TU1NDERSGLAS Londensch aanteekenboek. Luchtvaart Sport Bioscopen Nlapkffoevichten Noord-Hollandsche Slashandel, 'rfe'- Dat 7 8 9 HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). tjuli. Hoog water Laag watei v.m. nam. v m. nam. 4.03 4.30 0.34 0.58 4 54 5.29 1.26 1.51 5.46 6.21 2.16 2 43 HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). J u 1 i. Dat R 7 8 f 9 Hoog water v.m. nam. 4.00 4.33 4.51 5.26 5 43 6.18 Laag water v m. nam. 0.22 0.46 1.14 1.39 2.04 2.31 DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. De landbouwer Harmsen, wonende in de buurt van Oxe onder Colmsgate, werd gister- morgen, toen hij uit een zijweg kwam, ge- grepen door een auto bestuurd door den heer van Hasselt uit Den Haag. De landbouwer werd ongeveer 100 meter medegesleurd met bet gevolg, dat hij bijna op slag dood was. EERE-DOCTORATEN VOOR NEDERLANDSCHE HOOGLEERAREN. Reuter meldt uit Kaapstad, dat ter gele- /enheid van het congres der British Associa tion, dat daar za! worden gehouden, een aantal eere-doctoraten zal worden verleend. De universiteit van Kaapstad zal oa. een eere-doctoraat toekennen aan prof. De- Sitter te Leiden en de universiteit van Witwaters- zand aan prof. Molengraaf te Delft. BRANDEN. Brandstichter. Tn Rotterdam zijn al weer twee branden geweest, vlak bij elkaar, waarvan een ernstig. Men neemt als vaststaande aan, dat beide branden het werk zijn van denzelfden brand stichter, die in de laatste weken verschillende branden heeft gesticht. KORTE BERICHTEN. i De Mail uit Ned. Oost-Indie via Genua wordt morgen om 23.45 op het postkantoor te Amsterdam verwacht. •r Van onzen Londenschen Correspondent. LUCHTVAART ONDER BEPROEVING i-U 28 Juni 1929. De aviatiek in Brittannie maakt weer eens een kritieken tijd door. Het ongeluk met het verkeerstoestel van Imperial Airways, de Ci ty of Ottowa, heeft dieper indruk gemaakt dan in een nochtans ontstelde pers tot uiting kwam. Het was de grootste slag, dien de Bristche luchtvaart tot nu toe is toegebracht. Dat men deze gelegenhekf zeer te onpas aangreep om te verklaren dat het natio- naal luchtverkeer naar den anderen kant van de Noordzee het veiligste van de wereld was (met de gebruikelijke veronachtzaming van hetgeen andere nationaliteiten te zien hebben gegeven) was niet erg snugger en maakte het contrast tusschen deze schoone voorstel- 'ling van zaken en het versche verschrikkelif- ke ongeluk slechts pijnlijker. De officeele lijkschouwing van de slacht offers der City of Ottowa leverde niet veel op. Men kon er bij vaststellen dat een motor onklaar was geraakt. dat de bestuurder onder de omstandigheden het best had gehandeld en dat de slachtoffers verdronken waren. Het officieel onderzoek naar de oorzaak van de ramp, dat volgde, bracht meer aan het licht en het publiek kon althans zijn les trekker. uit de verklaring van tegenover elkaar gestel- de deskundige belanghebbenden. De heer Handley Page, bouwer van het verongelukte toestel, sprak uiteraard voor zichzelf toen hij in tegenstelling met hetgeen bij de lijkschouwing was gezegd verklaarde dat het toestel onder de omstandigheden vlak en recht op het water had kunnen neerkomen, waarvan het resultaat zou kunnen zijn ge- weest dat de oassagiers het er levend hadden afgebracht. Maar het schijnt dat een be stuurder zulk „landen" op het water zou moe- ten aanleeren. Het gansche idee is absurd en de verklaring van den heer Handley Page vertelt aldus boekdeelen over, zoo niet de durende hachelijkheid aan vliegtransoort verbonden, dan toch het primitieve stadium waarin het ook nog verkeert. De bouwers van den motor, Napier, gaven bijzonderhe den over het motoidefect dat in eerste in- stantie voor de ramp verantwoordelijk was „Vermoeide" bouten, die overigens slechts ten doel hadden verbindingsstaven te helpen vasthouden, waren gebroken, met het gevolg dat de verbindingsstaaf los raakte en ver- woesting begon aan te richten. Die „vermoeid- heid" van metaal kan niet tevoren worden waargenomen, of ontdekt, terwijl metaalkun- digen noch de oorzaken er van noch de mid- delen er tegen kennen. Die wetenschap is oud. En er op gegrond is de belangrijke wetenschap dat een motor nimmer volstrekt kan worden vertrouwd. Dit maakt het gebiedend dat ik hou. me nu aan de omstandigheden waaronder de City of Ottowa verongelukte men een vliegtuig van meer dan een motor voorziet teneinde het risico aan motorpech verbonden te ver- minderen. Indien men twee motoren gebruikt moet een er van het vliegtuig in de lucht kunnen houden, anders heeft de maatregel geen zin. Men verwijt Imperial Airways nu dat de maatschappij deze zinneloosheid heeft igedemonstreerd. Een ander middel voor vermijding van gevaar bij vliegen over het Kanaal is hoog vliegen. zoo hoog dat het toe stel, bij motorpech, altijd door planeeren een kust kan bereiken. Men verwijt Imperial Airways dat de vlieger in dit geval van de City of Ottowa niet op de voorgeschreven hoogte van tennaastenbij 2 K.M. vloog maar slechts een kleine 700 Meter. Het was helder veer en niets stond klimen in hooge regie- nen den vlieger in den weg. (Somtijds kan het niet, laat een wolkenpak het niet toe, hetgeen wil zeggen dat het hoogte-middel slechts 'n isijkomstig middel kan zijn). Een parlementslid, die oud-vlieger is, heeft kortweg verklaard dat het toestel verouderd was en al lang had moeten worden afge- dankt. Dat moet „de beste onderneming voor burgerlijke luchtvaart in de wereld" hooren. Dat Parlementslid ziet redding in driemoto rige vliegtuigen, die altijd dienst zouden moe ten doen voor vluchten over het Kanaal. Ik meen dat onze Nederlandsche onderneming al eenigen tijd driemotorige machines voor Kanaaldiensten gebruikt. In Engeland is de ze stap naar een veiliger type toestel nog slechts voorgenomen. De maatregel is waar- schijnlijk om te kunnen bewijzen dat haar diensten het zonder subsidies zullen kunnen stellen. Invoering van driemotorige toestel- len, die de bedrijfskosten aanzienlijk moeten verhoogen, zou het tijdstip der subsidielooze exploitatie weer een goed einde in de toekomst voortuitsturen. Inmiddels is er hier van deskundige hand ook weer een boek verschenen dat wil uitleg- gen dat de luchtvaart nimmer de overdreven hoop in haar toekomst, die haar voorstanders ons hebben gegeven, in vervulling zal doen gaan. E>e schrijver red'eneert op dezelfde overtuigende wijze als indertijd zijn voorgan- ger „Neon" in den anti-luchtvaart-kruistocht - maar met andere argumenten waarvan het voornaamste is de belemmerende invloed van de altijd in beweging zijnde lucht dat luchtransport over langen afstand, per vlieg tuig of per luchtschip, nimmer met vrucht en oraktisch zal kunen plaatshebben. DOWNINGSTREET 10. De ambtswoning van den eerste-minister van Brittannie ontbreekt alle frischheid en alle luister. Ze ligt in een korte, donken straat die van Whitehall uit toegang geeft tot het mooie St. James Park. De straat be- staat bijna uitsluitend uit hooge zijgevels van regeeringsgebouwenmaar aan het einde, bij den paric-ingang, liggen aan eenen kant de nummers 10 en 11 respectievelijk de ambtelij- ke woningen van den Premier en van den Kanselier van de Schatkist. No. 10 (als No. 11 trouwens) ziet er uit, ongeveer, als 'n huis van een notabele in een Nederlandsoh dorp. Het verschil is alleen dat het huis van den dorpsnotabele in Holland kraakhelder en licht van tint zal zijn terwijl dat van Engelands eerste-minister in aanblik even goor is als het gelaat van een schoorsteenveger die pas van zijn arbeid is teruggekeerd. Het effect van deze goorheid wordt niet weinig ver- hoogd door de donkergroene gordijnen die de trieste ramen aan den binnenkant omlijsten Het verbaast me niets dat de dochter van MacDonald en de Hollandsche huishoudster van de familie met looden schoenen den tocht van Hampstead, in het hooge Noorden van Londen, waar het zonnige huis der MacDo- nalds staat naar Downingstreet hebben on- dernomen. Het probleem deze ambtswo ning „riant" van buiten en gezellig van bin- nen te maken kan door de vrouwen niet worden opgelost. Maar nog een ander pro bleem kleeft aan dit onzalige huis vast. De Premier heeft een salads van 5000 pd. st., niet overdreven in dezen tijd van goedkoop geld en dure waar. Daarvan moet een kleine 1200 pd. st. aan belasting af. En het officieele huis kost zoo machtig veel aan onderhoud dat er van dit officieele salaris geen cent kan overblijven. Dit financieele vraagstuk, waarvoor elite pas cptredende eerste-minister in Engeland zich terstond gesteld ziet, heeft verscheidene voorgangers van MacDonald vaak beziggehouden. Zij moesten ervaren dat zij, indien zij gezellige avonden wilden hou den, waartoe hun ambt hen uiteraard ver- olicht, zulke feestelijkheid uit eigen zak moes ten betalen. Baldwin heeft gedurende zijn premierschap wel eens verklaard dat hij op zijn kapitaal teerde. Hoe moet de Premier het aanleggen die geen kapitaal heeft om op te teren? Andere ministers staan niet voor deze moeilijkheid. Zij behoeven geen even leelijke als dure officieele residentie te bewonen met de hooge kosten aan het onderhoud verbon den. Van MacDonald wordt niet verwacht dat hij1 zal klagen en om traktementsverhooging zal vragen of om faciliteiten als onderhoud van en feesten in Downing Street op rijks- kosten. Maar aangezien men den toestand als onbillijk en hachelijk ziet voor de hoogsten ambtenaar van het land1, verwacht men dat vroegere premiers vandaag of morgen met voorstellen zullen komen om den Premier (en alle volgende Premiers) uit de moeilijk- heden te helpen. DE VLUCHT VAN CHICAGO NAAR BERLIJN. Aankomst te Ruperthouse (Canada). Uit New York wordt geseind, dat het vliegtuig ,,Untin Bowlre" Donderdag te Ru perthouse in Canada vlot gedaald is. EEN VERKLARING VAN DR. ECKENER Dr. Eckener heeft in een onderhoud ver klaard, dat het zeer de vraag is of nog voor de wereldvlucht een reis naar Amerika wordt ondernomen, daar zulk een vlucht ten min- ste 14 dagen in beslag neemt en dus opschor- ting van de wereldvlucht tot gevolg zou heb ben. Hierdoor zou de Graf Zeppelin in den gevaarlijken tijd de typhoon-zone moeten pas- seeren. Er worden op de wereldreis 20 pas- sagiers medegenomen, van wie de meesten journalisten. De kosten van* de vlucht schat dr Eckener op R.M. 500000 Tegen blinde passagiers zal men krachtig optreden. Wordt er een onderweg ontdekt, dan zal hij met een valscherm het schip moeten verlaten. EEN REUSACHTIG VLIEGTUIG. De vliegtuigfabriek Dornier te Friedrichs- hafen deelt mede dat. het vliegtuig Do. X met twaalf motoren, waaraan twee jaar is gewerkt, thans gereed is. De pers zal reeds een dezer dagen in staat worden gesteld het vliegtuig te bezichtigen. Aan het publiek zal het vliegtuig voor het eerst op de Internatio nale Aerosalon te Londen worden getoond. De eerste tochten van dit toestel welks moto ren een kracht van ruim 6000 P.K. hebben en dat een snelheid van ongeveer twee hon- derd kilometer per uur kan bereiken, zullen in de nabijheid van het meer van Constanz wor den gehouden. Ongeveer honderd passagiers zullen met het vliegtuig vervoerd worden De Do X is gebouwd in de nabijheid van Rohrschacht op den Zwitserschen oever van het meer. en na 1 minuut 41 seconden landde Schreiber behouden Ofschoon van parachutesprongdn tot dus- ver geen rceord bestond, zal deze praestatie als record worden geboekt. ERNSTIGE VLIEORAMP. Reuter seint uit Londen, dat op het Hen- don-vliegkam,p twee personen gedood en drie ernstig gewond werden tengevolge van het verongelukken van een particulier vliegtuig. OM DEN KONINGS-BEKER. Vijf-en-veertig vliegtuigen van baby- toestellen tot zware machines zullen deel- nemen aan den jaarlijkschen tweedaagschen wedstrijd rond Groot-Brittannie om den Ko- ningsbeker, welke te Heston begint. Drie da mes vliegen mede o.w. Lady Bailey. Lawntennis. INT. KAMPIOENSCHAPPEN TE WIMBLEDON. Helen Wills wint het dames en- kelspel. De uitslagen in de dub- belspelen. De eindstrijd van het dames enkelspel tus schen de beide Helena's is een niet spannen- de strijd geworden. De wijze waarop Helen Wills gister Helen Jacobs met 6—1, 62 versloeg, toont, hoe superieur zij is boven alle andere speelsters. Ongenadig en gestreng vergaarde miss Wills punt na punt en game na game en won de eerste set met 61 en de tweede met 6—2. Gemengd dubbelspel. Overigens heeft de dag van gister nog eenige verrassingen gebracht in het gemeng- de dubbelspel en daarbij moet aan den jon- gen Schotschen kampioen C. Collins de eer worden gegeven, die hem toekomt, als een der beste dubbelspelers van Engeland. Hij en Joan Fry wonnen van Cocet en Eileen Bennett met 26, 6^-4, 8—6. Hoe goed het paar Collins-Fry is, bleek op den middag, toen zij ook Gregory en Miss Ryan versloegen met 6—2, 63, maar weder was Collins de held van de match. Dit was in de halve beslissing. De andere werd door Hunter en Helen Wills gewonnen van Farquharson en Bobby Heine met 68, 62, 63, een spannender wedstrijd dan de cijfers zouden doen den- ken. Dames-dubbelspel. In de halve beslissing van het dames dub belspel wonnen Mrs Watson en Mrs Michel van Mrs Macillquhan en Miss Harvey met 6—4, 5—7, 6—2. De winnaressen komen vandaag in den eindstrijd tegen Mrs Covell en Mrs Shep herd Barron. Watersport. DE ROYAL HENLEY REGATTA. Gunther slaat Tiverton en komt in den eindstrijd tegen Wright. Gunther roeide gistermiddag half een te gen Tiverton en heeft den Engelschman zon der groote moeite gestagen. Het weer was zeer slecht en stormachtig Gunther won in 10 min. 47 sec. en deze tijd zegt veel. Hij had direct de leiding en ver- grootte den voorsprong langzamerhand. Met ongeveer 18 slagen per minuut ging hij door den finish. Gunther komt vanmiddag in den eindstrijd tegen den bekenden Engelschen skiffeur Wright, naar men zich herinnert den Olympi sche kampioen in dit nummer. De Engelschen deskundigen gelooven nog dat Wright Gunther zal kunnen slaan, maar ze geven reeds toe dat het niet dan na zeer harden strijd geschieden kan, en achten een verrassing evenmin uitgesloten. Nu wij ook niet! EEN STOUTE PARACHUTE-SPRONG. De Zuid-Duitsche parachutist Karl Schrei ber is te Berlijn uit een Junkers-vliegtuig, dat een snelheid van 200 K.M. had, gespron- gen. Na een paar seconden ontplooide zich het valscherm op ongeveer 500 meter hoogte Alkmaarsch Bioscoop Theater. Zonen van een Moeder. Een First National film, onder regie van Alfred Santell. In een Russisch dorp Vadna leefde begin 20ste eeuw een vredelievend gezin Van Moscher Turkeltaub, een trouw aanhanger van het 20 eeuwen vervolgd geloof. Nicolai en Schmoelka zijn tweelingbroers. Bij een pogrom werd de kleine Schmoelka vreeseiijk mishandeld en in een paardentrog geworpen en daar, badend1 in zijn bloed, gevonden door Hanscha Talinef, een gedegenereerde vrouw, drinkster en door ondeugden verworpen door haar eigen volk. Twintig jaar later speelt de film verder te New-York, waar vader Mosber Turkeltaub zich heeft opgewerkt tot een welgesteld koop- man. Hij is groothandelaar in dameskleeding en compagnon van Berkowtitz, die een dochter heeft Ada Berkowtitz. Nickolai heeft het door studie gebracht tot lid van de Arrondissements rechtbank. Zijn hartstochte- lijk karakfer baart zijn moeder veel zorg. Hij is verliefd op een slecht meisje, Josie Drew. Moeder Turkeltaub zag hem zoo graag ver- loofd met Ada, de lieve dochter van Berko- witz. Die verloving komt tot stand, nadat Nicolai ontdekt heeft dat Josie er meerdere minnaars op na houdt. Ada houdt veel van Nickolai. In New-York treffen we ook Hanscha en Schmoelka aan. Hanscha is nog dieper ge- zonken dan in Rusland. Schmoelka heeft zij opgevoed als haar zoon, hem noemende Jason. Deze is tenge volge van zijn opvoeding bij gebrek aan liefde, onderwijs, goede raadgevingen, terecht gekomen onder de paria's der samenleving, niets meer van het leven verwachtende. Als hij voor zijn pleegmoeder drank haalt in een kroeg leert hij Josie Drew kennen Beide uitgestootenen sluiten een verbond om als Hanscha sterft, sarnen t? gaan wonen. Een zonnestraal dringt in het leven door van Jason. Hij gelooft in de liefde die hij Josie toedraagt. Maar dat geluk wordt wreed verstoord als hij ontdekt, dat Josie hem ontrouw is en ..heerenvisite" ontvangt. Hij smijt het meisje van zich af, tegen een muur. Een spijker in dien muur verwondt haar zoodanig dat zij aan de verwonding sterft. Jason wordt gearresteerd wegens moord met voorbedachten rade. Nicolai krijgt de moordzaak in behandeling. Zijn eerste groote taak. Hij is van plan, veroordeeling tot den electrischen stoel te eischen. De eerste zittingen zijn dan ook in Jason's nadeel. Moeder Turkeltaub, die de terechtzittingen bijwoont, voelt zich op onverklaarbare wijze aangetrokken tot den armen Jason. Zij pleit voor hem bij Nickolai en herinnert deze aan het slechte meisje dat hij eens heeft gehad Zij gelcoft niet aan opzettelijk dooden door Jason. Nickolai begrijpt zijn houding in de zaak verandert in plaats van beschuldi- gend treedt hij verdedigeqd op. Hij pleit voor den armen, van God verlaten Jasin en redt diens leven. Moeder Turkeltaub tiekt zich het verdere lot van Jason aan. Een prachtfilm met dieproerende tooneelen als de veetgeleden Jason Talinef geboren Schmoelka Turkeltaub aan het eind van zijn loopbaan gedreigd wordt met electrische executie; als daar zijn moeder, onbewust, hem lief krijgt en verdedigt; als de broeder, evenmin zijn broeder herkennende, worfdt aangedreven door een geheimzinnige macht om hem te verdedigen. Bij al die tooneelen bewondert men de groote kunst van die per sonen, waarvan Richard Barthelmess de hoofdrollen als Jason en Nickolai vervult Vooral de laatste drie acten zijn zoo vol emotie en zoo duidelijk gegeven, dat het schijnt of de personen spreken. Een bezoek aan het A. B. T. is zeer aan te bevelen. Ook om de aardige nummers vooraf: Een bezoek aan Kreuznach; een allerklurhtigste 2 acter: „Drie man in een boot". Wereld- nieuws en een teekenfilm. Cinema Americain. Cadettenleven en Tom als Sultan. Het nieuwe programma in de C. A. is in alle opzichten een uitstekend programma, waarbij ieder zich best zal amuseeren. Nadat eenige chimpansMilmacteurs voor een prettige vlotte inleiding hebben gezorgd in de tweeacter: Schoolkamcraden, komt Tom Mix de aandacht vragen. De populaire cow boy-held brengt het in deze film zelfs tot Sultan van een klein rijk in Arabie. Doch hoe dat alles in zijn werk gaat is nog niet zoo gauw verteld. Hij ontmoet eerst op zijn ranch een professor met een heel aardige dochter. Deze gaan echter verder op hun we reldreis naar Aarabie. Een in Amerika stu- deerende Sultanszoon wordt naar zijn rijk te- ruggeroepen, doch hij blijft liever in de Nieu we Wereld. Tom Mix komt in zijn plaats en maakt zijn entree in de Oostersche stad. Hij heeft met de heele beweging weinig op, doch als hij de professorsdochter terugziet, komt hij in voile actie, met het bekende resultaat, n.l. dat de echte Sultanszoon terugkeert en Tom de aardige vrouw verovert. Een echte Tom Mix-film, waarin de hoofdpersoon weer kranige staaltjes op gebied van rijden en vechten te zien geeft, terwijl Claire Adams Tom inspireert. Het eigenlijke hoofdnummer Cadettenleven is een geheel nieuwe Fox-film, die in een reeks fraaie beelden een leuke geschiedenis geeft uit het leven der krijgschoolleerlingen. De opleidingsschool te Culver is een pracht- inrichting. Wanneer Cyrus Reade daar als leerling arriveert, is men vooral uit sportief oogpunt zeer verheugd. Want Cyrus' vader heeft indertijd als athleet de mooiste prijzen voor de school gewonnen. En nu verwacht men van den zoon hetzelfde. Dit brengt hem vele teleurstellingen en zelfs vernederingen. Hij wil zelfs wegloopen, doch de comman dant weet hem tot inkeer te brengen. En nu verandert Cyrus geheel. Hij wordt door trai ning een groote kracht en ten slotte krijgt hij Bij een fellen dorpsbrand gelegenheid zijn moed te toonen. Hij redt de lieftallige com- mandantsdochter en ook zijn grooten tegen- stander op de school. Dat Dora hem na het eindexamen gaarne beloont, spreekt van zelf De nieuwe jonge krachten David Rollins en Nancy Drexel spelen de hoofdrollen heel goed, terwijl ook Cyrus' vriend om zijn goede uitbeelding mag geroemd, evenals de com mandant. Deze film is een uitstekend besluit van het programma. totdat. Van geheel ander allooi is het dramatische werk Isobel, naar het beroemde boek van J. O Curwood. Hierin wordt de geschiedenis behandeld van een gelukkig echtpaar, waar van de man echter voor moordenaar door gaat. Deswege wordt hij achtervolgt en hij vlucht naar de Eskimo's. Toch wordt hij ontdekt door een sergeant van de politie, maar deze wordt zoo door de schoonheid van het ongelukkige vrouwtje aangetrokken, dat hij beiden laat ontsnap- pen. Als de sergeant in zijn blokhut terugge keerd is, vindt hij zijn makker daar met een lieftallig meisje van 3 a 4 jaar. Het kind is weldra goede makkers met beide politiedie- naren en brengt de zon in het eenzame blok- huis. Dan komt plotseling de „moordenaar"J die zijn kind zocht en het vindt bij zijn red der! De man is ziek, en blaast den laatsten adem uit in het huis van de politiedienaren. Voor zijn dood blijkt echter, dat hij geen moordenaar is. Zijn vrouw is eerst radeloos, wordt bijna krankzinnig. Er spelen zich zeer ernstige momenten af en het eind is, dat de sergeant na zijn ontslagname uit den dienst, het kind weer terugvindt en spoedig daarop in den echt wordt verbonden met de moeder van de kleine lieveling. Een zeer mooi gespeeld filmwerk, dank zij vooral de medewerking van Lew Lody en Aileen Pringle. Resumeerende dus 'n uitstekend programma, dat we zeer kunnen aanbevelen. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 5 Juli 1929. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 163 stapels, wegende 188369 K G. kaas aange. voerd, waarvan de prijzen als volgt waren: Fabriekskaas: Kleine 46; Commissie 48; Boerenkaas: Kleine 49; Commissie 52. Alles met rijksmerk. Handel goed. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 6 Juli 1929. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor: Fa- brieksboter les./ 0.90—/ 1Fabrieksboter 2e s. 0.800.90; Eieren (groothandel) 66.50. Eendeieren 5.40. ALKMAAR, 6 Juli 1929. Op de heden gehouden weekmrakt waren aanvoer en prij zen als volgt: 24 Paarden 250—/ 350; Veulens (Hitten) 125—/ 225; 18 Melk- koeien 170350; 64 Nuchtere kalv. (slacht) 1237; 30 vette Schapen 30 37; 50 Schrammen 30—/ 50; 86 Big- gen (10 weken) 28—/ 39 Handel stil. N.V. EIERVEILING NOORDFIOLLANDS NOORDERKWART1ER. - ALKMAAR, 6 Juli 1929. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 175000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: 56—58 6—/ 6 30; 58-60 6.20—/ 6.40; 60—62 6.40—/ 6.60; 62! —64 6.50—/ 6.80; Bruin 60—66 6.50— 7.10; 35000 stifles Eendeieren 5.70 5.90. Victoria Theater. In het Victoria-theater is er deze week voor elken bezoeker wat. Zij, die van een vroolijke, grappige film houden, kunnen genieten van de zeldzaam goedgeslaagde rolprent Adam en het toeval terwijl de meer van ernstige, romantische stukken houdende bioscoopbezoekers hun hart kunnen ophalen aan het dramatisch film werk Isobel. Het zijn twee films van zeer uiteenloopen- den inhoud, die slechts hierin overeenkomen, dat in beide uitstekend spel wordt gegeven. Om dan met het vroolijke te beginnen, eerstgenoemde film heeft ons gisteravond eenige momenten aangenaam bezig gehou den. Hoe k^n het ook anders, als de hoofdper soon, Adam, door zijn treffende gelijkenis op zijn tweelingbroer, in de allerdolste situ- aties komt. Adam n.l. is een zeer ernstig man, die rustig met zijn vrouwtje op een villa woont, kalm zijn zaken doet en verder een doodgewoon leven slijt. Er gebeurt dan ook niets, totdat hij bericht krijgt, dat zijn broer Al zal overkomen. Al is het tegengestelde van zijn broer. Hij houdt van uitgaan, van fuiven, van vrouwen. En zoo gebeurt het, dat Adam door zijn treffende gelijkenis met Al, in een zeer on- aangename en toch ook wel vermakelijke -• verhouding komt met een allerliefste flirt- girl. Komische situaties volgen elkaar dan snel op. Adam komt met het losse, lieftallige meis je in een cabaret, zijn vrouw vermoedt on- raad, zocht ook het cabaret op en vindt hem! Maar neen, Adam begint onmiddellijk de rol van Al te spelen en zijn vrouwtje wordt misleid. 't Wordt zelfs zoo erg, dat zij met „A1" d. i. Adam! gezellig uitgaat en het ein de is, dat „A1" haar naar huis brengt, dan snel terugkeert, om als „Adam" zijn flirtation met de onbekende schoone voprt te zetten! Ziet, dergelijke voorvallen zijn scherjng en inslag en ae geheele 6 acten lange film ver- maakt het publiek uitstekend. Tenminste, gis teravond daverde het soms door de zaal. Hoe het eigenlijke verloop van het verhaal is, zullen we hier niet verklappen. Genoeg zij, dat Al ook in persoon op de planken komt, dat Al ook inderdaad Adam's vrouw tje voor een oogenblik in zijn armen houdt, koopt U 't vcordeeligst bij den YI S S B R. ZAADMARKT 35. Dir. ALKMAAR ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 5 Juli 1929. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor Aard- appelen per 100 K.G. 2.90—/ 4.90; Aard- beien per 100 K.G. 5586; Andijvie per 100 stuks 1.906; Bloemkool le s. per 100 stuks 16.7023.40; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 11.6015; Doperwten per 100 pond f 13; Kropsla per 100 stuks 0.70 2.60; Komkommers per 100 stuks 4.40 10.70; Meloenen 0.83—/ 0.86; Poste- lein per bakje 0.600.85; Peulen per 100 pond 16.20; Rabarber per 100 bos 3.505; Radijs per 100 bos 3.10; Selderie per 100 bos 2.703.20; Spi- nazie per bakje 30—51 cent; Snijboonen per 100 pond 3238; Dubbele Spercieboo- nen per 100 pond 3542; Tuinboonen per 100 pond 3.40—/ 4.20; Tomaten per 100 pond: A 22; B 23; C 20; Witts Kool per 100 bos 4.60; Wortelen per 100 bos 3.80—/ 7.50. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Juli '29. Langedijker Groentenveiling. Wortelen 5.406.60 per 100 bos; Tomaten: A1 43.90; B 41.20; C 38.20; CC 30.60; Aardappelen: Schotsche Muizen 3.20— 6.20; Drielingen 1.403.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 975 bos Wortelen; 8600 K G. Tomaten en 62400 K.G. Aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 5 Juli 1929 Schotsche Muizen 3.105; Drielingen 1.30—/ 2.40; Kleine 1.10; Uien 3.50 3.80; alles per 100 K.G.; Boswortelen 5—/ 5.20 per 100 bos; Bloemkool le s 17—/ 17.70 per 100 stuks. Aanvoer: 131400 K.G. Aardappelen; 35C K.G. Uien; 100 bos Boswortelen; 375 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 5 Juli 1929. Aan- gevoerd 40900 K.G. Aardappelen, w.o.: Sch. Muizen 3.70—/ 4.80; Drielingen 2.10— 3; Grove 3.60. PURMEREND, 5 Juli 1929. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken". Aardappelen 0.831.30 per zak, 25 K.G.; Kleine Aardappelen 0.54 1.02 per zak, 25 K.G.; Slaboonen 0.70 0.90 per K.G.; Snijboonen 0 45—/ 0.60 pei K.G.Tuinboonen 0.901.05 per zak, 15 K G.; Peulen 8—/ 16 per zak, 50 K.G.; Doperwten 712 p. zak, 50 K.G. Kruisbessen 10.80 per 100 K.G.; Aard- beien 0.45—/ 1.02 per K.G.; Komkommers 6—/ 15 per 100; Tomaten A 36—50 cent per K.G.; Bloemkool 2—/ 32 per 100; Spinazie 8—76 cent per mand, 6 K.G.; Pos- telein 0.76—/ 1.44 per mand, 6 K.G.; Sla f 0.20—/ 2.10 per 100 krop; Radijs 0.90- f 2 per 100 bos; Rabarber 615 per 100 bos; Wortelen 4—/ 14 pei 100 bos. BEVERWIJK, 5 Juli 1929. Aardbeien- veiling. Aan de Vrije veiling lipea de prijzen •;U33 £9 uo 6l ap u=>qossn} puoAe./tpaJA ■Jfcyr v 'V —rr

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 10