RadioErafisch Weerbericht. AGENDA. Kerk en school Stadsnieuws fingezonden stukken Woensdag 10 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Cadetten- leven en Tom de Sultan. Toegang voor elken leeftijd. 7.30 uur, A. B. T.: Het groote hotel schandaal (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Isobel en Adam en het toeval (boven 18 jaar). 8 uur, Paardenmarkt, tentsamenkomst. MuzieMuin, schoolfeest Volksonderwijs. Donderdag 11 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Cadetten leven en Tom de Sultan. Toegang voor elken leeftijd. 7.30 uur, A. B. T.: Het groote hotel schandaal (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Isobel en 'Adam en het toeval (boven 18 jaar). 8 uur, Paardenmarkt, tentsamenkomst. 8 uur, gebouw De Unie, de heer J. P Lillywhite over het Mormonisme. I Zondag 14 Juli. Muzielctuin, mid dag- en avondconcerten van zangkoren uit Alkmaar, Schoorl, Koedijk en Bergen. Dinsdag 16 Juli. 8 uur, Muziektuin, Opera-concert door so- listen der Italiaansche opera. NA DEN OVERVAL OP WILLEMSTAD. 1 Reuter meldde gisteravond uit Willemstad De staat van beleg te Willemstad is giste ren opgeheven. Hr. Ms. Kortenaer verlaat Willemstad morgen. SCHIPPER OVERBOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. Gisteravond is te Hoek van Holland aan- gekomen de motorlogger Morie VI. 49 die van de haringvisscherij op de Noordzee is te- ruggekeerd, omdat Zaterdagmorgen om acht uur de schipper, R. Bot, overboord is gesla gen. De man was die weken geleden voor de Weede maal gehuwd; hij had vijf kinderen. AUTOBUSDIENSTEN. Ged. Staten van Noord-Holland hebben besloten: de bij hun besluit van 29 Juni 1927 aan P. Deutekom Azn., te Schagen, verleende ver gunning voorzooveel deze betreft het in wer king houden van een autobusdienst van Scha gen over Groote Keeten en Callantsoog naar Schagen en de bij hunne besluiten van Augustus 1927 en van 10 October 1928 aan ij. van Scheyen, te Callantsoog (Groote Ke ten) verleende vergunningen tot het uitoefe nen van autobusdiensten van Groote Keeten naar Schagen en terug (op Donderdag) en van Groote Keeten naar Alkmaar en terug (op Vrijdag) en van 't Zand over Callants oog naar Den Helder en terug in te trekken; aan J. van Scheyen, te Callantsoog (Groo te Keeten) vergunning te verleenen tot het uit oefenen van autobusdiensten van Groote Kee ten over't Zand naar Schagen en terug (op Donderdag) en van Schagen over Chllants oog naar Den Helder en terug. Voorts hebben Ged. Staten besloten, de bij hunne besluiten van 27 April 1927 en van 23 November 1927 aan J. Veldtnan, te Anna Pauiowna, verleende vergunningen tot het in werking houden van een autobusdienst van Van Ewijcksluis naar Hippolytushoef (op Wieringen) en terug en tot het uitbreiden van dezen autobusdienst tot Den Oever (op Wie ringen) en terug in te trekken. LEGER DES HEILS. Naar ons wordt meegedeeld, zal ter gele- fenheid van den nationalen velddag van het eger des Heils, op 14 Augustus aanstaande in het Paardenbosch, domein van de konin- gin-moeder, de nieuwe generaal van het Le ger, de heer Edward J. Higgins, naar Neder- land kortlen en dezen velddag meemaken. De heer Higgins, wiens verkiezing tot generaal algemeen met hartelijke instemming is be- groet, zal ih twee van de diensten van dien dag het woord voeren. Zijn toesprakeii wor- den door de radio uitgezonden, terwijl de z.g.n. „stem van den reus", een geweldige luidspreker, zal maken, dat het gespfokene over vrijwel het geheele uitgestrekte terreirt te liooren zal wezen. Op deze wijze roept het Leger alle hulpmiddelen, die de moderne techniek biedt, bij deze grootsche betooging te baat. Een vier a vijf honderd mUzikanten zul- len den zang der groote vergaderingen bege- leiden. FOTO-WEDSTRIJD OP DIEREN- GEBIED Naar wij vernemen zal de Botld voor Daadwerkelijke Dierenbescherming te Am sterdam een foto-wedstrljd organiseeren, ten- einde propaganda voor de dierenbescherming te maken en de liefdt voor het dier nicer ofi der de aandacht van het publiek te brengen. De fotoN moeten betrekking hebben op die- ren of dierenbescl erming in den ruimsteii zin des woords en het formaat moet bestaan uit 6 X 9 of 9 X 12, af te drukken op zwart glanzend papier. Een jury van bekende persoortlijkheden op dit gebied is geformeerd en zal bestaan Uit de heeren J. F. H. Becker, Adriaan Boer. A J. G. Stfengholt, W. A. den Tex Bondt en H. G. IJzerman Jr. De jury zal meer aandacht schenken aan een aardig pakkend beeld, dan aan de foto- grafische lcunstwaarde. Mooie prijzen zullen beschikbaar worden gesteld. Inzendingen worden ingewacht voor 15 September a.s. en moeten, voorzien van naam en adres op de achterzijde der foto, gezonden worden aan het secfetariaat van den Bond voor Daadwerkelijke Dierenbescherming, Pa- leisstraat 31 te Amsterdam. GEARRESTEERD ALS VERDACHT VAN BRANDSTICHTING. Als verdacht van brandstichting is de landbouwer de S. te Oudenhoorn, wiehs hof- stede 1.1. Zondagavond, tijdens zijn afwezig- heid, afbrandde, in voorloopige hechtenis ge- nomen en naar Rotterdam oVergebracht De hofstede brandde af een uur na het vertrek van de S. Maandagmorgen werd onder lei- ding van den burgemeester dodV de politie een onderzoek ingesteld. Het resultaat was, dat de burgemeester het noodig vond de ju- stitie te waarschuwen. Het onderzoek wees uit, dat op vijf plaatsen vetmoedeliik brand was gesticht AUTO-ONGEVAL. Te Barneveld is gisteravond omstreeks 11 uur de vrachtauto van den koopman Sehror uit Lichtenvoorde, vermoedelijk tengevolge van een defect aan de sturuinrichting, tegen een boom gereden. De auto werd hierbij zwaar beschadigd De chauffeur werd zwaar aan de borst ge- wond. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. VEREENIGING VAN NEDERLANSCHE GEMEENTEN. In het hedenochtend gehouden Congres der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten kwam de vraag in behandeling, welke regel moet in acht genomen worden bij de Gemeen- telijke Leeningspolitiek. Prea-adviezen hier- omtrent waren uitgebracht door Mr. Slingen- berg en Mr. J. A. de Wilde. Mr. Slingenberg constateerde, dat sedert 1900 als algemeene regel gold, uitsluiterid te leenen voor opjecten van blijvend nut. De na- oorlogstijd bracht een nieuwen toestand. Vele gemeenten kwamen te staan voor groote kapi- taalsuitgaven, mede als gevolg van een in te halen achterstand. Om deze uitgaven te kun- nen doen werd vooral bij de grootere ge meenten aanvankelijk een sterke stijging waargenomen in de kasgeldleeningen, terwijl niet snel tot consolidate werd overgegaan, mede als gevolg van het feit, dat in de naoor- logsjaren de rente voor kasgeldleeningen laag was, voor vaste leeningen daaromtrent hoog. Bij het voteeren van buitengewone uitgaven dienen de gemeenten groote voorzichtigheid te betrachten, nut, noodzakelijkheid en urgen- tei dienen vast te staan. Zulks wordt geeischt door de algemeene erkende economische wetten, men hoede zich eehter in deze voor overdrijving. Rest de vraag, op welke wijze de uitgaven dienen te worden gekweten. Drieerlei standpunt kan worden ingenomen. 1. Alle uitgaven ook de buitengewone, uit de gewone middelen beta- len. 2. Jaarlijks een vast bedrag uit de gewone middelen reserveeren (fondsvorming) en uit deze reserves de buitengewone uitgaven del- gen. 3. Alle buitengewone uitgaven uit de geldleeningen kwijten. In een aantal conclusies gaf de prea-advi- seur ten slotte zijr. meening te kennen over de door gemeentebesturen te volgen financieele politick. HET VIJFDE CONGRES VAN DE I. K K. In de gister gehouden wolsectie van de In ternationale Kamer van Koophandel, zijn de technische problemen, die ten zeerste de be- langen van de „Federation Internationale de la Laine" raken, niet aangeroerd. De wolsec tie heeft zich intusschen geruimen tijd bezig- gehouden met het vraagstuk der statistiek, waarbij twee stroomingen tegenover elkaar kwamen te staan: de eene, welke een ver- plichte statistiek eischt, en de andere, die slechts een vrijwillige wenscht te aanvaarden Ten slotte is men overeengekomen, dat de kwestie opnieuw aan de orde zal komen op de eerstvolgende bijeenkomst van de Federation, terwijl voorts de subcommissie voor wolaan- gelegenheden van de Internationale Kamer van Koophandel zal worden verzocht dit vraagstuk te zamen met genoemde federatie te verrichten, zulks ter vermijding van onnoo- dige herhalingen. De wolgroep, die besloten had zich niet met het werk van de financieele groep in te laten, was niet tern in getuige van een betoog van den Engelschen afgevaardigde, Mr. Joseph Clay, die wees op het verschil en de onevenredigheid, welke tusschen verschillen- de vrachttarieven van diverse landen; met name releveerde hij voorbeelden uit Frank- rijk, Engeland en Duitschland Besloten werd, dat hij de kwestie nog nader zal bestu- deeren, waama hij zijn bevindingen aan de Internationale Kamer zal voorleggen, VERKEERSONGEVALLEN. Op den Nieuwen Weg te Honselers- dijk is de bakker v. B. dcor een luxe- auto, bestuurd door den heer v. R., aan- gereden. De bakker geraakte tusschen den auto en zijn eigen wagen bekneld en kreeg een vrij ernstig beenfractuur; ook werden enkele ribben gekneusd. Per auto is de man naar een ziekenhuis overbebracht. De nolitie heeft tegen den bestuurder van den auto procesverbaal opgemaakt. BRANDEN. In den Kroezenhoek onder Silvolde (Geld.) is gisteren, terwijl de bewoners afwezig waren, de boerderij van den landbouwer J. te Mebele geheel afge- b;and. De inboedel ging ook verloren. RECHTSTOESTAND VOOR MILITAIREN. Wetsontwerp tot regeling in voorbereiding. De militairen zijn in het thans aanhangige wetsontwerp regelende den rechtstoestand van de burgerambtenaren uitgesloten van het daarin o.m. voorkomende beroep op den ambtenarenrechter. De regeering is van meening, dat voor het militair personeel een beroep op den ambtenarenrechter strijdig zou zijn met de beiangen van de krijgstucht, zoodat voor dit personeel een speciale beroepsinstantie in het leven moet worden geroepen. Naar de „Avondpost" nu verneemt, is thans bij het departement van defensie een wetsontwerp in voorbereiding, regelende het beroep voor het militair personeel De regeling, zooals deze thans wordt voor- bereid, wijkt in onderdeelen niet af van het beroep, voorgesteld voor de burgerambte naren. Het ligt evenwel in de bedoeling, zegt het Mad, het beroep zooals dit is geregeid in legerorder 1926 No. 191 als beroep in eerste instantie te handhaveti en het Hoog Militair Gerechtshof aan te wijzen als Raad van Beroep ill hoogste; instantie. KORTE BERICHTEN. Gisternliddflg is ten Stadhuize te Am sterdam door wethouder Ketelaar de Com- missie gelhstalleerd ter bestudeering van het schou wburgvraagstuk. Hr Ms. „Z 6" op weg met het eskader naar de Oostzee, Is te Nieuwediep teruggi- keerd tengevolge van opkoken In de conden- sors Wanneer dit hersteld is, vertrekt de „Z 6" weer ilaar het Noordeo. KERK EN SCHOOL. Naar men ons uit Wieringen meldt, zal de inwijding der R. K. hulpkerk op het Sluisputterrein te den Oever, d. i. de kerk, aldaar gebouwd voor de kath. arbeiders der zuiderzeewerken, plaats hebben op Zondag 21 Juli a.s. De plechtige inwijding zal geschieden door papstoor Koppert te Wieringen. De heer E. ten Cate Fennema, te Sneek overleden, heeft f 3000 vermaakt aan den kerkeraad der Doopsgezinde gemeente ter plaatse, ten behoeve van de Doopsgezinde armen aldaar, en even- eens 3000 ten behoeve van het predi- kantenfonds dier gemeente. Voor het eindexamen afd. A zijn aan de R. H. B. S. te Hoorn geslaagd: K. W. Galis en R. A. Posthuma, beiden tt Hoorn. Afgewezen geen. De heer J. Groot te Oudorp slaagde heden aan de universiteit te Amsterdam voor het semi-arts-examen geneeskunde. KARDINAAL VAN ROSSUM. Vijf tig jaar priester. Den 17den October, zoo meldt „De Tijd", zal het vijf tig jaar geleden zijn, dat kardi- naal Van Rossum tot priester werd gewijd. Een eere- en een huldigingscomite ziin voor dit jubileum gesticht. klei, RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR. Examen siojd (papier, karton, hout). Geslaagd de dames A. Bloemendaal, A. Schuijff, G. Heokmeijer en M. Memelink te Alkmaar, G. van Essen te Langereis, G. Groen en C. Groen te Medemblik, J. Moraal te Bergen en M. Verbeek te Hoorn. Afgewe zen vier candidaten. ORGELBESPELING GROOTE KERK. De 9e avond, Donderdag 11 Juli, zal ge wijd zijn aan Bach (G-moll Fantasie en Fuga) Handel (Koekoek- en Nachtegaalconcert) Guilmant (3e sonate e. a. werken. De toegang is vrij. Programma 10 cents Collecte Restauratiefonds. M. U. L. O.-EXAMEN. Bij het gister te Alkmaar gehouden M. U. L. O.-examen zijn geslaagd: voor diploma B: L. Fr. van Loo te Den Helder en J. C. van Es te Wijk aan Zee. Afgewezen een can didaat. Voor diploma A slaagden: H. C. van den Berg te Alkmaar, Cor A. Lakeman te Aker sloot, J. W. H. Zeehuisen, A. B. Over, CI. C. Kleijberg, W. G. Beeldman en Ma. de Boer te Bergen, S. K. Klimp te Den Burg C. J. Groet te Kolhorn, A. N. Winkel te Hoorn Afgewezen zes candidaten. NEDERLANDSCH ONDERWIJZERS GENOOVSCHAF. In de Maandagftvond gehouden ver- gadering der afd. Alkmaar van het Ned. Ond. Genootschap werd, onder meer aanganomen het voorstel om een adres aan den Gemeenteraad alhier te zenden, inhoudende het verzoek te willen besluiten, dat ook aan de 3e Gem. school een le klasser gevormd moet worden. Namens de afdeeling is dan ook gisteren dat adres met een Memorie van Toelichting, waarin verschillende rede- nen worden genoemd, waarom de afdee- ling zich verklaart tegen het voorstel van B. en W. om geen le klasse aan be- doelde school gedurende den cursus 1929/1930 te vormen, verzonden. We ho- pen, dat ook de Raad zich eveneens tegen gencemd voorstel verklaart eh het dus niet aanneemt. nd-en Til in boii w. DE ZUIVELFABRICAGE. Het aantal groote zuivelfabrieken breidt zich in Noord-Holland gaandeweg uit. In het afgeloopen jaar zijn modern ingerichte fa- brieken gebouwd te Wieringerwaard, Koe- gras en't Zand, ter vervanging van eenige kleine fabrieken. Het getal dezer dagfabrie- ken wordt dus gaandeweg minder, consta- teert het Hbl., maar er moet van getuigd worden: sommige ervan hebben toch een taai leven en in de zuivelwereld is er nog altijd strijd over de vraag, aan welken kant zijn de meeste voordeelen te behalen? met de oude, kleine dagfabrieken, die alieen kaas maken of met de moderne zuivelfabrieken, die en boter en kaas fabriceeren. Voorstanders van kleine fabrieken zien in de eenvqudige organisatie en opzet van hun dagfabriek een voordeel tegenover de duur- dere exploitatie van een groote, moderne fa briek. Deze laatste fabrieken beschikken even wel over meer en fcetere machines, terwijl het personeel, voornamelijk de hoofdleider of directeur technisch beter onderlegd is in de zuivelfabricatie dan verwacht mag worden van hen, die met de leiding zijn belast in een eenvoudig ingerichte fabriek. Bij de groote fabrieken kunnen dus alle waardevolle be- standdeelen van de melk beter tot hun recht gebracht worden. Een overtuigend bewijs, dat grootere fa brieken financieel voordeeliger voor de melk- leverdnciers zijn dan kleine fabrieken, is wel de Uitkomst van een proef, die door een van de grootste zuivelfabrieken in Noord-Holland is genomen, nl. door de Coop. Zuivelfabriek te I.utjewinkel, die in het afgeloopen jaar 10.206.866 K G. melk vefwerkte. Vart een le- vearncier aan een kleine fabriek is een geheel jadr lang dasjelijks de hoeveelheid melk, die op zijn bedrijf werd gewonnen, geWogen en op vetgehalte onderzocht. Aan de hand van deze gegevens is nu uitgerekend, dat zoo deze rtielk te Lutjewinkel was afgeleverd, de op- brengst daarvan zou geweest zijn volgens de gedane uitbetalingen 6902.19) De totale ontvangstett aan de kleine fabriek met de zelfgemaakte boter meegCrekend, bedroegen 6604.88, een verschil diis van f 297.31 in het voordeel der groote fabriek. De hier be- doelde kleine fabriek krijgt voor haar kaas gemiddeld den hoogsten prijs, hetgeen het beSte beWijs is, dat er zeer waarschijnlijk in een dergelijke inrichting te gbede kaas wordt gertiaakt, betere kaas dan de handel mag ver- wachten en wettelijk is voorgeschreven. Doch niettegenstaande deze hoogere prijzen is de totaalopbrengst zooveel minder, nl. 42 3/10 K G. melk. CQRRESPONBENTIE. L. alhier. Wij zullen met genoegen zoo nu en dan een stukje plaatsen waar- mede de donateursactie ondersteuhd wordt Red. Alkm. Crt. ALKMAARSCH GEMENGD KOOR „HARMONIE". Dit koor herdenkt volgende week het 10 jarig bestaan met een jubileumsconcert in den muziektuin. De aanleiding destijds voor de op- richting van dit koor is te vinden in het Alk- maarsch dubbelmannenkwartet dat in April 1919 het 10-jarig bestaan vierde met een zeer geslaagde wedstrijd voor kwartetten. Men wilde n.l. wat meer variatie in de pro gramma's brengen door bij eventueel te ge- ven concerten, gezamenlijk op te treden. Het sprak van zelf dat de leider van het kwartei de heer Jac. Al. die als zoodanig uifstekend werk had verricht ook de dirigent werd van het nieuwe gemengde koor. Het begon met 24 leden, waaronder de leden van het dubbel mannenkwartet. Wijlen de heer Mr. A. P. H. de Lange aanvaardde het beschermheerschap zijn nagedadhtenis wordt door de leden nog steeds in hooge eere gehouden. Na een bestaan van enkele maanden be- sloot men deel te nemen aan de Internationale zangwedstrijd te Scheveningen. Men concur- reerde in de derde afdeeling met 21 koren en modit een vijfden prijs verwerven. In 1920 behaalde men te Haarlem een tweede prijs, benevens een tweede eereprijs. Deze prijzen werden nog door vele anderen gevolgd, o a eerste'prijzen te Helder en Zandvoort. Doch de mooiste overwinning was dat „Harmonie" die prijzen verkreeg met de eigen leden, aan het verderfelijke en weinig eervolle geleende krachten-systeem heeft dit koor zich nooit be- zondigd. De concerten door Harmonie gege- ven stonden steeds op hpog peil en menig- maal stelden dirigent en leden zich in dienst der weldadigheid. Een hopge onderscheiding gewerd het koor op 8 October 1923 toen het in tegenwoordigheid van Hare Majesteit de Koningin en Prins Hendrik eenige nummers zong, waarna H.M. zich eenige oogenblikken met den heer Al onderhield en hem met het koor complimenteerde. Natuurlijk heeft men in die 10 jaar ook tegenspoed gehad maar de dirigent hield stand, waarin krachtig bij gestaan door het tegenwoordig bestuur de heeren A. Kleymeer, voorzitter, J. Hoger- vorst, secretaris en eenige damesleden die vanaf de oprichting lid zijn geweest. ST. LOUIS GAAT JUBILEEREN. Het bekende jongenskorps „St. Louis" hoopt op 1 October a.s. zijn 10-jarig bestaan te herdenken. Om een noodzakelijke aankoop van nieuwe instrumenten en uniformen te kunnen be- kostigen en een eenigszins feestelijke vierirtg mogelijk te maken, is het noodzakelijk daar- voor over de noodige middelen te kurtnen beschikken. Daarom is een groote donateurs-actie ih voorbereiding. Op Donderdagen 11, 18 en 25 Juli a s wordt in een gedeelte der stad een circulaire verspreid, waarin een beroep gedaan wordt op de ingezetenen om zich op te geven als donateur of begunstiger van ,,St. Louis". Op Vrijdagen 12, 19 en 26 Juli zal met voile muziek de den vorigen dag bewerkte wijk doortrokken worden om alle inwoners nog eens aan te sporen hun biljet in te vuilen. Op Zaterdagen 13, 20 en 27 Juli zal ant- woord gehaald worden. DUINWANDELlNG, GEHOUDEN DOOR LEDEN DER AFDEELING ALKMAAR VAN DE NED. NATUURH1STORISCHE VEREENIGING. De symptonen van dezen herfstachtigen zomer waren ook Zaterdagavond onmisken- baar; is hierin misschien de oorzaak te zoeken dat Zondagochtend zoo weinig leden waren opgekomen voor de wandeling door de Bergerduinen? Deze excursie, die een paar weken geleden reeds was uitgesteld, is dit- maal gehouden en de afwezigen hadden zeker ongelijk; terwijl als regel een duinwandeling door het mulle heete zand in de maand Juli geen onverdeeld genot schenkt was de tem- peratuur op dezen betrokken Zondagochtend verrukkelijk voor een wandeling van Bergen naar Bergen aan Zee. Maar niet alieen uit sportief oogpunt bezien is deze tocht ge slaagd. ook op floristisch en faunistisch ge bied hebben de excursisten heel wat ge- zien. Duidelijk was de invloed van de droogte, welke nu reeds maanden een belangrijk te kort aan regen heeft gebracht, in de duin- streken te constateeren; vele pannen welke in andere jaren drassig zijn waren dor en droog; daarbij komt dat het koele zomer- weer vertragend op vele planten inwerkt Onmogelijk is het alle vondsten te vermelden. Bloeiend stonden asperge, de zeegroene en oeverzegge, terwijl ook de eveneens tot de Cypergrassen behoorende Galigaan met de scherp gezaagde bladranden begon te bloeien. Van de Orchideeen bloeiden Wespen- en Keverorchis. Vijfvingerkruid met de vijftallige bloemen en de eveneens tot de Roosachtigen behoorende Tormentil met het voor deze familie raadselachtige getal van vier kelk- en kroonblaadjes, Egel- en Blaartrekkende boter- bloem werden evenals de Kruisbloemigen Klein Taschjeskruid en de Saline Zeeraket in vele exemplaren aangetroffen Verder worden slechts genoemd Vuilboom, Vleugeltjesbloem, Dopheide, Bitterzoet, Bosch kartelblad. Mannetjeseereprijs om ten slotte in herinnering te brengen de Boksdoorn van de famiiie der Nachtschaden en de uit Zuid- Europa afkontstige Tamarix met de schub- vormige blaadjes en de trossen lichtrose bloempjes, welke beide laatste in het Par- nassia-Park rijkelijk hunne bloemen hadden ontplooid. Op Walstroo komen voor de bekende gal- len van Dasyneura galii, evenals de mooie roode gallen op bloemknoppen van de Rol- tlaver veroorzaakt door vliegen. Terwijl deze gallen slechts een kamer bevatten trof men op het bloeiend Havikskruid aan de groote beervormige Cynipidengalien, welke meer- kamerig zijn. omdat deze een grooter aantal laryen herbergt, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 10 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mete- orologisch instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.9 te Miinchen. Laagste barometerstand 742.2 te Vest- manoer. Verwaehting geldig tot den avond van 11 Juli: Zwakke, later matige, meest Zuidelijke wind; licht tot zwaar bewolkt; weinig of geen regen; iets warmer. Het Jacobskruiskruid zat vol met de mooie geel en zwart geringde zebra-rupsen; verder worden in herinnering gebracht de parel- moervlinder en een jonge grijsgekleurde veldsprinkhaan, waarvan de vleugels nog maar gedeeltelijk zich gevormd hadden. Van de vogelwereld worden alieen ge noemd de scholelkster of bonte Piet, een naam ontleend aan de zwarte en witte kleur der veeren, terwijl de snavel een prachtige roode kleur vertoont; Vlaamsche gaaien, ter wijl in een dennenboschje nog nesten van den bosch- of houtdief werden gezien. in een dezer nesten lag slechts een enkel wit ei. Een zeer geslaagde wandeling en voldaan keerder. de deelnemers des middags weder huiswaarts. Moge een volgenden keer de op- komst grooter zijn; ook in onze onmiddellijke omgeving is nog zoo veel te zien waardoor de liefde voor de natuur wordt aangewakkerd of versterkt. LICHT OP! Voor riiwielen en andere voertuigen heden- avond te 9.48 uur licht op. (Buiten verantwoordelijkheid van de Re- da die. De opname in deze rubriek bewijst ge.enszins dat de 'edactie er mede instemt.) Mijnheer de Redacteur! Een simpel bericht -onder het nieuws van HeilOo heeft de verorttwaardiging van de heer W. van de Vail dpgewekt, wat er in Heiloo Vooruit orti gaat onl stil, maar dan- ook doodstil, blijven. J[a, mijnheer v. d. Vail zoo is het niet. In Heiloo en ook waarschijnlijk daar buiten stelt men belang in het Wel en wee van een vereeniging van de V. V. V. „Heiloo Voor uit". Het zij nog eens uitdrukkelijk vastgesteld, dat ik in bedoeld bericht van 4 Juli met geen enkel woord heb beweerd dat het bestuur wel een poging heeft gedaan om hypotheel te krijgen, hoewel dat zeker het geval was Ik wil dan vast steilen dat het bestuur, of althans de secretaris, op 1 Juli aan het oude bestuur een verzoek heeft gericht om te spre- ken over de vestiging van een hvpotheek Ook wil ik vast stelleri, dat behalve die poging, ook nog aan een aoder pfersoon om een hypotheek is verzocht en de persoon ill kwestie lijkt mij in elk opzicht betrouwbaar Wat de heer v. d Vail vertelt over de voor- waarden, waarop het gemeentebestuUr den grond wil afstaan is ieder bektend. Niet bekend is dat zoo lahg de vereenigihg geen eigena- resse van den grond is er geen bank is en waarschijnlijk ook geen particulier die hierop hypotheek verstrekt. Op de bestuursvergadering van 5 Jul! was niemand der oud-bestuursleden aanwezig en is men zonder eenig resultadt Uiteengegaan en ik tart den heer v. d. Vail om het tegendeel te bewijzen De vergadering heeft geeh ertkel resultaat gehad Het is de heer v. d. Vail niet aangenaam dat ik zoo goed op de hoogte ben. doch de zaak van Heiloo Vooruit is de zaak der ver eeniging en geen „onder onsje" van enkele personen. En hlermee basta. UW CORRESPONDENT. (Discussie gesloten. Red. Alkm. Crt.) V o e t b a 1. In den Zondag te Oudkarspel gespeeiden wedstrijd tusschen Oostzaan 2 en D. T. 3 1 van Oudkarspel werd D. T. S. overwinnaar met 3—2. Hiermede behaalde D. T. S. wederom het kampioenschap. A thletiek NEDERLAND—WEST DUITSCHLAND. Thans kunnen wij de samenstelling van de beide ploegen der West-Duitschers mededee- len. Door den „West Deutscher Spiel Verband" is de volgende ploeg gekozen, om op 14 Juli e.k. in het Olympisch Stadion tegen Hol land uit te komen: 100 Meter: Borgmeyer (Miinster Os) en Kremer (Koln). 400 Meter: Kisters (Diisseldorf 99) en Weber (Kolner Ballspielclub). 800 Meter: Kohlert (B. V. Altenessen) en Eberhard (Sp. CI. 03 Diiren). 1500 Meter: Neu (Duisburg 99) en Ver beek (Schwartz-Weiss Essen). 5000 Meter: Kilp (Diisseldorf 99) en Schaumburg (Pdlizei Miinster). 110 Meter horden: Stockmann (Duisburg 99) en Pollman (Deutscher Sp. 01). Hoogspringen m.a.: Stechemesser (Preus- sen Miinster) en Busch (Vikt Koln). Verspringen m.a.: Molle (DUsseldorf 99) en Dobermann (Sp. CI. Kolm). Speerwerpen: Schnackertz (Koln 99) en Hoffmeister (Miinster 08). Discuswerpen: Hoffmeister (Miinster 08) en Goitsch (Polizei Duisburg). Polstokhoogspringen: Biinte (v f. B. Det- mold) en Stechemesser (Preussen Miinster). 4 X 100 Meter estafette: Borgmeyer (Miinster), Kremre (Koln), Houben (Kre- feld) en Dobermann (Koln). De Duitsche Damesploeg, die eveneens op Zondag 14 Juli wel te Gouda tegen de Hollandsche dames uitkomt, welker samen- stelling wij reeds eerder publiceerden, is door hetzelfde Spiel-Verband als volgt samenge- steld 100 Meter: Hofken (Diisseldorf) en Hau«- mann (Lennep). ;l

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2