Itaaistk Goarait. 2£eetijdingen Hondsrd een en dertigste Jaargang. Sport Rechtszaken luchlwaapl BCerk en schooB Binnenland Vrydag" 2§ Juni. M o t o r en. DE KON. NED. MOTORWIELR. VER. Een kranslegging. Gistermiddag werd op het graf van wij- [en den heer H. J. Gorter, te Apeldoorn ter nagedachtenis van diens werk in de K.N M.V. Vaarvan de overledene mede-oprichter en ge- durende een 14-tal jaren bestuurslid was, sen bloemenhulde gelegd door het Hoofdbe- Etuurslid den heer Heitman nit Arnhem. Zoc- als men weet viert de K.N.M.V. thans haar zilveren jubileum en in verband daarmee gtemt het tot groote voldoening, dat thans het huidige bestuur op deze wijze aan zijn dank- fcaarheid voor het vele dat de overledene in het belang der Nederlandsche motorbewe- ging verrichtte, uiting gaf. \A t h 1 e t i e k. DE KOMENDE WEDSTRIJDEN. De volgende wedstrijden vragen o.m onze aandacht voor morgen en overmorgen: In Den Haag worden Zaterdag de onder- linge athletiekwedstrijden verwerkt door de H.P.S.V. Er heerscht onder de Haagsche agenen een opgewekt spor'tleven en ongetwij- :eld zullen de ordebewakers van onze resi- dentie deze wedstrijden aangrijpen als een groote oefening voor de nationale Politie- <ampioenschappen, welke op Zaterdag 27 fuli te Utrecht zullen worden gehouden. Zondag wordt de wedstrijd van P.E.C. die verleden week is afgelast, gehouden. Het is mogelijk, dat de Haarlem-ploeg niet zal uitkomen omdat deze zelf op het Haarlem- terrein onderlinge wedstrijden heeft. Toch zullen deze wedstrijden, welke als selectiewed- strijden voor de landen-ontmoeting Neder- derlandWest Duitschland worden be- schouwd, wel een dusdanige bezetting heb- ben, dat van een eerste-klasse wedstrijd mag worden gesproken. In Edam heeft een wedstrijd plaats, uit- sluitend voor athleten uit Noord-Holland Er is een zeer aantrekkelijk programma, dat 15 nummers bevat, o.a. een wegwedstrijd over 2 K.M. Rotterdam viert de opening van den sintel baan met een trial-meet Dordrecht, Den Haag, Rotterdam, plus eenige aardige popu late nummers. Op Donderdag houdt de vereeniging „Da- ventria" te Deventer den jaarlijkschen singei- loop, welke zich meer en meer in de belang- stelling mag verheugen. Zwemmen. HET WERELDRECORD OVER 300 M. Niet door Zas Braun verbeterd. In ons nummer van Maandtg meldden we dat Marie Braun het wereldrecord over 300 meter verbeterd had. Dit blijkt een vergissing te zijn. Onze kampioene heeft n.l. nog steeds het record van Martha Norelius te verbeteren, die in Augustus 1028 te Ween en de 300 meter zwom in 4 min. 8 sec., dus nog 11 sec. Snel len In Maart van dit jaar heeft de F.I.N.A dit record gehomologeerd. Onbegrijpelijk blijft het, aldus het Hbld., dat niemand van de juryleden hiervan op de hoogte was. B oks e n. DE BOKSMATCH SCHWELING— PAOLINO. De vele duizenden plaatsen in het Yankee- >tadion zijn voor den boksmatch Schweling Paolino bijna geheel uitverkocht. 4000 ring- plaatsen tegen een prijs van 350 dollar zijn in beslag genomen door leidende figuren uit de New-Yorksche en Washingtonsche wereld, door diplomaten, bankiers enz. De beide bok- sers, die's middags uit hun trainingskwar- tieren aangekomen zijn, bevinden zich in uit- nemende conditie. De tegenstanders gelden dan ook ials geheel tegen elkaar opgewassen, hetgeen ook bij het wedden, waarbij enorme sommen op het spel gezet wofden tot uiting kcmt. Sommige deskundigen geven Paolino de meeste kansen, terwijl anderen Schwelings techniek, zijn grootere reikwijdte en goed beenwerk voordeelen noemen, die grooten kans op de overwinning geven. Lawntennis. INT. KAMPIOENSCHAPPEN TE WIMBLEDON. Kea Bouman gestagen. Kea Bcuman-Borotra en Tirnmer-Coen winnen in de dubbetspelen. Gister hebben de zestien mannen, die in het heeren-enkelspel nog aangebleven zijn, een dag rust gekregen in dit voor hen natuurlijk meest belangrijke nummer. Met het dames- enkelspel werd goede voortgang gemaakt en hierin waren de verrassingen talrijk. Mej. Bouman slelt teleur. Mej. Bouman heeft van miss Ridley verlo- ren met 63, 6—4, een teleurstellende uit slag, te wijten aan verkeerde tactiek. Miss Ridley, die winter en zomer doorspeelt, op jverdekte banen, harde en grasbanen, was als steeds in uitmuntende conditie; zij is een speelster, die vrijwel alleen vertrouwd op zui- vere, diepe drives, op voor- en back-hand, waarmede zij het uren lean volhouden, wan- neer haar tegenstandster dit toelaat. Had on ze kampioene meer verscheidenheid gebracht is het spel dan zou de flegmatieke Engelsche het zeker veel moeilijker hebben gehad in stellig hebben verloren. In een base-line duel had de Nederlandsche speelster geen kans. Eenige andere uitslagen. Een vergoeding voor deze teleurstelling was de gemakkelijke overwinning van mej Bouman en Borotra op den jongen de Bor- nan en miss H. Bourne-met 61, 62. Een andere uitslag van belang was dat mrs. Midhell geb. Sauners miss Nuthall met 6—3, 6—3 sloeg. Eveneens was onverwacht de schitterende overwinning van miss Joan Fry, die dit jaar nog niet veel moois had verricht, op mrs Watson met 61, 64. Belangriik was verder de schitterende oxer winning van de zeer jonge Amerikaansche miss Jacobs op mrs. Lycett met 6—2, 6—2 en last not least de uitslag sign, de Alvarez te gen miss Ryan met 64, 86. Het heerendubbelspel. Timmer de beste. In het heerendubbelspel was voor ons de belangrijkste wedstrijd van Timmer en Coen tegen de Morpurgo en del Bono, die door de Nederlandsch-Amerikaansche combinatie met 7—5, 6—4, 6—1 werd gewonnen. Deze over- winning was alleszins verdiend en ook naar het oordeel van Tilden, na afloop gegeven, was niet Coen, maar Timmer verreweg de beste van de vier. W-ie nog zeggen wil, dat Timmer geen dubbelspeler is, zal weinig ga- hoor meer vinden. Het samenspel van hem met Coen sloot als een bus en de geduchte Italianen werden royaal geslagen. Timmer heeft in dien wedstrijd werkelijk schiHereof1 spel vertoond. Eenige van de andere uitslagen zijn: Co- chet en Brugnon slaan Latchford en Wil liams 6—3, 7—5, 7—5; Borotra en Boussus slaan Cochet en Wright Can 6—1, 6—3, 1715! Kleinschroth en Von Kehrling slaan David en Morne 60, 60, 62. Het gemengd dubbelspel. Eenige uitslagen. Betty Nuthall en H. W. Austin slaan mile Sigart en Boussus 46, 108, 6—1; Til den en mrs. Mallory slaan von Kehrling en miss Sandison 6—2, 6—2; Hunter en miss Wills slaan Brown en miss Tyrrell 6—1, 6-0. RECHTBANK ASSEN. Het O. M. bij de rechtbank te Assen eisch- te heden tegen H. Lek verpleegde te Veen- huizen, thans gedetineerd, wegens opzette- lijke brandstichting in een der gebouwen al- daar 4 jaar gevangenisstraf. EEN GENERAAL VOOR DE RECHTBANK. Gedagvaard wegens ordeverstoring Uit de rechtszaal verwijderd. DE CORRUPTIE TE ONSTWEDDE. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft giste- ren arrest gewezen in de zaak van den vroe- geren gemeente-architect van Onstwedde, O. L., die door de rechtbank te Winschoten was veroordeeld tot vijf maanden gevangenis straf, wegens vervalsching van de loonstaten. De advocaat-generaal vorderde in appel negen maanden gevangenisstraf Het Hof heeft hem gisteren veroordeeld tot vijf maan den gevangenisstraf met aftrek van de voor- loopige hechtenis. DE HOFFELIJKE HENGELAAR 't Gebeurde voor het kantongerecht te Den Haag en de Haagsche Crt. vertelt het als volgt: Het was een principieel en daarbij zeer hof- felijk zaakje. Verdachte kwam correct naar voren en maakte een onberispelijke buiging. De edel- achtbaren knikten hoffelijk terug. Hij was de voorzitter van den Algemeenen Zuidhollandschen Hengelaarsbond en stond terecht omdat hij bekeurd was wegens vis- schen in een door de wet verboden water op snoek „met den hengel geaasd met visch" Het was een principieele zaak, die uitgelokt was om een uitspraak te verkrijgen inzake de ministerieele besehikking van 27 Mei 1929. Het O. M. merkte hoffelijk op, dat verd. dus geen gewone verd. was. De ten laste leg ging was bewezen en de buitengewone verd dus schuldig bevonden. De eisch luidde: schuldig verklaring zonder oplegging van straf. Verd. boog en deed een verzoek, dat gewone verdachte nooit doen. Hij verzocht het O. M. nog enkele punten op de dagvaarding te wil len toeleggen, daar het misdrijf nog niet com- pleet was. Overigens protesteerde hij tegen des ministers wijze besehikking van 27 Mei jl. Dat de snoek het aas at was goed, dat de hengelaar de snoek at: beter, maar dat de minister den hengelaar at, deugde niet. Al- thans niet in het onderhavig geval. De hoffelijke hengelaar maakte zijn ex- cuus, dat hij het als leek waagde voor de edel- achtbaren de wet te hanteeren; maar hij was van oordeel, dat de wet er was voor de men- schen en niet uitsluitend voor de juristen. De kantonrechter zeide, over 14 dagen schriftelijk vonnis te zullen wijzen. De hengelaar dr.nkte het O.M. voor de spoedige behandeling der zaak, waarop de kantonrechter zei, dat de henge laar een hoffeliik man was. Hjermee was de zaak gee Uit de t dus de hengelaar niet vrieuuw.j- er den minister. Naar het oordeel van de snoeken over den hengelaar werd niet gevraagd, evenmin naar het oordeel van het aas over de snoeken. Men moet zich niet in kleine details verlie- zen, niet waar? EEN MOORDAANSLAG. Op 12 April 11 werden enkele voorbijgan- gers opgeschrikt door het hulpgeroep van een vrouw, die op den Hoofdweg te Amster dam uit een huis naar buiten kwam geloopen, achtervolgd door een man. Deze stak in het wilde weg met een mes naar de vrouw, die ten slotte, op tien verschillende plaatsen ge- stoken, ineenzakte. De vrouw is naar het zie- kenhuis gebracht. Het bleek, dat de wonden niet ernstig waren, zoodat zij op 19 April ontslagen kon worden. De man is gearresteerd en had zich giste ren voor de vijfde kamer der Rotterdamsche rechtbank te verantwoorden wegens poging tot moord, subs, poging tot doodslag, poging tot zware mishandeling en mishandeling. De man, die kellner is, was sinds 1921 met de vrouw getrouwd geweest. Het huwelijk was echter niet gelukkig geweest. Op 10 April werd de scheiding van tafel en bed uitge- sproken. Het meisje werd den vader, de jon gen de moeder toegewezen. De vrouw had een betrekking als huishoud- ster aangenomen, den kleinen jongen had zij aap een nicht toevertrouwd, wie zij uitdruk- kelijk had gezegd, het kind zonder haar toe- stemming niet af te geven. Op den bewusten twaalfden April was de man, die ter terechtzitting volmondig beken- de, bij zijn vrouw gekomen, om haar te vra gen of zij het goed vond, dat hij met de beide kinderen ergens in de kost zou gaan. Volgens hem zou zij hem toen getergd hebben. Hij had haar gevraagd of hij met het kind mocht gaan wandelen en zij had hierin toegestemd, maar zij had hem uit vrees voor onaange- naamheden niet binnen willen laten. Daarop heeft hij haar gestoken. De vrouw holde de straat op, waar hij haar nog verscheidene steken had toflgebracht. Vervolgens trachtte hij de hand aan zich zelf te slaan, maar is hierin verhinderd door de omstanders. Van het heele drama was het 6-jarig dochtertje getuige, dat den vader om den hals was ge- vlogen en tot het bureau zich huilend aan hem vastgeklemd heeft. Uit het getuigenver- hoor bleek, dat verd. zich tegenover derden reeds tevoren had uitgelatenZe gaat er aan, ik steek haar hart er uit! Uit het getuigenverhoor bleek, dat de va der veel van de kinderen hield en deze van hem en dat de moeder de kleinen vaak alleen thuis liet, als de man uit was. Het O.M. was van oordeel, dat de feiten vast staan en vroeg wegens poging tot moord 4 jaar gevangenisstraf. DE ROOFOVERVAL TE BEST. Hendrik B., arbeider te Eindhoven, ver dacht ter zake dat hij op 13 Maart te Best den wissellooper A. Vervest van de Incasso- bank te Eindhoven beroofde van zijn tasch met een inhoud ten bedrage van 850 en hem een steekwonde toebracht aan het hoofd, werd wegens gebrek aan wettig en overtui- gend bewijs door de Bossche rechtbank vrij- gesproken met last tot onmiddellijke invrij- heidstelling. Het O.M. had vier jaar gevangenisstraf geeischt. ONBEVOEGDE UITOEFENING DER GENEESKUNDE. Het Gerechtshof te Amsterdam deed giste ren uitspraak in de door den Hoogen Raad verwezen zaak van den magnetiseur A. Kooi- man uit Haarlem, die veroordeeld werd, om dat hij, hoewel niet toegelaten tot uitoefening der geneeskunde, buiten noodzaak het beroep van geneeskundige als bedrijf heeft uitge- oefend, tweemaal gepleegd. De kantonrech ter te Haarlem had hem opgelegd twee geld- boeten, ieder van f 300, maar, in hooger be roep, had de Haarlemsche Rechtbank de straf veranderd in twee geldboeten, elk van 30. Verdachtes handelingen hadden nergens anders in bestaan dan dat hij de patienten, die bij hem kwamen, op een rustbank deed plaats nemen, waarna hij, zonder ze te heb ben onderzocht, met de handen eenige malen een strijkende beweging maakte, evenwel zon der het lichaam aan te raken. Voor zijn be- moeii'ngen berekende verdachte geen hoogeren prijs dan 0.50 of 1 per visite. De advocaat-generaal had vernietiging van het vonnis gevorderd en oplegging van twee geldboeten van f 30. Het Hof vernietigde het vonnis. Opnieuw rechtdoende, verklaarde hH verdachte schul dig en strafbaar. Bij de straf oplegging over- woog het Hof, dat verdachte eenerzijds her haaldelijk zich aan de gewraakte handelingen heeft schuldig gemaakt, doch dat de perso- nen van de behandeling door verdachte gee- nerlei nadeel hebben ondervonden. Op grond van deze overweging veroordeel- de het Hof den verdachte tot twee geldboeten ieder van 60, elke boete bij niet betaling te vervangen door tien dagen hechtenis. DE SPAANSCHE OCEAANVLIEGERS. Geen hoop meer. Het stormweer, dat nu in de buurt van de Azoren woedt, heeft een einde gemaakt aan de nasporingen naar het vliegtuig van ma- joor Franco. De hoop, dat deze en zijn met- gezellen nog in leven zijn, heeft men moeten opgeven. Er is nog altijd de mogelijkheid, dat zij gered zijn door een of ander schip, dat geen draadlooze installatie aan boord heeft en dat op weg is naar de een of andere ver verwijderde haven, doch deze mogelijk heid is zeer gering en het Spaansche volk bereidt zich op het ergste voor. Men is zeer erkentelijk voor de hulp, welke door het bui- tenland is verleend. Naar de Telg. meldt, heeft Primo de Rivera heden dienaangaande een speciale verklaring afgelegd. VLIEGTUIG VERBRAND. Op het vliegveld Rooseveltfield bij New- York, vond Dinsdag een ernstig ongeluk met een vliegtuig plaats. Het vliegtuig van den zoon van den bekenden Amerikaanschen industrieel Phillips, bestuurd door den jeug- digen Phillies zejf, stortte tengevolge van DE ZWEEDSCHE OCEAAN VLIEGERS Weer gestart. En terugge- keerd! Volgens een gistermiddag omstreeks half een uitgezonden draadloos bericht, zijn de Zweedsche Oceaanvliegers te Reykjavik ge start in de richting Ivigtut op Groenland. De reparatie van een motor was's nachts gereed gekomen, waarna vroeg in den mor gen enkele startpogingen werden onderno- men. Door de heerschende windstilte kon de machine zich echter niet hoog in de lucht ver- heffen. De vliegers hebben voor 12 uur ben zine aan boord, terwijl de overtocht op 10 uur vliegens wordt geschat. De vlucht afgebroken. De Zweedsche Oceaanvliegers hebben vol gens te Stockholm binnengekomen berichten hun vlucht afgebroken en zijn naar Reykja vik teruggekeerd. DE VLIEGFEESTEN OP WAALHAVEN. De stervlucht naar Rotterdam. Gister is op het vliegveld Waalhaven het vierdaagsch intemationaal Concours voor Sportvliegtuigen begonnen, dat georgani- seerd wordt door de Rotterdamsche Aero- club. Voor dit concours hebben 52 deelne- mers, waaronder 10 Hollanders ingeschre- ven, doch niet alien hebben hun inschrijving gestand gedaan. Voor gister stond er slechts voor de bui- tenlandsche deelnemers een stervlucht op het program. De deelnemers mochten de plaats van vertrek zelf kiezen, mits deze slechts op minstens 200 K.M. afstand hemelsbreed van Waalhaven gelegen was. Het tijdstip van ver trek diende zoodanig gekozen te worden, dat men precies te 4 uur te Waalhaven zou kun- nen landen. Van de 42 buitenlanders, Engel sche, Belgische, Duitsche en Fransche vlie gers zijn er ongeveer 20 birinengekomen. Pre cies vier uur, juist toen het Fokkervliegtuig van de K. L. M. naar Parijs vertrok, ver- schenen er 7 toestellen boven de Waalhaven, die 2 minuten later neerstreken. Het waren alle Engelsche Moth-vliegtoestellen, die in Duinkerken waren gestart. Even later land- den er eenige toestellen, die van Brussel en Antwerpen waren vertrokken. Geleidelijk kwamen er tot 6 uur meer machines binnen. Ondertusschen gaven de Amerikanen Ross en Chet op hun Stearman- eendekker, waar mede zij een tournee door Europa maken en Woensdag te Rotterdam waren aangekomen, een demonstrate kunstvliegen. Het niet talrijke publiek had verder veel belangstelling voor een keurig uitgevoerde escadrillevlucht van drie Pander-toestellen, bestuurd door de heeren Vlaming, Redelex en Pander, leden van de Rotterdamsche Aeroclub. Tenslotte heeft de heer Schmidt Crans, chef-instcuteur van de Club, een demonstra te gegeven op het allernieuwste Pandertoe- stel, dat dezer dagen is ingevlogen en uitge- rust is met een 120 P.K.-Gipsy-motor. Heden hebben de eigenlijke wedstrijden een aanvang genomen. Mej. G. F. Happee, onderwijzeres aan de openbare school te Egmond aan Zee heeft in verband met voorgenomen huwelijk ont- slag gevraagd tegen 15 Sept. a.s. De heer J. v d. Berg alhier slaagde Donderdag te Amsterdam voor het examen van onderwijzer. Ds. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel te Rotterdam, vroeger te Wijk aan Zee, Purmerend en Haarlem, is beroepen bij de herv gem. te Den Haag. Als tijdelijk onderwijzeres aan de R.-K. zusterschool te Obdam is benoemd mej. M. Bakker, die onlangs te Bergen geslaagd is. PREDIKBEURTEN. Zondag 30 Juni. Groote Kerk, voorm. 10.30 uur, Ds. Deet- man. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Evangelisch-Luthersche Kerk, voorm. 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, Ds. Keu- ning, de Rijp. Remonstrantsch-Gereformeerde Kerk, vm. 10.30 uur, Ds. Houtgast. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, Preek- lezen. Avond 5.30 uur, Preeklezen. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 5 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Kapelkerk, 9 uur, Jeugddienst, Ds. G. C. Postma, algem. secret, van het Ned. Jongel. Verbond. 10.30 uur, Ds. van Baalen, van Broek op Langendijk. Schaalcoll. v. h. Ned. Bijbelge- nootschap. LEGER DES HEILS. Limmerhoek 41a. Zondag 30 Juni, 7 uur, bidstond. 10 uur, Wijdingssamenkomst. 3.30 uur, Openluchtmeeting bij den Kat- tenberg in't Heilooerbosch. 8 uur Plechtige gedenkdienst voor Gene raal Bramwell Booth. Dinsdagavond 8 uur Soldatensamenkomst. Donderdagavond 8 uur Openbare bijeen- komst. Zaterdagavond 8 uur Openluchtmeeting op de Steenenbrug. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. BERGEN, 10 uur, Ds. v. d Kieboom. Geref. Kerk, 10 uur, Ds. H. Meijer, van Alkmaar, Voorbereiding H. Avondmaal. Nam. 3.30 uur, dezelfde. Rechtsz. Herv. E. V. „Maranatha"10.15 uur v.m. Ds. Mansvelt, van Amsterdam. „Looft den Heer", vereeniging tot verbrel- ding der waarheid, Boschkapel Kerkelaan 17 bij de Sparrenlaan, voorm. 10 uur, de heer JJ. J. Ruijs. Onderwerp: „Een biddende moe der". 12.15 uur Zondagsschool. 's Avonds 8 uur, de heer J. J. Ruijs. BERGEN AAN ZEE, 11.10 uur, Ds. A. G. H. van Hoogenhuijze, te Amsterdam. Li turgische dienst. BROEK OP LANGENDIJK, 10.30 uur, Ds. Verwaal, van Alkmaar, Schaalcoll. v. h. Ned. Bijbelgenootschap. DIRKSHORN, geen dienst. EGMONDBINNEN, 10.30 uur, Ds. Spel berg. GROET, 7 uur, Ds. Boeke. GROET, (zaal K. Pijs), Zondagmiddag 2.30 (o.t.), de heer Ruijs. GROOTSCHERMER, geen dienst. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. KOEDIJK, geen dienst. OBDAM, 10.30 uur, Ds. Kruizinga. OTERLEEK, geen dienst. OUDKARSPEL, 10.30 uur, Ds. Boeke. OUDORP. 10 uur, Ds. Groot. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- donk. SCHOORL, 9 uur, Jeugddienst Ds. Boeke STOMPETOREN, 10.30 uur, Ds. Heep Evangelisatie, 7 uur, Ds. F. van Duijne van Zaandam. VEENHUIZEN, 10.30 uur, Ds. Zillingef Molenaar. WARMENHUIZEN, avond 7 uur, Ds, Zillinger Molenaar. DE RADIO EN DE KAMERKIEZINGEN. De uitslagen bij de Tweede Kamerverkie- zingen in 1925 werden via het station Sche- veningen-Haven draadloos aan de dagbladen in het geheele land toegezonden. Wij ver- nemen thans, dat zulks dit jaar niet zal ge- schieden. Dit staar in verband met de be- sluiten van de te Praag gehouden Radio- conferentie, inzake de verdeeling der golf lengten De aan Nederland toegewezen golflengten laten niet toe, dat des avonds na 6 uur voor het doorzenden van de uitslagen der Tweede Kamer-verkiezingen gebruik wordt gemaakt van den zakelijken omroepzender Scheve- ningen- Haven. DE VALSCHE MUITERIJ TE ROTTERDAM. Na hun arrestatie in verband met de ven vaardiging van valsche Engelsche vijfponds- biljetten hebben W. B., A. C. P. en J. B. de J bij een hernieuwd verhoor aan het hoofd- bureau van politie een volledige bekentenis afgelegd, weet de Tel. te m-elden. Bij- het voortgezet onderzoek is het de afdeeling valschgeld-centrale van de centrale recherche tevens gelukt in een kelder aan de Schoutenstraat verschillende ingredienten te vinden. Een koffer en een groot pak, waarin chemicalien, lichtgevoelig papier, een druk- raam, een lichtbak, glazen platen, enz., zijn in beslag genomen, De valsche munters zijn bij het vervaardigen van de biljetten zeer slordig te werk gegaan. Het watermerk b.v. werd aangebracht met behulp van een even eens in beslag genomen linoleumplaatje waarin het watermerk was uitgesneden. Dooi dit met vet bestreken linoleumplaatje op d< biljetten te drukken verkregen zij iets, dat of een watermerk geleek. TWEE KINDEREN TEGELIJK OVERREDEN. Op den Haagweg te Loosduinen werdet gistermiddag om 4 uur twee kinderen. op weg van school naar huis, een jongentje en een meisje, bijna tegelijkertijd overreden. Het zoontje van den heer P. v. Rooyen, werd bij het oversteken van de straat door een vrachtauto gegrepen en ernstig verwond onder den auto vandaan gehaald. Het doch tertje van den heer P. Batist, die het ongeluk zag gebeuren werd bij het oversteken van de straat door een luxe auto overreden. De jon gen is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd; het meisje dat een been- wonde en verschillende ontvellingen had ge kregen is naar haar ouderlijk huis gebracht. KINDERMOORD. Door cntcerekenbare moeder. Gistermiddag heeft vrouw - E. te Breda haar kindje van twee weken van het leven beroofd door het in een put achter haar woning te verdrinken. Bij het ingesteld on derzoek is gebleken, dat de vrouw, die een ongelukkig leven leidde bij haar man. met wien zij slechts enkele maanden gehuwd was, niet toerekenbaar is. Zij is heden naar een krankzinnigengesticht overgebracht. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Gisteravond is te Terborg in den Gelder- schen Achterhoek de auto van den heer L. uit Arnhem in botsing gtkomen met de Gelder- sche tram. De auto werd vernield, terwijl de chauffeur wonder boven wonder ongedeerd bleef. KORTE BERICHTEN. Als verdacht van de in de vorige week gepleegde inbraak in het station der Nederi Spoorwegen te Velsen is door de politie te IJmuiden aangehouden A. R., een zwerver, die naar het huis van bewaring te Haarlem is overgebracht. Te Zaandam heeft gistermiddag de 18- jarige L. B. Goor, afkomstig uit Doornspijk bij de lossing van een in de haven ligg<nd stoomschip een hijschhout op het lichaam gekregen. Met ernstige inwendige kneuzingec is hij per politieboot naar het ziekenhuis overgebracht. t Woensdag is te Liempde de 21-jarige landbouwer J. W. door het op hoi slaan van zijn paard van een wagen gevallen en gedood. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Grotius (thuisr.) 27 Juni te Genua. Grotius (thuisr.) 27 Jilni v. Genua. Kangean (uitr.) 27 Juni te P. Said. Prins der Nederlanden (uitr.) 27 Juni t< Genua. Radja (uitr.) 27 Juni te Bremen. Radja 27 Juni v. Hamburg n. Bremen. Madoera (thuisr.) 26 Juni te Suez. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ Boskoop 27 Juni v. Antw. te Amst. Eos 27 Juni v. Amst. n. Rott. Ilos 27 Juni v. Amst. n. Rott. Barneveld (uitr.) 25 Juni te Colon. Irene 27 Juni v. Algiers te Amsterdam Atlas 26 Juni v. Curasao n. Cristobal. 1 Bennekom (uitr.) 26 juni te Calla*. No. 150 1929. Voor het kantongerecht te Zutphen stond Woensdag terecht de generaal-majoor b. d. J. C. C. Tonnet, die in den avond van 22 Mei j.l. te Zutphen, na afloop eener politieke vergadering van de S. D. A. P., waar ir. Albarda het woord voerde, de openbare orde heeft verstoord. Verd., die met den heer Albarda in debat was geraakt, had dezen bij zijn repliek herhaaldelijk onderbroken, wat een opgewonden stemming in de zaal veroorzaakte. Na afloop der vergade ring verzamelde het publiek zich buiten de zaal, hoonend om den generaal heen. Deze begon daarop te schelden. Een rechercheur nam hem in bescherming en verzocht hem, in het belang der openbare orde, herhaalde malen, de zaal weer binnen te gaan, hetgeen hij weigerde. - Na verhoor van eenige getuigen zeide de ambtenaar van het O. M.f mr. Speyart van Woerden, dat verd. de zaak, die hij heeft willen dienen, door zijn optreden wanhopig had ver- knoeid. Deze geschiedenis, aldus spr., is niet het gevolg van zenuwachtigheid, doch de uit- voering van een vooraf opgezet plan, om de vergadering der S.D.A.P. hinderlijk te volgen, wat ook is geschied te Breda en te Maastricht. Verd. heeft gebruik gemaakt van het wapen, dat zoo vaak der S.D.A.P. is verweten: het wa pen van hinderlijk volgen. Het is dan ook wel eigenaardig, aldus het 0. M., dat het een be- strijder van de S.D.A.P. is, die voor het eerst te Zutphen terecht staat op een artikel, dat be- stemd is voor relletjes. Spr. eischte tenslotte 10 boete of tien dagen hechtenis. Verd. protesteerde heftig tegen het requisi- toir van het O.M., dat hij bezijden de waarheid achtte. De kantonrechter maande verd. herhaaldelijk tot kalmte aan en toen deze daaraan niet vol- deed, werd hij door den rijksveldwachter uit de zaal verwijderd. Verd. werd tenslotte veroordeeld overeen- komstig den eisch. 1-.L'LiV. evil nuiptvtdug mu -U bciizinetank naar be- neden en vloog in brand. De jongeman ver- brandde levend. Zijn begeleider werd uit het vliegtuig geslingerd en zoo zwaar gewond, dat hij spoedig bezweek.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 9