Kerk en school Provinciaal nieuws Binnenland Luchfvaart Voor de huisvrouw. Sport Rechtszaken Marktberichten HET TARIEF. VAN INVOERRECHTEN. Naar te Washington verluidt, worden maatregelen ter herziening van de invoer- rechten niet voor Augustus verwacht. Van- daar besloot de Senaat om de behandeling Een resolutie van senator Borah, den voor- Een resolutie van senator Borah, de voor zitter van de commissie voor de buitenlard- sche aangelegenheden, die de herziening van de invoerrechten van landbouw- en zuivel producten beperken wil, werd met 3938 stemmen verworpen. NA DE DESKUNDIGENCONFERENTIE Onderscheiding voor Owen Young. De Roosevelt-medaille, die verleend wordt voor gewichtige diensten op verschillend ge- bied, is voor 1929 toegekend aan Owen Young in zijn hoedanigheid van voorzitter der Com missie van deskundigen. GEVECHTEN TUSSCHEN EUROPE- ANEN EN INLANDERS. Zes personen in kritieken toestand. Men meldt uit Durban (Natal): Doordat inlanders bezwaar maakten tegen /oedselbereiding door Europeanen hadden er ernstige gevechten plaats tusschen Europe anen en inlanders. Er werden ongeveer twin- tig personen gearresteerl, waarvan zes zich in kritieken toestand bevinden. Een Europe- aan overleed tengevolge van de bekomen wonden. Tallooze personen aan beide zijden kregen lichte kwetsuren. Een later telegram meldde, dat de onge- regeldheden geeindigd waren, maar dat hier en daar nog gevochten werd. Behalve den eenen Europeaan, zijn er nu vier inboorlin- gen gedood; 10 Europeanen en 41 inboorlin- gen zijn ernstig gewond. Voor het Predikfonds der Alg. Doops- gezmde Societeit is een bedrag van 30.000 feegezegd, waarvan een goed deel reeds bij jde penningmeesteresse reeds is ingekomen. De giften varieeren van 1000 tot 7 10 000. R. K. KWEEKSCHOOL TE BERGEN. Geslaagd de dames: A. Calis, L. Putzki, Roos, B. Schmidt en G. Pellen. HERBENOEMING BURGEMEESTERS Herbenoemd is tot burgemeester van Heiloo, Jhr. N. van Foreest, tot burgemees ter van Zuidscharwoude, Jhr. A. L. van Spengler en tot burgemeester van Oosthui- zen de heer C. D. Kaaskooper (Gister reeds in een deel der oplaag gemeld). HEER-HU GOWAARD. Onze plaatsgenoot de heer A. Moulein, beambte bij de Ned. Sp. alhier, is overge- plaatst naar Enkhuizen. NOORD-SCHARWOoOE. Maandagavond vergaderde de schoolcom- zommissie ten huize van den heer G. Hop. Als nieuwe comtnissieleden werden gekozen de heeren K. van Dijk, P. Swager, Klingeler en H. Stam. Besloten werd nog deze week de lijsten bij de ingezetenen aan te bieden. OUDE NIEOORP. Ter gelegenheid van de kermis te Verlaat gaf de tooneelvereeniging „Moliere" alhier, in het cafe van den heer A. Mijts een open- ^are uitvoering voor een flink bezette zaal. Opgevoerd werd „Het Generaalsvrouw- tje" een blijspel en edit kermisstuk, in 4 be- drijven door Henri van't Sas. Dat het stuk In den smaak viel bij het publiek bewees we! het applaus dat den spelenden na afloop ten deel viel. Het slot was een gezellig bal. EGMOND AAN ZEE. Vergadering SD.'A.P. Maandagavond hield de afd. der S.D.A.P alhier een openbare vergadering in de zaal jran den heer Broek De opkomst was gering. Nadat de heer Van de Garde, voorzitter der afdeebng, de vergadering met een woord van dank aan de opgekomenen en vooral aan de sprekers van dien avond, geopend had, ver- kreeg mevr. Portegies het woord. Deze dame dfclameerde op zeer verdienstelijke wijze eeni ge passende stukjes. Dit herhaalde zij ook in sde pauzes en het applaus, dat telkens volgde bewees weL dat zij eer van haar werk had. De eerste spreekster, mevr. Miedema— Zui- dervan, had als onderwerp: Ontwapening en Staatspensioen gekozen. Na een gloedvolle rede eindigde mevr. Mie dema met een opwekking om de S.D.A.P. te steunen. Nu volgde als spreker de heer Westerhof trit Alkmaar. Deze vond ook dat Egmond zich goed hield en hoopte nog op ver der en voor uitgang. Spreker behandelde meer algemeene din gen, zooals de coalitie en in verband daar- mede de doodstraf en het gezantschap bij den pans. Spr. zette uiteen, wat de S.D.A.P. wilde en vond dat de overwinning der labour partij in Engeland van groot belang was voor de wereldvrede. Onder vol komen stilte werd naar den heer .Westerhof geiuisterd Van de gelegenheid tot het stellen van vra- gen werd geen gebruik gemaakt. URSEM. De Kermis te Noorddijk is weer achter den rug. Ofschoon het Zondagmorgen met het regenachtig weer slecht inzette en de kermis evenals te Rustenburg in het water zou val len, klaarde het weer in den middag op en brak zelfs het onmisbare zonnetje door. Het liep dan ook beide dagen storm. Dat de kaste- lein een goede keuze gedaan had met het ge- zelschap Kees Nat uit Purmerend te enga- geeren, bleek gedurende de kermisdagen, Want het was bij hem steeds stampvol in de zaal. Het trio verschafte de aanwezigen eer. bij uitstek schitterende muziek, aardige mop- pen die gehoord mochten worden en de klein- ite van het drietal verhoogde den lachlust door zijn mimiek. Dat er met zoo'n muziek jenoten werd en gedanst behoeft geen betoog. SCHAGEN. De heer S. Vries, ambtenaar aan het P.T.T. kantoor alhier, wordt overgeplaatst als kan- toorbouder bij het Hulppostkantoor te Win- kel. Het 3-jarig dochtertje van den heer Heilig is bij het uit de bewaarschool komen door een met brand beladen auto van de firma Wagtendonk uit Enkhuizen aangereden gedood Den chauffeur treft geen schuld. (Reeds is een deel onzer vorige oplaag gemeld). en KOEDIJK. G e b o r e n Brigittha Geertruida Maria d. van F. Kur.st en K. Hes. Grietje, d. van E. Hoogvorst en A. Hoogvorst. Petrus, z. van P. Zut en M. C. Leek. Trijntje Anna, d. van T. Ruijs en H. Spruit. Margaretha Catharina, d van N. C. Admiraal en T. Bur- gering. Jacob Jan, z. van Jan Wit en P Vermeulen. Anna Maria, d. van S. Mole- naar en A. C. Dekker. Dirk Cornelis, z van P. Vader en M. v. Esseveld. Jacobus, z. van G. Delis en M. Groot G e t r o u w d C. J. de Graaf en E. Vader. H. Molenaar en G. de Zeeuw. P. de Waal en M. Baas. J. Heinis en A. Raat. Overleden:A C. Vroegop, 46 jaar, echtgenoote van Jac. v. d. Woude. G. M. de Goede, 4 jaar. WH. Nieuwenburg, 38 jaar, echtgenoote van Jn. Blaauw. G C. Commandeur, 13 jaar. C. de Waal, 48 jaar, echtgenoot van M. Hart. IN HET RUIM GEVALLEN.. Een man gedood. Hedennacht omstreeks 12 uur viel de ongeveer 50-jarige gehuwde Van Vliet, wo- nende te Vlaardingen, aldaar van een laad- plank in het ruim van het s.s. „Design" ter diepte van circa 8 M. De ongelukkige kwam op het hoofd terecht en was op slag dood. INBRAAK TE AMSTERDAM. De daders op heeterdaad betrapl. Een berucht drietal. De Amsterdamsche politie heeft in den aigeloopen nacht een goeden slag geslagen door drie bekende inbrekers op heeterdaad te betrappen. Gisteravond hebben zij zich aan de zijde van de Spuistraat toegang verschaft tot de schoenenmagazijnen der firma Bloch en Stibbe. Een viertal rechercheurs, onder lei- ding van inspecteur Joosten, hebben toen het gebouw onder bewaking genomen. Zij heb ben lang geduld moeten oefenen, want eerst in den vroegen morgen werd hun wach- ten beloond. Tegen zes uur verscheen een auto. Toen hierin de buit, die gereed was gemaakt, zou vervoerd worden, hebben de rechercheurs Jansen, De Boer en Gerdenbroek ingegre- pen. Onder verzet maakten zij zich meester van drie mannen. Deze zijn overgebracht naar het bureau Warmoesstraat. Het bleek daar dat men met drie bekende inbrekers had te doen, nl. Olivier, Kloet en Wester- huis. In het gebouw van de firma Bloch en Stib be, was heel wat overhoop gehaald. Lesse- naars en kasten waren opengebroken. Men had bij het werk ook een sigaartje gerookt en tenslotte waren acht groote zakken gereed gemaakt, ieder bevattende eenige dozijnen schoenen. De politie meent in de drie mannen de da ders te hebben gearresteerd van de meeste inbraken die in den laatsten tijd hier ter stede zijn gepleegd. MINDERJARIGE KINDEREN HULPE- LOOS ACHTERGELATEN. De politie heeft gearresteerd den venter T. B. te Muntendam, die wordt verdacht twee minderjarige kinderen in hulploozen toe stand te hebben achtergelaten. Hij is naar de Tel. meedeelt, denzelfden dag voor de Justitie te Winschoten geleid en na verhoor in voor- arrest gesteld. HET KLOOSTER TE TER APEL. De restauratie kan verwezenlijkt worden. Provinciate Staten van Groningen hebben gister met 2619 stemmen aangenomen een amendement-Brugmans om over te gaan tot restauratie van het klooster te Ter Apel en tot dat doel een subsidie van 23.500 te ver- leenen. Door dit besluit staan de kansen tot verwezenlijking van de plannen aanmerkelijk gunstiger. op het laatste oogenblik in veiligheid te bren- gen. Euwijk en het kind echter verdwenen in de diepte. De eerste heeft een schuit weten te bereiken. Het kind werd gered door een schipper. Het kind, dat, nadat een kwartier lang kunstmatige ademhaling was toegepast, weer bijkwam, is in een ziekenhuis opgeno- men. Euwijk die een wond aan de rechter- slaap had en een diepe wond aan de kin, kon zich na verbonden te zijn, huiswaarts bege- ven. De lading aardappelen is verloren ge- gaan, de auto is zwaar beschadigd. KORTE BERICHTEN. Onder Heesch is de heer P. v. d. L. uit Oss met een motorrijwiel tegen een boeren- wagen gereden. Hij werd op den weg geslin- gerd, evenals de duorijdster mej. S. Beiden zijn in bewusteloozen toestand naar het zie kenhuis te 's-Hertogenbosch vervoerd, waar bleek, dat mej. S. een hersenschudding had gekregen en de heer v. d. L. een been en een arm had gebroken. HET GEBRUIK VAN GAS EN ELEC- TRICITEIT DOOR DE ZAANDAMSCHE STAKERS. B. en W. van Zaandam hadden in een brief van 25 Mei aan den directeur van de lichtbedrijven het verzoek gericht gedurende de staking van houtbewerkers bij niet betaling van het verschuldigde wegens gebruikte gas en electriciteit voor de stakers en voor hen, die door de staking schade leiden, de desbe- treffende verordening soepel toe te passen en niet tot afsnijding over te gaan. Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. thans aan de gemeenteraad mee, dat hun uit mededeelingen van den directeur der licht bedrijven is gebleken, dat omtrent de strek- king van hun besluit misvattingen bestaan bij gebruikers van gas en electriciteit. Het doel dat zij hebben willen bereiken, wordt daar- door, naar het ooideel van B. en W. niet be- reikt. Op grond hiervan hebben B. en W. beslo ten, het verzoek aan den directeur in te trek- ken, zoodat men de verordening verder zal toepassen, zooals voor dien het geval was. VR ACHT AUTO TE WATER GEVALLEN. De bestuurder en een kind te water. Gisteravond is een vrachtauto, bestuurd door J. van Euwijk uit Schiedam, welke wa- gen beladen was met zakken aardappelen, on het midden van de Noord Blaak te Rotterdam door een tramwagen aangereden en te water gevallen. Onder het vallen maakte de auto nog een slag om, zoodat de wielen boven kwamen. Naast den bestuurder zat de 3-jarige jon ge Jan Meyboom, eveneens uit Schiedam. Achter op de lading bevond zich J. J. Schil- peroort uit Rotterdam. Deze laatste wist zich HET VLIEGONGEVAL IN HET KANAAL. Groote ramp voor het Britsche vliegwezen. Het ongeluk dat met een Engelsch passa- giersvliegtuig boven het Kanaal is gebeurd, wordt in de pers als een groote ramp voor het Britsche burgerlijke vliegwezen be- schouwd. Het is het eenige in de geschiede- nis van de imperial Airways Campany, welke totdusver met haar vliegtuigen 3.800.000 mijl afgelegd en daarbij 99.000 passagiers ver voerd heeft. Men dringt ten sterkste aan op een degelijk onderzoek naar de oorzaken, daar de toe- komst van de vliegdiensten door zulke onge- lukken ernstig geschaad moet worden. Het toestel was den vorigen dag van de reis naar Zwitserland teruggekeerd, goed nage- zien en door de ambtenaren van het lucht- vaartdepartement voor zijn vertrek op zijn laatste reis luchtwaardig verklaard. Alle bladen prijzen de heldhaftige pogingen van de bemanning van den Belgischen treiler Gaby om de gewonde menschen te redden en de dooden op te nemen. Het toestel heeft den zeespiegel met een vervaarlijke kracht getroffen, zoodat vele deelen uit elkaar vielen. De voomaamste overblijfselen, onder wel- vke de kajuit, zijn naar Dungeness gesleept en daar te middernacht aangebracht. Een klein Moth-toestel met twee menschen erin dat het tooneel van de ramp bezocht had, is bij Dungeness ook naar beneden gestort, maar de menschen die erin zaten, kwamen er ongedeerd af. Een onderzoek gelast. Naar het ministerie van luchtvaart offici- eel mededeelt, heeft de luchtvaartminister een onderzoek naar de oorzaken van de vlieg- ramp boven het Kanaal gelast. Intusschen hebben de deskundigen van het ministerie en de Imperial Airways de ruines der machine aan een grondig onderzoek ondertvorpen. Hierbij kwam va« te staan, dat de drie vermiste lijken zich niet in de cabine bevin den. Alle schepen in den verren omtrek heb- •ben opdracht naar de vermisten te zoeken. Als de meest waarschijnlijke oorzaak van de ramp beschouwt met het breken van een gewichtig onderdeel van den motor, waar- door deze buiten werking kwam te liggen. Bij de noodlanding op zee is het vliegtuig geheel over den kop geslagen, zoodat de nooduitgangen in de vleugels onder water xwamen en door de passagiers niet konden worden benut. De piloot der verongelukte machine verklarde: „Wij waren nauwe- lijks boven het midden van het Kanaal gekomen, toen er zich een belangrijke sto ring aan den motor voordeed. Ik was mij be- wust, dat ik Frankrijk niet meer kon halen en ook niet meer naar Engeland kon terug- keeren. Ik zag uit naar schepen in de nabij- heid en stuurde toen op twee vlak bij elkan- der varende schepen onder de Engelsche kust aan, om zoo dicht mogelijk in hun buurt te dalen". Een der schippers, die aan het reddings- werk hebben deelgenomen, verklaarde nog, dat bij hun pogingen om de inzittenden te bevrijden, de kabine geheel verbrijzeld moest worden. Bij deze gelegenheid zijn de ver- miste dooden en de bagage weggespoeld. trekkelijke kleinigheid den behanger uit de stad te laten komen. Ja mevrouw, die kleinig heid is inderdaad „betrekkelijk"; want het op- hangen en netjes afwerken van rolgordijnen luistert zeer nauw. U moet alles heel nauw- keurig doen; niet zoo'n beetje met den Fran schen slag, maar accuraat en precies tot op den halven centimeter. Als de gordijnen op maat zijn genaaid en goed passen, rolt u ze om den stok, doch zoo, dat de mooie zijde van het gordijn naar binnen rolt. Het koord wordt vastgezet om de metalen klos aan het uiteinde van den gordijnstok; daarna windt u het een paar maal om de klos, doch in tegenoverge stelde richting als die, waarin u het gordijn oprolde. Vervolgens legt u het opgerolde gor dijn op de j>ennen, die bovenaan bij het raam zijn bevestigdeerst de uitstekende stift in het dichte oogje van de metalen klos in de open pen. Met een klein, dwarsloopend pinnetje sluit u deze laatste pen af; anders zou het gordijn bij het laten zakken „van de katro' schieten", en alles uit elkaar vallen Laat nu het gordijn langzaam en voorzich tig zakken en haal het even kalm weer op; op die wijze kunt u het best controleeren of de zaak goed in orde is gemaakt of dat er nog ergens iets hapert. Gaat't geval goed op en neer, dan schroeft u vlak onder den metalen klos een klein oogje in het kozijn, waardoor u later het gordijntouw steekt. Dan voorkomt u een deraillement of ander ongeluk (scheef naar boven gaan en dergelijke' b.v.). Rolt niettegenstaande dit oogje uw gordijn toch sdieef, dan moet u het een paar maa! voorzichtig ophalen en weer laten zakken, terwijl u met uw linkerhand het gordijn steunt, zoodat het niet scheef gaan kan- Helpt ook deze methode niet, dan kunt u bovenaan tusschen gordijn en stok een propje papier klemmen; doch ik raad u aan bij zulk hard- nekkig scheefgaan eerst eens even te contro leeren of het gordijn soms niet scheef op de stok gespijkerd of genaaid is. Natuurlijk be hoeft u dat dan alleen maar even te verande- ren en u zult geen last meer hebben, dat het ding scheef rolt. Een derd'e schrijfster vraagt me namens haar „Krans", wat tnen moet doen tegen de vliegenvlekken, die nu al weer spoedig van het net zoo keurig opgepoetste huis het fris- sche uiterlijk zullen bederven. Het beste is ook hier weer: voorkomen, Hever dan genezen' Sluit de ramen aan de zonzijde van uw huis; koop een vliegenmepper, een vliegenlijmer, of wat dan ook, om dat vies en gevaarlijk gedier- te uit uw kamers te weren. Als u dan nog hier en daar een vliegenspoortje ontdekt, kunt u dat gemakkelijk wegmaken! Zitten echter al uw lijsten, spiegels, stoelen, lampekappen enz. dik onder het vliegenvuil, dan is er heusch geen werken tegen om dat schoon te krijgen. Met een wollen lapje, gedrenkt in petroleum kunt u van de meeste houtsoorten, dus van ai uw meubels, het vliegenvuil ver wijderen. Van vergulde lijsten e.d. gaat het gemakkelijk af als u er met een doorgesneden ui, met wat zout bestrooid, overheen wrijft en het daarna met een in koud water gedompeld, net nog even vochtig sponje afwascht; laat de lijsten vervolgens rustig drogen. Wat stijf ge- klopt eiwit of een beetje sla-olie zijn zeer ge- schikt om geverniste metalen of bronzen voor- werpen schoon te krijgen. Zijden stoffen lam pekappen, kleedjes, kussenovertrekken worden het best van vliegenvuil gereinigd met behulp van koud water, waarin u een scheutje am monia giet. Later naspoelen met koud water Als de vliegenvlekken in stoffen zitten, die tegen zeepsop kunnen, dan is dat natuurlijk de beste methode. In een lauw sopje van zachte zeep uitwasschen, eenige malen in koud water naspoelen, en aan de achterzijde opstrijken, dan wordt de stof schoon en rnooi. Manner en zandsteen krijgt u prachtig helder door een bewerking met uienwater (in een liter water eenige groote uien koken). Als laatste vraag: een plooirokje breit u in plissesteek door een veelvoud van 7 plus drie steken op te zetten; dus b.v. 9 maal 7 is 63 plus 3 is 66 steken; dan den toer breien: 6 recht 1 averecht en op het eind drie recht? steken overhouden. Iedere pen hetzelfde: 6 recht 1 averecht en drie rechte overhouden. Dan vormen de plooien zich van zelf. Verschillende dames vroegen wederom raad, hulp en bijstand; een paar hebben iets langer moeten wachten; -»ij mogen daarover niet boos zijn; ik had werkelijk de vorige maal geen plaats meer. Eerst dan de mevrouw, die nog een iaat schoonmaakje houdt, dank zij den langen winter! Spiegels worden prachtig, als u ze met zachte doeken glimmend wrijft. Vlekken ver- dwijnen subiet, wanneer u een beetje spiritus brandewijn of andere alcoholsoort op een fla- nellen doekje giet en hiermee over de vlekken heen wrijft. Desnoods doet u eerst wat hee: fijn gemalen krijt of blauwsel op de doek. Voorts heeft zij een duf ruikende trekpot Deze lucht krijgt u weg door den trekpot uit te stoomen! Dit geschiedt aldus: aan een ketel, die goed afgesloten kan worden, beves- tigt u aan den tuit een slang; zet nu de trek pot open en onderste boven op een eierrek of op een of anderen standaard en steek de slang in de opening van den trekpot. Nu brengt u het water in de ke'el aan den kook en laat den stoom door den trekpot trekken. Dit moet net zoo lang duren tot de muffe lucht geheel verdwenen is. Als het trekpotje maar weinig ruikt, krijgt u de lucht ook weg, door er gewoon wat soda water in te laten staan gedurende een dag en een nacht. Daarna flink en vaak naspoelen. Ten derde vraagt mevrouw of ik een recept weet om tullen gordijnen onbrandbaar te ma- ken. Ik heb het nooit zelf gedaan, doch ik hoor, dat men er veel baat bij vindt, wanneer men ze drenkt in een oplossing van 1 liter water en een kwart K.G. ammoniumphos- phaat. Kleur noch stof van de gordijnen ver- anderen door deze behandeling. Vooral in een huis met veel rookende jongelui is zoo'n voor- zorgsmaatregel sterk aan te bevelen. Een geestverwante van mijn eerste corres- pondente wil zelf lancasters of rolgordijnen ophangen, niet zoozeer om de besparing van onkosten, als wel, omdat zij buiten woont en het wat al te dwaas vindt om voor zoo'n be- in Koedijk, al spoedig bleek, dat het terrein, hetwelk hiervoor beschikbaar was, niet aan de afmetingen voldeed om al de deelneem- sters en -nemers te kunnen bergen. Niet min der dan 10 vereenigingen zullen hieraan deelnemen met een gezamenlijk aantal van plm. 650 adspiranten en 100 dames en hee ren voor de fiindernisbanen. De deelnemende vereenigingen komen uit Schoori, Warmenhuizen, Koedijk, Alkmaar, Egmond aan Zee, Bergen, Stompetoren, Hei loo en Oterleek. Het bestuur van „Be Quick" staat thans voor een zware taak gezien den korte» tijd van voorbereiding. Athletiek. DWARS DOOR AM ERIK A. John Salo, een politie-agent uit New-Yer- sey heeft den Marathon-loop, dwars door Amerika van New-York naar Los Angeles gewonnen in totaal 525 uur 57 min. 20 sec. 1 weede was Peter Gavuzzi (Engeland). De eerste prijs was 25, de tweede 10 duizend dollar. DE STRAFZAAK SALOMON LIEBERMANN. Als op dezen 7den dag van het strafprocet tegen Liebermann, de verdediger Mr. D. Gil- tay Veth zijn pleidooi zal aanvangen, is er vooral van de zijde der confreres van Mr. Veth vrij veel belangstelling. Pleiter staat allereerst even stil bij de door den officiet vooigestelde wijzigingen in de dagvaarding. Een punt waar pleiter bezwaar tegen heeft betreft een wijziging waarbij in plaats van het doen plegen van verduistering alleen verduistering ten laste wordt gelegd Pleiter acht dit niet toelaatbaar. De recht- bank is van oordeel, dat de wijziging moet worden toegelaten. Mr. Veth vangt zijn pleidooi aan met een woord van dank aan den president voor de uitstekende wijze waarop hij de zaak heeft geleid, ook heeft pleiter niets dan lof voor de hoffelijke en welwillende wijze waarop het O. M. hem is tegemoet getreden. Tot de zaak zelve komende wijst pleiter er op, dat het -hoofdzakelijk zijn bedoeling is aan tt toonen, dat Liebermann niet pik zwart is. Er zijn 2 veronderstellingen: ten eerste Lieber mann kocht de Veendammer met de bedoe- ling de waarde uit de bank te nemen en zich daarmede te verreiken. Niet minder dus dan roof. 2o. Liebermann wilde zich van de Veen dammer meester maken om daarmede win- sten te behalen hetgeen hij kon bereiken door met het object zelf te handelen of door het object te verkoopen. PI. acht het noodzakelijk na te gaan wat Liebermann's inzichten zijn geweest, maar vooraf dient dan zijn persoonliikheid in een helder licht te worden gesteld. Pleiter gaat dan uitvoerig na den persoon van L. Hij is een geboren weifelaar, die niet in staat is vaste lijnen te volgen. L. is iemand die infla- enceert, maar die ook zelf belnvloed wor den kan. PI. wijst er op, dat het gaat over het cardinale punt waar deze zaak om draait n l- den opzet. Uitvoerig staat pi. stil b d* plannen van Liebermann. De zitting duurt voort. MAGNETISEUR VEROORDEELD. Voor het gerechtshof te Amsterdam heeft ifisteren terechtgestaan een magnetiseur uit daarlem, wien ten laste was gelegd, dat hij in deze gemeente zonder te zijn toegelaten tot de uitoefening der geneeskunst, buiten noodzaak het beroep als geneeskundige als bedrijf heeft uitgeoefend, althans geneeskun- digen raad of bijstand heeft verleend. Te dier zake was verd. op 1 Aug. door hel kantongerecht te Haarlem veroordeeld tot X 300 boete subs. 2 X 10 d. hechtenis. In hooger beroep vonnisde de Haarlem- sche rechtbank verdachte met 2 X 30 of X 10 dagen hechtenis. De Hooge Raad verwees daarop de zaak naar het Amsterdamsch gerechtshof. Dit vroeg vernietiging van het vonnis van het kantongerecht en veroordeeling van verdach te tot 2 X 30 boete subs. 2 X 10 d. over- eenkomstig het vonnis der Haarlemsche rechtbank. Uitspraak 27 Juni. BIGAMIE. De Utrechtsclie rechtbank heeft den 35-ja ngen bankwerker J T. B. wegens bigamle veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. De eisch was 3 jaar. VRIJSPRAAK. De rechtbank te Arnhem heeft den meente-secretaris van Wychen, den heer die terecht stond wegens knevelarij, in zijn ambt gepleegd, vrijgesproken. (De banen A—F zijn in de Unie G en H in Central). Het dames- en heerenvijftal van Onder Ons heeft reeds op alle banen geworpen. De beste persoonlijke prestaties van hen waren: Mevr. MetSwager 487, de heer J. Met 447. Gymnastiek. KRINGWEDSTRIJDEN TE BERGEN. Op de Zondag j.l. gehouden Kringverga- dering is besloten dat de adspirant-wed- strijden en de diverse Hindernisbaanwed- strijden voor dames en heeren zullen worden gehouden te Bergen. Was de bedoeling deze feesten te houden BROEK OP LANGENDIJK, 19 Juni 1929. Langedijker Groentenveiling. 4500 bos Wortelen f 8.30—9.80 per 100 bos; 5200 K.G. Tomaten: A 70.40; B 64; C 68.80; CC 41.70; 24500 K.G. Aardap pelen: Schotsche muizen 9.20—11.50; Drielingen 9.70—/ 11.10; Kleine 7.70— 8, alles per ICO K.G. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 19 Juni 1929. Op de he- den gehouden vc-emarkt waren aanvoer en prijzen als vo'gt- 3387 vette koeien, le kw. 0.88—/ 0.95; 2e kw. 0.76—/ 0.86; 3e kw. 0.640.74; enkele prima boven no- teering; 83 Nuchtere kalveren 13—/ 19; 400 vakrens, Holl. lekw. 1.00—/ 1.02; 2e^kw. 0.961; vette varkens 0.98— BOVENKARSPEL, 18 Juni 1929. „D« Tuinbouw". Eleden besteedde men voor: Gr. aardappelen 4.205.20; Kleine aard appelen 4.20—/ 4.80; Kriel 210— 2.30. j COoP. CENTRALE EIERVEILING. PURMEREND, 18 Juni 1929. (Weekber.) 201665 Eendeneieren 5.10—/ 5.70 p. 100; 106850 stuks Kippeneieren waarvan de prij zen als volgt: 70—85 K.G. 8.40; 65—66 6.50—/ 6.80; 63—64 6.20—/ 6.50; 60 —62 5.90-/ 6.30; 58-59 5.80- 6.10; 56—5?u f 5.40—/ 5.80; 53—55 5,30—/ 5.501 50-52 5.10-/ 5M ZUID-AFRIKA. HOOGKARSPEL. 303 B 239, K e g e 1 en. Dames: Alcm. Victrix I A 266, B 222, C 244, D 245. Alcm. Victrix II A 234, B 234, C 217, D 228 Onder Ons I A 258, B 282, C 287, D E 258, F 261, G 204, H 240. Ke Ki Ka I E 253, F 259, G 195, H 208. Ke Ki Ka II E 246, F 235, G 130, H 232. Ophouden Wint II G 220, H 238. Men heeft ze niet aan een Touwtje G 163, H 160. Heeren: Onder Ons I A 259, B 268, C 303, D 304 E 258, F 271, G 209, H 239, De Burg I G 263, H 262. De Burg II G 201, H 252. Koekoek I E 294, F 334, G 234, H 257. Koekoek II E 277, F 263, G 240, H 267, 'C.U.B.O. I A 318, B 272, D 345, E 290, F 276, G 241, H 251. C.U.B.O. II A 283,. C 279, E 219, F 235, Op de Lat I E 271, F 267, G 277, H 261. Z.E.K.Z.? A 340, G 217, H 268. Op 't Kantje af I A 310, B 294, C 268. Op 't Kantje af II A 257, C 273. Op 't Kantje af III C 227. Onze Club I A 291, B 284, C 257, D 279. Onze Club II A 264, B 295, C 279, D 300. Alcmaria Victrix I A 309, B 273, C 277, D 307. Alcm. Victr. II A 289, B 261, C 281, D 337. Alcm. Victr. Ill A 277, B 270, C 295, D 237. Vijftallen waarvan nog niet alle spelers heb ben geworpen komen op deze lijst niet voor. voor.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8