Rijdt niet in den Zaanschen Tollenval! Kerk en school KINADRUPPELS een geldzending gestolen. Het verkeer Amsterdam-Alkmaar. Binnenland Onze Kolcmren. mmmTolvrijt wegcn yea Kortste tolvrijweg v. Amsterdam nAlkmoor .Spoorwegen r Bonds wegwijzers f Tollen De zoon van den kantoorhouder de dader? Op last van de justitie is dezer dagen aan- gehouden en in het huis van bewaring te Rot terdam opgesloten P. A. T. te Hekelingen, I de secretaris-penningmeester van den Platte- landersbond, die tevens als no. 3 op de lijst- Braat figureert. T. is de zoon van een post- beambte uit de plaats zijner inwonmg en hij wordt ervan verdacht aangeteekende brieven AUeen de lijsten hebben eenigszins geleden. Tegen den autobestuurder Rey is proces- verbaal opgemaakt. Fietser en polideageni. Gistermiddag omstreeks half vijf reed d; 33-jarige J. B. de H. te Leiden op zijn fiets van de Blauwpoortsbrug af de Merschstraat in. Hij moest voor een paar voetgangers uit- wijken. Van de Morschstraat kwam even- eens per rijwiel een agent van politie, die voor dezelfde voetgangers wilde uitwijken. Hier- geldswaardige papieren inhoudend, te heb- door botste de H. tegen den agent aan en v** em vrljwel vaststaat dat van Rijks-, Provincie- en van tolhoudende gemeentewege niets ter opruiming der tollen wordt ondernomen, heeft de Zaansche Vereeniging Voor Vreemdelingen Verkeer een kaartje van haar rayon in beeld gebracht. Daaruit blijkt dat men via Zaandam langs tolvrije wegen in denzelfden tijd eveneens Alkmaar bereiken kan. De A N.W.B.-borden werken er echter onbewust toe mede dat jaarlijks duizenden automobilisten in den driedubbelen Zaanschen Autoval Zaandijk-Krommenie-Krommeniedijk rijden daar de borden die richting via tollenland aangeven, een euvel waarvoor intusschen de aandacht van den A.N.W.B. gevraagd werd. Uit het kaartje blijkt tevens dat ook de gemeente Zaandam in het hartje van de streek een tol exploiteert. De gemeente Wormerveer eveneens terwijl bovendien 2 veren staan aangegeven. En dat alles binnen een straal van 6 K.M. Reeds gisteren werd het doorgaande ver- keer naar Alkmaar omgelegd en een groot ben ontvreemd. T. is in het bezit gevonden van een bedrag van enkele duizenden francs en een paar hon- derd gulden Nederlandsch geld. Hij geeft voor, dat dit de geheele partijkas is. Het Bel- gische geld was bestemd om een drukker in Antwerpen te -betalen, die het verkiezingsma teriaal voor den Plattelandersbond had gele- verd. Men vertrouwt deze verhalen van 1. met recht, zoodat een nader onderzoek wordt in- gCNader meldt men uit Hekelingen omtrent deze arrestatie nog het volgende: Zaterdag 11 Mei j.l. werd op het postkan- toor te Hekelingen een geldzending vermist bestemd voor de Coop. Boerenleenbank en verzonden door de Centrale Raffeisenbank te Utrecht, tot een totaal bedrag van 4000 justitie en politie werden met deze vermissing in kennis gesteld. Het onderzoek werd opge- dragen aan den commissaris van politie te Hellevoetsluis. Diverse personen in en buiten de gemeente zijn gehoord. Uit het onderzoek is wel duidelijk gebleken, dat de dader of de daders te Hekelingen moesten worden ge- zocht. Na eenigen tijd van rust, hoorde men Don- derdagavond plotseling dat de zoon van den brievengaarder, P. A. T., een man van on- geveer 30 jaar, op zijn terugreis uit Waddinx- veen, waarheen hij den heer Braat, die daar een politieke spreekbeurt had vervuld, verge- zeld had, was gearresteerd op vermoeden den diefstal gepleegd te hebben en overgebracht naar Spijkenisse. Vrijdagmorgen vroeg arri- veerde de rechter-commissaris uit Rotterdam, mr. Marx die het onderzoek verder zou lei- den. In Hekelingen was het den heelen Vrij dag een drukte van belang, wel 20 per sonen zijn van hun woningen door veldwach- ters afgehaald en op de secretarie te Spijke nisse gehoord. Tot's avonds negen uur heb ben de verhooren geduurd. Het slot was, dat P. A. T. naar Rotterdam is getransporteerd en daar opgesloten in het huis van bewaring Ook op de boekhouding van den Plattelan dersbond is beslag gelegd. Ongeveer 11 jaar geleden is te Hekelingen ook eens een geldzending van 1300 ver mist. Men heeft op den dader van dien dief stal nooit de hand kunnen leggen. hij kwam zoodanig met het hoofd op de straa; terecht, dat hij een ernstige hersenschudding kreeg. In zorgwekkenden toestand is hij naar het ecademisch ziekenhuis vervoerd. Man overreden en gedood. Gisternacht tusschen half een en een uur fietsten drie personen op de Laan van Rozen- burg te Heemstede. Zij kwamen van de rich- ting Zandvoortschelaan en wilden via den Heerenweg naar Haarlem rijden. Zij bemerk- ten niet, toen zij den weg overstaken, dat uit de richting Den Haag een auto naderde. De 34-jarige kellner H. C. van Donselaar uit de Rypperdastraat te Haarlem reed rechts; in den bocht schoot l:ij eenigszins naar voren en reed juist tegen den auto aan. Hij werd eeni- ge meters meegesleurd en daarna links van den weg geslingerd. Met een ernstige sche- delfractuur bleef hij bewusteloos liggen. In ernstigen toestand is hij naar het Sint Elisa- bethgasthuis te Haarlem overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Het s'acht- offer was drie maanden gehuwd. POLITIEAGENT AANOEVALLEN DOOR KRANKZINNIGE Zondagmiddag werd een mannelijk ver- pleegde uit het krankzinnigengesticht te Apel- die aldaar was weggeloopen, aangetroffen onder de gemeente Brummen. De gemeente- politie aldaar stelde den man op transport naar Apeldoorn per auto. Te Voorst aange- komen, moest, zegt de Tel., opnieuw de hulp der politie worden ingeroepen, aangezien de verpleegde den politieagem uit Brummen in den auto had aangevallen, zoodanig, dat de ze geheel bebloed was. Nadat de ongelukkige was overmeesterd en in de boeien was gezet, werd hij verder vervoerd. Ned. herv. kerk. Bedankt voor Den Burg (Texel) ds. R. J. D. Beerekamp te Molkvverum. De heer G. C. Vrijer, onderwijzer aan de o. I. school en lid van de commissie v. toez. op 't lager onderwijs te Heiloo heeft met ingang van 1 Aug. eervol ont- slag gevraagd wegens zijn benoeming oij het voortgezet L. O. te Amsterdam. Op de voordracht voor een onder wijzer aan da o. 1. school te Heiloo zijn geplaatst de heeren: 1. J. J. Rommel te Esmond aan Zee, 2. K. Qudcs te Alk- marr; 3, H. Rensrersen te Amster - r. Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagden voor het propaedeutisch examen scheikundig ingenieur onze vroegere stadge- noot de heer J. M. van Rooijen en de heer Tj. Hoekstra uit Heiloo. (Verbeterde opgave). SCHOOL HOOF D CONTRA B. EN W Het hoofd eener openbare school te Leiden heeft zich in een openbare vergadering kort- geleden in afkeurenden zin uitgelaten over de voordracht van B en W. ter benoeming van een schoolhoofd, op welke voordracht geen Leidsche onderwijzer was geplaatst. In den raad had deze benoeming heel wat voeten in de aarde. Het bedoelde schoolhoofd meende een en ander te moeten toeschrijven aan de onkunde van een wethouder van onderwijs, die nog nimmer een school zou hebben be- zocht. Naar aanleiding daarvan besloot de ver- ben B. en W. gemeend het schoolhoofd te moeten straffen met een berisping. De heer Sytsma zal nu B. en W. over deze kwestie in- terpelleeren. R.-K. KWEEKSCHOOL TE BERGEN. 1 Voor het examen nuttige handwerken zijn geslaagd de dames M. C. Borst te Castri- cum, C. Veken te Wognum, V. J. M. van der Klaauw te Amsterdam, A. H. M Koning te Hoorn, A. M. Nelis te Alkmaar, W. A. Witte te Texel, J. A. M. Kalis te Hilversum. De Tel. verneemt uit Zaandijk, dat reeds een vijftigtal automobilisten een verklaring hebben afgel'egd, dat zij met hun wagens den tol te Zaandijk zullen vermijden. Meer opga- ven worden bij de Zaandamsche Vereeniging /oor Vreemdelingenverkeer nog verwacht. aantal automobilisten nam zijn weg via Westzaan. Donderdag a.s. vindt de verpachtmg voor de volgende andhrhalf jaar plaats. te TE WATER GERAAKTE MAILZAKKEN. De mailzakken, welke te Genua water waren gevallen, zijn Zondag aan het Centraal Station te Amsterdam aan- gekome Onder leiding van den waar- nemend directeur van het hoofdpostkan- toor, den heer Strobos, is een onderzoek ingesteld naar den inhoud der zakken. De toestand viel zeer mee. E6n zak met drukwerken was vrij nat, maar alles er uit kon nog in de bestelling komen. De andere zakken hadden waarschijnlijk •lechts kort in het water gelegen. Van cukele brieven waren postzegels afge- ekt, maar de adressen waren steeds goed leesbaar. De aangeteekende stukken waren slechts zeer weinig nat, daar zij in een dubbele zak hadden gezeten. DE NEDERLANDSCHE DAGBLADPERS De Vereeniging van Uitgevers van Dag- bladen, de „Nederlandsche Dagbladpers" hield Donderdag 20 dezer haar jaarlijksche algemeene vergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer Chr. A. Vieweg. In deze zeer druk bezochte vergadering werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, die reeds te voren in het ver- eenigingsorgaan waren opgenomen, goed- gekeurd en den penningmeester voor zijn richtig beheer decharge verleend. Besloten werd, dat de vereeniging op nieuw een belangrijk deel der kosten zal be talen. verbonden aan het secretariaat der commissie, die belast is met het toezicht op het aoverteeren van geneesmiddelen, welk secretariaat in handen is van den heer mr. F. M G. van Walsum te Zeist. Belangrijk was het feit, dat de vergadering tich vereenigde met een door het bestuur ter tafel gebracht ontwerp tot herziening der sedert het einde van 1923 geldende „Regelen voor het advertentie-wezen", waarvan het tot standkomen langdurige werkzaamheden van het Bestuur en van een tot dat doel in het leven geroepen commissie, had vereischt. Er moest voorzien worden in twee be- stuursvacaiures. De eerste betrof die van den heer A van der Giessen („Utr. Dgbl.), die aan de beurt van aftreden, doch niet dade- lijk herkiesbaar was. In zijn plaats koos de vergadering de heer J. W. Hering („Leidsch Dagblad"). De tweede vacature betrof de voorzitter der vereeniging, de heer Chr. A. Vieweg (,,Prov Geld en Nijm. Crt."), die als zoo danig bij zijn periodiek aftreden dadelijk herkiesbaar zou zijn geweest, doch die te kennen had gegeven dat hij wegens gezond heidsredenen geen herstemming van zijn mandaat zou kunnen aanvaarden. In zijn plaats werd als bestuurslid ge kozen de heer ir. A. Heldering. (Handels- blad), waarna het bestuur nu wcer voltallig, voigens de statuten uit zijn midden als voor zitter koos den heer J. C. Peereboom (Haarl Dgbl.), tot dusverre vice-voorzitter, die deze functie aanvaardde. De heer Vieweg heette den nieuwen voor zitter van harte welkom. De nieuwe voc zitter heeft daarna namens de Vereeniging zijn afgetreden voorganger hartelijk toegesproken. Hij bood hem het eere-lidmaatschap aan en daarnevens een exemplaar van het bekende bronzenbeeld „Le Travail". Ook uit den boezem der vergadering were door den heer Heldring een hartelijk af- scheidswoord tot den afgetreden voorzitter gericht. De heer Vieweg, heeft daarna de vergade ring hartelijk dank gezegd. In deze vergadering nam de vereeniging ook afscheid van haar secretaris, den heer R. W. de Jong, die na dit ambt ongeveer tien jaar te hebben bekleed, gemeend had zijn taak aan andere handen te moeten overgeven en die, met ingang van 15 Augustus e. k. eervol ontslag had gevraagd, aan welk verzoek de vergadering voldeed. De scheidende functionaris was door den voorzitter, den heer Vieweg, op hartelijke wijze toegesproken Hij bocd hem namens deze ten fraai reis- valies ten geschenke aan. De secret a1-,s bracht aan bestuur er leden dank voor de hartelijkfceid, hem bij zipi heengaan betoond Des avonds heeft een groot aantal leden zich in ..Hotel 1'Europe" vereenigd aan een afscheidsdisch, voor den heer Vieweg aangericht. BCRSTBEELD PROF. DR. J. RITZEMA BOS. Het uitvoerend comite inzake de huldiging van wijlen prof. dr. J. Ritzema Bos, den grondlegger van de phytopathologie in Ne- derland, meldt, dat het in zijn laatste verga dering besloten heeft een borstbeeld op mar- meren vo-etstuk, naar het o-ntwerp van den beeldhouwer Aug. Falise op een daarvoor ge- schikt terrein te Wageningen te plaatsen. welk gedenkteeken eerlang zal worden inge- wijd. Verder ligt het in het voornemen van het overblijvende bedrag en van nog in te komen giften van vereerders van genoemden geleer- de een Ritzema-Bos-fonds te stichten. De ren te van dit fonds zal men bestemmen om daar uit iedere twee of drie jaren een bedrag be- schikbaar te stellen voor doeleinden ter bevor- dering der phytopathologie in Nederland. DUITSCHE INBREKER UITGELEVERD Geruimen tijd geleden werd een jonge Duit- scher, M. genaamd en uit Hamburg afkom- stig, op heeterdaad betrapt bij een inbraak in het magazijn der firma Meddens, aan de Hof- straat in Den Haag. M. werd veroordeelri tot gevangenisstraf, maar wist na eenigen tijd op sluwe wijze te ontsnappen uit het zieken huis, waar hii ter verpleging was ojyenomen, daar hij een iepel ingeslikt had. Hij verdween in de richting Duitsdhland, maar pleegde in het voorbijgaan nog een inbraak ie Zwolle Te Hamburg werd hij gearresteerd bij een in braak, maar wist te ontsnappen naar Dene- marken. Daar werd hij wederom gepakt en moest hij zijn straf uitzitten. Toen besloot de Deensche justitie hem uit te leveren naar Ne derland. Twee rechercheurs van de Haagsche politie reisden naar Deneifiarken om den jeugdigen misdadiger in ontvangst te nemen. Gisteroch ten zijn zij met hun arrestant in Den Haag aangekomen. M. gaat nu eerst 9 maanden zitten voor zijn inbraak bij Meddens. Is deze straf voorbij, dan wacht hem nog vonnis voor zijn Zwolsche inbraak, en daarna heeft de Hamburgsche justitie nog het een en ander met hem te verrekenen. BRAND. Boer der ij ajgebrand. Te Oosterhout brak tengevolge van het stoken van een over voor het bakken, brand uit in de boerderij van den land- bouwer Bal aan den Havenweg. Het snel om zich heen grijpende vuur vond gretig voedsel in het droge rieten dak, waardoor de vonken over de geheele ge meente werden verspreid. Met veel moeite werd een zieke vrouw uit het brandende huis gehaald, terwijl ook de kast, waarin het geld geborgen was, ge- red kon worden. Overigens werd alles een prooi der vlammen. EEN LIEFDESDRAMA. Gistermiddag is te Eindhoven een ze- kere mej. Bartels door een ongunstig bekend staand individu ten huize van haar moeder met een mes in de borst gestoken. Zij was onmiddellijk dood. De indringer heeft ook de moeder aange vallen en in den arm gewond. Daarna heeft hij zich bij de politie aangemeld. Het betreft hier vermoedelijk een lief- desdrama. DE AANSTAANDE VERKIEZINGEN. Het aantal kiezers van het geheele land. De verkiezingsdienst van V. D. deelt mede: Het aantal kiesgerechtigden, dat op 3 Juli aan de stemming voor de Kamer verkiezingen zal kunnen deelnemen, be- draagt in totaal 3.828.503 tegen 3.561.950 in 1925, zoodat het kiezerscorps in de afgeloopen 4 jaren met 263.553 personen is tcegenomen. In de onderscheidene kieskringen be- draagt thans bet kiezersaantal Kieskring I, den Bosch, 203.328; kies- kring II, Tilburg, 186.719; kieskring III, Arnhem, 210.434; kieskring IV, Nijme- gen, 188.799; kieskring V, Rotterdam 293.187; kieskring VI, 's-Gravenhage 229.587; kieskring VII, Leiden, 185.313 kieskring VIII, Dordrecht, 249.511; kies kring IX, Amsterdam, 401.656; kieskring X, den Helder, 177.545; kieskring XI Haarlem, 195.295; kieskring XII, Middel- burg, 129.761; kieskring XIII, Utrecht 199.529; kieskring XIV, Leeuwarden 210.251; kieskring XV, Zwolle, 248566 kieskring XVI, Groningen, 198.371; kies krine XVII. Assen, 101.008; kieskring XVIII, Maastricht, 216.64* v EEN ONGELUKKIGE SPRONG. Zondagmiddag is de 46-jarige melk- proever Kommer Noorderweer op het terein van de fabriek van melkproduc- ten Galak aan de Piekstraat te Rotter dam van een een meter hooge stelling gesprongen. Hij is daarbij terecht geko- men op den steel van een bezem, welke hem dertig k veertig c.M. in de buikholte is gedrongen. De man is in het zieken huis aan den Coolsirtgel opgenomen. PROF L. RUZICKA GAAT NAAR ZURICH De Zurische bladen meiuen, dat prof. L Ruzicka, hoogleeraar in de organische schei- kunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, een benoeming tot hoogleeraar aan de Polytech- nische School Zurich heeft aanvaanl. Het vertrek van dezen geleerde, die aan der grootste lichten op het gebied der orga- nische scheikunde van het oogenblik is, betee- kent een groot verlies voor Utrecht en voor ons land, zegt de N. R. Crt. Op het gebied van de reukstoffen heeft hij een wereldbe- roemden naam. Een van zijn groote ontdek- kingen was de synthetische bereiding van muskus Prof. Ruzicka die een Tsjech van geboorte is, had aanvankeiijk te Utrecht naar zijn ge- noegen gewerkt. Maar de nieuwe methoden van onderzoek op zijn gebied zijn veel kost- baarder dan de oude en het schijnt dat men in Den Haag niet scheutig is geweest met de middelen die hij daarvoor noodig had. Brie ven van hem aan het departement van onder wijs moeten onbeantwoord zijn gebleven. Ook het toenemend aantal studenten, die naar den beroemden geleerde toestroomden, maakte uitbreiding van materiaal noodzake- lijk en ook daarin moet niet voldoende voor zien zijn. Het eind is geweest dat prof. Ruzicka aan de lokstem uit Zurich geen weerstand meer heeft geboden, te meer omdat hij zeker is daar in de door hem gewenschte omstandig- heden te kunnen werken. Naar bovengenoemd blad vernam, zal zijn assistent drs. H. Bcekenoogen hem naar Zurich vergezellen. VERKEERSONGEVALLEN. Motorrijder over den kop gestagen. Te Culemborg is de 32-jarige P. Kerkhof Zaterdagavond 15 dezer met zijn motorfiets over den kop geslagen, waarbij hij ernstige verwondingen aan het hoofd opliep. In den nacht van Zaterdag op Zondag is hij aan de gevolgen overleden. Auto tegen een melkwagen gereden. Gistermorgen is op den Rotterdamschen weg de heer H. E. R. Jr., die met een auto uit Den Haag kwam, gereden op een bespan- nen melkwagen, die voor hem uit reed en die hii waarschijnlijk niet heeft gezien. Dit voer- tuig werd totaal vernield. Tengevolge van de ze botsing reed de heer R. hierna tegen een zwaren met schild rijen keladen vrachtauto van den heer Rietvdd uit Rijswijk op, welk? omver werd geworpen. De landbouwer v. d. Beukel, die op den wagen zat, werd in d? sloot geslingerd en vrij' ernstig gewond; met groote" moeite heeft men hem kunnen redden. Zijn knecht werd eveneens van den jvagen geworpen en aan hoofd en borst verwond. Beiden zijn door de politie naar het gasthuis vervoerd en daar opgenomen. De luxe auto werd zwaar beschadigd en is door de politie in beslag genomen. De toestand van de beide slachtoffers van het auto-ongeluk, dat gisteren op den Rot- terdamscheweg bij Delft gebeurde, is redelijk. Bij het deskundig onderzoek is gebleken, dat de kostbare schilderijen, die in de omgekan- 1 telde vrachtauto zat en, niet zjjn beschadigd. DE BEGRAFENIS VAN GENERAAL BOOTH. De begrafenisplechtigheid van generaal Bramwell Booth, den vroegeren opperbevel- hebber van het Leger des Heils, die gister morgen te Londen plaats had, bood een in- drukwekkend schouwspel. Duizenden toe- schouwers hadden zich in een dichte haag langs den geheelen weg dien de stoet zou volgen opgesteld. In den stoet liepen hon- derden fanfare-corpsen mee. Daar alle heilssoldaten breede witte ban- den om den arm droegen en de banieren met witte linten waren omhangen, leek de stoet geheel wit te zijn. Men zag vlaggen van bijna alle landen, waarvan de vertegenwoordigers de laatste hulde brachten aan hun overleden chef. INBREKER OP HEETERDAAD BETRAPT. Zaterdagmiddag werden 2 jachtopzie- ners door den postbode opmerkzaam ge- maakt, dat een inbreker bezig was in de leegstaande villa van den heer Jansen aan den Heideweg (het Gooi) een ruit uit te snijden. Het gelukte beide jachtopzieners, on- gezien naar de woning te sluipen. Toen zij echter binnen traden, bemerkte de inbreker onraad en verstopte zich in een linnenkas op de bovenverdieping. Na eenig zoeken werd hij gevonden en bleek bij zekere H. te zijn die voor 2 da- gen uit Veenhuizen ontslagen was. Op verzoek van den burgemeester werd H. naar het politiebureau te Laren (N.-H.) overgebracht, waarna hij heden- morgen te Utrecht geleid werd. KORTE BERICHTEN. De heer G. A. Hajenus, burgemeester van Goes, die Vrijdag 25 jaren in die gem. werkzaam was (hij is 21 Juni 1904 tot gi- meente-secretaris benoemd en in 1918 volg- de zijn benoeming tot burgemeeskr") is Zater dagmiddag in de raadszaal van het stadhuis genuldigd. WAT ZAL DAAR VAN KOMEN? Een inlandsche „gemeenteraad" naast de officieele vroedsehap. In de Studie-club te Soerabaia werd een openbare vergadering gehouden, meldt het „Soer. Handbld.", waarbij ongeveer 500 per sonen aanwezig waren. De leiding der verga dering werd door dr. Soetomo genomen. Medegedeeld wed dat men niet tevreden was met de wijze, waarop de belangen van de inlandsche ingezetenen te Soerabaia door de gemeente behartigd worden. Naar aanleiding daarvan besloot de xer- gadering een Raad Sinoman-kampong te vor- men, een eigen gemeenteraad dus, immers Sinoman beteekent: de kosten of moeite van iets gezamenlijk of beurtelings dragen. De Raad Sinoman-kampong bestaat uit 17 leden, inclusief den voorzitter, de leden zijn de oudste bewoners van verschillende kam- pong-groepen in de stad, terwijl daarnaast een Raad van Advies werd gevormd. Het dagelijksch bestuur wordt dan ge vormd door den voorzitter en een paar leden en den Raad van Advies, hetwelk dan ge- noemd wordt het College van Bestuurders. De zoogenaamde gemeente-secretarie is voor- loopig gevestigd in het gebouw van de Studie- club. De Semarangsche „Alg. Handbl.", wijst naar aanleiding van dit nieuwe spelletje te recht op de bloedige geschiedenis der S. I., die ook destijds z6o begon. De regeering deed niets voor de bevolking, zoo heette het in 1912 en zoo schoof de S I. zich met haar plaatselijke afdeelingen overal tusschen re geering en bevolking in, zeer ten detrimente natuurlijk van het gezag. Toti-Tali, Djambi, Koedoes, Tjimaremewaren het effect van dit zich bemoeien van Inlandsche organisa- ties met Bestuurs-aangelegenheden. Thans wordt weer iets dergelijks ingezet te Soerabaia, door de al reeds befaamde Studie-club aldaar. Men begint echter thans locaal. Dr. H.NANNING'5 EETLU5T-0PWEKK£ND. /l,30p.fl. MOTORBOCT OMGESLAGEN. Fen motorboot van het stootnschip „Si!he- roet" van de Krninklijke Paketvaart-Maat- schappij, is bii ruw weer omgeslagen, meldt Aneta uit Makassar. De vierde stuurman A. J. Veltman, de eerste ladingsklerk P. Siwa- lette en een inlandsch monteur zijn verdron- ken. i Cattric Door (often versperdt <oegen Zoondijker To 2 To I brag Krommeme 5 To! Krommemedijk if Tot veer h/esi-ftnollendon) 5 Tolbrug Zaandam Wormerveer Pontveren DE w •iHS- J&iib -

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 7