Zij Ata steeds Het radical© Schuur- en Relnigingsmiddel. Provincial nieuws Alles blijft nieuw door ingezonden stukken Binnenland BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdag j.l. werd door hct bestuur der Langendijker Groenten Centrale een gecom- bineerdt: vergadering met het bestuur van Bloembollencultuur'' gehouden, ter be- spreking met elkaar de verschillende zaken vast te stellen voor het veilen van bloem- bollen. De voorzitter, burgemeester Slot, riep alien een welkom toe en in het bijzonder de be- stuursleden van „Bloembollencultuur''. Medegedeeld werd dat de L G. C. 1000 bloembollenmanden heeft aangeschaft, welke verkrijgbaar worden gesteld, voor diegene. die hier willen veilen, tegen 10 cent huur per stuk en per keer. Verder dat de L. G. C. als lid is toege- ♦reden bij het Hollandsch Bloembollenge- nootschap. Bij de bespreking over het veilingpercen- tage werd besloten dit te stellen op 4 pCt. van het verkochte bedrag. Dit is geldend en ,voor leverbare en voor plantgoed, doch voor deze laatste wordt het veilingpercentage be- 'taald door verkoopen en koopen, ieder de helft. Nog werd meegedeeld dat de vereeniging van bloembollen-handelaren bericht gehad hebben, dat hier dezen zomer bollen zullen worden geveild, terwijl tevens nog bericht fgedaan zal worden, wanneer de eerste vei- 'lingsdag is vastgesteld. De voorzitter wees er op, dat het zeker thans de tijd is ora daar over te spreken. Eerst was nien de gedachte toegedaan, dat er nog wel wat meegemaakt kon worden, imaar bij nader inzien vond men het toch beter de eerste veilingsdag vast te stellen, met het oog op de vele voorbereidingen. Besloten werd om 10 Augustus a.s. de eerste veiling te houden en dat per adver- 'tentie en per circulaire opgaven gevraagd 'zullen worden, welke voor 3 Aug. opge- geven moeten worden. Geveild zullen dan worden leverbare bloemfcollen en z.gn. mudgoed. De betaling der leverbare bloembollen kan direct of per 1 Nov. geschieden voor 75 pCt,, mits het bij het inbrengen der bloembollen wordt aangevraagd. Per advertentie zal een oproeping gedaan worden voor een keurmeester taxateur. De veiling zal plaats hebben 's morgens 10 uur in het veilingsgebouw, terwijl het veilen geschied over het afmijntoestel bij af slag. Het bestuur van bloembollencultuur gaf ook nog in overweging om een gladiolen- veiling voor te bereiden. Hieraan zal zeker de aandacht geschonken worden. Nog werd besproken het teekenen van het snijbloemen- en narcissencontract en het 2 cents per roefonds. Hierna werd het veilingcontract voorge- lezen, wat over het algemeen de goedkeu- ring kon wegdragen. Waarna de voorzitter het bestuur van bloembollencultuur voor de goede adviezen die gegeven waren en dat verder ook steeds op hare adviezen gerekend kon worden, welke zeer op prijs zullen gesteld worden. Ata is uitstekend in zyn werking en in 't gebruik zeer voordeelig. i f. i steden voor beste stieren en beste jonge kalveren en deze naar die provincie te zenden, wat, met de bekende veekennis van den heer Van Hoorn, zeker zoowel in 't belang der Zeeuwsche als Noord-Hollandsche fokkers zal zijn. De werkzaamheden aan de wegverbete- ring aan de Groote Buurt hebben 'n week stil gestaan. De arbeiders die door den polder te werk waren gesteld hadden een uurloon van 45 cent. Aangezien zij met hooien als anderzins meer konden verdienen en het Polderbestuur niet meer wilde geven, werd het werk stop- gezet. Maandagmorgen zijn de werkzaamheden nu weer hervat door arbeiders van Oude- sluis die, naar we vernemen, niet per uur werken, doch een en ander hebben aange- nomen. autodienst naar het strand zal worden ver- voerd en dat er verschillende wedstrijden zul len worden gehouden. Ook worden de kinde- ren getracteerd. Hopen we dat en ingezetenen en badgasten flink zullen bijdragen om dit feest wederom te doen slagen. Onder begunstiging van prachtig zomer- weer vierden de leerlingen van de openbare school Donderdag en Vrijdag hun jaarlijksch schoolfeest voor rekening van de vereeniging „'t Belang der Jeugd". Daar de heer Zaal nog steeds om gezondheidsredenen verlof heeft, werd de leiding van het feest opgedra- gen aan het waarnemend Hoofd der School, de heer Geurts die zich uitstekend van zijn taak wist te kwijten, trouw bijgestaan door het overige onderwijzend personeel, een vier- tal geleiders en een paar geleidsters. Voor de 40 leerlingen der hoogere klasse bestond het feest in een spoorreis naar Amsterdam waar onder meer 'n bezoek werd gebracht aan Ar- tis en't Rijksmuseum. De 60 leerlingen der lagere klassen maakteh een rijtoer, in 2 der prachtigste en ruimste auto- bussen van de bekende firma Kok, Tuinman en Wilken en bezochten achtereenvolgefts Schoorl, Bergen, Bakkum en Alkmaar waar volop genoten werd van speeltuin en duin. Het glanspunt van den dag was natuurlijk het „pootjesbaden". Beide dagen werd de thuiskomst der jeugd belangeloos opgeluis- terd door de opwekkende tonen der muziek van Gebr. Dekker, wat natuurlijk als altijd veel belangstelling wekte. Het feest werd besloten met woorden van dank door de heeren Kamp en Geurts aan alien die tot het slagen van dit feest in eenig opzicht hadden bijgedragen en met een drie- >yerf „hoera" voor de Openbare School, die ditmaal haar schoolfeest vierde met honderd leerlingen. Zaterdag werd te Utrecht, na met gun- stigen uitslag, afgelegd examen, het diploma voor Stenografie en machineschrijven, uitge- leikt aan onze jonge plaatsgenoote Trijntje de Waard Md., oud-leerlinge der openbare school alhier. HEILOO. Onder presideum van den heer K. Veld- kamp werd in de zaal van de N. V. „H. O. C. E." een vergadering gehouden van het comite dat den ouden van dagen een ge- noeglijken dag zal bereiden. Het bestuur wordt thans gevormd door den Bond van Staatspensionneering, aangevuld met eenige dames en heeren. Er is met lijsten gecollecteerd, waardoor thans ruim 200 aan contanten bijeen is, terwijl bovendien vele giften in natura binnen kwamen. De aangifte voor deelname is 124, waarvoor 36 dorpsgenooten hun auto hebben aangebo- den. Ook zijn de autobus van den heer de Bruijn en zoo noodig nog twee bussen dispo- nibel. De dag werd bepaald op morgen 17 Juli aanstaande. Om 11 uur worden de oudjes van hun huis gehaald, waarna om half twaalf de afrit plaats heeft van de Regulierslaan. Gereden wordt naar Kraantje Lek, Bloemendaal, IJmuiden en Haarlem. Zoo mogelijk zal te- rug Velserbeek worden aangedaan. Om 8 uur hoopt men weer bij den Stations- weg te zijn, waar de fanfarecorpsen Eensge- zindheid en Cecilia den stoet zullen opwach- ten. Van daar gaat het met muziek voorop naar het raadhuis, waar nog eenige muzieknum- mers worden gegeven en de stoet ontbonden. (Baden i'crantwoo; detijkheut van de Re dactie. De opname in deze rubriek bewijsi gcenszins dat de "edaetie er mede instemt.) ALKMAAR, 15 Juli 1929. De meeste menschen zullen wel in de Raadsverslagen van onlangs gelezen hebben, dat door de Directie van Bouw en Woning- toezicht aangevraagd werd het Perceel Pol- derstraat no. 20 te laten ontruimen en de oe- woners en hun huisraad op straat te zetten. Dit verzoek werd zonder slag of stoot goed- gekeurd, alleen mej. Carels verzocht heel zwakjes om het gezin een andere wcning toe te wijzen. Het liep tegen de verkiezingen en dan heb ben de gemeenteraadsleden wel iets anders in hun respectieve hoofden, dan het lot van een arm arbeidersgezin en kan men daar over niet zooveel woorden zoek maken. Wat was nu de reden waarom B. en W. dit heb ben aangevraagd Het waren alle valsche beschuldigingen, zooals wanbetalingen, kippeiuouderij met broedmachine, hinderhjk voor buren, alsmede een bewoning waarvan de woning te lijden had en oneenigheid met de buren en tal van andere valsche beschul- WIERINGEN. Door den A.N.W.B. zullen bij de dorpen Hippolytushoef, Westerland, De Haukes. Stroe en Den Oever plaatsnaamborden wor den geplaatst. Op het sluisputterrein te Den Oever al hier is ten nadeele van de Amsterdamsche Ballastmaatschappij te Amsterdam een stuk electrische kabel ontvreemd. Te Den Oever alhier is Zaterdagavond een zedendelict gepleegd. Als verdacht hier- van wordt de opsporing van zekeren W. B. van Sliedrecht verzocht. HOORN. De graanbeurs wordt in de Parkzalen ge houden en de exploitatie daarvan berust in handen der eigenaren van deze particuliere zaak. Thans heeft zich uit de beursbezoekers een voorloopig comiH gevormd, onder voor- zitterschap van den heer Heemstra te Enk- huizen, om een ..Beursvereeniging" te stich- ten, aan welke het overgelaten zal zijn de belangen van graan- en bollenbeurs te be- hartigen. VEENHUIZEN. De D;aconie der Ned. Herv. Gemeente alhier heeft uit de hand gekocht het boeren- bedrijf van den heer Jb. Kooy aan den Groenen Dijk. Het is ruim 8 H.A groot HEER-HUGOWAARD. Door de besturen der afdeelingen Heer- H'ugowaard en Veenhuizen van den Bond voor Staatspensionneering is besloten nog deze maand de uitnoodigingen voor den autotccht aan de ouden van dagen toe te zenden en ook dan aan de ingezetenen lijsten ter teekening aan te bieden. De reis zal ver- moedelijk naar de omstreken van Haarlem gaan. Waar het vanzelf spreekt, dat de begelei- ders geheel op eigen kosten gaan, komen natuurlijk alle gegeven bijdragen ten bate aan de ouden van dagen. WIERINGERWAARD. De stier Max Constantijn 120, no 3 der centrale keuring te Alkmaar, werd dezer dagen aangekocht door den heer H. van Hoorn alhier met bestemming naar Zeeland De Zeeuwsche fokkers geven voorkeur aan Noord-Hollandsch rundvee en de heer Van Hoorn probeert dit afzetgebied steeds oroo- ter te worden door flinke prijzen Te be- CASTRICUM. Aardbeienveiling. Gister waren aan de veiling Ons Belang aangevoerd 2100 manden aardbeien waar van de prijzen bedroegen van 75 tot 88 ct. per Kg. Gezien de stand van het gewas, was de aanvoer, waar slechts een halven dag was geplukt, redelijk. Erwten waren aangevoerd ruim 100 zak van 20 Kg. waarvan de prijzen waren van doppers van 16 tot 17 ct. en voor peulen 16 Vi ct. per Kg. Tuinboonen waren maar weinig aangevoerd, hiervan bedroeg de prijs 7 ct. per Kg. In verband met de heerschende droogte en warmte is het algemeen gevoelen dat de oogst van erwten niet mede zal vallen. De vrucht wordt te vlug met zulk weer hard, terwijl de groei daardoor ook wordt tegen- gehouden. Algemeen is men van gevoelen dat men een dag, zooals men dat hier noemt, smerig weer moet hebben, wil van dezen oogst wat terecht komen. Onder smerig weer wordt dan be- doeld: druilerig regenachtig weer. Ook de prijzen zijn niet bijzonder te noe- men. Strandfeesl. Evenals verleden jaar zal dit jaar weder om een strandfeest voor de jeugd worden georganiseerd, met als sluiting een vuurwerk. Door de vereeniging Castricum Vooruit die dit feest zal organiseeren is een commissie benoemd die een en ander met behulp van anderen zal regelen Deze commissie bestaat uit Zr. Plas, en de heeren Nulder, v. Eg- mond, de Jonge en Erhrenfeldt. De bedoe- ling is dat de ieugd met de bussen van den cugingen. 19 December 1928 kreeg ik de eerste op- zegging, terwijl 4 Maart door mij is gewei- gerd huur te betalen. Nu zal ik eenige din- gen laten volgen die werkelijk de motieven waren en den burgers onbekend zijn. Het vo- rige jaar Augustus is mijn zoontje gebeten door het zoontje van buurman Weder no. 18 in genoemde straat. Dit heb ik die vrouw in fatsoenlijke woorden gezegd en de woede was ontbrand. 30 October toen ik aan het schoenenmaken was een gummihak ond :r- geslagen tusschen 10—10 's avonds. Na dien beet moest direct een schutting geplaatst worden. Toen ik mijn lage schuttinkje weg- haalde leverde dit nog al een schandaal op omdat er een latje in een verdorde bloem viel. Toen is mij de lage tactiek van die vrouw Weder gebleken doordat zij mij dreigde met de teerkwast op mijn hoofd te slaan. Dien avond van 30 October werd een groot lawaai gemaakt, dat diende om ons naar buiten te lokken. Toen dit niet gebeurde hoorden wij buiten een groot lawaai. Direct was overai het licht op. Zij schreeuwde „Kom er uit, dan kan je met de stok van de drooglijn in je nek krijgen". Ik heb even de deur open gedaan en direct weer dicht gedaan en wij beiden ge- voelden, dat wij ons laatste levensuur nabij waren, dan hadden zij ons voor goed opge- knapt. Drie sar.ienscholers waren er bij elkaar. Nog meer in woede ontstoken kwam het zoontje naar buiten. Met bijlen en mes- sen zou zij werpen als wij er niet uitgingen. 27 Mei moest ik nog weer eens extra voor haar naar den inspecteur van politie. Toen kwam hij mijn zoontje achterna met een mes in zijn hand zeggend: „Jou moet ik nog eens goed opknappen". In no. 22 woonde Marte- laer. Zijn vrouw zeide dat Stienstra, de in specteur er ook een valsche rol in speelde. Martelaer zeide je moest tegen mij eens be- ginnen, dan zal ik je kop er bij neer trap- pen. Ik dacht dat mijn vrouw dood bleef van schrik. Kort daarop is hij verhuisd. De hoofdleider van deze samenscholers is de heer G. Vos. Die heeft dit alles ge- steund en geslerkt. De lage feiten die hij gepleegd heeft, zijn te veel om op te noemen. Dit kon hij doen omdat hij de politie achter zich heeft en de autoriteiten voor zich. Ten- c'otte ben ik zonder uitspraak op straat gezet. 19 Juni voor den kantonrechter. Mr. van Lookeren Campagne vroeg mij nog een on- derhoud over die ontruiming. 20 Juni heb ik geweigerd. 21 Juni voor het consultatie bu reau hebben advocaten het voor elkaar ge- knoeid en 22 Juni stonden zij met zijn vijven voor de deur. Dit hebben zij gepleegd tegen nette menschen waar niets op te zeggen valt. Dat ik arm ben, dat is geen schande. Dat heb ik te wijten aan het ongeval op de Nieuwesloot waardoor ik vijftien gulden 84 cent inkomen heb, waarvan 4 gulden wordt ingehouden, 3.50 voor huur en 50 cent op afbetaling van de huurschuld die zij zelf veroorzaakt hebben en nu ik de schande aan het licht heb gpbracht, nu kan ik absoluut niets meer aan de gemeente verdienen. Als geziene burgers niet ingrijpen, dan zal ik nog omkomen van armoe. De burgemeester toont zich ook niet als vader. Die heb ik per- soonlijk geschreven om schadevergoeding doch laat niets van zich hooren. Onbeschrij- velijk veel heb ik voor dit geval gedaan. 30 personen hebben hiervoor gewerkt die ik al ien kan noemen, waarvan 22 omwonenden en voor niemand was er een streep te winnen, doch de laatste week was het bijna in de doof- pot. Ik kwam den heer Westerhof op 15 Juni tegen op de Laat en deze zeide: „Pieper ik iieb met Vos gesproken er is 'n streep gehaald door hetgeen wat achterstallig is en U bliift wonen. Nog een klein onderhoud met den wethouder en het is klaar". Dit is het bewijs, dat zij er zelf mee aan waren. Ik kan er geen geld aan te kosten leg- gen. Als wij konden spreken in een vergade ring dan zouden wij zcoveel aan het licht brengen, dat zij alle vijf verbannen werden. 3 ervan bekleeden een betrekking aan de ge meente. Belastingschrijver, Gemeentereini- ging en Bouw- en Woningtoezicht. Zulke edele menschen komt een betrekking toe. Her schrijven mijner buren waar er 22 op hebben geteekend is bij mij in te zien, ook het schrij ven van mr. van Lookeren Campagne, de advocaat van de ontruiming, ligt ook ter in- zage. Om dit geval niet zonder meer in de doofpot te laten geraken en in de toekomst te verhinderen, dat het niet anderen gaat zoo als het met mij is gegaan, verzoek ik de redactie van de Allan. Courant beleefd dit schrijven in de courant openbaar te willen maken, doordat ik geen kosten kan maken, is dit de eenige manier waarop ik mij tegen het geleden onrecht kan verzetten en het onrecht kan bekend maken. Bij voorbaat mijn beleefden dank voor de plaatsing. Hoogachtend A. PIEPER Noodwoning 15, Westerweg. Geachte Redacteur! Zeer gaarne zag ondergeteekende voor eenige regelen een plaatsje in uw veel gele zen blad. Bij voorbaat mijn dank. Hier, in de gemeente Alkmaar, werd een arbeider plotseling ernstig ziek. Daar de man in geen zieken- of doktersfonds is, werd de stadsgeneesheer gehaald. Deze achtte opna me in't ziekenhuis zeer noodzakelijk. Nu zou men denken, dat men den patient, als niet-katholiek naar 't neutraal ziekenhuis zou brengen, waar hij volgens mijn inzien behoort. De man is n.b. lid eener revolutionnaire organisatie. Niet hoor, de dokter vond het beter, dat hij naar't St. Eli- sabethgesticht ging. Nu is mijn vraag deze: is 't gewenscht dat een stadsgeneesheer de voorkeur geeft aan't St. Elisabethgesticht of ziekenhuis? Moet deze dokter als ambtenaar der gemeente, niet onpartijdig staan? En is het daarom zijn plicht niet, om niet-katholie ken naar't neutraal ziekenhuis te zenden? In geen geval mag hij, omdat hij toevallig zelf katholiek is, het St. Elisabethgesticht bevoor- deelen. Of heeft de stadsgeneesheer de op- dracht van hooger hand gekregen, om de armlastige patienten naar't St. Elisabethge sticht te zenden. Mij dunkt dit zou toch iets onbetamelijks wezen, waarde redactie. Mis- schien kunt Ued., of zijn er onder de lezers wel, die mij op bovenstaande een antwoord kunnen geven. Oudorp (N.H.) W. v. d. WAL, Voorzitter Plaatselijk Arb. Seer. Alkmaar. bestuurder van den aanrijdenden auto wist zich uit de voeten te maken; de eigenaar van den aangereden auto, Marx genaamd, dw aan het stuur zat, liep een lichte hoofdkwet- suur op. Het is nog niet gelukt den autobe- stuurder, die de botsing veroorzaakt heeft, op te sporen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Gisteravond te omstreeks zeven uur is t< Enkhuizen de 22-jarige P. S., die goed kon zwemmen op c.a. 10 Meter afstand van de kust, waar nog geen meter water staat, nabij de zweminrichting, waarschijnlijk tengevolge van hartkramp verdronken. Hoewel zijn vrienden hem onmiddellijk op het droge brachten, en de badmeester en een padvinder kunstmatige ademhaling toepasten kon de inmiddels ontboden geneesheer slechts dec dood constateeren. VEENBRAND TE AMSTERDAM. Zaterdagmiddag is de veenlaag bij d% Geulstraat, in de zuidelijke uitbreiding van Amsterdam, aan het branden gegaan. De oorzaak is onbekend. De brandweer kon den brand zelf niet blusschen, doch moest er zich toe beperken den omliggenden grond nat te houden. Daardoor werd het vuur gestuit. Er zal in den vervolge permanent toezicht gehou den worden. WEER EEN ERNSTIGE BRAND IN GRONINGEN. Hedenmorgen om 3 uur ontdekte een dienstmeisje van den heer H. van Dam in de Folkingestraat, dat er brand was uitgebro- ken in de aan haar slaapkamer grenzende bakkerij van den heer Levitus aan de Nieuw- stad. Hoewel de onmiddellijk door het meisje gealarmeerde brandweer spoedig ter plaatse was met veel materiaal, brandde de bakkerij geheel uit. 8 kalveren, die zich in een aan- grenzende schuur bevonden, konden in vei'ig- heid worden gebracht. Er hadden geen per- soonlijke ongevallen plaats. AUTOBOTSING. Op den Haarlemmerweg tusschen Sloter- dijken Halfweg is gisteravond een auto, uit Amsterdam komende, die zigzag over den weg reed, tegen een uit tegenovergestelde richting komenden auto aangebotst Beide auto's werden vrij ernstig beschadigd. De ONBEWAAKTE OVERWEG. Gistermorgen omstreeks 6 uur reed op den onbewaakten overweg te Herfte in de spoor- lijn Zwolle—Meppel de vrachtrijder H Klaassen uit Zwolle. Toen hij op de lijn was, zag hij uit de richting Zwolle een losse loco- motief naderer Hij slaagde er nog in den wagen iets terug te trekken. Het paard werd echter gegrepen, van den wagen losgerukt en gedood. Van den voermain werd door de leid- sels een vinger afgerukt. BRANDEN. Zondag is te Rosmalen de boerderij vai L v. d. Dungen, welke bewoond werd door M. van Griensven, afgebrand. Te Culemborg zijn Zondagnacht ten nadeele van C. de Kruyf 40 oppers hooi verbrand. De oorzaak is onbekend. Gistermiddag om vier uur zijn door onbekende oorzaak de onder een dak in de kora der gemeente St. Maartensdijk staande landbouwschuren van J. D. B., J. P., J. W H. tot den grond toe afgebrand De in de schuren aanwezige inventaris, alsmede eenige hoeveelheden hooi en stroo. gingen mede te loor. Gisterochtend tegen twaalf uur is brand ontstaan in een duobel woonhuis aan de Eli- sabethlaan te Apeldoorn. Toen de brand weer het vuur aantastte, was de brand reeds overgeslagen in het belendende perceel Men had alle moeite om het derde perceel te be- houden. De twee woonhuizen brandden ge heel uit. De bewoners oefenen het beroep van mattentrekker uit en hadden een groot aantal matten ter waarde van bijna f 1000, welke toebehoorden aan De Pelikaan en een mattenfabriek te Diepenveen, in huis Hier van kon weinig worden gered. De huizen behoorden toe aan de gemeente Apeldoorn. Zeven woningen in vlammen opgegaan. In het dorp Amby in de nabijheid van Maastricht gelegen, brak gistermiddag te omstreeks 2 uur door onbekende oorzaak brand uit in een bl6k van zeven huizen. Het huizencomplex heet in den volksmond „Jordaan van Amby". De zeven woningen, waaronder het postkantoortje, werden een prooi der vlammen. Het huisraad kon worden gered, behalve een klein gedeelte, dat zich op de bovenverdiepingen bevond. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De Maas- trichtsche brandweer was spoedig met een stoomspuit ter plaatse. Ongeveer half zes was de brand in zooverre gebluscht, dat ge- vaar voor uitbreiding was voorkomen. Oltgeputte vader„Ik denk dat het tUd la om op te staan, iletste, Bwoy is In siaay geyailen". Eemg Importeur E. Ostermann Cos Handel Mij., Amsterdam Fabrikante: Henkel Cie. A. G., Diisseldorf

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 6