf van de wijze waarop de jubileerende maat schappij de op haar genomen taak heeft ver- vuld. Spreker herinnerde er aan dat voor honderd jaren een aantal muziekliefhebbers in het gebouw Tecum Habiba aan de Heeren- gracht 243 bij^enkwamen. Zij waren door den Rotterdamschen conrector van het gym nasium A. C. G. Vermeulen bijeengeroepen en stichtten in deze bijeenkomst de thans ju bileerende maatschappij. Op den voorgrond werd gesteld het aan- moedigen der compositie, door prijsvragen en uitgeven der werken. In de tweede plaats zou „het onderwijs een ond rwerp van blij- vende zorg zijn". De instandhouding of op richting van goede concerten en in het bij- zonder van Zangvereenigingen volgde dan, terwijl tenslotte de groote nruziekfeesten, waaraan de leden van alle afdeelingen zoo mogtlijk ieder jaar zouden medewerken, de trekpleister zouden zijn voor het publiek om lid der maatschappij te worden. Spr. wees op de beteekenis van Toonkunst voor de muzi kale ontwikkeling van ons volk en de invloed SNEEUW EN VORST! Wolff meldt uit New York, dat het Maan- iag, sedert het bestaan van het meteorolo- gisch instituut aldaar, de koudste Junidag was. In den 6mtrek van Boston, waar drie dagen geleden verscheidene menschen tengevolge van de hitte zijn overleden, sneeuwde het Maandag! Uit verscheidene streken wordt vorst gemeld. ACHT NEGERINNEN VERDRONKEN. Een Reuterbericht meldt dat bij Beaufort, in Zuid-Carolina, achte negerinnen verdron ken, doordat een negerin, doordat zij zich verhief, het bootje v/aarmede zij de rivier overstaken, deed kantelen. HOOVER S NIEUWE VOORSTELLEN INZAKE DEN VLOOTBOUW. OmDent den inhoud van de nieuwe vloot- voorstellen. die de nieuw-benoemde ambas- sadeur der Ver. Staten in Engeland, generaal Dawes, de Engelsche regeering zal over arme beest was uitgehongerd vriendelijk onderdak. De beheerder van de schuur zorgde op voorbeeldige wijze voor zijn arme gevederde patient, die als huis-genoot werd verzorgd. En de vriendelijke verpleger bleef dat doen en at zijn nieuwste huisgenoote niet op, toen deze dik en vet geworden was. Het eendje had een keurig nestje, werd van alle kanten vertroeteld en voelde zich „thuis". Zoo ging het eenigen tijd, totdat het voorjaarszonnetje zich vertoonde. De natuur sprak. Moeder eend werd haar baas tijdelijk ontrouw en knoopte betrekkingen aan met een mannetjes-eend. Op gezette tijden" zocht zij haar vriendelijk tehuis op en legde in een beschut hoekje achtereenvo-'gens een dozijn eieren. De bezorgde gastheer liet de licht- blauwe eieren rustig liggen en toen het aan tal volgens moeder-eend voldoende was, zette zij zich daarop neer en na een week of drie zagen twaalf kwekkende waterbewoners het levenslicht. En toen sprak het instinct en deed zich de behoefte naar water gevoe'en. Ma een paar dagen taxeerde moeder-eend haar kudde en vond ze blijkbaar wel in staat den grooten tocht te aanvaarden. Er moest water komen, de overvette vleugelties moesten worden af- gewasschen en in plooi gebracht. Dies trok de bezorgde moeder de stoute schoenen aan, kwekte het dozijn bij elkaar, dat zich met moecier aan het hoofd een voor een achter elkaar opstelde en een dezer dagen kon men op het Hobbemaplein -en angstige moeder met haar kroost over de openbare ftHlv ..MB straat zien wandelen. Auto's, trams, wielrij- die van haar is uitgegaan. Aanvankelijk had cjerSi kortom alles stond stil. Het was of een VERDUBBELING VAN GESLACHTS- KERNEN. Naar het Hbl. verneemt, is het aan dr. W. E. de Mol, den erfelijkheidsonderzoeker ge bleken, dat het door experimented ingrijnen mogelijk is, bij Hyacinthus romanus en Hyacinth us Webbianus (resp. Bellevallia romana en B. Webbiana) stuifmeelkorrels te doen ontstaan, die twee- en viermaal zoo groot zijn, als de gewone. Daarmee worden dan tevens de bevruchtingskernen dubbel of vier maal zoo groot, hetgeen berust op het feit, dat de aantallen chromosomen verdub- beld, resp. verviervoudigd worden. Dit feit is daarom van zooveel beteekenis, omdat hier geexperimenteerd is met onver- dacht wilde planten. Dr. de Mol heeft deze planten reeds jaren zelf in cultuur. Het argument, dat men dikwijls tegen De Mol's proefnemingen met hyacinthen, tulpen, narcissen, enz. heeft ingebracht, n.l. dat hier gewerkt was met objecten, die reeds eeuwen in cultuur zijn en die dan geen zuiver beelrt geven van den omvang en de beteekenis, welke De Mol er aan toekent, wordt hiardoor geheel of zoo goed als geheel ontzenuwd. De verdubbelde en verviervoudigde stuifmeelkor rels zijn uiterlijk in niets te onderscheiden van de normale, enkelvoudige dan in hun afmetin gen. Talrijke kruisingsproeven, in de eerste plaats verricht met hyacinthen, hebben her- haaldelijk aan het licht gebracht, dat de groo tere stuifmeelkorrels in staat zijn, te bevruch- ten. Er behoeft dus geen twijfel te bestaan, dat er langs dezen weg een middel ontdekt is om doelbewust tot nakomelingen te komen, ge kenmerkt door een hooger aantal chromoso men in de celkernen. Deze nakomelingen on derscheiden zich docrgaans, doordat zij veel grooter en steviger zijn en doordat zij na ver- dere geslachtelijke vermenigvuldiging aanlei ding kunnen geven tot grootere verscheiden- heid. men met groote moeilijkheden te kampen bij het geven van grootere uitvoeringen; geen concertzalen, geen geoefende koren. De bestu- ren dr maatschappij hebben aanstonds deze gebreken gevoeld en de hand aan de ploeg gestagen. Spr. bracht bij deze gelegenheid gaarne een eeresaluut aan de drie mannen, die ieder op een der kwarteeuwen van het bestaan der maatschappij hun stempel heb ben gedrukt; aan Vermeulen, die de maat schappij in het eerste kwarteeuw door de kinderziekten heeft heen geholpen; aan Heye, die tal van onderwerpen heeft tcrhand men in het tweede kwartaalen aan Daniel de Lange, die zelf musicus van beroep, zich vooral in het derde kwartaal heeft geintres- seerd. Spr. ging na de werkzaamheden van Toonkunst op het terrein van het onderwijs, voor de organisatie van een goede bibliotheek en verder hare bemoeienis met de uitgaye zoowel van oude als van moderne composi- ties. Ook wees spr. op het vraagstuk van het dilettantisme, dat de aandacht der Maat- ieder dit ongekend schouwspel direct door- zien had en het talrijke publiek stond zwij- gend en met open mond te staren. Onophou- de1 ijk keek de trouwe moeder om en „telde haar discipelen, tot eindelijk de Herman Cos- terstraat was ber kt. Onder de afrastenng door te kruipen was het werk van een oogen- blik en kort daarop streek de moeder met haar kroost in het kleine vijvertje dat zich daar bevindt, neer De tocht was volbracht. Het verkeer ging ziin gewonen gang weer en een luid gesnater van de trouwe moeder en vroolijk gepiep van het kleine goedje, vci- tolkten den dank van deze gevederde vrien den. GEORGANISEERD OVERLEG VOOR BEL ASTING AMBTENAREN. In de vergadering van de Bijzondere com missie voor georganiseerd overleg voor d dienstvakken der directe belastmg enz. en der registratie enz. werd besloten den minister j van DE LANDARBEIDERSSTAKING. IN HET OLDAMBT. Na de relletjes te Finsterwolde. Nadat Zaterdag te Finsterwolde de ge- rechtelijke schouwing van bet lijk van E. Si- mens was geschied door dr. Mieremet, heeft Maandag aldaar de begrafenis plaats ge had. De burgemeester had vergunning ge geven, dat ieder den lijkstoet kon volgen, op Voorwaarde, dat men na afloop rustig uiteen zou gaan. De moderne Landarbeidersbond had het verzoek gedaan dat bij de begrafenis geen nMitie-vertoon zou plaats hebben. Ook aan dat verzoek is voldaan en polil e of mare- cliaussee hebben zich noch op den weg naar de begraafplaats, noch bij de groeve of tij- d?ns het vertrek van den stoet laten zien. Naar schatting hebben ongeveer 1000 per- sinen den overledene naar zijn laatste rust- i»'aats gevolgd. Aan het graf werd namens het N. V. V. het woord gevoerd door het Kamerlid Hiem- Financien te adviseeren, over te gaan tot stra. (Niet-Officleel). 450ite STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag S Juni. Se Klasse. lSe LiisL Hooge priizen: 20273 1 SO.OOO.— 1404 4847 19746 1000.— 4944 5606 14064 14233 15000 15726 400.— 671 9902 17809 19285 200 1284 2153 2367 4617 6450 6851 8403 10832 11531 11634 13737 17945 18129 100 PrlUen van f 70.— 33 119 138 192 237 330 380 980 1080 108* 1126 1216 1372 1410 1587 1879 1956 1986 2044 2068 2249 2289 2447 2502 2591 2765 2815 2823 2833 3015 3133 3204' 3217 3225 3445 3554 3612 3788 3838 4084 4265 4268 4.390 4397 4421 4548 4736 4742 4758 4849 4861 4S82 4893 499$ 5005 5018 5088 5261 5289 5350 5363 5403 5559 564» 5676 5747 5964 6036 6074 6076 6137 615T 6177 6185 6386 6448 6452 6517 6633 671T- 6780 7113 7134 7209 7326 7417 7506 7514 7634 7902 8111 8189 8200 8267 8459 8554 8577 8608 8609 8655 8787 S822 8831 8866 8885 8898 8943 8960 8984 9009 9039 9050 9144 9341 9345 9415 9438 9476 9573 9724 9880 9914 9979 10018 10227 10288 10341 1043S 10596 10602 10609 10738 10771 10779 10809 10865 11047 11272 11366 11448 11478 11702 11726 11753 11833 11834 11845 11952 11969 12222 12418 12567. 12607 12623 12663 12738 12842 12899 12980 13007 13052 13080 13265 13303 13421 13521 13592 13676 13698 13699 13746 13752 13894 13942 14002 14276 14450 14544 14617 14638 14760 14821 14841 14865) 14883 14934 14975 15144 15327 15620 15624 15759 15859 15S96 16043 16097 16146 16255 16281 16310 16422 16451 16469 16526 16592 16614 16616 16666 16713 16878 16928 17612 17040 17047 17151 1723J 17623 17631 17684 17712 17856 18033 18140 18201 18203 18241 18285 18317 18354 18366 18425 18626 18686 18796 19002 19007 19015 19055 19138 19153 19392 19578 19707 19820 20051 20279 20312 20342 20348 20417 20894 20985 NlETEN: 60 63 293 365 20085 20152 20183 20738 20816 20S3f .v "-""W t 26 281 409 610 918 1048 1302 1471 1983 2329 2577 2838 3186 3327 3509 3904 4045 4364 4636 4884 5054 5302 5503 5695 5888 6098 6434 6866 7066 7262 7547 7716 7947 8156 8356 8533 8924 9150 9357 9650 9928 27 286 461 633 922 1066 1308 1478 1999 2368 2578 2842 3194 3359 3519 3975 4125 4385 4644 4950 5056 5308 5518 5711 5899 6116 6453 6868 7093 7265 7551 7743 7983 8160 8376 8568 8941 9159 9405 9749 9933 24 268 382 574 906 1021 1290 1463 1947 2157 2560 2817 3183 3310 3471 3900 4026 4359 4615 4872 5029 5224 5501 5689 5887 6085 6425 6848 7058 7211 7461 7676 7936 8134 8348 8514 8880 9126 9346 9915 9928 9933 9954 10032 10083 10084 10102 10123 10157 10167 10202 10206 10224 10270 10281 10307 10314 10317 10321 10365 10483 10487 10523 10598 10601 10607 10629 10660 10704 10789 10796 10817 10827 10835 11587 11599 11608 11615 511 694 962 1108 1334 1479 2010 2427 2614 2852 3196 3377 3615 2010 4160 4410 4763 4961 5117 5312 5521 5748 5919 6291 6557 68S1 7124 7294 7552 7788 7996 8162 8386 8699 8951 9170 9428 9766 515 753 974 1135 1349 1522 2020 2445 2625 2874 3200 3406 3740 2020 4190 4423 4777 4977 5126 5325 5621 5758 5920 6309 6659 6892 7137 7322 7606 7805 8000 8187 8420 8753 9048 9189 9496 9770 102 366 518 777 990 1141 1417 1742 2043 2454 2684 2875 3244 3411 3794 2043 4224 4502 4806 4989 5128 5328 5648 5822 5954 6332 6661 6904 7149 7395 7618 7807 8074 8272 8464 8793 109 367 569 822 1010 1243 1458 1822 2095 2512 2752 2909 3280 3412 3876 2095 4283 4528 4823 5013 5136 5364 5680 5840 6007 6362 6678 6952 7181 7429 7639 7885 8103 8311 8581 8800 9066 9193 9515 9813 9090 9208 9541 9842 254 376 570 847> 1017. 1251 1462 1907 2118 2521 2764 2915 3301 3452 3890 2118 4292 4537, 4862 5027 5175 5408 568S 5863 6017, 6413 6689. 6992 7209| 7448 7657 7905 8105 8323 8511 8828 9113 92 IS 959S 9874 10101! 10237 10443 10643 1085S 1108li 11768 11815 11881 12042 12168 12172 12277 12294 12354 12525 12552 12579 12942 12950 12969 13104 13113 13121 13352 13373 13412 13602 13609 136U 13830 13840 13891 13962 13993 14013 11956 11497 11618 11627 11959 11971 11498 11664 1167* 11979 1203JI 12204 12205 12245 12249 12425 12427 12469 12507 12665 12705 12763 12970 12972 12991 13143 13151 13161 13438 13471 13475 13723 13727 13762 13907 13910 13922 14063 14074 14081 14141 14159 14166 14225 14283 14298 14333 14335 14337 14370 14402 14560 14655 14676 14713 14740 14742 14785 14867 IS 14921 14937 14987 15015 15056 15061 15090 15100 151Q4 15224 15251 15258 15287 15550 15557 15576 15737 15744 15796 16053 16058 16063 16408 16420 16602 16632 16745 16970 17253 17500 17708 18028 18194 18482 18672 18881 19240 19417 19634 19811 20065 19642 19813 20100 20297 20332 20557 20571 20779 20784 20960 20973 16421 16683 16802 16829 16990 17046 17262 17308 17529 17535 17740 17808 18064 18086 18196 18304 18500 18515 18683 18758 18915 18917 19244 19453 19434 19472 12770 12994 13270 13542 13772 13937 14102 14320 143^ 14563 146 14S22 1485? 15030 1J5O50 B15154 15175 15201 15304 15320 15371 15421 15617 15628 15652 1565T 156M 15822 15830 15882 15935 ln9« 16128 16167 16208 16238 16300 16430 16497 16506 16549 165^ 16693 16700 16723 16736 167« 16871 16936 1694*. 17218 17228 1724* 17419 17435 174» 17644 17653 17831 17926 18138 18145 8342 18394 16863 16870 17052 17136 17311 17375 17583 17620 17810 17830 18100 1810J 18305 18320 18517 18820 18938 18288 19480 18533 18550 18553 18828 18837 18845 19005 19056 19088 19332 19361 19380 19540 19558 19559 19705 19720 19752 19814 19825 19866 19973 19991 20125 20130 20T33 20197' 20258 20408 20466 20485 20501 20508 20588 20620 20633 20661 20711 20793 20823 20906 20911 20919 20998 19685 19701 209)4 Kl., 14 Hist: 1319P mo«t zifn litW I*—/ Oil UllV I I

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7