Geneeskundige brieven. T elegrammen Rechtzaken. Stadsnieuws AillSTIhUOAJtfSCllfc; is L L It van 26 Juni 1929 Op$ave van Moord-IIoIlandsch Viandbouwcredlet Pihovincaaai nfieyws NOORD-SCHARWOUDE. Het schoolfeest der O. L. School zal Dins- dag 2 Juli a.s. plaats vinden. De oudste leer- lingen gaan naar Amsterdam en de jongeren aaar Schoorl, Bergen en Egmond aan Zee. Op de iijsten is weer goed geteekend. voor hetgeen zij tengevolge van het minder prettige weer aan strandgenoot moesten der- ven. OUDE NIEDORP. Dinsdag trokken de oudste leerlingen der o. 1. school met een viertal geleiders naar Amsterdam om hun schoolreisje te genieten. Ofschoon het weer zich niet van zijn beste zijde liet kennen, viel het toch per slot van rekening nog mede. Een prettige bootocht door de havens en grachten en een bezoek aan Artis en hst aquarium, maakten het reisje tot een aangenaam geheel. Hoogstvoldaan kvva- men de jongelui om 8 uur thuis. BERGEN. Bij een vanwege de Hengelaars-ver- ?eniging alhier uitgeschreven hengel- wedstrijd voor kinderen met vrije deel- name, werden de eerste 4 prijzen be- haald als volgt: le pr. Ide Min Niczn., 2e pr. Jn. v. d. Berg, 3e pr. Jn. Schouten en 4e pr. Jn. Martin. Dat het zaak is, vooral voor kinde ren, om bii het hengelen voorzichtig mot do haak om te gaan, bleek dezer dagen. De 12-jarige I. M. kreeg een haak zoo diop in de hand dat deze ten slotte door den dokter moest worden uitgesneden. Het aantal voor de a.s. Kamerver- kiezingen alhic ingeschreven kiezers bedraagt thans 3140. Van de gelegenheid om te doen stem- men is slechts door e£n kiezer gebruik gemaakt, doch 43 Bergensche kiezers zullen in andere plaatsen stemmen, waar tegenover staat dat ruim 433 per- sonen van elders op den 3den Juli a.s. hunnen opkomstplicht in Bergen zullen hebben te vervullen. nog CASTRICUM. Wij waren dezer dagen eens in de ge legenheid om een kijkje te nemen in de duinen, waar verschillende tuinders gronden in cultuur hebben Van nachtvorst-schade is bijna niets te be- speuren, alleen de erwten hebben hier en daar iets geleden, doch boonen en aardappe- len in het geheel niet. De stand van de vruchten valt niet tegen, in aanmerking genomen de slechte weersge- steldheid welke wij hebben gehad. Indien nu de prijzen maar wat mede loopeu en niet het geval is, wat in dezen tijd men ziet gebeuren, dat b.v. de duinzandaarda'ppelen bijna on verkoopbaar zijn, of althans lang niet op- brengen een bedrag waarvoor een behoor- lijke teelt kan geschieden, dan zal het wel losloopen. In de laatst gehouden vergadering van de Prov. Staten is een besluit genomen, wat vooral voor het provinciaal landgoed, of laten we liever zeggen, voor de tuinders in dezen omtrek van belong is te achten. Er is n.l. een bedrag geleend van f 8000 voor ontginning van het prov. landgoed. Hierdoor is het mogelijk geworden een ge deelte van het duinterrein, dat daarvoor ge- schikt is, te ontginnen en te maken tot goed en behoorlijk teelland. Vooral met het oog op de uitbreidende teelt van bloembollen en de groote vraag die mede daardoor is ont- staan naar goeden tuingrond, is het besluit van de Staten zeer te prijzen. De bedoeling schijnt te zijn een gedeelte van het duinterrein langs den weg naar het z.g. Vogelenwater te ontginnen. SGHAGEN. Maandagnamiddag had op den Lagedij- kerweg een aanrijding plaats tusschen twee vrachtauto's. De wagen van de firma P. J. Prins te Alkmaar werd zoodanig geraakt, dat het linkervoorwie!, de linker treeplank en het spatscherm vernield werden en het ruit van de cabine versplinterd was. De wagen kon natuurlijk niet verder. De andere vracht- wagen kon na eenig oponthoud zijn reis ver- volgen. 2ENNEMERLAND. De aanvoer van aardbeien was in de afge- loopen week en vooral de laatste dagen met groot, daar de zonlooze dagen en de storm het afrijpen hebben bemoeilijkt. De prijzen waren ook niet hoog, wat ver- klaarbaar was, want voor binnenland was er al genoeg en voor export werd tot heden met gekocht. Wat de prijzen betreft, deze waren voor de Deutsch Evern (vroege) 1.20 tot 1.80 en voor Amazone (late) 1.50 tot f 2 alles per slof van pl.m. 3 kilo inhoud. Zooals we de voi'ige week berichtten is de aanvoer van asperges bijna afgeloopen hoe- wei deze nog wel van beteekenis is geweest aan het einde der vorige week. De prijzen be- ginnen nu sterk terug te loopen daar de fa- brieken stop zijn gezet. De noteering was voor dik blank 40 tot 55, dik blauw f 33 tot 42, dun blank 15 tot 20 en dun blauw 15 tot 20 per 100 bos, waaraan we toevoegen dat de prijs op 24 Juni lager was. Nog steeds was bloemkool een gewild artikel, dat vlug werd afgenomen voor hoo- ge prijzen. Die prijzen zijn wel verklaarbaar omdat de kassen leeg raken en er van den kouden grond zoo goed als niets werd aange- voerd, aangezien de koude den groei belem- mert. De noteering voor bloemkool was 20 tot 37 voor le soort en 14 tot 22 voor 2e soort. Peen werd in beduidende kwan- tums aangevoerd en was niet bijzonder duur De noteering was 13 tot 20 per 100 bos en dat is voor de dubbele bossen niet te veel. De geweldig groote aanvoer van sla zai wel de oorzaak geweest zijn dat er een luie handel was met teruggaanden prijs. De no- tering was laag, le soort bracht het nog tot 2.50 tot 3 per 100 stuks, doch de helft van den aanvoer ging voor zoo goed als niets weg. Spinazie was een gewild artikel, vooral le soort, waarvan de aanvoer beperkt was. De noteering was hoog, nl. 1 tot 1.75 per kist, terwijl afwijkende kwaliteit nog 0 75 per kist opbracht. De aanvoer van komkommers was groot en de handel lui met extra lage prijzen, al thans voor 2e soort. De noteering was voor groene komkommers f 3 tot 4.50 en voor gele idem 2 tot 8.50 per 100 stuks. Pos- telein werd in kleinere kwantums aangevoerd en tegen redelijke prijzen verhandeld. De noteering was 0.60 tot 0.75 per kist. De aanvoer van peulvruchten wordt met den dag grooter en als gevolg zijn er lager prijzen. We noteerden voor doperwten 30 to* 36 en voor peulen 30 tot 34 per 100 Kg. Tuinboonen werden in beperkte kwan tums aangevoerd, de prijzen waren 13 tot j 17 per 100 Kg. De aanvoer van rabarber was niet groot daar de tuinders door de lage noteering wei- nig aanvoerden. Ook nu was de prijs nog niet hoog, doch beter dan de vorige week De noteering was voor le soort 4 50 tot 6.50 en voor 2e soort 2 tot f 3.50 per 100 bos. Dikkc /dubbele) boonen en ffiiiboonen werden in mooie partijtjes aangevoerd. De prijs was lager, n.l. 65 tot 72 per 100 Kg. De aanvoer van andijvie was nog al groot en de prijzen lager dan de vorige week; de noteering 3.50 tot 5 per 100 stuks. De aanvoer van bosgroente was be perkt en de prijzen laag in niets afwijkend van de noteeringen der laatste drie weken. cier, die vooral niet te veel visites mag maken. want elke visite kost zooveel, 's avonds dubbel en 's nachts driedubbel, en als er naar de meening van den patient eens wat veel bezoe- ken gemaakt worden, dan wordt den arts be- leefd te kennen gegeven, dat hij wel geroepen zal worden, zoodra men zijn komst opnieuw wenscht. Van het oude vertrouwen, dat de dokter het best wist hoe dikwijls hij noodig was en dat hij het met de rekening wel naar behooren maken zou, is niet veel over geble- ven. Zonder twijfel hebben de artsen zelf veel schuld in deze richting, door de materieele eischen meer op den voorgrond te schuiven dan met de oude opvatting van het „officium no-bile" kan strooken. Voor een ander deel moet de reden dier verandering gezocht wor den in de steeds verder voortgaande speciali- seering van hetg eneeskundig beroep. Voor elk orgaan, voor elk onderdeel zijn er specia- listen gekomen. Reeds lang kende men den oogspedalist De patient met een oogziekte werd naar den oogarts verwezen. Niet lang duurde het of t publiek wist dit zoo goed, dat het voor een aandoening der oogen den huisarts eenvoudig oversloeg en uit zich zelf naar den oogarts ging- Ook voor groote operaties werd de chirurg te hulp geroepen. Oorspronkelijk werd de chi rurg door den huisarts, die medicinae doctor was, als een ietwat minderwaardige hulp kracht beschouwd. En diens hulp werd zelden door den patient zelf direct gevraagd, omdat het publiek met zoo goed beoordeelen kan wanneer chirurgisch ingrijpen noodig is. Maar langzamerhand is dat anders gewor- oen, niet alleen voor alle onderdeelen van het menschelijk lichaam, ook voor alle mogelijke afzonderlijke behandelingswijzen doken spe- ciahsten op. Een geleidelijk hebben de patien ten zich er aan gewend, zelf den specialist on te zoeken, welken zij meenen, dat voor hun g*e- val m aanmerking komt, zoodat zelfs niet meer kan gelden de wel eens gemaakte op- merking, dat de huisarts er alleen nog maar was om den patient te kunnen zeggen, naar welken specialist hij moest. Aan dezen gang van zaken valt weinig te doen. Todh is zij zeer te betreuren. Een be- langnjk element in de behandeling der zieken gaat immers op deze wijze verloren: het ver trouwen in, de psychische invloed van der. medicus, zooals deze alleen bij den huisarts in de goede, oude beteekenis van het woord verwacht mag worden. Daarom, wie zich nog mag verheugen in het bezit van een huis arts naar ouden stijl, laat hij dit waardeeren, er aan vasthouden in zijn eigen belang en er zich veilig bij gevoelen. De goede huisarts zai er wel voor zorgen, dat, zoodra andere hulp nocdig is, deze tijdig genoeg wordt ingeroe- H. A achten. De Minister van Onderwijs, is van een ander gevoelen. Intusschen bestaat er ook bij den Minister geen bezwaar tegen, in dit bijzondere geval een vergoeding toe te ken nen van 650.—, welk bedrag berekend is naar de bezoldiging, die een met de vervan- ging belaste leeraar in dit geval zou hebben genoten. Met instemming van de commissie van bij- stand voor het onderwijs geven wij U dan ook in overweging, gevolg te geven aan het voorstel van Curatoren om aan den Rector voor de waarneming van lessen van leeraren gedurende het tijdvak van 1 Januari 1929 tot de Paaschvacantie van dit jaar een vergoe- ding toe te kennen van f 650. Laatste bcrichten. HERV. GER. STAATSPARTIJ. De uitzending van hedenavond. In verschillende bladen heeft gestaan, dat de Herv. Ger. Staatspartij een verkiezings- radio-bespreking zal houden op Woensda" 26 Juni 1929 over Hilversum. Dit is onjuis?, aangezien deze uitzending over Huizen zal plaats vinden. fQedeeltelijk gecorrigeerd.) S. ESMOND AAN ZEE. De Egmondzeeer Reddingsbrigade bracht dezer dagen een bezoek aan haar zuster te Wijk aan Zee met het doel haar leden eens te laten zien, wat een goed geoutilleerde bri gade bezit en vast te stellen, waarmede het eigen materiaal zou kunnen worden aange- vuld, voorzocverre de financien het natuurlijk zouden toelaten. Het bestuur der Wijk aan Zeeer Reddingbrigade vond echter. dat er in de bezichtiging van het doode materiaa', waarvan deze brigade letterlijk alles -bezit, wat zij noodig zou kunnen hebben, niet veel leerzaams zit, en het had besloten voor de Egmonder waterbroeders een demonstratie te geven, waarin met zooveel mogelijk materiaal werd gewerkt. ,Ieder kreeg een keurig getypt programma van wat er te zien zou gegeven worden. En dat beloofde heel wat, doch jammer genoeg moest door het slechte weer en de ruwe zee veel vervallen. Gedemonstreerd werd het bijbrengen van een aangespoelden drenkeling door kunstma- tige ademhaling en door middel van het zuur. stofapparaat, het spalken van een gebroken been en arm, het wegbrengen der patienten met draagbaren. Een juffrouw was door de warmte(!) bevangen en bleek maar niet bij te brengen. Zij werd letterlijk ingepakt op een draagbaar, systeem „De Mooy", waarmede zij naar het eigen gebouwtje der brigade werd gebracht ter verdere behandeling. Al deze gebeurtenissen brachten mede, dat ook met het seinmateriaal, dat allerlei bood- schappen vermag over te brengen, moest wor den gedemonstreerd, waarbij het mogelijk bleek in een minimum van tijd alle gewensch- te hulp gereed te hebben. Het was een bijzonder leerzame dag en de leden van de Egmondzeeer Reddingsbrigade waren dan ook zeer dankbaar voor het ver- toonde. En niet minder voor de zeer vriend- schapoelijke ontvangst, die hun te Wijk aan Zee door haar oudere zuster was bereid. Maandagmiddag werd een oefening ge houden met de reddingsboot der Noord-Zuid- Hollandsche-Reddingsmaatschappij. Voor het in dezen tijd niet onbeduidend aantal badgas- ten was dit een gev/aardeerde compensatie De huisdokter. Sommigen zeggen, dat hij nog bestaat, vol- gens anderen is hij alleen in een oudheidkun dig museum nog te vinden. Indierf de eersten al gelijk hebben, dan is hij toch in velerlei op- zicht veranderd. Wij behoeven daarvoor geen eeuwen terug te gaan. Een Haagsch genees- heer heetf zoo juist een boek doen verschijnen, waarin hij de herinneringen uit zijn jeugd be- schrijft. Daaruit blijkt reeds, hoe groot de verandering sedert den duur van een men- schenleven is geweest. Wie omstreeks 70 jaar oud is, kan zich nog den deftigen huisdokter uit zijn jeu^d voor den geest halen: steeds in rok gekleed, met hoogen zijden hoed gedekt, wandelende met zijn stok met gouden knop, maar meestal rijdend in een coupe met een koetsier op den bok, minstens even deftig als de in houd van zijn koetsje en 's winters getooid met een pelerine van bont. Die dokter was in het gezin een soort huis vriend van hoogere orde. Men zag tegen hem op, hij was het orakel. Hij werd niet alleen voor ziekten geraadpleegd op de hoogte als hij was van alle huiselijke en familieom- standigheden, werd zijn hulp en raad in alle mogelijke moeilijkheden verwacht en meestal ook verkregen. Hij behoorde tot het gezin en was de vertrouwde van alle leden. Ook onge- vraagd liet hij zijn gezag gelden. Mel een vastgesteld tarief voor zijn bemoei- ingen hield hij zich niet op. In soeverein oor- deei bt-paalde hij het bedrag, dat hem van iedc-r van zijn patienten toekwam. Het kon ge beuren dat hij bij een goed vriend regelmatig elkeo dag zoo tegen het eten even aanliep en dan en gias sherry meedronk. Op een goeden dag, niet lang na Nieuwjaar ontving de vriend hem als volgt: meervoudige strafkamer HOOGER BEROEP VONNIS KANTON- GERECHT HELDER. Voortgezet werd de appblzaak contra den melkslijter K. C. v. D., te Helder veroordeeld wegens overtreding der trek- hondenwet, het gebruik van een afge- aeurden trekhond. Gehoord werd de 15- jarige Willem v. Velzen, stiefzoon van de Boer uit de van Breughelstraat Helder. Deze verklaarde dat v. D. den hond in kwestie wel aan een touw vast- hield, doch die geslagen had om de wa genkruk. Majoor Hoffman, de verbalisant, bleef echter bij zijn procesverbaal en was van meening dat de hond direct aan de wagenkruk was bevestigd. Het touw stond strak en de hond hing als het ware aan het touw. Niet de man schoof maar de hond trok de kar De officier p -sisteerde bij zijn requi sitoir houdende bekrachtiging van hat gewezen vonnis. a yOOHTZETTING ZAAK ONJUISTE AANGIFTE VERMOGENSBELASTING. De zaak contra den overtreder te Alkmaar werd heden voortgezet. Ver- dachte was niet aanwezig, wel zijn ver- T KK^f1"' mf', Schenkeveld. Inspecteur Libbits verklaarde dat P. alles had vol- aaan. Daarop werd het onderzoek in beide zaken gesloten en de uitspraak bepaald op Vrijdag 28 Juni. MISDRIJF ART. 247 WETBOEK VAN STRAFRECHT. Voor dit feit stond terecht de 66-jarige meubelmaker J. J. M„ te Alkmaar, thans te dier zake gedetineerd in het Huis var Bewaring. Dere zaak werd uiteraard buiten te- genwoordigheid van onbevocgd publiek behandeld. Wij vernamen dat tegen ver- aachte 10 maanden gevangenisstraf is gerequireerd. MISDRIJF ART. 239 WETBOEK VAN STRAFRECHT. Daarna stond, eveneens met gesloten c euren, terecht F. N. de M., gepension- neerd militair te Helder, verdacht van openbare schen.us. In deze zaak opponeerde mr. Smal als raadsman en verdediger, die op den c aci van het O. M. strekkende tot ,er- oordeehng van verdachte tot 5 maanden HOOG WATER IN WATERLAND. NIEUW ENDAM, 26 Juni. Het water -der Zuiderzee steeg gisteren op Pampus tot 110 c.M. boven A.P., zoodat verschil lende buitenpolders overstroomd werden. De Oostpolder bij Durgerdam eigendom van de Vereeniging tot behoud van Na- tuurmonumenten, liep geheel vol, aan het grasgewas werd veel schade toegebracht, terwijl de nesten van duizenden meeuwen en andere watervogels vemietigd werden. TRAP VAN EEN PAARD. LEMMER, 26 Juni. Gisteravond kreeg de 25-jarige dochter van de weduwe Ing- werda te Oosterzee, toen zij een paard, dat met de pooten in de strengels van een maaimachine verward was geraakt, uit zijn benarde positie wilde bevrijden, een trap van het dier, waardoor zij zeer ernstig in den rug gewond werd. Bewusteloos opge- nomen, werd zij naar het ziekenhuis te Sneek vervoerd, waar zij ter verpleging is opgenomen. GOED VOORBEELD. Een klop-demonstratie tusschen twee onderwijzers. KRABBENDIJKE, 26 Juni. Eergiste- ren moest de bijzondere school der oud-gereformeerde gemeente te Krab- bendijke gesloten worden om een niet alledaagjche reden. Het h'cbfd der school had n.l. om een kleinigheid twist gekregen met den onderwijzer en de strijd liep zoo hoog, dat beide paedagogen voor het oog hunner leerlingen „handgemeen werden", waarbij beiden flinke klap- pen opliepen. Afgezien van de uitwerking op de leerlingen had de zaak geen verdere gevolgen, want gisteren was de school weer geopend en hadden de beide on derwijzers het lesgeven weer hervat. WATER IN EEN MIJNGANG. 48 dooden? LONDEN, 26 Juni. Uit Tokio wordt ge- meld, dat doordat in een schacht van de mijn „Kyushiu" water naar binnen drong, 48 arbeiders door het water werden inge- sloten en vermoedelijk zijn deze verdronken. Nog niet nauwkeurig is het aantal slacht- offers bekend, dat door het weigeren der veiligheidstoestellen is ingesloten. Men heeft de hoop op redding opgegeven, aan gezien het gedeelte, waar de ramp plaats vond, onder de zee is gelegen en waar- schijnlijk vol water staat. AMERIKANEN IN DE INTERN. BANK? PARIJS, 26 Juni. Volgens berichten uit Washington zouden de Ameri- kaansche deskundigen, die hebben deelgenomen aan het werk der deskun digen te Parijs, bij hun bespreking met president Hoover verklaard hebben, dat het wenschelijk is dat Amerikanen zitting hebben in het bestuur van de Intern. Bank. Voorts zouden Joung en Morgan zich optimisten hebben getoond t.o.v. de Duitsche betalingscapaciteit. Door de regeling der schadevergoe-i dingen worden in Europa verhoudin- gen gevestigd, waarvan de Amerikaan- sche liandel groot voordeel kan heb ben. Ingezonden sfukken (Buiten verantwuo:delijkhud van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijsi eeenszins dat de 'edaciie er nude '"nstemt.) Alkmaar, 25 Juni 1929. Tot mijn groote verwondering zag ik dat de asphalteering bij het Ferkplein slechts tot de Dubbele buurt gemaakt is Waarom niet alle keie'n verwijderd en ook 't verdere r-edeelte tot ac i de Ka- naalkade doorgetrokken? Hebben dan alleen leeraren en leerlingen van het gymnasium hinder van het zeer drukke auto-verkeer in die straat? Wij, bew<* ners van de Paternosterstraat, hebben er minstens evenveel last van, daar het dae: en nacht doorgaat en ^r dikwijls zulke zware vrachtauto's langs gaan, dat het huis staat te dreunen en in het mijne zich reeds scheuren in de muren vertoo- nen, hoewel er met den bouw van mijn perceel extra rekening mee is gehouden d^t hier een druk verkeer zou ontstaan. Hopende dat de autoriteiten hier eens spoedig verandering in zullen brengen. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, Een Paternosterstraat-bewoner. van)e 'ekEni^ - genregen. ln te 3lelieni op grond van de gedragingen van den verdachte. „Ja, wat zou.dat?" „Ik kan mij niet herinneren dat ik het vori ge jaar ocit je hulp heb noodig gehad. Noch mijn vrouw, noch mijn kinderen, noch ik zijn ziek geweest. Je hebt geen enkel recept voor ons geschreven. En nu krijg ik een beer van 40.—." „Dat komt precies uit. Is het je soms geen veertig gulden waard, dat je het gansche jaar met je heele gezin gezond hebt mogen blij- ven? Ik scheer de schaapjes naar dat zij wol hebben. Het is niet meer dan billijk dat je mee betaalt, dan kan ik een ander, die veel ellende gehad heeft, wat minder rekenen." Een verstard boekhouder moge op deze verhouding misschien iets aan te merken heb ben, zij is teekenend voor den toestand die hemelsbreed verschilt van den tegenwoordi- gen. De intieme verhouding bestaat niet meer, enkele gelukkige uitzonderingen daargelaten De huisarts van onzen tijd, voor zoover nog aanwezig, nadert meer den betaalden leveran- Daarna sluiting. BELOONING VERVANGUREN RECTOR GYMNASIUM. B. en W. schrijven in bijlage No. 63: Tengevolge van de ongesteldheid van ver schillende leeraren, voornamelijk die van den leeraar in de oude talen Drs. P. Brommer heeft de rector van het gymnasium gedurende het tijdvak van 1 Januari 1929 tot de Paaschvacantie van dit jaar boven het hem als rector opgedragen aantal wekelijksche les sen, per week nog 18 a 19 lessen of in totaal ongeveer 200 lessen waargenomen- Er bestaat eenige twijfel, of de bestaande salarisregeling den rector aanspraak geeft op eene vergoeding voor de waarneming van lessen van afwezige leeraren. Wij zouden geneigd zijn, die aanspraak wel aanwezig te (Ontvangen per draadlooze telefoonh V orige Koers 140 140-3 397 J94 457 457 413 409-13 80 3U/,-2 232 1000 STAATSLEENINGEN. 5 1919 BANK-1NSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v. v i" d i" ^esc* KoL Bank Ned. Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) INDUSTR. OND. BINNENL. v. Berkels Patent Calve Delft Cert Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilaropen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Betbleb, Steel Steel comm. Zweedscbe Lticifers CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Cult. VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn i, Gem. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembah Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Erie i Milwaukee Southern Rails Union Pacific Eig. Wabash •Exdividend. fExclaim. 168 168i/. 218 169% 544 274 2251/, 663/ 200 488 136 3651/. 802 1098/, 231 lObi/i 180i/s 366 6431/, 360 149 72V« 380 382i/, 391 Vs 207 2438/ 158 320 1838/ 93/s 64 59 206'/g 88' 99 141 395 4581/, 405 79 32 2317, 71 Koers van hsden te pi m. 1.30 167'/, 163 554-8 4811/,-2 135'/, 367-8 861'/, 642-3 379-80 pl.tn. 1.45 547-9 224'/, 483 135i/,.f 364-8 861-8 228 366 642-3 379-80 pl.m. 2.- 1013/, 549-53 275 222 477'/, 866 108l/s 1081/, pl.m. 2.15 3971/J-81 397-400 242 160 184 242-1/, 2056/8 376-9 399-40 242.3 PROLONGAT1E vorige koers 47/8 pCt. heden WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 393 222 478'/, 362-3 862-5 108-9/u 6431/ 373.5 40Cj.;j 243 181'/, 9»/is 392.3 457-60 407-8 pCf. Londen Barlijn Parijs Brusse) (Belga) Bazel Weenen p. Sch. Kopenbagen Stockholm Dslo 4 1 1 1 ki NIET OFFICIEEL. New-York 100 *-v> Vorige koers 12.071/. 59.35 9.74 34.58'/, 47.93 35.00 66.32'/, 66.75 66.37'/, 2.49 13.03 Koers op heden 3 uur 12.071 59.351/, 9.74'/: 34.591/, 47.92 35.02'/, 66.32'/, 66.75 66.371/, 2.491/, 13.03

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 8