Bij Examens en Openbaar Optreden Sport Kerk en school liik, alien onder leiding van Sasburg. Die sa- menzang voldeed bijzonder goed, doordat men nu sterker bezette koren had. De aan- dacht van het publiek begon echter 'n beetje zoek te raken, totdat Jonker's dubbelmannen- kwartet „Zang en Vriendschap" optrad, da. weer aller gehoor had. Men zong o.m. de jnooie overbekende wals „Wiener Blut" van Joh. Strauss in 'n elastisch tempo. De vrijheid van tempo werd echter niet overdreven, en men behaalde er een buitengewoon succes mede. Twee nummers moesten daarna nog volgen. We hebben ze echter niet afgewacht, we hadden genoeg van het goede. A. K. blijft meu kalm en holder door het gebruik van Mjjnhardt's ZeHuwtablettea. Glazen buisje 75 ct. PiMiviwcSaal nieuws SCHOORL. Zomerfeest V. V. V. jaren zal de Vereeniging Evenals vorige toor vreemdelingenverkeer alhier vvedei haar bekende zomerfeest organiseeren. Dit feest zal eind Juli worden gehouden op't mooie terrein van den heer Timmerman aan den Duinweg. De datum der feestelijk- heden is vroeger gesteld dan men dit vorige jaren pleegde te doen De practijk heeft ge- leerd dat, waar de kinderen der zomergasten zoo gaarne meedoen aan de diverse vermake- lijkheden, men 't tijdstip met t oog op 11 S drukke seizoen moest vervroegen; in t laatst van Juli zijn hier doorgaans de meeste zomergasten. De commissie, welke met de organisatie is belast, heeft weder groote plannen. 't Is een feit dat een goedgeslaagd zomerfeest tot de onontbeerlijke dingen begint te behooren; echter heeft men dan steeds voor nieuwe at- tracties te zorgen, zoodat 't gegevene altgd actueel blijft. Telkenjare heeft de commissie dan ook zeer veel hoofdbrekens, doch ook ieder jaar slaagd ze er weer in om de talrijke bezoekers fevreden te stellen. In beginsel is't programma voor de beide dagen reeds vastgesteld De Zondag wordt geopend met "t oude nummer: Bloemencorso Daarna kinderspelen, en als nieuw nummer: Sportdemonstraties (gymnastiek). Natuurlijk zullen er de noodige kermisvermakelijkheden weer zijn, niet te vergeten de mooie ruime dansvloer in de open lucht, met op den avond een gecostumeerd bal. Voor den Maandag zal de commissie hoogst- waarschijnlijk weder beslag kunnen leggen op de Rijvereeniging „West-Friesland nummer is vorig jaar goed bevallen en naar we vernemen zijn de prestaties dezer ver eeniging nog weer sterk vooruitgegaan. Men zie slechts naar de vele prijzen welken dien tijd door hare leden zijn behaald. Ook hebben op dien dag weder volksspelen plaats waarvan de nummers ter afwisseling nu wel weer iets anders zullen bieden als in 1928. Natuurlijk is de dansvloer 's avonds weer opengesteld, terwijl een vuurwerk t officieele slotnumrner wordt. De roep, welke in de laatste twee jaar van dit vuurwerk uit gaat is uitstekend, zoodat we ook nu weer niet vreesachtig zijn over 'I succes. De opzet zal niet minder zijn dan in 1928, zoodat indien 't weer slechts gunstig is, Schoorl weder een paar mooie dagen te wachter. staan, aangenaam voor plaatsgenoot en zomergast, en in t teeken van een druk bezoek uit de omgeving. 16128.1314 met een voordeeHg saldo van 1784.2614. De begrooting 1929 werd aangefooden op een bedrag van 16128.1314, onvoorzdene uitgaven f 2540. Aldus vastgesteld. De voorzitter stelde voor, gezien het voor- deeling saldo, den omslag te bepalen op 7.50 per H.A. (in plaats van f 8). Aldus besloten. Naar aanleiding van een verzoek van den heer J. Kraakman te Akersloot om een ge- deelte van de Kerkmeer te mogen koopen, werd voorgesteld dit voor 325 te verkoopen met de bepaling, dat de aanvrager een sloot graaft van 214 M. breed te en alle kosten voor zijn rekening neemt. Aldus besloten. De heer N. Kuijs wees nog op de hooge declaratie die de bond van Watierschappen J berekent bij een advies. De voorzitter vond de declaratie niet zoo hoog, gewoonlijk is de berekening volgens tarief en hangt zij af van de omvangrijkheid van het werk. De schouw werd bepaald op Dinsdag 18 Juni. Na de gebruikelijke rondvraag volgde slui- 5 0 4—7 8—21 HEILOO. De stand van de aardbeien, die hier toch a! matig was, wordt nog minder. Met dit weer treedt de z.g. rijp op (rupsen) en deze vraat- zuchtige diertjes doen enorm veel schade. Door den architect K. Veldkamp werd Zaterdagavond aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis voor den heer C- Klopper. Ingekomen waren voor timmer- en metsel- werk 17 biljetten. Hoogste inschrijver F. J Jens te Heiloo voor 11777, laagste J. Glas te Heiloo voor 9295. Schilderwerk 3 biljetten, hoogste G Wil- brink voor 1399, laagste D. Oud voor 1085. De begrooting was 8850 en 950. Door B. en W. is het witten van den toren van de N. Ha kerk gegund aan den heer M. van Steeg, alhier. OUDE NIEDORP. De verbouw van de Openbare School te Oudendijk, is buiten de daarvoor gehouden aanbesteding, cpgedragen aan de Gebroeders Boekel, aannemers alhier. Oude W. O. L. polder. De eerste optiame voor de aanhangige uit- breidingsplannen, bevaarbaar maken van den Polder, zijn reeds deze week vanwege het Ingenieursbureau W. C. en K. de Wit te Amsterdam aangevangen. BROEK OP LANGENDIJK. Door de schippersvereeniging „de Beurt- bevrachting" zijn de eerste nieuwe aardap- pelen vervoerd voor de Groentenmarkte Am sterdam. Vrijdagmorgen waren voor het eerst dit seizoen wederom nieuwe aardappelen ter markt aangevoerd. Reeds 9 partijtjes werden van de prijs varieerde van per 100 Kg. geveild, waar- 15.70-/ 18.10 TEXEL (Den Burg). De bazar ten voordeele van de Ned Herv Kerk, gedureiide dne dagen te Den Burg ge houden heeft, ruim 1800 opgebracht. Daar de onkosten tot een minimum bepaald zijn, zal een mooie sotr. in de.kas der Ned. Herv. Gemeente kunnen vloeien. 't Voornemen bestaat om van dit bedrag 't kerkgebouw te Den Burg eens flink onder- handen te nemen Nu ook het gemeente- bestuur besloten heeft den toren te laten res- taureeren, is het te verwachten, dat dit oude kerkgebouw binnen eenigen tijd een sieraad van Den Burg zal zijn De toren dateert uit 1604, maar't kerkgebouw is zeker meer dan drie eeuwen eerder gebouwd De kerk staat In't midden van het dorp op een der hoogste punten en is niet alleen over't geheele eiland, oia;r ook ver in zee. waar te nemen. WINKEL. Bij de Vrijdag gehouden stemming is be- noemd tot voorzitter van den Oosterpolder onder Winkel en Nieuwe Niedorp de heer Jb. Kooij Klzn. te Nieuwe Niedorp. BERGEN. Ter benoeming van eene onderwijzeres aan de Openbare lager school te Bergen hebben B en W de navolgende vcordracht opge- maakt: 1. mej M. Roos te Bergen; 2. mej N. H Vos van Zon te Oudkarspel; 3. mej. N Kok te Hensbroek. Burgemeester en Wethouders zullen den Raad voorstellen met de N.V Bank voor Nederlandsche Gemeenten eene geldleening aan te gaan ten behoeve van kapitaalver- strekking aan het Gemeentelijk Electriciteits- bedrijf groot f 41.000 k pari tegen eene rente van 5 pCt. 's jaars, af te lossen in ten hoogste 30 jaren. LIMMEN. Het Waterschap „Groot-Limmer Polder" hield Donderdagavond vergadering in het lokaal Kraan. De voorzitter, dijkgraaf C. Pepping, open- de met een woord van welkom, waarna werd medegedeeld, dat de molenaar zijn betrekking niet heeft aanvaard. Het bestuur heeft nu, be- houdens goedkeuring, een leerling-molenaar aangesteld. Goedgekeurd. De voorzitter deelde verder mede, dat er bij Ged. Staten door Th. Dekker e.a. te Akersloot bezwaar is ingebracht tegen de verkiezing, omdat er aan de candidaatstelling geen vol- doende publ iciteit is gegeven. De voorzitter heeft de bezwaren onderzocht en gebleken is, dat de publicatie als altijd aan de borden te Akersloot, Castricum, Uitgeest, Heiloo en Limmen is geschied. Besloten werd om de heeren toe te laten, nadat de commissie alles accoord had bevon- den. De heeren K. van Til en J. Meine wer den toegelaten, waarna felicitatie volgde. Van het bestuur van den Castricummer polder was een verzoek ingekomen om voor een gedeelte landerijen, gelegen aan de Schulpvaart, water te mogen betrekken uit den Limmer poider. Op voorstel van het be stuur werd besloten afwijzend te beschikken, daar men dan eerder z.g. zout water moet in- laten, wat niet in het belang van de veehou ders is. De rekening 1928 werd vastgesteld in ont- vangsten en uitgaven op een bedrag van ANNA PAULOWNA. Om lid van het bestuur van den polder Anna Paulowna te kunnen zijn moest men minstens 10 H. A grondbezit in dezen pol der hebben. Gedep. Staten van Noord-Hol- land hebben die oppervlakte op 1 H. A. te- ruggebracht. SCHAGEN. Alhier zal in de kom der gemeente een gebouw worden ingericht tot fabriek voor melkproducten. Meisjes van de Landbouwhuishoud- school te Schagen hebben in de vacantie be zoek te verwachten van dergelijke meisjes uit Zeeland. Wanneer die eenige dagen op boerderijen in Noord-Holland hebben door- gebracht, zullen meisjes van de L. H. S. te Schagen de terugreis mede maken om eenige dagen in Zeeland ite toeven. De Valk 4 2 1 Vlissingen 5 0 0 ZwaluwenRoode Duivels. Op Houtrust in 's-Gravenhage werd boven- genoemde wedstrijd gespeeld. Het spelpeil was zeer matig en de Hollanders wonnen met 41, wat volkomen verdiend was. Het Nederlandsche elftal thuis Zaterdagavond om half negen is het Ne derlandsche elftal uit Skandinavie te Amster dam aangekomen. Alcmaria VictrixZ. F. C. Zaartdam2—7. Het weer, dat zich gisterenmorgen zoo slecht liet aanzien, klaarde tegen den middag op en't was voor den wedstrijd van Alcmaria tegen Z. F. C. dan ook uitstekend voetbal- weer. De belangstelling was voor een ont- moeting buiten't seizoen vrij groot. Alcmaria kwam uit in de Zaterdag door ons gepubliceerde opstelling. Z. F. C. ver- scheen, met drie invallers voor Hoogmoed, Breeuwer en de Boer, als volgt: Kuiper Rep Feyma van't Kaar Klopper Bakker Lust, Oostenbruggen, Botteman, Steens en v. d. Kolff De linksbuiten van K. F. C. zal in 't ver- volg voor Z. F. C. uitkomen. Het is voor Alcmaria een gevoelige neder- laag geworden, maar een heel leerzame, want de fouten van Alcmaria zijn wel duidelijk aan 't licht gekomen. In de eerste plaats het veel te langzame tempo, en dan het verband tus- schen de linies. Het plaatsen was heel slecht De Z. F. C.'ers zaten er voortdurend fanatiek op en gaven diverse treuzelende Alcmarianen geen gelegenheid iets te verrichten. Geweldig snel schoot de Z. F. C.-aanval soms door de Alkmaarsche verdediging been en bij enkele van die aanvallen was de keeper machteloos Backs en half-linie hebben met alle macht ver- dedigd, doch er zat te weinig systeem in en er werd niet economisch gewerkt. In de voor- hoede was Elfring op de rechtsbuitenplaats een kracht van beteekenis. De links debu- teerde in dezen zwaren wedstrijd lang niet onverdienstelijk, maar het binnentrio was zeer zwak. Veel te langzaam. De midvoor bracht er al heel weinig van terecht en het publiek was met zijn critiek nog al duidelijk Voor de rust speelde Z. F. C. met wind mee en was sterk aanvallend. Zij nam dan ook spoedig de leiding, maar pas was er weer afgetrapt of Elfring had heel mooi met een hard links-schot in den bovenhoek, den stand gelijk gemaakt. Z. F. C. maakte 2—1, toen de rechtervleugel na een Snellen aanval den bal in 't doel liep. De midvoor maakte uit een strafschop voor Alcmaria gelijk. v. d. Kolff maakte met een hard schot 32, nog voor de rust werd er een vierde doelpunt aan Z. F. C.'s score toe- gevoegd. Rust 4-2 voor Zaandam. Lust maakte na rust met een keihard schot van den vleugel 52. Bij een aanval van links liep de keeper uit. Hij was nagenoeg gelijk met den linksbuiten bij den bal, doch deze werd toch in't verlaten doel gezet. Nog eCn doelpunt volgde daarna. Einde 72 voor de gasten, die een flinke, degelijke partij voet- bal gaven te zien. De half-linie was sterk, de vleugels blonken uit. De leiding van den scheidsrechter was zwak. Hij had geen kijk op buitenspel en ver- slapte in zijn leiding vooral in de tweede helft. Een goede sportieve geest is in een flink werkend elftal van zeer groote beteekenis. Een goed voetballer behoudt onder alle om- standigheden zijn animo, en zijn goed hu- meur en zelfzucht is hem vreemd. Lawntennis. INT. KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. Fraaie partijen Zaterdag werden in de halve eindstrijden tal van spannende en fraaie partijen ge speeld. Zooals reeds eerder gemeld, was de wed strijd gemengd dubbelspel van mej. Bouman en Tilden tegen mej. Sigart en Grandguillot gestaakt bij 61, 68, 21 voor de eer- sten. De voortzetting heeft Tilden en mej. Bouman de nederlaag gebracht met 3—6 in de derde set! De verdere uitslagen zijn: Heeren-enkelspel, halve beslissing: F Hunter si. H. Timmer 6—8, 6—2, 6—1, 6—4; W. F. Tilden si. W. Coen 10—8, 6—3, 6-2. Gemengd dubbelspel, kwart-beslissing mej. H. Krahwinkel en N. Mishu si. mej. M C. Canters en R. Danon 86, 63. Halve beslissing: mej. H. Krahwinkel en N. Mishu si. mej. E. StSckel en H. Larsen 63, 6—4; mej. J. Sigart en Grandguillot si. mej. K. Bouman en Tilden 61, 5—7, 6—3. Heeren-dubbelspel, halve beslissing: W F. Tilden en F. Hunter si. I. Nielsen en H. Ramberg 63, 63, 62; H. Timmer en W. F. Coen si. Grandguillot en Danon 63, 4—6, 6—1, 6—1. Dames-enkelspel, halve beslissing: mej. J Sigart si. mej. A. Peits 75, 60; mej. K. Bouman si. mej. M. Canters 4—6, 7—5, 6-4. De eindstrijden. Gistermiddag werden de eindwedstrijden gespeeld. De beslissing in het heeren-enkel spel tusschen Tilden en Hunter toonde de eerste in voile kracht. Met 64, 62, 63 werd Hunter geslagen. In een vinnigen strijd heeft mej. Bouman verloren van de Belgische kampioene, mej. Sigart. De uitslag is hier 64, 64. In het heeren-dubbelspel wonnen Hunter van Coen en Timmer met Tilden 6—5, oudere en nunter van i^oen en iimmer mer 6—4, 7—5 De betere routine der spelers gaf den doorslag. Het dubbel-dubbelspel gaf een Nederland sche overwinning. Mej. Bouman en Couquerque wonnen met 63, 6—4 van de dames Canters en Kal- meijer. Deze finales vormden een sluit dezer goed-geslaagde den. ENGELAND IN DE CUP-FINALE. Hongarije met 3—2 gestagen. Gister werd te Boedapest de Daviscup- wedstrijd HongarijeEngeland beeindigd. Door een 3—2 overwinning plaatsten de Britten zich in de finale. Zwembond, hebben de Alkmaarsche Water- ratten, die voor de eerste maal in dit seizoen naar een wedstrijd gingen, uitstekende resui- taten bereikt. De navolgende prijzen werden behaald: 50 meter rugslag dames: le prijs Jo Bou- lonois in 49 sec., waardoor zij tevens kam pioene werd voor den Noord-Hollandschen Zwembond. 50 meter vrije slag dames: Mej. Jo Bou- lonois 3e prijs in 43.2 sec. Deze jonge zwemster belooft voor de toe- komst wel wat te worden. Laat dit succes voor haar dan ook een aansporing zijn op den ingeslagen weg voort te gaan. 50 meter vrije slag heeren: 2e prijs H, Caarls in 35.2 sec. Estafette-aspiranten, 4 x 25 meter: le prijs in min. 6.8 sec. Deze ploeg b:stond uit de zwemmersL. Biskanter, F. Reijnvaan, A. van Ooien en J. Hoedjes. Estafette heeren, wisselslag 4 x 25 meter: le prijs in 1 min. 15 sec. Deze ploeg bestond uit de heeren: P. Koorn, H. Caarls, J. Hoog- land en J. Hoedjes. Tot slot werd nog een polo competitiewed- strijd gespeeld tegen Nereus IV. Deze werd door D.A.W. gewonnen met 60. Uit bovenstaande blijkt wel, dat de Alk maarsche waterratten tot iets in staat zijn. Mogen „De Alkmaarsche Waterratten" in deze behaalde successen een aansporing vin- den, om zich zooveel mogelijk in te spannen voor het behalen van overwinningen in de toekomst. M o t o r en. PRIJS BEHAALD. Bij den gister te Veendam gehouden wim- peltocht heeft de heer H. K. Kooistra alhier, met een Ariel in de beginnersklasse (duorij- ders klasse B> een vierden prijs behaald met 49 punten. uitstekend be- tenniswedstrij- POLITIE-VOETBAL. Morgen, Dinsdagavond, te half zeven uur, zal door de Alkmaarsche Politie Sport Ver eeniging een wedstrijd worden gespeeld tegen een V.A.F.C.-combinatie, op het terrein ge legen aan den Westerweg, nabij het caf£ van Verberne. Dit is een zoogenaamde return- match, waarvoor door een belangstellende een medaille is uitgeloofd. Voetbal. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTER. Velo hekkensluiter. Excelsior blijft eerste klasser. In het Oosten geen beslissing. Gister werd slechts een wedstrijd om het landkampioenschap gespeeld, een wedstrijd, die bovendien nog van weinig belang was. Het was de ontmoeting VelocitasSparta, door de Rotterdammers met 31 gewonnen De match stond op een matig peil, terwijl Sparta sterker was dan de thuisclub Met rust was de stand 0—1. Nadat Velo gelijk gemaakt had, scoorden de Maasstadbewo- ners kort na elkaar twee doelpunten, waar- mede de strijd beslist was. De Groningers bezette thans definitief de laatste plaats. Prom.degr.-competitie In deze competitie vallen eenige belang- wekkende uitslagen te melden. Excelsior wist op het kantje af van Xerxes te winnen, en zich hierdoor te handhaven als eerste klasser. De eindstand luidt: Excelsior 4 3 0 1 6 118 Fortuna 4 2 0 2 4 1010 Xerxes 4 1 0 3 2 811 In het Oosten wonnen de Boys van PEC, waardoor in deze afdeeling de strijd onbeslist is gebleven en nogma&ls een halve compe titie gespeeld moet worden. De stand is hier: 2 0 2 2 0 2 2 0 2 N. E. C. 4 Ensched. Boys 4 P. E. C. 4 Door de uitslagen 4 8—4 4 9—8 4 6—7 van gister zijn Wilhel- mina s kansen hard gestegen. De kanaries zelf wonnen n.l. met 50 van Vlissingen en hun emstigste mededingster Staatsmijn Emma verloor met 1—0 van De Valk. De stand is hier thans: Wilhelmina 4 2 1 0 7 124 Staatsmijn Emma 5 3 0 2 6 179 K e g e 1 e n. DE ACHT-BANEN WEDSTRIJD. Met medewerking van den Alkmaarschen Kegelbond is een wedstrijd georganiseerd voor alle aangesloten vijftallen, die willen deelnemen. Het betreft hier een acht-banen wedstrijd. (Zes in de Unie en twee in Cen tral). Elke kegelaar van een vijftal gooit op alle acht banen tien ballen. En het vijftal, dat ten slotte het hoogste totaal bereikt, wordt voor een jaar winnaar van den prach tigen wisselbeker, die voor dit concours be- schikbaar is gesteld door de firma „de Lin- deboom" (wed. v. Doesburg). Gisterenmiddag werd om vijf uur in Cen tral het concours geopend, met hartelijke toe spraken van de heeren Q. Jonker, J. Diepen en J. H. de Haas, waarbij de schenkster van den Beker dank werd gebracht. Zoowel in Central als in de Unie werd daarna druk gekegeld en hoe later het werd, hoe drukker. 't Was voor de Commissie een heel werk om in de regeling zooveel mogelijk ieder ter wille te zijn. Maar aan't slot van den eersten dag kon de heer Jonker, toch al le deelnemers dank zeggen voor hunne me dewerking. A.s. Zondag wordt het concours beeindigd en zal pas uitkomen wie voor een jaar Beker-winnaar wordt. (Wie hem twee- maal achter elkaar, of driemaal in't geheel wint, wordt definitief eigenaar.) Verschillende vijftallen en leden ervan heb ben reeds grootsche prestaties geleverd op somtoige banen. Zoo waren er reeds twee ke gelaars, die op een baan in tien ballen 80 hout wierpen. Er waren er ook van 79, 78, 75. Op baan A. wierp Z. E. K. Z. 340 hout. Koekoek op een der banen 334, maar omdat alle vijftallen nog niet op een gelijk aantal banen hebben geworpen is van den stand nog niets te zeggen. Wel zal er tot het laatste oogenblik fel gestreden worden, want nog vele vijftallen hebben een kans. En dan: ook kegelen is een spel vol verrassingen. Ook de diverse damesvijftallen strijden dapper om een speciaal voor hen bestemden prijs. Op een der banen wierp ook een da mesvijftal (Onder Ons) boven de 300. Een mooiste prestatie op baan D. K o r f ba 1. DE NIEUWE COMPETITIE INDEELING. Onder voorzitterschap van den heer P. Van den Floek (Hilversum) werd te Amsterdam een vergadering gehouden van eerste klassers en overgangsclubs ter bespreking van het ont- werp competitie-regeling, door het N.KB- bestuur ingediend. In dat ontwerp is sprake van een brengen van het aantal eerste klassers in Noord-Hol land op 14 (2 X 7) en een stevige vergroo- ting van het aantal daaronder liggende af- deelingen. De vergadering, bijgewoond door 21 ver- eenigingen, vertegenwoordigende 36 twaalf- tallen, kwam met 14 stemmen voor, 6 bianco en 1 tegen tot de slotsom, een andere indeeling voor te stellen, die wel een verruiming aan den N.K.B. zou geven, maar in veel mindere mate, dan in het bedoelde ontwerp is aange geven. Het voorstel zal luiden: Een eerste klasse van 8 twaalftallen (zoo als thans), een tweede klasse van 2X8 twaalftallen, een derde klasse van 5X7, later 6X7 twaalftallen. zoo noodig 6X 8 ploegen, wat dus zou leiden tot een vermeer- dering van hoogstens 16 N.K.B.-Clubs. De nieuwe regeling voor het kampioen- schap van Nederland: Noord-Holland tegen Oost, Zuid-Holland tegen Noord, werd door de verg. aanvaard Promotie en degradatie-regeling blijft in groote trekken in dit nieuwe voorstel, zooals het nu reeds is. Z w e m m e n. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Het bestuur van den Nederlandschen Zwembond heeft aan de Utrechtsche Zwem club de organisatie van de Nederlandsche kampioenschappen opgedragen. Deze driedaagsche wedstrijden zullen wor den gehouden op 23. 24 en 25 Augustus in de zwemschool aan de Vossengatschedijk te Utrecht. WTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN Op de schietbanen te Katwijk aan den Rijn zijn Vrijdag de interacademiale schietwed strijden gehouden. De uitslagen waren: Corpswedstrijd: 1. Leiden met 193 punten 2. Amsterdam met 161 punten. Personeele wedstrijden: 1. Deckers, 2. De Ruiter de Bild, 3. Bichon van IJsselmond (alien Leiden). Vrije baan: 1. Wytema, 2. De Ruiter de Bild, 3. den). Bichon van IJsselmonde (alien Lei Gymnastiek. DE HOLLANDSCHE TURNERSPLOEG. De volgende Hollandsche turnersploeg i samengesteld om Zaterdagavond 29 Juni te Antwerpen tegen Belgie uit te komen. E. Melkman (Bergen op Zoom), K. Boot (Oudkarspel), J. F. v. d. Vinden (Amster dam), M. Jacobs (Amsterdam), W. B. Pouw (Amsterdam), J. van Genderen (Vlaardin gen), G. Ens (Oudkarspel), I. Wijnschenk (Amsterdam), W. Zwaaf (Amsterdam) en I van Dijk (Vlaardingen) reserve P. M. Jonge' neel (Rotterdam). Z wemmen. SUCCESSEN VAN DE ZWEMVEREEN. Op den gisteren te Zaandijk gehouden zwemwedstriid voor den Noord-Hollandschen Scheie hoofdpijn Uit vele sollicitanten is de heer J. Liefhebber te Veenhuizen (Heer-Hugo- waard als nummer drie op de voordracht geplaatst ter benoeming tot hoofd eener openbare lagere school te Gouda. De kerkeraad der Nederl. herv. gem. te Castricum beraamt plannen om haar kabinetsorgel te doen vervangen door een electrisch pijporgel. Voor dit doel is benoodigd een bedrag ad 6000.— en daar de middelen uit, kerkelijke fondsen ontbreken tracht zij dit bedrag door vrijwillige bijdragen te verkrijgen. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk zijn geslaagd voor het examen onderwijzers: A. Klaasse, A. J. M Lohman, H. A. van Haarle, J. J. Nuijens, F. van 't Sant. Afgewezen een. Woensdagavond is de heer v. d. E., uit Arnhem, in voile vaart met zijn motorfiets te gen een kruiwagen gereden, die door B. op den Terburgscheweg te Doetinchem werd voortgeduwd. Beiden zijn met een hersen- schudding opgenoraen en naar het ziekenhuis te Doetinchem gebracht. Gistermiddag is het achtjarige zoontje van den lossen arbeider Bok op de Prins Hendrikkade te Zaandam te water geraakt en verdronken. Vrijdag a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat professor dr. P. J. Blok aan de Leidsche Universiteit werd bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. DE THEOL. SCHOOL TE KAMPEN Ter gelegenheid van het diamanten jubl- leum van de theol. school te Kampen, dat Woensdag en Donderdag a.s zal worden gevierd, is „De Bazuin", weekbiad ter be- vordering van de belangen van de geref. kerken in Nederland, geillustreerd met de portretten van de hoogleeren en den oud- hoogleeraar prof. L Lindeboom, en met foto's van het tegenwoordige gebouw, het bescheiden oude gebouw van 1869 enz. enz De hoofdredacteur. prof. dr. H. Bouwman, schrijft een artikel „Gedenken"; voorts bevat het nummer o.m. bijdragen van prof. dr. A. G. Honig en ds. J. G. Gispen TEGEN AFSCHAFFING VAN HET J AMBULANTISME. Door de Afd. Amsterdam van de Vereeni ging van Hoof den van Scholen in Nederiand is een adres gericht aan den Raad der ge meente Amsterdam, waarin wordt gevraagd niet in te gaan op het verzoek van den B v, N. O. om tot afschaffing van het ambulan- tisme aan de scholen voor Openbaar voorbe- reidend onderwijs over te gaan. Handhaving van het ambulantisme, voor zoover het aan die scholen nog bestaat. acht zij, zooals in de toelichting nader is uiteen- gezet, en voor de leerlingen en voor het on derwijs van het hoogste belang. EINDEXAMEN GYMNASIUM TE ALKMAAR. Zaterdag zijn geslaagd voor diploma B de heeren J. Tinkelenberg te Bergen, J. Talsma te Assendelft, R. Cox te Alkmaar, R. Dijkhuizen te Alkmaar. Dipl. A: de heeren R. Pos te Alkmaar, M. G. Rosbergen te Uit geest, en de dames F. J. Elion te Bergen. W A. C. Kluitman te Alkmaar, E van Urk te Helder, L. Wiersma te Helder. Afgewezen een voor B en een voor A. KWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERESSEN TE BERGEN Zaterdag zijn geslaagd de dames M Doo- deman, R. Garritsen. A. Godefrooy, L Grol A. Huntink, D. Schagea, in Foste r's Alom verkrijgbaar is vaak te wijten aaa slechte spijsvertering. Foster's Maagpillen verdrijven spoedig uw kwaal, werken uiterst zacht en verschaffen u een gezonden eetlust, nieuwe energie en een opgeruimd humeur. Maagpillen a f 0.65 per flacon.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7