Radiosrafisch Weerbericht. AGENDA. A M H T E R D A M IS H E B E U It S Telegrammen Stadlsnieuws ELASTINGZAKE Donderdag 27 Juni. I 3 uur, Vrouwensamenkomst in de tent op de Paardenmarkt. 7.30 uur, Cinema Americain: 5000 dollar belooning (boven 14 jaar). 7.30 uur, A. B. T.De 41e (De vrouwe- lijke scherpschutter), boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: De laatste op- stand der Comanchen (boven 14 jaar). 8 uur, Evangelisatiesamenkomst in de tent op de Paardenmarkt. Vrijdag 28 Juni. 8 uur, Evangelisatiesamenkomst in de tent op de Paardenmarkt. Zaterdag 29 Juni. 8 uur, dancing Harmonie, openb. verg. lib. staatspartij de Vrijheidsbond; sprekers dr. I. H. J. Vos, lid Tweede Kamer, en mr. Jj. Rutgers, wethouder van Amsterdam, t 8 uur, evangelisatiesamenkomst in de tent op de Paardenmarkt. 4 In de Harmonie te Groningen houdt de Broederschap van Notarissen in Neder- iland haar jaarlijksche algemeene vergade ring on der leiding van den heer Th. C. L. Smit te Amsterdam. Prins Hendrik zal de koningin verte- genwoordigen bij den feestmaaltijd ter gele- genheid van het honderd-jarig bestaan van '•de regimenten grenadiers en jagers in den avond van 7 Juli te 's-Gravenhage te hou den. Zaterdag zal de prins tegenwoordig zijn bij de vliegdemonstraties en -wedstrijden van de Aeroclub aldaar. Maandag zal de tol te Ubbergen wor- ■4en opgeheven. MAATSCHAPPIJ VOOR DEN WERKENDEN STAND. In de Woensdagmiddag te Amsterdam gehouden ledenvergadering van den Maatschappij voor den werkenden stand aldaar, onder voorzitterschap van den heer J. Frederik Bangert, werden het al- gemeen jaarlijksch verslag en de reke- ning en verantwoording over het afge- lloopen jaar, sluitende in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 245.039, goedgekeurd en het bestuur onder dank- zegging decharge verleend. h HET BIOSCOOPCONFLICT. Spoedig afzonderlijke besprekingen met de partijen. i De Tel. verneemt dat de heer Van Stave- ren beide partijen in het bioscoopconflict een uitnoodiging heett doen toekomen om een be spreking te houden, echter niet in een geza- menlijke bijeenkomst doch met elke partij af- zonderlijk. Deze conferences waren aanvan- kelijk bepaald op j.l. Dinsdag, doch zijn we- gens verhindering van het bestuur der Zui- delijke Vereeniging nog uitgesteld. Het tijd- stip der voorloopige besprekingen is nu nog niet vastgesteld; vast staat evenwel, dat zij spoedig gehouden worden. DE BIETENVLIEG. Groote schade. Op verschillende perceelen suikerbieten te Odoornerveen (Dr.) heeft de bietenvlieg zoo- veel schade aangericht dat men tot omploe- gen overgaat. HET DRAMA TE BEVERWIJK. De toestand van den opperman B., die j 1. 'Maandag zijn vrouw met een schoenmakers- ttnes doodelijk verwondde en daama trachtte zichzelf van het leven te berooven, is thans naar de Tel. meent te weten, iets gunstiger Hoewel alle levensgevaar nog niet geweken is bestaat er een kans hem in het leven te be- nouden. Het 1-ijk van de vermoorde vrouw zal te Haarlem worden begraven. DE EMMA-BLOEM. Het comite tot regeling der aubade Toor H. M. de Koningin-moeder heeft een bedrag van 43, zijnde het overschot van de opbrengst, afgedragen aan de Amsterdamsche vereeniging tot bestri ding der tuberculose ten behoeve van de Emmabloem. NEDERLANDSCHE AANNEMERSBOND Jaarlijksche vergadeung. Gister is te Deventer de jaarlijksche alge- ,ieene vergadering van den Nederlandschen Aannemersbond begonnen. De heer Berends, afdeelingsvoorzitter te Deventer, verwelkomde namens de afdeeling. De bondsvoorzitter, ir. Thijssen (Amster dam). verklaarde in zijn openingswoord, dat het afgeloopen vercenigingsjaar voor den Bond veelbewogen is geweest. A1 is veel be- reikt, toch is ter zake van borgstelling en ar bitrage niet alles afgewikkeld. Spr. schetste het verloop van de actie bij Rijk en openbare lichamen over borgstelling en arbitrage. Spr. besprak het concept, door den minis ter voor arbitrage in geschillen gegeven Omtrent het te verwachten verloop der zaak is spr. niet optimistisch, omdat nog moeilijke beslissingen worden tegemoet ge- zien Spr. wees op het besluit van den R K Aannemersbond, dat zijn leder, geen lid mo- gen zijn van een anderen bond in het vak. Spr. betreurde de houding van den R K bond en verklaarde, dat de N A. B. zeker niet, zooals de R.K. bond meent. het eigen- beiang der leden op het oog heeft gehad. Medegedeeld werd, dat de volgende jaar- vergadering te Maastricht zal worden ge houden. Het laarverslag Juni '28—'29 vermeldt o.m aangaande de Risico-Vereeniging voor de OngevaTlenverzekering dat in 1928 3262 on- gevallen voorkwamen, tegen 3386 in 1927 Met verzekeringsplichtig loon der in 1928 .iangesloten leden heeft bedragen 20,430,962 tegen f 22,636,819 in 1927. Het ledental der Ziekte-RisLo-Vereeniging bedroeg op 1 Jan. '28 267 en op 31 Dec. 1928 269. Hit de balans en de winst- en verliesreke- r,ing blijkt, dat het winstsaldo bedroeg op 31 Dec. 1927 f 32.461.49 X. Over 1928 waren 1e ontvangsten meer dan de uitgaven 4,777,02. zoodat het winstsaldo op 31 December 1928 f 37.238.51 'A bedroeg De weerstandskas (waarborgfonds) sluit met een saldo verlies van 2298.85, het steunfonds met een saldo winst van 592 86, het M. C Roestfonds met een saldo verlies van Jj 15.730. id, net ronds tot sieunverlee- „HET 0UDE SLOT" HEEMSTEDE. GROOTE LANGE EN KORTE BAAN DRAVERIJ ZONDAG 30 JUNI a.s., aanvang 2 uur. ning aan nagelaten betrekkingen van over- leden bondsleden met een saldo winst van f 942.64. De begrooting van den N.A.B. voor 1930 sluit in ontwerp met bedragen voor ontvang sten en uitgaven van 35,700 en een voor- deelig saldo van f 150. De rekeningen werden goedgekeurd, even- als de begrooting voor 1930 en het jaar- verslag. Aan de orde was de verkiezing van acht le den in het hoofdbestuur ter voorziening in de vacatures: 1. W. Anker (Vlissingen), niet herkies- baar; 2. B. van Eesteren (Den Haag) niet herkiesbaar; 3. A. J. de Haan Jr. (Amster dam), herkiesbaar; 4. H. Ibelings (Gronin gen), niet herkiesbaar; 5. A. v. d. Leur (Baarn), herkiesbaar; 6. A. Meyer (Kun- rade), niet herkiesbaar; 7. S. Pi Rijnierse (Overveen), niet herkiesbaar, en 8. G. Miel (Almelo), niet herkiesbaar, bedankt. Herkozen zijn de heeren De Haan en Van der Leur, gekozen de heeren J. Lindenbergh Cz. (Wemeldinge), J. Hornstra (Den Haag), A. Huizing (Veendam), J. H. Erven (Maas tricht), F.H. Ringers (Alkmaar) en H. J. Uilenreef (Almelo). Het hoofdbestuur stelde voor, de wensche- lijkheid uit te spreken, dat aan de provinciale commissarissen de bevoegdheid wordt ver leend, om, wanneer hun dit goeddunkt, de be- sturen der in haar provincie gevestigde af- deelingen bijeen te roepen tot bespreking van bepaalde onderwerpen. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. In de gistermiodag voortgezette verga dering werd als bondspenningmeester herko zen de heer A- J- de Haan Jr. (Amsterdam). De borgtochten-kwestie. Aan de orde was een bespreking aangaan de de bekende kwestie in de aamiemerswereld met de bindende besluiten. D heer Lindenbergh (Wemeldinge) zeide dat men in Zeeland hard heeft moeten wer- ken voor afschaffing van borgtochten en voor arbitrage. Spr. vroeg het stellen van een ter- mijn, om de onzekerheid van het wachten op een ministerieele beslissing op zeker tijd stip een einde te doen nemen. Ook de afdeeling Gouda vroeg een limiet te stellen, om na het verstriiken van den ter- miin een nieuwe actie te beginnen. De afdeeling Alblasserdam was evenmin met den gang van zaken tevreden Een harer leden is slachtoffer geworden van het arbi- tragegebrek. Hij wordt op het werk op de ongelukkigste wijze geplaagd De geheele bond zal als een man staan achter dit be stuur, als dit thans doortast. Vlaardingen vroeg eveneens met de zaak voortgang te maken, Gorinchem stelde voor, een datum te stellen, waama geen borgstel ling meer zal worden gesteld en de arbitrage zal zijn geregeld. Vlaardingen ondersteunde een voorstel- Rotterdam, om den termijn op 1 September a s. te stellen. De voorzitter, ir. Thijssen, dankte voor de waardeering van de bemoeiingen van het hoofdbestuur. Het hoofdbestuur heeft bij den minister voortdurend op spoed aangedron- gen. De uitingen van "den minister gaven moed op een oplossing.. Het hoofdbestuur meent zoo sterk te staan in deze zaak, dat het best eenig uitstel kan lijden ook omdat het ten slotte op de leden kan rekenen. Spr. ried aan, namens het geheele bestuur, nu geen ter mijn te stellen. Het hoofdbestuur wil slechts een kort uitstel en waken tegen het schuiven van de zaak op de lange baan. Het hoofdbe stuur houdt rekening met hetgeen in de ver gadering is gezegd. De vergadering ging hiermee accoord. Hieraa ging men uiteen, om, op uitnoodi ging van ae gemeente Deventer, een boot tofcht op den IJsel te gaan maken. MUTATIES BIJ DE LANDMACHT. Met ingang v. resp. 1 Sept. en 1 Oct. zijn op verzoek eervol ontslagen generaal-majoor der artillerie G. G. van Everdingen, gouverneur der Koninklijke Militaire Akademie en de ko- lonel der genie L. H. van Welij, comman dant in het le genie-commandement, ter za ke van langdurigen dienst, aan generaal-ma joor Van Everdingen voornoemd met dank voor veeljarige en belangrijke diensten den Lande bewezen. Met ingang van 1 Sept. is in rang en ouderdomsrang overgeplaatst bij het wapen der ipfanterie luitenant-kolonel C. J. H. van der Harst van den Generalen Staf. Benoemd bij den staf van het wapen der infanterie tot gouverneur der Koninklijke Mi litaire Akademie, luitenant-kolonel Van der Harst, voornoemd. Met 1 Juli is op verzoek eervol ontslagen de eerste-luitenant der infanterie H. IJ. Groene wegen van de 2e compagnie hospitaalsolda- ten. VERKEERSONGEVALLEN. Te Varsseveld is Dinsdag de dierenarts v. d. Burg met zijn motorfiets in botsing gekomen met de motortram. Hij werd 20 meter meegesleurd en werd aan hoofd, pols en linkervoet ernstig verwond. De motc-rfiets werd geheel vernield. (Uedeeltetijk gecomgeerd.) DE ZAANSCHE TOL. De verpachling. ZAANDAM, 27 Juni. Hedenmiddag had een verpachting plaats van den Zaandi.jker tol over het tijdvak van 1 Juli 1929 tot en met 31 December 1930. Gegund .an de hoogste inschrijvers voor de som /an 18600.d. i. 600 meer dan de huidige pachtsom. Dj boycot, waarmede de V. V. V. dreigt heeft dus blijkbaar op de in- uchrijving nog niet veel invloed gehad. DE AANRIJDING TE DIEVERBRUG. De teraardebestelilng der slachtoffers. GRONINGEN, 27 Juni. Onder enorme belangstelling heeft heden de teraarde- bestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van de beide jongelui, den 14- jarigen Jb. Feiken en den 18-jarigen Fokke Houwen. die Zondag gedurende een fietstocht van de Noordelijke A. J. C -ers bij Dievenbrug door een auto overreden en gedood werden. DE VALSCHE MUNTERIJ TE ROTTERDAM. ROTTERDAM, 27 Juni. In verband met de ontdekte valsche munterij te Rotterdam in een leegstaand pand in de Woelwijkstraat heeft de centrale recherche in een kelder in de Schou- tenstraat weder in beslag genomen een koffer en een pak waarin zich ver schillende /hemicalien bevonden, be- nevens een drukraam, eenige lampen, een lichtbak en een plaatje linoleum, waarmede met behulp van vet het wa- termerk, dat op de valsche 5 ponds biljetten staat afgedrukt, vervaardigd werd. De 46-jarige W. B. en de 25-jarige A. P., die gisteren in verband met deze zaak gearresteerd zijn, hebben thans een volledige bekentenis afgelegd. ENQUETE UITGESTELD. ROTTERDAM, 27 Juni. De enquete in de zaak van eenige aandeelhouders van de H. A. Levensverzekering Mij. tegen deze Maatschappij, waarvan Lie- bermann directeur is geweest, inzake valschheid bij de uitgifte van nieuwe aandeelen, is uitgesteld tot Oct. a.s. ERNSTIGE ONTPLOFFING IN EEN RUBBERFABRIEK TE PRESSBURG. PR A AG, 27 Juni. Hedenmorgen te 8 uur vond in een rubberfabriek te Pre.sburg een ernstige ontploffing plaats. Tengevolge van deze ontploffing ging een geheele vleugel van het fa- brieksgebouw in vlammen op. Tot nog toe konden 8 dooden en 14 zwaar gewonden geborgen worden. Men vermoedt dat zich nog meer slachtoffers onder de puinhoopen be- vinden. Het opruimingswerk is nog in gang Nadere bijzonderheden PRESSBURG, 27 Juni. Omtrent het on- geval in de rubberfabriek te Pressbuc wordt nader gemeld, dat de acht slachtof- fers, die gedood werden, alle vrouwen zijn. Deze arbeidsters werden alle op slag ge dood zij verbrandden alle. Sommige lijken zijn bovendien vreeselijk verminkt door de ontploffing. Debrand was hedenmiddag tegen 12 uur nog niet gebluscht. De ontploffing ont stond doordat benzoldamp door kortslui ting tot ontsteking werd gebracht. De plaats van het ongeval biedt een vreeselijken aanblik. Zware ijzeren balken zijn verbogen en de omgeving der fabriek is met puin bezaaid. Van de in de fabriek werkzame arbeid sters konden zich slechts enkelen redden en bijna alle liepen verwondingen op. SPOORWEG-ONGELUK. BIJ RIGA. 4 dooden; 17 gewonden. RTGA, 27 Juni. Gisteravond kwamen in de nabijheid van het station Sas- senhof twee voile treinen, die met groote snelheid reden, met elkaar in botsing. 4 personen, w.o. 3 conducteurs, wer den gedood. 17 passagiers werden ge- wond, waarvan 7 ernstig. De locomotieven en een personen- wagen werden zwaar beschadigd, doch wonder boven wonder bleven de ma- chinisten ongedeerd. PrpySnciaal nieuws BEMALINGSMETHQDE VAN DE EGMONDERMEFR. Voor Ged. Staten van Noord-Holland. Op 12 Febr. 1928 heeft het bestuur van den Polder de Egmondermeer te Egmond een voorstel ingediend tot wijzing der Bemalings- methode van dezen polder, n.l. door gedeelte- lijke electrificatie volgens het z.g.n. plan Erikson. Op 22 November 1.1. is door den heer J. Zuurbier en anderen bij Ged. Staten bezwaar gemaakt tegen de uitvoering van dit plan. Gistermiddag kregen partijen gelegenheid hun bezwaren aan Ged. Staten toe te lichten. De heer J. Zuurbier verklaarde, dat het plan Erikson niet als een afdoend middel voor goede ontwatering der landerijen te beschou- wen is. Bovendien twijfelde hij aan de juist- heid der cijfers, die bij dit plan zijn genoemd Hij hepleitte bemaling van den Bovenpolder door samenvoeging met den Egmondermeer- polder volgens een plan van W. C. en K de Wit, hetgeen door velen voor beide water- schappen nuttig en gewensCht wordt geacht. De capaciteit van het plan Erikson is on- voldoende. Afdoende verbetering zou men slechts kunnen krijgen door bijplaatsing van een electrische pompinstallatie, die 5200 kost. In het plan Erikson wordt het onder houd der drie eotaande molens onderschat. Op de begrooting is hiervoor 2673 uitge- trokken, terwijl in het plan Erikson eespro- ken wordt van 1300. Indien men toegeeft, dat door het uitslaan op drie verschillende plaatsen minder van de wateringen wordt geeischt dan wanneer op edn punt wordt uit- gemalen, staan daar tegenover de meerdere kosten voor grone en kunstwerken, in ver band met de noodzakelijke pei verlaging. Dat het plan Erikson op utiliteitsgronden de voor- keur verdient, kon spr. niet aanvaarden. Bij centrale bemaling wordt de mogelijk- heid geschapen den polder met waterwegen bevaarbaar te maken. Indien het plan Erik son wordt goedgekeurd, zal daardoor de elec trificatie van de Egmondermeer worden te- gengehouden. Spr. becritiseerde tenslotte de wijze, waar- op in de Ingelandenvergadering van 17 No vember 1928 een meerderheid van stemmen voor het plan Erikson werd verkregen. Op 17 Januari 1928 werd n.l. door een vergadering van Ingelanden aan het bestuur machtiging gegeven een plan en kostenbere- kening te doen opmaken voor algeheele ma- chinale bemaling van den polder. Het be stuur voldeed aan deze opdracht, doch op de vergadering van 12 November 1928, \velfc was uitgeschreven om dit plan bindend A verklaren, diende het bestuur een tegenvcflr stel in om het plan Erikson in bespreking te nemen. Door het weergeven van een onvo'Je- dig ontwerp en onjuiste cijfers werden dl stichtings- en exploitatiekosten zoo minimar en aanlokkelijk voorgesteld, dat daardoor ongetwijfeld de stemming bei'nvloed is. De heer mr. H. A. D. van Reenen, uit Bergen, sprekende namens het polderbestuur, weerlegde de meening van den heer Zuur bier, dat de electrische hulpbemaling onvol- doende zou zijn. De kosten zijn niet te laag en omdat de windmolens minder gebruikt zullen behoeven te worden, zullen de onder- houdskosten daarvan dalen. Spr. bestreed ook, dat op de vergadering van 12 Novem ber 1928 genoemde cijfers betreffende het plan Erikson onjuist waren, aangezien de di recteur van den Provincialen Waterstaat in Noord-Holland er mee accoord ging Voorts deed mr. Van Reenen uitkomen, dat van een beinvloeding bij de stemming geen sprake was. Hoe de electrcificatie van den Egmon- dermeerpolder door gedeeltelijke electrische bemaling kon worden tegengegaan was spr. niet recht duidelijk. Ged. Staten zullen later hun beslissing be- kend maken. VERLOTING ,,HERWONNEN LEVENSKRACHT". De trekking is gehouden van de verloting voor Herwonnen Levenskracht". De drie eerste prijzen vielen op de nos 5. 202 en 270. De prijzen zijn te bekomen tegen inleve- ring van het lot bij den heer H. Koopmeiners. Metiusstraat 2. DE H. O. V.-CONCERTEN GAAN NIET DOOR. Naar ons thans wordt meedegedeeld, gaan de abonnements-concerten der Haarlemsche Orkestvereeniging niet door De exploitant van den muziektuin heeft tot zijn spijt zijn moeite en kosten niet beloond gezien om voor een zeer lagen prijs deze concerten te kunnen geven, hetgeen alleen dan mogelijk was geweest. wanneer er op mime schaal in- geteekend was. EEN VERDWAALD HONDJE. Bij een gezin hier ter stede is een donker bruin-zwart hondje komen binnenwandelen, dat wel iets op een Keesje lijkt De nieuwe bezitter kan het diertje niet houden en verzoekt der. eigenaar zich ten spoedigste bij den inspecteur van de afd Alkmaar van de Ver. tot bescherming van dieren, den heer Verwer, Oudegracht, hoek Baanstraat, te willen aanmelden. SCHOOLFEEST. Alle leerlingen van de R K. Meisjesscholen maakten gister met de Alkmaarsche drie- dekker van de Alkmaar Packet het jaarlijksche schoolreisje naar Schoorl. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.4 te Thors- hafen. Laagste barometerstand 755.8 te Vard5. Verwachting, geldig tot den avond van 28 Juni: Zwakke Noordwestelijke tot Noordelijken wind; betrokken tot zwaar en half bewolkt; waarschijnlijk droog weer; weinig verande- ring in temperatuur. De muziekvereeniging „St. Caecilia" luis- terde de feestelijkheid op. Na een hoogstgezellige middag in de Schoorische duinen arriveerden de kleinen in vreugdestemming om 9 uur te Alkmaar, op- gewacht door hun ouders en honderden be- langstellenden. Vandaag maken de jongens van de R K. scholen hetzelfde reisje, waarbij het muziek- gezelschap „St. Louis" medewerkt. EEN FOTO VAN DE TRACTORTRAM. De heer Delamarre in de Houttil al- hier toonde ons heden een foto van de tractortram, welke's avonds genomen is toen men op het punt stond de laatste rit te ondernemen. Wie een herinnering aan dit vervoer- middel wil bezitten, weet dus waar dit verkrijgbaar gesteld is. OPENING. De bekende zaak van den heer W. Bos is verplaatst van het Verdronkenoord naar het Fnidsen en thans gevestigd in het perceel no. 86. Daartoe is dit pand door den heer N. C. v. d. Idsert, onder archiiectuur van den heer J. Bos uit Rotterdam, geheel verbouwd. Er is thans een aantrekkelijke winkeizaak gemaakt, die modern en toch hoogst eenvou- dig is ingericht, waatdoor men er in ge- slaagd is het cachet van den winkel voor werkmanskleeding te bewaren. In 't bijzonder de opvallende pul is goed uitgevoerd en de beide etalages bieden een uitstekende gelegenheid om de goederen overzichteiijk uit te stallen. Het mstig-ingerichte interieur is voorzlen van verschillende boxen, waarin de kleeding- stukken gemakkelijk kunnen worden opge- langen lets bijzonders is de door de firma J. Bes- teman aangebrachte Cuproflex-verlichting, van 26 Juni 1929 Opgave van IVoord-Hollandsch fjandbonwcredlel (Qntvangep per draadlooze teleloon). Redjang Lebong PETROLEUM. Amsterd, Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Erie Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabash V orige Koers Mill 1 1 1 1 1 Mill 2 3. i. A. SCLESOM, Leeraar 0. Boekhouden. STEENENBRUG, Lid der Ned A. v. TEL. 152. Accountants. - 1000 STAATSLEENINGEN, 5 1919 BANK-INSTELLINGEN.' Handel Mpij Cert. v. ■t i< Resc. Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Franscbe Banken (3) INDUSTR. OND. BINNENL. v. Berkels Patent Calv4 Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie i Maekubee Nederl. Kiinstzijde Philips Gloeilampen Gem INDUSTR. AAND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleb, Steel Steel comm. Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H- V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo t MIJNBOUW. Boeton Dordtsche Petr, Kon. Petr Perlak RUBBERS. Serbadjadi Interc. Rubber t SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lljn Gem. Eig. Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaao TABAKKEN. Oostkust Oude Deli Senembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. 'Exdividend. fExclaim. Bezit 167 1677, 216i /2 171 549 277 2228/, 65 481 1348/, 3621/j 8643/, 1083/, 229i/4 1089/jg 186U/16 365 642 359 146l/s 130.50 72'/s 373 4023/, 209 243 156 313 1811/4 98/)8 631/j 59 205«/8 86V4 9/8/, 1421/, 391 459 407 7/3/s 32'/i6 2328/, 72 Koers van heden te 71 plm. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 2.15 549-54 275.7 221 220 221'/, 195 4781/, 479'/, 4787, 4788/4 1331(4 360-1 359-62 867i/, 8667,-9 86872 868-70 1083/4 231 1087a 1897a 368 634-5 634-6 632.3 633'/,- 361-5 361 -4 358-63 4017a 401-21/. 401' 205 204 i 243Va 2438/,-1 244 165 157 182 184'/ 99/i« 63 59 142 1417,-2 142 394 94 4037, 467 466-7 405-7 409'/, 409|-10 79 32 31V. 232 PROLONGATIE vorige koers 5 pCt. heden 4? s pO. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londeo a Berlijo Parijs Brusse) (Belga) Bazel Weeoen p. Sch Kopenhagen Stockholm Oslo NIET OFFICIEEL. New.York 1 talis 100 Vorige koers 1 2 07i/, 59 35i/, 3t.59i/a 47.92 35 02V, 66 32i/a 63.75 66.377, 2.411/, 1 3.03 Koers op heden S uur 12 07n/M 59 36 9.748/, 34 61 47.94 35.021/, 66.35 66.771/, 6\40 2.47 V, 1 i.o v/,

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2