R0GGEBR00D RUBLIN SCHOENEN lOGsioare Technische School Burgerliike Stand. SCHORTEN, J. OTSEH DAGBLAD" Bond v. Staatspensionneering. Luchtvaart Pr ovinciaal nieuws fflarkiberichten Pluimveeteelf Advertenfien, H. NAUTA, Spoorstraat 8. Tel. 647 Opgeluisterd door Muziek en Zang. "h;AEID5CH deernis vernomen worden. Want Reti was een der meest geziene buitenlandsche schaak- meesters, een, die ten onzent heel vaak en heel graag vertoefde en die hier in zeer vele inter- nationale wedstrijden heeft meegespeeld. Zijn naam is in het bijzonder verbonden aan de moderne inzichten omtrent de opening der partij. Zijn denkbeelden, die hij ook per- 6oonlijk in ons land heeft bekend gemaakt o.a. door zijn medewerking indertijd aan vonden hier groote belangstelling en navol- ging- M o t o r e n. NEDERLANDSCHE T. T. In den loop der week werden nog de vol- gende inschrijvingen ontvangen: K. van Driel, A'dam, op Norton 350 cm3; P. van Wijngaarden, R'dam, op Sunbeam 350 cm3; C. A. Engelbrecht, A'dam, op Nor ton 500 cm3; Demeuter Herstal, Belgie, op Sarolea 500 cm3; Gregoire Herstal, Belgie, op Sarolea 500 cm3; P. van Wijngaarden, R'dam, op Norton 500 cm3. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN DE K.N. M V. Zooals men weet, zal de K.N.M.V. dit jaar fiaar 25-jarig jubileum vieren en wel van 22 Juni tot 30 juni. Een voile week feest dus! Ook Alkmaar krijgt een deel van de feeste- lijkheden en hoewel de kleine bijzonderheden nog niet bekend zijn, kunnen we toch in groo te trekken wel mededeelen, wat we hier in Alkmaar krijgen. In Het Motorrijwiel en de Licht Auto le- zen we n.l. het programma, dat allereerst een sterrit naar Alkmaar bevat op Zaterdag 22 Juni. Daarna heeft de officieele ontvangst ten stadhuize plaats, terwijl in de Harmo- nie vervolgens een Thedansant en een feest- diner door Alcmaria V.V.V. wordt aangebo- den. Den volgenden morgen is er allereerst een morgenrit naar Bergen aan Zee, terwijl des middags op de Alkmaarsche grasbaan mo- torraces zullen worden gehouden. Uit dit alles blijkt dus wel, dat Alkmaar straks twee dagen in het middelpunt van de motorsport zal staan. Zouden we deze keer op het onmisbare zon- netje mogen rekenen?- Het verdere programma van de K.N.M.V. luidt: Woensdag 26 Juni: Officieele receptie op het secretariaat; officieel diner. Zaterdag 29 Juni: Feestavond te Utrecht (U.P.M.C.). Zondag 30 Juni: Reunie te Utrecht; of ficieele feestrede door mr. Mulock Houwer in de groote standzaal van het Jaarbeursge- bouw; nadansen en feestdiner. Tevens eendaagsche motorententoonstelling in de Handelsbeurs, Mariaplaats, te Utrecht. Entree vrij. f DE ZWEEDSCHE OCEAANVLUCHT. Uit Bergen wordt gemeld, dat men daar de laatste voorbereidingen heeft getroffen voor de tusschenlanding van de Zweedsche Oce- aanvliegers Ahrenberg en Floden, die daar morgenochtend tegen 11 uur worden ver- wacht op hum vlucht naar Amerika. Het is nog niet zeker, of Ahrenberg langs de kust of over het hooggebergte van Stock holm naar de Noorsche kust zal vliegen. Voor het geval, dat Ahrenberg aan de laat ste route de voorkeur mocht geven, zijn op de stations van den bergspoorweg speciale weerobservatoria ingesteld. Van Bergen zullen de Zweden waarschijn- lijk morgenmiddag tegen half twee naar Amerika starten. De start zal draadloos wor den uitgezonden. TWEE OCEAANVLIEGTUIGEN. AAN GEVAAR ONTSNAPT. De beide Oceaanvliegtuigen „Green Flash" en ,,Oiseau Jaune" zijn gister in gevaar ge- raakt, doordat zij door den vloed in zee dreigden te spoelen. Bij afwezigheid der vlie- gers konden eenige burgers de vliegtuigen op vasten grond brengen. HEERHUGOWAARD. In het lokaal van den heer Rus hield de vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek haar jaarvergadering. Hoewel de vergadering was uitgeschreven tegen 8 I uur kon pas te kwart voor 9 de vergadering worden geopend, terwijl zelfs daarna nog een aantal personen verschenen. De vergadering werd geleid door burge- meester Van Slooten, die alien welkom heette en hoopte, dat aangename bespreking zou mogen leiden tot een voor de jengd prettig schoolfeest. De notulen, gelezen door den heer A. Kooij Cz., werden onder dankzegging goed- gekeurd. De heer W. Molenaar deed hierna rekening en verantwoording van het financieel beheer; de totaal ontvangsten bleken te hebben be- dragen 544.96, de uitgaven 433.59K, al- zoo een batig saldo groot 111.36$$. Door de heeren Jac. Kostelijk en H. A. M. Wuijs werd de rekening nagezien en bij monde van eerst genoemde verklaard, dat alles in orde was bevonden, zoodat de commissie ad- viseerde tot goedkeuring, waartoe dan ook werd besloten. De voorzitter dankte den penningmeester en tevens de commissie. Het bestuur voor wijk IV (Veenhuizen) werd aangevuld met den heer C. Haringhuizen, dat voor wijk III (Noordeinde) met den heer G. Jongejan te Waarland, vervolgens werd aan de orde ge- steld punt d der agenda: Bespreking school feest. Nadat alle inteekenlijsten waren inge- diend bleek, dat over ongeveer 500 beschikt zou kunnen worden, terwijl uit de door de hoof den der scholen verstrekte cijfers bleek, dat ongeveer 200 kinderen aan het feest zou den mogen deelnemen. Allereerst werd nu uitgemaakt, dat een rijtoer met autobussen 2al worden gemaakt. Na zeer breedvoerige discussie, waarbij verschillende voorstellen naar voren .<wamen, werd met groote meer- derheid besloten naar Wijk aan Zee te gaan en terug over Bakkum naar Ber gen's speeltuin er. duin. Mocht dit voor de kas wat bezwarend blijken, dan zal door het Dagel. Bestuur een kortere roete worden vast- gesteld. Op voorstel van het Dagel. Bestuur werd besloten het feest zoo mogelijk, te doen plaats hebben tusschen 8 en 15 Juli, hetgeen bij stemming werd uitgemaakt, daar er ook stem men opgingen het feest over 14 dagen te houden. Door het bestuur zullen de noodige maatregelen ter verdere voorbereiding wor den genomen. Het bedrag uit te geven voor consumptie werd vastgeste'd en bepaald, dat te 9 uur de afrit zal plaats hebben van den Rustenburgerweg. Naar aanleiding van een voorstel om den dag na het feest de kinderen een halven dag vrij te geven, stelde de voorzitter voor dien dag het onderwijs een uur later te doen aan vangen, waarmede men zeer goed kon ver- eenigen. Op voorstel van den heer Hartog werd be sloten de vergadering in het vervolg uiter lijk een kwartier na het uur van uitschrijving te openen. Op voorstel van den heer Post zullen weer formulieren voor getuigschriften worden aan- geschaft, indien de kas dit toelaat. Door den voorzitter werd1 hierna de verga dering gesloten met een woord van dank voor aller medewerking en de hoop, dat door goed weer begunstigd het schoolfeest uitstekend zal mogen slagen. ZUID-SCHARWOUDE. De heer A. Kist Jr., thans werkzaam te Schagerbrug, is tot boekhouder benoemc aan de Hoogovenbedrijven te IJmuiden. Reeds dagen te voren verbeidden de ouden van dagen (rentetrekkers) te Broek op Langendijk en Zuid-Stharwoude den 6den Juni. Deze datum was voor bun een groote feestdag. Voor velen hunner is inderdaad dan ook zoo'n dag-uitstapje een zeldzame gelegenheid. Reeds des's morgens was het al een bedrijvigheid in de beide dorpen. Hier en daar hadden de bewoners voor hunne woningen post gevat om de oudjes toe te wuiven. Des avonds te 8 uur ongeveer arri- veerde alien weer behouden en wel op de plaats hunner inwoning. Haarlem en Omstreken waren het doel van den tocht. In Zandvoort werd gepau- seerd. De oudjes zijn ook nog naar het kopje ge gaan. Men was op Kraantjelek geweest en toen ook nog langs de Ru'fne van Brederode. Langs de duinstreek ging het weer naar huis over Bakkum, Bergen, Schoorl en War- menhuizen. Om half acht waren de oudjes weer thuis. Uit de opgetogen verhalen der oudjes blijkt, dat hun werkelijk een blijde dag is bereid. Om dit alles te kunnen bereiken is natuur lijk veel voorbereiding noodig geweest. Het afdeelingsbestuur van den Bond voor Staats- pensionneering, die deze voorbereiding ter hand nam, verdient zeker dank en kan met groote voldoening op dezen dag terugzien. HARENKARSPEL (Mei). Geboren: Jan, z. van Jan van der Sluit en Petronella Geertje de Vries. Cor nelia Anna, d van Pieter Karsten en Catha rina van Duin. Johanna Catharina, d. van Johan Stoop en Catharina Kramer. Vero nika, d. van Jan Bruin en Immetje Jong. Andreas, z. van Johannes Ruiter en Maria Wijnker. Willem, z. van Comelis Goed hart en Ebeltje Smit. Maria Huberta, d. van Gerrit van der Stoop en Anna Maria Schuijt. Ondertrouwd: Wilhelmus Petrus Bakkum en Maria Blankendaal. Johannes Theodorus Bergen en Maria Bruin. Jo hannes Korver en Maria Catharina van der Stoop. Johannes Petrus van de Kamer en Johanna Boekel.Johannes Koomen "en Anna Helena Hof. G e t r o u w d Adrianus Antonius Groen en Wilhelmina Bakker. Wilhelmus Dekker en Agnes Maria Roozendaal. Hendrik Kouwenberg en Lena Aris Johannes Mar tinus Dekkers en Agnes Tesselaar. Marti- nus Kaptein en Theodora Agatha Dekker. Pieter Kraakman en Alida Bruin. Johan nes Theodorus Bergen en Maria Bruin. Wilhelmus Petrus Bakkum en Maria Blan kendaal. Overleden Jacob van Schagen, 61 j., echtgenoot van Grietje Moeijes. Dirk Stoop, 71 j., weduwnaar van Antje Smit. Aafje Paaij, 73 jechtgenoote van Pieter Meester. Arien de Boer, 68 j., echtgenoote van Guurtje Goudsblom. Trijntje Bom- mer, 74 jaar, echtgenoote van Klaas van Daanberg Theodorus Hendrikus Bruin, 4 j. ZUIDSCHARWOUDE. (Mei). Geboren: Jan Simon, z. van Simon Hansma en Trijntje Maier de Vries. Cor nelia, d. van Willem Duys en Johanna van Kleef. Overleden: Leentje Duin, 62 jaar, echtg. van Jan Kostelijk. Ondertrouwd: Jacob Willem Bul- looper en Geertje de Geus. Anthonius Jo hannes Kraakman en Catharina Maria Kaag. Johannes Schotten en Maria van Kleef. Getrouwd: Jan Groen en Maria Zut. J. W. Bullooper en G. de Geus. A. J. Kraakman en C. M, Kaag. J. Schotten en M. v. Kleef. OUDORP (Mei). Geboren Catharina Maria, d. van Ja cobus Bmsman en Catharina Maria Meere- boer. Johan, z. van Jan Boode en Maria Knijn. Getrouwd Jan Prise en Johanna Lucia Schouten. Overleden: Elisabeth Brak, weduwe van Jan Groot, 88 j. Maria Balvers, ge- huwd met Pieter Tromp, 65 j. Frederika van de Nes, gehuwd met Anthonius Smit, 49 j. URSEM. Geboren: Brigitta Maria, d. van Nico- laas Dol en Lucia Maria van der Gulik. Margaretha Maria Geertruida, d. van An dreas Groot en Aafje Konijn. Veronica, d. van Theodorus Jong en Jansje Vlaar. Gerardus Anthonius, z. van Martinus Groo- teman en Cornelia Blank. Overleden: Jan Ruyter, echtgenoot van Aafje Smit, oud 59 jaar. Aaltje Leu- sink, dochter van Aart Leusink en Grietie v. Dijk, oud 1 ifiar. Anna Maria Kuyper, oud 6 jaar, dochter van Jasper Kuyper en Antonia Maria Vendel. SCHERMERHORN. (Mei). Geboren: Nelly, d. van J. Schuuring en C. Slot. Overleden: C. Woerdeman, oud 1 jaar, dochter van F. J. Woerdeman en B. M. Hulleman, te Alkmaar overleden. P. Muntjewerff, oud 54 jaar, wedn. van A. Groot, te Alkmaar overleden. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 7 Juni 1929. Op de heden gehouden Kaasmarkt waren aangevoerd 52 st. kl. Fabriekskaas 43; 10 st. Commissie- Fabriekskaas 45; 9 st. kl. Boerenkaas 42; 21 st. boeren-commissiekaas 48. Totaal 92 stapels, wegende 187000 K.G. De handel was goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 7 Juni 1929. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 432 H.L.'s aangevoerd als: 178 H.L. tarwe 10.50—/ 12.25; 1 H.L. rogge; 50 H.L. gerst chev. 11.50f 11.75; 156 H.L. ha ver 8.2511; 20 H.L. boonen, w.o. bruine boonen 3337duiven boonen 13.5017.25; witte boonen 6366; 1 H.L. diversen; 26 H.L. groene erwten (gr.) 1620. Per 100 K.G. Handel matig. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 7 Juni 1929. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn- de 172 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Juni '29 Langedijker Groentenveiling. 125 stuks Bl. kool, les. 31.1037; Bloemkool 2e s. 16.90—/ 22.50 per 100 stuks; 190 bos Wortelen 15 per 100 bos; 64 krop Sla 6.80 per 100; 230 K.G. Rabarber 1.40. BOVENKARSPEL, 6 Juni 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Mei- rapen 5 10—/ 8.60; Wortelen 0.04— 0.11 per bos; Bloemkool 4.80; Sla 0.40 0.50; Aardappelen 0.170.27 per KG. ZWAAG, 5 Juni. Veiling ..Bangert en Omstreken'' Witlof 15f 29; Spinazie 2.20—/ 9.10; Postelein 5.20—/ 7; Aard- beien 54f 88; Slaboonen f 64— f 72; Peulen f 3647; Aardappelen 16— f 18; Tomaten f 31f 43; Bloemkool f 23 tot f 32; Sla 0.40—./' 3.20; Rabarber 100 tot f 500; Wortelen f 7.6018;; Kom- kommers 1419. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonne's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rot terdam. Postzegel van 7$$ cent voor ant- woord insluiten en b 1 a d vermelden. Maatregelen bij Kuikensterfte. Voedermethode. We hebben vorige maal het drinkwhter be- sproken en we moeten Wel begrijpen, dat deze drinkwatervoorziening niet alleen geld voor de pullorumziekte der kuikens maar voor elke pluimveeziekte. Wat voor de drinkwaterbakje geldt, geldt ook voor de voerbakjes. Hier hebben we het in zekeren zin echter gemakkelijker, omdat deze niet zoo gemakkelijk besmet worden van bin- nen. Een besmetting verspreidt zich in het voer niet zoo gemakkelijk als door het vloe bare drinkwater. Als men de kuikens maar belet, dat ze in het voer loopen of dit niet met mest bevuilen, dan schiet men al een heel eind op. Toch zijn ook weer vele kuikenvoerbakjes niet praktisch ingericht. Velen zijn vlak van boven, desnoods met een schuifbare delsel met gaten. Vaak ziet men echter daarop de kui kens gaan zitten of ze kruipen zelfs in de ga ten en kunnen er dan niet meer uitkomen. Dan is vaak een groot bezwaar dat de bakjes te klein zijn voor het aantal kuikens. De diertjes gaan dringen, verdringen elkaar en de zwakkere krijgen geen kans voldoende eten te krijgen. Het voeder wordt vaak toegediend als droog meelvoer, soms ook wel aangemaakt. Beide methodes hebben hun voor en nadeelen, en het hangt ook al veel af van de tijd die men aan de kuikens kan besteden. Droog meelvoer eischt veel minder tijd en geeft min der aanleiding tot knoeien dan nat aange maakt meelvoer. Velen voeren meelvoer met kuikengraan, anderen brengen hun kuikens uitsluitend groot met meelvoedering. Verschillende fabri- kanten hebben op dit gebied hunnen styste- men door uitvoerige proeven uitgewerkt en het is dus niet het beste de aanwijzigingen der fabrikanten daaromtrent op te volgen. Met het oog op smetstofverspreiding is het weer aan te bevelen het graanvoer eveneens in bakjes toe te dienen en niet los op den grond te strooien. zooals vaak geschiedt. Zoo- lang alles gezond is, gaat het natuurlijk best, maar zoodra er ziekte optreedt wordt het graanvoer op den grond leelijk besmet en werkt deze methode dus zeer schadelijk. Voor een ding moet ik waarschuwen en toch krijg ik daarvan dagelijks gevallen on der het oog. Dit is n.l. het volgende- Men voert een bepaald opfokvoer of volgt een be- paalde opfokmethode en krijgt nu opeens sterfte. Vooral de pullorumziekte doet soms zoo eigenaardig. Honderd tegen een denkt de eigenaar dat de fout van het voer ligt. Snel besluit hij van voer of voedermethode te ver- anderen en dan begint de misere eerst recht. Door de verandering raken de kuikens heele- maal van streek, worden nog veel gevoeliger en een be^gjettelijke ziekte zal dus nog veel meer slachtoffers maken. Men kan er gerust van op aan, als men bij een der grootere be- kende voederhandelaren opfokvoer koopt en hun methode volgt, dat men dan van die kant geen gevaren loopt. Zulke voedermengsels zijn meestal jarenlang op eigen proefdieren geprobeerd. Een methode die ook veel opgang gemaakt iceft en ook zeer gunstig werkt is de droog- meelijkarnemelk methode, waarbij men in voerbakjes het drooge meel voert en de kci- kens overigens niets te drinken geeft als kar- nevelk. Naast vele voedende bestanddeelen bevat karnemelk melkzuur en dit is een der weinige stoffen. die den groei van aller lei bac- terien tegenhoudt en gelijktijdig gunstig werkt op de spijsvertering en naar in den laatsten tijd gebleken is, op de ontwikkeling van het jonge lichaam. Mijn bezwaar tegen de karnemelkmethode is dat zij alleen door nette menschen gebruikt kan worden en al vindt vrijwel iedereen van zichzelf dat hij zeer ordelijk en netjes is, als men in.de prak- tijk in de kuikenopfokhuizen ziet, staat men vaak verbaasd. Als de karnemelk dan ook vuil wordt, is zij veel meer schadelijk dan nut- tig en men moet derhalve de drinkbakjes vaak reinigen. Dit brengt weer mee, dat men vaak restjes karnemelk moet weggooien en dit strijdt heel vaak met ons zuinigheidsprincipe. Ziedaar dus de moeilijkheid, we zijn te zuinig om min of meer vervuilde hoeveelheden kar nemelk weg te gooien en daardoor doen we de kuikens soms schade. Nu is dit weer te ondervangen door kar- nemelkpoeder te koopen en dit karnemelk- poeder te mengen met het meelvoer. Men kan dan dus gewoon water te drinken geven, al of niet met een ontsmettingsmiddel vermengd en men brengt in het meelvoer de karnemelk. Er zijn ook wel andere poeders in den handel, poeder van ondermelk enz. en deze worden in het darmkanaal ook wel omgezet onder melk- zuurvorming maar toch is bij eenige nauw- keurige proeven in den laatsten tijd geble ken, dat deze methode niet zoo gunstig werkt als die met echt karnemelkpoeder. Mogelijk zit dit hiermede in verband, dat melkproduc- ten de reactie in de maag sterk beinvloeden en bijv. het maagzuurgehalte bij voedering met zure karnemelk geheel anders is als bij voe dering met minder zure melkproducten. Ver- der is melkzuur in karnemelk heel sterk en belet dus bacteriegroei van andere bacillen, terwijl in den darm uit niet zure melkproduc ten geheel andere stoffen gevormd worden dan melkzuur alleen, die ook lang zoo gunstig niet werken. Natuurlijk doet de prijs er ook veel aan toe. Wie op de boerderij over versche karne melk kan beschikken behoft er niet zoo zuinig mee te zijn en kan zijn kuikens er zeer veel goed mee doen, maar in de stad is het vaak niet gemakkelijk geregeld aan voldoende hoe veelheden versche karnemelk te komen. Bij eendenkuikens kan men de karnemelk methode in 't geheel niet toepassen, daar de eendjes voortdurend den kop in de melk sto ken en dan dus de oogen en neusgaten dicht zouden kleven. In elk geval zullen we nu uit het voor- gaande wel begrepen hebben dat we met de reinheid der voerbakjes ook niet voorzichtig genoeg kunnen zijn en dat we met deze k.n- nis gewapend maar eens in het kuikenhok moeten gaan kijken. Zien we daar dat de kuikentjes in den melkbak staan en het meel kunnen bevuilen met mest, dan weten we dat de zaak niet deugt en we veranderen moeten. Het is werkelijk aardig te zien wat men met zeer eenvoudige hulpmiddelen reus- achtig veel verbeteren kan. Zoo kwam ik deze week op een bedrijf waar veel sterfte heerschte en waar drink bakjes en voerbakjes op den grond stonden en reusachtig vervuild werden. De eigenaar had n 1. zoo'n beetje op zijn manier een of ander advies van mij, dat hij wel eens er- gens gelezen had, half opgevolgd. De bodem was namelijk met turfmolm bedekt en in het drinkwater was chinisol Het was echter een vuile, zwarte boel in drinkbakjes en voer bakjes en op den grond naast de voetbakjes een grijze massa van uitgeworpen meel. Natuurlijk moest op staande voet alles op zen flinke verhooging gezet worden en op gaas, zoodat de kuikens wel bij de bakjes konden doch het voer en water niet meer konden be vuilen. Een paar dagen later vertelde de eige naar mij dat het met het drinkwater niets ge- holpen had, want het zag nog even vies zwart als eerst. Ik moet zeggen dat ik eerst raar stond te kijken, totdat me te binnen schoot: ijzer in het water en chinisol geeft een zwarte kleur. Direct dus gevraagd naar het water, en jawel, dit was z.g. nortonwater. Nu kan men honderd tegen een eggen dat nortonwater in ons land altijd flink wat ijzer bevat en zoo was het ook hier. Ik liet wat helder slootwater scheppen, flink opkooken en dit in de drinkbakken doen en ziedaar, dagen bleef het drinkwater nu zoo helder als glas, zag er frisch uit en de eigenaar had er nu zelf plezier in zoo mooi het er uitzag. IJzerhoudend water herkent men hieraan, dat het bij het oppompen glashelder is en al heel gauw als het in een glas staat net is of er lets of wat melk in gemengd is, dus heel licht troebel wordt Deze troebeling wordt steeds sterker en tenslotte vindt men onder op den bodem een bruin bezinksel en boven op vaak een vliesachtig laagje, terwijl het water zelf weer helder wordt. Deze verande- ringen berusten op inwerking van de zuur- stof der lucht op de eerst oplosbare ijzerver- bindingen die daardoor onoplosbaar worden en neerslaan. IJzerhoudend water is vooral als er veel ijzer in dit zeer lastig, men kan er geen thee van zetten, de wasch wordt ge- kleurd, doch schadelijk is het niet. Wil men echter zooals in mijn voorbeeld chinosol ge- bruiken, dan moet men of regenwater of slootwater nemen, of het water eznige dagen laten staan om het ijzer er uit te krijgen. Dr. TE HENNEPE. Klein is de mug, maar groot het leed, Veroorzaakt door een muggebeet. Wij ontvingen weer nieuwe nieuwste modellen en dessins en alle indanthren geverfd, dus absoluut kleurecht. PRIJZEN VANAF F 2.1*. Aanbevelend, Julianastraat 31 hk. Pr.Hendriksir. 24 cent per Kilo. NEEMT PROEF S.V.P. Aanbevelend, Fa. J. NETTEN, LANGESTRAAT15. ALKMAAR. Prijzen vanaf f 1.55 tot f 2.25. In Zoolleer staan wij nog steeds No. 1 aan den spits. Alle merken RUBBERZOLEN en -HAKKEN. Enorm is het sue- ces met ons Economie Rubber- leder. Onze kwaliteiten zijn het hoogst en* de prijs het laagst. Volkslederhandel, RIDDERSTRAAT 9, naast V. en D. warenpaleis. te HA IKLEM, Bouwkunde. Weg- en Waterbouwkunde» W erktuigbouwkunde. Electrotechniek. Scheepsbouwkunde. Aansluitend op 3 kl. H.B.S. B 5' M.U.LO. B. en op uitgebreid A.B. onderw. Aanmelding open. Zie PROSPECTUS. Bez. van een goed einddipl, eener wisk. H. B. S. 5 j. c. kunnen bij tijdig# aanmelding in het 2e stu- diejaar geplaatst worden. Federatie Hollands-Noorden. Bezoekt Zondag a.s. deit te HEER-HUGOWAARD, op het Gemeente-Sportterrein. Sprekers de WelEdele Heeren: Mr. P. J. OUD, Ds. BAAR en E. BOEKMAN. Ongeveer 100 medewerkenden. Entree 25 ct. de persoon. Aanvang Landdag half 3 uur (z.t.) Optocht 2 uur. Ziet de alom verspreide groote en kleine biljetten. HET BESTUUR. ADVERTEERT (N i e t - 0 f f i c i e e 1). 460 ste ST A ATSLOTERIJ. Trekking van Vriidag 7 Juni. 5e Klasse, 17e Llist. Hooge prijzen: 18936 1000.me-t premie van f 30.000.—. 7301 niet met premie van /'3000.- 1406 200.rJU Prllzen van f 70. 354 496 789 993 1004 3035 3482 5131 5195 5232 6964 7524 8363 1)542 12079 12415 13573 14344 14589 15123 16518 16881 17201 17497 18794 18927 19453 20774 NIETEN; 5?8 593 619 762 901 1193 1666 1678 1774 1846 2649 2696 2903 3O02 3016 3030 3223 3458 3621 4012 4251 4623 4631 4880 5010 5019 5201 5307 5348 5381 5558 6009 6196 6609 7018 7099 7913 8775 9532 9687 9694 9940 10199 10903 11174 12323 12328 13266 1.3510 13872 14116 14211 14539 14610 15404 16800 16891 16937 17594 17599 17904 17977 13248 18931 19046 19379 19999 20469 20881 Verbetering. 5e Klas. 16e lijst: 4471 m. z. 4471 70.— De trekking van de 451e StaatslaterlJ zal plaats hebben op Maandag 22 Jjuli 1939 a.s.. r*n- 9 uur. is een gezoud en heerlijk voedse) wanneer dit zacht is en vakkundig wordt gebakken Onverwoestbaar v. Heeren, Dames, Meisjes en Kinderen, in alle kleuren verkrijgbaar bij

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10