VRIJSTELLING RIJWIELBELASTING 1929-1930 MELKONIAN 11CL GRATIS PiMiviiiciaal nieuws kwestie was met getuige Simon Kooy. Deze geeft uitvoerig verslag van het gebeurde en beweert, dat verdachte ook zijn moeder heeft mishandeld en haar twee slagen met de klauw heeft toegebracht. Verdachte werd ge- holpen door twee knechts en met hun drieen hebben zij Simon afgedroogd. Tot de moeder van Simon heeft verdachte bovendien nog een heel leelijk scheldwoorc toegevoegd. Gevorderd werd ter zake dubbele mis handeling 30 boete of 30 dagen hechtenis Vonnis f 25 boete of 25 dagen hechtenis Verdachte nam genoegen en schoof af. Hij t a aide bij de VECHTPARTIJ ONDER DE WERKERS VAN HET LAND. De 31-jarige arbeider Joh. H. te Bergen heeft volgens dagvaarding zich op 19 Apri schuldig gemaakt aan mishandeling van zijn mede-arbeider P. Wittebrood, thans wonende te Egmond-Binnen, naar wien hij onder het riet bossen met een hooivork sloeg en hem aan de heup raakte, met gevolg, dat de vork bra-k. Verdachte, die zich de weelde had ge- permiteerd te verschijnen met een verdediger en een getuige a decharge, zei wel geslagen te hebben, doch door getuige Wittebrood te zijn uitgetart. Men wilde hem er tusschen nemen. Dit laatste wordt weer door Witte brood ontkend. Er was heelemaal voor Jan H. geen reden om zoo ruw op te treden Op de vraag van verdediger op welke wijze verdachte sloeg, antwoordde Wittebrood dat H. recht naar beneden sloeg. Getuige bukte. andersjwaside slag op ziin kop terecht gekomen. Richard Hortjes. getuige in het voordeel van verdachte, zeide dat Wittebrood niet bukte, maar reeds in gebukte houding stond, Verdachte wordt er v-eel tusschen genomen omdat hij niet zoo sterk is als anderen. Door den officier werd gevorderd van deze betrekkelijk ernstige mishandeling, waarbij echter verzachtende omstandigheden kunnen gelden, 25 boete of 25 dagen hechtenis. Mr. Roos achtte de mishandeling niet zoo ernstig em verdenkt de soliditeit van den hooivork. Pleiter wees op de zwaarte der rietbossen, die zoo gewichtig werden gemaakt, dat ver dachte die niet kon tellen. Daardoor is hij boos geworden. Pleiter achtte f 25 boete voor iemand die nog nimmer terecht stone te hoog en drong aan op verlaging. Na nog eenige discussie tusschen officier en verdediger over den ernst der mishande ling werd verdachte veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis. VERZUIMDE DIENSTPLICHT INSCHRIJVING De 19-jarige dienstplichtige C. J. V. te Nibbixwoud heeft verzuimd zich als zoo- danig aan te geven. Eisch f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis conform. Verdachte was nist verschenen om zijn houding nader toe te lichten. BELEEDIGING VAN EEN V GEM. VELDWACHTER. De zwerver Jan P., geboren te Oudorp in 1874, thans in arrest, heeft op 19 April den gem. veldwachter Leuring te Noord- Scharwoude, die hem op verzoek van zijn gescheiden vrouw uit haar woning ver- wijderde, beleedigd door hem verschillende scheld woorden toe te voegen. Verdachte maakte het zijn gewezen ega meermalen lastig. Hij wil dan geld van haar hebben Verdachte zei zich weer met zijn vrouw te hebben willen verzoenen. Hij heeft een stuk geteekend dat hij zijn vrouw met rust zou la-ten en f 25 daarvoor aangenomen. Volgens de inlichtingen is hij niet bepaald 'n dronk- aard. De officier ver zocht aanhouding der zaak tot nader onderzoek. Aldus door den politierechter besloten. Dus schorsing voor onbepaalden tijd. DIERENMISHANDELING. De 31-jarige vischventer Daniel Philippus W. uit Hoom stond terecht omdat hij op 22 April te Blokker een hem toebehoorende hond heeft mishandeld door het dier met ge- weld op kop en rug te trappen. Dit werd geconstateerd door den rijksveldwachter IJpma aan wien verdachte verklaarde dat de hond, dien hij omstreeks 6 weken in bezit had. absoluut weigerde te trekken. Hij had haast en is toen kwaad en zenuwachtig ge worden. Verdachte heeft de hond weggedaan en rijdt nu met een ket. De politierechter zei, dat de mensch verstandiger moet zijn dan een dier, en zich moet beheerschen. Het sehijnt dat verdachte echter den hond meer malen heeft mishandeld. Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis conform eisch. WOEDE VAN EEN SPIRITIST. De niet verschenen zwerver Pieter R heeft te ATkmaar op 7 Mei met een ledige spiritusflesch een ruit verbrijzeld en het winkelhuis van de firma Gebr. Fortuin in de Langestraat—hoek Houtiil te Alkmaar De flesch werd in de etalage teruggevonden en de schade bedroeg 150. Het was de bedoeling van den landlooper om gratis onderdak te krijgen. Hij is reeds 25 maal veroordeeld en viert nu feitelijk zijn zilveren jubile als ..criminalist". Jammer dat hij niet aanwezig was om een passende hulde te aanvaarden. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. Vonnis '4 dagen gevangenisstraf. Sluiting. verzekering als totaal mislukt moet worden beschouwd, als gevolg van het feit, dat juist duizenden, in wiens toekomst de regeering heeft gemeend hiermee te kunnen voorzien, de premie niet konden betalen, zoodat we op het oogenblik alweer voor het feit staan, dat een kleine 40000 Nederlanders van 65 jaar en daarboven, onverzorgd zijn gebleven en zegt spr. met nadruk dit aantal groeit met I den dag, terwijl dat der premievrij staatspen sioen genietenden uitsterft. De toename van onverzorgde ouden van dagen wordt ge rekend op 5000 per jaar. Aan het einde van zijn rede constateerde spreker met genoegen, odat de belangstelling steeds gooter wordt en constateert, dat het staatspensioen zeker zal komen, het is maar de vraag, wanneer de kiezers een meerderheid in de Tweede Kamer j zal brengen van voorstanders van het staats pensioen. Er dient met alle kracht te worden gestreden om zoo spoedig mogelijk het oud en arm te doen verdwijnen. Op deze landdagen zegts pr. nog, wordt geen partijpolitiek ge- voerd, als leden van den Bond voor Staats pensioen roepen we u toe: stemt bij de as. verkiezing niet op een tegenstander van staatspensioen. Een niet minder gloedvolle rede werd uit- gesproken door ds. Baar, die het ten zeerste betreurde, dat er nog zoo'n strijd gevoerd moet worden om staatspensioen ingevoerd te krijgen. Spr.'s onderwerp luidde: „In de ver- eelte hand geen aalmoes". Scherp deed spr. uitkomen, dat het een schande voor ons land is, dat nog zoovele duizenden aangewezen zijn op kerkelijk en burgerlijk armbestuur.. Van de rechterzijde hoort men weer de van ouds geuite bezwaren, doch deze argu-menten verliezen steeds meer hun kracht. Spr. acht staatspensioen een recht, dat toekomt aan ieder, die een welbesteed leven van arbeid, soms zeer zwaren arbeid, gepaard nog met zware zorgen, achter zich heeft. Daarom roepspr. uit: Wij vragen geen staatspensioen, doch wij eischen dit. Waar feitelijk de princi- pieele bezwaren reeds zijn vervallen, mogen voor ons land def inancieele gevolgen geen bezwaar zijn. Wat in Engeland en Denemar- ken kan, is hier toch niet ondoenlijk Het is moreel en zedelijk schade voor een volk zulk een groot aantal onverzorgde ouden van da gen te hebben. Spr. eindigde met den uitroep die onverzorgden, ze wachten op U, want gij, kiezers, hebt het in de handen om een meer derheid in de volksvertegenwoordiging te brengen van voorstanders van het staatspen sioen opdat inderdaad van ons land gezegd mag worden: Geen aalmoes in de hand. V& dtrde spreker trap op de heer E. Boek- man van Amsterdam. Spr. verklaarde volko men te onderschrijven hetgeen door de beide voorgaande sprekers is gezegd. De idee van staatspensionneering meet uiting krijgen in de le en 2e Kamer, en daarom moet er nog zoo scherp worden gestreden door den Bond voor Staatspensionneering, voor zijn mooi en groot beginsel. Spr. heeft tot onderwerp ge kozen het Bijbelwoord. De grijsheid een sier lijke kroon". In Amsetrdam, zegt spr., zijn nog 25 van de inwoner boven 65 jaar on verzorgd van staatswege. Wel is van 1913 tot '19 reeds een belangrijk stuk werk verricht, voor een goed deel ingevolge het werken van den Bond; de principieele tegenstand kan als gebroken worden beschouwd; de oude dra- vers, die door de tegenstanders nog weer van stal worden gehaald, hebben geen kans meer van overwinning. Het staatspensioen komtin ons land, dat is niet meer te keeren, de volks- stem roept er steeds luider om. De woorden van ds. Kuiper, dat staaspenioen demorali seerende zou werken, durft men niet meer op de lippen nemen de ironie der geschiedenis is gebleken op die harde woorden van rechts. Wie levenslang heeftg ewerkt, heeft recht op een goeden ouden dag. Ook spr. is van oor deel, dat het benoodigde geld er voor zee' goed te vinden is, in elk geval op de volstrekt noodelooze uitgaven voor het militairisme. Een sterke strooming moet worden gewekt in de richting naar de invoering en daarom is het noodig de kiezers op te wekken, hun stem straks uit te brengen op voorstanders van het staatspensioen. Drie sprekers van zeer ver schillende politieke richting, zegt spr., heb ben zich hedenmiddag her doen hooren, doch ter zake van invoering van premievrij staats pensioen staan we aan een kant. Ook deze spr. eindigde zijn rede met een krachtige op wekking te stemmen op voorstanders van staatspensioen, opdat verwezenlijk word;, zoo spoedig mogelijk: „De grijsheid een sier- lijke kroon Na het beeindigen van iedere rede klonk een krachtig applaus. De voorzitter bracht sprekers een warm oord van dank, en tevens aan het muziek- en zanggezelschap. Hij wekte alien op mede krachtig actie te voeren en in grooten getale de a.s. meeting bij te wonen op Wieringen op 23 Juni. Met genoegen wees spr. er nog op, dat te Noord-Scharwoude een landdag zal worden gehouden door ,,Noord-Holl.-Duin", waar voor het eerst een R.K. zal spreken voor staatspensioen, n.l. iemand van den R K. Volksbond. Spr. wekte de aanwezigen op daar been te gaan en daar de bijeenkomst met de opwekking: Laat ons alien van hier gaan om op te gaan voor hen wiens levens zou onder- gaan. Betaalt dit jaar Uw Rij wiel- belasting niet zeli, daar U een rijwielbelastingplaatje kunt bekomen tegen inlevering van slechts 150 der Coupons, verpakt bij de bikende Egyptian Cigarettes Deze buitengewone aanbieding is slechts geldig tot en met 14 Aug. 1929. het Schoolplein, waar zij hun voldoening over den welgeslaagden dag uitten in een ronde- dansje. Doch nu was het ook weer welletjes, en wij hebben zoo'n flauw vermoeden, dat Klaas Vaak niet veel werk gehad heeft om ze met bekwamen spoed onder de dekens te doen verdwijnen. De leiders van den tocht hebben zeker vol doening gehad van hun vermoeienden arbeid. In het weder geopende hotel „Welge legen" vergaderde Maandag de Egmondsche Reddiirsbrigade onder voorzitterschap van den heer De Mol. Nadat een overzicht ge- geven was van het materiaal, dat deze jonge brigade reeds in haar bezit heeft, werd be sloten, dat a.s. Zaterdag de reddingskastjes aan het strand zullen worden geplaatst, ter- w-1 van tijd tot tijd oefeningen aan het strand zullen worden gehouden. Het bestuur deelde mede statuten en een regitment ontworpen te hebben en voor- nemeus te zijn op de statuten de Koninklijke goedkturing aan te vragen, Uit de verdere besprekingen bleek, dat de brigade zich ook onder de gasten reeds ver schillende vrienden verworven heeft, waar- onder er zijn, van wie men al weet, dat zij met plannen rondloopen om in het komende sei- zoen een of ander op touw te zetten in het be lang en tot steun der E. R. B. Een der ingezetenen, Zuster van Eyken, wilde met genoegen na den drukken tijd gra tis een cursus geven in Eerste hulp bij onge lukken voor diegenen, die daar behoefte aan mochten hebben, terwijl op voorstel van den heer Pauw besloten werd een gezamenlijken tocht te maken naar Wijk aan Zee om zich op de hoogte te stellen van hetgeen daar van de zustervereeniging te leeren viel. Tevens werd besloten een verbandtrommel te station- neeren en eventueele mededeelingen betreffen- de de Brigade op te hangen bij het Informa- tibureau der V. V. V. op het Pompplein en aan het reddingskastje aan de Werf. HEER-HU GOWAARD. Zondagmiddag werd op het gemeentelijk sportterrein de vierde Kringlanddag gehou den der federatie Hollands Noorden van der. Bond van Staatspensionneering. De afdee- ling Heer-Hugowaard had gezorgd voor een goeden ontvangst en de medewerking verkre- gen van de muziekvereeniging „G.U.G.O en de zangvereeniging „Ons Genoegen". De opening werd vooraf gegaan door een kleine optocht met muziek en vertoon van vaandels en doeken met opschriften. Dc korte openings- rede van den heer De Vries, voorzitter der federatie, werd voorafgegaan door een paar nummers muziek en gevolgd door een tweetal zangnummers, waarna een rede werd uitge- sproken door mr. Oud, voor deze omgeving geen onbekende. Spr. had tot onderwerp. „Dr mislukking der verzekeringspolitiek op het stuk der Ouderdomsverzekering. Scherp deed spr. uitkomen, dat de vriiwillige oudersdoms- EGMOND AAN ZEE. De aspirantenafdeeling dwer gymnastiek- vereeniging „Achilles" kwam Zondagmorgen op het Schoolplein bijeen. Nadat een stoef geformeerd was, trokken de meisjes en jon- gens nog even het dorp door om zich daarna langs het strand op weg te begeven naai Bergen aan Zee. Het lag evenwel niet in de bedoeling van deze reis een snelheidsrecord te maken. Integendeel, onderweg werd zoo nu en dan halt gehouden om eens uit te rusten, terwijl allerlei spelletjes werden gespeeld ter afwisseling van den marsch. Zoodoende werd eerst na drie uur Bergen aan Zee be- reikt, vanwaar de tocht per tram werd voort- gezet tot de Sparrelaan. Een nieuwe wande- ling in het mooie, jonge groen bracht hen naar Duinvermaak. Verkwikt en gelaafd ga- ven de jongelui zich al spoedig over aan de genietingen van den speeltuin, totdat het klokje van gehoorzaamheid aan de pret een einde maakte. Nog een wandeling naar het station en een treinrit naar Alkmaar, en nu ging het weer huistoe. Vermoeid van een hee- len dag beweging in de buitenlucht, maar niettemin vroolijk en opgewekt stapten zij van het station weer naar het punt van uitgang, WARMENHUIZEN. Vergadenng schoolfeestcommissie. De algemeene indruk van deze vergadering was, dat men eerst zeer teneergeslagen zijn- de, ten slotte met optimisme de resultaten verwachte. Er werd besloten, evenals vorige jaren, een schoolfeest te organiseeren voor de kinderen der R.K. Scholen. Daar het aantal kinderen zeer toegenomen is werd besloten het comite uit te breiden met 3 a 4 leden. Maar dit grooter aantal schoolgaande kinderen, op zich zelf een ver- blijdend feit, doet de commissie tot de over- tuiging komen dat, wanneer niet aller hulp wordt ingeroepen, het schoolfeest beslist niet op de gewone wijze zal kunnen worden ge- vierd. Want vooral de hooge vervoerkosten zullen het rijden met auto's toch zulk een groote atractie voor de kinderen onmogelijk ma ken, tenminste wanneer niet alien wien de lijst wordt aangeboden deze met een flinke gift versieren. Ook wer besloten circulaires bij de burgers te bezorgen waarin de finantieele nood ge- schetst zal worden. Vooral degenen die nog in hun ouden sleur geven, zullen worden op gewekt om hun gift te verhoogen, misschien wel te verdubbelen. Bepaalde plannen werden nog niet ge maakt, omdat eerst de resultaten van de ge- voerde actie zullen worden afgewacht. SCHAGEN. Het vermenigvuldigingscijfer voor het be- lastingjaar 1929—1930 werd verlaagd van 2 tot 1.75. De geldmiddelen lieten toe om te verlagen tot 1.55, doch met het oog op toe- komstige groote uitgaven werd de voorkeur gegeven aan 1.75. STOMPETOREN. Zondagmiddag werd in cafe Kamsteeg al- hier onder leiding van den heer Sasburg, hoofd der school te Benningbroek, kringre- petitie gehouden van enkele zangvereenigin- gen in dezen omtrek. Van de 5 vereenigingen, die waren uitgenoodigd, waren 2 niet ver schenen, zoodat het aantal zangeressen en zangers betrekkelijk klein was. Door de eminente leiding van den heer Sasburg werd met lust en aandacht gezon- gen. Wanneer zijne op- en aanmerkingen ter NOORD-SCHARWOUDE. Meeting S. D. A. P. Zondagmiddag werd vanwege de Langen dijker afdeeling der S. D. A. P. een open luchtmeeting georganiseerd op het terrein achter de O. L. school alhier. Het weer werkte uitstekend mede zoodat de belang stelling groot was. Op het terrein waren naar schatting een 400-tal personen aanwe zig. Vooraf werd om half drie bij de Kromme- brug te Zuid-Scharwoude een optocht ge houden naar hier, waaraan door vele bezoe- kers werd deelgenomen. Door het arb. mu ziekkorps „Excelsior" van Alkmaar, alsmede van de zangvereeniging „De Stem des Volks" en de Jeugdorganisatie werd deelgenomen aan dezen optocht, welke vele kijkers lokte. Om drie uur arriveerden alien op het mee- tingterrein waar bovengenoemde Alkmaar- sche vereenigingen hun gewaardeerde mede werking verleenden. Als spr. traden op Me- vrouw MiedemaZondervan van Amster dam en het Tweede Kamerlid Ir. Cramer de Indische vertegenwoordiger van de S. D. A. P. Eerstgenoemde spr. richtte in de eerste plaats een woord tot de vrouwen, die zij op- wekte de mannen in den verkiezingsstrijd te I steuenn. De tweede spr. wees op de belangrijkheid van deze verkiezing, welke ons een democra tische regeering kan brengen indien de uit- slag der verkiezingen gunstig zal wezen. Na sluiting van de meeting werd nogmaals een optocht gevormd, welke aan het einde van Zuidscharwoude werd ontbonden. CASTRICUM. Asphaltinstallatie Thans is men begonnen met het inwerking- stellen van de installatie staande alhier "bp het terrein van de spoorwegen in de kom van het dorp, met het bereiden van de asphalt laag noodig voor het vaste wegdek van den Rijksstraat ongeveer 2 Kilometer buiten het dorp in de richting Heemskerk. Wat reeds lang te voorzien was is werke- lijkheid geworden. De inrichting, we zullen geen krachttermen gebruiken, verspreidt werkelijk stank en onaangename geur, daar- enboven heeft een stofverspreiding plaats die werkelijk enorm is te noemen. Door het gemeentebestuur is de firma die het werk uitvoert medegedeeld, dat bij het verspreiden van hinderlijke stank krachtens de politieverordening zal worden ingegrepen Deze waarschuwing is reeds lang voor dat de installatie in werking was verzonden, waar- op is geantwoord dat daarvan geen sprake zou zijn. Wij weten niet of men te Tilburg een andere opvatting heeft omtrent hinderlij- ken stank, doch dit weten wij wel dat het voor de omwonenden en zij die daar dage- lijks langs moeten, niet om uit te houden is. Door de politie is dan ook procesverbaal opgemaakt. R. K. Landdag. Naar we vernemen is op initiatief van den R. K. Volksbond afd. Castricum besloten in de maand Augustus en wel op Zondag 10 of 18 dier maand alhier een R. K. Landdag te organiseeren, waartoe een tweetal sprekers van naam zijn uitgenoodigd het woord te voeren. De bedoeling is dat te 2 uur die landdag HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoog water Laag water Dat v.m. nam. v m. nam. 13 8 44 9.21 5.03 5 31 14 9.53 10.27 6.05 6.39 15 11.00 11.32 7.07 7.45 HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Dat 13 14 15 Hoog water v.m. 8.41 9.50 10.57 nam. 9.18 10.24 11.29 laag water v m. nam. 451 5.19 5.53 b.27 6.55 733 harte worden genomen, is er alle kans, dat de jury a.s. Zondag op het Zangersfeest te Alkmaar een gunstig oordeel zal vellen. De heer F. J. van der Weide, onderdirec- teur van Neerlandia alhier, is benoemd tot directeur der zuivelfabriek te Haringhuizen De heer D. Oly, werkzaam aan de Zuivel fabriek alhier, behaalde te Leeuwarden het diploma als botermaker. Maandagmorgen tusschen 11 en 12 uur had nabij de zuivelfabriek een ongeluk plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloo- pen. Doordat het ongeveer 5-jarig dochtertje van den heer S. Klein die plotseling den weg wilde oversteken, werd het aangereden door een auto, die daar juist aankwam, waardoor het been boven den enkel werd ge- kneusd en de kleine onder behandeling van Dr. Heringa moest gesteld worden. Naar wij vernemen treft den chauffeur geen schuld. zal aanvangen en na een kerkelijke opening vanuit de kerk zal getrokken worden in op tocht naar het sportterrein van Vitesse. Alle R. K. vereenigingen zooals Volksbond metal hare onderafdeelingen en vakorganisatien en alle andere R. K. vereenigingen zullen krach tig medewerken dezen landdag te doen sla- gen. Het voorzitterschap van dezen dag is in handen van den brgemeester terwijl pastoor Engering alhier het eerevoorzitterschap heeft aanvaard. Concert op Duin en Bosch. Het uitgeschreven concert te geven door het fanfare D. I. U. met medewerking van het kinderkoor van Duin en Bosch werd gis- terenmiddag niet zooals aanvankelijk de be doeling was gegeven in de openlucht op het terrein van het genoemde provinciaal zieken- I huis, omdat de geneesheer-directeur het voor de patienten buiten te guur vond, maar had plaats in de tooneelzaal van genoer^de in richting. De fanfare onder leiding van den nieuwen dirigent den heer Peetoom, bracht als naar gewoonte enkele mooie nummers ten gehoore, terwijl het kinderkoor onder leiding van den heer Stephen Jansen o.a. zongen Bontekoe van Richard Hoi, 't Raadseltje van Ph. Loots en Des Zomers van Cath. van Ren- nes. Voor de pauze en nadien nog een drietal aardige kinderzangnummertjes. Het was een mooi concert en de danwezi gen hebben dan ook wel genoten. PROV. STATEN VAN NOORD- HOLLAND. Het ziekenhuis te Santpoort Naar aanleiding van de eerste suppl. be- grooting van het ziekenhuis te Santpoort ga- ven bij het afdeelingsonderzoek verschillende leden hun ontstemming te kennen. Steeds moet er in Santpoort verbouwd worden. Met al die partieele verbouwingen gaan tonnen geld heen. Het lid van Ged. Staten zei te vreezen, dat het moeilijk zal zijn een overzicht te geven van wat in de eerste vijf of tien jaar noodig zal zijn. Misschien zou de Commissie van Bestuur kunnen mededeelen wat in de naast; toekomst zal moeten gedaan worden. Volksgezondheid. De conclusie van Ged. Staten op het voor stel Asschers c.s. gaf bij het afdeelingsonder zoek vele leden aanleiding op de aanstelling van een geneeskundigen ambtenaar van 'pro- vinciewege aan te dringen. De aanwezige Gedeputeerde merkte op, dat hij kan beschikken over de Rijksinspectie, hiji zou alleen een geneeskundigen ambtenaar willen, als de provincie zelf de uitvoering had. De meeningen van voor- en tegenstander- van het praeadvies wogen zoodanig tegen elkander on, dat het niet mogelijk was tot een omlijnd advies te komen. Het P. E. N. Een der leden sprak bij het afdeelingson derzoek als zijn oordeel uit, dat de organisatie van de leiding van het P. E. N. niet gehed bevredigend was. Aan het hoofd van het be- drijf stonden twee directeuren, van wie een tevens directeur van het Waterleidingbedrijf was, terwijl daarnaast nog een gedelegeerd lid van den Raad van Toezicht aanwezig was Deza toestand werd door het voorstel van Ged. Staten nog geaccentueerd, hetgeen hij niet geheel juist achtte. Het lid van Ged. Stater zei, dat de positie van het gedelegeerd lid eene andere was dan het lid bovenbedoeld meende. De directie heeft de leiding van het bedrijf; voor het toezicht is een Raad ingesteld, terwijl het dagelijksch toezicht aan den voorzitter van den Raad van Toezicht en zijn gedelegeerd lid is toever- trouwd; dit is echter iets geheel anders dan leiding: deze berust uitsluitend1 bij de daar voor veran-twoordelijke directie. Op voorstel van Ged. Staten hebben de Staten tot deze oplossing besloten en den heer Van Oldenborgh benoemd tof directeur van het P. E. N. met eene vergoeding van f 3009 's jaars. Aanvankelijk had het in de bedoeling ge- legen eene verdeeling van werkzaamheden tusschen de beide directeuren in te stellen hiervan is afgezien toen bleek, dat de heer Van Oldenborgh zijn werk van saneering eerst dan met vrucht zou kunnen verrichten, indien hij zich volledig in de gestie van het P. E. N. inleefde en daarop zijn invloed oefende. Het wegenplan. Bij het afdeelingsonderzoek pleitte een lid voor overneming van eene grootere weglengte in de richting i Laren van ongeveer 400 a 500 M. Een der leden vestigde de aandacht op de wenschelijkheid zoo spoedig mogelijk de we- gen ter hand te nemen, welke Utrecht en het Gooi moeten verbinden met Haarlem en om- streken. Ook werd gewezen op het trace Oost- West in deze verbindingen, hetwelk bij Die- merbrug eene minder fraai bocht naar het Noorden vertoonde, waardoor de lengte noo- deloos werd uitgebreid. Enkele leden, hoewel erkennende, dat Ged. Staten door het opnemen van den duinweg' Castricum—Egmond aan den Hoef—Bergen aan veler wenschen waren tegemoetkomen, betreurden, dat deze lijn niet was doorgetrok- ken door ook den duinweg tot in Schoorl op het Wegenplan te plaatsen. Van verschillende zijde werd er bij Ged. Staten op aangedrongen zich, zoo mogelijk tezamen met Amsterdam, met aandrang tot de Regeering te wenden om eene spoedige en afdoende voorziening in de overgangen van het Noordzeekanaal te verkrijgen: de vlotste verkeerswegen van Noord naar Zuid kunnen. De plaatjei kunnen, bij verkrijgbaarstel- ling, tegen inlevering der coupon) persoon- lijk in ontvangst worden genomen te: Amsterdam, Reguliersdw.str. 58; Rotter dam, v. Ditmar's Kiosken; Den Haag, Segboer's Kiockenonderneming, Spui 231. K. AG. MELKONIAN Schriftelijke aanvragen moeten vergezeld gaan van 20 cts. aan postzegels voor porto en aanteekenrecht en kunnen slechts geadresseerd worden aan: Fa. K. G. MELKONIAN, Postbus 114, Amsterdam. CAIRO EGYPT.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6