Transpireerende Voeten OPENING EH SLEITING DEK JU HT. loren. Het is nog altijd spr.'s trotsch, dat na zijn 12-jarig wethouderschap in Zaandam alle arbeiders aldaar hem thans nog dankbaar zijn voor wat hij heeft kunnen bewerken in hun belang. Met voorbeelden uit Dene- marken en Belgie toonde spr. verder aan, dat de socialisten blijven strijden voor het belang der arbeiders en voor de ontwapening, Dat is een bewijs van moed, meer dan dat het moed is, om in het debat te komen liegen en lasteren. (Gejuich), Spr. stelde nog vast, dat de vader van het anarchisme uit Frankrijk kwam om ons land op te wekken tot het meegaan in den oorlog en voorts, dat zelfs Domela Nieuwenhuis, wien spr. eerde om zijn grootheid, een ver- bond van Nederland met Frankrijk tegen Duitschland bepleitte. De soc.-democratie heeft ook in Nederland steeds zijn plichten voor oogen gehouden en spr. hoopte, dat de kiezers zullen toonen dit te bedenken en te waardeeren, opdat on 3 Juli de zege kan worden bevochten. (Gejuich) Onder het zingen van de Internationale ging de vergaJering te 12 uur uiteen De COMMISSARIS VAN POLITIE te ALKMAAR maakt bekend, dat de Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw bij beschikking van 17 Juni 1929 heeft bepaald: KOLOM I. GROF WILD, Edeiherten en damherten k Hinden Ilt I Reebokken t t Reegeiten s i s KLEIN WILD. Patrijzen Houtsnippen Korhennen Korhanen j Fazantenhennen Fazantenhanen Hazen i m 7 1929 28 1929 28 1929 en 11 April 1930 28 Sept. 1929 28 1929 28 1929 WATERWILD. Zwanen .- Gan/en Watersmppen Eenden, alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden 1. dat, behoudens het bepaalde sub 2, 3, 4, 5, 6, 7 en 8, de jacht op de wildsoor- ten .genoemd in kolom I, zal zijn ge- opend in de provincies, genoemd in ko lom II, gedurende het tijdvak, in kolom KOLOM II. Alle provincies, behalve Groningen, Friesland, Drenthe en Limburg van 26 Oct. 1929 tot 26 Jan. 1930 en 2 Jan. 1 Juli 5 Oct. 26 1930 1929 1929 1929 26 11 Aug. 10 Nov. 10 1930 1929 1929 1929 Alle provincies, behalve Groningen en Friesland van J Sept. 1929 tot 1 Jan. 1930 23 Febr. 27 Oct. 1 Jan. 27 April 1 Jan. 26 1930 1929 1930 1930 1930 1930 1930 II achter de namen der wildsoorten aan- gegeven, en in de provincies, genoemd in kolom III, gedurende het tijdvak, in kolom III achter de namen der wild soorten aangegeven. KOLOM III. Groningen, Friesland, Drenthe en Limburg. van 26 Oct. 1929 tot 26 Jan. 1930 2 Jan. 1930 26 1930 5 Oct. 1929 10 Nov. 1929 26 1929 10 1929 Groningen en Friesland. 14 28 28 28 28 28 Sept. 1929 tot 1 Jan. 1930 1929 23 Febr. 1930 1929 27 Oct. 1929 1929 1 Jan. 1930 1929 1 1930 1929 26 1930 1929 1 1930 Goudplevieren S. dat ten aanzien van de jacht in de provincie Drenthe het onder 1. bepaalde slechts geldt op Maandagen, Woens- dagen en Zaterdagen; 3. dat de jacht op wilde eenden (anas boschas, anas boschas boschas, anas olatyrhyncha platyrhyncha) op het KOLOM A. WATERWILD. Eenden, alle soorten, behalve berg eenden en eidereenden. 5. dat, behoudens het bepaalde sub 6, 7 en 8, het vangen van de hieronder in kolom D genoemde waterwildsoorten KOLOM D. WATERWILD. Zwanen Ganzen k Watersnippen Eenden, alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden Goudplevieren j 6. dat ten aanzien van het vangen van waterwild door middel van eenden- kooien en netten, waarvan het gebruik is geoorloofd in de provincie Drenthe, het onder 4 en 5 bepaalde slechts geldt op Maandagen, Woensdagen en Zaterda gen; van Alle provincies. Aug. 1929 tot 2 Febr. Sept. van 1929 1929 1929 1929 29 27 April 16 Febr. 16 eila.nd Texel rax zijn geopend Juli 1929 tot 16 Februari 1930: 4. dat, behoudens het bepaalde sub 6, 7 en 8, het vangen van de hieronder in kolom A genoemde waterwildsoorten door middel van eendenkooien zal zijn toegestaan in de provincies, genoemd in KOLOM B. Alle provincies, behalve Noordbrabant. van 2 Sept. 1929 tot 2 Maart 1930 door middel van netten, waarvan het ge bruik is geoorloofd, zal zijn toegestaan in het gebeele Rijk, gedurende het tijd- KOLOM E 1930 1930 1930' 1930 1930 kolom B, gedurende het tijdvak, in ko lom B achter de nr. len der wildsoorten aangegeven, en in de provincie, noemd in kolom C, gedurende het vak, in kolom C achter de namen wildsoorten aangegeven; KOLOM C. Noordbrabant. van 2 Sept. 1929 tot 16 Maart 1930. vak, in kolom E achter de namen wildsoorten aangegeven; der van 2 Sept. 1929 tot 2 Febr. TEXEL. Zaterdagmiddag drie uren, vergaderde de Raad der Gemeente Texel ten raadhuize. Al le leden waren present. Burgemeester Oort, was voorzitter. Ingekomen was een schrijven van den heer P. Boon waarin deze namens een stichting grond aan de gemeente aanbiedt, voor 't maken van een weg, die't begin zou wor den van een verbindingsweg om den Burg van noornderweg tot Schilderweg Dit schrijven werd terzijde gelegd, om bij een volgend punt, in geheime vergadering behandeld te worden. Aan't hoofd der O. L. School te Oost, den heer P. B. Abbema werd ontslag verleend wegens benoeming te Den Fielder Tot pl.-verv. lid van't stembuerau te Waal were in plaats van den heer E. C. Thomassen, het raaaslid P. Dros Bz benoemd Goedkeuring werd gehecht, aan de be f,rooting 1929 voor't Alg, Armbestuur financieele regelingen dienst 1928. In de Keuringsverordening, waarin nog een j ar leemten voorkwamen, werd wijzi ging aangebracht. Als voorschot voor bij- zonder onderwijs in deze gemeente, werd een bedrag beschikbaar gesteld, groot 80 der kosten, gedurende 1927 door de gemeente per leerling voor't openbaar onderwijs be taald nl. 14.23. Voor de St. Jozelfschool werd dit voor ge- middeld 17414 per leerling, 1986.50, voor de school met den bijbel te Oosterend voor 71 leerlingen 10.10.33 (hierbij is eene vergoeding voor 5 lesuren per week vak- onderwijs ad. 47.50 per lesuur); voor de chr. school te Den Burg voor gem. 56 1'4 eerling 64.0.34. Tot 31 Dec. 1929 zal een tijdelijke kaslee- ning worden aangegaan van ten hoogste 30.000 voor den bouw der R. K. school te Den Burg. Den afgevaardigde naar de aandeelhou- dersvergadering van de T. E. M. werd man- daat gegeven om ten le de rekening en be- grooting over 1928 goed te keuren; 2e aan de aanvraag bij de kroon om toepassing van de Pensioenwet op't personeel van de T. E. M., goedkeuring te hechten, en ten 3e te stemmen voor aankoop van een stukje grond naast de electr. centrale te Den Burg, van 't alg. weeshuis. Dat 26 27 28 2 2 2 2 1929 1929 1929 1929 7. 1930 1930 1930 1930 1930 dat het vangen van ganzen en goudplevieren door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, niet zal zijn toegestaan ir de gemeente Reeuwijk; 8. dat in het heele Rijk de jacht niet zal worden geopend op hertenkalveren, Provinciaal nieuws HEILOO. Alhier is een onderafdeeling van de gymnastiekvereeniging „D. O. V. E. S." opgericht voor gehuwde mannen met 18 leden. Vrijdagavond heeft het comity dat verleden jaar een autotocht organiseer- de voor ouden van dagen, vergaderd met het bestuur van den Bond van Staatspensionneering ter bespreking of de mogelijkheid dit jaar weer bestaat. Allen waren voor herhaling en een comite uit eenige dames en heeren werd gevormd die wederom een beroep zullen d°en op de bezitters van auto's, terwijl van de burgerij een bijdrage zal worden gevraagd om de oudjes te onthalen. In de bestuursvergadering van de Coop. Veilingsver. „St. Willebrorclus" is het oude personeel herbenoemd. Ook de sympathieke voorzitter heeft zich hoewel hij eerst eenige bedenking had wederom als veilingleider beschikbaar gssteld. Tevens is besloten om de exportveiling van aardbeien te doen plaats hebben tusschen de veilingen te Castricum en Beverwijk en te doen aanvangen op 25 luni a.s. Naar we vernemen gaat mej. S. van der Meulen, verloskundige alhier, onze gemeente verlaten. Dit heengaan betee- kend voor onze gemeente een gevoelij? verlies. v. T tanfarecorPs »Eensgezindheid' behaalde Zondag op het concours te Am sterdam in de 3e afdeeling een 2en prijs met het hoogste aantal punten. Een mooie prestatie voor ons corps. Zaterdagavond werd door de docto- ren Degenaar uit Alkmaar en Cohen alhier het examen afgenomen van den cursus voor eerste hulp bij ongelukken. Het bondsdiploma werd uitgereikt aan de dames J. C. Altrnan, Tr. Bakker Pdr., G. C. Bruul en L. Blokker en aan de heeren Th. Groen, Adr. Groot en J Ter- voort. De cursus ging uit van de afdee ling van „Het Witte Kruis" alhier. In de bestuursvergadering van de afd. van „Het Witte Kruis" werd de wenschelijkheid besproken dat alle in- gezetenen lid moeten zijn van deze nut- tige mstelling. In dit verband werd be sloten om een circulaire te zenden om dit doel te bereiken. Zaterdagavond vergaderde het co mity van H. A. B. (Heilooer Algemeen Belang) ter bespreking wat er kan ge- daan worden voor verlevendiging van de kermis. jongens, denrace en blaastrappen voor ringsteken op rijwielon. Het verzoek aan den burgemeester om gedurende - feesteliiklieden den ond -n Raadhuisweg af te sluiten, is ingewil- hgd. De feestelijkheden worden in de Buurt gehouden. CASTRICUM. Te Bergen, waar hij de laatste jaren van zun welverdiende rust genoot, is dezer dagen overleden de heer A. v. d. Wolff, jaren lang alhier jachtopziener en opzichter van de duinen welke voorheen behoorde aan Prinses von Wied en later in handen zijn overge- gaan van de Provincie Noordholland. Ook de provincie diende hij nog verscheidene ja ren als zoodanig. Tijdens den hevigen wind welke Zon dag over het strand woei, werd een ijstent, toebehoorende aan G. van Velsen alhier, ge- heel omver geworpen. In de tent bevond zich op dat tijdstip ook de eigenaar, die gelukkig ongedeerd of ten minste zonder noemens- waardig letsel onder de rui'ne vandaan kwam kruipen. Voor den eigenaar is het geval een schadepostje van beteekenis. BEVERWIJK. Te Beverwijk is een eierenmarkt opgericht. Deze zal in het bekende veilingsgebouw aan de Koningstraat gehouden worden. BROEK OP LANGENDIJK. r— De veiling ue drukte begint hier weer aan onze vei ling. De kooplieden zijn van hun buitenland- sche reis teruggekeerd. Verschillende nieuwe auto s leggen er getuigenis van af, dat het afgeloopen jaar niet ongunstig is geweest voor den handel. De tuinbouwers gunnen hun dit van harte, maar toch vernamen we verschillende stemmen, die met kracht en klem niet alleen, doch met verontwaardi- ging opkwamen tegen de gestie der Expor- teurs van vroege aardappelen in zake de fondsvorming, die als reserve moet dienen voor te verwachten nadeel bij het optreden der gevreesde aardappelziekte Over't alge meen zijn de tuinders slecht te spreken over net vormen van een dergelijk reservefonds, omdat zij van oordeel zijn, dat de koopman evengoed zijn risico moet dragen van zijn zaak als de tuinder van zijn bedrijf. Deze kwestie stond de laatste week in het brand- punt der belangstelling, wat te begrijpen is, als men bedenkt, dat door de bestuurders van beide organisaties, handel en tuinbouw, het conflict was bijgelegd, doch dat in beide dissidente elementen roet in het eten gooi- den en zich niet wenschten te onderwerpen aan het genomen besluit. De veilingsbestu- ren van Metjemblik en Bovenkarspel des- avoueerden het besluit der Provinciale Com- missie, die met het Bestuur van den Bond 27 April 6 April 2 Maart 6 April reekalveren, bergeenden, eidereenden alsmede op duikers, kemphanen, wul- pen, scholeksters, grutto's, tureluurs meerkoeten en waterhoentjes Alkmaar, 24 Juni 1929. De Commissaris van Poiitie voornoemd, WALRAVEN. fonds niet zou worden verdeeld, als er geen sehade geleden was. Bovendien weigerde een minderheid in den genoemden Bond zich bij de door zijn bestuur getroffen overeenkomst neer te leggen, weshalve beide partijen mach- teloos in de uitvoering stonden. Terecht vraagt men zich af: Wat nu? Een tweede brandend vraagstuk werd aan- gesneden op de vergadering van de Groot- handelaars-Vereeniging „De Koophandel", toen klachten te berde werden gebracht over te laag wagengewicht. Het fooienstelsel vormde daarbij het hart van de kwestie en memg hard woord werd daartegen gespro- ken. Met wortel en tak dient dit kwaad aan de veiling uitgeroeid te worden, omdat het een geestesgesteldheid bij tuinders en trans- portarbeiders demonstreert, die niet lander kan worden geduld. Met strenge hand zal men tegen de bedrijvers van dien diefstal (want in den grond der zaak is het niets an- lehf.H°p r ?n: transP°rteurs, die er zich aan schuldig maken moeten worden ontslagen tuinbouwers geboycot. Een stelselmatige con- trole moet van den kant der kooplieden wor den uitgeoefend, terwijl de tuinbouwers hun medewerking moeten verleenen. Nu de cam- pagne weer is begonnen, leek het ons goed toe, deze kwesties in ons overzicht te memo- reeren en op het gewicht ervan te wijzen. De aanvoer van bloemkool had deze week nog niet veel te beteekenen. In het begin was de prijs 31.80—/ 36.20 voor eerste soort, Zaterdag echter 23.50. Voor tweede soort werd aanvankelijk 19.80 tot 21.10 be- taald, later 15. Een partijtje snijboonen bracht den niet onbeteekenenden prijs van 80 cent per Kg. Uitstekend ging het weer met de tomaten. Er werden hooge prijzen besteed bij belang rijke aanvoeren. Voor eerste soort liepen de prijzen van 58.40 tot 70.40; B-kwaliteit hep van 55.80 tot 64; voor C-kwaliteit werd 58.10 tot 68.80 betaald en voor C.C. kon zelfs nog van 41.70 tot 45,90 worden gemaakt. De aanvoer beliep 49300 kilogram. Alvorens tot behandeling van een benoe ming van een hoofd en een onderwijzer aan de U. L. O. school te Den Burg, over te gaan, werd de openbare vergadering ruim 1 Vi uur geschorst. Na de heropening wordt tot hoofd der U. L. O. school benoemd met 7 stemmen, de heer W. J. Jouwersma te Sneek. De heer A. C. Thiirkow hoofd der school te Koog, die no. 1 op de voordracht stnd, kreeg 6 stem- men, terwijl 1 stem bianco werd uitgebracht. Tot onderwijzer aan de U. L. O. school te den Burg werd benoemd met 9 stemmen no. 2 der voordracht, de heer P. Kriek te Mid- den-Beemster. Besloten werd vervolgens met't Rijk een overeenkomst aan te gaan, inzake verhar- ding en verlenging van den weg naar 't Horntje. Het Rijk zal vergoeden, de kosten voor zwaardere constructie, dan die waarvan de gemeente voornemens was, den weg te ma ken, terwijl tevens de verlenging tot nabij den zeedijk geheel door't rijk vergoed zal worden. Het door't rijk te vergoeden bedrag Dat 26 27 28 HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE, (In Zomertijd). Juni. Hoog water v.m, nam. 6.46 7.09 7.22 7.45 8.03 8.28 HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE, (In Zomertijd). Juni. Hoog water Laag water v m. nam. 3.16 3.32 3.50 4 06 4.28 4.46 v.m. 6.43 7.19 8.00 nam. 7.06 7.42 8.25 Laag water v m. nam. 3.04 3 20 3.38 3.54 4.16 4.34 de kalkovens en opslagplaats van stee* nen van de firma Groot en Ruigewaard, worden thans door een baggermolen oy kosten dezer firma opgeruimd. Ware< de schippers met geladen steenen schui' ten iets buiten de vaargcul of ter plaatst onbrl end dan zaten de schepen direct on de zandplaten vast. Meestal was overha- len in vletten de oplossing met als gevolg veel stagnatie en tijdverlies. Een groote verbetering kan dit werk genoemd wor den. Vrijdagmorgen vertrokken de 4 hoogste klassen van de R. K. bijzondera school met de boot „Handel", van het stet „nder leiding van het onderwijzend personeel naar Amsterdam tot een be- zoek aan Artis. Vele ouders en belang- s,e ienden waren bij de afvaart aanvve- pg. Prachtig weer begunstigde de reis. s avonds keerden de kleinen echt vol- daan over hetgeen zij gezien hadden in oe beste orde huiswaarts. Nog grooter was de belangstelling bij de thuiskomsf van de ouders en anderen. dirkshorn. De njtoer met de leerlingen der openbare school alhier is weder achter den rug In drie mooie autobussen van de firma Kok Tuin- man te Langendijk reed men Vrijdagmorgen van Dirkshorn over Langendijk en de Waard naar Alkmaar, alwaar de kaasmarkt en de Waag werden bekeken, waarna een bezoek aan de Hertenkamp werd gebracht. Vervolgens werd gereden naar Bergen, waar in den speeltuin van den heer Bruin werd „gevoederd", alvorens den Zandkuil te bezoeken en een wandeling door het bosch te maken. Tot besluit toerde men naar Schoorl, waar zand en duin weder uitstekende gelegenheid tot spel en wandeling boden. Je half negen gleed men Dirkshorn bin- nen, alwaar vele ouders hun kinderen reeds stonden op te wachten. Ofschoon de bussen heerlijk zitten en een goed uitzicht aan de passagiers verleenen, is zoo n rijtoer toch niet zoo typisch en leven- dig, als vroeger met al die tra den en ratelende wagens. appelcRds paar- eventueel voudig zouuexi zijn. up net programma zullen worden gezet ringsteken en sleu- teltrekken met paard en kar en te paard, beide voor dames en heeren, hem- Ienfonds" zou worden gestort, dat door "be! de partijen zou worden beheerd; verder daf slechts 40 zou worden uitgekeerd van de werkelijk vastgestelde schade en dat het Ook was de wortelenaanvoer al van betee kenis n.l. 44000 bossen. Maandag was de prijs 8.40—/ 11, die de volgende dagen wat lager werd. Vrijdag werd f 6.90—/ 8.80 besteed. Onbevredigend kan deze prijs niet worden genoemd. Zeer belangrijk was de aanvoer van vroe ge aardappelen n.l. Schotsche Muizen Den eersten dag der week werd 12.60—/ 16.20 besteed. Dinsdag zakte die prijs geweldig: 7.40—/ 9.40. Volgende dagen liepen de prijzen echter weer beduidend op, zoodat de week sloot met een noteering van 11.20— 12.60. Er werden ruim 19 spoorwaftens van 10.000 Kg. geveild. Te Noordscharwoude werden ook de eer ste aardappelen aangevoerd. De prijzen we- ken weinig af van die te Broek. Volgende week zal ook hier de aanvoer beduidend toe- nemen. Vermelden we ten slotte, dat de vraag naar rabarber zeer miniem is gebleven De stem ming voor dit artikel is lusteloos en de prijzen te laag zijn om te plukken en te veilen is begroot op 3950. Mede werd besloten een gedeelte van den Koogerweg te verbreeden tot 10 Meter en de gevaarlijke bochten bij Hermanshoeve en Buitenheim weg te nemen. De kosten hier- voor zijn geraamd op 4500. Voor aankoop van een steenbreker werd B. en W. een crediet toegestaan van 1000. Voor verbreeding van den Schilderweg be- sloot de gemeente grond aan te koopen van S. C. Eelman en van de stichting „de Ar- menkamers in de Warmo'esstraat", de kosten hiervan zullen 625 en 150 bedragen. De weg wordt daardoor gebracht op een breedte, zooals voor 't Prov. wegenplan wordt vereischt. Tot kademeester aan den loswal aan den Noorderdiik werd benoemd de heer C. Dijker op een safaris van 100 per jaar. 't Vermenigvuldigingscijfer der Plaatselij- ke Inkomstenbelasting, dat vorig jaar 1.5 be- droeg, werd gebracht op 1.4. Wei wordt de opbrengst op deze wijze 2750 lager dan't bedrag op de begrooting geraamd, doch dit tekort zal gevonden worden uit het batig saldo waarmede het rekeningsjaar 1928 zal sluiten en welk saldo rond 12500 bedraagt. De rest van dit saldo blijft beschikbaar voor het jaar 1930. Op voorstel van B. en W. werd nog be sloten tot aankoop van 60 X 72 M2 grond, annex de Centrale te den Burg, van't Alge meen Weeshuis voor 5187.50 en van een perceel weiland, groot 1,30.75 H. A. van de fa. A. Langeveld Pz. De bedoeling is hier een weg aan te leggen, die in de toekomst deel zal uitmaken van den verbindingsweg Schilderweg-Hoornderweg. De langs dezen weg gelegen gronden zullen als bouwgrond den. Door een gedeelte van den verkocht wor- RM bouwgrond beschikbaar te stel len voor /1.75 per M2., zal aan de vraag om goedkooper bouwterrein beantwoord kunnen worden. Ook werd nog tot aankoop besloten van een perceel bouwgrond, naast de Christ, school te den Burg, teneinde in de toekomst deze school, waarvan het aantal leerlingen vooruitgaande is, te kunnen uitbreiden. De kosten hiervan bedragen ruim 800. De voorgestelde financieele regelingen dienst 1928 werden zonder voorlezing goed- gekeurd. Bij de rondvraag werd aandacht gevraagd voor verschillende kwalijk riekende slooten op een vuilnisophaaldienst te Oudeschild aan- gedrongen en er de aandacht op gevestigd dat bij een meeting der S. D. A. P. muziek was gemaakt, tijdens de godsdienstoefenin- gen op Zoncjag. Hierna werd de vergadering gesloten. AKLRSLOOT. De stoombootonderneming „Eens- gezii.dheid" die ongeveer 4 weken een dagelijkschen dienst onderhield van Pur- merend naar Alkmaar heeft thans den dienst geeindigd wegens gebrek aan te vervoeren passagiers. - De zandbanken in het Alkmaarder meer, voornamelijk in de omgeving van K. v. K. VOOR WEST-FRIESLAND. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland vergaderde Zaterdag ir het stadhuis te Hoorn. Naar aanleiding van de in vorige verga dering gehouden besprekingen inzake de wa- tervoorziening door het P. W. N. in het wa- terschap „De Purmer" is een adres verzon- den aan het college van Gedep. Staten van Noordholland, om te bevorderen, dat ook niet rendeerende gedeelten van dat waterschap van drinkwater worden voozien. Besloten werd tot verzending van een adres aan Ged. Staten, waarin o.a. wordt aange- drongen op een strenge, maar rechtvaardige keuring van autobussen. De letters in het kaasmerk De Kamer is tot de overtuiging gekomen, dat het voor den Noord-Hollandschen produ- cent van bijzonder groot belang is, dat in eenigen vorm een opvallend onderscheidings- teeken tusschen de Noord-Hollandsche kaas en die uit andere provincies afkomstig, wordt aangebracht. Nu ligt in de in het merk aan- gebrachte provincieletters een vorm van on- derscheiding. Deze zijn evenwel zoo klein, da£ ze niet voldoende uitkomen, om ze aan te mer- ken. Een en ander gaf de Kamer aanleiding te besluiten, den minister te verzoeken, te wil- len bevorderen, dat de onderscheidingsletters in grooter type op het kaasmerk worden aan gebracht. i Belasting betalen op postkanioren. Een uitvoerig concept-adres werd overge- legd, waarin verschillende bezwaren worden aangevoerd tegen het ontwep van wet, tot verhooging van het zevende Hoofdstuk B der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1929, betreffende het belastingbetalen op postkan- toren en de opheffing van zitdagen der Ont- vangers. De Kamer vereenigde zich me het concept, zoodat dit aan de Tweede Kamer zal worden toegezonden. De tweede Noord-Hollandsche Tram. Aan de leden waren verschillende stukken toegezonden, in verband met een opgewor« pen denkbeeld, om electrische tramwegen in midden Noord-Holland aan te leggen, nu er sprake van is. dat de Tweede N.H. Tram zou worden opgeheven. Ook het vraagstuk der autobussen staat hiermede in verband. Het bureau was unaniem tot de uitspraak gekomen, dat men niet voor den aanleg van electrische trams is en dat meer aanbeveling yerdient te bevorderen, dat het pariculier ini- tiatief blijft werken in de richting van doeN matig autobusverkeer. Zeer uitvoerige besprekingen werden over dit punt gevoerd. Zoo gingen stemmen op, om met kracht te verdedigen he streven naar het behoud der N H. Tram, die dan gemoderni- seerd en onder goede leiding gebracht moe ten worden. And .rzijds wees men er op, dat als voorwaarde dan zou moeten worden ge steld, het intrekken der aan de autobussen verleende concessie. Besloten werd voorloopig van het doen van bepaalde stappen af te zien en de zaak in studie te houden >1 9t 99 V tt ff V 6 ge- tijd- der en andere transpireerende lichaamsdeelen moet men bebandelen met Purolpoeder, als zijnde he4 meest afdoende middel daarvoor Purol-Voet,- Toilet- en Kmderpoeder in Bussen van 60 ct. en i gld. Bij Apoth. en Drogisten.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6