pirin Burgerlijke Stand. &nkoeledfonk Onze Kolonien. ProvbciaaS nieuws Binnenland op warme dagen, veroorzaakt licht kiespijn. Neemt dan, als altijd nik, N.H., zonder beroep, Verdronkenoord 38 van Bergen. P. de Geus, N.H., en echtg zonder beroep, Stationsweg 146, van Noord 'Scharwoude. H. J. Opdenkamp, echtg v J. Nij-boer, geen Bloemstraat 32d, van Am sterdam. Chr. E. J. de Munk, R.K., Rit sevoort 44, van 's-Hertogenbosch. A Hoon, echtg. van Dirk Blom, R.K., 2e Land- dwarsstr. 6, van Den Helder. P. A. Eke! schot, R.K., smidsknecht, Luttik Oudorp 47 ,.van Aalsmeer. A. M. Meurs, N.H., huis houdster, Zeglis 44, van Amsterdam. W jkj-ongsma, N.H., arbeider, en gezin, C.G Middenstraat 9, van Oudorp. J. H. M. S I.van der Marck, R.K., kapelaan, Verdronken oord 76, van Amsterdam. J. Bakker, G.K ireiziger, Bloemstr. 32d, van Amsterdam. ilH. Kaal, wed. O. Wiesner, Ev., zonder be jroep, Eikelenbergstr. 17, van Osterwieck. ■P. Meijer, N.H., veehouder, Scharloo 8, van 'Bergen. A. Kasens, echtg. van W. J. van der Molen, N.H., Kennemerstraatweg 77, van Nice (Fr.) B. M. van't Hoff, R.K., ambt. Raad van Arbeid, Laat 127, van IHoorn. Jacob Postma, geen, met vrouw en kind (N.H.), chauffeur, Oudorperdijkj 13, van Heiloo. A. J. F. van den Bosch, R.K., huisknecht, Langestraat 70, van 's-Hertogen bosch. W. H. Ludwig, geen, verver, van Hamburg naar Jaagpad 38. E. Ulmer, D.E., dienst- bode, van Duitschland naai Kennemerstraat weg 2. J. Jonkman, R.K., fabr.arb., van Schagen naar Laat 9. A. C. Buiter, R.K., zonder, en dochter, van Akersloot naar Oude- gracfat 5. M. GielingBakker, R.K., zon der, van den Helder naar Nassauplein 11. J. M. C. Reijnen, R.K., cassiere, van Amster dam naar Luttik Oudorp 73a. J. Schotten, R.K., dienstbode, van Harenkarspel naar Kenn.str.weg 3. A. J. Strik, N.H., ketel- wasscher, en gezin, van Utrecht naar Doelen- straat 12a.A. Tuinier, ijzerwerker, en ge zin, van Enkhuizen naar Overdiestr. 12. C. H. A. v. d. Berg, R.K., zonder, van Bus sum naar Ritsevoort 26. W. de Ruiter, N.H., winkelchef, en gezin, van Oudorp naar Zuiderhoutlaan 14. E. Fuhr, Ev., dienst bode, van 's-Gravenhage naar Nieuwpoorts laan 13. H. Schoenmaker, N.H., dienst bode, van Beverwijk naar Wilhelminalaan 2 A. Krist, geen, dienstbode, van Opsterland naar Nassaulaan 5. C. J. Komen, R.K, zonder, van Obdam naar Omval 34. H. A Bakkum, R.K., zonder, van Limmen naar (Baansingel 6a. J. Morsch, R.K., zonder, van Schoorl naar Nassauplein 11. K Boonstra, N.H.. arbeider, van Dantumadeel naar Jaagpad 35. k J. van Gorcum, Ger., en gezin, ambt. Raad v. Arbeid, Houtweg 5, van Hoorn. L. Tuin, R.K., en gezin, onderwijzer, Westerweg 97, ■yan Amsterdam. H. A. J. Kuipers, R K reiziger, Van Leeuwenhoekstraat 33, van 's Gravenhage. J. A. Boezen, N.H., boeren- knecht, Westdijk 10, van Akersloot. M. A de Kort, R.K., dienstbode, Snaarmanslaan 76 van Tilburg.M. Reus, R.K., dienstbode, Laat 194, van Amsterdam. M Valckx, R.K., machinist, Kanaalkade 39, van Eind- ho ven. K. Winters, R.K., dienstbode,•Ken nemerstraatweg 23, van Duitschland. A van Essen—'Visser, Ger., Snaarmanslaan 68 van St. Pancras. J. Hoogland, R.K., ar beider Luttik Oudorp 7 van Noord-Schar- ,woude. Joh. van Wijk, R.K., machinist Kanaalkade 39, van Eindhoven. N. J Roskam, R.K., kappersbed., Oudegjracht 42, fan Ursem. J. Spijkerman, N.H opper man, Eikelenbergstraat 43, ambtshalve. L Plaizier, H.D.L., en gezin, scheeps^ouwer, Voormeer 21, van Haarlem. J. H. K<*pman, R.K.. dienstbode, Houtweg 21 van Bergen *N.H.) E. H. Warren, N.H., zbKenne merstraatweg 110 van Rheden. L. Roet, N.I., koopman, en gezin, Veerstraat 10, van Utrecht. J. Palmers, N.H., arbeider, Jaag pad 36, van Frankrijk. OUDE NIEDORP. (Mei). Geboren: Petrus Jozef, z. van P. Dekker en Tr. Stoop. Cornelia Maria, d. van E. van Leeuwen fh A. Bekker. Corne lls Johannes, z. van J. G. Impink en E. Kor- ver. Overleden: Levenloos aangegeven een kind van Jan Mul en Geertruida Bleeke. Johannes Petrus Ligthart, z. van Gerrit Ligthart en Catharina Elisabeth Slijkerman, oud 17 jaar. Trijntje Kuilboer, echtge- noote van Arie Bakker, oud 73 jaar (over- ledig te Schagen). HEILOO. (Mei). Geboren: Gerardus Frederikus Maria, z. van Gerardus Antonius Maria Kroese en Johanna Bemardina Antonia Maria van Giezen. Magdalena Maria Johanna, d. van Petrus Anthonius de Wit en Gerarda Wilhelmina Apeldoorn. Johanna Maria, d. van Jan Schuyt en Maria Oud. Enge- lina, d. van Cornells Kaandorp en Cornelia Catharina Buiter. Johanna Theresia, d van Gerhardus Johannes van Kesteren en Anna Maria Haverink. Ondertrouwd: Marinus Mooij te Wijk aan Zee en Duin en Grietje Koning Kars. Gerardus Albertus Louter en Cor nelia Margaretha Groenland te Alkmaar. Cornelis Hartog en Neeltje Modder. Theodorus Ruiter en Cornelia Buys- man. Eliza de Vries en Geertje Greeuw te Schoorl. Simon Cornelis Hoetjes en Anto nia Susanna Maria Hijmans. Wouterus Nioclaas Konijn en Cornelia Maria Pepping. Getrouwd: Johannes Poel en Anna Smit. Cornelis Olij en Neeltje Hoogscha- gen. Simon Willibrordus Admiraal en Catharina Agatha Maria van Diepen. Cornelis Hartog en Neeltje Modder. Theodorus Ruiter en Cornelia Buysman. Overleden Johannes Liefting, 86 J. Jan Bakker, 26 jaar. Cornelis Bouwes, 63 jaar. Geertje Visser, 71 jaar, wed. van Francois Louis Matthieu Koenen. SINT-PANCRAS. (Mei). Geboren: Maartje Hendrika, d. van Evert de Jong en Johanna Remert. Getrouwd: Jacob Merks Minnesma en Christina Maria Engel. Jan van Essen en Anna Visser. Pieter den Hartigh en Teu- nisje Boskamp. O ve rl e de n:Elisabeth Rol, echtgenoote van Jacob Smit. WINKEL (Mei). Getrouwd: Gerrit Ham en Cornelia Mul. Gerrit Schouten en Jantje Leijen Dirk Zwagerman en Antje Spruit. Jacob Bakker en Goudina Leen. Jan de Graaf en Dieuwertje Leijen. Germent Zo- mer en Maria Bruin. CASTRICUM (Juni). Geboren: Wilhelmina Maria, d. van j. A. Baltus en A. Liefting. Simon Jaco bus, z. v. G. A. Nootebos en G. Groentjes. Maaike, d. v. J. van den Burg en A. Kooi- stra. Gerardus Theodorus, z. v. T. M Twisk en T. Borst. Petrus Simon, z. v K. Beentjes en J. Castricum. Gerardus Jo- haqpes, z. v. G. Veldt en G. Beentjes. Adolph Floris, z. v. K. van der Veen en C. J. Schulze. Hendricus Lambertus, z. v. A. van Weenen en M. Franse. Bartholo- meus Willem, z. v. C. IJpelaan en J. Stuijf- bergen. Afra Anna, d. v. J. Meijne en H dt Winter. Theodorus, z. v. F. Twisk en C Zonneveld. Margaretha, d. v. D. Bakker en M. van der Peet. Simon Petrus, z. v. S. Admiraal en A. Bruinenberg. O verlij den: Adriana Margaretha, 70 j., te Amsterdam. Aafje Kamerling, 47 j., won. te Noordscharwoude. Aaltjc Dek ker, 56 j., te Hoorn. Boukje Boxum, 53 j. te Amsterdam. Dieuwertje Castricum, 9 j., te Castricum. Salomon Theeboom, 77 j., te Amsterdam. Willem Groeneveld, 76 j., te Den Helder. Geertruide Stuifbergen, 9 j., te Castricum. Ondertrouwd: Simon Dodeman, tuin der te Enkhuizen en Jacoba Res. Martinus Willebrordus Schoorl, melkhandelaar te Vel- sen en Johanna Beentjes. Nicolaas Veldt, tuinder en Johanna Jacoba Neelissen. Gerrit Hoek, fabrieksarbeider te Graft en Jo hanna Verver. Getrouwd: Jac. Joh. Kruiver te Wor- merveer en Anna Zonneveld. Cornelis Rood te Hoogwoud en Agatha Twisk.. Jacobus Brakenhoff en Johanna Blom. Johannes Simon Deijlen te Akersloot en Aga tha Steeman. Arien Bijman te Alkmaar en Maria Bos. Jan Visbeen en Jansje Nij- man. Martinus Willebrordus Schoorl te Velsen en Johanna Beentjes. HEERHUGOWAARD (Mei). Geboren: Johannes Petrus, z. v, P. Tromp en E. Buurman. Petrus, z. v. E. Groot en E. Kok. Geertruida Maria, d. v. J. P. Commandeur en B. de Groot. Nico laas Johannes, z. v. Th. van Stralen en A. M. van Langen. Theresia Elisabeth, d. v. Th. van Schagen en C. Schuijt. Tiny Hen- nie, d. v. J. Moedt en A. M. v. d. Oord. Petrus Martinus, z. v. A. Groot en M. Groot- huizen. Petrus, z. v. Jac. Zuurbier en Pe- tronella Poland. Aafje Maria, d. v. G. Wijnker en A. Kieft. Johannes Andreas, z. v. J. Blanken en E. Dekker. Anna The resia, d. v. H. Veenboer en M. Zijp. Adria na, d. v. W. Hoogland en A. Oudeman. Cornelia Catharina, d. v. J. Kruijer en A. de Boer. Johannes, z. v. S. Pols en A. Glas. Jan Arie, z. v. G. Kooij en A. de Jong. Catharina Anna, d. v. D. Dudink en A. v. Schagen. Ondertrouwd: L. Verhulst en M. Leegwater. K. Leegwater en T. Hoogland te Broek op Langendijk. J. Gootjes en H. Verhulst. P. Mooij en U. E. Oudeman. Getrouwd: A. A. M. Heijpe te Limmen en D. Loos. S. Bakker en A. de Boorder P. Blauw en H. v. d. Oord. Jb. Berk- hout te Hoogwoud en J. Beers. T. v. Baar te Hensbroek en A. Dudink. J. Scheer te Berkhout en G. Kooij. J L. Verhulst en M. Leegwater. K. Leegwater en T. Hoogland te Broek op Langendijk. J. Gootjes en H. Verhulst. Overleden: Maria Hoedjes, 58 j., wed. v. A. Boerse. Antje Wester, wed. v. J Stoop, 80 j.. Levenloos aangegeven: Kind van P. van Langen en C Kapteyn. Kind van C. Schouten en G. Beers. BERGEN (Mei). Geboren: Gerrit, z. v. Gerrit Roozen- daal en Katarina Maria Klein. Cornelis, z. v. Cornelis Roozendaal en Catharina van Gelderen Johannes Hendrik, z. v. Johan nes Hendrik Meskes en Willemijntie Verkerk. Franciscus Jozephus, z. v. Franciscus Proost en Sijtie Henneman. Hendrika Minke Maria, d. v. Jan Boorsma en Geertrui da Maria Janssen. Theodorus Cornelis, z. v. Jacob Boots en Elizabeth Koning. Johannes, z. v. Albertus Dekker en Anna van 5aar. Wilhelmus Johannes, z. v. Wilhel mus Abbo en Anna Wilhelmina Polle. Willem Jan, z. v. Hendrik Swaan en Grietje Xalverboer. Albertus Adrianus, z v. Ge rardus de Zwart en Agatha Bijpost. Ma ria Catharina Theresia, d. v. Petrus Stepha- nus van Ruiten en Maria Catharina Nanne. Overleden: Petronella Zonneveld, 20 j. Petronella Johanna Karels, geh. met ohannes Jacobus Leijen, 25 j., overleden te Alkmaar. Hermanus Hendricus Jozephus Kruijdenberg, 18 j. Levenloos aangegeven: Kind v. Johannes Franciscus Hendricus Vaske en Alida Maria Mooij. Gehuwd: Johannes Petrus Leering, te Wijk aan Zee en Duin en Alida Wittebrood. Jan van Assem te Schoorl en Elisabeth de Jong, onlangs te Schoorl. Nicolaas Krijgsman en Hendrica Janna Maria Mol, onlangs te Gorinchem. Johannes Kroon te Z. en N. Schermer en Agatha Telleman. Johannes van der Kerk, wed van Sjoukje Bunt en Antje Molenaar, weduwe van Arie Bijpost. Ondertrouwd: Wilhelmus Dekker te Egmondbinnen en Grietje Duimneijer, wo- nende te Egniondbinnen. onlangs alhier. Pieter Jan Stekelbos, onlangs te Amsterdam en Wilhelmina Stam wonende te Broek op Langendijk. BROEK OP LANGENDIJK (Mei). Geboren: Gerda, d. v. G. Glas en G. Wagenaar. Naatje, d. v. C. Koedijk en T. v. d. Molen. Antje, d. v. P. Hoogland en N. Paarlberg. Maartje, d. v. P. Boeijer en A. Strijbis. Anna, d. v. A. Vroegop en P. Wagenaar. Neeltje, d. v. T. v. d. Plas en D. Dekker. Adrianus Johannes, z. v. J. Nijman en M. Mors. Jannetje, d. v. G. Blokker en J. Geluk. Overleden: Johannes Pluister, 60' j., echtg. van M. Bak. Jan Blom, 69 j., echtg. van T. de Ruiter. Jaantje Schoon, 48 j., echtg. Van J. Vroegop. Overleden te Am sterdam: Jacob Blom, 41 j., echtg. van R. Kossen. Ondertrouwd: E. Smit en G. Leijen te Amsterdam. P. J. Stekelbos te Bergen en W. Stam. M. Borst en J. Bijpost te Alk maar. W Kliffen en M. Evers te Heer- hugowaard. J. Norder te Haarlem en E. Engel. K. Bak en E. Romeijn. Getrouwd: W. Hopman en J. Rus te Harenkarspel. J. H. Weerkamp te Heer- hugowaard en T. Koedijk. K. Otto en R. de Does. D Sijswerda te Harenkarspel en A. Wiering. N. Groot te Enkhuizen en N. M. den Hartigh. WARMENHUIZEN (Mei). Geboren: Maartje, d. v. J. Koedijker en van Aaltje van Buuren. Joannes, z. van N. Tesselaar en van C. Berkhout. Gertru- dis Elisabeth, d. v. C. Roozendaal en van A M. Groen. Klaas, z. v. A. Biersteker en van C. G. Strijbis Godeliva dochter van M. Blankendaal en van M. Nannes. Johannes Laurentius, zoon van G. B. Delis en van W. Groot. Elizabeth, dochter van G. Jongejan en van P. J. Pronk. Catharina, a. van J. Dekker en van C. de Nijs. Ondertrouwd: Johannes Groot en Cat harina Johanna Glorie. Johannes Corne lis Hoebe en Anna Cornelia Buiter. Ger rit Butterman en Grietje Tensen. Aart Leendert Jonker en Jannigje van Andel. Koenraad Dekker en Cornelia Geertruida Jansen. Jacob Kramer en Catharina Jon ker. Jan Jongerling en Neeltje, Bas. Klaas Dekker en Adriana Johanna van Jt Riet. Gehuwd: Johannes Cornelis Hoebe en Anna Cornelia Buiter. Gerrit Butterman en Grietje Tensen. Koenraad Dekker en Cornelia Geertruida Jansen. Jan Jonger ling en Neeltje Bas. Overleden: Cornelis Blankendaal, 78 j., weduwnaar van Trijntje Ligthart. Nicolaas Theodorus Ligthart, 6 j., zoon van N. Ligthart en van G. M. Groothuizen. Catharina Dekker, 1 j., dochter van J. Dekker en van C. de Nijs. SCHOORL - (Mei). Geboren: Gerardus Johannes, z. van Petrus Johannes Bakker en Guurtruida Schut. Divera Catharina Edwarda, d van Cornelis Johannes Hoedjes en van Dieuwer tje Laan. Nicolaas, z. van Bemardus Roo zendaal en van Neeltje Vriend. -— Grietje, d. van Petrus Henneman en van Maartje Keizer. Ondertrouwd en getrouwd: Johannes Groot te Warmenhuizen en Catha rina Johanna Glorie. Johannes Leeuwen- kamp en Antje Kuijper. Eliza de Vries te Heiloo en Geertje Greeuw. Overleden: Willem'de Graaf 76 jaar, echtgenoot van Marijtje Oostindie. HEEMSKERK. Mei. Ondertrouwd: A. J. Schuijt en M. Duineveld. Jac. de Boer en C. de Wildt. - A. Schouws en E. Schuijt. -— E. de Winter en M. de Zeeuw. Fl. Wentink en J. J Grapendaal. S. v. d. Kolk en A. Schuijt. Getrouwd: K. Schoorl en A. Been tjes. A. Beentjes en G. Duineveld. C. Winter en G. A. Schellevis. G. Houtwip- per en E. J. Platting. Bevallen: Jac. Pekel—de Wildt, 2 zoons; P. de Wit—Nijman, z.N. Passchier de Vries, z.; I'. KoperBeentjes, d.; I. Koedijk—Rijs, d.; A. Beentjes—Twisk d N. van Tunen—Baltus, d.; P. Verdonk—Len- gen, d. Overleden: Ma Beentjes, 0 jaar. VERZETSPOGING OP FLORES. In den aanvang reeds gebroken. In West-Midden-Flores, op de grens tus- schen Endeh en Bodjawa, is een poging tot verzet ontdekt. De datum, waarop het verzet zou moeten uitbarsten, was door ae samenzweerders vast- gesteld op den nacht in Juni waarin het nieuwe maan zou zijn. De hoofdleider van het complot is genaamd Dokapah. Hij is een zoon van den man, die in 1916 den opstand in die streken geleid heeft, waarbij een luite- nant met diens patrouille werden vermoord Dokapah had zijn oom, zekeren Serehmona, aangesteld tot zijn adjudant. Door het snel en doortastend optreden van het hoofd van de onderafdeeling Endch, den gezaghebber B.B., den heer H.H. W. Kaag, en dat van den militairen commandant, den kapitein der infanterie W. J. van Slobbe, wer den de leider der verzetspoging en diens ad judant met hunne volgelingen op heeterdaad betrapt bij een overval van de ceremonie hun- ner bloedbeeediging. Zij werden alien gevan- gen genomen. Het verzet is daarmede thans totaal gebroken. Nadat nog enkele andere arrestaties had- den plaats gehad, kwamen de hoofden der andere in het complot betrokken kompongs zich bij de autoriteiten aanmelden. Het Hbl. teekent hierbij aan: Flores met de hoofdplaats Endeh vormt oen afdeeling van de residentie Timor en On- derhoorigheden. De politieke toestand in deze residentie laat de laatste jaren over het geheel genomen niet te wenschen over, zoodat deze verzets poging geen gevolg kan zijn van een terrein- winnend extremisme in een of anderen vorm. In 1925 wist de Sarekat Timor (later her- doopt in Sarekat Fajat) ter hoofdplaats Koe- pang nog eenige beroering te wekken, maar de veroordeeling van den leider Pandy, deed de beweging verloopen, terwijl het Timorsch Verbond sterk aan invloed inboette ten gevol- ge van de verduistering van vereenigings- gelden door het bestuur. Van extremistische actie in deze residen tie kan dus niet meer worden gesproken. De Perserikatan Timor, beoogende bevordering van de ontwikkeling en van de zelfstandig- heid van de bevolking in samenwerking met het bestuur, is loyaal en andere vereenigin- gen van politieken aard bestaan noch op Timor, noch op Flores, noch op Soemba. Maar de bevolking op deze drie eilanden komt heel spoedig onder den invloed van nieuw leiders, gelooft gaarne aan de fantas- tische verhalen van alle mogelijke voorgan- gers, aan wie in droomen door de godheid de wonderlijkste dingen zouden zijn medege- deeld. Dat kan even moeilijkheden tengevolge hebben, omdat zoo'n droomer door de bevol king met geschenken pleegt te worden over laden, en de kampong-bewoners dan van hun bezittingen afstand doen. Rust en orde wor den echter niet verder verstoord, wanneer dergelijke voorgaogers wegens oplichting tot eenige jaren gevangenisstraf worden ver- oordeeld. Wij herinneren in dit verband aan het geval van den jongeling Landoe Oerang in September 1925. lets dergelijks zal thans op Flores hebben plaats gehad. NIEUWE NIEDORP. Door de zoetfabriek „Nooit Gedacht" te 't Veld alhier wordt over de maand April uitbetaald 6.64 per 100 K.G. melk of 6.84 per 100 Liter. URSEM. Door den Commissaris der Koningin in Noord-Holiand is benoemd tot buitengewoon Gemeente-veldwachter dezer gemeente de heer N. A. Doffer, onlangs door den Raad benoemd tot gemeente-bode. De veehouder Th. van der L. vond de zer dagen een zijner beste melkkoeien dood. Voorwaar een groote schadepost, daar de veehouder zijn vee niet verzekerd had. BERGEN. Het leggen van de kabels in de Karel de Grootelaan, Kleine Dorpsstraat, Middenpad, Kruisweg en Stroomerlaan voor rekening van het Gem. Electriciteitsbedrijf is opge- dragen aan den heer Jb. Hoeben, Schood- straat alhier. Van een kastanjeboom bij cafe „De Oude Prins" is een groote tak naar beneden gekomen, tengevolge waarvan een straatlan- taarn geheel vermeld werd. 's Morgens vroeg werd een en ander van gemeentewege opgeruimd, terwijl tevens een onderzoek naar den toestand van den boom werd ingesteld. Verschillende boomen toch vertoonen hier en daar scheuren, hetgeen ver oorzaakt schijnt te zijn door den strengen vorst. Gevonden een zilveren horloge, een riem met gesp, een schroefsleutel, een snoeimes en een oud heerenrijwiel. HEILOO. Een bewijs van den gestadigen groei onzer gemeente is het veelvuldig bouwen van woon huizen. In de maand Mei zijn 27 woonhuizen gebouwd, terwijl men thans nog onvermin- derd voortgaat. Het zijn alien eenvoudige woonhuizen, villa-bouw komt hier zoo goed als niet voor. De heeren S. Annema te Dokkum en D. J. Harder te Jisp hebben hun functie als on derwijzer aan de U.L.O. en L.O.-school aan- vaard. STOMPETOREN. Naar men ons mededeelt, was het 15 Mei. j.l. 10 jaar geleden, dat de zangvereeniging „Crescendo" alhier werd opgericht. In de on langs gehouden algemeene vergadering is be- sloten, de feestelijke herdenking hiervan uit H stellen tot begin October en dan een uitvoe- ring te geven, waaraan verschillende verras singen verbonden zullen worden. Zondagmiddag zal alhier in de kolfbaan van den heer Kamsteeg, onder leiding van den heer Sasburg te Benningbroek, een kring- repetitie gehouden worden van den Noord Hollandschen Zangersbond, waaraan ver schillende vereenigingen zullen deelnemen BROEK OP LANGENDIJK. Woensdagmiddag had op den weg van H.- Hugowaard naar Broek op Langendijk een ongeval plaats, dat naar omstandigheden goed is afgeloopen. Toen dr. Verdonk, met echtgenoote en zoon, van een autorit huiswaarts keerden, wenschtte de bestuurder van een achter hen aan komen- de auto te passeeren. Daar de weg zeer smal is ter plaatse, geraakte de auto van dr. Ver donk hierdoor op den berm van den weg aan den ringslootkant, wat tengevolge had, dat de wagen kantelde. Daar de auto in den kant bleef hangen, konden de inzittenden zich spoedig uit hun benarden toestand verlosser. en vonden er dus geen persoonlijke ongeluk- ken plaats. Een inmiddels ontboden kraan- wagen van den heer Met uit Alkmaar had de auto weer spoedig op den beganen grond, waarbij bleek, dat deze geen noemenswaardi- ge beschadiging had ondervonden. EGMOND-BINNEN. Bij beschikking van den Minister van De- fensie, is aan den dienstplichtige H. Leve ring, uit deze gemeente, voor goed vrijstel- ling van den dienstplicht verleend. OOSTHUIZEN. In de plaats van den heer H. Eyssen is tot lid van den Raad dezer gemeente benoemd de heer Jh. Mienis (vrijz.) die deze benoe- ming heeft aangenomen. HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). J u n I. Hoog water Laag water 7 3.34 4.02 0.06 8 4.20 4.49 0.50 9 5.06 5.39 1.38 HOOG EN LAAG WATER EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoog water 7 3.31 3.59 8 4.17 4.46 9 5.03 5.36 026 1.14 2.00 TE Laag water 0.14 0.38 102 1.26 148 EEN GOEDE BUUR IS BETER DAN EEN VERRE VRIEND. De Haagsche Crt. vertelt: Juffrouw Pieterse had voor het raam staan kijken. Ze heette eigenlijk geen Pieter se, maar haar naam doet er verder niet toe. Ze keek in de straat en zag er den jongei van Jansen van den overkant staan. Eigenlijk heette Jansen geen Jansen, maar ook dat doet verder niets ter zake. Juffrouw Pieterse zag dat Jansen jr. grinnikte en een troepje kwajongens opzette om kattekwaad uit te voeren. Juffrouw Pieterse schudde het hoofd. „Ringelingeling!", klonk het. Er werd kwaadaardig aan de bel gerukt. De goede juffrouw schrok er van. „Neen maar!" zei ze „Zulke ellendelingen toch!" Het deurtje- bellen herhaalde zich en Jansen jr. van de overzijde grinnikte. Toen kwam meneer Pieterse driftig naai voren. Hij spoedde zich naar de voordeur en begon met Jansen jr. een opgewonden dia log. Lummel, wat een flauwe grap om kin deren op te stoken Dat doe ik niet! Dat doe je wel! Niettis! Wellis! Lummel! Grodter lummel Ga weg vent, je maakt me misselijk, h kan je niet zien! Mot je je oogen oppoetsen dan zie je beter Deze dialoog werd luider en luider, me- vrouw Pieterse kwam ook kijken; Jansen pa en Jansen ma verschenen aan de overzijde. Piet Lut! schold Jansen jr. Lummel! repliceerde Pieterse wiens re pertoire beperkt scheen. Maling aan je soort! Lui van jouv# soort. Wat? informeerde Pieterse, die dol- driftig geworden was. Wat haddu vamme soort? Hij stoof op Jansen jr. af. Deze wachtta zijn komst niet af, maar schoot hem tege- moet, midden op de straat stootten zij op el- kaar als woedende karbouwen. Wat haddu. begon Pieterse, maar hij kreeg geen tijd zijn zin te voltooien: Pats! Jansen jr. gaf hem een oorvijg die hem zijn bril van den neus deed springen. Flang! deed Pieterse terug en demon- streerde een voltreffer op Jansen jr's facie, zoodat deze laatste omlaag zakte als een heiblok. „Floep!" met een groote tegenwoor- digheid van geest stak hij z'n hoofd tusschen Pieterse's beenen en wrikte hem driftig heen en weer om hem volgens alle regelen van de kunst van zijn voeten te werken; „Schep- Een" luidt de wetenschappelijke benaming in et h66g-zeedijksche Jiujitsu. Pieterse schud de op z'n grondvesten, maar hij stond pal, bleek als een doek en vast besloten z'n levee zoo duur mogelijk te verkoopen. Jansen jr., z'n vuurrood hoofd bckneld tusschen Pieter se's knieen voelde een paar dreunende sla- gen op een niet nader aan te duiden plaat*. Het zag er uit dat zijn plan niet lukken zou. „Hullup!". brulde hij. Laat m'n zoon los? schreeuwde Jansen ma van de overzijde. O jeetje, gilde iuffrouw Pieterse,,, laat 16s, daar komme ze!" Jansen Ma en Jansen pa kwamen hun veelbelovenden spruit te hulp. Pats! deed Jansen ma en klopte erop los: Pats! Pats! Pats! Los! commandeerde Jansen pa gauw, of ik vermoord je! PlofJansen jr. had eindelijk z'n doel bereikt, Pieterse smakte om en Jansen jr. kroop boven op hem. Hij ranselde een zege= vierenden roffel op de armen Pieterse Hemeltjc! gilde juffrouw Pieterse. Jansen Pa zei niets. Hij stond in z'n hemds mouwen rustig te kijken, maar't was'm aan te zien dat" ie dacht: Goed zoo, m'n zoon, geef'm z n portie! Pieters0 siceg wanhopig van zich af Daar! zei Jansen pa en gaf'm 'n trap. Pieterse smakte voorover neer Daar! zei Jansen Pa en trapte nog eens. Pieterse kreunde. Hij bewoog zich niet meer. Daar! zei Jansen Pa en schopte vooi de derde maal. Juffrouw Pieterse gilde als een mager speenvarken, „Schei uit!" zei een jonge kerel die Jansen Pa en Jansen ma weg- trok en Jansen jr. van de roerlooze Pieterse wegzeulde. „Hou op! zei je dan niet dat ie niet meer vecht!" Inderdaad Pieterse dacht niet meer aan vechten. Hij was bewusteloos. Hij werd z'n woning binnen gedragen en kwam er lang- zaam weer bij. De politierechter had over dezen twist het wijze Salomo's oordeel uit te spreken. Hij deed dat glimlachend en vaderlijk, maar te vens resoluut en gestreng. „Jullie hebt alle- maal geslagen" zei hij „en daarom straf ik jullie allemaal". En daarin had hij gelijk, want slaan en schoppen is niet alleen onbe- schaafd, maar nog onchristelijk bovendien Pieterse kreeg 10 boete; Jansen ma even' eens 10; Jansen pa 40 en Jansen jr. ook 40. De Pieterse's kost het grapje dus 10; de Jansens 90. Of hiermede echter ook een einde gemaakt is aan de oud-romantische maar domme rid- derveete tusschen de geslachten der Pieter se's en jansens is echter een geheel andere vraag. v Let op den oranje band en het BoycrkruU. PriJ* 75 cU.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6