Botersprifs, Burgemeesiers Jodenkoeken Unit ■t boven- en benedenbuis, B7W. PISAR1L J. OUVEHANn, Pluimveeteeli Brieven uit Amerika. Net Meisje Gerard Worm, POPELIIWJS OV£HeEMD£tf ledige leschjes Eae de Cologne en Gdeisr p. maal. IJ WIIT mjTWIKL Volledig Pension Lid Alg. Verb. v. Accountants Nassaulaan 13, Alkmaar. Inrlehten, Gontrdloeren en Bijhonden far Administrates. Beiastingzakeo Commewijne (thuisr.) 26 Juni v. Madeira n. Plymouth. Crynssen 26 Juni v. Barbados n. Plymouth. Deucalion 26 Juni v. P. au Prince n. Cap Ha'itien. Doros 26 Juni v. Catania n. Messina. Flora 26 Juni te Arecibo. Hercules 26 Juni v. Varna te Constanza. Mars 26 Juni v. Ceuta n. Genua. Merope 26 Juni v. Malaga te Lissabon. Neptunus 26 Juni v. Alicante n. Barcelona. Nereus 26 Juni v. Syrocuse n. Gibraltar. ;Notos 26 Juni v. Savona n. Marbella. Oberon 26 Juni v. Curasao n. S. Pedro de Macoris. Odysseus 25 Juni v. Danzig n. Stettin. Orpheus 26 Juni v. Oporto n. Vigo. Peursum 26 Juni te Curasao. Strabo, Aalborg/Amst. p. 26 Juni te Bruns buttel. Telamon (thuisr.) 26 Juni te Havre; 27 Ju ni n. Amsterdam. Ulysses 26 Juni v. Salonica te Smyrna. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Veendam, Rott./N. York, 27 Juni v. Halifax Binnendijk 27 Juni v. Baltimore te Rotterd. Dinteldijk 25 Juni v. Rott. te Vancouver. Norderdijk 27 Juni v. Nordenham n. Rott. /Lochmonar, Rott./Vanc. 26 Juni te Colon. Volendam, Rott./New York 26 Juni v. Southampton. HOLLAND—AFRIKA LIJN. [Nijkerk 27 Juni v. Amst. n. Rott. 'Nias (thuisr.) 26 Juni v. Marseille n. Antw Nieuwkerk (uitr.) 26 Juni v. Suez n Soedan. Randfontein (thuisr.) 25 Jum v P. Delagoa ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tierimai (uitr.) 27 Juni te Southampton. Kota Inten (thuisr.) 26 Juni v. Singapore. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonne's worden gezonden aan dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rot terdam. Postzegel van 1% cent voor ant- .woord insluiten en blad vermelden. PRESULTATEN PRIJSRAADSEL DRINK- BAK. Op de drinkbakprijsvraag kreeg ik ver- scheidene brieven, waarop ik natuurlijk niet alle in kan gaan. Toch waren deze brieven zeer interessant omdat ze er van getuigden, dat de lezers belangstelling hadden voor het onderwerp en dat zij de punten waar het bij de drinkwater-hygiene om ging, goed begre- sen hadden. Dit is natuurlijk hoofdzaak. Jemand, die het gelezene begrijpt en ver- werkt plukt er zelf de voordeelen van en daar gaat het toch om. Sommige inzenders hebben zeer mooie teekeningen bij hun ontwerp ge- voegd en het spijt mij dat ik deze niet repro- duceeren kan. Ik zou de door mij als de beste oplossingen beoordeelde systemen kunnen verdeelen in twee groepen, waarvan de eene groep, en fdit waren de meesten, de drinkwater hygiene zochten in stroomend wa- 'ter, zoodat de kuikens voortdurend versch onbesmet water krijgen. Op plaatsen waar men niet zijn toevlucht wil nemen tot ont- smettingsmiddelen lijkt mij dit systeem ook ,-het veiligst. Het is natuurlijk meer ingewik- keld dan de systeemen met stilstaand water, die ik tot de tweede groep zou willen bren- gen. De heer J. G. d. B. te Meppel zond mij een zeer duidelijke teekening met eenige opmer- kingen die ik hierbij overneem. Uit uw artikel bleek mij duidelijk dat het practisch vrijwel niet mogelijk is om he drinkwater vrij van besmetting te houden Voortdurend ververschen is dus gewenscht. De heer de B. zoekt het nu in een voortdu- rende aanvoer in zeer kleine bakjes waaruit slechts een kuiken, doch niet meer tegelijk tan drinken, terwijl het teveel aangevoerde water direct afvloeit, de vuil en smetstoffen medenemend buiten het hok. De drinkbakjes 'zijn als kleine ovaal ronde napjes gedacht '.van 5 bij 3 c.M. Het toestroomende water uit een reservoir buiten het hok komt dusdanig in de drinknapjes, dat het water daarin doet ronddraaien. Het water vloeit door een goot- ije weer af. In tijden van gevaar voor ziekten kan in het water bovendien nog een ontsmet- tingsvloeistof worden gedaan. Het principe lijkt mij goed maar in de practijk met hon- derden kuikens zou het direct vastloopen met de betrekkelijke ingewikkelde inrichtingen van reguleerkraantjes, talrijke drinknapjes enz. Het systeem vereischt een betrekkelijk in gewikkelde installatie zooals men die in koei enstallen al jarenlang heeft en daar ook goed bevalt, doch voor kuikens lijkt het mij niet geschikt. Een vereenvoudiging van dit systeem, n 1. een ilink waterreservoir in het hek, ('s winters is dan het water vorstvrij) benevens een vlotterinrichting en eenige drinkfonteintjes in het hok zag ik eenige jaren geleden al bij verschillende groote pluimveefokkers te Bar- neveld en verleden jaar ook bij pluimveehou ders in de prairien van Canada. Bij een de p zii prairie-boerderijen zag ik een bedrijf van 4000 kippen dat gedreven werd door een man met een jongen. In elk hok van onge- veer 300 kippen was een waterreservoir van ongeveer 1000 liter en van hieruit worden de drinkfonteinen in het hok geregeld. Daar op deze plaats (Galgary) soms koude van 30 graden celsius voorkwam kon het drink- waterreservoir nog verwarmd worden ook. De heer B. heeft dus werkelijk een goed sy steem duidelijk aangegeven, maar voor de kleinere pluimveehouders die slechts een paar honderd kuikens opfokken lijkt het mij te in- gewikkeld. Het systeem is met wijziging die ik noemde (enkcle drinkfonteintjes) zeer ar- beidsbesparend bij groote bedrijven. Het weg- vloeiende en overtollige water is natuurlijk heel mooi, maar kan aanleiding geven tot watervermorsing en geknoei, natte romme!. Vandaar dat de zelfreguleerende drinksyste- men meestal zoo ingericht zijn, dat het wa ter op dezelfde hoogte blijft staan als de die- ren er uit drinken. Het stroomt dan dus iets minder snel door dan het systeem van den heer de B. Voor eendkuikens deugt het systeem min- dei, want deze moeten werkelijk drinknappen waar hun heele kop ingedompeld kan wor den, anders krijgen ze spoedig vieze oogen met korstjes er om heen en verstopte neus- gaten. schriivinp1 van -V Einci{.,.oven Saf een 1 auur eentomg dooi schryving van een eenvoudiger systeem dat naar dezelfde plek. een emmer is en van hieruit door middel van een buis met kraan op een drinkbakje in den vorm van de bekende citroenpersen. Het te veel aan water vloeit dan weer in den on- dersten bak weg. Deze drinkbak lijkt mij be trekkelijk eenvoudig en voor plaatsen waar men geen ontsmettingsmiddelen gebruikt die totaal aantasten wel geschikt. Een bezwaar blijft weer de kraan die een watertoevoer re- gelt en die steeds goed in orde gehouden moet worden. De heer v. Z., journalist, redacteur van een der bladen, maakt het stroomende prin cipe nog eenvoudiger en zet gewoon een cement bakje, waarin't water aan den eenen kant door een slangetje binnenstroomt en aan den anderen kant wegloopt. Het bezwaar is hier dat dit zeer eenvoudige systeem aanleiding zal geven tot veel ge knoei, tenzij: men den bak van boven weer be- dekt, zoodat de kuikens er niet in kunnen gaan staan. Verder is dit voortdurend water aanvoeren en weer afvoeren zonder kranen niet gemakkelijk en met kranen al evenmin ge makkelijk. De heer F. C. v. d. A. te Aalten bedacht een vernuftig toestel waarbij door middel van een balans, welke het kuiken als het er op staat aan den eenen kant neerdrukt en daar- door tegelijkertijd met den anderen arm een waterreservoir opent en de bodem van het drinkwaterbakje sluit. Dergelijke inrichtingen durf ik in kippenhokken waar alls gauw stof- fig wordt en dergelijke draaiende deelen gauw vastloopen, niet aan te bevelen. Bij val ues ten, voerbakken enz. gebruikt men ze ook wel en mijn idee is altijd, dat ze op tentoon- stellingen heel aardig lijken maar in een kippenhok minder bevallen. Nu kom ik tot de systemen met stilstaand water. Sommige lezers, o.a. mej. v. d. B. te Krabbendijke, geven een beschrijving van de bestaande aardewerk bakjes, waarbij men op een bakje met drinkwater een plat of bolvor- mig deksel zet met gaten, waardoor de kui kens kunnen drinken. Deze bakjes zijn heel bruikbaar voor kleine partijtjes kuikens, maar de tusschenruimten tusschen de gaten nemen veel ruimte in en daardoor geeft een bak maar aan betrekkelijk weinig kuikens drink- ruimte. Dit zelfde bezwaar heeft het ontwerp van den heer W. R. L. te Eindhoven. De bak van geglazuurd aardewerk staat me wel aan, maar het aantal drinkopeningen is te gering. Een nu kom ik op't ontwerp van den heer G. S. A. te Sluiskil, die mij door middel van de Terneuzensche Courant een antwoord vraagt. Ik heb hem vandaag op zijn verzoek het door mij aangeboden broedsel Wit Wian- dottes gestuurd, hoewel eigenlijk een lezer van mijn artikelen zoo laat geen Wyandottes meer moest vragen, als hij ze ten minste voor winterleg wil gebruiken. Goede Wyandottes moeten in Mei al een eind op scheut zijn. De beschrijving van dien bak geeft ik de volgende keer. Dr. TE HENNEPE. New-York. Terwijl onze vaderlandsche jeugd, zich voornamelijk om een soort sport bekommert, n.l. het trappen van het ronde bruine mon ster, houdt de Amerikaansche er twee op na, zeer doelmatig verdeeld in seizoenen. Zoo- dra zich het eerste groen veftoont, verschijnt baseball ten tooneele en komen er herfsttin- ten, dan maakt het plaats voor football. Dit laatste vertoont als eenige overeenkomstighe- den met ons voetbal, dat er ook een doel is en ae bal af en toe getrapt wordt, verder is't een totaal ander spel en wat de rest van de wereld onder voetbal verstaat is in Amerika eigenlijk onbekend. Ik heb onlangs weer een baseball-wedstrijd meegemaakt van de Big League in het Yankee Stadion op aandringen en in gezelschap van mijn jongens, die me beloofd hadden de fijne kanten van het spel tijdens den match uit te leggen. Hetgeen ze, meegesleept door het brullend enthousiasme van de andere 80.000 toeschouwers, natuur lijk glad vergaten. Het eigenaardige van de baseball-club is, dat de sjrelers altijd beroepsmenschen zijn en in den letterlijken zin gekocht worden voor den hoogsten prijs. Op die manier hebben de New-York Yankees een club van formida- bele sterkte, die de laatste jaren het kampi- oenschap bezit. Het speelveld heeft den vorm van een opengeslagen waaier, terwijl in V-vorm de enorm hooge tribunes om de hoekpunt heen gebouwd zijn. De hoofdzaak van het spel draait om den man aan het bat, een ronde houten knuppel als een gymnasti- sche flesch, die door een pitcher van zijn te genpartij een zoo moeilijk mogelijk te raken bal pijlsnel naar zich toegeworpen krijgt. Het werpen van den bal kan hoog, laag, met een bocht, kortom wat men op het tennisveld een effect-bal noemt, geschieden. Dezen bal moet hij met den ronden bat zoo hard mogelijk wegmeppen in een bepaald gedeelte van het veld en lukt hem dat, dan moet hij een serie op den grond afgeteekende plekken of „ba- ses" afrennen, zooveel hij kan, liefst tot hij weer op de plek van uitgang ferug is. Dat heet dan een „home run'' en een volledige home run kan pas gemaakt worden, wanneer de bal door zijn grooten boog niet gauw op- gevangen wordt door de ..catchers" van de tegenpartij, die verder op het veld verspreid staan of wanneer die over tribunes en al in de buitenwereld wordt geslagen. In het laat ste geval, dat maar weinig plaats heeft, be- staat er natuurlijk geen gevaar, dat de bal door de tegenpartij opgevangen en terugge- slingerd wordt, zoodat de home runner on- derweg op een der bases moet afwachten, totdat een medespeler hem „verlost" en ge- legenheid geeft zijn tocht door te zetten door den bal ook grondig te raken. Een home run is pas een doelpunt en aangezien de man aan het bat maar een drietal toegegooide ballen mag laten passeeren zonder to raken en een missende slag met de bat of zelfs een half geremde beweging daartoe als een „strike" en een punt in zijn nadeel wordt ge- rekend, kan men begrijpen, dat er voor een oningewijde veel komt kijken, dat hem totaal ontsnapt. Terwijl bij voetbal de actie zich voortdurend verplaatst, is zulk een baseball- match van's middags 3 tot 6 uur op den duur eentonig door het voortdurend gestaar Het publiek gadeslaan is veel interessan- ter: Onder de 80.000 kijkers zijn er denkelijk 79.500, die gloeiend meeleven met elk moment en dat onmiskenbaar toone'n. Het gebrul is eigenlijk nooit van de lucht, de bezoekende spelers worden onophoudelijk gehoond, een begane fout van wien ook ontlokt een oceaan van de uitgezochtste kracht- en scheldter- men. De scheidsrechter, die zich vlak achter den batter bevindt en die tegen de gemiste ballen beschermd wordt door een masker en een gecapitionneerd vest, wordt minstens om de minuut vervloekt, van het veld gedreigd iets waar hij zich niets van aantrekt en wat ieder na den match ook weer vergeten is Afrosserijen van scheidsrechters komen niet voor en toch houdt deze man den geheelen wedstrijd in de palm van zijn hand, vandaar dat hij reusachtig gesalarieerd wordt. Tus schen twee haakjes, van omkooperij kan in deze sport geen sprake zijn, omdat het win- nen van de z.g. World Series iederen winner een aardigen duit in het laadje brengt, ik meen zesduizend dollar per man. Elke Ameri- kaan kent den naam Babe Ruth, the Home Run King; deze vrij gezette heer ziet meer dan eenig ander de kans den bal over de tri bunes te slaan en dan op zijn gemak de home run af te loopen Z'n record over 'n heel zomei seizoen van elken dag ongeveer een match is 60 home runs, waaruit af te leiden valt, dat het met zoo gemakkelijk is. Zijn jaarlijksch inkomen als King of the Swat wordt een halve ton genoemd, hetgeen hij niet alleen op het veld verdient maar ook met kranten- schrijvenj, autografeeren van ballen en bats, zijn naam leenen aan snoepgoed, petten en dergelijk soort zaken. Mr. Ruth liep op den middag van mijn bezoek zeker nog „naar zijn vorm te zoeken", althans ik was, helaas, geen getuige van een zijner befaamde mep- pen. Zijn verschijning en plaats-inneming op het veld werden telkens begroet met een stort- bui toeroepmgen, die plaats maakten voor de verachtelijkste kreten en gesis, wanneer bal na bal kwam aansuizen en gemist werd- „big bum, ga liever hout hakken!" Ook hij is daaraan gewend en trekt er zich niets van aan, ook niet toen hij op een komieke manier over de houten verschansing van een loge sloeg en verdween bij zijn poging om een bal op te vangen. Toen hij eenigszins pijnlijk voor den dag gestrompeld was, werd zijn heldhaftige poging met geschater en boe-ge- roep ontvangen. Populair zijn in Amerika is niet alles, het publiek eischt waar voor zijn geld en goeie waar ook! Merkwaardig is ook dat onbewuste mas- sa-optreden gade te slaan. Komt er plotse- ling een spannend moment, dan staan alle 79.500 als een man op. Tot mijn schande moet ik bekennen telkens te laat te zijn ge- weest, al had ik de prachtige voorlichting van een blijkbaar zeer deskundigen neger aan zijn vrouw vlak achter me. De vijfhon- derd niet met het spel medelevenden zijn de suppoosten en het heirlegers jongens in wit- te jasjes en met witte petten op, die limonade, pakjes roomijs, apennootjes, broodjes met warme worstjes en stapels andere eet- en drinkwaar rondbrengen. Gemakshalve heb ben zij op hun pet staan, wat zij te koop bie- den en hoeveel het kost. In den goeden ouden tijd werden limonadefleschjes door verbol- gen handen in het terrein gesmeten maar dat is nu streng verboden. Alleen het oude ge- bruik om op Labour Day, den eersten Maan- dag in September, als wanneer de zalige va- cantie-zomer nominaal heeft afgedaan en de scholen weer beginnen, na de match zijn stroohoed in het veld te gooien, de daarvoor meegebrachte pet uit den zak op te diepen en op te zetten, is nog toegestaan. Gevaar voor ongelukken is gering, de spelers zijn be- dreven, de scheidsrechter en catcher achter den batsman zijn zwaar bepantserd en voor een zeker deel van de tribune zijn netten ge- spannen, want de ballen zijn keihard en ko men meestal met enorme kracht en vaart aan. Wordt hij in die tribune geslagen, waar geen net is, dan is hij als verloren te beschouwen, het publiek houdt hem en gelukkig de kleine Yankee, die een bal opving, kersversch van Babe Ruth's bat gekomen; mijn jongens za- ten er althans den heelen middag op te vlas- sen. Zulk een match is een onderdeel van een groote serie en deze ontmoeting van de New- Yorkers en de Detroiters was er een van de negen, die negen dagen achter elkaar ge- speeld werden. Dan moeten ze elkaar weer negen maal ontmoeten in Detroit en zoo gaat dat tusschen de andere plaatsen met eerste klas spelers als Boston, Washington, Philadelphia, St. Louis en zooveel anderen, totdat eindelijk in het najaar de spannende tijd van de groote beslissing komt. Aan het einde van de tweede inning het spel be- staat uit drie innings kwam er een ander opmerkelijk moment; het heele publiek rees weer als een man van zijn zetel, ditmaal om de stijfheid van het lange zitten door wat uitrekken te niet te doen. Natuurlijk is men volkomen vrij te blijven zitten, maar mochten de onmiddellijke omstanders pas in de lange iroek zijn en nog zonder een blad voor hun mond, dan wordt het iemand wel gauw en duidelijk bijgebracht, dat hij zich buitenge- woon dwaas aanstelt volgens de tradities van het land. Bij het bezoek van een baseball- team eenige jaren geleden in Engeland was de Prins van Wales genoodzaakt zijn ko- ninklijke ouders ook op dit punt in te lichten, zelf wijzer geworden door zijn bezoek hier. Toen het zoover gekomen was, dat wij alien onze 80.000 stramme knieen strekten en ik juist met eenig heimwee dacht aan Zondag- middagen met de Korver, de Kessler's en Gobel, merkte ik tot mijn genoegen dat mijn jongens toch ook niet zulke hartstochtelijke toeschouwers waren als ze hadden voorgege- ven en het eigenlijk welletjes vonden. De Amerikaansche film heeft alweer ge- maakt, dat men over de heele wereld zoo'n wedstrijd meegemaakt heeft, al is het dan vanuit zijn fauteuil in een donkere zaal. Maar bij mijn weten heeft de sport nergens buiten Amerika aanhangers gevonden dan in Japan, waar het bezig is een ware volksver- makelijkheid te worden, volgens een Japan- schen collega, dien ik er eens over onder- vroeg. Men is daar bezig met het bouwen van reusachtige stadia naar het model van >ier en zelfs de prinsen uit het Keizerlijk luis nemen de bat in handen. Vanwaar die sympathie in het land van den Foetspieama en wdarom de overige wereld er niet voor voelt, terwijl die zoo gretig den Jazz over- nam, zijn moeilijk te verklaren vragen. WDI KENKRARBER. Oproeping. Allen, die iets te vorderen heb ben van-, verschuldigd zijn aan- of borgtochten onder zich heb ben ten laste van wijlen Me- vrouw de Wed. W. KAAN KAAN, gewoond hebbende te Atkmaar en aldaar overleden 10 Maart 1929, worden verzocht op- gave of betaling te doen v66r 1 Aug. a.s. ten kantore van H. A. DE MAN, Executeur-Testamentair. TE HUUR net ingericht huurprijs 5.25 en 5.75 per week. Te bevr. bij K. DOORGEEST, Boomkampstraat 46. Heden den Zes en twintigsten Juni 1900 negen en twintig, ten verzoeke van KNIERTJE ZWART, echtgenoote van PIE- TER GLAS, wonende te Egmond aan Zee, ten deze woonplaats kiezende te Alkmaar aan het Ritsevoort no. 2, ten kantore van den advocaat en procureur Mr. P. LANGEVELD, die door eischcres tot procureur wordt gesteld en als zoodanig voor haar zal occupeeren, heb ik HENRI JACQUES HAASBROEK, deurwaarder bij de Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar, wonende en kan- toorhoudende aan het Luttikv Oudorp C. 84 aldaar AAN P ETER GLAS, laatst gewoond hebbende te Egmond aan Zee, doch thans afwezig en zonder bekende woonplaats, mitsdien mijn exploit doende door aan- plakking van een afschrift dezes en van na te melden stukken aan de hoofddeur van de verga- derplaats der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar en aan heu huis der Gemeente te Eg- moend aan Zee, terwijl gelijke afschriften door mij, deurwaar der, zijn overgegeven aan den E. A. Heer Officier van Justitie bij gemelde Rechtbank, door exploit met „gezien" is getee- wien het oorspronkelijk van dit kend, terwijl eindelijk dit ex ploit zal worden geplaatst in de Alkmaarsche Courant le. BETEEKEND: een uittreksel der minuten, be- rustende ter griffie der Arron dissements-Rechtbank te Alk maar, houdende een verzoek- schrift, waarmee verzoekster zich tot die Rechtbank heeft ge wend, zoomede de hierop gege- ven beschikking d.d. 18 Juni 1929 2e. den gerequireerde GEDAGVAARD om op DONDERDAG DRIE OCTOBER 1900 Negen en twin- tig, des voormiddags te elf uur, te verschijnen ter terechtzitting der Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar, gehouden wordende in het Gerechtsgebouw aan den Geestersingel aldaar TEN EINDE: aangezien gedaagde, laatstelijk wonende te Egmond aan Zee, op 15 Maart 1919 is uitgevaren met de Johanna" 190 IJ. M. van de Maatschappij van Jan Visser Hzn. te IJmuiden, aan welk schip op 18 Maart 1919 een scheepsramp is overkomen; aangezien sedert dien van ge daagde noch van een der andere schepelingen eenig bericht is in- gekomen, waaruit van zijn of hun aanwezen of overiijden blijkt, en als zeker moet worden aangenomen, dat de „Johanna" 190 IJ. M. met man en muis is vergaan, ter gelegenheid eener noodlottige gebeurtenis. aangezien gedaagde voor- noemd voor zijn vertrek geen orde op zijn zaken heeft gesteld of volmacht heeft gegeven tot het waarnemen daarvan; aangezien er sedert de laatste tijding van zijn bestaan, 18 Maart 1919, meer dan 6en jaar is verloopen (art. I sub 2o der wet van 26 Maart 1920 Stbl. no. 864) en er dus termen bestaan om ten aanzien van gedaagde rechtsver- moeden van overiijden te doen uitspreken; aangezien eischeres belang heeft, dat er ten aanzien van ge daagde rechtsvermoeden van overiijden wordc uitgesproken, en zij verlof gevraagd en bij de beteekende beschikking beko- men heeft om den gedaagde bij openbare dagvaarding te doen oproepen: Mitsdien ten aangewezen dage in persoon of door iemand van zijnentwege van zijn aanwezen te doen blijken, bij gebreke waarvan door eischeres, na het vervullen der in deze voor- schreven formaliteiten, zal wor den geconcludeerd, dat bij von- nis worde verklaard, dat er ten aanzien van den gedaagde sedert den 18 Maart 1919 rechtsvermoe den van overiijden bestaat, kos- ten rechtens. Qe kosten dezes zijn buiten die van procureur 20.70 en be- halve de advertentiekosten. „GEZIEN" De Officier van Justitie, VAN DER FEEN DE LILLE, s. H. J. HAASBROEK, deurw. Geregistreerd te Alkmaar den Zeven en twintigsten Juni 1900 negen en twintig, deel 2, folio 16, nummer 899, twee bladen, geen renvooi. Ontvangen voor recht een gulden vijftig cent. 1.50. De Ontvanger, zag zich gaarne geplaatst als HULP IN DE HUISHOUDING in klein gezin met huiselijk ver- keer te Alkmaar. Prima getuig schriften. Brieven onder letter G 588 bureau van dit blad. gevraagd van 6 Aug. t. en m. 14 Augustus voor 3 volwassenen en 2 kinderen in Bergen-Binnen of Alkmaar. Brieven onder letter H 27 Adv. Bureau H. L. SMIT Zn., Hengelo. Telefoon 617. Houttil 54. NIEUWE ZENDING Met twee Boorden, Waschechte kleuren Onze en munten uit door hun fijne k w a I i t e i t. B a n k c t»a St k c r 0 Mieru 4 Telcf. 534. Laat uw vullen met onze prima kwaliteit Het Huis met de Luifel HUIGBKOUWERSTRAAT. Uw goedkoopste adres voo\ Aartlappelen. Groenfeia, Fruit, €ome§tit>Ies, Delicatessen, Ziiiirwaren. Viscli. enz. enz. is DE BLAUWE DRUIF _uv LAAT 83. JAH BIJTJES. Alle dagen versche AARDBEIEN. Prima Vruchtenlimonades 69 ct. Zie de ^talas-e. geld uit wanneer U een of een ander artikel koopt bij I GUUS KLONNEN LAAT 148, AI.KMAAB. I Burgers E.N.R., Turner, Magneet I en andere bekende merken. RIJWIELEN vanaf f 34. IKINDERWAGENS vanaf,, 22.50 IKINDERRIJWIELEN 5.- KINDERRIJWIELSTOELTJES. TRANSPORTRIJWIELEN. MAAIMAGHINES vanaf ,,20.— j Meisjes- en Jongensrijwielen. I Enorme sorteering onder- deelen, uiterst lage prijzen, ook in electrische artikelen. I Electr. Lampen vanaf 25 ct. I Olie, Naalden en onderdeelen voor alle merken naaimachi-1 nes. Kinderwagenband gratis I omleggen. Eerste klas reparatie- inrichting. I Desgewenacht gemakkelijke I betalingscondities. "W v,* UVl WCIIUIVOU YWll

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10