w? jonge meisjes ^Is a die si (9ld idsatfendep Luchtvaart Markiberichten TREINBOTSING Een gewonde. Gisterochtend 7 uur reed een der pas in densi gestelde motor-tractors van het sta- ion Hoorn in de richting Medemblik. De bestuurder had blijkbaar niet gezien dat de "em dicht stond. Een opzichter zag den wa- ?en passeeren en ontdekte het. Met een ran- reerende locomotief volgde hi; den tractor. Hotseling stond deze stil en de locomotief iep er bovenop. Tengevolge van deze botsing werd een ier passagiers aan het hocfd gewond, zoo- iat hij naar het ziekenhuis tc Hoorn moest worden getransporteerd, maar hij kon, na verbonden te zijn, naar huis gaan. De ove- rigen kwamen met den schrik vrij. De trac- :or werd beschadigd en is voorloopig buiten iienst gesteld. TIENDE IJZER-BEDEVAART. Het hoofdbestuur van het Dietsch- Studentenverbond is-van plan op 18 Aug. j.s. een autotocht naar Dixmuiden (Vlaande- en) te organiseeren ter gelegenheid van de Ode IJzer-bedevaart. Alle Noord-Neder- ianders, die hiervoor mede belangstelling tebben, kunnen zich hierbij aansluiten. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. De heer Kleerekoper bedankt voorloopig als lid. Bij Ged. Staten dezer provincie is van den fieer A. B. Kleerekoper bericht ingekomen, dat hij ontslag neemt als lid van het college van Prov. Staten. Volgens „Het Volk" is de reden- van deze ontslagname hierin gelegen, dat op Vrijdag 26 Juli in de Staten de stemming plaats heeft voor de leden der Eerste Kamer, waarbij geen enkele van de soc. dem. Statenleden kan worden gemist, terwijl het in geen geval ge- wenscht is, dat Kleerekoper dan al de ver- moeienis van den tocht naar Haarlem door- maakt. Opvolger van Kleerekooper is de heer J. van Pareren. Deze bevindt zich echter in het buitenland en kan op 26 Juli 'niet te Haarlem zijn. Hij heeft dus voor een benoeming be dankt. Benoemd zal nu worden de tweede opvol ger, nl. de heer B. Sajet. Intusschen zullen uiteraard de noodige maatregelen worden getreffen, dat Kleere koper door dit geval zijn Statenzetel niet ver- liest. Met de medewerking van zijn opvolgers zal hij op de lijst blijven staan en na 26 Juli op zijn plaats in de Staten wederkeeren. AUTO DOOR BRAND VERNIELD Gistermiddag is op den Milheezenweg een /olgeladen vrachtauto van den heer B. uit Deurne in brand geraakt en totaal door het vuur vernield. Een klein gedeelte der lading kon nog worden gered. De oorzaak is onbe- kend. vinden het nu eenmaal prettig om er leuk uit te zien. Kunstmiddelen hebben we daarbij niet noodig - geen poeder of rouge, Het regelmatig gebruik van Ladies Old Lavender Soap met haar zacht, donzig l/ff} schuim en de frissche, frt natuurlijke geur der la- vendelbloemen geven de huid een bliivende en natuurlijke schoonheid. JP/k gewond. Een der dames werd bij een in de nabijheid wonend geneesheer binnen gedrrgen. De luxe-auto werd geheel in elkaar gedrukt. De vrachtauto kantelde, waarbij een vrouw, die naast den chauffeur zat licht gewond werd. Het ongeval gebeurde op een gevaar lijk punt, n.l. daar, waar de Loenensche weg op den Rijksstraatwef uitkomt. Defecte stuurinrichting. Op den weg LichtenvoordeBarne veld is Dinsdagavond omstreeks 11 uur de vrachtauto van den koopman Schroer uit Lichtenvoorde, vermoedelijk tenge volge van een defect aan de stuurinrich ting, tegen een boom gereden. De auto werd zwaar beschadigd, en de chauf feur aan de borst gewond. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Ppovinciaal nieuws AUTO TE WATER. Een der inzitlenden verdronken. i Gisteravond omstreeks half twaalf is te Utrecht een luxe-auto met vier inzittenden ter hoogte van het bootenhuis van Triton in den Leidschen Rijn gereden Drie van hen konden zich zelf in veiligheid brengen; de vierde, de heer A. Ton, kon eerst verlost wor den, nadat de kap van den wagen was stuk- getrokken met behulp van een lier van een in de nabijheid liggend schip. De geneeskundige dienst heeft ruim een uur lang kunstmatige ademhaling toegepast, doch deze pogingen mochten niet baten. De auto kwam uit Zaltbommel. HET BIOSCOOPCONFLICT IN HET ZUIDEN. 11 gemeenten met 25 bioscopen thans erbij betrokken. Het aantal bij het bioscoopconflict in het 2uiden betrokken gemeenten is heden weer met twee toegenomen. In Roosendaal en ,'s Hertogenbosch zijn gisteravond alle bios- coopexploitaties stopgezet, evenals dit reeds voor dien het geval is geweest in de gemeen ten Sittard, Maastricht, Venlo, Kerkrade, Spekholzerheide, Eindhoven, Tilburg, Waal- wijk en Oosterhout. In deze elf gemeenten zijn in totaal 25 bioscopen met daarbij be- hoorende cabarets en andere vermaaksinrich- lingen gesloten. WERVERSHCQF. In deze gemeente heeft ieder daartoe ge- rechtigde aan de j.l. gehouden verkiezing voor leden van de Tweede Kamer deelgenomen. CASTRrCUM. Heden werd aan de veiling Ons Belang aangevoerd ongeveer 3500 manden aard beien. De prijzen bedroegen van 76 lA tot 85'A ct per K.G. Het product is gewild, de kwaliteit is goed, mfiar de opbrengst is te gering. Veel wordt goed gemaakt door de hooge prijzen. Erwten werden in kleine kwantums aan gevoerd. De prijzen waren loonend en be droegen 20 ct. per K.G. Bij het uitgaan van de R.-K. kerk werd een jong m-eisje van H B. door een pas seercnde motor met zijspan op zoodanige wijze aangereden dat haar mantel en overige kleeding vrijwel geheel werden verwoest, gelukkig zonder haar vender te treffen. Een bij haar loopende vriendin raakte ook nog onder den voet, maar deze kwam er heelnuidc af. Tegen den motorrijder is proces-verbaal opgemaakt. SCHIP GEZONKEN. De schipper gered. Gisteravond omstreeks 6 uur voer de mo- ^forboot Krimpen a. d. Lek III, schipper Eer- land uit Krimpen a. d. Lek, op de rivier de Nieuwe Maas te Roterdam ter hoogte van d, Wilhelminakade. Het schip was afgeladen met steenkool en de luiken lagen open. Bij den kop van de Rijnhaven passeerden enkele sleepbooten, die veel deining veroorzaakten. De Krimpen aan de Lek III kreeg veel water over, vervulde en zonk snel. De toevallig langs komende parlevinker Van den Wijngaard wist met veel moeite er Eerland, die alien aan boord was, dden. te n J BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Gisteravond is de 25-jarige onderwijzer J Eykelenboom uit Schiedam bij het zwemmen in de Kralingsche Plas alhier verdronken. DE RAMP VAN DE PRINS DER NEDERLANDEN. 4 Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis deelt mede, alsnog een bijdrage van 2837.83 te hebben ontvangen, door de Carpentier Alting Stichting te Weltevreden overgemaakt voor de opvoeding van de kin- deren der omgekom?n zeelieden van de Prins der^Nederlanden. VERKEERSONGEVALLEN. Het slachtoffer overleden. t Gistermiddag omstreeks kwart voor «es is op den Haagweg nabij den Leiweg in Den Haag de 15-jarige J. H., die te fiets was, aangereden door een vracht auto en zeer zwaar gewond. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is hij over leden. Zes gewonden. Onder het dorp Voorst, bij een krom- ming van den weg, is een luxe auto van den heer J. H. uit Ensched6 in botsing gekomen met een vrachtauto uit Beek- bergen. De 5 inzittenden van den luxe- auto, twee heeren en 3 dames, yverden BERGEN. Door de kinderen der Duitsche Vacantia kolonie te Bergen aan Zee werd Woensdacr morgen een krans gelegd bij het borstbeeld van wijlen mevr. Van Reenen-Volter, aldaar Een dezer dagen werd door de Rijks- politie in de Hoflaan een onbeheerd paard aangetroffen. Tegen den eigenaar B. die zijn paard op- zetteiijk had laten loslocpen, is proces-ver baal opgemaakt. GE VON DEN. Een beige kindermanteltje, een wit collier, een gouden speld met steen, een koperen ring met steen, een jongensjasje, een zilveren da mes horloge, een ringetje met twee tandjes, een gouden heerenhorloge, een standaard van een fototoestel, een klein kinderschoentje, een bos sleutels. EEN KATHOLIEK VACANTIE- EN RUSTOORD. Wij lezen in de Maasbode: Zooals onze lezers bekend is, zijn door de vereeniging „Katholiek Amsterdam" de plan- nen tot stichting van een Katholiek vacantie en rustoord en tot oprichting van een Katho- lieke vacantievereeniging goedgekeurd. De naam der stichting zal zijn „Zonneweelde": de stichters zijn P. de Vi 1 der (voorziter), Pierre Cuypers, Jac. Gottschalk, mr. A. Hen- drix en F Mensink. Voor dit vacantie- en rustoord zijn de plan- nen ontworpen door den architect Lou Peters. De plaats, waar het vacantie-oord zal verrij- zen, staat nog niet vast; waarschijnlijk zal Bergen in Noord-Holland worden gekozen. De stichting zal acht en veertig eengezins- woningen omvatten, terwijl 't geheel het ka- rakter van een villapark zal dragen. Iedere woning telt een woonkamer met vier slaap- kamers, terwijl iedere woning als een vrij huis kan worden beschouwd. De woningen zijn geheel gemeubileerd, ook wat de bedden als het beddengoed betreft, terwijl de voor- ziening met linnengoed door het centrale hotel-restaurant geschiedt. Ook het middag- maal kan door de bewohers der huizen uit het restaurant worden betrokken, zoodat de huismoeders op de beste en goedkoopste ma- nier wefkelljk „vacantic" kunhen genieten. Voor verdere benoodigdheden is in het hotel een winkel gevestigd, dien we beter een „toko" zouden kunnen noemen of den winkel van Sinkel" uit het oude Amsterdamsche liedje waar van alles te koop is. Op deze wijze zou den, wanneer bijvoorbeeld een gezin, bestaan- de uit vader en moeder en vijf kinderen, zulk een woning betrekt, de kosten per hoofd en per dag niet meer bedragen dan ongeveer 1.80 in den duursten tijd van het seizoen (daar- buiten reeds belangrijk minder). Dit is dan zeer ruim berekend, deze exploitatie houdt 4rekening met 110 „vacantiedagen" en met een kamerbezetting in het hotel van 75 per cent. Doch het bestuur vleit zich met de hoop, en rekent er zelfs op, dat deze prijs op den .duur nog belangrijk zal kunnen worden ver- "minderd, wanneer de exploitatie der stichting gemakkelijker zal worden, doordat „Zonne- weelde"ook voor kinderuitzending en voor een tehui6 voor rustbehoevenden zal kunnen die- nen. Ofschoon uiterst goedkoop, zou de pen- sionprijs misschien no-g boven het bereik van velen gaan, voor wie de stichting in de eerste plaats bestemd is (de werknemers, en in al- gemeenen zin de kleine beurzen), doch het toekennen van vacantiedagen heeft geleid tot fondsvorming, tot het maken van een vacan- tiepotje, bijvoorbeeld door de arbeiders in de bouwvakken, die hei volgend jaar contractueel over vier vacantiedagen zullen kunnen be- schikken, en nu reeds begonnen zijn met het vormen van een vacantiefonds. Door het op richten eener vacantievereeniging wordt ook de exploitatie vergemakkelijkt, doord'at reeds in het vroege voorjaar, in Februari, kan wor den bepaald hoe in dat jaar de stand van za ken zal zijn en in overeenstemming daarmede de tarieven kunnen worden vastgesteld. Aan de inrichting is ook een ruime speelplaats verbonden, terwijl bij slecht weer in de zomer- maanden ook de lighallen van het hotel-res taurant als overdekte speelplaatsen kunnen dienen. De woningen worden eenvoudig maar gezellig ingericht, en het ontwerp van de woninginrichting, -dat wij zagen, is waarlijk aanlokkelijk. Het geheele terrein zal een om vang hebben van 30.000 M2. Het hotel-restaurant telt twee verdiepin- gen, twee terrassen, vijftig logeerkamers, en tien kamers voor het personeel. Op de be- nedenverdieping is het restaurant gevestigd, 39 bij 7 M. groot, met een oppervlakte van 273 M2 .Hierbij komen dertig logeerkamers, een buffet, een kiosk, een vestiaire, djenkamer een keuken. Hier is ook de winkel gevestigd. Voorts twee kinderslaapzaien, en twee lighal len van 13 bij 3 M. Op de bovenverdieping is de conversatie zaal, die zoo noodig kan worden ingericht tot kapel, door een rolluik is een ruimte afge- scheiden, of liever een drietal vertrekken, waar in een een altaar komt te staan, terwijl de andere voor sacristie en voor het opbergen der gewaden kunnen dienen. Hier bevinden zich ook de overige twiritig logeerkamers. De kosten voor bouw en inrichting der stichting worden geschat op 365.000. De stichting „Zonneweelde" stelt zich voor een leening van 400.000 aan te gaan, terwijl in een adres aan den Gemeenteraad wordt verzocht, dat de Gemeente rente en aflossing van deze som zal garandeeren. Zoo zijn in ruwe trekken geschetst de plan- nen, waarvan wij met zeer groote voldoening en instemming kennis hebben genomen. De plannen zijn ruim, frisch, degelijk ontworpen, en heel de exploitatie is even voorzichtig als energiek opgezet. Wij vertrouwen dan ook, dat de stichting „Zonneweelde" de belang stelling en den st- un zal vinden, waarop zij rekenen mag, en dat het vertrouwen en de voortvarendheid der stichters, waarbij wij den heer P. de Vilder wel als de groote stuw- kracht mogen huldigen, niet zullen worden beschaamd. DE ZWEEDSCHE VLIEGERS NAAR GROENLAND. Uit Reykjavik wordt gemeld, dat de Zweedsche IJsland-vliegers gistermiddag te gen 4 uur met het vliegtuig „Sverige" te Reykjavik zijn opgestegen om hun vlucht naar Greenland voort te zetten. Ongeveer 3 uur na hun vertrek gaven zij als hun positie op: 400 K.M. ten W. van Reykjavik. Nadat in den loop van Maandag de nieu we motor in het toestel was gemonteerd, had- den -de vliegers Dinsdag en Woensdag ver- scheidene proefvluchten gemaakt, die alien een bevredigend resultaab hadden. De start geschiedde vrij onverwachts. Nog een uur tevoren hadden de vliegers verklaard, dat zij in geen geval dien avond nog zouden starten. Vandaar dan ook, dat bijna niemand bij den start aanwezig was. De weersomstandigheden op het geheel af te leggen traject, zijn gunstig. Vooral boven Oost-Groenland moet het weer uitstekend ziin en op het eerste gedeelte van hun vlucht heb ben de vliegers N. O. wind. om DE PADVINDER TE ROME AANGE- KOMEN. Het vliegtuig Padvinder is gisteren 21.30 uur te Rome aangekomen. De Amerikaansche vliegers zijn begroet door Balbo, den onderminister voor lucht vaart. Een groote menigte juichte de vlieger luidruchtig toe. De landing geschiedde met behulp van zoeklichten. De vliegers kwamen iets te laat aan, zoo dat Mussolini die op het vliegveld aanwezig was geweest om hun te begroeten, juist 5 minuten voor de landing vertrekken was. Uit Rome meldt men: Nadat in den loop van gistermorgen het AustralieEngeland vliegtuig het „Zuider Kruis" naar Londen was vertrekken, arri- veerde gisteravond het Amerikaansche Oce- aan-vliegtuig „Padvinder" om half tien het vliegveld nabij Rome. De beide Amerikaansche vliegers werden door het zeer talrijke publiek met uitbundig enthousiasme ontvangen. De vliegers had men verwacht tegen acht uur, doch waarschijnlijk door de duisternis had men Rome niet kunnen vinden. Mussolini was in gezelschap van en onder- staatssecretaris van het ministerie van lucht- vaart op het terrein verschenen, doch verliet het vliegtuig weer kort na negen uur. Kort daarna hoorde men het gezoem der motoren in de verte en met een breede boog landde de „Padvinder" even later op het ver- lichte vliegveld. De pers wijdt veel ruimte over de aankomst der beide vliegers en vermeldt met voldoening het feit, dat Williams van Italiaansche af- komst iou zijn. EEN VLUCHT OM DE WERELD. De a pan sc he vlieger dood gevon- den. Bevestigd wordt, dat het lijk van den Ja- panner Goto, die een week geleden te Los Angeles startte voor een vlucht om de we- reld, dichtbij Saltlake City gevonden is naast zijn vernield- vliegtuig. NOG STEEDS IN DE lUCHT. Te Culver City in Californie hebben de vlie gers Mendell en Reinhart het duurreoord ver overschreden. Zij waren gistermorgen reeds 191 uur in de lucht en waren voornemens, daar hun motor perfect functionneerde, in de lucht te blijven tot het record op 200 uur is gebracht. HET VLIEGTUIGONGELUK TE HUISDUINEN. Het vliegtuig gelicht; de bestuurder nog niet gevonden. Toen de ramp Dinsdagmiddag in Den Held'er bekend werd, heeft men direct alle moeite gedaan om het toestel te lichten. De plaats, waar het gevallen was, was echter niet met zekerheid be kend. Oorspronkelijk dacht men, dat het toestel op 100 M. uit de kust in zee ge- stort was. Later bleek, dat het zeker 500 M. uit den wal in het water gekomen was. Eenige marinevaartuigen, de pant serbooten Brinio en Gruno hebben oogenblikkelijk naar het toestel gezocht, doch zonder resultant. Om 7 uur Dinsdagavond is een stoom- sloep van liet marine-duikbedrijf, be mand o.m. met den leider van dit be drijf, den luit. ter zee der le kl. J. Wi chersen, een duiker van de marine, naar de vermoedelijke plaats des onheils vertrokken. Na lang zoeker had men het vliegtuig op 13 Meter diepte gevonden Het lijk van den bestuurder was er toen reeds uit. Een reep werd aan de wraklxoop bevesjigd waaraan een boei werd opgestoken. Men heeft den morgen afgewacht om het toestel bij stil water te lichten. Om 9 uur gistermorgen ver- trok de sleepboot Drente daarvoor uit de haven van Nieuwediep en deze heeft het toestel gedeeltelijk boven water ge- haald, waarna .ret naar dt haven werd gesleept en aan boord van het marine bergingsvaartuig werd geheschen. Omtrent de toedracht van het onge- luk verkeert men in het onzekere. Vol gens ooggetuigen zou de bestuurder op een hoogte van pl.m. 200 meter een looping gemaakt hebben, waarna het vliegtuig in een vrille schoot en in zee stortte. Volgens dezen zou de hoogte te gering zijn geweest om een looping te maken. Vliegers beweren, dat de motor op het critieke moment heeft gecVeigerd, zoodat de bestuurder zijn toestel niet meer op kon trekken. Men heeft, toen het toestel vlak boven het water was, den motor nog hooren werken. Het was toen echter te laat. Bij den val in het water is het vlieg tuig juist bij de bestuurdersplaatsen ge- broken, zoodat ook de motor verloren i3. De rest van het vliegtuig is een chaos waaruit geen vliegtuig meer te herken- Op het strand te Huisdtiinen was het nen is. op het oogenblik dat de ramp geschied de zeer clruk. Tal van menschen zagen het uan ook gebeuren en waren diep on der den indruk. DE NIEUWE DORNIER- VLIEGBOOT. Zooals gemeld, werd Dinsdag door verte- genwoordigers van de pers en door genoodig- de deskundigen een bezoek gebracht aan Rohrschacii in Zwitserland, ter bezichtiging van de^ nieuwe reuzen Dornier-vliegboot „Do. X", die weliswaar nacht accomodatie heeft voor veertig passagiers, doch die in staat is 100 passagiers te vervoeren en zoo noodig zelfs 150. In een rede betoogde de constructeur, dr. Dornier, dat dit type nog lang niet het Oceaanvliegtuig was. Met dit vliegtuig kon dan ook niet de langverbeide trans-Oceanische vliegdienst worden inge- steld, aangezien zelfs de Do. X. nog maar een etappe beteekende. Op grond van zijn twintig jaar lange ervaring was Dr. Dornier tot de overtuiging gekomen, dat door ver- grooting der afmetingen in wezen ook de vei ligheid vergroot wordt en de gunstige exploi- tatie-mogelijkheid stijgt. Bij het nieuwe toe stel kunnen de piloten al hun aandacht wij- den uitsluitend aan het vliegen zelf. De zorg voor het technische gedeelte heeft een inge nieur, bijgestaan door een aanta! deskundi gen. Een ander voordeel van het nieuwe toe stel is voorts de geheel nieuw toegepaste on derverdeeling van de aandrijf-kracht. Twaalf van elkaar onafhankelijke motoren werken als een geheel. Maar ook wanneer drie of vier motoren worden afgezet kan het toestel zonder meer doorvliegen. Het brandgevaar i3 zoo gering mogelijk gemaakt door de brandstof-tanks zoo ver mogelijk van de mo toren verwijderd in het onderste gedeelte van het toestel te bouwen, in op bijzondere wijze afgeschoten doch te alien tijde toegankelijke ruimten. Ten aanzien van de economische exploitatie-mogeliikheid wees dr. Dornief er- op, dat momenteel nergens het Iuchtverkeer kon plaats vinden zonder steun van den staat. Er zijn thans haast geen economisch te exploiteeren vliegtuigen, aldus dr. Dorhief, want zoodra een vliegtuig zonder onderbre- king een traject van meer dan 500 of 600 mijl wil afleggen is er, als de noodige brand- stof is ingeladen, nog slechts plaats voor de bemanning. Behalve het verhoogen van de veiligheid was het brengen van verbetering hierin de tweede leidende gedachte bij den bouw van het vliegtuig geweest. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 10 Juli 1929. In de heden gehouden veiling Werd betaald voor: Aard- appel enper 100 K.G. 2.80—/ 4.50; Aard beien per 100 K.G. 5583; Andijvie per 100 stuks 2.50—/ 7.60; Bloemkool le s. per 100 stuks 22—/ 29.90; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 15—/ 18; Doperwten per IOO pond 1011; Kropsla per 100 stuks 0.503.60; Komkommers per 100 stuks 4.7010.70; Meloenen per 100 stuks 4867Postelein per bakje 0.40 0.68; Peulen per 100 pond 12—/ 21: Rabarber per 100 bos 5.20—/ 9.20; Radijs per 100 bos 1.301.9-0; Selderie per 100 bos 1.60; Spinazie pre bakje 75—86 cent; Snijboonen per IOC pond 27—/ 32; Dub- bele Spercieboonen per 100 pond 30— 35; Tuinboonen per IOO pond 3.50— 4.90; Tomaten per IOO K.G.: A 19: B 20; C 19; CC /ll; Witte Kool per 100 K.G. 9.10; Wortelen per 100 bos f 4 30— 7.70. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 11 Juli 1929. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Langedijker muizen 4^—5 cent, kleine 33lA cent; Westel. muizen 5 cent. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 320 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Juli 1929. Langedijker Groentenveiling. 16700 bos Wortelen 6.40—/ 7.60 per 100 bos; 8300 K.G. Tomaten: A 33.80; B 27.20; C 33.60; CC 21.90, per 100 K.G.; 545000 K.G. AardappelenSch. Muizen 2.30— 5.10; Bl. Eigenheimers 4.10— f 5.70; Drielingen 1.50—/ 3.20 per IOO K.G. HOORN, 11 Juli 1929. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 21 stapels kl. Fabriekskaas 46; 16 st. kleine Boerenkaas 51; 7 st. fabr.- commissiekaas 48; 14 st. boerencommissie- kaas 50. Aanvoer 58 stapels wegende 56080 K.G. Handel stug. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 11 Juli 1929. Op de heden gehouden eierveiling waren in totaal 99463 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: bruin 6.60—/ 6.09; wit 5.90/6 .70; 5820 stuks Eendeieren 5.60 5.70; 42 Kalkoeneieren 8.20—/ 8.50. SCHAGEN, 11 Juli 1929. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 9 Paarden 100—/ 375; 14 Stieren 110-/ 350; 11 Geldekoeien (mag.) 140360; 110 Geldekoeien (vette) 200—/ 420; 20 Kalfkoeien 200 370; 67 Nuchtere kalveren 1228; 30 Schapen (mag.) 20—/ 24; 30 Schapen (vette) 30—/ 37; 102 Lammeren 20 25; 31 Varkens (mag.) 35—/ 45; 55 Varkens (vette) pier K.G. 0.90—/ 0.92; 104 Biggen 25—/ 35; 104 Konijnen 0.75 2; Hanen 0.10—/ 1.50; 49 K.G. Bo- ter 1.80—/ 2. UPRMEREND, 10 Juli 1929. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken Aardappelen 0.62—/ 1 per zak, 25 K.G.; Kleine Aardappelen 0.410.87 per zak, 25 K.G.Slaboonen 60—67 cent p. K.G.; Snijboonen 42—58 cent per K.G.: Tuinboonen 0.96— /1.13 p. zak, 15 K.G.; Peulen 617.50 pre zak, 50 K.G.; Dop erwten 7—/ 11 per zak, 50 K.G.; Roode Aalbessen 0.45—/ 0.48 per K.G.; Kruis- bessen 11.20 per 100 K G.; Aardbeien 5696 per 100 K.G.; Komkommers 6 10 per 100; Tomaten A 3945; C 29f 34 per 100 K.G.; Tomaten (Bon- ken) 31 per 100' K G.; Bloemkool 2 27 per 100; Postelein 0.70—/ 0.90 per mand, 6 K.G.; Sla 0.30—/ 3.30 per 100 krop; Pieterselie 7 per IOO bos; Rabarber 4—/ 8 per 100 bos; Wortelen 5—/ 16 per 100 bos. ZAANDAM. 10 Juli 1929. Veiling Ver. De Zaanstreek". Sla 0 401.20 per kist; Andijvie 0.601.25 per kist; Peen 1015 cent per bos; Pieterselie 23 cent per bos; Selderie 10—20 cent per bos; Uien 14K cent per bos; Bloemkool le s. 2635 cent per stuk; Bloemkool 2e s. 1324 cent per stuk; Aardappelen 3.804 per 100 K G.Kersen 20 cent per pond; Snijboonen 28 cent per pond; Tuinboonen 1—/ 1.15 per kist; Peulen 121314 cent per pond; Doppers 914X> cent per pond; Komkom mers 7—1414 cent per stuk; Rabarber 23 cent per bos; Spinazie 68—78 cent per kleine kist; Postelein 30—6090 cent per kleine kist; Drielingen (aardappelen) 1.80 2.80 per 100 K.G.; Uien 1414 cent per bos; Bieten 812 cent per bos; Snijboonen 28 ct. per pond; Tomaten 1516 cent per pond. NOORDSCHARWOUDE, 10 Juli 1929. Schotsche muizen 2.705.30; Drielin- en 1.30—/ 2.70; Kleine 1.10—/ 1.20; percieboonen 53; alles per 100 K G.; Bloemkool 18 per 100 stuks. Aanvoer: 261800 K.G. Aardappelen; 4 K.G. Spercieboonen; 236 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 10 Juli 1929. Aan- gevoerd 59000 K G. Aardappelen, w o. Schotsche muizen 2.604.70; Drielin-) gen jU .90—/ 2.70; Grove .2.40—/ 3. BOVENKARSPEL, 10 Juli 1929. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: Bl. kool 18—/ 21; Aardappelen: Groote Sch. Muizen 1.601.40; Ki. Schotsche mui zen 1; Ninetyfold 11.20; Ideaal 1.35. BEVERWIJK, 10 Juli 1929. Coop. Tuin bouw, Groenten Fruit aankoopver. „De Vrije Veiling". Dopertwen (groentjes) 18 22 cent; Blauw schokken 2123 cent; br. Capucijnders 3236 cent; div. doppers 21 25 cent; dikke kasspercieboontjes 80 cent; Peulen 32—36 cent per K.G.; Gele Kaskom- kommers 510 cent; Greene kaskomkom- mers 36 cent; Bloemkool 1224 cent per stuk; Sla 2560 cent; Postelein 35—45 ct. per kist; Aardbeien 1.302.30 per slof; Peen 1218 cent; Hout 4514 cent per bos; Tuinboonen 34 cent per 50 K.G. Aardbeienveiling. Woensdagavond bewogen zich per 100 K.G. de prijzen tusschen "de 91.50—/ 93. De markt die toch al lang niet laag stond is Woensdagavond plotseling nog met 10 cent opgeloopen. Bloemenveiling ,,'t Centrum". Ondanks de warmte bleef de bloemenmarkt zoo ongeveer op peil. De prijzen waren voor de meest voorkomende bloemen als volgt: Tijgerlelies 719; Gladiolen 4.20 7.10; Pioenrozen 3; div. Kasrozen 1 3; Iressen 0.80—/ 2.50; Convilles 2.20—/ 2.50 per 100; Margriet 7— 12; Kroonbl. 5—/ 10; Santoria 20 26; Statige 7—/ 16; Goudbl. 5—/ 6; Stroobl. 6—/ 8; Delfinium f 817; Gips 57; Anjers 4—/ 20; Dahlia's 1532; Asters 12; div. bl. v. Lathrus 6—/ 15 per 100 bos; Anemonen 1236 cent; Renoncels 1860 cent; Scholsia's 10 25 cent per koop van 10 bos; Tradescantia 12—16; Sprcgeri 32; Callea f 10 55; Sedum 20—/ 30; Begonia's 3 4; Azalia's 31Caetus 75 ner 100 not. Groot forraaat 20 cent Klein formaat O 12cent The Crown doap Works Apeldoorn

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6