DAOBLAO VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Honderc sen en aertlgste laarganp Dagelijksch overzicht. No. iSi Dit nammer oestaat alt 2 bladen. 1929 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs bij voornitbetaling pei 3 maanden voor Alkmaar 2.—, franco door bet geheele Rljk J 2.50. Afzonderlijke en bewljsnnmmen 5 cents. PRIJS DER GEWONE AD VERTENTIEN Per regel 0.25, bi] groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrnimta. Brleven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrnkkerlj vfh, HERMs COSTER ZOON, Voordam C 0. Dlrecteori C. KRAK. DOADEKUAG Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redacfte 33. Postqlro 37060. Hooldredacteu: TJ. N, ADEMA. 6 Jl Yl NA DE ENGELSCHE VERKIEZINGEN. De nieuwe regeering. Enkele namen van nieuwe ministers. De arbeiderspartij eigenlijk libe- raal? Zoo zal dan Ramsay MacDonald, de lei- der der arbeiderspartij in Engeland, trachten, ;een nieuwe regeering te vormen. Het spreekt van zelf, dat men zeer nieuws- gierig is, te weten, wie de verschillende mi- nisterplaatsen zullen innemen. Verschillende personen worden reeds genoemd, maar "MacDonald zelf zwijgt nog in alle talen. (Men verwacht, dat de lijst van ministers niet voor Zaterdag bekend zal zijn. Nu kan men we' met eenige zekerheid een enkelen minister in het nieuw te vormen kabi- net noemen, al is het dan ook met eenige reserve. Zoo loopt het gerucht, dat Lord John Sankey in het nieuwe kabinet tot lord- kanselier za! worden benoemd, terwijl Snow- den als kanselier van de schatkist wordt ge- doodverfd. De Manchester Guardian sehrijft over de- zen laatsten persoon: Het belang van het kanselierschap der Schatkist kan in dit parlement nauwelijks overschat worden. Volgens de Manchester iGuardian, is het twijfelachtig of iemand ge- flukkiger dan Snowden het besef van econo- (imie vereenigt met den socialistischen aan- drang om ruimschoots uit te geven, wanneer 'ruimschoots uitgeven noodzakelijk is. In de hoogste mate onzeker is Buitenlandsche Za- ken, waar men Henderson vaak voor ge noemd ziet, maar waar volgens anderen Tho mas mee zal gaan strijken, en waarvoor ook telkens weer Lord Cecil opgeworpen wordt. (Wat Uncle Arthur" (n.l. Henderson) be- treft, iedereen is evenzeer overtuigd van zijn rechtschapenheid als van den geringen glans (zijner intellectueele gaven. Die bezat ook Chamberlain niet, maar wij hebben dan ook gezien, dat zij aan Buitenlandsche Zaken on- mogelijk gemist kunnen worden. Thomas heeft verstand genoeg, maar is in dezen toch een te zeer onbekend element om eenige posi- tieve verwachting te rechtvaardigen. Wat Lord Cecil aangaat, deze heeft welis- waar gezegd, dat de kiezers moesten stem- men op degenen, die een ernstige Voiken- bondspolitiek steur.en, en dat kan van de li- beralen en de arbeiderspartij zeker met meer grond gezegd worden dan van de conserva- tieven, maar het is toch wat anders om aan te nemen dat hij daarom ook lid van het kabi net uit de arbeiderspartij zou willen worden, gesteld dat MacDonald daartoe zou willen jovergaan. Verondersteld wordj trouwens ook, dat MacDonald, naar gehoopt en verwacht wordt, niet weder de te zware combinatie van dezen post met het eerste-ministerschap aan- durft, en zich buitenlandsche zaken toch zeer zal blijven aantrekken, en dat een persoonlijk- heid aan het Foreign Office die zich daar met de gewenschte onafhankelijkheid zou wil len doen gelden, moeilijke oogenb'ikken zou kunnen krijgen. De Manchester Guardian hoopt dat men Cecil in ieder geval zal ge- bruiken als vast vertegenwoordiger van Gr.- Brittannje in den Bond te Geneve of tenmin- ste bij zulke geval'en als maritieme ontwape- ningsconferenites e.d. Men verwacht, dat MacDonald zijn lijst niet voor Vrijdag voile- dig zal hebben. In de kringen dcr vakvereenigingen maalct men zich verder eenigszins ongerust dat het kabinet ditmaal allies bij elkaar veel meer dan den vorigen keer den indruk zal maken van voor een groot gedeelte uit de intellectueele middelklasse samengesteld te zijn, en dat de leiders der vakvereenigingen daarbij te kort zouden schieten. Het gaat voor hen nog om de vraag: politicus of vakvereenigins'sman Bliikt de veronderstelling dat MacDonald zich nu meer van intellectueelen bedienen zal, juist, dan wint ook de meening aan recht- vaardiging, volgens welke de arbeiderspartij, zooals zij zich aan haar verkiezingsprogram gebonden heeft, eigenlijk niet veel meer dan een liberale verbonden partij is. Buiteniand VREDESVERDRAG. DE HERSTELBETALINGEN. Parijsche persstemmen. De meeste bladen geven een overzicht van ie tusschen de deskundigen gehouden bespre- kingen en van de gebeurtenissen, die tot overeenstemming tusschen de Belgen en de andere deskundigen leidden inzake de mar- kenkwestie. Dc Echo de Paris sehrijft, dat de Belgische deskundigen hebben getracht, hun eisch te handhaven, dat de Duitsch-Belgische markenovereenkomst tot stand moest zijn ge- komen voor de Belgen tot het onderteekenen van het rapport van de deskundige overgin- gen. De meeste geallieerde deskundigen wa- ren echter niet te vinden voor dezen Belgi- schen eisch, te meer, daar Engeland geen ver- plichting tegenover Brussel wilde aangaan. De Echo de Paris zegt voorts te weten, dat >gen het laatst van Juli een diplomatieke conferentie te wachten is, welke waarschijn- lij'c evenals die van vijf jaar geleden, weer te Londen zal worden gehouden. De Petit Pari- sien sehrijft, dat dr. Schacht' met deze rege- ling tevreden kan zijn. De conferentie ein- digt geenszins, zooals dr. Schacht misschien oorspronkelijk gevreesd heeft, met een voor- schrift van de geallieerden. Volgens het Journal hebben de Belgische deskundigen angstvallig en nauwkeurig laten vastleggen, dat de verplichte overeenkomst als een inter- nationale overeenkomst door den Rijksdag geratificeerd zal worden. Men hoopt thans het definitieve eindrapport der deskundigen Donderdag aan een voltallige zitting van de comimissie van deskundigen te kunnen voor- leggen. In de Matin sehrijft Jules Sauerwein, dat de Belgen, gesteund door de moreeie hulp van Frankrijk, eigenlijk niet hebben toe- gegeven, doch ten opzichte van de betalings- cijfers eigenlijk toegeeflijker zijn geweest dan eenige andere schuldeischer van Duitschland. De door Duitschland aan Belgie te beta- len bedragen zullen aangepast worden aan het plan-Young en op denzelfden grondslag worden opgebracht. Bij het herzien van het eindrapport zal men zijn best doen om den omvang van zeventig pagina's terug te bren- gen tot veertig. De arbeid van de deskundi gen beteekent de voortzetting van het onder- houd van Thoiry tusschen Stresemann en Briand. Beiden hebben zich indertijd tot het oplossen der geheele kwestie bereid verklaard en het oog gehad op een gedeeltelijke mobi- lisatie van de Dawes-obligaties. Een ver- loop van meer clan twee jaren heeft er toe meegewerkt, de Amerikaansche markt en het Amerikaansche publiek voor te bereiden op deze operaties. Het vraagstuk van de vergoe- dingen is thans definitief opgelost, eindigt Sauerwein. Thans kunnen en moeten de on- lerhandelingen over de ontruiming van het Rijnland geopend worden. Onderteekening der overeenkomst op Vrijdag. Het rapport van de Commissie van Des kundigen zal zeer waarschijnlijk Vrijdag a.s des middags te 12 uur geteekend worden. Verwacht wordt, gezien het officieuse ver- loop der onderhandelingen, dat de ondertee kening zonder bijzondere formaliteiten zal plaats hebben. De pers zal waarschijnlijk toegelaten worden. Over de publicatie van het rapport is nog niets bekend, doch het staat vast, dat deze te Parijs zal geschieden. Ook Belgie zal teekenen. Gisteren vonden te Parijs nog besprekin gen plaats in de sub-commissies van de Commissie van Deskundigen, in het bijzonder over de eentrale bank voor de internationale betalingen en over de leveranties in natura. Het staat thans vast, dat ook de Belgische deskundigen het rapport zullen teekenen. HET EINDRAPPORT DER DESKUNDIGEN GEREED. De deskundigen en een medewerker hebben gisteravond tot diep in den nacht gearbeid aan de voltooii'ng van het eindrapport der onderhandelingen. Men neemt thans als vast aan, dat het Vrijdag a.s. zal worden aangeboden. Bij het redactiewerk hebben zich nog enkele mee- ningsverschillen voorgedaan, die echter ge- makkelijk uit den weg geruimd konden worden. Volgens de New-York Herald heeft de sub- commissie Stamp een twee pagina's lang rapport aangenomen, volgens hetwelk bij eventucele regeling door de Ver. Staten tot vermindering der schulden aan Amerika ook Duitschland daaraan deel zou hebben en van de voordeelen daarvan zou profiteeren. De redactie-commissie heeft voorts den tekst ontvangen van de regeling voor de in ternationale betalingsbank. Volgens de Excelsior zal heden de laatste hand gelegd worden aan het eindrapport en zal het hedenmorgen in een plenaire zitting der deskundigen voorgelezen worden. Men verwacht morgen de publicatie. DEN HAAG CONFERENTIE-STAD? Het rapport des deskundigen is slechts een advies aan de regeeringen. Er zullen dus na de vaststelling van het rapport on derhandelingen tusschen de regeeringen over de definitieve regeling van het Vergoedings- vraagstuk en wat daarmee samenhangt moe ten plaats hebben. Waar de onderhandelingen dezer conferen tie der regeeringsvertegenwoordigers zullen plaats hebben zal nog moeten blijken. In een Parijsch bericht wordt het vermoeden uitge- sproken, dat men ook ditmaal gelijk inder tijd na de vaststelling van het rapport der commissie-Dawes te Londen zal bijeenko- men. Daarentegen wordt in berichten in ver schillende Duitsche bladen Den Haag ge noemd als plaats van samenkomst. CHINA. TSJANG EN FENG. De troepen van Feng teruggeirokken. Een telegram van den correspondent van de „Times" te Peking werpt eenig licbt op den huidigen stand van zaken in het noorden. Alle troepen van generaal Feng Joe Hsiang bevinden zich thans ten westen van Tsjenptsiau dat in de provincie Honan ligt op het kruispunt van den spoorweg van Peking naar Hankau en den Lunghai-spoor- weg. De spoorweg van Peking naar Hankau is wat het gedeelte dat in de provincie Honan ligt betreft, grootendeels bezet door generaa! Han Foe Tsjoe en andere generaals die tot voor kort onder Feng gediend hebben. Het voorloopig herstellen der vernielde bruggen maakt snelle vorderingen en binnen een week zal naar voorspeld wordt het doorgaand ver- keer PekingHankau hersteld zijn. Jen Hsi Sjan, de modelgouverneur van Sjansji, is naar zijn hoofdstad Taijoeanfo; teruggekeerd. Hij zou een samenkomst heb ben met Feng maar daarvan kan volgens laatstgenoemde niets komen daar de regee ring van Nanking zijn (Feng's)' aanhouding heeft gelast. Uit het telegram van den „Times"-corres- pondent blijkt ook hoe het nu eigenlijk zit met het buitenaf gaan van Feng en Jen. Jen heefi een voorstel tn dezen geest aan de regeering gedaan, doch zij schijnt er op dit oogenblik niets van te willen weten. De positie schijnt thans deze te zijn dat de regeering Feng alle gelegenheid geeft om zich zonder strijd te verwijderen. op enkele be- wegingen na zijn de regeeringstroepen geble- ven waar zij waren; de gebieden, door Feng ontruimd, zijn voor het meerendeel door de troepen van Han Foe Tsjoe bezet. Gepoogd wordt zoo mogelijk een conflict te vermijden, deels wegens de moeilijkheid van het financie- ren van een kostbaren veldtocht en deels we gens de onzekerheid van de uitwerking op de noordelijke militaristen van een aanval op Feng. DE ARRESTATIES VAN KUSSEN. Groote opwinding in Mandsjoerije. De reeds vermelde aanhouding door Chi- neesche militairen van den Russischen con- sul-generaal te Charbin en den Russischen directeur van den Chineeschen Oosterspoor- weg heeft volgens den correspondent van de Daily Telegraph" te Peking groote opwin ding veroorzaakt in Mandsjoerije. Het drie- tal was per trein op weg naar Moskou om er een diplomatieke conferentie bij te wonen in zake den inval onlangs in het sovjetconsulaat te Charbin. Een reden voor de aanhoudingen wordt niet opgegeven. Volgens de Cnineezen hebben de stukken, bij den inval te Charbin in beslag genomen; de volgende plannen aan het licht gebracht. 1. Een stelselmatig „rood" maken van Mandsjoerije. 2. Een plan om Feng Joe Hsiang met geld en voorraden te helpen voor een nieuwe revolutie. Hieromtrent werd een briefwisse- ling gevonden tusschen den consul-generaa! te Charbin en Moskou. 3. Het bevorderen van „demonstraties" van roode garden aan de Russisch-Chinee- sche grens om te voorkomen, dat Mandsjoe rije troepen zou zenden om Nanking te hel pen. DE HONGERSNOOD IN CHINA. Hoover grijpt in. President Hoover heeft het Amerikaansche Roode Kruis verzocht onmiddellijk een hulp- expeditie te willen zenden naar de door hon- gersnood ge'teisterde streken in Centraal en Oostelijke China, aangezien hem van zende lingen en particulieren de dringendste tele- grammen om onverwijlde hulp gezonden wa ren. DUITSCHLAND. VECHTLUSTIGE DAMES. De rechtbank te Berlijn heeft twee 18-jari- ge meisjes, die indertijd, terwijl zij dronken waren, in Neukolln den 28-jarigen arbeider Brismann met 20 messteken en het toedienen van schoppen zware verwondingen hebben toegebracht, tot drie en negen maanden ge- vangenisstraf veroordeeld wegens het veroor- zaken van zwaar lichamelijk letsel. Een be- slissing over de vraag, of den meisjes ten aan- zien van het ondergaan der straf een proef tijd zal worden toegestaan, werd uitgesteld De rechtbank zag ervan af, de veroordeelden in een opvoedingsgesticht te doen plaatsen. FRANKRIJK. LA TOUR D'AUVERGNE. Hedenmiddag zou de urn met het hart van den „eersten grenadier der republiek", La Tour d'Auvergne, uit den z.g. gouverneur- stombe in de Invalides worden overgebracht naar de kapel van de Dome des Invalides, waar zij een definitieve plaats zal vinden. De urn werd gedragen door onderofficieren van het 46e regiment infanterie, waartoe La Tour d'Auvergne eerst behoorde. Een com- pagnie van hetzelfde regiment bracht dc eer- bewijzen. HAVRE EN DE POKKEN. Nu het gevaar is geweken. Men heeft gelezen dat de vaccinatie tegen pokken van uit Engeland komende reizigers ie Havre is opgeheven. De reizigers zullen nu direct na aankomst kunnen doorrreizen en be- hoeven zich niet langer aan een kort, doch onaangename operatie te onderwerpen. D maire van Havre, het Kamerlid Meyer, is zeer hardnekkig geweest in zijn voorzorgs maatschapregelen tegen het pokkengevaar. Terwijl de havens van Calais, Boulogne en Dieppe genomen namen met een „sanitair paspoort", weigerde Havrr niet-gevaccineer- de lieden toe te laten. Nu Loucheur, de minis ter van openbare gezondheid, echter den heer Meyer er in kennis van heeft gesteld dat de pokken-epidemie, welke haar oorsprong von^ op het uit Bombay komende Britsche s.s. „Tuscania", geheel is geweken, heeft de maire besloten ook zijn verordening in te trekken De verordening te Havre is van den 18en April van kracht geweest, zeer tot misnoegen van de uit Southampton komende reizigers. HET PROCES TE LIMOGES. Er komt niet veel schot in de moorzaak, die voor het hof van assiezen te Limoges wordt behandeld. Nogal opzien heeft Dinsdag het getuigenis gewekt van een man, die kwam vertellen, dat hij en nog een anderen man met den beklaagde naar een eenzamen plek in een bosch waren gereden om er over een hout- verkoop te onderhandelen. De getuige heeft toen de zekerheid gekregen, die vooral op de verwilderde uitdrukking van de oogen van de beklaagde schijnt te berusten, dat de beklaag de hen beiden wilde vermoorden. ENGELAND. NA DE VERKIEZING. De opkomst der kiezers. Men had verwacht dat de groote uitbrei- ding van het kiesrecht tot vrouwen van 21 tot 30 jaar zich weerspiegeld zou hebben in een kleiner percentage dan gewoonlijk van het aantal kiezers dat gestemd heeft. Dit is niet juist gebleken. De opkomst is integen- deel zeer goed geweest en sedert den oorlog slechts eenmaal bij een algemeene verkiezing overtroffen. Dit was in 1924 toen het percen tage kiezers, dat stemde, tot 80.6 steeg. In de kiesdistricten waarvan de uitslagen bekend zijn, heeft als men de universiteiten niet mee- telt, het percentage 79.4 bedragen, wat hoo- ger is dan de organisaties van de politieke partijen verwacht hadden. Op een totaal aantal kiezers van 28.342.854 hebben er 22.150.134 gestemd. Hier volgt een overzicht van het aantal kiezers die bij de verschillende verkiezingen na den oorlog hun stem hebben uitgebracht: 1918 58.9 pet., 1922 75.4 pet., 1923 74.1 pet., 1924 80.6 pet., 1929 79.4 pet. In de Engelsche en Welsche boroughs, in de Welsche graafschappen en in Noord-Ier- land kwamen ruim 80 pet. van de kiezers op. Londen stelde echter teleur met een ge- middelde van 66.4 pet. MACDONALD OVER HET ONTWAPENINGSVRAAGSTUK EN OVER DE REGELING DER OORLOGS- SCHULDEN. De Petit Parisien geeft verslag van een in terview dat haar correspondent te Londen met MacDonald gehad heeft. Hij verklaarde daarin: Wij zullen een prak- tische politiek van ontwapening en vrede ver- wezenlijken en rekenen daarbij vooral op de medewerking van Frankrijk. De journalist opperde het denkbeeld van een driezijdige overeenkomst tusschen Enge land, Frankrijk en Duitschland. Hierop ant- woordde MacDonald: Wij willen een geheel nieuw tijdvak van Europeesche samenwerking inwijden, waarin geen naijver meer ten voor- deele of nadeele van sommigen zal heer schen, geen geheime diplomatic meer toege- past zal worden. MacEfonald besloot: Wij zullen de vraag stukken van herstel en van oorlogsschulden gescheiden houden. De gedachtenwisselingen over deze laatste zullen op een nieuwen grondslag in samenwerking met Hoover her- vat worden. EEN ONGELUKJE VAN DEN HERTOG VAN GLOUCESTER. Uit Vancouver, in Britsch-Columbie (Ca nada), wordt gemeld dat de hertog van Glou cester, de derde zoon van den Koning, tij- dens een polo-partij van het paard gevallen is en zijn sleutelbeen gebroken heeft. Zijn toestand is bevredigend. DE ZELDZAME VERGETEN POST- ZEGEL. Bij de opening van het 16de philatelistische congres van Groot-Britannie te Birmingham heeft de voorzitter de geschiedenis van een zeldzamen postzegel verteld. Vijftien jaar ge leden woonde er een oude heer te Hamp- stead, die boeken in zijn bibliotheek uitzocht, en toen de postzegelverzameling vond, die hij als schooljongen had aangelegd. Hij legde het album opzij, om't aan zijn kleinzoon te schenken. Een vriend, die de verzameling zag, gaf hem echter den raad haar eerst door der za- ke kundigen te laten keuren. Een bekende fir- ma van auctionanssen, die hiermede belast werd, berichtte dat er een zegel in de verza meling voorkwam, die een groote waarde bezat. Het was een Post-Office-zegel van Mauritius, twee stuivers, blauw, ongebruikt. Deze werd vervolgens voor 1450 voor At verzameling van den Koning aangekocht. ITALIA DE UITBARSTING VAN DEN VESUVIUS. Bij zonder heden over de nieuw uitbarsting. Spannende uren. Omtrent de onverwachte werking van den Vesuvius melden de bladen nog, dat de uitr barsting Maandag in de vroege ochtenduren begon, doch niet van groote beteekenis werd geacht. Spoedig daarop echter werden de be richten alarmeerend. Een breede lavastroom vloeide langs de Val dell' Inferno: een ge deelte in de ricbting Cupaccio, terwijl het andere het dorp Terzigno naderde. Ofschoon de jongste berichten reeds mel. ding maken van een afneming van de uitbar sting, heeft de lavastroom toch nog ernstige verwoesting aangericht. Zoo zijn de wijn- gaarden bij het dorpje Barre reeds vemield en moesten huizen worden ontruimd. Extra treinen rijden naar de dorpen in het gebied van den Vesuvius met levensmiddelen en materiaal in geval de bevolking de land- streek moet verlaten. De bevolking van Ter zigno bracht den nacht in de open lucht of in de kerken door en wederom werden de be kende processies gehouden, waarin het beeld van de Heilige Maagd en een afbeelding van het Heilige Hart werden meegedragen. Tal van autoriteiten hebben zich naar de bedreigde zone begeven. De aanblik van den vuurspuwenden krater moet schitterend zijn. Het officieele bericht. Het Observatoriura van den Vesuvius meldt in zijn bericht van gisterochtend zeven uur, dat gedurende den ganschen nacht zeer krachtige ontploffingen werden gehoord, ter wijl de opening van den kleinen eruptiekegel nieuwe lavastroomen uitgoot In het tijdsver- loop van middernacht tot een uur's ochtends nam de vulcanische werking meer en meer toe en tusschen vier uur en half vijf 's och tends stegen geweldige vuurzuilen tot een hoogte van 500 meter op. De geheele inwen- dige oppervlakte van den grooten krater is in een vuurzee veranderd. De lavastroom neemt af. Het observatorium op den Vesuvius meld- de gistermiddag, dat de lavastroom aan het afnemen is. De eruptiekegel heeft zich ge- deeltelijk nieuw gevormd. In zijn ongeveer honderd meter breede opening hebben nog altijd krachtige ontploffingen plaats, die ge- paard gaan met het uitstooten van gloeiend! materiaal, dat op een afstand varx ongeveer honderd meter van den kegel neervalt. Naar het eind der uitbarsting?, De Vesuvius is den geheelen nacht in werking gebleven. Er bestaat geen gevaar meer voor de inwoners van Terzigno, daar bevel tot ontruiming van de plaats tijdig uitgevoerd is en een strenge bewapening er voor zorgt, dat niemand zich meer in de gevaarlijke zone begeeft. De uitbarsting was omstreeks middernacht zoo hevig geworden, dat van Napels uit de gloeiende lavablokken konden worden waar- genomen, wanneer deze werden wegge- slingerd. Deskundigen verwachten een spoedig einde van de uitbarstingen. De alles vernielende lava; een ge- luidsfilm? Het aantal nieuwsgierigen, dat naar het gebied van de uitbarsting stroomt, is zeer groot. Na het sluiten der fabrieken trekken duizenden uit de omliggende steden en dor- pen naar Terzigno, om het verwoestingswerk gade te slaan. Met groot lawaai werkt de lavastroom zich door de tuinen en over de wijnbergen. Huii zen worden eerst omsingeld, en dan wegge- schoven en vervoerd Het kraakt er even la ter wijzen stofwolken de plaats aan, waar een huis stond. Nu en dan hebben ontploffingen plaats, waardoor lavablokken meer dan 100 M. ver weggeslingerd worden. Filmoperateurs zijn op de gevaorlijkste plaatsen aaijgekomen. Ook wordt getracht, geluidsfilms op te nemen. RUSLAND. ACHT DOODVONNISSEN. Het districtsgerechtshof van Priloeki heeft in een buitengewone zitting acht leden van een bende boeren, die, gelijk in het vonnis heet, systematisch door terroristische hande- lingen de maatregelen van de sowjetregeering gesaboteerd had, ter dood veroordeeld. OVERSTROOMING IN DE WOLGA- DUITSCHE REPUBLIEK. Het hooge water op den benedenloop van de Wolga is van dien aard geworden, dat heele streken van de Wolga-Duitsche repu bliek onder water staan. De hoofdstad Po- krofsk en Marxstadt staan ook gedeeltelijk blank. Ook in het gebied, waar de Kalmuk- ken wonen, heeft het water groote verwoestin- gen aangericht, ALKMAARSC COORANT.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1