Radittsrafisch Weerhericht, AGI1IDA. Rechtszaken Sfadsniisuws Sport Luohfvaart Marktberichten <t Zaterdag 15 Juni. 7.30 uur (o. t.) Hensbroek. Gymnastiek wedstrijden. 7.30 uur, Cinema Americain, Atlantis (bo ven IS jaar). 7.30 uur, A. B. T., De Gorilla (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater, De Actrice (voor elken leeftijd). Zondag 16 Juni. 1 uur, Muziektuin, uitvoering Bond van Gemengde Zangvereenigingen in Noord- Holland; 's av. 7 uur avondfeest. 3 uur, Sportpark, voetbalmatch Alcmaria Victrix I—Z. F. C. I. 7.30 uur, Cinema Americain, Atlantis (bo ven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T., De Gorilla (boven 14 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater, De Actrice (voor elken leeftijd). DC ZAAK L1EBERMANN. Na de pauze werd gehoord getuige J. Vis mans, administrateur van de Incassobank te Rotterdam. Op 10 Juni bracht mevrouw Liebermann dezen getuige effecten om te verkoopen; If 4600 nam ze mee aan contanten, de verdere opbrengst zou geschreven worden op reke- ning van Liebermann. Getuige bevestigt door zijn verklaring den verkoop van verschillende effecten door Lie bermann, zooals die uit den loop van het ver- hoor reeds gebleken is. Dan ving het verhoor van mr. L. Ph Dene' kamp aan. Op een vraag van mr. Giltay Veth inzake de gegoedheid van van der Toorn antwoordde getuige, dat hem van uiterst betrouwbare zijde is meegedeeld, dat v d. Toorn goed was voor ieder bedrag Inzake den rijkdom van Woltman deelde get. mee, van Bouwmeester, die een intieme yriend van Woltman was, gehoord te hebben, dat Woltman 10 miljoen rijk was. Volgens getuige is in een vergadering ten huize van Schiirmann op 12 November door mr. Schtirraann aangetoond, dat er in de 'Veendammer wel was, wat Paardekooper ,yerwacht had Mr. Schurmann en mr. Spaar- garen hebben Kloppenburg voorgerekend, jwat er in de Bank zat. Liebermann was overtuigd', dat Paar dekooper de bank er boven op zou helpen. Get. Denekamp verklaarde, dat hiervoor alleen relaties noodig zijn en dat de gegoed heid er niets toe doet. Na het verhoor van getuige Denekamp werden nog enkele vragen aan Mohring ge- steld. Deze getuige zeide, dat Liebermann niets ervan wist, dat de boeken van de Dis- .contobank niet bij waren. De zitting wordt tot half vier geschorst i Na heropening van de zitting werd de psychiater-deskundige dr. Overbeek gehoord. Deze was van oordcel, dat Liebermann wel yeel suggestie op anderen uitoefent, maar ook zelf vrij sterk suggestief is. Wel heeft Aij, gelijk ook den voorzitter in den loop van I de behandeling gebleken is, esprit de suite, maar hij verwerft geen overzicht van gecompliceerde zaken. Mr. Giltay Veth vroeg den deskundige, of de celstraf voor dezen man niet bijzonder ■zwaar zou zijn, wat dr. Overbeek bevesti- gend beantwoordde. Hij zou dan ook bij- -zondere maatregelen voor verdachte willen adviseeren. Ten slotte deelde mr. Giltay Veth mee, als- nog bericht te hebben van mr. Friedman, dat hij in het begin van de volgende week aan- wezig kan zijn om als getuige te worden ge hoord. Dit zal dan ook geschieden, indien mogelijk nog Maandag a.s. De behandeling van de zaak zal dan 10 uur's ochtends wor den voortgezet. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. SCHRIFTELIJK VONNIS INZAKE J. F. v. d. P., MAGNETISEUR TE AMSTERDAM. De Kantonrechter te Alkmaaf heeft bekrachtigd het door hem bij verstek gewezen vonnis in de strafzaken contra J. F. v. d. P., 32 jaar, magnetiseur te Am sterdam, veroordeeld tot 2 geldboeten resp. 25 of 10 dagen hechtenis en 10 boete subs. 10 dagen hechtenis, ter zake overtreding van art. 436 van het Wet- boek van Strafrecht (onbevoegd uit- oefenen dar geneeskunde) 2 maal ge- pleegd te Limmen dcch ten aanzien van de opgelegde straf overwegende dat het zonder meer uitoefenen van een ge- neeskundige behandeling als magneti seur, dus zonder het toedienen van ge- neesmiddelen als anderszins niet kan worden afgekeurd, doch dat't begrijpe- lijk is te achten, dat lijdere, die op andere wijze geen baat vinden gebruik hebben gemeakt van dezen geneeskracht heeft de Kantonrechter gemeend in beide za ken geen straf te moeten toepassen. Hierbij dient te worden opgemerkt dat een dergelijk clement vonnis niet kan worden verwacht indien een magneti seur de magnetische behandeling over- schrijdt door het toedienen van genees- middelen of het verrichten van hande- lingen, die met het magnetisme in geen enkel verband staan. Het is wel te vervvachten dat de amb- tenaar die respectievelijk 300 boete sub- sidair 200 dagen en 200 boete subs. 100 dagen hechtenis geeischt had, van dit vonnis in hooger beroep zal gaan. tie hij 1 Januari 1923 eervol werd ontslagen. Gedurende de 16 jaren dat de heer van Griethuijsen hier commissaris van politie was, heeft hij zich doen kennen als een hu- maan mensch, waardoor hij zoowel bij de burgerij als bij zijn ondergeschikten zeer ge- zien was. De overtredende jeugd sidderde vaak, als ze voor hem werd geleid, doch steeds liet hi] de jongens met een vermanend woord ver- trekken. Bij velen in Alkmaar zal de heer van Griethuijsen in aangename herinnering blij- ven voortleven. De teraardebestelling heeft plaats Dinsdag a.s. 2.30 uur op de nieuwe algemeene begraafplaats te Wageningen. POLITIENIEUWS. Gisterenmiddag omstreeks 1.45 uur had .en aanrijding plaats op het Luttik- Oudorp, tusschen een vrachtauto, be- stuurd door F. W. A., wonende te Oudorp en een scharenslijperswagen, bestuurd door Th. de J., tijdelijk wonende alhier. Laatsgenoemdo bekwam een hoofd- wonde en zijn wagen werd eenigszins beschadigd. De oorzaak lag bij den auto- bestuurder, die niet voldoende uitweek. De schade is onderling geregeld. LUCHTVERBINDINGEN. Wij ontvingen van de Rewag, Stati- onsweg 166 alhier, een reisgids van alle uit Amsterdam en Rotterdam vertrek- kende vliegtuigen. In de reisgids komen naast de vertrek- uren, de uren van de aankomst in de verschillende vlieghavens voor, terwijl tevens de prijzen in een rubriek zijn op- genomen. Uit het groot aantal vertrekuren blijkt weer eens, welk een groote vluchte het luchtverkeer heeft genomen! Aan het slot der vergadering bracht de voorz. dank aan aandeelhouders voor den betoonden burgerzin, waar het immers gold het dienen van een algemeen gemeentebe- lang, met opoffering van eigen middelen, en aan Commissarissen voor de ondervondeu goede samenwerking. De heer Mr. van der Feen de Lille huldig- de vervolgens onder algemeene instemming den voorzitter en niet minder de N.V. Maat- schappij Alkmaar Packet voor het vele, zoo wel in technisch als in administratief opzicht, ciat zij geheel belangeloos ten profijte van de stadstram hebben gedaan. Naar wij bij informatie van den liquidateur den heer Mr. W. C. Bosman vernemen, ligt het in diens bedoeling de tram zoo spoedig mogelijk stop te zetten, zoodat verwacht kan worden, dat deze Zaterdag a.s. voor het laatst zal rijden. EEN AUTOBUSDIENSTREGELING. Bij den heer C. van den Tooren, Konings- weg 7 en 11, is de zomerdienstregeling ver- krijgbaar van „De Autobus" (dienstregeling der voornaamste personen-autobusdiensten in Noord-Holland). Het boekje bevat de meest uitgebreide ge- gevens over de autobusdiensten in deze om- geving. DE TOESTAND VAN DEN HEER DIRK SCHAFER. Naar wij bij informatie aan het Centraa Neutraal Ziekenhuis vernamen had de be kende componist en pianist, de heer Dirk Schafer, die dezer dagen een ernstige opera tie ondergaan heeft, een rustigen nacht ge had, zoodat de toestand geen reden tot be zorgdheid gaf. BELASTINGEN. Bij besehikking van den minister van fi- lancien is benoemd tot tijdelijk adjunct-ac countant bij den dienst der directe belastin- gen te Leeuwarden, de heer J. Ober, te Alk maar. W. TH. VAN GRIETHUIJSEN. f Te Arnhem overleed in den ouderdom van 73 jaar de heer W. Th. van Griethuijsen, oud-<ommissaris van polit ie in deze gemeente. 1 Februari 1907 werd de heer van Griet- b^en, die commissaris van politie te Wage- niPgeE was, alhier benocad, uit .welke func- LIQUIDATIE ALKMAARSCHE STADS TRAM. Gistermiddag had in het gebouw de Uni de aangekondigde algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Alkm. Stads tram plaats. Bij verhindering van den voor zitter fungeerde als diens plaatsvervanger de heer Mr. J. P. Bosman. Na een woord van welkom aan de aanwezige aandeelhouders, van wie er zcven waren opgekomen, wees de voorzitter er op dat dit vermoedelijk van de Alkmaarsche tram de laatste vergadering van aandeelhouders zou zijn. In het kort schetste hij de geschiedenis van dit vervoer middel, dat een lange reeks van jaren in eene behoefte heeft voorzien; echter heeft het nimmer de medewerking en waardeering van het publiek gehad, niettegenstaande tal van ingezetenen het financieel hebben gesteunc Alleen het Gemeentebestuur heeft de onder- neming bij voortduring een warm hart toe gedragen. Het past hem daarom daarvoor den welgemeenden dank der vennootschap te brengen. Evenzeer bracht hij hulde aan den Directeur voor al hetgeen deze, veelal onder min-aangename en moeiiijke omstandigheden in het belang der onderneming heeft verricht (Instemming). Mr. W. C. Bosman, een van de medeop- richters, daartoe op verzoek van Commissa rissen aangezocht, heeft zich bereid verklaard als liquidateur op te treden. De heer van der Vegt heeft ,toen Commis sarissen het voorstel deden tot liquidatie, als commissaris der gemeente, welke bij de on derneming in financieel opzicht in belangrij ce mate is betrokken, met B. en W. overleg gepleegd om te vernemen welke houding zij tegenover dit voorstel wenschten in te nemen Hem is medegedeeld dat hij zich voor ge machtigd kon houden met het voorstel ac- coord te gaan. Maar het college heeft hem te vens opgedragen in deze vergadering te doen blijken van zijne gevoelens jegens aandeel houders en commissarissen. Hij meent niet beter te kunnen doen, dan die opdracht hier woordelijk mede te deelen. Zij luidt: Nu bij de N.V. een voorstel van Commis sarissen aanhangig is om tot ontbinding der N.V. over te gaan en de omstandigheden de aanneming van dit voorstel waarschijnlijk maken, hechten wij er aan, jegens de N.V. uiting te geven aan onze groote waardeering voor hetgeen zij ter bevordering van het al gemeen belang van deze stad heeft verricht. De velen, die zich een belangrijk financieel offer hebben getroost ter bereiking van het doel, waarvoor de N.V. is in het leven geroe- pen, hebben daarmede blijk gegeven van goe- den burgerzin. Wij gevoelen ons dan ook gedrongen aan de N V. en h;.ar bestuur onze erkentelijkheid te betuigen voor de diensten, welke zij aan de stad heeft bewezen met het beperkte mate- riaal, waarover zij beschikte en waarmede zij onder moeiiijke omstandigheden heeft ge daan, wat nog gelijk was om het verkeer in de stad te vergemakkelijken. Spr. voegde er een persoonlijk woord van dank aan toe aan mede-commissarissen en den Directeur voor de aangename en vlotte wijze, waarop steeds met hem als gem. com missaris is samengewerkt. (Instemming). Hierna verkreeg de heer Langeveld, over- eenkomstig zijn verzoek, een eervol ontslag als Directeur tegen 1 Juli a.s. Het voorstel tot liquidatie werd met algemeene stemmen aangenomen. De heer Mr. W. C. Bosman is tot liquidateur benoemd. De directeur ver klaarde zich gaarne bereid ook na 1 Juli aan den liquidateur de noodige bijstand en voor- lichting te verleenen. Het is in den tegenwoordigen tijd noodzakelijk om papieren van waarde Brand- en INBRAAK- vrij op te bergen. De FIRMA DE LANGE DE MQRAAZ te Alkmaar verhuurt loketten vanaf f 6,— per jaar, die aan deze eischen voldoen. noemden, waren Assolant en Lefevre gedwon- gen, om kort na den start benzine uit te la- ten, omdat het toestel anders te zwaar zou zijn om boven den Oceaan op voldoende hoogte te kunnen vliegen. De jeugdige „stow- away" heet Arthur Schreiber. De Fransche pers is uiterst verheugd over het slagen van den oceaanvlucht Amerika- Europa, welke thans voor de eerste maal door Franschen is volbracht. Groot was gisteren echter de teleurstelling op het vliegveld „Le Bourget", dat tegen de vroege middaguren een toevlucht van duizen- den Parijzenaars was, toen men vernam, dat het vliegtuig er niet zou landen. Tegen 10 uur bevonden zich 10.000 perso- nen op het vliegveld, terwijl nog steeds een stroom van automobielen nieuwe kijklustigen aanvoerde. RALLEY VAN VERKEERS- VLIEGTUIGEN. Naar Reims Door de „Farman's Luchtlijnen" wordt medegedeeld, dat door deze maatschappij aan de jaarlijksche Ralley van verkeersvliegtui- gen, waarvan het einapunt Reims is, zal wor den deelgenomen met de F.A.I.X.L. bestuurd door den piloot Genin en bemand met 4 pas- sagiers. Des ochtends zal om 4 uur in Kopen- hagen gestart worden en over Hamburg, Am sterdam, Parijs en Brussel naar Reims gevlo- gen worden, waar het vliegtuig tusschen drie uur en half vier des middags zal moeten arri- veeren. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.8 te Laco- runa. Laagste barometerstand 748.1 te Seidis- fjord. Verwachting, geldig tot den avofidvan 15 Juni: Meest matige, tijdelijk toenemende Zuide- lijken tot Zuid-Westelijken wind; zwaar be- wolkt tot betrokken; waarschijnlijk regenbui- en; weinig verandering in temperatuur. OVER DEN OCEAAN. De „Oiseau Jaune" in Spanje aan- gekomen. Naar de „New-York Herald" meldt, is het Fransche vliegtuig „Oiseau Jaune" bij Comil- las aan den Noordkust van Spanje, in de na- bijheid van Santander geland. Naar de „New-York Herald" verder meldt, wordt bevestigd, dat aan boord van het vlieg tuig een blinde passagier ontdekt is, welke de reis over den Oceaan heeft meegemaakt. In de richting van de Azoren Het stoomschip „Laconia" seinde gister om 12 uur Greenwichtijd draadloos, dat de posi- 40^ 56' N.B. en 800 mijl van de tie van het vliegtuig was: 24° 30' W.L., d.i. ongeveer Fransche kust. Het Fransche stoomschip „Magara" heeft het vliegtuig ook gezien en seinde, dat alles wel aan boord was. Het stoomschip gaf geen positie op van het vliegtuig, maar het bevond zich zelf op 41° 14' N.B. en 22° 10' W.L. Er stond een hevige Zuidenwind met regen Een blinde passagier aan boord? Het stoomschip „Rochambeau" berichtte, dat om 2 uur Amerikaanschen tijd de „Gele Vogel" een draadloos bericht uitzond, dat,. wegens groot benzineverbruik de richting wordt genomen naar de Azoren en de Portu- geesche kust. Het vliegtuig bevond zich waar schijnlijk op ongeveer 1600 mijl van de Ame- riakansche kust. Men vermoedde, dat er jongen aan boord was, een blinde passagier, waardoor de bere- kening van het benzineverbruik onjuist gewor- den is. Een 22-jarige jongeman. Naar de ..Associated Press" uit Portland (Maine) verneemt, vermoeden de oudiers van een 22-jarigen jongeman, genaamd Arthur Schreiber, die sedert de vlucnt niet in het ouderlijk huis is teruggekeerd, dat hun zoon zich als blinde passagier aan boord van het vliegtuig bevindt. Hij heeft er met een vrienc om geloot, wie van beiden aan boord zou gaan. Drie uur na het vertrek kregen de ouders door den vriend de mededeellng, dat Arthur zou trachten mee te vliegen. Voor de kust van Portugal Volgens een in New-York ontvangen draad loos bericht bevond de „Oiseau Jaune" zich om 2 uur 20 op ongeveer 320 K.M. van de Portugeesche kust. Men verwachtte, dat de vliegers in Portugal zouden landen, om daar lun brandstofvoorraad aan te vullen en Za terdag hun reis naar Parijs te vervolgen. Juist tien jaar geleden de eerste Oceaan-vlucht. Het Hbl. schrijft: De 14e Juni is wel een merkwaardige dag in de geschiedenis der luchtvaart. Immers het was gisteren juist tien jaar geleden, dat voor den eersten keer een vliegtuig den Oceaan overstak. Wijlen Sir John Alcock was de vlie- ger en Sir Arthur Whitter Brown de naviga tor op 14 Juni 1919. De machine was een Vickers Vimy tweedekker voorzien van twee Rolls Royce-motoren van 360 pk. elk. Er worden thans stappen gedaan, om op de plaats op New Foundiand, waar Alcock startte, een herdenkingsmonument op te rich- ten. Te Le Bourget is in den loop van den nach£ een telegram uit Santander ontvangen, waar- in wordt medegedeeld, dat de gisteren tegen :.l uur gelande „Gele vogel" hedenmorgen te 7 uur zijn vlucht naar Parijs zal voortzet- ten. Volgens de bladen hebben de vliegers te Santander 500 L. benzine besteld, om hun vlucht voort te zetten. Thans wordt bevestigd, dat zich inderdaad een 4de persoon aan boord had verborgen en de vlucht naar Santander heeft medegemaakt. Door den „gamin", zooals de vliegers hem Voetbal. ALCMARIA VICTRIX—Z. F. C. Morgenmiddag speelt Alcmaria tegen de bekende Zaanschc voetbalver. Z.F.C. Alcmaria Victrix komt uit in de volgende opstelling Van der Abeele Kuiper Ooms Rootring Lengers Klinkhamer Elfring Schuit Homan Mulders Deetman Reserves zijn Michels en Keppel, terwijl de heer De Beer den wedstrijd leidt. Hamstra was niet beschikbaar daar hij morgen in 's-Gravenhage speelt in den wed strijd der jeugdelftallen, die de ontmoeting ZwaluwenRoode Duivels voorafgaat. Lawntennis. INT. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. De kwart-eindstrijden. Regelmatig, zooals het een goed geleid tournooi betaamt, is de dag der kwart-eind- strijden verloopen. Geen dezer vier partijen bracht eenige spanning. Het overwicht der winnaars was over het algemeen te groot. Elke partij werd in drie sets gewonnen. In de dubbelspelen heerschte evenwel veel meer spanning. De voornaamste uitslagen luiden: Heeren-enkelspel, kwart-eindstrijd: F. Hunter si. E. du Plaix 6—4, 6—3, 6—2; H. Timmer si. H. Ramberg 6—0, 6—0, 6—3; W. F. Tilden si. Grandguillot 61, 6—1, 6—3; W. F. Coen si. J. van Olst 6—2, 6—1, 6—3. Heeren-dubbelspel kwarteindstrijd: W. F. Tilden en FHunter si. H. Landry en E. du Plaix 61, 62, 62; Nielsen en EI. Ram berg si. K. von Kirchmayr en Bela Halter 61, 62, 62; R. Danon en Grandguillot si. H. Larsen en B. Panker 6—2, 6—1, 7— 5; H. Timmer en W. F. Coen si. G. R. Cas- tendijk en N. Mishu 7—5, 6—4, 6—1. Dames-dubbelspel, halve eindstrijd: mej. Kea Bouman en mej. M. Rollin Couquerque si. mej. EL Krahwinkel en mej. A. Peitz 6-4, 64; mej. M. Canters en mej. I. Kallmeyer si. mej. Josane Sigart en mej. Yvonne Sigart 6—4, 8-6. Gemengd dubbelspel, kwart-eindstrijd: mej. Josane Sigart en Grandguillot si. mej M. Rollin Couquerque en W. F. Coen 7—5, 51; mej. E. Stockel en H. Larsen si. mej. Yvonne Sigart en Relecom 6—2, 62. Halve-eindstrijd: mej. Kea Bouman en W. F. Tilden si. mej. Josane Sigart en Grand guillot 61, 57, 21 (gestaakt wegens re gen.) Mej. Bouman en mej. Rollin Couquerque komen nu in den eindstrijd tegen mej. Can ters en mej. Kallmeyer. In het heeren dubbelspel plaatsten Tilden en Hunter zich in den halven eindstrijd door een overwinning op de Franschen Duplaix en Landry. Zij komen nu tegen de Hongaren Halter en Kirchmayr. In den anderen hal- ven-eindstrijd komen Grandguillot en Danon tegen Coen en Timmer, die in drie sets van Mishu en Castendijk wonnen. R o e i e n. JUBILEUM-WEDSTRIJDEN ..DE/MSTEL". Eenige voorwedstriiden. Gisteravond zijn de jubileumroeiwedstrij- den van de Amstel ingezet met een aantal voorwedstrijden. Het was jammer, dat het weer niet geheel meewerkte, want tijdens de races begon het nu en dan lang niet malsch te regenen. Het water werd daar- verschil in 8 min. 47 1/5 sec.; Die Leythe 9 min. 49 sec. Die Leythe is dus snelste tweede en kan vandaag haar revanche nemen. Oude vier. Eerste heat: 1. Willem III, 2. Maas. ,v,Xjid vIa" Maas 7 min. 30 sec., tijd van Willem III 7 min. 33 1/5 sec. Tweede heat: 1. Laga, 2. Njord. De mooiste race van dezen eersten dag. Tijd: Njord 7 min. 18 2/5 sec.; tijd Laga mm. 21 2/5 sec. Laga is snelste tweede en vandaag krij^t men dus de reprise. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 15 Juni 1929. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 185000 stuks Kipeieren aangevoerd, waarvan de P"Jzen als volgt: 56—58 5.70—/ 6.20; 58-60 '6-/6.30; 60-62 6.20-/ 6.50; 62 64 6.30—/ 6.60; Bruin 60—66 f Z™' 50 000 stuks Eendeieren DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 15 Juni 1929. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor* Fa- brieksboter le s. 0.85—0.95; Fabrieks- boter 2e s. 0.75—/ 0.85; Eieren (groot- handel) 5.80—/ 6.30. Eendeieren 5 ALKMAAR, 15 Juni 1929. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen a's volgt: 31 Paarden 225-/ 450; Hitten fSO-J 150; 37 Melkkoeien 180—/ 360; 74 Nuchtere kalv. (slacht) 10—/ 26; Nucht kalv. (fok) 20—/ 27; 58 Schapen (vette) 3440; 149 Lammeren 18 23, slacht 2428 j 116 Biggen (10 we* ken) 2430; 9 Bokken en geiten 8 10; Kleine bokjes 24. Handel matig. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 14 Juni 1929. In de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard- beien per doos 22—S6 cent; Andijvie per 100 stuks 1.505.60; Asperges per 100 bos 36—/ 48; Bloemkool le s. per 100 stuks 3037; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 19—/ 25; Kropsla pre 100 stuks 0.70— 3.10; Komkommers per 100 stuks 7.70— 22.60; Perziken per stuk 16—31 cent; Pos- telein per bakje 0.77—/ 1.06; Peulen per 100 pond 3547Rabarber per 100 bos f 2.10—/ 6.10; Raapstelen per 100 bos 0.402.60; Radijs per 100 bos 2.80 3.60; Selderie per 100 bos 2.80—/ 5.80; Spinazie per bakje 0.78—/ 1.51; Dubbele Spercieboonen per 100 pond 53—/ 59; Tomaten per 100 pond: A 34, B 37, C 33, CC 21Wortelen per 100 bos 9.70 -/ 18.60. J AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 15 Juni 1929. Op de he* den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn- de 540 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Juni '29. Langedijker Groentenveiling. 9700 K.G. To maten: A 71.30—/ 72.30; B 88.80; C 67.50— 69.70; CC 41.90 en 233 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 19.70: Drielingen 14.80, alles per 100 K.G. ZAANDAM, 14 Juni 1929. Veiling Ver. „De Zaanstreek". Sla 0.60—/ 1.50 per kist; Peen 2029 cent per bos; Pieterselie 1720 cent per bos; Selderie 1015 cent per bos; Uien 6 cent per pond; Bloemkool le s. 3554 cent per stuk; Bloemkool 2e s. 20 23 cent per stuk; Raapstelen 1—2 cent p, bos; Citroenen 2.30 per 100; Peulen 23 25 cent per pond; Komkommers 20—26 cent per stuk; Spinazie 0.90—/ 1.30 per kl. kist; Postelein 11.35 per kleine kist; Aardbeien 29—31 cent per pond; Komkom mers 2e s. 10—20 cent per stuk; Sjalot 12 17H cent per bos; Radijs 4—7 cent per bos. PURMEREND, 14 Juni 1929. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken". Aardappelen 25—/ 34 per 100 .KG.; Kl. Aardappelen 15—/ 34 per 100 K G.; Slaboonen 0.92—/ 1.08 per K G.; Snijboonen 0.70—/ 0.94 per K.G.; Peulen 48—60 cent per K.G.Doperwten 40—56 ct. door echter mooi vlak, de wind, die eerst vrij Per K.G.; Aardbeien 1430 cent per doosje; hard was, legde zich spoedig. De belangstel- Komkommers 1119 per 100; Bloem- ling aan den wal was mede ten gevolge van ^oo! 62 per 100; Spinazie 0.38 den regen niet zoo groot, maar die er "waren, K J Per mand, 6 K.G.; Postelein 1.44 waren volop-liefhebbers, die met luider stem- L 1 Per mand, 6 K G.; Andijvie 2.30 me de ploegen aanmoedigden. ~'?0„P.er '°P.kj0P> Radijs 2.204.30 De uitslagen luiden: Overnaadsche Vi'.r. Eerste heat: 1. Triton; 2. de Amstel; 3. die Leythe. De Utrechtenaren zakten tenslotte af, en de Leidenaars gingen sterk inloopen. Het werd nog spannend, maar de Amstel had nog net genoeg over om een spurt te slaan en met een lengte voor die Leythe te winnen. Tijd 7 min. 48 4/5 sec. Tweede heat: 1. Argo, 2. De Laak, 3. Ne- reus. Argo won in 8 min. 2 3/5 sec. Laak op 2lA lengte. Derde heat: 1. De Maas, 2. De Hoop. De Hoop won in 8 min. 4 3/5 sec. De Maas was twee lengten achter. Jonge twee A. Eerste heat* 1. Spaame, 2. Laga. Het Spaarne won gemakkelijk in 8 min. 58 3/5 sec.; de tijd van Laga was 9 m. 8 2/5 sec. Tweede heat: 1. D. R. V. Amsterdam, 2. Die Leythe. De D.R.V. Amsterdam won met gering per 100 bos; Selderij 4—/ 14 per 100 bos; Rabarber 2—/ 9 per 100 bos; Wortelen 1634 per 100 bos; Prei 714 pei 100 bos BEVERWIJK, 14 Juni 1929 Coop. Tuin- bouw Vrije Groenten Fruitveiling. Poste- lein 1723 per 100 K.G.Spinazie 0.70—/ 1.35; Breekpeen 75—85 cent per kist; Aardbeien per slof 2.70; Aardbeien per schotel 3248 cent; Komkommers (geel) 10—21 cent; Komkommers (groen) 8—16 cent; Sla 1H—6 cent; Hout IX—6 cent per stuk en bos; Tomaten 30—40 cent per pond; Pioenrozen 5 cent per stuk; Anemonen 5—6 cent; Peen 1223 cent; Pieterselie 34 ct. per bos; Bloemkool 20—40 cent per sfuk. De eerste aardbeien per groote slof werden aan gevoerd. BEVERWIJK, 14 Juni 1929. Coop. Tuin- dersveiling ,,Kennemer)aiid". (Aspergevei- ling). Per 100 bos werd' betaald dik wit 52 81dik blauw 39—/ 57; dun wit 26 42; dun blauw f 19—/ 32; kort wit 34—/ 52; kort blauw 35—/ 40; dik donker blauw 3048. J o.luJ 3.20.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2