OAOBLAO VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. S. KROML A. IIAll Co. ALKMAAR, De Stoomerij en VerverlJ van Honderd m en dertlgste laargang Binnen een week terug. No. 13f Oil nammei nestaat aft 3 Maceu. 1629 Deze Conrant wordt ELKEN AVOND, behalve Zou- en Feestdagen, ultgegeven. Abonnementsprljs bi] vooruiibetaling per 3 maanden voor Alkmaar f 2.-, franco door het geheele Rijk 2.50. AfzonderUJke en bewlJsnniwneTS 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENt Per regel0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsmlmte. Brieven franco aan de N. V, Boek« en Handelsdrukkerlj v/h« HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9. Dlrectenrt C. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. TeJefoonnr. Redacfle 33. Postfliro 37060. VRIJDAG Dagelijksch overzicht. NOORD-AFRIK A ANSCHE STRUBBE- L1NGEN. De opstand van vijandige stammen; hoe de overval geschiedde; een offi- cieele lezing van de Fransche regee- ring. De laatste dagen hebben we verschillende berichten opgenomen over een botsing der Fransche troepen in Marokko met oproerige stammen. Hoewel de eerste berichten den indruk maakten, als zou de geheele beweging niets Buitenland lijk nog een darmspoeling wilde toepassen, verbood de dienstdoende arts dit. Op 6 Dec. werd mevrouw Mertens begra- ven. Doch op 20 Dec. werd haar lijk opge- graven en werd bij een sectie inderdaad een sterk vergii gevonden. Van vergiftigde pra lines werd echter geen spoor ontdekt Een ongunstige factor voor dr. Richter was de ontdekking, dat deze kort voor zijn reis naar DUITSCHLAND. GEVECHT TUSSCHEN VADER EN ZOONS. Gisternacht is het te Berlijn tot een ver- woed gevecht gekomen tusschen een slager en Z'JReeds langen^jd was er voortdurend twist I Bonn in een apotheek te Bingen soortgelijk in het gezin. Woensdag, toen de zoons niet yergif had gekocht. thuis waren trachtte de vader, die erg over- Dr. Richter, die spannen was, van het dak op straat te sprin- uiterst bekwaam medicus, bevond zich reeds o-en Buren beletten hem dit en kalmeerden gedurende zeven maanden in preventieve hem. De man plaatste daarop een barricade hechtenis. J voor de huisdeur. Zijn thuiskomende zoons Hij hoiidt met nadruk zijn onschuld vol en -u s-----hadden echter weinig moeite met de barricade beweert, dat mevrouw Mertens zdfmoord om't lijf hebben, nadere telegrammen wijzen en ging€n hun vader te lijf. Deze greep m heeft gepleegd, omdat hi] haar met wilde er op, dat de Fransche regeering in ernstige noCK] ttn siagersmes en verwondde alle drie huwen. Ook handhaaft hi] voor de recntoanK moeilijkhederu is geraakt door de relletjes. ZOons, den jongste ernstig. Eerst toen de poll-1 zijn standpunt, dat er nooit mtieme^betrek- Weliswaar schijnt een officieel communi- t;e met gummiknuppels tusschenbeide kwam que van Fransche ziide de beteekenis van het wer<j het gevecht gestaakt. De slager werd gebeurde eenigszins te verbloemen, door voor 1 voor zjjn eigen veiligheid meegenome te stellen, dat de Franschen slechts op ver- 1 K1NDERACHTIG GEDOE. De „Vorwarts" vertelt hoe twee communis- tische afgevaardigden dezer dagen in den Hoofdxsdacteur; TJ, N. ADEMA. verzachtende omstandigheden aangenomen. Dit sloeg echter volgens de bedoeling der jury alleen op de zaak-Peynet. Wij wilden, zoo liet dit jurylid zich uit, de doodstraf voor Barartaud, die schuldig bevonden was aan den moord op den chauffeur en den diefstal van de auto. Met 8 tegen 4 stemmen waren wij voor de doodstraf. DE SCHULDEN-OVEREENKOMST MET DE V.S. EN ENGELAND. De financieele commissie van de Kamer heeft de voorstellen, tot ratificatie bij decreet van de Fransche-Amerikaansche en Fransch- Britsche schuldenovereenkomsten verworpen. kenning uit waren en zoo door 'n botsing eenige verliezen geleden hadden, maar t blijkt, dat deze verliezen vrij groot zijn ge- weest, terwijl uit 'n ander bericht al heel dui- delijk blijkt, dat van een „verkenning" geen sprake is. Als men met twee compagnien Marokkaan- sche fuseliers, een afdeeling gewapende in landsche gidsen, 130 man sterk, 30 ruiters onder Fransche officieren en onderofficieren kingen tusschen hem en mevrouw Mertens j hebben bestaan. ENGELAND. EEN VERRADERLIJKE AAN SLAG IN IERLAND. De politie te Tallycrine, in het Iersche HessischenLami dagversc'henenf gekleed in I graafschap Clare, had een anomemen brief gteeds met milde nanc( haar p0nret:en un. de uniform van den (verboden) roode front ontvangen, om haar mede te deelen dat er in Enigen tijd geieden bereikte haar het verzoek UI111U1U1 vcm uc" ppn hopv van een veld wapens en een kistie 5 - DE TANDEN VAN DE FILMSTER M. de R. schrijft in het Hbld.: „Ik heb geen valsch gebitP' Rachel Devirys is een film-ster, die een bij- zonder charmanten glimlach heeft, en daarbij prachtig mooie tandjes, die haar lach nog een extra luister bij zetten. Geen wonder dus, dat ze onophoudelijk aanvragen krijgt om een portret te willen afstaan als reclame voor tandpasta's en mond-watertjes. De diva heeft daar volstrekt geen bezwaar tegen, en deelt steeds met milde hand haar portretten uit. strijdersbond. Eerst na aanmaning van den voorzitter zetten zij hun pet af. Zij hadden de uniform in een koffert]e mee- gebracht en zich in het Landdagsgebouw een machine-geweer-afdeeling en een afdee- verkleed, waar niemand hun als afgevaardig- heen gestuura. ling van het vreemdelingen-legioen onder' o— Cnp.,rHpr Fransche aanvoerders uitrukt, kan men toch bezwaarlijk van een gewone verkenningstocht spreken en duidt zoo'n troepenbeweging veel meer op een voorwaartsche beweging. Inmiddels zijn er allerlei versterkingen aan infanterie en vliegtuigen naar de plaats van 'het gevecht gezonden, maar de aanvallende stammen zijn natuurlijk al lang weer in he^ moeilijke terrein van het Atlas-gebergte teruggetrokken, voordat die versterkingen zijn aangekomen. Wat de overval zelf betreft, uit nadere bij zonderheden blijkt, dat de overval op Fran sche troepen plaats had bij El Borj, dat on- geveer 50 K.M. ten Z.W. van den belangrij- ken militairen post Midelt, 100 K.M. recht ten Z. van Fez, ligt. Volgens niet-officieele berichten uit Meknes hebben zich versChillen een hoek van een veld wapens en een kistje met documenten, die op verraderlijke samen- spanning betrekking hadden, verstopt wa- Een speurder werd er met eenige beambten den verder iets kon doen. Het soc. orgaan zet dan ook boven het bericht: Twee helden. ZEILSCHIP VERGAAN. Vijftien personen verdronken. De Berlijnsche ochtendbladen vernemen, dat op het Castonia-meer in Macedonie een zeilschip met 110 personen aan boord, is vergaan. Vijftien personen zijn verdronken. De "speurder O'Sullivan vond 's avonds metterdaad een kistje, maar toen hij het dek- sel opendeed, ontploften eenige bommen en werd hij aan stukken gescheurd. Twee ande- re beambten kregen kwetsuren. Te Baleysax, in Kildare, hebben raanschap- pen van de burgerwacht een opslagplaats van wapens en munitie op een zolder ont dekt. Zij namen 5 geweren, 300 patronen, tien bommen en 40 slaghoedjes in beslag. EEN GEHEIME STOKERIJ Vervoer per motorboot. De autoriteiten zijn er in geslaagd te Schmockwitz bij Berlijn een groote geheune stokerij te ontdekken. Acht personen werden in verband met deze ontdekking in heChtems genomen. Zes hunner werden na het eerste verhoor weder in vrijheid gesteld, maar twee de stammen bij de beweging aangesloten. Op t>iijVen ter beschikking van de justitie. Een naar ervan is van rijks- en plaatselijke be- het oogenblik van den aanval schijnt er een hs een koopman, Robert Gross, een bloedver- lastingen vrijgesteld en heeft het recht op paniek te zijn ontstaan onder de inlandsche want van den beklaagde Bela Gross uit het een zetel in het „parlement" van Sark, een :J_-_ j— j proces-Stinnes, de andere is een jongeman, ander Kanaal-eiland. EEN KANAAL-EILANDJE TE KOOP. In Februari had de hotelhouder Angelo Clarke het rcmantiscbe Kanaal-eilandje Bre- chou of Bresqhou gekocht, nu wil hij het al- weer van de hand doen en zal het daarom laten veilen. Behalve zijn schilderachtigheid heeft Bre- chou nog meer aantrekkelijkheden. De eige- van den fotograaf Henri om in zijn studio H komen ten einde daar een paar portretten te laten maken die dienst zouden doen voor een tandpasta-reclame in twee Engelsche maga zines. En weer verklaarde Rachel zich daar toe bereid. Er gingen eenige maanden overheen. De actrice was de portretten al lang vergeten, toen ze, onlangs door een straat van Parijs kwam, waar zich een massa Amerikaansche dentisten en technikers gevestigd hebben, die op Amerikaansche wijze de aandacht der voorbijgangers trachten te trekken door een etalage vol mooie kunstgebitten en andere mond-verfraailngen. Een van die deskundigen had voor zijn raam een vrouwenportret ten- toongesteld, met prachtige tanden, en er was van dat portret een soort cinemavoorstellinkje gemaakt. Men zag de hand van een tandarts, die afwiselend die mooie tanden in den vrou- wenmond zette en ze er dan weer uit nam. Er stonden een massa menschen voor die etalage te kijken. Rachel Devirys, nieuwsgie- 14 JIM vertrouwd adres voor ver- huring, reparatien en stal ling van AUTOMOBIELEN, troepen, wier wapens en munitie door de aan- yallers werden buitgemaakt. In het gebied waar de zoo ongelukkig af- geloopen verkenning geschiedde, was het al eenigen tijd onrustig. De Fransche troepen hadden hun posten eind April vooruitgescho- ven tot Ait-Yakoeb en El Borj met het doel op te treden tegen El Taibi, een agitator uit Tadla, die de mannen van den stam der Ait- maya had opgehitst de Fransche posten aan te vallen en zijn invloed had aangewend o de naburige stammen te beletten vrede te slui- ten metde Franschen. Op 14 Mei deden leden van den stam bij verrassing een aanval op El Borj, waarbij de Franschen drie dooden en negen gewonden verloren. Er volgde een hevi ge tegenaanval, waarbij de leden van den stam 14 dooden achter lieten, terwijl er ver- dere verliezen werden toegebracht door ter vervolging afgezonden vliegtuigen. Men dacht toen dat de leden van den stam, die zeer onder den indruk heetten te zijn van de hun gegeven les, hun onderwerping zouden aan bieden. De nieuwe aanval was derhalve een ietwat onaangename verrassing. De Fransche kabinetsraad heeft zich Don- derdag in het bijzonder bezig gehouden met de incidenten in Marokko. Men heeft met vrachtauto's en per spoor versterkingen ge zonden om de door de opstandingen omsin- gelde Fransche troepen te bevrijden. Talrijke vliegeniers bestoken de inboorlingen met bom men en machinegeweren. De inboorlingen in El Borj pogen in contact te komen met hun stamgenooten. Generaal Vidaian vertoeft in Risch om de toestand ter plaatse te onderzoe- ken. Vrijdag zou hij terugkeeren naar Rabat om den president-generaal verslag uit te brengen. De verliezen der Franschen bedra- gen volgens de laatste berichten 7 officieren, en 11 onderofficieren en raanschappen Tus schen Ait-Yakoeb en El Borj zijn veldlegers vijandelijke troepen ontdekt. Andere opstandige eenheden marcheeren op Targuist aan, de haven Ait-Yakoeb is bij na geheel omsingeld. Er zijn herhaaldelijk krachtige aanvallen gepleCgu. De verHnding met Risch is nog niet onderbroken De gebeurtenissen in Md' okko hebben reeds tot interpellates in de Kan-.J geleid. De com- niuriisten hebben een inte. pellatie gediend over het nieuwe militaire optreden in Marok ko. Ook de radicaal-socialisten hebben tie regeering verzocht om opheldering te geven over de laatste gebeurtenissen in i ko. Reeds langen tijd zijn interpellates hang^nde omtrent den toestand in Marokko en Algiers, welker behandeling echter steeds weer uit^e •tekl is. - v die eenigen tijd geleden was entsnapt uit een verbeteringsgesticht. De financier der onder- neming is een ingenieur, Bauer, die reeds in tal van dergelijke zaken betrokken is geweest Om hun opsporing is verzocht. Uit het onderzoek is gebleken dat de in den kelder van een villa te Schmockwitz ge- brande spiritus uit dezen kelder in een reser voir van een motorboot, die achter de villa aanlegde, werd gepompt. DOKTER VAN MOORD BESCHULDIGD Op een vrouw Voor de juryrechtban'k te Bonn is het proces begonnen tegen den 30-jarigen neus- en oorspecialist dr. Peter Richter, die be- schuldigd wordt van moord op mevrouw Kate Mertens uit Bonn, die hij door het toe- dienen van vergif gedood zou hebben. Tevens wordt hij verdacht van meineed in het echtscheidingsproces van mevrouw Mertens. De moord heeft indertijd groot opzien ge- baard, daar hij plaats vond onder zeer sen- sationeele omstandigheden. In 1923 leerde de jeugdige dokter de schoone vrouw van den briljantenhandelaar Mertens kennen. Al spoedig ontstond tus schen hen een vertrouwelijke verhouding, welke er toe leidde, dat mevrouw Mertens zich liet seheiden. Zij ondervond echter bin- nen korten tijd de vergankelijkheid van dr. Richter's liefde, met het gevolg, dat heftige scenes tusschen hen ontstonden Na een van deze tooneelen het was op 1 Dec. '28 bracht de dokter 's avonds een bezoek aan mevrouw Mertens Volgens zijn toelichting, om een definitief einde te maken aan hun betrekkingen. Na dit onderhoud, waarbij het weder heftig moet zijn toegegaan, is me vrouw Mertens onder den kreet, dat zij nu moest sterven, de straat opgevlogen. Dr Richter is haar toen nagegaan, heeft haar te- vergeefs trachten te kalmeeren en heeft haar tenslotte in een auto naar een kliniek gebracht. Den daar diensthebbenden dokter heeft mevrouw Mertens gezegd, dat Richter haar vergiftigde pralines had doen innemen. Daar de patiente een totaal verwarden in druk maakte, liet de dokter haar overbrengen naar een zenuwinrichting. Toen dr. Richter haar wilde begeleiden, schreeuwde zij: „Die schurk moet hier blijven." Op een briefje aan een haar 'ockenden officier van justitie schreef zij nog, dat zij sterven moest, daar Richter haar vergiftigd had. Kort na haar overbrenging naar de ze uuwinrichting is mevrouw Mertens ook in derdaad gestorven. Joen dr. Richter op het ONGELUKKEN OP DE CANADEESCHE OVERWEGEN. Een groot gedeelte der ongelukken, die het vorige jaar op de overwegen der spoorwegen in Canada gebeurd zijn, was te wijten aan de verregaande onachtzaamheid van de auto- mobilisten. Het volgende staaltje geeft daar- van een overzicht: 44 auto's reden een zich in beweging bevindenden trein van terzijde aan; 38 reden een stilstaanden trein van terzijde aan; een trachtte, tevergeefs, tusschen twee rangeerende spoorwegrijtuigen door te glip- pen 12 bleven te dicht bij de rails staan; 7 gebruikten de strook langs de rails als rij- weg, met het gevolg dat zij met een trein in botsing kwamen. Een bestuurder liet zijn wagen op den spoorweg staan, en ging sla- pen. Een liet zijn auto op de rails staan, om iets te zoeken, dat hij onderweg verloren had. Toen hij terugkwam, was er niets meer van zijn wagen te ontdekken. Een bestuurder stopte op den overweg, om de lading vast te zetten. Elf kwamen, helaas te laat, tot de con- clusie, dat hun remmen niet in orde waren. Veertig percent der ongelukken .die op de overwegen gebeurden, waren aan verregaan de roekeloosheid te wijten; 325 auto's reden gesloten overwegboomen aan en vernielden ze. De Canadeesche automobilisten zijn der halve goed op weg, om de Amerikaansche autobestuurders te evenaren, wat het ten toon spreiden van e enin Europa ongekende roeke loosheid betreft. FRANKRIJK. NOG EENS DE ZAAK BARATAUD. De jury wilde de doodstraf uitspre ken! In een interview heeft het eenige lid der jury uit de zaak Barataud, dat te Limoges woont, verklaard dat zijn collega's inderdaad de bedoeling hadden de doodstraf over Bara tand uit te spreken. Ten aanzien der eerste vraag, den moord op den chauff. Faure, was't antwoord met 11 stemmen tegen 1 bevestigend; voor de tweede, diefstal van een automobiel, was het 8 tegen 4 Hierbij werden verzwarende omstandjig- heden aangenomen. Over verzachtende om standigheden zweeg de uitspraak der jury ten aanzien dezer beide vragen omdat er reeds verzwarende omstandigheden waren aange nomen. De zaak Peynet achtte de jury minder ern stig dan de zaak Faure Hij werd ten aanzien hitrvan met 8 tegen 4 stemmen schuldig ver klaard en met 7 tegen 5 stemmen werd hietbjij HEEREN GOLBERTCOSTUMES STOOMEN 14.50. rig als vrouwen zijn, gluurde ook even naar binnen, en zag daar haar eigen portret, een van de portretten, die haar voor de En gelsche magazines gevraagd waren. Met dikke letters stond er onder: „Portret van Mile Rachel Devirys". Woedend rende ze bij den tandarts binnen en voegde hem verontwaardigd toe: „Ik heb geen valsdi gebit, al mijn tanden zijn echt, kijk maar! U hebt het recht niet, leugens over mij te vertellen terwille van uw reclame!" De dentist verontschuldigde zich met te zeggen, dat de fotograaf Henri hem dat portret ge- leverd had. „Goed, dan is die de scbuldige, hij had het recht niet mijn portret te verkoopen, voor een dergelijk doel, enfin hij zal ervan lusten, ik klaag hem aan!" Ze liep het huis uit, naar fouiten, en hoorde nog juist een paar menschen tegen elkaar zeggen: „Hadt jij gedacht, dat die Rache Devirys valschen tanden had? wat kunnen ze die tegenwoordig toch mooi maken!" De vrouw in kwestie stikte bijna van woede, ze riep een taxi aan, reed regelrecht naar haar advocaat, en droeg dien op van den foto graaf minstens 500.000 francs schadevergoe ding te eischen. Binnenkort komt het geval voor. De advo eaten Pimienta erf Vitry zullen voor de belee- digde filmster pleiten. Men verwacht, dat film- en theater-acteurs en actrices in grooten getale zullen komen luisteren. Dames en hee ren uit de hoogste kringen zullen toestroomen om al die bekende grootheden van dichtbij te zien, te bewonderen en te becritiseeren. Het zal er zijn als op een premiere; een echt „Parijsch" proces. En Rachel Devirys zal met geen portret ooit zoo'n prachtige reclame gemaakt hebben, als juist met dit! HONGARIJE. EEN HEKSENPROCES IN HONGARIJE Jn hoogste instantie heeft thans het Hon gaarsche hooggerechtshof vonnis gewezen in een zeer geruchtmakende strafzaak, waaraan het volgend geval ten grondslag lag. De boer Vincene Pitlik werd geruimen tijd geleden plotseling door een onyerklaarbare ziekte aangetast: van tijd tot tijd verloor hij •het bewustzijn, hij kon slechts met de grootste moeite spreken, terwijl hij over zijn geheele lichaam uitslag kreeg. Tenslotte beklaagde hij zich, behekst te zijn. Op een bepaalden dag en een eveneens bepaald uur zou de heks terugkomen en dat zou zeker zijn dood zijn. Werkelijk op den tijd door Pitlik aangegeven verscheen voor de oogen der ontzette bloed- verwanten de oude, doofstomme bedelares Zsofia Szabo. Zij trad de kamer binnen en ging linea recta op het bed af, waar de zieke in doodsangst op haar wees. Op dat oogen blik wierp de zwager van Pitlik, Mindly Gal, zich op de „heks" en drong haar de ka mer uit, waarop zij buiten door de aanwezi- gen zoodanig werd mishandeld, dat zij dood bleef liggen. Het merkwaardigste vond echter, eerst later plaats. Toen n.l. de bloedverwan- ten Pitlik meedeelden, dat de „heks" dood was, kon deze plotseling weer normaal spre ken. Hij stond op en ook de uitslag verdween spoedig. Voor de rechtbank te Szeged werd Gal tot anderhalf jaar, zijn medeschuldigen elk tot vijf maanden veroordeeld. Het hooggerechts hof echter, blijkbaar voelend, dat men hier niet met een geval van doodslag te doen had, vernietigde het vonnis, waarna de rechtbank na verdere getuigenverhooren de straf voor een ieder der drie schuldigen op 3 maanden vaststelde. Het gerechtshof sprak daarop alle drie vrij. Thans heeft het hoogste gerechts hof het laatste vonnis der rechtbank te Szeged van drie maanden bevestigd. NOORD AFRXKA. 4 HET FRANSCHE ECHEC IN MAROKKO. 81 dooden, 38 gewonden. Volgns mededeeling van het ministerie van oorlog bedroegen de verliezen bij El Borj 81 dooden en 38 gewonden. Er zijn onverwijld versterkingen naar de gevechtszone gezonden. Het opperbevel hoopt den post, die omsingeld is, binnenkort te be vrijden. In het dal tusschen Ait Jakoeb en El Borj zijn groote kampementen van onon- derworpen inboorlingen gesignaleerd. Drie escadrilles hebben de dissedenten met bommen en mitrailleurs bestookt, en een troep ononderworpen stamleden, die op weg was naar Targoeist, van zijn voornemen af- gebracht. Op het verdere front in de zone der dissedenten is het rustig. Weer een andere lezing1 In tegenstelling met de berichten in enkele bladen "is de post El Borj niet bij den jong- sten overval betrokken. De onlangs onder- worpen bevolking is trou wgebleven. De geheele militaire actie was tegen den post Bitayakoeb (Ait Jakoeb?) gericht, dit den lOen Juni heftig werd aangevallen. De bewoners, ofschoon door de dissedenten ge- teisterd, bleven trouw. ZUID-AFRIKA. DE ALGEMEENE VERKIEZINGEN. De eerste uitslagen. Uit bijzonderheden, uit Kapstad aan de „Times" gemeld, nemen wij het volgende over: Patrick Duncan, een der voomaamste volgelingen van Smuts en vroeger minister van Binnelandsche Zaken, werd voor Yeo- ville (Transvaal) met een meerderheid van 824 stemmen gekozen. Te Denver (Trans-! vaal) werd de arbeidersleider kolonel Cres- well, minister van Verdediging, herkozen met 1311 stemmen tegen 1102 op Hofmeyr, van de Zuid-Afrikaansche Partij. Te Langlaagte (Transvaal) veroverde Christie, van de sectie Nationale Raad der Arbeiderspartij, met 1139 stemmen een zetel op Bawden, van de Z.A.P.-J die 1064 stemmen haalde. In het Kaapschier- eiland won de Z.A.P. over de geheele linid Te Greyville werd Boydell, arbeidersministen (sectie Creswell) verslagen. Smuts aan de winnende hand. De totnogtoe bekende resultaten van d« verkiezingen voor den Volksraad zijn die van de steden en wijzen op een beweging ten gun- ste van Smuts. Men acht het daardoor mogq. lijk, dat geen enkele partij een absolute nieerv derheid verkrijgt. Uit de resultaien van da mijndistricten, die heden bekend wordfia, blijken of generaal Hertzog aar; het bewindf zal blijven. De laatste aifsla De laatste stand der partijen luidde: Afrikaansche partij (Smuts) 59, national (Hertzog) 59, arbeiders 5, onafhankelijke beiders 3. De nationalisten zullen waarsciujE lijk met steun van de arbeiderspartij ets! meerderheid van 14 tot 19 zetels krijgen. i De stand om 3 uur hedennachi-j Te 3 uur's nachts waren van de verkiezinjv gen in Zuid-Afrika nog slechts 12 'tgoil niet bekend. M i ,Jr ALKMAARSG COBRA VlIU'Cl 1 iaiioviiv uinvivivn 1 i vtuiavuiL o o i ren- t.1

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1