Radiografisch Weerhericht. ACEHDA. Rechtszaken Stadsnieuws Onze Kolcnsen. Binwenland Tijdschniften t Woensdag 26 Juni. /.30 uur, Cinema Americain: 5000 dollar belooning (boven 14 iaar). 7.30 uur,1 A. B. T.De 41e (De vrouwe- lijke scherpschutter), boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: De laatste op- stand der Comanchen (boven 14 jaar). 8 uur, Maranatha-samenkomst in de tent op de Paardenmarkt, verschillende sprekers 8 uur, Waakt en Bidt, openb. verg. Herv. Staatspartij; spreker ds. Gn Amsterdam. jravemeijer, van Donderdag 27 'Jaru. 3 uur, Vrouwensamenkomst in de tent op de Paardenmarkt. 7.30 uur, Cinema Americain: 5000 dollar belooning (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.De 41e (De vrouwe- ke scherpschutter), boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: De laatste op- stand der Comanchen (boven 14 jaar). 8 uur, Evangelisatiesamenkomst in de tent op de Paardenmarkt. dez, een der leiders der opstandelingen, Ba- baldon gevangen genomen hebben. Reizigers uit Venezuela deelen mede, dat de toestand in het land nog zeer ernstig is. De regeering heeft buitengewone maatre- gelen getroffen, om de binnentandsche rust weer te herstellen. PETROLEUM IN DE WEST. De heer Koker overleden. «vprl«5ft^Bi^ferRek^Uis j-e Amsterdam I riaal «it het lokaal, waar aan"de jeugd gyni- overleed de heer B. Koker, die in Surinam? nastiek wordt geleerd op christelijken grond- zich de concessie voor oetroleumeroWaH* «1a<r te 7 n .®50IJai In torfiets werd in een sloot gesmakt. De beri der was onmiddellijk dood. Een zekere V. uit Nijmegen, die op de duo zat, werd licht gewond. HOOG WATER. Men schrijft uit Zwolle: Gisteren en vandaag steeg door de Noord Wester St. Jansstorm het water rondom Zwolle in zeer sterke mate, zoodat de keer sluis in de Willemsvaart gesloten moest wor- den en de scheepvaart met het Katerveer ver- broken werd. Het water werd rondom Kampen en het Kampereiland opgestuwd tot op ongeveer een voet hoogte van de kruin der zomeraijken van het eiland. Heel veel landerijen stonden blank en enorm veel hooi ging verloren. UITERSTE NOODZAAK. Anti-revolutionnaire kalkers hebben een brandje gebluscht, dat was uit- gebroken in verkiezingspropaganda- materiaal van de S.D.A.P. Aan het Slag te Rotterdam staan broeder- lijk naast elkaar de bakkerij Voorwaarts, we! ke naam een socialistischen klank heeft, en de bijzondere school Bethel. In de bakkerij is een ruimte vrij gemaakt, om er socialistisch yerkiezings-propaganda-materiaal te bewaren in het gymnastieklokaal van de school zetelt een bureau voor de a.r. propaganda, waar kalkers tezamen komen om besprekingen te voeren en materiaal te ontvangen. Maandag avond zagen eenige van deze kalkers, dat in de bakkerij brand was uitgebroken, en ter- stond waren alle verdeeldheid en strijd ver- geten. Oogenblikkelijk werd het blus-mate- concessie voor petroleumexploratie verwierf. De heer Koker heeft met die concessie aan- vankelijk zeer veel tegenslag gehad, totdat verleden jaar in de buurt van Nickerie olie werd gevonden. Hij heeft zich herhaaldelijk beklaagd over gebrek aan medewerking van de zijde van het Surinaamsche gouvernement en die klacht vond steun in de pers van Para maribo. De heer Koker vertoefde in Neder- land, om de middelen te vinden, om op groote schaal verder te exploreeren en zoo mogelijk tot een bedrijf te komen. AUTO-ONGEVAL. Twee heeren uit Musselkanaal, die een feest in Stadskanaal hadden bijgewoond, kwamen's morgens te half zes in hun woonplaats aan. In Let dorp botsten ze tegen een boom, met het gevolg, dat Wn van hen, de heer E. Kruize zeer ernstig aan het hoofd werd gewond. De bestuurder, de heer Blauw, bleef ongedeerd. slag, te voorschijn gehaald, om het vuur, dat in het roode papier woedde, te bestrijden. In korten tijd was men den brand meester, zoo dat de brandweer, van welke de spuiten 39, 59 en 58 arriceerden, geen dienst behoefden te doen. Een van de blusschers, de 23-jarige J. H. Kroeze, uit de Dahliastraat, heeft ontveilin- jj^gen aan de handen opgeloopen en zijn kleeren gescheurd. Van de bakkerij zijn een plafond en een kozijn beschadigd. De brand is vermoedelijk ontstaan, doordat men een brandende sigaar achteloos heeft la- ten vallen in de verkiezingsbiljetten. DE NIEUWE RIJWIELPLAATJES. Verkoop begint 16 Juli. De nieuwe rijwielplaatjes, welke van 1 Augustus a-.s. tot en met 31 Juli 1930 geldig zullen zijn, zijn vanaf lb Juli a.s. op de post- kantoren, -stations en agentschappen krijgbaar. een branddeur verbroken. Gestolen zijn 437, twintig vorken en lepels en een gouden schakelarmband. De koningin en prinses Juliana heb ben gisterochtend half tien per auto het paleis op den Dam verlaten. Er was, on- danks den regen, vrij veel belangstelling op den Dam. De Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel komt heden op D onder- dag te Leeuwarden in 152®te jaarvergade ring bijeen. Op den rijksweg naar Roermond is de chauffeur van den heer S. Blerik met zijn auto tegen een boom gereden. Twee inzitten- den zijn daarbij uit de cabine geslingerd en kregen eenige schrammen en kneuzingen. De chauffeur heeft een been op twee plaatsen en een arm gebroken. Hij is naar het zieken- huis te Venlo vervoerd. De auto is totaal ver nield. Heden wordt te 's-Gravenhage een con- gres gehouden van den Nederlandschen Sla- gersbond. Gisteravond werden de congressis- ten in den Dierentuin ontvangen door de 's-Gravenhaagsche Slagerspatroonsvereeni. ging. De landbouwer J. Arts te Uden heeft bij graven onder een vloer gevonden een potje met 70 zilveren munten oud-Hollandsche drie- gulden stukken, guldens uit de 17e en 18e eeuw, stuivers en daalders. ver- VEILING VAN ONRIJPE KRUIS- BESSEN. Terwijl dit in Zeeland reeds een paar dagen geleden het geval was, zijn thans ook in Gelderland de eerste „groene" kruisbessen ter veiling aangevoerd en brachten op de veilingen te Elst en Nij megen een flinken prijs op, n.l. 12 15 cent per K.G. BEHOUD VAN NATUURSCHOON. ,b0??chen van het landgoed „de Delle" bij Epe, die dreigden verloren te gaan, zullen zeer waarschijnlijk worden aangekocht door de stichting „Het Gel- dersch Landschap". Een welkom bericht voor alien, wien het schoon der Veluwe ter harte gaat! VERKEERSONGEVALLEN. Een doode en twee gewonden. Op den Haarlemmerweg, voor Halfwecr is gistermiddag een ernstig auto-ongeluk ge- beurd, waarbij een persoon gedood en twee gewond werden. In den verongelukten auto waren twee Itali anen en de heer S., importeur van auto's, uit Soestdijk, gezeten. Een der Italianen zat aan het stuur. Hij wilde in snelle vaart een voor hem njdenden auto passeeren, naar moest ONGELUK AAN BOORD Op het mosselvaartuig „Bruinisse 8", dat op weg naar de Zuiderzee Goude passeerde, is onder die gemeentc een ernstig ongeluk ge- beurd. Bij het strijken van den mast voor het passeeren van de spoorbrug over de Gouwe is de staaldraad, die van de lier over de haak naar het boveneind van den mast loopt, van de haak gegleden, waardoor de mast naar beneden viel en den schipper W. de Koning, te Bruinisse woonachtig, die aan het roer stond, op zijn hoofd trof. De schipper be- kwam, blijkens de Tel., een schedelbreuk. ONGEVAL. De 22-jarige werkman de Jong is bij het sloopen van een gebouw te Vlissingen door vallend gesteente zoodanig getroffen, dat de dood onmiddellijk intrad. KORTE BERICHTEN. BlJ ee9 bouwwerk aan den Vlaardinger- dijk te Schiedam is gistermorgen een heistel- ling omgevallen. De stelling kwam terecht op het dak van een huis aan de Fabristraat. Het dak en de goot van dit pand werden ge- heel vernield. Persoonlijke ongelukken had den er niet bij plaats. De Haagsche politic heeft Zondag een 25-tal anti-militairisten, die aan den Pomp- stationsweg wilden demonstreeren, uiteenge- dreven. Te Castncum kon een door de commu ONEERLTJKE BANKBEDIENDE. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft terecht gestaan een 27-jarige bediende van de N.V. Utr. Provincie Bank wegens verduistering van coupons en dividendbewijzen ter waarde van 2250 en ontvreemding van een aandeef uit een trommel, welke, overdag geopend, on der zijn bereik stond. Dit aandeel beleend verdachte. Verdachte speculeerde met de gelden door de verduisterde fondsen opgebracht, doch in plaats van de gaten te stoppen gaf hij het met gelukkige speculatie gewonnen geld met handen vol uit. Het O.M. eischte een jaar gevangenisstra: met aftrek van de voorloopige hechtenis. BRANDSTICHTING? Voor de rechtbank te Arnhem heeft giste ren terecht gestaan M. P., koopman te Nij megen terzake dat hij op 2 Januari in zijn wmkel aan de Houtstraat te Nijmegen brand zou hebben gesticht. Verdachte ontkende Uit het getuigenverhoor bleek dat enkele oogen bhkken nadat verdachte, even over negen uu des avonds den winkel had verlaten, de eta lage in hchtelaaie stond. Verdachte meende. dat kortsluiting de oorzaak is geweest. Er werden eenige deskundigen gehoord die ech- ter niet konden aantoonen, dat er brand doo1 hulpmiddelen, benzine of petroleum, was ont staan. De offirier van justitie eischte ten slot te vrijspraak waarbij de verdediger, mr. Ne derveen uit Nijmegen zich aansloot. heen bewoond werd door den heer Lentink. Het is geheel verbouwd en ziet er, zoo- wel van binnen als van buiten, uitste- kend uit. De heer J. Pilkes, alhier, voerde de verbouwing uit, die geschiedde onder architectuur van den heer P. J. v. d. List. De geheel e bovenkap is nieuw opgetrok- ken en het interieur van het cafe maakt een goeden en prettiger. indruk. De be- timmenng en inrichting zijn keurig uit- gevoerd, terwijl bovendien een nieuw billard is geplaatst. CENTRALE V. NED. OVERHEIDS- PERSONEEL. Wij ontvingen het Jaarverslag 1928 van de Centrale van Nederlandsch Overheids- personeel. Het bevat uitvoerige gegevens over alles wat voor deze centrale van belang is. HET SCHOOLFEEST VAN ,v. x VOLKSONDERWIJS. Wat is het gisteren eigenlijk nog boven verwachting afgeloopen, voor de jeugd uit onze goede stad, die voor haar jaarlijksch schoolfeest naar Schoorl trok Het weer in en nacht van Maandag op Dinsdag was heusch weinig hoopvol voor feestgangers naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.4 te Thors- haven. Laagste barometerstand 753.5 te Danzig. Verwachting, geldig tot den avond van 27 Juni: Zwakke tot matige, westelijke tot Noorde- lijken wind; half tot zwaar bewolkt tot be- trokken; weinig of geen regen; weinig ver- andering in temperatuur. en heel GESLAAGD. De heer H. Schuurman slaagde gister Amsterdam voor het candidaatsexamen1 de rechten. DE TOESTAND VAN DEN HEER BURLAGE. De toestand van den heer Burlage is on yeranderd. Hij had een rustigen nacht, maar is ook heden nog wat versuft. Het is nog niet bekend welk resultaat de Rfintgenfoto's heb ben uitgewezen. stellende was opgekomen Te Den Bost b is de 64-jarige sigaren- maker A. van Aken in de Zuid Willemsvaart verdi onken. In de Bijenkorf te Amsterdam zijn ten nadeele van een dame uit haar han'd- tasch ontvreemd een portfeuille met 90 en eenige kleinigheden. Inbrekers hebben zich toegang ver- schaft tot een fabriek aan de Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam en hebben uit de brandkast meegenomen 652.28, een i;zeren kistje met postzegels en veer- tig sigaren. Ook is ingebroken in een perceel aan de Admiralengracht. Daar is doordat een andere wagen uit' de tegenover- n'.stea uitgeschreven politieke vergadering gestelde richting hem tegemoet kwam vaart HxieA doorSaan, omdat er slechts een belang- mindcrcn \j*oo Door deze manoeuvre raakte hij het ach- terwiel van den voor hem rijdenden auto, dat er af geslingerd werd. De auto met de Italianen reed eerst tegen een boom en sloeg daarna over den kop, om vervolgens in brand te geraken. De Italiaan, die aan het stuur zat, werd ernstig gewond, terwijl de andere Italiaan zulke ernstige verwondingen opliep, dat hii na aankomst in het Tesselschade Ziekenhuis t? Amsterdam overleed. De heer S., die eveneens gewond werd, moest met den Italiaan ter verpleging in het Tesselschade Ziekenhuis worden opgenomen. De auto werd geheel vernield. De aangereden auto werd minder bescha- A m C,L Overreden en gedood. In de Hoofdstraat te Apeldocrn is gister- middag de 8-jarige L. C. door een auto, be- stuurd door den heer D., overreden. Het jon- getje werd naar een ziekenhuis gebracht, bii aankomst was hij echter al overleden. Maandag tegen halfzeven is^den^hofk fan den Schevemngschen weg en de Laan Copes van Cattenburch een 18-jarige jon<*e- man, wonende aan den Leidschen Straatweg, op zijn motor in botsing gekomen met een vrachtauto. De jongen werd in bewusteloozen toestand naar „Bronovo" gebracht waar bleek, dat hij een zware hersenschudding be- komen had. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Jegen een stoom.tram gereden. Gistermorgen is te Zeddam een vrachtauto van de bierbrouwerij De Klok, door onoplet- tendheid van den chauffeur, tegen de stoom- tram ZutphenEmmerik gereden. De auto werd zwaar beschadigd, het tramrijtuig kreeg lichte averij. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. Tegen den chauf feur, die met zijn buurman zat te praten, is proces-verbaal opgemaakt. Gisteren is de Duitsche motorrijder L. M. uit Duisburg met groote vaart onder Beu- ningen, bij Nijmegen, op een kruispunt van wegen tegen een stoomtram gereden. De mo- GOED AFGELOOPEN. Tusschen perron en treeplank. Toen Maandagavond de electrische trein van 8 uur 45 naar Rotterdam zich in het Centraal Station te Amsterdam in beweging zette, trachtte een bijna zeventig-jarige kaas- handelaar uit Alkmaar op de treeplank te springen. De manoeuvre mislukte met het ge volg, dat de man tusschen het perron en °de treeplank terecht kwam. Reizigers trokken aan de noodrem, zoodat de trein dadelijk tot stilstand kwam. Het bleek toen, dat het slachtoffer wonder boven wonder geen letsel had opgeloopen. Door den schok van den val en door den schrik was hij echter buiten be- wustzijn geraakt. Toen de man bijkwam, klaagde hij over moeheid in het hoofd. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Het 7e programma Donderdag a.s. van 8—9 aur door den heer Jan Zwart uit te voeren, bevat orgelwerken van Clauss- man, Boellmann, Handel e ook gisterenmorgen zag het er nog slecht uit. Maar ten slotte is alles toch nog terecht gekomen en hebben de leerlingen der drie hoogste klassen een heel prettigen dag gehad, wat zeker ook de vereeniging Volks°- onderwijs, die zich weer zooveel moeite voor dit feest had gegeven, tot groote vreugde zal bebben gestemd. Ja, 't was nu eenmaal geen mooie warme zonnige Zomersche flag, dien men bn een schoolfeest in het eind n ,Ju,ni ^ocb redelijkerwijs mag verwachten. Doch dan maar wat minder luchtig gekleed en er even dapper 0p los. 't Was op reis en in de duinen fnsch, doch prettig is er even- goed gespeeld. Na een eenigszins winderige bootreis arri- veerden de kinderen tegen half twee in Schoorldam. Vandaar volgde de prettige wandehngnaar Schoorl, waar de leerlingen onmiddellijk op het achterterrein van de zaak van den heer Timmerman honger en dorst konden verdrijven. Daarvoor hadden de altijd volijverige dames en heeren com- missarissen gezorgd. De tractatie was zeer ruim en stemde alien tot groote tevredenheid. ten broodje met een glas melk, een korstje, een stuk chocolade en een banaan, dat alles gaf de kinderen ruimschoots kracht voor het spel in de duinen, een spel dat zij maar nooit moeschijnen te worden. Prettige sportieve spel etjes, lange duinwandelingen, daf alles wekt weer nieuwe eetlust. Nu ook daar was weer genezing voor. Want toen alien op het veld waren teruggekeerd, volgde een tweede tractatie ditmaal bestaande uit ranja, heer- njke taart en een gevulde koek. Gesmuld is er, daarvan kan men verzekerd zijn. Na ge zamenlijk duinspel, moest ten slotte de le rugtocht Weer worden aanvaard. In Schoorl dam was een groote. menigte aanwezig om de Alkmaarders uitgeleide te doen. De boot werd op haar terugreis door een aantal fiet- sers en autorijders begeleid. Wei was dit aan tal natuurlijk niet zoo groot als andere ja- ren wel eens het geval was. Vlug sneed de Aitr en e^n ne^en 1,11 r kwam men in Alkmaar aan. Wat was daar een belang- stelling. Inderdaad boven verwachting Maar het is ook zoo'n eenig gezicht, die boot met de juichende kinderen en de muziek (het muziekcorps Excelsior) te zien binnenvaren Wat een gewuif, geroep en gejuich. Zeilerj en roeiers waren in het Kanaal. Hoe dichter men bij de Bierkade kwam, hoe grooter de belangstelling. Bij de aanlegplaats was al les keurig door de politie afgezet en kwam de ontscheping als slot van het feest. Wii twijfelen niet of de kinderen zijn ten zeerste voldaan bij vader en moeder teruggekeerd "ebleven33 heerlijk den Seheelen dag droog Voor het bestuur van Volksonderwijs, dat alles zoo goed geregeld had en't geheel met medewerking van vele anderen zoo mooi kon doen verloopen, was ook dit schoolfeest een succes. Edam 25 Juni v. Rott. te N.-Orleans Leerdam 25 Juni v. Rott. n. N. Orleans Nebraska, Rott./Pacifick., 25 Juni v. Lond. Noorderdijk 25 Juni v. Hamburg n. Bremen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Ternate (thuisr.) 25 Juni te Suez. Bandoeng 25 Juni v. Newcastle n. Rott Insulinde (uitr.) 25 Juni te Sabang. Kota Baroe 25 Juni v. Rott. n. Batavia. Kota Radja (thuisr.) 24 Juni Sagres gep. De Revue der Sporten. Laten we maar met het voornaamste b«- ginnen: de Revue wil voortaan meer aan- dacht en plaatsruimte aan de athletiek geven! Het is een gelukkige gedachte geweest van uitgevers en redactie, want tot dusver werd de athietiek in alle bladen wel wat al te stief- moederlijk behandeld. Met foto's en artikelen wil de Revue- ledactie trachten, deze zomersport op aange- name wijze te verslaan en we zijn er zeker van, dat zij daarin zal slagen. Reeds zijn in dit jongste nummer vier blad- zijden aan de athletiek gewijd en de inhoud daarvan houdt een belofte in P. S V. is kampioen geworden en natuur lijk wordt die gebeurttnis gememoreerd, zoo- wel in praatjes als in plaatjes. N.-NederlandN.-Duitschland wordt door Groothoff behandeld en Staal zorgt voor nieuws uit het K. N G. V. Een schitterende kick van het Sparta- terrein (Rotterdam) tiekt zeer de aandacht. Roeien en wielrennen zijn niet vergeten terwijl de K. N M. V.-feesten en -races te Alkmaar eveneens aan de vergetelheid ont- rukt zijn. O.m ziet men hoe Karel Burlage valt. Een goed verzorgd Revue-nummer weer! dus LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorriitui- gen en andere voertuigen te 9.54 uur licht op. STOOMVAARTLIJNEN. a. OPENING. Hedenavond opent de heer C. Hoog- land het bekende caf6 op den hoek van de Ramen en den Doorbraak, dat voor- Loodgieter „U heeft de vorige week om me gestuurd omdat u een paar waterleldingbuizen ontdoold wilde hebben, maar ik zie dat u er toe over is gegaan, het karreweitje zelf op amateursmanier op te knappe". (Humorist) STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Karimata 25 Juni v. Cuxhaven n Amst Kambangan (uitr.) 24 Juni te Onrust. Manoeran (thuisr.) 25 Juni v. Batavia. Pnns der Nederlanden (uitr.) 25 Juni v Al giers. Johan de Witt (thuisr.) 24 Juni v. Algiers. Roepat (thuisr.) 24 Juni v. Londen n. Amst. KON. NED. SiOOMB. MAATSCHAPPIJ Alkmaar (thuisr.) 24 Juni te Pisagua. Iris 25 Juni v. Stettin te Amst. fbnon Bolivar 25 Juni v. W. Indie te Amst. Achilles 24 Juni v. Lissabon n. Amsterdam. Ajax 24 Juni v. Catania n. Venetie. Ariadne 24 Juni v. Havre n. Amsterdam. Baarn 19 Juni v. Curasao n. Europa Breda (uitr.) 23 Juni v. Valparaiso Cho 24 Juni v. Malta te Alexandria Doros 24 Juni v. Napels n. Lipari. Euterpe 25 Juni v. Uddevalla te Amsterdam. Hercules 24 Juni v. Bourgas te Varna. Hermes 24 Juni v. Konstantinopel n. Malta. Juno 23 Juni v. Salonica n. Volo. Mars 24 Juni v. Lissabon te Cadix. Merope 24 Juni v. Malaga n. Lissabon Neptunus 24 Juni v. Melilla n. Alicante Peursum 24 Juni v. La Guayra n. P. Cabel- lo. Proteus 24 Juni v. Amsterdam te Kopenha- gen. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. d-Vi-x Jun.' V" Antw. te Amsterdam. Billiton 25 Juni v. Amst. n. Antwerpen. Heemskerk (uitr.) 25 Juni v. P. Elizabeth. Meliskerk (thuisr.) 19 Juni v. Walvischbaai. Nias (thuisr.) 24 Juni v. Genua n. Mar seille. Randfontein (thuisr.) 23 Juni te Delagoa- baai. IJstroom (thuisr.) 23 Juni v. Mozambique. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Burgerdijk 23 Juni v. Philadelphia te Bal timore. Sport in Beeld. Op de eereplaats deze keerHamers- veld, de groote man van de jongste mo- torraces! We zien hem hier, geknield bij zijn motor. Van de K. N. M. V. feesten noemen we nog een serie kiekjes van „eigen harde werkers", de start bij een der races en een foto van Karel Burlage. A oetbal vraagt ook nog de aandacht. N. Nederland—N. Duitschland en P. S. V. Nolo met de huldiging van eerstge- noemde vereeniging zijn uiterst mooi weergegeven. A an de paardensport noemen we een kiekje uit Engeland: de rennen op Ascot en het concours-hippique te Keulen, waar ook Hollandsche successen werden genoteerd. Verder zijn er foto's van auto's en mo- torer, li^ftallige actricetjes, zeilwedstrij- den, zwemgebeurtenissen, de roeiwed- strijden om den Teleg^aafbeker (met een zeer geslaagd artikel van Hoven), tennis- kiekjes van Wimbledon, enz. enz. Ten slotte noemen we nog het 14de ver- volg van verhalcn van konden (Leo Lauer), de wielerkampioenschappen te Amsierda mvan Zondag '.I. en het nieu we spannende sportfeuilleton „De Snel- heidsduivel". Op den Uitkijk, tijdschrift voor het Christe- jijk gezin, uitgave van Gebr. Zomer en Keuning's Uitg. Mij. te Wageningen geeft in het laatste nummer allereerst het derde vervolg van prof. dr. Van Veldhuizen's art. Licht uit het Zuiden De stad Algiers wcdt ditmaal beschreveri. Prof. dr. Waterink geeft weer een fijn schetsje over De roman, die we alien hebben. M. Goote vervolgt zijn Scheten uit Oud-Egypte, waarbij weer tat van fraaie afbeeldingen den tekst versieren en ds. Velders zet zijn verhaal Van een ]oodschen jongen, voort. J. M. H. Hekman geeft het tweede ver volg over Bij het volk van de bergen, waar bij ook enkele mooie foto's zijn afgedrukt Uit de bijeenwereld vertelt G. W. C. van Os—Plancing ons weer een en ander in de bijclrage In en om den Iemenhof. In Op den Uitkijk buiten onze grenzen bespreekt ds. 3oerkool het resultaat der Engelsche ver- kiezingen, terwijl dr. J. Veltkamp in het overzicht binnen onze grenzen uitvoerig stil- staat bij het gebeurde te Curasao. Verder bevat dit goedverzorgde nummer een bij- drage van prof. dr. Van Veldhuizen over den vijgeboom en van A. v. d. Ploeg een artikel, over De perikelen van een gevangen witgen- houtrups, met tot slot het zeventiende ver volg van Voor ijzeren deuren door Bruno de Meeder. Panorama geeft een interessante bijdrao-? over 's menschen derde oog, de X-stralen, waarbij enkele foto's het geschrevene verdui- delijken. Joh. de Meester geeft weer een se rie Indrukken en Herinneringen, H. A be- handelt ditmaal in de rubriek „Artisten thins de figuur van Betsy Ranucci—Beck- man: Theo de Witte, de tennis-expert, be- schrqft de groote dagen op Noordwijk, waar- na K. van Noorden van vreemde dagboeken vertelt, namelijk van de dagboeken der voor- malige beulen. Er zijn prettige novellen van J- b- Fletcher en C. Randolph Lichfield. Naast een uitgebreide moderubriek treffen we tal van actueele kieken o.a. van de honden- tentoonstelling te Bussum, van de decoratie der redders van de „President van Heel", van de Oceaanvliegers, de nieuwe Koninginne- brug te Rotterdam, de algemeene vergadering der V.V.V. en het vliegongeluk op het Ka' naal aan. Van het Swarzwald wordt bij mooie foto s een prettige beschrijving gegeven. I. 1 nr>nrrl:af /.art <jiga.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2