Radiosrafisch Weerbericht. A G D H SI A. Teleijjrammen Rechiszaken Stadsnieuws mm AM&TERDAMSCHE BEIIH8 van 19 Juni 1929 Opg-ave van IVoord-Hollandsch Landbouwcredlet Woensdag 19 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain, Atlantis (bo- ten 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T., De girl van de revue (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater, De Actrice (voor elken leeftijd). 8 uur, Logegebouw Ged. N. Sloot, Ned. \fei. van Spiritisten „Hannonia": Psychome- trische experimented 8 uur, Gulden Vlies, openbare vergadering Centraal comite tot waarschuwing tegen een- zijdige nationale ontwapening; spr. kapitein T. J. Lagerwerff. 8 uur, groote zaal Harmonie, openb. verg. Rev.-Soc. comite, spr. H. Sneevliet. 8 uur, Harmonie, openb. verg. Federatief Verband, spreker Henri ter Hall. Donderdag 20 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain, Atlantis (bo ven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T., De girl van de revue (boven 18 jaar.) 7.30 uur, Victoria Theater, De Actrice [voor elken leeftijd.) 8 uur, Het Wapen van Heemskerk, openb. verg. Ned. Arb. Sportbond; spreker M. C. Bolle, hoofdbestuurslid. 8 uur, Central, evangel isatie-samenkomst; tprekers de heeren Stam en Sevensma. Zaterdag 22 Juni. uur, De Unie, jaarl. ledenvergadering Maatsch. van Wekladigheid, afd Alkmaar. f" (GedeelUlijk gecorrigeerd.) EERSTE KAMER. Een in-terpellatie over de gebeur- tenissen cp Curasao. 's GRAVENHAGE, 19 Juni. De heer Colijn interpelleerde over de gebeurtenis- sen op Curasao en stelde de volgende vra- gen: Vraag 1 of er naar't oordeel der re geering met het oog op de toestanden in Venezuela den laatsten tijd geen aanwij- zingen waren voor onze Ben.-Windsche eilanden om meer dan gewone voorzorgs- maatregelen te nemen; 2. of de zending van de Kortenaer naar West-Indie in het najaar van 1928 verband hield met inlich- tingen, die de regeering dienaangaande had verkregen en, zoo ja, waarom dat 6chip reeds zoo spoedig werd ontboden; 3. of de regeering meent dat de inlichtin gendienst op Curasao voldoende heeft ge "unctioneerd en men plaatselijk de noodige voorzichfigheid heeft betracht; 4. of de regeering oordeelt dat de be- rtrokken autoriteiten, met name de militaire autoriteiten, in elk opzicht zijn opgetreden zooals men mag verlangen in een geval, waarbij ons koloniaal en internationaal prestige in zoo hooge mate betrokken wa ren; 5. of de regeering niet oordeelt dat in de West-Indische wateren doorloopend een ,door marine bemand vaartuig aanwezig behoort te zijn. Spr. legde er den nadruk op, dat hij Vragen stelde los van politieke controver- sie. Deze zaak is er een, die het geheele land aangaat, waaruit geen partij politie ke munt mag slaan. Spr. twijfelt aan het juiste optreden der autoriteiten, daar toch de telefoon werkte en geweren aangeboden werden door de petroleummaatschappij. Hij constateert verder, dat de passencon- trole niet deugt of dat men schromelijk verzuimde Urbina te observeeren. Wie de kaart van de stad ziet, lacht om de mede- deeling, dat toegangen tot de stad zouden zijn afgezet. Spr. betreurt, dat de gouver- neur geen meer eerbied afdwingende hou sing heeft aangenomen, ten slotte pleitte iij voor de omzetting van het garnizoen in militaire politie, waardoor een levend li- ;haam ontstaat, gesteund door de militaire politie ter zee. De Minister van Kolonien antwoordt, dat de gebeurtenissen op Curasao diepen in- 1 druk op hem hebben gemaakt, daar zij de Nederlandsche eer op bedenkelijke wijze in het gedrang brachten. De regeering heeft veelzijdige zorgen aan Curasao besteed, maar de militaire politie is echter niet sterk genoeg gebleken. De Kortenaer moest voor bepaalde oefe- ningen terug komen. Te voren was echter overleg gepleegd met onze vertegenwoordi cing te Karakas en op Curasao. Generaal Urbino s:hijnt niet op een schoener te zijn geweest, de gestie van de politie was alleen gericht op de binnenlandsche orde. In de toekomst zal men op gebeurtenis sen als deze bedacht moeten zijn. De be- doeling is een flottille vaartuig te station- neeren In zijn repliek wenscht de heer Colijn scherp onderzoek naar de houding van autoriteiten en militairen op Curasao en hoopt hij, dat de regeering zoo noodig strenge maatregelen zal nemen. De heer Koster betoogt, dat de belangen in West IndiS door de regeering verwaar loosd zijn. Wij moeten blij zijn, dat de ge- volgen niet veel erger geweest zijn. Aan het hoofd der marine moet een deskundige komen, wien vertrouwen kan worden gege- ven. Thans staan we aan den rand van den afgrond. De politiebewaking acht spreker niet voldoende. Men speelt daarmede in de kaart van de voorstanders van eenzij- dige ontwapening wier standpunt spre ker verder bestrijdt. LIJK OPGEHAALD. TILBURG, 19 Juni. Gistermiddag is uit let Wilhelminakanaal het lijk opgehaald van den persoon, die later bleek te zijn de 50-jarige landbouwer L. van Gestel uit Baarle-Nassau. Het rijwiel van den man lag dicht bij het lijk, eveneens in het water. Het is niet bekend, hoe de man in het water is geraakt. ernstig gewond werd en reeds tijdens het vervoer naar een ziekenhuis overleed. DE VERMINDER1NG DER BEZETTINGS- KOSTEN. NEW YORK, 18 Juni. Uit Washington wordt gemeld, dat de Amerikaansche re geering voor zoover het congres toestemd in de vermindering der bezettingskosten een nota naar Berlijn zal sturen, waarin de Duitsche regeering wordt medegedeeld, dat de regeering der V.S. met de vermin dering accoord gaat. ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. APENRADE, 19 Juni. Bij den onbewaak- ten overweg op het traject Apenrade-Ro- thenkrug nabij het station Riis werd de auto van den Deenschen tabakshandelaar Schmalfeld uit Aarhus, door een trein ge- grepen en ongeveer honderd meter mee- gesleept. De beide inzittenden, de eigenaar en zijn vrouw, werden op slag gedood. De spoorweg is op de plaats van den onbe- waakten overweg zeer slecht te overzien. HITTEGOLF TE NEW YORK. NEW YORK, 19 Juni. Gedurende de laatste 24 uur is de hitte te New York nog toegenomen. Gister bewoog de thermometer zich tus- schen de 28 en 33 graden Celsius. 5 Menschen zijn tengevolge van de hitte bezweken. Volgens de officieele weerbe- richten is er nog geen uitzicht op regen. STORM EN ONWEER IN ITALIE. MILAAN, 19 Juni. Boven Bari en omge- ving woedde gisteren een hevig onweer, die gepaard ging met woeste stormvlagen. Te Canossa in de provincie Apulie richtte de hagel zeer groote schade aan. Een boer werd op het open veld door den blikserr; getroffen en gedood. Te Gravine heeft de storm den geheelen oogst vernield. Uit Ta- rento en Foggia worden groote overstroo- mingen gemeld. Te Tarente werden even eens twee arbeiders door den bliksem ge troffen en gedood. De materieele schade is overal zeer groot. DE AARDBEVING IN NIEUW-ZEELAND. Een geheele stad vernield? LONDEN, 19 Juni. Volgens aanvullen- de berichten uit Oakland in Nieuw--Zee- land vreest men, dat het geheele stadje Ly- ell, met een bevolking van 2000 zielen, door de aardbeving volkomen vernield-is. Lyell, tusschen Hurchison en Westport, ligt in het centrum van het aardbevingsgebied en heeft het meest geleden. Tot op het oogen- blik heeft men van de bewoners der stac niets gehoord, evenmin als van de auto's die erheen vertrokken zijn. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 18 Juni. WEDDEN OP WEDRENNEN. Heden werd voortgezet de behandeling van de bekende zaak tegen de z.g. bookmakers op de draverij der Kennemer Sportclub Piet E. te Den Haag en Joseph M. te Rotterdam. De officier wenschte deze zaak niet langer te traineeren en requireerde uit bewijsgebrek, vrijspraak. A.s. week uitspraak. ON JUISTE AANGIFTE VERMOGENS- BELASTING. De 59-jarige particulier, voorheen vermoe- delijk landbouwer, Klaas R., geboren te Spanbroek en thans wonende te Alkmaar, stond terecht ter zake ontduiking vermogens belasting, aangezien van de inspectie van dezen dienst is gebleken, dat hij verschillende schuldvorderingen onder hypothecair en an- der verband niet heeft aangegeven en alzoo heeft verzwegen op het door hem geteekend aangifte-biljet een bedrag van 4700. De in- inspecteur der Directe belastingen, de heer Alphonse Meij, verklaarde, het aangifte-biljet geteekend te hebben ontvangen. welk biljet betrekking had op den aanslag 1927. Notaris Hilbrand van Obdam, eveneens als getuige gedagvaard, gaf de rechtbank eeni ge inlichtingen omtrent het vermogen van verdache volgens hem door deze verSchafte gegevens. Daarop werden gehoord eenige schulde- naars van verdachte, die zijn geld in gebruik hadden op obligatie, o.a. den heer v. L., land bouwer te H.-Hugowaard, 6000; Corn. K. watermolenaar, 1000 en Antje M., weduwe de B. te Hensbroek, 2400, welke schuldvor deringen liepen ten name van de gebrs. A en K. R. Deze schulden bestonden nog op 1 Mei 1928. - De officier achtte het niet getuigende van broederzin om zonder eenige noodzaak de be lasting te ontduiken, tot schade van de meer eerlijke aangevers. Het is dus wel noodig, dat een voorbeeld wordt gesteld en daaraan de noodige publiciteit zal moeten worden gege- ven. Op dien grond requireerde de officier 1500 boete of 100 dagen hechtenis. Verdachte noemde de boete hoog. De president vroeg of verdachte liever ge vangenisstraf zou willen ondergaan, wat de officier ook had kunnen vorderen. Verdachte heeft reeds gedurende een tijd- vak van 6 jaren de belasting ontdoken, op welk feit de president hem nog eens nadruk- kelijk wijst. De inspecteur is van meening, dat hij over een tijdsverloop van 3 4 4 jaren navordering zal moeten voldoen. Provinciaal nieuws f. -NOODLOTTIGE BOTSING. KOPENHAGEN, 19 Juni. In een straat te Aslborg kwam een fietsrijdend meisje in aanrijding met een jeugdigen landarbei- der, die eveneens op de fiets gezeten was m een zeis op den rug droeg. Beiden vielen van hun fiets en het meisje kwam zoo on- gelukkig te vallen. dat zii door den zeis HEILOO. De Coop. Veilingsvereeniging „St. Wille- brordus" hield Dinsdagavond vergadering in cafe Morsch. Bij ontstentenis van den voorzitter opende de vice-voorzitter de heer J. J. de Graaff de vergadering en heette alien welkom, inzon- derheid het bestuur van Egmond--Binnen. Bij het punt mededeelingen zeide de admi- nistrateur dat de veilingen voor export zul- len aanvangen in overleg met de besturen van den Kennemer Marktb. De aardbeienveiling is voorloopig dagelijks gelijk met de groenten en Zaterdag 22 Juni aanvangend ocn 2 uur. Benoeming personeel. Voor veilingleider- keurmeester J. Admiraal, klokkenist G. Schouten, presenteerder W. Stoop, weger CI. van Straten, emballagemeester J. Kam- per en H. Dekker. De heer K. Spaans wilde de benoeming aan de algemeene vergadering en niet door het bestuur. De voorzitter zeide dat het volgens regle- ment geschieat. De benoeming aan het be stuur houden is ook goed omdat het bestuur beter de capaciteiten van de personen kent. Bovendien kan het bestuur buiten de voor- drachten om benoemen. De vergadering wil de de benoeming aan het bestuur laten. Onderzoek naar de steeds sterker optredende belagers van de aarbeienteelt en regeerings- steun. De heer G. S. Koomen stelde vast dat de tor en rups in de aardbeien steeds erger voor- komen, hoewel hij erkende dat de winter ook debet is aan de mislukte teelt. Toch wilde hij vastleggen, dat in de duinstreek en Sant- poort de stand goed was en nu mislukt is door de sterk optredende parasieten. Spr. wil de gaarne een onderzoek of er geen bestrij- ding mogelijk was met steun van de regee ring. Spr. wees op de ziektebestrijding in de bloembollen en welk resultaat die had opge- leverd. Spr. zag gaarne contact met andere tuinbouwvereenigingen en wilde dat via het Centraal Bureau of den Kennemer Marktb. de noodige stappen werden gedaan, hoewel hij toegaf dat het voor dit jaar te laat is. De heer Korthouwer vetwachtte van bestrij- ding niets. Deze diertjes zijn er altijd geweest en zullen wel blijven. Spr. vroeg liever van de regeering om ons financieel te steunen daar de aarbeien voor driekwart mislukt zijn. Spr. achtte dit niet oncnogelijk omdat de re geering ook de bollenkweekers wel eens had gesteund. De heer Schuyt (administrateur) verwacht- te niets van financieelen steun van de regee ring. Andere groepen, bijv. aardappelente- lers, kooltelers e.d. hebben ook wel eens een mislukking, hoewel spr. gaarne toegaf dat de toestand dit jaar niet rooskleurig is. De heer G. Schouten zeide dat toen hij 13 jaar gele den bij den heer Hazeloop werkte de consu- lent zeide dat men nog geen voorbehoedmid* del voor deze lastige insecten had gevonden. De heer Koomen repliceerde en stelde vast dat hij nog nooit van een ernstige proef had gehoord. In 13 jaar tijd is de wetenschap met sprongen vooruit gegaan. Spr. handhaafde zijn voorstel, als de tuinbouworganisaties zich er voor spannen kan de proef genomen worden. Spr. is ook geen bewonderaar van het vragen van financieelen steun. Daar de heeren Koomen en Korthouwer hun voorstel handhaafden en beide partijen aan- hangers hadden, besloot het bestuur om beide zaken bij het Centraal Bureau aanhangig te maken en een Commissie te benoemen in over- leg met de organisaties in de aarbeien centra. De heer Schuyt sprak er zijn teleurstel- ling over uit, dat de heer Docter voor de tweede maal wegblijft, hij vond het jammer dat een ervaren exporteur zijn woord geeft en wegblijft. Zoodoende kunnen we ook niet profiteeren van zijn kennis en ervarin Bij de rondvraag stelde de heer de Ruyter voor om de uitbetalingen niet meer in een ca fe te houden, doch in het kantoor van de vei ling. De heer Schuyt meende dat het punt op de agenda moest staan om in behandeling te komen. Na uitvoerige bespreking werd het voorstel de Ruyter met 4 stemmen voor verworpen. Van den heer Doctor kwam bericht van verhindering. Op voorstel van den adminis trateur werd besloten om de aarbeienvei- ling te houden tusschen de veilingen van Cas- tricum en Beverwijk. De handelaars moeten echter alle veilingen bezoeken en overleg met genoemde veilingen is noodig. Ook stelde spr. voor om de aspergeveiling op 21 Juni te doen eindigen en wat nog wordt aange- voerd te veilen door den anderen aanvoer. Aldus besloten. Nog ontstond een drukke discussie over het juiste gewicht van de producten. Er werd aangedrongen, dit geldt voor nieuwe en dure groenten om het juiste gewicht te melden, dan behoeft men niet op het gewicht van de emballage te letten. Hierna sluiting. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Cornelis Theodorus z. v. Arie Ooijevaar en Catharina Verduin. Hendrik, z. v. Jan de Groot en Trijntje Jes. W. TH. VAN GRIETHUIJSEN. t Op de familiebegraafplaats te Wagenin- gen werd gistermiddag het stoffelijk over- schot ter aarde besteld van den heer W. Th. van Griethuijsen, in leven commissaris van politie te Alkmaar. Aan de groeve waren vele belangstellenden tezamen gekomen om den overledene de laatste eer te bewijzen. Een groot aantal kransen en b'oemstukken dekte de lijkbaar. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door den hoog be- jaarden heer Mr. H. Th. Hesselink van Suchtelen, oud-lid der Tweede Kamer en oud- burgemeester van Wageningen, alwaar de heer van Griethuijsen commissaris van poli tie was geweest voor hij in Alkmaar als zoo- danig benoemd werd. Spr. releveerde 36 ja ren vriendschap, waarvan hij 10 jaar in de meest prettige verhouding had samenge- werkt. Hij noemde zijn verdienste als mensch en als politieman, die het hart op de rechte plaats droeg en steeds humaan was tegen- over iedereen waarmede hij in aanraking cwam. Hij sprak voorts eenige woorden van troost tot de diep bedroefde weduwe, die mede aanwezig was. Verder voerde nog het woord de heer Wal- raven, commissaris van politie te Alkmaar, die mede namens burgemeester Wenddaar, lerinnerde aan de verdienste van den over ledene gedurende den tijd, dat hij in Alkmaar commissaris van politie was. Voorts sprak de heer Walraven ook namens de Broeder- schap van Commissarissen van Politie in Nederland, waarvan de heer van Griethuij sen eere-lid was, eenige woorden van hulde aan zijn nagedachtenis. Tenslotte voerde het woord ds. P. Vis, pre- dikant der Doopsgezinde Gemeente te Am- hem, terwijl namens de weduwe en de fami- lie bedankt werd door den heer Ef Wesselink oud-hoofd-directeur der Indische Pakket- vaart Maatschappij. - OPENING ZAAK. Hedenavond opent de heer de Goede in het perceel Varnebroek 37 een zaak in wol, da mes en kindergoederen. In verband met het bouwverbod aan deze zijde van het Varnebroek, gelegd met het oog op de door Alkmaar gedachten verkeersweg, moest het karakter van het pand bewaard blijven. Toch maakt de zaak een aardige in- druk en mag worden geconstateerd, dat in deze wijk door het stichten er van wel iets nieuws wordt gebracht. VERBETERING ZAAK. Na een arbeid van drie weken is in het in- terieur van Eichholtz' comestibleszaak, Lan- gestraat alhier, volgens plannen van de firma Ringers alhier, een belangrijke hygienische verbetering aangebracht, waardoor deze zaak tot een der mooiste op dit gebied is geworden. In een aardige kleuren combinatie is in den winkel een prachtige tegelvloer gemaakt werd tot nu toe niet verwezenlijkt. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 19 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.1 te Kopen- hagen. Laagste barometerstand 755.8 te Seydi* fjord. Verwachting, geldig tot den avond van 20 Juni: Zwakke tot matigen, veranderlijken wind aanvankelijk uit Oostelijke richtingen, hel- der tot licht bewolkt, warm en droog, be- houdc1' >;eringe kans op onweer. van de bekende Heyster krakelingen voorzien. Een prachtige tegellambriceering is aange bracht, met er boven fraaie stofvrije kas- ten. De toonbanken met marmerblad, zijn ju- weeltjes. Het schilderwerk is van gebr. Molenaar, terwijl de electrificatie door den heer Mijman tot stand werd gebracht. De in de etalage geplaatste schotels met heerlijkheden leggen getuigenis af van de vakkundige bekwaamheden van den chef der zaak. N.V MAATSCHAPPIJ ALKMAAR PACKET. In het verslag over 1928 zegt de directie: Tot ons leedwezen zijn de uitkomsten van ons bedrijf over 1928 niet gunstig geweest, zoodat wij geen voorstel tot dividend uit- keering kunnen doen. Het saldo van onze exploitatie moet, bij voorzichtig beheer, be steed worden tot afschrijving op onze be- zi-ttingen en voor een klein deel als reserve voor ni-euwbouw, daai wij, ter voorziening in de behoefte van ons goederenvervoer, een nieuwe goederenboot moeten aanschaffen, welke in het voor jaar van 1929 gereed zal komen. In het afgeloopen jaar hielden de Olym- pische spelen de bevolking van Amsterdam, die anders naar Ijmuiden en Alkmaar gaat met de boot, in Amsterdam terug, wat nog bevorderd werd door het koele weder in die dagen. Wat de verbetering van het vaarwater langs de Zaan naar Alkmaar betreft, daar- van schijct voorloopig niets te komen we- gens gebrek aan medewerking van de Zaan- landsche gemeenten. Wij betalen jaarlijks een bedrag van 7090.— aan haven-, kaai- en diepgelden; maar die belasting wordt blijkbaar niet dienstig gemaakt aan de verbetering van het vaarwater De hoop, dat het Provinciaal Bestuur aan den onhoudbaren toestand van de Zaan een einde zou maken, door dat belangrijk vaar- water onder Provinciaal beheer te brengen, Onze vloot telt 9 passagiersbooten en, met de nieuw gebouwd wordende boot mee, 9 goederenbooten. Al het materiaal verkeert ie den besten staat van onderhoud. Ons personeel vervulde zijn moeilijke taak met groote opgewektheid. In het College van Commissarissen werd, in de plaats van den heer Ir. A. T. de Groot, wiens overlijden wij. vermeldden in ons vorig jaarverslag, gekozen de heer Ed. Gerzon te Amsterdam, die deze benoeming heeft aan genomen. Intusschen doet het ons leed hieraan te moeten toevoegen, dat de heer Gerzon zich thans genoodzaakt heeft gezien wegens familieomstandigheden zijne functie van com missaris te moeten opgeven. Dat de samen- werking niet langer kon zijn betreuren wij Commissarissen meenen een woord van dank te moeten brengen aan de Directie en aan het personeel voor de wijze, waarop zf de belangen der Vennootschap hebben be hartigd. Zij kunnen zich vereenigen met het ver slag der Directie en stellen voor de Balana en de Winst- en Verliesrekening goed te keuren, en Directie en Commissarissen te dechargeeren voor hun beheer en toezicht. De balans geeft een eindcijfer van f 789630,63. De winst- en verliesrekening geeft in debet en credit een bedrag van 48140.59, met een- bedrag aan afschrijvingen van f 41493 12 en een reserve voor nieuwbouw van 3000. Het winstsaldo bedraagt 2047.47, ORGELBESPELING GROOTE KERK Het 6e programma a.s. Donderdagavon'd van 89 uur door den heer Jan Zwart uit te voeren, bevat werken van J. S. Bach, F. Mendelssohn, Ch. M. Widor e. a. De toegang is vrij Programma 10 cent, Collecte Restauratiefonds der kerk. LICHT OP! 'V2* Hedenavond voor rijwielen en motorrijtul- gen en andere voertuigen te 9.53 uur licht op. -tr Koers op heden 3 uiu 12.071/, 59.41 9.74 34.56 47.91 35.00 66.32V, 66.75 66.37'/, 1000 STAATSLEEN1NGEN. 5 1919 BANK-INSTELLINGEN.' Handel Mpij Cert, v, ii n Resc. t Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank i Franscbe Banken (3) 1NDUSTR. OND. BINNENL. v. Berkels Patent Calv6 Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDIJSTR. AAND. BU1TENL, Am. Smelting Anaconda Bethleh, Steel Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo M1JNBOUW. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber t SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lljn ii H Gem. Eig. Scbeepvaart Unie Kon. Ned, Stoomboot Niev, Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Dell Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukee i Southern Rails Union Pacific I Wabash 'Exdividend, fExclaim. V orige Koers v an heden Koers plm. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.- 170 l/a 171 1708/4 1806/s 179% 2J5 1703/4 558 560 564 276'/, 215 210 206 67 206 470V, 46? 463% 147% 148-9 148i-9i 146-7% 3^9 390 385-92 878 875 867-73 869-71 1043/I6 105 221 222 107% 108 1796/, 178'/, 375Vs 375 660 668 668-70 666-7 350 15tVs 138.10 71% 364 360-2 360-2 361 -3 161 391 •mm* 405% 401% 401-2 401%-2 205 207 264% 243* 248% 249% 164V, 165 335 V, 181% 182 9'/, 65% 60% 207i/4* 2058/4 2O6I/4 101% 140 140 141% 394% 390 390-2 393'/, 4451/4 441 441-3 390 399 396-9 97% 79 32%« 336,4 226 225 a^m 67 688/4 pl.m. 2.15 lOK/u 558-61 276 4C4 145V, 383-6 870-6 665-7 IMS/, 141 363.8 401J.2J 250. 165V.-I 141 Vs 393V, 443-4'/. 397'/, NGATIE vorige koers 5} pCt. heden 5 nQ. W1SSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenbagcn Stockholm Oslo k NIET OFFICIEEL New-York lUlil 100 Vorige koers 12.073/g 59.42 9.74'/, 34.57 47.91 35.00 66.35 66.75 66.37V, 2.49./, 13.03 2.45'A, 13.03

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2