Gemeenteraad van Alkmaar, Radioerafiscl) Weerhericht. AGENDA. Biiinenland Kerk en school Siadsnieuws Donderdag 11 'Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Cadetten- feven en Tom de Sultan. Toegang voor elken leeftijd. 7.30 uur, A. B. T.: Het groote hotel- schandaal (boven 18 jaar). 7.30 uur, Victoria Theater: Isobel en Adam en het toeval (boven 18 jaar). 8 uur, Paardenmarkt, tentsamenkomst. 8 uur, gebouw De Unie, de heer J. P. Lillywhite over het Mormonisme. HOOG EN LA AG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (la Zomertijd). Hoog water Laag water Juli. Dat v.m nam vm. nam. 12 8 17 8.47 4 46 5.08 13 9.13 9.41 536 5 59 14 10.09 10.36 6.27 6.49 I HOOG EN LA AG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Juli. Hoog water Laag water Dat v.m. nam vm. nam 12 8.14 8.44 4.34 4 56 13 9.10 9.38 5.2A 5 47 14 10.06 10.33 6.15 6.37 sloten, de door 4e vorige regeering benoemde armvoogden af te zeten en terug te keeren tot plaatselijk beheer. Men zal moeten afwach- len, of de oude misbruiken dan weer niet zullen insluipen, wan het vleesch is zwak, vooral van werkloozen „met varkensvleesch onder de armen". KIND VERBRAND. Dinsdagavond is het driejarig doch- tertje van den heer Jentjens, uit 'de Nieuwborgstraat te Venlo, met de klee- ren in aanraking gekomen met een brandend petroleumtoestel. De kleertjes vatten vuur, en met brandwonden over- dekt is het kind naar het ziekenhuis vervoerd, alvvaar het des nachts aan de gevolgen is overleden. FRACTIEVOORZITTERS TWEEDE KAMER. In de Dinsdag gehouden bijeenkomst van ce liberale Tweede-Kamerfractie is mr. H. J. Knottenbelt tot voorzitter der fractie gekozen in de plaats van prof. Van Gijn, die zich bij de Tweede Kamer verkiezingen niet meer heeft laten cam dideeren en van de nieuwe Kamer der halve geen deel meer zal uitmaken. Van de nieuwe c. h. Tweede-Kamer- groep zal mr. J. A. Schokking als voor zitter optreden. Van deze fractie is naar men weet dr. De Visser de leider, die zich niet meer voor het Kamerlidmaat- schap fceschikbaar heeft gesteld. ERNSTIG ONGEVAL. Knaapje verpletkrd onder een bak. Gisteren werden op de losplaats der staats- zpoorwegen te Deurne door den expediteur Goossens spoelingsbakken gelost, die op een wagen vervoerd werden. Op een gegeven oogenblik viel een der bak ken, die ca. 1000 K.G. wegen, van den wa gen en verpletterde den 12-jarigen H. Goos sens, die stond fe kijken. Hij was op slag dood. KORTE BERICHTEN. Het s.s. „Leerdam", van de Holland Amerikalijn, dat bij de Azoren op de rotsen liep en door eigen middelen weer vlot kwam, zal naar Rotterdam terugkeeren om te repa- reeren. De passagiers worden overgenomen door de „Spaarndam". Te Vlaardingen is binnengekomen de motorlogger ,.V1. 4", rederij H. v. d. Burg waarvan de schipper, de veertigjarige gehuw- de R. Bot, gewoond hebbende te Vlaardingen Zaterdagmorgen tijdens ruw weder overboord is geslagen en verdronken. Bovendien werden nog twee der opvarenden licht gewond. CORRESPONDENTIE. Wij ontvingen een verslagje van een Zuiderzeetocht van eenige leerlingen van een onderwijsinrichting hier ter stede. Waarschijnlijk is het de bedoeling dat dit in onze courant zal worden ge- plaatst. Aangezien zoowel het verzoek daartoe als de naam van den schrijver ontbreekt zullen wij zoo vrij zijn het stukje voor- loopig te laten liggen. Red. Alkm. Crt. Aan de R.H.B.S. te Purmerend zijn voor het eindexamen geslaagd mej. A. Wa gemaker en de heeren T. Ph. Bouws, Jb Steensma, D. v. d. Meer. P. Leguit K. Beilsma en W. Hietbrink. Afgewezen 2 personen. Mej. Jos. Wagenaar te Alkmaar is be- loemd tot volontair aan de R K. Jongens- school te Heiloo. De dames M. Stumpel en M. Laan te Hoorn en R. Groot te Spierdijk zijn geslaagd voor het examen voor onderwijzeres. In het Openluchttheater te Arnhem Is Dinsdagavond onder begunstiging van prachtig weer en voor een voile tri bune, ter gelegenheid van de Vrijzinnig Godsdienstige Congressen, het open- luchtspel „Het Godshuis in den loop der eeuwen" opgevoerd. 1 HOOGLEERAARSBENOEMING TE I UTRECHT. Op zijn verzoek is met 1 October aan mr. J. Ph. Suyling eervol ontslag verleend als hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht, met dankbetuiging voor de belang- rijke in die betrekking bewezen diensten. Als opvolger is benoemd mr. dr. S. van Brakel, vice-president van de rechtbank te Utrecht. Deze heeft vooral de aandacht op zich weten te vestigen door zijn vele wetenschap- pelijke publicaties, welke steeds uitmuntten door helderheid van betoog en gedegen, ern- stige studie. De rechtbank te Utrecht, waarin mr. dr. v. Brakel als vice-president zitting heeft, verliest in hem een van zijn beste en mapste leden. Voor mr. dr. v. Brakel zich te Utrecht ves- tigde is hij eenige jaren te Amsterdam als hoofdambtenaar werkzaam geweest in een ge- meentelijke functie. M. U. L. O. EXAMEN TE ALKMAAR. Gisteren zijn geslaagd voor diploma A: J. Blok te Anna Paulowna, P. Homan te Harenkarspel, E. A. Rus, H. G. Beer- ling, F. D. P. L. Strijder en H. van Vliet te Schagen, L. H. ter Hall en K. Vogelezang te Bergen, Marie Tauber te Alkmaar, Alie H. Wiedijk te Egmond aan Zee, Marie E. Zwaan te Enkhuizen, M. J Schammeldt en N. Albers te Bever- wijk en L. E. Brand te Beemster. Afgewezen werden vijf candidaten. BENOEMD. De heer H. W. J. van Engelen, vroeger sergeant aan de Cadettenschool alhier, is bij Koninkljjk besluit benoemd tot adjunct- commies aan het ministerie van Arbeid. Handel en Nijverheid te 's-Gravenhage. EEN AFSCHEID. Ter gelegenheid van het afscheid van vaandrig B. Eekhoff, die Alkmaar gaat ver- iaten, was gisteravond in het Padvinders- clublokaal Kaninefatum een feestelijke bijeen komst gehouden, waarbij verkenners en voor- trekkers benevens eenige bestuursleden aan- wezig waren. De beer J. Th. van Amstel huldigde na- mens het bestuur der vertrekkenden vaandrig, die zich ook als redacteur van het Alk- maarsche Padvindersmaandblad „De Spran- kel" zeer verdicnstelijk heeft gemaakt en deelde mede, dat hii bii het hoofdbestuur voor het eere-vaandrigschap zal worden voorge- dragen. Vaandrig De long huldigde hem namens de troep en deeMe mede, dat hem een foto daarvan zal worden overhandigd. Met zang, spel en tractatie bleef men nog lang gezellig bijeen. DE CANDIDAATSTELLING DER EERSTE KAMERVERKIEZINGEN. We hebben dezer dagen de candidaat-lijsten gepubliceerd en het lijkt ons niet ondienstig, even te herinneren, hoe die verkiezingen worden gehouden. De leden der Eerste Kamer worden ge kozen door de Prov. Staten. Voor die verkie- zing worden de provincies in groepen ver- deeld, in elk waarvan een bepaald aantal leden gekozen wordt. We plaatsen hier die groepen met daar- achter het aantal zetels, dat zij toewijzen: 1 Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg (13 zetels). 2. Gelderland, Overijsel, Groningen en Drente (13 zetels). 3. Noord-h'olland en Friesland (12 zetels, waarvan N.-H. 7 zetels). 4. Zuid-Holland (12 zetels). De leden der Eerste Kamer hebben 6 jaar zitting. Om de drie jaar treedt de helft af. Nu bestaat de eene helft dec leden uit men- schen, gekozen door de groepen 1 en 3, en de andere leden uit menschen, gekozen door de groepen 2 en 4. Dit jaar moeten aftreden de Eerste Karaer- ieden, gekozen dooi groepen 1 en 2, dus door de provincies Noord-Brabant, Zeeland. Utrecht en Limburg (13) en door Noord- Holland. en Friesland (12). VRAGEN VAN RAADSLEDEN. De heer Sietsma heeft het volgende schrij- ven bij den raad ingezonden Onaergeteekende, lid van Uwen Raad, ver- zoekt in de zitting van 11 Juli a.s. aan het College van Burgemeester en Wethouders de volgende vragen te mogen stellen: 1. Is het Burgemeester en Wethouders bekend, dat de bewoners van den Westerweg hinderlijken last ondervinden van de wijze, waarop in den laatsten tijd voorzieningen zijn getroffen met betrekking tot de afdek- king der verharding van dien weg? 2. Zijn Burgemeester en Wethouders be- reid aan dit euvel ten spoedigste een einde te maken? Ondergeteekende, lid van Uwen Raad. ve:- zoekt in de zitting van 11 Juli a.s aan het College van Burgemeester en Wethouders de volgende vragen te mogen stellen: 1 Zijn Burgemeester en Wethouders bereid den Raad mede te deelen of het in hunne bedoeling ligt, binnenkort het hoofdrioo! in den Westerweg te verlengen? 2. Indien deze vraag bevestigeud wordt beantwoord, kunnen Burgemeester en Wethouders dan mededeelen: a. hoe zij zich deze verlenging hebben gedacht? b. of zij daarvoor een openbare dan wel een onderhandsche aanbesteding den- ken te houden? „ST LOUIS ROERT DE GROOTE TROM!" Zooals wij gisteren reeds aankondigden, begint „St. Louis" vandaag zijn donateurs- actie. Vanavond wordt in het Noordelijk en Westelijk gedeelte der stad huis aan huis een circulaire verspreid onder bovenstaand motto. Wij hopen, dat men deze circulaire niet ongelezen ter zijde zal leggen en den jongen muzikanten den steun niet zai onthouden. EEN ADRES. Aan den Raad der gemeente is het volgen de adres gezonden Geeft met verschuldigden eerbied te ken- nen, het bestuur der afd. Alkmaar van Volksonderwijs: dat het met verwondering heeft kennis ge- nomen van den inhoud van bijlage no. 66, dd. 11 Juni 1929, waarin o.m. aan Uwen Raad wordt voorgesteld om aan de 3e gem. school geen eerste klasse te verbinden in verband met het totaal aantal leerlingen, dat bij den aanvangvan het leerjaar 1929/1930 zal moeten ondergebracht worden in de eer ste klassen der verschillende openbare lagere scholen; dat het instemt met de bezwaren, die tegen dat voorstel ziin ingebracht door de afdee- lingen van den Bond van Nederlandsche On derwijzers en het Ned. Onderwijzers Ge- nootschap dat het bestuur telken jare bij de school- feesten die het voor de leerlingen der open- bare scholen organiseert, ervaart dat het aan tal leerlingen der lagere klassen vooral, steeds toeneemt; dat het daarom in strijd met de belangen van het onderwijs acht om nu het aantal leerlingen dat zich voor de eerste klasse heeft aangemeld even daalt tot het niet-instellen van een eerste klasse aan de ge- noemde school over te gaan. Het dringt er bij Uwen Raad daarom, sterk op aan dat voorstel van B. en W. niet aan te nemen. 't Welk doende Het Bestuur der afd. Alkmaar Volksonderwijs. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen neden- avond te 9.48 uur licht op. SCHOOLFEEST VOLKSONDERWIJS. Begunstigd door prachtig weer had giste ren in den namiddag het laatste gedeelte plaats van de jaarlijksche schoolfeestviering van Volksonderwijs nl. het feest voor de kin- deren van de drie laagste klassen der O. L. scholen. Om vier uur verzamelden alle kinderen zich op het Doelenveld. Vandaar werd met de muziek voorop in optocht gemarcheerd naar den Muziektuin. Een paar fiksche trommel- slagers van de zesde Gemeenteschool zorg- den er in de achterhoede voor dat men ge- makkelijk in de maat liep. De belangstelling langs den weg was zeer groot. In den Mu ziektuin gekomen was het feest direct in vol- len gang. Verschillende ouders hadden van de gelegenheid gebruik gemaakt om vanaf het terras het feest te volgen. Eerst werden door de kinderen verschillende spelletjes ge- speeld doch zij werden al spoedig geroepen voor de eerste tractatie in den voortuin. Na dat loopen en spelen smaakten een glas ranja en een gevulde koek best. Een bezoek aan den heer William of aan den heer Kellerbach stond verder op het programma. De heer William uit Amsterdam wist de kinderen ten zeerste te vermaken eerst als buikspreker met zijn beide poppen en daarna als goochelaar. Verschillende kinderen moch- ten hem bij dat goochelen helpen en dat is een heele eer. En dan verwonderde ieder zich over de mooie toeren, zooals van de kaars en het roode zakdoekje, de paraplu met de doek- jes, het pannekoekbakken in den mooien hoed, enz. De kinderen leefden echt met al de toeren mee. Niet minder prettig was bet bij den heer Kellenbach uit Den IJaag, die met zijn pop- penspel Jan Klaassen. den held van het kindertooneel, in het Droomenland, bracht. De arme Jan Klaassen droomde dat hij rijk geworden was en blijde zongen de kinderen met hem mee, dat hij nu spoedig gezien zou worden in een auto of een vliegmachine. De heer Kellenbach had als altijd weer veel succes. Tusschen de bedrijven door was er weer getracteerd, thans op heerlijke taart en limonade. Nadat de kinderen in den tuin waren op- gesteld kreeg elk nog een stuk chocolade en een fijn „muziekinstrument". waarna de af- tocht plaats had naar de Wilhelminalaan. Volksonderwijs kan over dit besluit van het driedeelig schoolfeest volkomen tevreden zijn. Het bestuur stelt er prijs op mede te deelen dat eerst bij het binnengaan van den muziektuin bemerkt werd, dat een der deel- nemende leerlingen, die niet loopen kon, op primitieve wijze in de optocht werd mee- gevoerd. Wanneer dergelijke gevallen tijdig ter kennis van het bestuur worden gebracht, zal men er zorg voor dragen, dat zulke kin deren op betere wijze naar den tuin worden vervoerd. Voor de zieke kinderen wordt heden de tractatie aan huis bezorgd. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Jacob Klinkhamer en Everdina Dijkstra. GEBOREN: Gerda Matti, d. van Jan Kommer en Jantje Zijp. Maria Anna, d. van Martin Jong- mans en Geertje Zipp. OVERLEDEN: Maria Jacoba Derens, wed. van Alardus Teljes, 80 jaar. Grietje Mulder, gebuwd met Abraham de Jong, 46 jaar. De raad vergaderde hedenmiddag ten 1 ure. ■Afwezig de heer Keesom. De voorzitter, mr. Wendelaar, wenschte, alvorens met de agenda verder te gaan de notulen waren onveranderd goed- gekeurd over te gaan tot beraadslaging in besloten zitting. De heer Sietsma vroeg, waarom op de agenda het voorstel inzake het Centraal Ziekenhuis betreffende de gronden, in vorige zitting aangehouden, niet op de agenda was geplaatst. De voorzitter merkte op, dat het ziekenhuis nog bij een punt ter sprake zou komen. I>e raad ging hierop in comite. Om kwart voor 2 werd de zitting her- open en stelde de voorzitter de in- gekomen stukken aan de orde. Bij het onder m gedane verzoek, be- toogde de heer W esterhof dat dit verzoek juist was. Veel zou er bereikt worden, als men tusschen de woningen een dubbelen muur liet plaatsen. De man die er hinder van heeft, kan niet verhuizen omdat hij een sigaren- winkel heeft. De v o o r z. vond het beter op de zaak niet in te gaan en wilde dit aan het hoofd van de politie over laten. Voor den raad vond hij dit ook beter. De heer Westerhof wenschte dan een uitspraak van den raad. Hij stelt niet voor het orgel te laten zwijgen, maar een dubbele muur zal wel helpen. De v o o r z. Dit is een eisch die niet gesteld kan worden. De heer Westerhof Laat het or gel dan aan den anderen kant plaatsen. De v o o r z. wilde, als dit mogelijk is, daaraan wel medewerken. Conform het voorstel werd hierop be sloten. De heer Sietsma verzocht aanhou- ding van het onder 1 genoemde adres. Hiertoe werd besloten. Mej. C a els wilde in het onder m genoemde verzoek af doende voldoen. Mr. Leesberg zeide dat dit zou ge- schieden. Ingekomen zijn: a. Een brief dd. 5 Juni 1929, nr. 154 van Gedeputeerde Staten, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 23 Mei 1929 nr. 13 tot het voeren van een rechtsgcding tot ontruiming van de ge- meentewoning Polderstraat nr. 20, Aangenomen voor kennisgeving. b. een brief dd. 5 Juni 1929, nr. 141 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 23 Mei 1929 nr. 9 tot verkoop van grond aan de Macl. Pontstraat. Als voren. c. Een brief dd. 5 Juni 1929, nr. 140 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 23 Mei 1929 nr. 14 tot verhuur van een perceel weiland. Als voren. d. Een brief dd. 5 Juni 1929, nr. 160 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd gemeenschappelijk besluit van den raad dezer gemeente en die van St Pancras en de Langedijker gemeenten tot het aangaan van eene gemeenschappelijke rege- ling met betrekking tot de verbetering, den eigendom en het onderhoud van den Twuij- verweg. Als voren. e. Het proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvan- ger op 4 Juni 1929. Als voren. f. Een brief.dd. 1 Juni 1929 van G. J. Sluijmer, daarbij mededeelende zijne benoe- ming tot stadsarts te aanvaarden. Als voren. g. Een brief dd. 4 Juni 1929 van G. Chr. Dun alhier, daarbij berichtende zijne benoe- ming tot Regent van het Stadsziekenhuis aan te nemen. Als voren. h. Een brief dd. 27 Juni 1929 van Mr. L. van Lookeren Campagne, daarbij mededee lende dat de Rechtbank vonnis heeft gewezen in de procedure van de Algemeene Vereen. van Leeraren bij Net Midd. Onderwijs tegen de gemeente. Als voren. i. Een brief dd. 20 Juni 1929 van Mr. L. van Lookeren Campagne, daarbij mededee lende dat de Arrondissemer.ts-Rechtbank te Rotterdam vonnis heeft gewezen inzake de procedure dezer gemeente contra de N.V. Stoomcaroussel v/h GiezenJanvier en te gen J. M. Vrins. Als voren. j. Een brief dd. 1 Juni 1929 van G. But ter c.s. alien beurtschippers op Alkmaar, daar bij een sollicitant aanbevelende in de vacatu- re van havenmeester. Gevoegd bij de stukken betrekking hebben de op deze sollicitatie. k. Een adres dd. 20 Juni 1929 van J. W. Boersen, daarbij verzoekende aan den Om- vai een kermis te doen houden. Het verzoek werd afgewezen. 1. Een adres dd. 31 Mei 1929 van J. Star- reveld c.s., alien bewoners van het zuidelijk gedeelte van den Westerweg, daarbij verzoe kende dat gedeelte van den Westerweg te verbeteren. In handen van B. en W. gesteld ter af- doening. m. Een adres dd. 15 Juni 1929 van J. C. F. Gerritsen alhier, daarbij verzoekende maatregelen te nemen, teneinde bevuiling van zijn eigendom, onmiddellijk grenzende aan het Woonwagenpark, tegen te gaan. Als voren. n. Een adres, ingekomen 24 Juni 1929 van L. Goedel alhier, daarbij verzoekende in de voorwaarden, gesteld in de namens den burgemeester verleende vergunning tot het maken van muziek in het cafe Schoolstraat 6, zoodanige verandering aan te brengen dat de hinder welke wordt ondervonden van het in dit perceel staande orgel, wordt op- geheven. In handen van den burgemeester gesteld ter afdoening. o. Een adres d.d. 15 Juni 1929 van J. H Bats alhier, houdende allerlei klachten om- trent bewoners perceel Oudorperdijkje nr. 47 In handen van Burgemeester en Wethou ders gesteld ter afdoening. p. Een adres d.d. 3 Juni 1929 van A Blauw te Obdam. daarbij verzoekende voor de verpleging in het stadsziekenhuis van in- woners van subsidieerende gemeenten ge- lijke tarieven vast te stellen. In handen van Burgemeester en Wethou ders gesteld om bericht en raad. q Een brief d.d. 14 Juni 1929. nr. 34.07 2 van het Curatorium van het R.-K. Lyceum daarbij verzoekende voor het jaar 1930 een subsidie van f 3500 te verleenen. Besloten te behandelen bij de gemeente- begrooting voor 1930. r. Een adres o.d. 31 Mei 1929 van het Bestuur der Vereeniging tot bescherming van zuigelingen, daarbij voor 1930 een subsidie uit de gemeentekas verzoekende. Als voren. s. Een adres d.d. 30 Mei 1929 van het Bestuur der Vereeniging voor Kindervoeding, daarbij voor 1930 een subsidie uit de ge meentekas verzoekende. Als voren. t. Een adres, ingekomen 29 Mei 1929 van het Bestuur der Vereeniging tot oprichting en standhouding van een openbare leeszaal en boekerij te Alkmaar, daarbij voor 1930 een subsidie van 4330 te widen verleenen. Als voren. u. Een brief d.d. 3 Juni 1929 van het Bestuur der afdeeling Alkmaar van de S. D. A P., vermeldende de voordracht voor regent van het Stadsziekenhuis Besloten te behandelen tegelijk met de overige voordrachten. v. Een brief d.d. 15 Juni 1929 van het Bestuur der afdeeling Alkmaar van den Vrij- zinnig-Democratischen Bond, daarbij toe- zendende de voordracht ter benoeming van een regent van het stadsziekenhuis. Als voren- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 11 Juli Medegedeeld door het Kon. Nederl Mete- orologisch instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.5 te Munchen. Laagste barometerstand 743.2 te Isacfjord, Verwachting tot den avond van 12 Juli: Zwakke tot matige, Z W. tot Z. O wind; licht tot half bewolkt; droog en warm. w. Een brief d.d. 26 Juni 1929, nr. 202 van Gedeputeerde Staten, houdende mededee- ling van het bedrag, hetwelk op grond van de wet van 24 Mei 1897, S. 156 aan deze gemeente over 1929 zal worden uitgekeerd. Besloten aan Gedeputeerde Staten te be richtende, dat geen beroep zal worden inge- steld. x. Het Koninklijk Besluit d.d. 13 Juni 1929, nr. 22 houdende beschikkingen op de beroepen, ingesteld tegen de opheffing van het openbaar vervolgonderwijs. Aangenomen voor kennisgeving y. Een verzoek van den Directeur van den Keuringsdienst voor waren in het gebiedi Alkmaar, d.d. 6 Juni 1929, nr. 247 B W. 1. daarbij verzoekende hem toe te staan tot het doen van af- en overschrijvingen van en op eenige posten der begrooting van dien dienst voor 1928. Besloten Burgemeester en Wethouders te machtigen de gevraagde af- en overschrijviug toe te staan. z. Een adres d.d. 10 Juni van het Bestuur der Afd. Alkmaar der Nederl. Vrijdenkers- vereeniging „De Dageraad", daarbij ver gunning verzoekende tot het plaatsen var een tent of marktstal op de Steenenbrug, des Zaterdagsavonds van 710 uur, en daarbij kleine toespraken te houden In handen van Burgemeester en Wethou ders gesteld ter afdoening. aa. Adressen dd. 7 Juli 1929 van de af deeling Alkmaar van den Bond van Ned. Onderwijzers, d.d. 9 Juli 1929, van de afdee ling Alkmaar van het Ned. Onderwijzers Ge- nooschap, en dd. 10 Juli 1929 van de afdee ling Alkmaar van Volksonderwijs, daarbij verzoekende het voorstel inzake het treffen van voorzieningen bij het openbaar lager on derwijs niet aan te nemen Te behandelen bij het betreffende punt, bb. Een adres dd. 10 Juli 1929 van het Bestuur der Oudercommissie der 2e Gemeen teschool, daarbij verzoekende het daarheen te leiden dat aan die school een mannelijk hoofd wordt benoemd; Als voren. cc. Verzoeken d.d. 9 Juli 1929 van het lid van den raad A. Sietsma, om vragen te mo gen stellen omtrent het verlengen van het hoofdrioo! in den Westerweg en omtrent den hinderlijken last welke wordt ondervonden van het herstel van het wegdek van dezen weg. Aan het einde der agenda. VOORSTEL INZAKE DE BENOEMING VAN PERSONEEL BIJ HET OPENBAAR LAGER ONDERWIJS. In bijlage 75, door ons in het nummer van Maandag in extenso gepubliceerd, doen B. en W. het voorstel: 1. met ingang van 1 Augustus a.s. te be- noemen tot hoofd van Gemeenteschool nr. 2, mej. T. Bakker, thans onderwijzeres aan de U. L. school voor meisjes; 2. met ingang van 1 Augustus a.s. over te plaatsen naar de school die zal worden ge- huisvest in het schoolgebouw, thans in aan- bouw op een terrein aan de I indenlaan: a. als onderwijzeres mej. E. J. M. Wiegersma, thans onderwijzeres aan Gemeenteschool nr. 6; b. als onderwijzeres mej C. F Kolb, thans onderwijzeres aan Gemeenteschool nr. 7; c. als onderwijzer den heer J. E. Schwantje, thans onderwijzer aan Gem. school nr. 8; 3. met ingang van 14 Augustus a.s te be- noemen tot onderwijzeres aan Gemeente school nr. 7 mej. J. W. H. Spruit, thans on derwijzeres aan de U. L. school voor meisjes; 4 over te gaan tot de benoeming van een onderwijzer aan Gemeenteschool nr. 3, een onderwijzeres aan Gemeenteschool nr. 6 en een onderwijzer aan Gemeenteschool nr. 8, uit elk der hierna vermelde voordrachten, op- gemaakt na ingewonnen bericht van ieder der betreffende hoofden en na overleg met den Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar, en deze benoemingen te doen behoudens gebleken geschiktheid van ieder der benoemden na geneeskundig onder- zoek en met ingang van een nader door B. en W. te bepalen datum: a. onderwijzer Gemeenteschool nr. 3: 1, J. Koelman, onderwijzer te Koedijk; 2. P. Goudsblom, tijdelijk onderwijzer te Obdam; 3. E. Hekman te Groningen; b. onderwijzeres Gemeenteschool nr. 6: 1. Mej. T. Heijman, tijdel onderwijzeres aan deze school; 2. mej. R. J. van der Sleen, tijde lijk onderwijzeres te Leeuwarden; 3. mej, A. A. Breedveld, onderwijzeres te Bloemen- daal; c. onderwijzer Gemeenteschool nr. 8: 1. P. Kohne, onderwijzer te Koedijk; 2. J. J. Holle- brand, onderwijzer te Amsterdam; 3. J, Bouws, onderwijzer te Oosthuizen. De heer Westerhof stelde voor de be noeming van mej. Bakker tot hoofd aan te houden. Mr. Kusters steunde dat voorstel. De voorzitte r deelde mede, dat B. en W. dit gedeelte van de voordracht, met het oog op dit voorstel, terugnamen. Hierop werd tot stemming overgegaan over de andere punten van het voorstel. De eerstvoorgedragenen werden hierop met algemeene stemmen benoemd. VOORSTEL OMTRENT DEN HAVEN- DIENST. In bijlage no. 70 schrijven B. en W.: Zoowel bij de behandeling der gemeen- tebegrooting voor 1928, als bij die voor 1929 is gewezen op de mogelijk'heid om in verband met het ontslag van den havenmeester met 1 Augustus a.s., wegens het bereiken van der 65-jarigen leeftijd, den havendienst bij een anderen dienst te voegen om daardoor te ko men tot bezuiniging. Wijh ebben daaromtrent een onderzoek toe- gezegd. Naar aanleiding van dit onderzoek zijn wij aithans in meerderheid tot de ilot-

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2