RadiOGtrafisch Weerbericht. a g m 11)1. Telegrammen OAOi Bivmenland Tijdschriften Stadsnieuws i Zate tdag 8 Juni. r 7.30 uur, Cinem. si Americain, Een .vrou- ,*enkenner (boven 1.8 jaar). 7.30 uur, A- B. 1", De Vallci der Reuz*n .Geen toegang beneclen 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, De Wolga- bootman (boven 18 jaar.) f Zondag 9 Juni. i 3—6 uur, Stedelijhe Muziektuin, optreden jvan een strijkje. 7.30 uur, Stedelijk is: Muziektuin, Concert cnder leiding van N ko Hoogerwerf. 7.30 uur, Cinema Americain, Een vrou- ..wenkenner (boven 16'- jaar.) 7.30 uur, A- B. T. f De Vallei der Reuzen. Geen toegang beneden 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, De Wolga- bootman (boven 18 jjaar.) 2.30 uur, Gemeen telijk Sportterrein te iHeerhugowaard, Rmjf-landdag vanwege de federatie ^Hollands Woorden" van den Bond .voor Staatspensionnecring. 1.45 uur, Sportpairik, wedstrijd Akm. Vic- trix IIN. A. C. II. i 3.15 uur, Sportparik, wedstrijd Alcm. Vic- trix I—N. A. C. I. Maandag 10 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain, Een vrou- svenkenner (boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. 1'., hoofdnummer De .Strafzaak Ware, hooldrollen Stewart Rome 'en Betty Carter. Geen toegang beneden 18 Sjaar. I 7.30 uur, Victoria Theater, De Wolgaboot- jnan (boven 18 jaar)i, Dinsdag 11 Juni. R 7.30 uur, Cinema Americain, Een vrou- ,wenkenner (boven 18 jaar.) t 7.30 uur, A. B. T., De Strafzaak Ware. Geen toegang beneden 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, De Wolga- bootman (boven 18 ja;ar.) 8 uur, Dancing Harmonie, rede E. G. Schurmann, voorz. Kcm. Ned. Middenstands- bond. 2 uur (o.t.), in de J olfbaan van den heer H. Slikker te Warmenh uizen, electr. kookde- snonstratie vanwege het P. E. B. L Woensdag 12 Juni. .4 7-30 uur, Cinema Ajnericain, Een vrou- Wenkenner (boven 18 jaar.) i 7.30 uur, A. B. T., De Strafzaak Ware, Geen toegang beneden 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, De Wolgaboot- man (boven 18 jaar.) k 's Av. Stedelijke Muzeiktuin, concert Sted. Muziekkorps. Donderdag 13 Juni. l|v7.30 uur, Cinema Americain, Een vrou- .wenkenner (boven 18 .jaar.) 7.30 uur, A. B. T., De Strafzaak Ware. Geen toegang beneden. 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater, De Wolga- bootman (boven 18 jaair.) 9 uur n.m., Stadhuisi, alg. ledenvergade- ring afd. Alkmaar e. o Ned. Roode Kruis. 2 uur (o.t.) in het Patronaatsgebouw te Warmenhuizen, electr. kookdemonstratie vanwege het P. E. B. i DUITSCHLAND. LOONSVERHOOGING VAN HET RIJKSPERSONEEL. Naar de „Vorwaii;s" meldt, is Vrijdag 4n een bespreking van de vertegenwoor- digers der organisaiies van arbeiders in dienst van het rijk met den rijksminister \van financien principieele overeenstem- ming bereikt over de verhooging der loonen van de rijks arbeiders. Het tot stand komen der overeenkomst wordt Dinsdag verwacht. - milie en hier kreeg de politie een indruk in de goede richtmg. De politie kwam toen ter oore, dat een spijkertrekker, waarniee vermoedelijk de moord was gepleegd, bij den verdachte J. v. d. L. vermist werd. Successievelijk heeft de politie toen ver- schillende personen gevonden en gespro ken, die de verdachte op het bewuste uur van den moord1 in de omgeving van de plaats, waar het misdrijf is gepleegd, heb- ben gezien. De justitie heeft gisteren de instructie tegen den verdachte geopend. Hij is in ver- zekerde bewaring gesteld. Tot nu toe blijft hij ontkennen. Te Breda is men algemeen voldaan over het feit, dat de politie den dader van den moord heeft opgespoord. Mr. VAN BEST GEEN KAMERLID MEER. 's-GRAVENHAGE, 8 Juni. Bij het Centraal Stembureau voor de verkie- zing van leden voor de Eerste Kamer, is uit Belgie telegrafisch bericht ont- vangen van mr. J. van Best, dat hi. zijn benoeming tot lid der Eerste Ka mer niet aanneemt. EEN KRANSLEGGING. 's GRAVENHAGE, 8 Juni. In tegen- woordigheid van officieren en ond. offi- cieren van het Nederlandsche leger, waar- bij o.m. aanwezig was oud-onderbevelheb- ber Snijders, had hedenochtend bij het mo nument van leger en vloot aan de boule vard te Scheveningen een kranslegging plaats door hier te lande vertoevende Zwit- sersche officieren, waarbij gen. Philipp Heitz zeide, dat dit geschiedde uit sym- pathie voor hetgeen de Hollandsche weer macht tijdens den oorlog presteerde. Gen. Snijders vond deze kranslegging zeer sympathiek en herinnerde eraan dat Zwitserland in den zelfden noodtoestand heeft verkeerd als ons land. Beiden hebben geen krijgsmansroem geoogst en veel op- geofferd om buiten den oorlog te blijven. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) DE KON. FAMILIE OP REIS. 's-GRAVENHAGE, 8 Juni. De konin- rin-moeder hoopt den 17 dezer, vergezeld an de koningin en de prinses eenige dagen laar Arolsen te gaan, om een bezoek te "engen aan den vorst en db vorstin van ^aldeck. KINDERMOORD. DELFT, 8 Juni. De politie heeft pro- cesverbaal opgemaakt tegen een 23- jarig meisje. In Februari van dit jaar heeft zij haar kind dadelijk na de bevalling, in een teil met water verdronken. Tegen haar verloofde, die het lijk heeft doen verdwijnen, is eveneens proces-verbaal opgemaakt. (DE MOORD OP MEJ. v. d. ENDEN. BREDA, 8 Juni. Nader vernemen wij nog het volgende: Van het oogenijlik af, dat de moord ge pleegd werd, krgeg de politie sterk den m- druke dat bij dezen moord geen vreemde betrokken was. Ook uit het feit, dat geen sporen van worsteling bij het slachtoffer aanwezig waren, werd reeds van den be- ginne af afgeleide dat hier geen vreemde het spel was. In deze richting heeft dan ook het on- derzoek plaats gehad, en ook onder de fa- Moeder, laat Uw kleintje met over den grond kruipen. Deze is vml en stoffig en de kans dat het vallen en zich bezeeren zal, is groot. Een looprek, kinderbox, is voor hem een geschikie verblijf plaats. Zet deze neer op een zonmge plek tegen tocht beschermd en leg op den grond een moltondeken, met een schaon taken bedekt. GEZONDHEIDSRAAD. Provincaaal nieuws ZUIDSCHARWOUDE. De damesclub „Onder Ons'' alhier oefent zich in een cursus Eerste Hulp bij Onge- lukken, welke onder leiding staat van den heer Stoutjesdijk van Alkmaar, met mede- werking van den heer dr. Hoekstra. Bij de Vrijdag gehouden herstemming voor een notabel der Herv. Gemeente alhier, werd gekozen de heer C. Berkhouwer Pz. BEVERWIJK. Vanuit Heemskerk werden Vrijdag van den vollen grond de eerste aardbeien en peulen ter markt aangevoerd. SCHAGEN. Eenigen tijd geleden besloot de raad, van den directeur van het gasbedrijf te eischen, dat het bedrag aan steekpenningen, door hem genoten, in de kas der lichtbedrijven zouden worden teruggestort. Later echter, toen bleek, dat er geen aanleiding was hem gerechtelijk te vervolgen, werd dit besluit herzien en werd die verplichting ingetrokken. Het reeds gestorte geld zou worden terug- betaald. Na dit besluit deelde de voorzitter mee, dit ter kennis van Ged. Staten te zullen brengen als in strijd met het algemeen be- lang. Dit is geschied, doch ter provinciale griffie is een abuis gemaakt (de stukken zijn waarschijnlijk vergeten), z'oodat 30 dagen na de dagteekening van de kennisgeving aan Ged. Staten geen schorsing of vernietiging van's raads besluit is besloten en de burge- meester tot uitvoering van het genomen be sluit verplicht is. B. en W. deelden den raad nu mee, dat van haar college geen voorstel is te verwachten betreffende vaststelling van een suppletoire begrooting voor het gasbe drijf tot terugbetaling van de reeds door den directeur gestorte termijnen. In zijn jongste vegadering heeft de ge- meenteraad ee nen ander voor kennisgeving meenteraad een en ander voor kennisgeving den plicht, het besluit uit te voeren. Deze wei- gert dit echter. OUDKARSPEL. Ge b or en Elisabeth Anna, d. van Adri- anus Cornelis Nicolaas Put en Sijtje Glas. - Geertruida Justine, d. van Herman Wilhelm Moller en Maria Kos. Joseph, z. van Ni colaas Waij en Catharina Kos Ondertrouwd Pieter Nap en Trijntje Nierop. Berend Kapitein te St. Maarten en Guurtje Pool. Cornelis Klaas Swager en Maartje Schuitemaker te Noord-Scharwoude. Cornelis Smit en Neeltje van der Molen. Getrouwd: Klaas Schuijt en Aafje Best. Pieter Nap en Trijntje Nierop. Berend Kapitein en Guurtje Pool. O verleden Jan Berkhout, 82 iaar, weduwnaar van Cornelia Schrieken. Antje Bood, 54 jaar, echtgenoot van Willem Koste- lijk. Nicolaas Plakman, 21 jaar, z. van Jacob Plakman en Sijtje Bakker Cornelis Kooij, 49 jaar, echtgenoot van Jannetje Tiel. HET DRAMA TE BREDA. De vermoedelijke dader gearresteerd, Op goedkooper recht aangedrongen. De Kamer van koophandel en fabrieken voor Gooiland heeft een adres tot den minis ter van justitie gericht, waarin zij schrijft, dat het aantal wanbetalingen in den loop der jaren voortdurend is toegenomen en nog steeds toeneemt en dat zij dit euvel in hoofa- zaak meent te moeten toeschrijven aan het feit, dat debiteuren zich in tal van gevallen gevrijwaard achten tegen een in ieder opzicht rechtmatige vervolging, tengevolge van de omstandigheid, dat crediteuren, afgeschrok- ken door de even kostbare als omslachtige wijze, waarop het incasseeren van kleine vor- deringen overal hier te lande pleegt te ge- schieden, er de voorkeur aan geven, hun wan- betalers met rust te laten en hun kwade pos- ten liever maar ineens afschrijven. Aares- sante meent, dat invoering van een procedure als die welke door de Kamer van koophandel en fabrieken vocr Arnhem beoogd wordt, aan dit kwaad grootendeels zal tegemoet komen, weshalve zij den minister verzoekt, medewer- king er toe te verleenen, dat tot wet worde ver- heven het ontwerp van de Kamer van koop handel en fabrieken te Arnhem en een grondi- ge herziening en tarievenreductie in de wet van 28 Juli 1924 OVERDRACHT NAAR DE H. A. V.-BANK. Naar wij vernemen heeft de Verzekerings- bank haar definitieve goedkeuring verleend aan de overdracht van den door de N.V. De Nederlandsche Spaarbank te Utrecht ge- vormde, onder het levensverzekeringsbedrijf vallende spaarkassen (kassen 1919, '20, '21 en '22) naar de H. A. V.-bank te Schiedam. Deze overdracht is dus thans een feit. DORPSIDYLLE. Deze week werd in het anders zoo rustige dorpje Monster de hulp ingeroepen van de Eolitie door een van de kerkvoogden van de erv. kerk te Terheyde aan Zee, die ernstig vreesde, dat het bij de betaling van de ver- plichte belastingpenningen tot ongeregeld- heden zou komen. Dit van ouds bekende zee- dorpje dat zoo vredig tusschen het duin- landschap ligt blijkt een kerkelijken oorlog te voeren, welke over de geheele linie tot per- soonlijke onaangenaamheden ontaardt. De vrees, dat er bij de betaling ongeregeld- heden zouden ontstaan, is intusschen onge- grond gebleken, om de eenvoudige reden, dat slechts een lid aan zijn verplichtingen kwam voldoen, terwijl de anderen bij wijze van wapenstilstand thuis bleven. LOSZITTENDE GEVELS. Gistermorgen zou men aan perceel Over- toom 350 te Amsterdam een piano ophij- schen. Toen het zware meubelstuk eenige meters van den grond was, vielen een paar steenen uit den gevel. Men heeft toen de piano weer laten zakken en de brandweer ge- waarschuwd. Deze constateerde, dat de top- gevel los zat, vermoedelijk tengevolge van de strenge vorst van den afgeloopen winter. De brandweer heeft een gedeelte van den gevel afgebroken. Ook de naast liggende geveltop- pen bleken los te zitten. Daarvoor is de bouw- politie gewaarschuwd. DE STRANDING VAN DE „VALKA". De raad van de scheepvaart deed he- den uitspraken inzake: a) de stranding van het Letlandsche stoomschip „Valka" op de Maasvlakte; b) het omslaan van de stoomredding- boot „Prins der Nederlanden" bij een po- ging, om de opvarenden van de „Valha" te redden. Wat betreft de ramp aan de „Valka" overkomen, deze is terug te voeren tot de omstandigheden van zee, weer en wind in verband met het onbruik raken van het roer. Wat het ankeren betreft, dit is ver moedelijk te laat geschied. De Raad vereenigt zich met hetgeen door den hoofdinspecteur is aangevoerd betreffende het uitvaren van de redding- boot, ook al kan nu achteraf wel wor den geconstateerd, dat de reddingspo- gingen voorbarig waren. De Raad bedoelt hierallerminst een grief te uiten tegenover hen, die hun leven feil hebben voor het redden van anderen, maar het moet dubbel betreu- renswaardig worden geacht, indien men- schenlevens verloren gaan en later moet worden geconstateerd, dat zij zelf in veel grooter gevaar verkeerden dan de men schen, die zij wilden redden, terwijl het ten slotte kan voorkomen en het inder- daad wel voorkomt, dat menschen, die men redden wil, niet gered willen wor den, omdat zij niet in gevaar verkeeren. Daarom zal het ten zeerste gewenscht zijn, dat er meerdere samenwerking zal zijn tusschen schepen in nood en de reddingmaatschappijen. Het is immers zeer gobd mogelijk, dat een schip in zoodanige positie verkeert, dat wel gevaar voor het schip zelf, maar niet voor de bemanning bestaat. Het geven van een S. O. S. sein, dat wel degelijk gevaar voor personen aan- duidt. Onmiddellijk verbonden met het oordeel niet aanbevelenswaardig. Zulk verzoek om sleepboothulp is naar Raad's een onduidelijk sein zou dan echter aan leiding moeten geven tot een verzoek om rader te worden ingelicht, omtrent het levensgevaar der bemanning en (Jen vansch om het schip te verlatea- x DE LANDARBEIDERSTAKING IN HET OLDAMBT. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Schaper, inzake't relletje te Finster- wilde, waarbij zekere Simens om het leven kwam, heeft de minister van justitie geant- woord: Ter zake van het voorgevallen op 28 Mei j.l te Finsterwolde is bereids een gerechtelijke instructie geopend. De noodzakelijkheid van maatregelen, als hier bedoeld, is den ondergeteekende voorals- nog niet gebleken. Hij heeft zich verzekerd, dat door de autoriteiten ter plaatse, voor zoo- veel noodig, wordt toegezien, dat met het ver- eischte beleid wordt opgetreden. De ondergeteekende is bereid, aan de Ka mer te zijner tijd mededeeling te doen van het resultaat van het onder 1. bedoelde onderzoek. DE STAKING TE ZAANDAM. De stakende landarbeiders te Oostelijk Groningen hebben aan de stakingsleiding van de Zaansche houtwerkers 15.000 K.G. aard- appelen ter beschikking gesteld. De Centrale bond van transportarbeiders heeft den steun aan zijn leden wederom met 2 verhoogd en daarmee gebracht op 18 per week. Voor ieder kind wordt f 1 bijslag gegeven. Naar Het Volk meldt: heeft mr. J. E. W. Duijs eenige vragen gesteld aan de regeering in verband met de wijze, waarop de minister van arbeid overwerkvergunning verleent tot het doen arbeiden van onderkruipers te Zaan- dam, alsmede in verband met de wijze, waar op van deze overwerkvergunningen door de patroons wordt gebruik gemaakt, door deze onderkruipers bij voorkeur op provoceerende wijz langs den openbaen weg te werk te stel- len. In het bijzonder heeft mr. Duijs de regee ring de vraag voorgelegd of zij niet meent, dat het verleenen van deze overwerkvergun ning niet in overeenstemming is met de neu- traliteit, die de overheid in een dergelijk con flict in acht heeft te nemen, te meer, daar van werkgeverszijde steeds alle rijksbemiddeling werd geweigerd. Verder heeft hij de vraag ge steld, of deze wijze van onderkruipers te werk te stellen langs de openbare wegen niet nood- zakelijk moet leiden tot een verstoring van de openbare orde. Mr. Duijs heeft verzocht, onmiddellijk een eind aan dezen toestand te willefi maken of anders de motieven te willen mededeelen, op grond waarvan de regeering aldus handelt". KORTE BERICHTEN. Tegen den arbeider W. v. d. V. te Nederweert is procesverbaal opgemaakt wegens brandstichting in de bosschen op de gemeenteheide aldaar. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te Boskoop op drie plaatsen ingebroken. In totaal is 36 gestolen. Wij noemden in ons nummer van Woens dag „De Ster" een maandblad van de Theo- sofen. Het is evenwel het officieel orgaan van „De Orde van de Eter". Het is in den tegenwoordigen tijd noodzakelijk om papieren van waarde Brand- en INBRAAK- vrij op te bergen. De FIRMA DE LANGE DE MORAAZ te Alkmaar verhuurt loketten vanaf f 6,— per jaar, die aan deze eischen voldoen. EEN EERVOLLE BENOEMING. Onze vroegere stadgenoot Dr. H. J. Vonk te Utrecht is benoemd tot lid van het provin- ciaal Utrechtsch genootschap voor kunsten en wetenschappen. GESLAAGD. Bij het laatst gehouden examen voor Rijks- klerk is geslaagd onze stadgenoot de heer S. Peereboom, thans part, klerk bij de Dir. Belasting Invoerrechten en Accijnzen, lste afd. alhier. OP DEN VERKEERDEN WEG. Gistermiddag te ruim 4 uur wilde de 19- jarige C. P. vanuit de Langestraat de Houttil inrijden, doch door te groote snelheid kon hij de bocht niet nemen en reed hij het winkel- portiek van Fortuin's kleedingmagazijn in en kwam er in botsing met een der zijruiten. Deze werd versplinterd en de jongen bleef bewusteloos liggen. Na in den winkel te zijn bijgebracht, kon hij zijn weg vervolgen. OPROEPING. Dengene, die op Maandag 13 Mei 1929 aangifte heeft gedaan betreffende het vinden van een gouden manchetknoop en opgaf ge- naamd te zijn P. K., wonende Luttik Oudorp alhier, wordt verzocht, zich tot het geven van nadere inlichtingen ten spoedigste te vervoe- gen aan het bureau van politie, Langestraat, alhier, - naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 762.2 te Zurich. Laagste barometerstand 746.2 te Stock holm. Verwachting, geldig tot den avond van 9 Juni: Zwakke veranderlijke wind; half tot zwaai bewolkt; waarschijnlijk weinig of geen neer- slag; iets warmer. CONCERT op Zondag 9 Juni, 's avonds _l in den Stedelijken Muziektuin te geven door: Haarlem's Klein a Cappellakoor. Haarlem's Vocaal Dames Ensemble. Solo-Mannenkwartet „Euphonia", Mej. Corry Byster, Sopraan. PROGRAMMA 1. Chanson Joyeuse de Noel. Gemengd koor. 2a. Bede 2b. Landknechts- standchen Solo kwartet 2c. Vale Carissima 3a. De Engelkens 3b.* Avondlied Dameskoori 4a. Heimliche Aufforderung 4b. Cacile Sopran.n 5a. Cantique de Noel Gem. koor 5b. Maria Wiegenlied Gem. koor PAULE. 6. La vache egaree Gem. koor 7a. Vrouw Fortuna en kind 7b. Ron dedans Damesko^r- 7c. Avond cantate 8a. Liedje 8b. Het jor.ge jaar oopraan. 9a. Als de avond daalt 9b. Ave Maria Solo kwartei 9c. Waldeinsamkeit 10. Meisymphonie. Gemengd koor. Met deze nummers behaalde het Da- meskoor den len prijs met 320 punten op't concours te Zandvoort, Mei 1929. NIEUWE ZAAK. De Langestraat is weer een fraai winkel- pand rijker geworden. Het bekende woonhuis op den hoek van de Krebbesteeg is namelijk geheel verbouwd en tot winkel ingericht, waarin thans is ge- vestigd het fotografisch atelier van den heer K. Klinkert. De winkel maakt, zoowel wat exterieur als interieur betreft, een prachtigen indruk en vooral de vele artistieke foto's en platen ge ven blijk van een smaakvolle inricnting. Door de verbouwing, die de heer P. Oudt uitvoerde, zijn twee ruime etalages aan- gebracht, waarvan de een dient voor 't uit- stallen van een fraaie collectie kunstvoor- werpen en bijouterieen, benevens een uitge- breide verzameling fotografie-artikelen, ter wijl in de andere etalage de vele bijzonder goed geslaagde foto's worden tentoongesteld. Ook de verdere inrichting van den winkel, waarin o.m. een ruime kast langs den wand met vele kunst- en foto-artikelen is aange- bracht, laat niets te wenschen over. lets bijzonders is het atelier, waarin de foto's genomen worden. De heer Klinkert heeft hiervoor zelf de ver- lichting ontworpen, die door den heer Gene- faas is uitgevoerd. Deze kan uitstekend ge slaagd genoemd worden en zal ongetwijfeld de fotografische opnamen ten goede komen. Temeer nog daar de heer Klinkert een geheel nieuw, naar de laatste constructie gebouwd; Duitsch toestel heeft aangeschaft. Verder is dit atelier scnaakvol ingericht en deze zaak kan dan ook een vooruitganj" voor den eigenaar genoemd worden. Hedep avond vindt de opening plaats. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 9 Juni is de apotheek van h J. F. Wanna, Ritesevoort 5, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten vac s avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot der volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is wordt gedurende de daarop volgende wee' de nachtdienst waargenomen. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgeverA en werknemers. Geopend van 9—1 en van 2—5 uur. Des Zaterdags van 9—1 uur. Voor werknemers uitsluitend van 9—12 en Maandag- en Donderdagavond van 7—8 uur. De ambtenaar van bovengenoemden dienst maakt bekend dat heden de navolgende werk- zoekenden zijn ingeschreven 1 bakker, 1 betonwerker, 1 electricien, II grondwerker, 1 kantoorbediende, 2 aank. metselaars, 2 pakhuisknechts, 2 sigarenma-: kers, 3 aank. timmerlieden, 2 losse arbeiders, 1 vr. kantoorbediende, 2 werksters. Geplaatst: 2 opperlieden, 1 stucadoor, 12 transportarbeiders, 14 losse arbeiders. _Alkmaar, 7 Juni 1929. De ambtenaar voornoemd, v A. KLEIJMEER. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIF.R. ALKMAAR, 8 Juni 1929. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 210.000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij. zen als volgt: 56—58 5.50—/ 5.90; 58— 60 5.70—/ 6.10; 60-62 5.80-/ 6.20: 6264 6.10—/ 6.30; Bruin: 60—66 6.10750.000 stuks Eendeieren 4.90 5.10. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM, 8 Juni 1929. Op de heden' gehouden aardappelenmarkt waren de priizen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijnde 706 H.U. GEVONDEN VOORWERPEN. jSt Aanwezig aan het Bureau van politie, Lange- jtraat en aldaar te beviagen op alle werkdagen jtusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwer- pen als gevonden gedeponeerd op: 5, 6 en 7 'Juni 1929. Broche; raket (speelgoed): autoslinger; belas- tingplaatje; sleutels; haadschoenen, banden van mantels en jassen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende jjngezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge- vonden aangegeven op: 5, 6 en 7 Juni 1929. Rozenkrans, L. Belekamp, Baansingel 40; ac- jtetasch, H. v. Wester, Baansingel 13; rating jasje, W. Idema, St. Jozefstraat 9; belasting- plaatje, J. Hartog, le Landdwarsstraat 5; fan- ftasie-armbandhorloge, Wed. A. v. Leyen, Pol- iderstraat 19; postduif, J. Tromp, Verdronken- oord 54; kinderlakschoentje, C. Zonnenveld, Fnidsen 76; bal, B. Hamersfeld, Hof; manchet- jknoop, S. Boersma, Bruinvisstraat 10; dames- ■'rijwiel, bewaarplaats Ackerman, Zilverstraat; pet, T. Duinmaier, Boezemsingel 59; badpak met badhanddoek, G. Ouwens, Nieuwpoortslaan 151; vulpenhouder, A. Breed, Dijk no. 23; deuk- hoed, A. Breed, Nieuwstraat 13. Wanneer men weder in het bezit is van het yerloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. E. De moord op mej. v. d. Enden in de Nieuwe Boschstraat te Breda, waarover de wildste ge- ruchten de ronde deden, heeft gisteren weder- om veel opschudding veroorzaakt. Omstreeks 8 uur gisteravond schodden hon- derden menschen in den omtrek van den bei- aard samen, alwaar de woning van de iamilie v. d. Enden, schoonouders van het slachtoffer, 4elegen is, Bij navraag bleek, dat sedert omstreeks half acht het parket een onderzoek instelde in de woning van de schoonouders van het slachtof fer, mej. v, d. Enden. De commissaris van politie, inspecteur der recherche en verscheidene rechercheurs waren aanwezig, terwijl de politie een groot deel van de straat had afgezet. Omstreeks half tien is het parket naar de in aanbouw zijnde woningen aan den Terheyden- wefl 4e4aan, waar eveneens een onderzoek plaats had. Deze woningen worden gezet door den zwager van het slachtoffer Jacob v, d. En den, die blijkbaar sterk bij het drama betrok ken is. Het verluidde, dat een spijkertrekker werd vermist en dat de justitie veel belang voor dit voorwerp heeft. Na deze onderzoekingen is gisteravond de 25-jarige J, v. d. E. gearresteerd. Hij is een zwager van het slachtoffer. WANBETALINGEN. Sopraan. V

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2