DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 15$ Pit nnmmer besfaaf nit 2 bfaden. Honderd een en dertigste Jaargar I9J59 AJtoimOTienlSBrfls Mj vooruitbetaling per 3 maanflen f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plaatsrulmte. Brieven franco J.V. Boek- en Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Yoprdain C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. DO:VUEK»A» Diredeur: C. KRAK. Hoofdredacteur Tj. N. ADEMA. Postgiro 37060 4 JILI ^agelijkscb overzicht. WAT DE NIEUWE ENGELSCHE REGEERING VAN PLAN IS. Thomas in het Lagerhuis over het program der regeering. Lord George tevreden. Het eer- ste conflict. Na de troonrede, waarover we gisfer in ons overzicht het een en ander geschreven hebben, is de regeering in het Lagerhuis aan het woord geweest. Thomas, de minister voor de bestrijding der werkloosheid, heeft o.a. eenige mededee- lingen gedaan over de maatregelen, die de regeering denkt te nemen. Hij zei, dat een definitieve oplossing van het werkloosheidsprobleem niet gescheiden kan worden van den stand van het bedrijfs- leven, den handel en de industrie. De ernst van den toestand1 eischte echter extra-maat- regelen. De ernstigste kant van de zaak is, dat 400 a 500,000 arbeiders, ondanks alle pogingen reeds 3 a 4 jaar zonder werk zijn in streken, waar de slapte in de industrie een catastrophe voor het heele gebied beteekent. Thomas' taak is om plannen te onderzoe- ken, die niet alleen werk aan de werkloozen zouden geven, maar ook den handel zullen bevorderen en bijdragen tot de oeconomische uitrusting van het land. De spoorwegmaatschappijen zijn bezig de stalen dwarsliggers onder de sporen door houten te vervangen, waarvoor jaarlijks 1 1/4 millioen ton timmerhout wordt ingevoerd. Overal wordt onderzocht, of producten in het land zelf kunncn worden geproduceerd die tot nu toe werden ingevoerd. De directie der spoorwegen stelt zich verder voor tal van nieuwe werken te doen uitvoeren. Over de wegen zei Thomas, dat 500 mijl groote wegen die 5 jaar geleden begonnen waren, nu vrijwel klaar waren. Een tweede programma voor 5 jaar lag gereed. dat in dien het snel uitgevoerd zou worden, 954 mil lioen pond zou kosten. Verder was voor 6 jaar werk aan minder belangrijke wegen en bruggen goedgekeurd. dat 28 millioen zal kosten. Ook aan de bruggen over de Theems zullen werkzaamheden worden uitgevoerd. Thomas zei verder, nog deze maand po gingen te zullen doen om een bedrag aan leeningen van 25 millioen gegarandeerd te krijgen. Verder werden plannen ter bevordering van draineering, boschbouw en visscherij onderzocht. Thomas deelde daarna mede, dat voortaan elk jaar een bedrag van 1 millioen pond op de begrooting zal worden geplaatst vdor de ontwikkeling van de kolonien. Men is van plan het schema voor exportcredieten nog een aantal jaren te verlengen. Over de immigratie had Thomas weinig gezegd, omdat hij van meening is, dat het een probleem is, dat ter plaatse moet worden onderzocht. Hij zal daartoe gedurende het parlement- reces naar Canada gaan. Lloyd George, de leider der liberate partij. had de plannen van Thomas graag wat stout moediger gezien, vooral t. o. v. de werk loozen. Tot spr. voldoening had de regeering geen nationalisatie-plannen ontwikkeld en ook met de ontruiming van het Rijnland en de verhooging der pensioenen voor oorlogs- weduwen en -wezen konden de liberalen zich vereenigen Het denkbeeld van MacDonald, orn zelf over de ontwapening te gaan spreken, was uitmuntend, mits daarna ook tot daadwerke- njke vermindering van de vloot- en leger- sterkten in Europa zou worden overgegaan Alleen Duitschland was waarlijk ontwapend maar daar moest het met alle leden van den VolKenbond naar toe. Natuurlijk sprak Lloyd George over de her- ienmg van de kieswet. Hij wees er nog weer dat. z'in Partij hier zat voor ruim der kiezers Maar het aantal zetels met a e^a'€n staat lang niet tot verhouding herzien- iezers' Hii ho°Pfe dan ook dat de teiden J1^ Vf,n d€ ki.eswet het daartoe zou kriiteeii f 6 Partii het aantal zetels zal igen, waarop ze recht heeft! bestreden8^'30^''!? is er geweest. Gisteren een door MacDon;Sdwials ,Lloyd G«°rge den wensrWu mgediend voorstel, dat mis alleen it' het LaSerhuis tot Kerst- handelen re^eenngsont\verpen zou be- zeiMoSuw m? het v00rstel !ater in zullen komen. een «ewiizlKd voorstel te ^"^enland VAN HONGARMF mYE5 DE pOSITIE vanJkellogoT verdra0 In bJ1°%Larije'S velli&eid niet verhoogd rensieve oorlogen beschouwt, men niet kan 2e£gen, dat de veiligheid van h™ P«oier is <;e.v.rde„ SDie s dmgen, die eene inmenging in de - menging in de interne aangelegenheedn van andere staten vormen, gelijk't Oostenr aan sluitingsprobleem en de vraagstukken van T herstel van de Hohenzollern en de Habsbur- gers, terwijl verder ook het in gevaar brengen van den toestand, die door de vredesverdra- gen is geschapen als een „casu belli" wordt besohouwd. De omschrijving van het laatste oegrip is echter zoo vaag, dat daaronder ook offensieve oorlogen kunnen worden onderge bracht. De musschen fluiten het van de da- ken, zeide graaf Bethlen, dat er tusschen de staten der kleine Entente zekere overeenkom- sten bestaan, die ook voor het geval Hon- garije in een conflict tusschen twee andere staten neutraal blijft, de militaire occupatie van zijn grondgebied voorschrijven. Slechts de opheffing van deze verdragen kan tot betere betrekkingen met de staten der Kleine Entente voeren. FRANKRIJK. HET fRANSCHE KABINET BIJEEN. Hedenmorgen komt het Fransche kabinet bijeen in het ministerie van financien, waar- schijnlijk ter bespreking van de ratificatie van de schuldenovereenkomst en van den parle- mentairen toestand in verband hiermee. De behandeling van het wetsontwerp tot ratificatie in de Kamer zal waarschijnlijk niet eerder dan 11 Juli a.s. behandeld worden. AMERIKA. DE ONTWAPENING TER ZEE! Van de scheepswerk te Camden in den Staat New Yersey is gisteren te water gelaten de kruiser „Chester", de 3de van de vijftiei 10.000-ton kruisers, die volgens het kruiser- program gebouwd zullen worden. Adams, de minister van marine heeft me degedeeld, dat contracten zijn gesloten voor den bouw van 3 nieuwe lichte kruisers, die met de twee, die op 29 Juni zijn aanbesteeri de eerste 5 uitmaken van de 15, die door het congres zijn toegestaan. DE BRAND TE MILL VALLEY. De groote brand in de aan de baai van San Francisco gelegen luxe verblijfplaats Mill Valley was na 24 uur nog niet gebluscht en dreigde zich zelfs toen nog naar andere stads- gedeelten uit te breiden. Op de dicht bij gelegen heuvelrij ontston- den nieuwe branden. De brand is ontstaan op Mount Tamal- gais. De strijd tegen het vuur was door ge- brek aan water zeer moeilijk. Daarom wer den de banken en zaken in de buurt ontruimd en werd het geld in veiligheid gebracht. EEN VRFEMD BERICHT. Een bewaker van het crematorium van New York heeft gisternacht, zooals hij aan de directie mededeelde „de omtrekken van het hoofd van Christus" op den hoogen wit- ten muur van het crematorium zien verschij- nen. Tevergeefs werd door de autoriteiten en politiebeambten getrachi de beeltenis weg te wisschen. Duizenden personen verzamelden zich voor den muur en door sommigen wer den bloemen neergelegd. MEXICO. EEN BLOEDBAD. Inval van bandieten. Volgens een bericht van de „Excelsior" uit Guadalajara namen de regeeringstroepen een uit 23 man bestaande bende gevangen, die te paard in Atotonilco el Alto, in den staat Jalisco, waren verschenen en zeven be- woners hadden neergeschoten, van wie er een overfeed en de andere zes zwaar gewond werden achtergelaten. De geheele bende werd door de regeerings troepen terechtgesteld, waarna de 23 lijken aan telegraafpalen langs den weg werden opgehangen. DENEMARKEN. TWEEDE LUTHERSCHE WERELD- CONFERENTIE. Heden vond te Kopenhagen de sluiting plaats van de Tweede Luthersche Wereldcon ferentie, die op 26 Juni j.l. aldaar begon Na een morgendienst vond een besloten zitting plaats, waarin het bestuur gekozen werd, terwijl te 1 uur in de Vrouwenkerk de sluitingsdienst plaats vond, waarbij de ver- schillende afgevaardigden nog eenige korte redevoeringen werden gehouden. POLEN. SPOORWEGSTAKING. Vele gewonden. Tengevolge van een verkeerden wisselstand reed gisteren te Plaszow, een voorstad van Krackau een locomotief op een personentrein, die juist het station binnenkwam. De wagen, die met de locomotief in aanraking kwam, werd geheel ingedrukt en alle 40 inzittenden werden gewond. Een aantal hunner vrij ern- stig. Ook andere wagons w rden beschadigd doch de inzittenden bleven hier ongedeerd DUITSCHLAND. DE ZEESTER. Een Hamper ui in de groote stad. We lezen in de N. R. Ct.: Kamper-uien komen niet alleen in kleine stadjes, maar evengoed in een millioenenstad voor, Alleen let men er daar minder op. Berlijn zou gaarne veel viscli willen eten, goede en goedkoope visch. Niet van die visch, waarvan het koken in de hee le siimat onaangenaam merkbaar wordt en ook niet van die snoekbaarzen, die een burgerman alleen betalen kan, als h ijde heele verdere week geen vleesch meer eet Nu heeft men al een dozijn ja ren lang het probleem eenigszins ver- eenvoudigd: er is visch genoeg, maar niet in de leeggevisclite Havelmeren om Berlijn, doch in Finland. In de Finsche meren zou men dagelijks honderden cen- tenaars snoek en baars kunnen vangen, zonder zorg voor leegvisschen te hoeven koesteren. Hoe krijgt men nu die Finsche visschen naar Berlijn? Dat was het ver- eenvoudigde vischprobleam, en om dit nu weer op te lossen bouwde men een tankschip, genaamd de Zeester. Het be- vatte twaalf tanks, die door compresso- ren van zuurstof werden voorzien en ge- makkelijk driehonderd centenaar zoet- watervisch maandenlang levend zouden kunnen transporteeren. Zoo kwam het dan, dat dezer dagen voor het eerst een heusch zeeschip te Berlijn aankwam en onder groote be- langstelling van de bevolking, niet zon der moeilijk gemanoevreer, bij de Wei- dendamer Bruecke, dat is onmiddellijk bij de Friedricbstrasse, in de Spree meerde. Nu zou er dan spoedig versche visch te kriigen zijn! Maar, helaas, een wolk van stank blijkt het schip te om- hullen, stank van »otte visch. Van de honderdtwintig centenaar die op deze proefvaart waren meegenomen, bleken er nog maar zeven te leven, de rest was gestorven en verrot. Die zeven cente- naars kwamen inderdaad op de markt, maar werden daar zeer duur verkocht. De rivierpolitie echter sommeerde het schip onverwijld de Berlijnsche wateren te verlaten. Het ligt nu ergens bij Span- dau om gereinigd en gerepareerd te worden De vischtanks waren blijkbaar vol benzine geloopen. Misschien gaat het een volgenden keer beter. Rechtszaken Voor de reditbank te Breda heeft terecht gestaan A. B., wonende te Gastel, die op 20 Mei te Zegge den brigadier-titulair ded rijks Mei te Zegge den brigadier-titulair der rijks- heeft toegebracht. Verdachte zeide, dat hij in drift had ge- handeld. Het O.M. eischte tegen hem 154 jaar gevangenisstraf. DE MOORD TE ULVENHOUT. De beide verdaditen in de Ulvenhoutsche moordzaak, M. en v. V., zijn door de recht- bank te Breda veroordeeld tot 12 jaar gevan genisstraf. De eisch was tegen v. V. 15 en te gen M. 20 jaar. DE MOORD TE GIESSEN—NIEUWKERK. Op 12 September voor het Am- sterdamsche Hof. Naar wij vernemen, zal het gerechtshof te Amsterdam de door den Hoogen Raad ver- wezen mooidzaak Giessen-Nieuwkerk op 12 September a.s. in behandeling nemen. Er zijn een zestigtal getuigen gedagvaard. DE MOORD OP DEN HEER LANS. Volgens een bericht in „Voorwaarts" heeft de politie thans in de fabriek van de firma de Haas, in een verborgen hoekje, een met bloed bevlekt stuk ijzer gevonden, waarmede vermoedelijk de moord op den heer Lans ge- pleegd zou zijn. Een vreemde ontdekking, na zeven maand en! Naar de N.R.Crt. van de zijde van den ver- dediger, mr. J. H. v. d. Meer, in de zaak vac v. O., die verdacht wordt van den moord op den heer Lans, gepleegd op 29 November 1928, verneemt, is bij het hadere onderzoek door de rechtbank gelast, in een kast in het portaal van de fabriek aan den Oostzeedijk onder andere voorwerpen, een vijl gevonden. waarop bloedvlekken zijn ontdelct. Deze bloed- vlekken zijn door deskundigen onderzocht, die geconstateerd hebben, dat het gevonden bloed behoort tot de groep, waartoe het bloed van Lans behoorde. Naar mr. Van der Meer's meening is hier een nieuw veld voor allerlei onderstellingen geopend. Dat het gevonden bloed behoorde tot de groep van Lans zegt immers niet veel, daar tot deze bloedgroep het bloed van 2 tot 3 millioenen Nederlari- ders behoort. Bij de politic en justitie meende men over deze nieuwe vondst geen inlichtingen te mo- gen geven. Naar het blad verder verneemt is nog een nieuwe deskundige benoemd in de kwestie of van de Admiraliteitskade af de agent Brons heeft kunnen waarnemen, dat zich iemand op het kantoor bewoog. Als zoodanig is dr. de Haas aangewezen. R£neieraland de kapitein van een naast het brandende schip liggende bootje van de Shellmaat- schappij werden beiden ernstig gewond. Ook een brandweerman, die in het water was ge- sprongen en zich aan het gloeiende want vasthield, diep ernstige verwondingen op. op. De gewonden werden door een dokter uit den buurt verbonden. POLITIEKE VECHTPARTIJ TUSSCHEN COM MUNI STEM Op de Hooffekade in Den Haag heeft Dins- dagavond een ernstige vechtpartij plaats ge- had tusschen geestdriftige kiezers en propa- gandisten van de communistische groepen De aanhangers van den candidaat Wijnkoop trokken in een vrachtauto, door een aantal fietsers geeescorteerd, langs de straten, onder het geroep: Kiest Wijnkoop! Dit begon de andere communisten, wier uitverkorene de heer L. de Visser is, te verdrieten. Zij had den eveneens een vrachtauto en reden achter den anderen auto aan, luide roepende dat men nrt op Wijnkoop doch op de Visser moest stemmen. Op de Hooftskade kwam het tot een bot- sing. Een der Wijnkoopianen, v. d'. L., werd dusdanig mishandeld, dat hij bewusteloos neerviel. Na eenige oogenblikken kon hij weer opstaan en hij hield zich verder op een veili gen afstand. Een 16-jarige jongen kreeg in de hitte van het gevecht een harden klap met een stok waardoor hij enkele verwondingen opliep. De politie heeft de vechtenden uiteengedre- ven. Tegen twee personen is proces-verbaal op- gemaakf. Van beide vrachtwagens werden de ruiten vernield. EEN BOEKHOUDER VERDWENEN. Gisterochtend bemerkte men in een der groote hotels te Scheveningen, dat de boek- houder, de heer A. A R. niet op zijn kantoor was. Een onderzoek in de woning van den heer R. wees uit, dat hij sinds Dinsdagavond niet thuis was geweest. De directie, die dit verdacht vond, keek de kas van het hotel na, waarover de boekhou der het beheer had. Het bleek dat alle contanten waren ver- dwenen. Naar men tot heden kon nagaan, wordt een bedrag van ruim 2000 vermist. Het vermoeden bestaat echter, dat een nauw- keurig boekonderzoek een grooter bedrag zal aanwijzen. De boekhouder zou eergisteravond bij het verlaten van het kantoor het geld mede heb ben genomen, en er zich naar alle waar- schijnlijkheid mede uit de voeten gemaakt. LIJK GEVONDEN. Schipper T. heeft gistermiddag op de Wadden achter Warfum het in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk gevon den van een manspersoon gekleed in blauw colbert, waarin gevonden werd een gouden horloge met ketting. De politie heeft het lijk in beslag genomen en stelt een onderzoek in. BRANDEN. Nabij Tolbert (Gr.) is vermoedelijk door het broeien van hooi, de boejrderij van E. Land geheel afgebrand. Alles was verze- kerd. Te Jubbega is de groote timmerwerkplaats van A. Hartstra, waarin hout, gereedschap, een motorrijwiel en drie fietsen, geheel afge brand. De oorzaak van den brand is onbe- kend. Door de aanwezige benzine was het vuur niet te blusschen. ERNSTIGE ONTPLOFFING. Gisteravond heeft een ontploffing plaats gehad in een in het Verbindingskanaal te Groningen liggend jacht, dat eigendom is van den heer Ruys te Rotterdam, diredeur van de Rotterdamsche Lloyd De kapitein van het jacht wilde bij afwezigheid van den loods benzine inladen, maar goot deze in een verkeerd gat, waardoor zij onder in het schip vloeide, waar een primus-stel stond te bran den. Hierop volgde een ontploffing en ont- stond brand. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat het inwendige van het jacht geheel door het vuur werd vernield. De kanitein van het jacht de heer Blom en DE WEGENBELASTING. Weging van motorrijtuigen. Het ligt in het voornemen van den minis ter van financien, om te beginnen met 23 Juli ter controle van het aangegeven gewicht van moiorrijtiiigen ten behoeve van de Wegenbe- lasting een intensief toezicht op dat gewicht te doen uitoefenen, door weging op den weg. De houders van motorrijtuigen echter zijn in de gelegenheid voor dien datum hun mo torrijtuigen onder ambtelijk toezicht en onder betaling der kosten van de weging vrijwillig te doen wegen. ONGELUK BIJ SCHIETOEFENINGEN. Men meldt uit Den Helder: Gistermiddag had aan boord van H.M. pantserboot Gruno tijdens oefeningen met een mitrailleur no. 3 een ernstig ongeluk plaats. Door een nog niet opgehelderde oorzaak bleef een patroon in den loop steken. Bij het zeken naar de oorzaak is de patroon in den warmen loop ontploft. Daarbij werd de ma- rinier Kee zwaar gewond aan het rechter- oog, de sergeant-constabel Vliet werd aan het linkeroog gewond. Beiden werden naar Leiden getransporteerd. Luitenant ter zee Bax werd niet ernstig gewond aan een der handen. Het rechteroog van Kee is verwijderd moe- ten worden. Bij Vliet heeft men operatief moeten ingrijpen, doch hij zal beiden oogen kunnen behouden. DE VEENCAMPAGNE MISLUKT. Tengevolge van de staking. staking van veenarbeiders te Valther- mond, welke 29 April begonnen is, kan nu, na een duur van 10 wegen, als geeindigd worden beschouwd, daar de tijd voor turf- graven en baggeren voorbij is. De verveners laten de machines van het veld halen. De verveners bleken tijdens het loonconflict wel- iswaar bereid het tarief voor het turfgraven met 15 pet. en voor baggeren met 5 pet. te verhoogen, maar dat aanbod werd door de stakers niet aanvaard, omdat hun organisa- tie (de Ned. Landarbeidersbond) niet door de werkgevers inzake de afsluiting van een loon- contract werd erkend. Naar schatting is dit jaar slechts gemiddeld ongeveer 1/4 deel van de normale productie gegraven en gebaggerd. Meerdere verveners hebben nog beduidend minder kunnen baggeren. Voor zoover be- kend, heeft in de Drentsche venen nog nooif een staking zoo lang geduurd, dat van een mislukte veencampagne kon worden gespro ken. EEN ONGELUK IN DE BERGEN. Een Nederlandsche dame gedood. De heer mr. M. van der Veen, referendari3 ter gemeente-secretarie te 's-Gravenhage en een bekend internationaal tennisspeler, die met zijn vrouw in Kandersteg met vacantie vertoefde, hebben op een bergwandeling een ernstig ongeluk gehad. Op een ongevaarlij ken weg kreeg mevrouw Van der Feen eer zwaren steen op het hoofd, waardoor zij op de plaats dood bleef. De heer Van der Feen bleef ongedeerd. De overledene was moeder van drie jonge kinderen. EEN BERUOHT INBREKER GEVAT.N Gistermiddag tusschen 12 uur en half een werd ten huize van de familie V. aan de Es- senburgersingel 117 te Rotterdam ingebro- ken. Daar de huisgenooten waren gaan stem- men, was er niemand thuis. Vermoedelijk heeft de inbreker zich met behulp van een valschen sleutel toegang verschaft. Uit een kast is een bedrag van 200 ontvreemd. Uit aanwijzingen welke de politie gegeven wer den, bleek, dat de inbreker gekleed was in een blauw colbert, een actetasch onder den arm had en op een rijwiel was weggereden. Om half drie is op soortgelijke wijze ingebroken in een pand aan de Saftlevenstraat No. 6, ten huize van den inspecteur van politie B. C. Meyer, die ook niet thuis was. Een voorbij- ganger, die in een der kamers een man zag, die op verdachte wijze rondscharrelde, heeft de politie daarvan onverwijld in kennis ge- steld. De inbreker, die zich ontdekt zag, sloeg op de vlucht. Hij verliet het huis aan de achterzijde. Tijdens de achtervolging waar- aan een groot aantal agenten deelnam en waarbij verschillende revolverschoten gelost werden, heeft de inbreker een blauw colbert en een actetasch weggegooid. De man is ten- slotte vastgeloopen, omdat hij in een sloot terecht kwam op het voormalige land van Hoboken. Hier werd hij gearresteerd en naar het politiebureau der derde afdeeling over- gebracht. Hij bleek te zijn de 35-jarige dok- werker M. W., een berucht inbreker, die reeds verschillende vonnissen ondergaan heeft. Later zijn te zijnen huize circa 200 gulden gevonden, die bij de familie V. gestolen wa ren. ERNSTIGE AUTO-ONGELUKKEN TE OLDENZAAL. Gistermiddag circa 5 uur werd in de Marktstraat te Oldenzaal het circa 10-jarig zoontje van den heer A., wonende in de Em- mastraat, door een met steenen geladen vrachtauto overreden. 't Knaapje is naar een naburige woning vervoerd, waar het kort daarop overfeed. Ook werd omstreeks 4 uur het 8-jarig zoontje van den heer K-, door een auto van den heer S. overreden. Ernstig gewond werd het jongetje naar het Ziekenhuis overge- bracht. OPENING ECONOMISCH-HISTORI- SCHE TENTOONSTELLING TE AMSTERDAM. M Hedenmiddag te drie uur heeft in het Ste delijk Museum te Amsterdam op officieele wijze de opening plaats gehad van de econo- misch-historische tentoonstel'ing, welke in acht zalen is onder gebracht. Bij de plechtig- heid waren aanwezig de minister van onder* wijs, kunsten en wetenschappen, mr. M. A. M. Waszink, de gezanten van verschillende mogendheden, leden van het corps consulaire en vele anderen, o.w. de wethouder voor kunstzaken in de hoofdstad, de heer Th. M. Ketelaar. i Het eerst werd het woord gevoerd door prof. dr. Brugmans, voorzitter der tentoop. stelling. 7 Hierna sprak minister Waszink de ope- ningsrede uit. Na de openingsplechtigheid maakten de aanwezigen een rondgang door de verschil lende zalen. De tentoonstelling bedoelt een overzicht te geven van de wijze, waarop kunstenaar van de laatste zes eeuwen, tot ongeveer 1850, hebben gereageerd op het economisch leven van den tijd, waarin zij hebben geleefd. In hoofdzaak zijn de schilderijen uit tal van landen in Europa, voorts prachtige gobe lins, prenten, zeldzame miniaturen, handge- kleurde en geteekende, uit de middeleeuwen, een groot aantal ouden boeken en documenten en tenslotte voorwerpen van verschillende aard. Deze kostbare, intemationale expositie, welke eenige millioenen waard is, zal tot 15 September a.s. te bezjehtjg^n zijn, ALKMAABSCHE COURANT. GRAAF RFTHi p\t /-% ®ONGrARIJE. in-

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1