&nkoeled/onJc rarium van den arts geen afzonderlijke ui gaven meej- zullen behoeven te worden ge daan. Op grond van het vorenstaande geven wtj U in overweging, het voor de betaling der kosten van de verrichte inenting benoodigde bedrag te onzer beschikking te stellen, nader te regelen bij suppletoire begrooting. INGEKOMEN PERSONEN. G. L. Hofstee, R.K., hulp in de huish. van den Haag naar YVestenveg 97. N G. Bijl, R.K., schoenmaker, van Groote I-roek naar Scharloo 6. M. Kaandorp R.K., dienstbode, van Heiloo naar Em mastraat 85. A. Kaijer, R.K., slager van Hoogwoud naar Hoevervveg 11. H. Droge, geen, uurwerkmaker, van Leeuwarden naar Lindelaan 48. M Relk, N.H., bankwerker, van den Helder naar Schoolstraat 5. J. U. Dijkstra. N.H., van Haarlem naar Stationsweg 112 J. Aarnouts, R.K., leerl. verpleegster, van Hoorn naar Everdingenstr. 18. Wed. G. Brandes—Stapel, N.H., zonder, van Velsen naar Koningstraat 1. G. de Vries—Greeuw, N.H., zonder, v. Schoorl naar Nieuwesloot 9. G. F. Beukkers, R.K., zonder, van Heemstede naar Lan gestraat 91. W. Westerborg, N.H., rei- ziger, van Amsterdam naar Luttik Oudorp 31. L. F. Schellings, R.K., zon der, van Rosmalen naar R. Visscherstr. 24. A. S. Schouten, R.K., zonder, echt genoote, van Amsterdam naar Baansin- gel 35a. A. S. Jansen, R.K., loodgieter, en gezin van Amsterdam naar Baansin- gel 35a. D. Herman, D.G., zonder, van Zaandam naar Nassaulaan 25. J. M. v Berghe, R.K., dienstbode, van Zijpe, naar :Lengestraat 38. Wed. G. Kooijman 'Laan, N.H., huishoudster, van Heiloo naar Stuartstraat 75. P. W. H. Wolfs, R.K., ass. N.S., van Gilze en Rijen naar Snaarmanslaan 107. J. C. Meindersma D C., verpleegster, van Schermerhorn naar Wilhelminalaan 11. H. J. Vermeulen, R.K., orgelbouvver, van Duitschland naar Luttik Oudorp 14. T. Beers, R.K., zonder, en gezin, van Koedijk naar Tulpstraat 5. H. J. Jon- ker—de Vries, R.K., zonder, van Amster dam naar Langestraat 55. H. Szuka- laki, D.H., dienstbode, van Duitschland naar Kennemerstraatweg 11. N. J. v. Driel, G.K., dienstbode, van Bloemendaal naar Wilhelminalaan 11. C. E. J. Starry R.K., winkeljuffr., van Hoorn naar Tulpstraat 6a. A. T. Torenbeek, H. d. l. D., dienstbode, van Haarlem naar Langestraat 46. J. P. Jongkind, R.K., werfknecht, van Enkhuizen naar Water- schapstraat 12. H. Schut, N.H., ijzer- werker, van Hoogezand naar Luttik Ou dorp 31. J. Hieldijk, N.H., dienstbode, van den Helder naar Landstraat 2. J. W. Chr. Offenberg, D.C., reiziger, en echtgenoote (geen) van Zaandam naar Leeuwenhoekstraat 5a. Wed. E. Alles Zuidland, N.H., zonder, van Oudendijk naar K. va't Veerstraat 1. F. v. Snir- ren, N.H., zonder, en echtgenoote, van Amsterdam naar Lindenlaan 4. P. v. d. Kooy, R.K., los werkman, en gezin, van Oudorp naar Compagniestraat 14. A. Koeldijk, R.K., smid, van Avereest naar Luttik Oudorp 47. J. Kaps, R.K reiziger, en gezin, van Bergen naar bteijnstraat 43. J. B. v. Tongeren, N.H., hotelhouder, van Amsterdam naar Lan gestraat 55. op warme dagen, veroorzaakt licht kiespijn. Neemt dan, als altijd Tabletten Proviwoiaal nieuws HEILOO. Gemeenteraad. De gisteravond gehouden raadsvergade ring werd niet bijgewoond door den heer van de Vail. Deze had bericht van verhindering gezonden. Na opening met een enkel woord van weT kom door den voorzitter werden de notulen van de vergadering van 27 Mei onveran derd vastgesteld. Ingekomen stukken a. Verschillende mededeelingen van Gede- puteerde Staten met goedkeuring van even- zoovele raadsbesluiten; b. brigven van de heeren Anema en Harder met dankbetuiging voor hunne benoeming tot onderwijzers, met bericht van aanneming ervan; c. schrijven van den commissaris der koningin in deze provincie met mededeeling dat met ingang van 1 Juli a.s. de heer jhr. N. van Foreest is herbenoemd tot burgemeester. A1 deze stukken werden voor kennisgeving aangeno- men. Goedgekeurd werd de rekening der Ge- zondheidscommissie, waaronder deze ge- meente ressorteert. Van den heer G. C. Vrijer was een verzoek ingekomen om hem, wegens benoeming te Amsterdam, eervol ontslag te verleenen als onderwijzer en als lid van tie eemmissie van toezicht op het lager onderwijs, waarin hij ambtshalve zitting heeft. Beide verzoeken werden ingewilligd, wat het laatste betreft onder dankbetuiging voor de in die functie bewezen diensten. Ter benoeming van een nieuwen onderwij zer hadden B. en W., in overleg met het hoofd der school en den inspecteur van het l.o., de volgende voordracht ingediend: J. J. Rommel te Egmond aan Zee, K. Oudes te Alkmaar en H. Rengersen te Amsterdam. Met algemeene stemmen werd eerstgenoemde benoemd. Onderhoud Vennewatersweg. De voorzitter herinnerde aan het raadsbesluit van 15 Nov. 1.1., waarbij op verzoek van het waterschap „De oningepol- derde landen van Egmond" een bijdrage werd toegekend in de onderhoudskosten van den Vennewatersweg tot een bedrag van 25 pet. der uitgaven daarvoor met een maxi mum van 75 per jaar. Van'dit besluitwerd het waterschap mededeeling gedaan en daarop was onlangs bericht ingekomen, dat het bestuur van oordeel is dat deze toezeg- ging niet aan de billijkheid voldoet, reden waarom dat college zich tot Ged. Staten had gewend met verzoek om hunne medewer- king, opdat een naar de meening van het bestuur billijker verdeeling van de lasten zou worden verkregen. Spr. zei, dat deze mede deeling op B. en W. een onaangenamen in- druk had gemaakt, omdat zij overtuigd wa ren. dat de raad reeds een goed aanbod had geaaan. De raad zou nu best kunnen zeg- gen: nu doen we heelemaai niets meer. Den 21 Mei was van Ged. Staten een brief gekomen, waariri dat college als zijne meening te kennen gaf, dat de Vennewaters weg niet meer uitsluitend kan worden be- schouwd als een weg alleen in het be'.ang der ingelanden, maar ook moet worden aan- gemerkt als verkeersweg, omdat hij de ver- binding onderhoudt met Egmond-Binnen en Egmond aan Zee. Vaststellend dat de weg in een uitstekenden staat van onderhoud ver- keert en erkennend dat Heiloo veel doet voor de wegen, adviseerden Ged. Staten ten slotte, om een subsidie van 50 pet. in het onder houd van den Vennewatersweg toe te staan. Spr. constateerde, dat dit schrijven een veel beteren indruk maakt dan dat van het waterschapsbestuur. Gaarne erkenden B. en W., dat er tpt dusver veel aan den weg ten koste is gelegd, zoodat die in goeden toe- stand verkeert. B. en W. bleven echter bij hunne meening, dat een bijdrage van 25 pet. in de kosten alleszins billijk is te achten en stelden daarom voor het raadsbesluit van 15 Nov. 1928 te handhaven. De heer Van't Veer: Aan wien behoort die weg? De Voorzitter: Aan de gemeente Heiloo. In 1870 is door den polder verzocht den weg te mogen beharden, op voorwaarde, dat het waterschap dien ten eeuwigen dage zal onderhouden. Alles wat Hvij bijdragen, geschiedt op billijkheidsgronden, men kan ons tot niets verplichten. Juist omdat aan den weg gebouwd is en het verkeer van meer belang wordt, heeft de raad besloten tot het verleenen eener bijdrage van 25 pet. in de kosten van onderhoud. Het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Eervol ontslag vroedvrouw. Van mej. S. van der Meulen was het ver zoek ingekomen om eervol ontslag als vroed vrouw. Den 15 Maart verleden jaar was zij ziek geworden en sinds dien is zij afgekeurd. B. en W. stelden voor het gevraagde ont slag op de meest eervolle wijze te verleenen onder dankzegging voor de vele zeer ge waardeerde diensten Goedgekeurd. De voorzitter herinnerde eraan, dat mej. van der Meulen na 15 Maart 1928 een half jaar vol salaris kreeg en daarna gedu rende een half jaar de helft, zoodat de uit- keering 15 Maart 1.1. ophield. Het pensioen gaat echter pas in op 1 Juli a.s en daarom stelde spr. namens B. en W. voor om haar tot dien datum uit hoofde van hare vele goe- de diensten nog het halve salaris uit te kee- ven. Werd goedgekeurd zonder hoofdelijke stemming. De heer V r ij b u r g vroeg of B. en W. ook al hadden gedacht aan de voorziening in andere verloskundige hulp. De Voorzitter antwoordde, dat de beide doktoren in de gemeente hebben ver zocht samen de taak van de vroedvrouw te mogen overnemen. Een voorstel hunnerzijds omtrent de financieele regeling is nog niet ingekomen. Daar meenen B. en W. nog op te moeten wachten. Indien het door de doktoren in te dienen plan ook door den raad wordt geaccepteerd, zal geen nieuwe vroedvrouw behoeven te worden aangesteld. B. en W. wil- len nog wel eens op spoed aandringen. De heer Van't Veer informeerde naar den toestand van dit oogenblik. De voorzitter zei, dat gedurende de ziekte van mej. van der Meulen hare practijk is waargenomen voor een zeker bedrag, wat goedkooper kwam dan wat anders aan de vroedvrouw werd betaald, omdat-velen ge- bruik maakten van de hulp van den dokter uit Limmen of hulp uit Alkmaar haalden De heer Van't Veer geloofde dat de menschen dan toch duurder uit waren dan met de hulp van de juffrouw. De heer V a h 1 wenschte dat de doktoren in een eventueel door hen vast te stellen tarief rekening zouden houden met de vele kleine luiden, die het gewone dokterstarief niet kunnen betalen. De voorzitter vond het lastig om uit te maken wie tot die „kleinen" behooren, het is vaak zeer moeilijk, maar in elk geval zal met den wenk toch rekening worden ge houden Hooger beroep tegen een besluit van Ged. Staten. De voorzitter bracht in herinnering het geruimen tijd geleden door den heer E Vahl gedane verzoek om vrij vervoer voor zijne kinderen ten behoeve van het bezoeken der bijz school te Alkmaar. Dat verzoek was door den raad op advies van B. en W. afge- wezen, omdat de nieuwe Julianaschool geen 4 K.M. is verwijderd van de woning van den heer Vahl. B. eiT W. meenden, dat het ver zoek geen grond kan vinden in een bepaald gebouw in casu de school aan de Doelen- straat), maar dat de meest nabijzijnde school van het gewenschte karakter in dezen moet worden genomen. In Den Helder heeft men een soortgelijke kwestie gehad en het treffende verzoek is afgewezen, welk besluit toen door Gedeputeerde Staten is afgekeurd. ingesteld beroep heeft de Kroon later de gemeente Den Helder in het gelijk gesteld. Thans hebben Gedeputeerden ook het raads besluit van Heiloo niet goedgekeurd. zij staan dus nog op hun zelfde standpunt. B. en W meenen hun standpunt evenmin te moeten verlaten en stelden daarom voor. van het besluit van Gedeputeerde Staten in hooger beroep te gaan. De heer -Vahl verzocht buiten stemming te blijven. Het voorstel van B en W. werd aange- nomen zonder hoofdelijke stemming. Uitvoering I.andarheiderswet. Van de Stichting voigens de Landarbei- derswet was het verzoek ingekomen om be- schikbaarstelling van gelden ter verkrijging van plaatsjes voor G Dekker Mz. en J. Dekker Mz. Daar aan de voorwaarden van aanvrage was voldaan, stelden B. en W. voor cc verzoeken in te willigen. De heer S c h u ij t verzekerde dat deze verzoeken zijn voile sympathie hadden. Hij hoopte dat deze aanvragen door meerdere zouden worden gevolgd, omdat de landar- beiderswet hiermee een mooie gelegenheid geeft om met weinig geld in het bezit te komen van een eigen plaatsje en daardoor zeker een maatschappeiijk belang heeft. Het voorstel werd z. h. st. goedgekeurd. Gelukwensch aan den burgemeester. Bij de sluiting der vergadering nam de heer MaasGeesteranus het woord als oudste raadslid1 in ancienniteit, om na mens den raad der. voorzitter te feliciteeren met zijne herbenoeming als burgemeester. Spr. hoopte dat deze de eerstvolgende pe- riode van zes jaren in gezondheid het ambt J zal kunnen waarnemen. (Applaus). De voorzitter zegde dank voor deze vriendelijke woorden De herbenoeming had hem groot genoegen gedaan. Spr. was nu welhaast 24 jaren burgemeester van Heiloo en had in dien tijd veel lief en leed met de gemeente gedeeld. Hare belangen gaan hem ten zeerste ter harte en spr hoopte in de ■eerstvolgende zes jaren in 'goede gezondheid en in aangename samenwerking met den raad weder te mogen meewerken aan het hei! en den bloei van Heiloo. (Applaus). Men schrijft ons: Afwijkende van het gewone jaarlijksche riituigtochtje naar Egmond aan Zee en Ber gen. werden gisteren de vijf jongste klassen dejr O. L. school alhier vergast op een auto- tocht naar Velserbeek, Bloemendaal, Kraan- tje Lek en Zandvoort. In ruim 20 luxe wagens (spontaan door plaatselijke autobezitters hiertoe aangebo- den) en een tweetal groote bussen, werd dc zeer goed georganiseerde reis om 9 uur on der luid gejuich aangevangen, doch voor de lange stoet het dorp uit was, was deze reeds aangegroeid met nog twee groote autobus- sen afgehuurd door een vijftigtal moe- ders, voorwaar een origineel idge. De te vol- gen route, die voor velen geheel nieuw en vreemd was, was bijzender goed gekozen, en op de pleisterplaatsen werd ook ten voile ge- noten. Het park Velserbeek" bleek voor nage- noeg alien een verrassing te zijn, en wij kun nen dan ook aan elk clubfeest adviseeren dit park met zijn heerlijke wandelwegen en thee- tuin te bezoeken. Na Velserbeek" stond een strandfeest bij Bloemendaal aan Zee op het programma, doch waar de weersomstandigheden hiervoor minde: gunstig waren, werd besloten de route om te leggen om wat langer bij „Kraantje Lek te kunnen vertoeven. Inderdaad bleek dit goed gezien, want hier op het prachtige (tegen weer en wind be- schutte) speelduin, de helling der aloude „Blinkerr werd naar hartelust door de kin deren, de leiders en niet te vergeten door de moeders genoten. Na dit heerlijke oord werd over Overveen en Bloemendaalsche Zeeweg en de Strand- boulevard naar Zandvoort gereden, waar nog een klein bezoek aan het strand is ge- bracht en in „Zomerlust" de kinderen voor de laatste maal werden onthaald. Hier steeg de feestviering ten top, want uit voile borst werden door de jeugd vele mooie heldere liederen ten gehoore gebracht, wat het onderwijzend personeel beslist tot eer strekt. Van hier werd de terugtocht aanvaard welke nog langs de „rui'ne v. Brederode" voer- de, waarna om ruim 7 uur onder oorverdoo- vend getoeter en gejubel Heiloo weer werd binnengereden. Voorwaar een schitterend geslaagde tocht en een woord van dank aan alien die hiertoe hebben medegewerkt is hier zeker op plants. van meening dat de gevraagde prijs te hoog I Er werd nog wat gediscussieerd waa-fcii was. Er werd nog wat geaiscusseerd, totdat bletk, dat cr ock leden waren, die alles maar ten slotte het voorstel van B. en W. werd "J - z n EGMOND AAN ZEE. Raadsvergadering. Maandagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van de heer C. J. Eyma, burgemeester. Afwezig de heeren Blok en Krab. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De rekening van het Gasthuisfonds, slui- tende met een nadeelig saldo van 38.445, en die van het Burgerlijk Armbestuur, mede sluitende met een nadeelig saldo van f 218.825, werden aangehouden tot bij de be- handeling der rekening der gemeente. Op aandrang van den Pensioenraad werd alsnog aan den heer J. van der Plas, den vo- rigen klokkenist, een akte van;aanstelling toe- gezegd. Om de winsten uit de bedrijven ook ter ver- sterking te doen komen van het bedrijfskapi- taal dier bedrijven was door B. en W. een suppletoire begrooting ingediend, groot 5987, die w erd goedgekeurd. Ged. Staten hadden aangedrongen op eenige wiizigingen in het reglement van het Burgerlijk Armbesfuur. Deze werden alle aangenomen. Sanctie werd verleend aan den voorloopi- gen verkoop van grond door B. en W. aan den heer C. Visser. Van den heer P. Prins was een verzoek in gekomen om een pcrceel grond van ongeveer 3000 a 4000 M2liggende ten oosten van den Watertorenweg te mogen koopen. B. en W. stelden voor aan dit verzoek te voldoen a 0.50 per M2. De heer Van Eenennaam vond het wel een beetje te hoog in verband met het feit, dat de grond daartegenaan verkocht was a 0.25 aan den heer Van Pel. Daar had men boven- dien de vrije beschikking over, hier moest men rekening houden met de begraafplaats. De heer Van der Plas meende, dat voor de zen grond vroeger een prijs van 1 was vast gesteld, de heer Snoeks wees op nog hoo- gere prijzen, die daar in de buurt door de ge meente vroeger waren bedongen (maar niet gekregen), terwijl de heer Broek het bedrag te weinig vond. Men kon den grond dan maar beter ongebruikt laten liggen. Wethouder K. de Graaff verdedigde het voorstel van B. en W. De door den heer v. d. Plas bedoelden prijs gold voor reeds gebaand terrein ten W. van den Watertorenweg, deze grond was gewoon duinterrein. De grond, die aan Van Pel verkocht was, was ook zoo, maar lag verder weg. Die 0.50 lag nu tus- schen die beide prijzen in. Na deze uiteenzetting was de heer Snoeks aangenomen met de stemmen der heeren Van Eenennaam en Snoeks tegen. Uit de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan ce openbare school, bestaan- de uit de heeren A. van der Steen te Egmond aan Zee, J. Rommel eveneens te Egmond aan Zee en J. de Boer te Hilversum, werd be noemd de heer A. van der Steen, met een stem op elk der beide anderen. Van de zijde der S. D. A. P.-fractie waren schriftelijk eenige voorstellen ingekomen: a. gedwohgen winkeisluiting van October tot Mei des avonds om 8 uur; b. spoedbetrach- ting bij de voorziening in de vacatures voor onderwijzer aan de openbare school; c. rond- vraag en stemmen in den raad te beginnen bij toerbuurt in verband met de presentie- lijst. B. en W. stelden voor op het eerste punt afwijzend te beschikken. Het college meende, dat men goed zou doen zich eerst ervan te vergewissen, of de neringdoenden er zelf mee ingenomen waren. De heer Van de Garde meende, voorzoo- verre hij ermede bekend was, dat de nering doenden er wel mee ingenomen zouden zijn. Bovendien had men ook de kwestie van het personeel. Dat had evenals in Amsterdam recht op vrijen tijd. De voorzitter ^ond het erg vleiend voor Egmond cm met Amsterdam vergeleken te worden, maar meerdc toch te moeten opmer- ken, dat men in Egmond niet zoo bar veel winkelpersoneel had. Er was maar een eigen- lijke winkelbediende, verder werden alle za- ken door de winke'iiers zelf bediend. Bleek het, dat de winkeliers zelf wilden, dan zou er bij B. en W. natuurlijk geen bezwaar be- staan. De heer Van de Garde: -Het is mij bekend, dat er verscheidene winkeliers voor die win keisluiting zijn. De heer Van de Pol had daarentegen an dere klanken gehoord. De klanten moeten vaak na acht uur komen. Als vader uit zee thuis is, heeft moeder het druk en morgen moet de man weer varen. Sluiten zou, meende spr., een strop worden voor de winkeliers. De heer Snoeks dacht, dat men daar wel aan wennen zou. De voorzitter wees erop, dat dan ook de si garenwinkels en banketbakkers gesloten moesten zijn. Wethouder De Graaff had ook eenige win keliers gesproken, o.a. een der grootsten. Die zou sluiting wel toejuichen, mits die het heele jaar doorgevoerd werd. In den winter gaf het juist niet zooveel, dan was het toch zoo druk niet, wel juist in den zomer. Als er dan niet gesloten behoefde te worden, kon men het in den winter ook wel laten. Aan den anderen kant stond, dat de visschers dikwnls 's avonds laat thuis komen met de bus. D vrouw moet dan inkoopen doen, de man moet zich laten scheren, enz. Het zou natuurlijk niet gaan, om geregeld uitzonderingen toe te laten. Bovendien, sluiten dan ook de pensions om acht uur, en de cafe's? De winkeliers be- schouwen zich daar bij achtergesteld. Weer een ander was er echter vlak voor, want zei hij, dan ga ik na acht uur venten. De heer Snoeks: Maar we houden op die manier geen winkeliers meer over. Wie zijn het dan, met wie de heer Van de Garde ge sproken heeft? De heer Van de Garde: Pluimgraaff. Wethouder De Graaff: Ja, maar alleen wanneer het heele jaar gesloten wordt. De heer Van de Garde: Jansma was er ook voor. De voorzitter: Laten wij het maar aan de lui zelf overlaten. De heer Van Eenennaam: De heer Van de Garde had er verscheidene gesproken, dat blijkt nu te beteekenen: Pluimgraaff, Jansma en dan hoorde ik nog fluisteren, dat mis schien Broek ervoor was. Dat verscheidene beteekent dus: twee en een half. De voorzitter: Blijft nog zooveel en een half over. Wij moeien het maar laten, zooals het is. Wenschen de heeren nog stemming? Daar dit blijkbaar niet op prijs gesteld werd, ging de voorzitter over tot het tweede punt: spoedbetrachting bij het benoemen van onderwijzers. De aandrang daartoe was spr niet erg duidelijk. Zoo juist hebben wij iemand benoemd, die een tijd in tijdelijken dienst geweest is, zoodat wij weten, wat wij aan hem hebben. Was er niemand zoolang in de plaats, dan zou het heel anders zijn, maar zooals het nu is, is het voor het onderwijs beter. De heer Broek vond, dat iemand, die tijde- lij'k werkt, graag vastheid wil hebben. Nu was er wel een benoemd, maar de andere tij- delijke scheen veel kans te hebben elders be noemd te worden. Spr. was tegen het onze- kere. De voorzitter merkte op, dat de heden be- noemde al geruimen tijd wist, dat het zoo ko men zou. Bovendien zat de gemeente nog steeds gebonden door de wachtgelderslijst. De heer Van de Garde: Ja, daar is altijd mee geschermd. Maar andere gemeenten gaan vrij hun gang. De voorzitter: Hoe kan dat nu? Men moet toch ontheffing hebben van de wachtgelders lijst? Waar gebeurt dat dan? De heer Van de Garde: Schoorl. Daar heeft men een voordracht, en toch geen ont heffing, en toch ook geen wachtgelder. Hoe is dat dan mogelijk? De voorzitter: Dat begrijp ik ook niet. Bij het derde punt: rondvraag en stemmen bij toerbeurt, wees de heer Broek erop, dat hij daar de vorige vergadering al over gespro ken had, althans over de rondVraag. Nu ech ter wilde hij het ook doen regelen tevens voor het stemmen tijdens de vergadering. De hern- Van de Garde dacht voigens de presentielijst. De heer Van der Plas: Dan krijgen we nog een wedstrijd ook, wie er het eerst zal zijn. De heer Van de Pol: De heer Van de Gar de is er dan vast een half uur voor den tijd. De voorzitter achtte het dan beter bij lo- ting. De heer Van de Garde bleef bij de presen tielijst. De voorzitter: Zooals men daar opmerkte, zou men dan een wedstrijd krijgen. Maar wanneer ik kom, a.is alien binnen zijn, dan geef ik de lijst aar. wie ik het liefst het eerst zou laten stemmen, en dan is het ook weer niet goed. wilden laten, zooa s het was. Een stemming, waarbij de heeren Van de Garde, Broek. Van Eenennaam en Van der Plas zich voor de tcerbeurten verklaarden, bracht het einde: 't bleef, zooals't was. De heer Van der Plas informeerde naar de dansgeschiedenissen. Er werden dansavon- den gehouden, die geen cent aan stedelijke be- lasting opbrachten. Het heette dan contribu te voor de club. De voorzitter merkte op, dat spr. in zekeren zin achter het net vischte. Die danspartijen waren afgeloopen. Wanneer pr weer mee be- gonnen werd, zou er een stokje voor worden gestoken De heer Van der Plas wilde in deze verga dering een woord van hulde spreken aan het adres van B. en W. voor de keurige wijze, waarop thans, ondanks de bezwaren, die dit college in het voor jaar ertegen had, de weg en het hek aan de Werf in orde waren ce- rnaakt. De voorzitter dankte, mede namens de wet- houders voor deze goedkeuring. Dat deed wel eens goed. Gewoonlijk waren de opmerkingen meer afkeurend. De heer Broek vroeg, of de menschen, die kampeerden, zelf een leiding naar de hoofd- buis der waterleiding mochten aanleggen, nu de gemeente bezwaar gemaakt had tegen de kosten. De voorzitter mHnde, dat daar niets tegen kon zijn. De menschen moesten dan maar eens bij hem komen. De heer Snoeks was over de rooilijn in de Schinkelst^aat gestruikeld. Die was een eind voor sommige der pas gebouwde perceelen blijven liggen. Waarom was zoover achteruit gebouwd? Uit de discussies bleek, dat er moeilijkhe- den waren in verband met een daar loopende doorgang. Bovendien bleek de voorzitter nu niet bepaald een bewonderaar te zijn (in dit geval wel te verstaan) van de rechte lijn. De heer Snoeks: 't Is geen villapark. Spr. informeerde voorts haar de reden, waarom de waterleidingbuis in de Wilhelminastraat weer opgebroken en verlegd was. Het bleek, dat weg en leiding onafhankelijk van elkaar op verschillende tijden waren aan- ge'egd, en nu te veel uit elkaar liepen. Nu kwam de leiding in het bouwterrein langs den wer e heer Snoeks: Dat is dan een dure lei ding geworden. Spr. zou gaarne zien, dat de gaten bij de boomen in de Voorstraat werden gevuld. Daartoe bleek reeds last gegeven te zijn. De heer Van de Pol had een artikeltje in de Alkm. Courant gelez-en over een plakver- bod. Spr. dacht zoo: Sommige heeren sche- nen er erg op gesteld te zijn en hij vond het jammer, wanneer die menschen nu heele maai op de keien werden gezet. Was daar nu niets aan te doen? Hetzij voor de eene of de andere pai tij? De voorzitter: B. en W. geven geen enkeb vergunning en aan geen enkele partij. De heer Van de Pol: Dat is jammer. Ver< der zou ik graag zien, dat de zandboel in de Noorderstraat werd opgeruimd. Het is daar een groot stuifgat geworden. De heer Van der Plas wees erop, dat z.i. de hoofdoorzaak zat in den afloop naar het strand. Daar moesten ook planken gelegd worden, evenals aan de Werf. Daar was de afloop veel breeder, maar het stoof er niet in. De heer Dekker vroeg, of er bij het geven van joermissie tot het maken van muziek re kening gehouden kon worden met de diensten in de kerken. Dat kon soms erg onaangenaam zijn. De voorzitter verzocht dan om opgave van die diensten te doen. Er zou dan rekening mede gehouden worden. Erger zou het vast niet worden. De heer Dekker drong aan op herstel van den toren. Het was daar boven een vuile boel door de vogels. De heer Snoeks vroeg, of dat plakverbod nu werkelijk gehandhaafd zou blijven. Op anaere plaatsen was dat toch vrij, men schaf- te er zelfs aparte borden voor aan. De voorzitter voelde er niet veel voor, om de kosten voor borden te gaan maken. De heer Snoeks: Wanneer zij b.v. van de eigenaars mogen, zou ik het niet willen ver- bieden. Hadden de heeren, die ik deze week naar huis heb zien brengen, toestemming van de huurders en van de eigenaars? De voorzitter: »B. en W. hebben vergun- ning te geven. Wordt het ons gevraagd zoo, dat wij meenen, dat het kan worden toege- staan, dan hebben wij geen bezwaar. De heer Broek: Wij hadden van de week toestemming van de wed. Bosman, de wed. Smit en den tolbaas, en van den burgemees ter. De heer Van de Pol: En van de eigenaars der joerceelen? De heer Broek: Neen, dat wisten wij niet De voorzitter: Wij geven nu geen vergun- ning. Misschien later. Daarna sluiting. HET PROVINCIALE WEGENPLAN. In de dcor Ged. Staten aan Prov. Staten gerichte voordracht van 14 Sept. 1927 tot vaststelling van een wegenplan als bedoeld in de Wegenbelastingwet, stelden Ged, Staten op den voorgrond, dat die vaststel ling een voorloopig karakter had. Een Comr missie.uit Pre ctaten werd ingesteld en na bekendmaking rd een aantal verzoeken tot wijziging van het wegenplan ingediend!, met als gevolg een uitvoerig rapport van den Directeur van den Prov. Waterstaat, geda- teerd 31 Mei 1928, bevattende voorstellen tot wijziging van het plan, zooals dat in 1927 werd vastgesteld. De totale lengte der wegen, zooals die voigens de bepalingen der wegenbelastingwet door de Provincie moet worden vastgesteld, bedraagt ruim 539 K.M1. Hierdoor zullen naar het oordeel van Ged. Staten de wegen van minder belang in sterke mate worden ontlast. zoodat er naar [hun oordeel weinig aanleiding bestaat om ook voor de'andere wegen nog bijdragen uit de provincial kas te verleenen, al ver- eenigen zij zich met het oordeel der Com- missie, dat een bijdrage uit de Provinciate kas voor die andere wegen niet volstrekt on- mogelijk moet zijn De weg Schagen—Kolhoni, waaraaa na de tot standkoming van de droogmaking van het W/eringermeer dringend behoefte zal be- staan, blijft gehandhaafd Si Let op den oranje band en het BayerhruU. PrU« 75 cU.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6