Radioffrafisch Weerbericht. AGGMD1. A M IS T E M A M S II E U K U K ST (Jit Rusland. BinnenBand Tijdschriften Telegramvnen van 17 Juli 1929 Opg-ave van Vonrd-Hollanflsch La nriliou were diet Dinsdag 16 Juii. tan het oerwoud (voor elken leeftija). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer: De 7.30 uur, Cinema Americain: De geheimen Irrouw op de pijnbank (dram.), hoofdrol Lily Damita. To idiamant. Lily Damita. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater.: De gevloekte 8 uur, Muziektuin, Opera-concert door so- listen der Italiaansche opera. Woensdag 17 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: De geheimen van het oerwoud (voor elken leeftija). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer: De vrouw op de pijnbank (dram.), hoofdrol Lily Damita. Toegang boveri 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: De gevloekte ■diamant. Donderdag 18 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: De geheimen van het oerwoud (voor elken leeftija). 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer: De vrouw op de pijnbank (dram.), hoofdrol Lily Damita. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: De gevloekte diamant. 8 uur Muziektuin, jubileumconcert „Har- monie". Zaterdag 20 Juli. Feestterrein achter de o.l. school te Noord- scharwoude, zangconcours. j Zondag 21 Juli. Feestterein achter de o. 1. school te Noord- scharwoude, zangconcours. HINDERWET. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben bij hun besluit van 10 Juli jl. nr 102 aan het gemeentebestuur van Alkmaar ver- gunning verleend tot het plaatsen van een aantal electromotoren tot aandrijving van pompen, machines, enz., en van een hooge- rdruk stoomketel, in het stadsziekenhuis in perceel Wilhelminalaan 11, alhier. Alkmaar, 17 Juli 1929. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. DE STAATSINRICHTING VAN DE R SOVJET-UNIE. Het tsaristische Rusland was een centra- jistische staat, die geen gewestelijke autono mic kende. De eenige uitzondering vormde Finland, dat een eigen parlement, eigen munt, eigen wetgeving enz. had. Finland was echter een afzonderlijke staat en zijn eenige band met Rusland bestond daarin, dat de kei- zer van Rysland tegelijkertijd grootvorst van Finland was. De band was in vele opzichten nog slapper dan die tusschen Oostenrijk en Hongarije voor den oorlog; Finland hief in- voerrechten op Russische goederen, Russen waren in Finland vreemdelingen, die in geen enkel opzicht meer rechten hadden dan an- dere vreemdelingen (Duitschers bij voor- beeld); de Finsche wetten vertoonden in het geheel geen overeenkomst met de Russische enz. In het overige Rusland heerschte een- zelfde bestuursstelsel en het geheele land werd bestuurd door ambtenaren, volgens aan wijzingen uit Petersburg. Dat bestuur had veel gebreken; het had echter ook zijn goede rant en. De verschillende nationaliteiten, die op hit grondgebied van het Russische keizerrijk leef- den, begonnen in de laatste jaren van de XIXe eeuw meer rechten te eischen. Dez? strooming nam in de XXe eeuw, vooral tij dens de revolutie van 19051906, aan kracht toe, doch geen enkel volk dacht aan onafhankelijkheid; zelfs de Polen verlangden niet meer dan autonomic. Tijdens de revolu tie van 1917 veranderde de toestand. De ge heele bevolking van Rusland werd bevangen door een psychose van maximalisme en elke groep stelde telkens hoogere eischen. De nationale minderheden deden ook hieraan mede en in Augustus van het revolutie-jaar ontstond in verschillende streken een streven naar afscheiding van Rusland. De Russische democratic (met inbegrip van alle socialisti- sche partijen) was gekant tegen dat separa tists, dat zoowel voor Rusland als voor die volkeren zelf niets dan nadeelen zou mede- brengen. De Russische democratic was bereid aan alle nationale minderheden verregaande autonomic te verleenen en den Russischen staat te veranderen in een federatie, een soori vereenigde staten. De bolsjewiki, die de volko men ineenstorting van Rusland als een nood- zakelijke voorwaarde voor hun overwinning beschouwen, wakkerden dat separatistische streven aan en met hun medewerking ontston den in Rusland ontelbare „onafhankelijke republieken". Na de October-revolutie, dus toen de bolsjewiki de macht hadden veroverd, veranderden zij van tactiek en begonnen die „onafhankelijke" republieken te liquideeren Uit den romp van den Russischen staat, dien Duitschland na den roofvrede van Brest Litowsl: aan de nieuwe heerschers had over- gelaten, werd de RSFSR (Russische Socia- listische Federatie Sovjet-Republiek) gesticht. Na de ineenstorting van Duitschland begon de sovjet-regeering ook andere gedeelten van het vroegere Russische Rijk onder de opper- .heerschappij van Moskou te brengen. Juri- disch was de band tusschen de RSFSR en die andere republieken (de Oekrajine, de Kauka sische republieken enz.) zeer zwak, maar in de practijk bezat Moskou de volledige macht. Daar de sovjet-staat intusschen diplomatieke betrekkingen met andere mogendheden aan- knoopte, rees de nocdzakelijkheid aan die samenwerking een vasten vorm te geven. Dit leidde tot de overeenkomst van 6 Juli 1923, waarbij de USSR (Unie van Socialistischr Sovjet-Republieken) was ontstaan. Deze Unie onderging daarna eenige wijzigingen. De tegenwoordige structuur van deze zonder- linge staatsformatie is als volgt: de Sovjet- Unie bestaat uit zes staten: RSFSR, de Oekrajine, Wit-Rusland, Trans-Kaukasischc- Federatie, Oezbekische Sovjet-Republiek en Turkmenische Sovjet-Republiek. Sommige dier staten (bijv. Wit-Rusland) zijn eenheids- staten, andere (Trans-Kaukasie, RSFSR) zijn federaties, terwijl er nog bovendien auto- nome republieken, autonome gewesten enz. be- ?faan. De meest ingewikkelde structuur heeft RSFSR. Het geheel is een ingewikkeld stelsel en de bestudeering ervan wordt bovendien be- moeilijkt door de voortdurende veranderin- gen. welke de soviet-regeerinc in de yerdee- ling van het grondgebied brengt. De bolsjewiki en hun bewonderaars in het buitenland (de eersten met propagandistische doeleinden, de laatsten eenvoudig uit onwe- tendheid) beweren, dat de Sovjet-Unie in elk geval een bond van volkeren met gelijke rech ten is, dat in deze Unie geen overheerschers en geen overheerschten bestaan, dat de bolsje wiki het middel hebben gevonden tot een ideale samenleving tusschen de volkeren van Rusland. Deze bewering is volkomen bezijden de waarheid. Iedereen, die eenige studie heaft gemaakt van de ontwikkeling van Duitsch land na 1870, weet, dat Pruisen op de overi ge staten drukte en hun regeering de wet voorschreef. De verhouding tusschen Pruisen en de overige staten was echter nog buitenge- woon gunstig voor deze laatsten, in vergelij- king met hetgeen in de Sovjet-Unie gebeurt. RSFSR (het sovjet-Pruisen) heeft meer dan 90% van het totale grondgebied van de Unie (19.757.953 vierkante kilometer van de 21.352.572) en 69 van de totale bevolking (100.858.000 inwoners van de 147.013.600). Naast dezen reus staan staatjes van 5 en 4 millioen zielen. Alleen de Oekrajine, die in Sovjet-Unie een rol speelt, welke veel overeen komst met die van Beieren vertoont, kan zich nu en dan tegen de dwingelandij van de RSFSR verzetten. De overige staten moeten aan Moskou gehoorzamen, te meer daar Mos kou alle gelden ontvangt. Zelfs bij een zeer decentralistische grondwet zou de druk van RSFSR dus zeer groot zijn en de rechten van de overige staten illusoir. De grondwet van de Sovjet-Unie is echter zoo opgesteld, dat de druk van de RSFSR, dus van de sovjet-regeering van deze laatste, zoo sterk is, dat de decentralisatie veranderd is in een ver doorgevoerde centralisatie. Vol gens bolsjewistisch stelsel is tegelijkertijd het principe van souvereiniteit van die staten be- houden en de grondwet erkent zelfs het recht van elk der staten, uit de Unie te treden (de sovjet-juristen geven echter toe, dat het slechts een „potentieel" recht is). Theoretisch is de hoogste wetgevende in- stelling van de Sovjet-Unie het congres der sovjets. Dit congres komt echter slechts een keer per jaar (soms een keer in de twee jaar) voor zeer korten tijd bijeen en is niet in staat iets te doen, omdat he* noch de bevoegd- heden, noch de middelen, noch den tijd voor zoo iets heeft. Het congres is slethts een parade-instelling en zijn eenige bestemming is, het volk zand in de oogen te strooien. In den tusschentijd (dus 11 maand per jaar) behoort de wetgevende macht aan het Cen- traal Uitvoerend Comite der Uni (in Rus land bekend onder de benaming TSIK) Dit Comite is een soort parlement en bestaat uit twee Kamers: den Raad der Unie en den Raad der Nationaliteiten. De Raad der Unie wordt door het Congres der Sovjets benoemd en daarbij wordt rekening gehouden me4 de bevolking; RSFSR heeft dus in dezen Raad pl.m. 70 van de stemmen. De Raad der Nationaliteiten bestaat uit vertegenwoordi- gers van de zes bondsstaten en uit afgevaar- digden van de talrijke autonome republieken en autonome gewesten; RSFSR heeft in dien Raad 63 zetels, terwijl alle overige staten er slechts 35 zetels hebben. Keurt de Raad der Unie een voorstel van den Raad der Nationa liteiten niet goed, dan is dat voorstel verwor- pen. Het Comite vergadert drie keer per jaar. In den tusschentijd behoort de opperste macht aan het Presidium van het Centraal Uitvoerend Comite; dat is een lichaam, be- staande uit 21 leden, waarvan 7 door het presidium van elk der twee Kamers be noemd worden, terwijl 7 op een gemeen- schappelijke zitting van beide Kamers geko- zen worden. In deze instelling heeft de RSFSR een overweldigende meerderheid. Dit Praesidium nu is eigenlijk de hoogste instelling van de Sovjet-Unie en het staat zoowel boven de regeering der Unie als bo ven de regeering van elken staat. Het Praesi dium heeft het recht elke beschikking van een dier regeeringen af te schaffen. Alle bevelen van deze instelling zijn wet voor het geheele grondgebied der Unie. In het Praesidium ze- telen steeds alleen de leiders der regeerende partij en steeds alleen zij, die de opvattingen van den dictator (Stalin) deelen. Zoodra een hunner het met den dictator over iets oneens is, wordt hij bij de eerstvolgende zitting van het Centraal Uitvoerend Comite door een an- der vervangen. Wat er onder deze omstandig- heden van de veel geroemde „gelijkheid" en „souvereiniteit" der nationaliteiten overblijft, is niet moeilijk te begrijpen. De sovjet-regeering is dus een onderge- schikte instelling en zij kan in geen geval met een regeering in de Westersche beteeke- nis van het woord vergeleken worden. De organisatie van de „volkscommissaria- ten" (ministeries) is als volgt: Er bestaan unie-volkscommissariaten, vereenigde volks- commissariaten en autonome volkscommis- sariaten. De eerste zijn sterk gecentraliseerd en de afzonderlijke bondsstaten hebben er niets over te vertellen. Het zijn de departe- menten van oorlog, buitenlandsche zaken, spoorwegen, poste/ijen en buitenlandsche za ken deze departementen hebben in afzonder lijke republieken agenten, die onvoorwaarde- lijk aan de bevelen van Moskou moeten ge hoorzamen. De tweede groep omvat de depar tementen van arbeid, financien, de rijks- inspectie en den hoogen raad voor de volks- huishouding; deze departementen hebben in de afzonderlijke republieken filialen, die door de regeeringen dier republieken benoemd worden, maar moeten gehoorzamen aan de bevelen van de centrale regeering. Tot de derde groep behooren de departementen van binnenlandsche zaken, justitie, landbouw, onderwijs, volksgezondheid en sociale wetten; in theorie zijn het organen van de regeerin gen der afzonderlijke staten, maar de sovjet- juristen geven toe, dat ook deze autonome de- partmeenten feitelijk niet veel meer dan af- deelingen van de centrale regeering zijn. Voor elke kleinigheid moeten die departementen toestemming van de centrale regeering vra- gen, terwijl bovendien de centrale regeering de middelen moet verschaffen voor de uitvoe- ring van alle besluiten der afzonderlijke re geeringen. Indien de regeering te Moskou het met de regeering van een dier republieken niet eens is, dan weigert zij eenvoudig de noo- dige sommen beschikbaar te stellen. Wij zien dus, dat er geen sprake kan zijn van een werkelijke federatie van souve- reine staten met gelijke rechten. De Sovjet- Unie is een staat, waarin veel meer centrali satie en overheersching door de grootste re- publiek bestaat dan men in het Westen ge- woonlijk veronderstelt. Dr. BORIS RAPTSCHINSKY. DE STAKING VAN HOUTWERKERS. 260 man in slaking gegaan. In de Houthaven te Amsterdam is een wilde staking onder de z.g. .houtontvangerswerk- lieden uitgebroken, waarbij hedenmorgen 260 man betrokken zijn. Uit de kringen der stakers wordt omtrent de aanleiding tot het conflict medegedeeld, dat de houthandeisfirma Boot geweigerd heeft een 7den man in de ploegen, die het hout van den wal naar de loodsen vervoeren, op te nemen, ofschoon dit reeds van directie- wege sinds 1919 moet zijn toegezegd. Van andere zijde meent men echter, dat andere invloeden op de werkiieden in de Houthaven hebben ingewerkt, waardoor de staking is uitgebroken. De scheepvaartvereeniging Noord" heeft inmiddels te kennen gegeven, gaarne bereid te zijn met de contracteerende organisaties (dit zijn die der moderne, kath. en Christ, transportarbeidersbonden) te confereeren, mits het werk door de stakers zou worden hervat. Aan de conferentie zouden ook twee werk iieden der firma Boot kunnen deelnemen. De besturen der organisaties hebben nu besloten en hierbij heeft zich't bestuur van de Amsterdamsche federatie van transport- arbeiders, waarin de meeste stakers zijn ge- organiseerd, aangesloten dat bet advies zou worden uitgegeven, onmiddellijk het werk te hervatten. De stakers hebben dit advies echter niet opgevolgd. Er is vrijwel niemand aan het werk gegaan. „Oude Kunst Het in de na-oorlogsjaren opgeheven maandblad Oude Kunst zal in September weder worden voortgezet onder redactie van Dr. N. G. van Huffel te Utrecht, in uitgaaf bij den uitgever S. W. Melchior te Amers- foort. De Waterkampioen. De hoofdpersoon van De Waterkampioen dezer week is natuurlijk de Amstel-sciffeur Gunther, de winnaar van de Diamond Sculls Fokker vertelt over de „Gold Cup" wed- strijden, die dezen keer in Noorwegen gehou den werden en waar nu slechts vier landen vertegenwoordigd waren, waaronder Hol land met „De Kemphaan". Verder spreekt dit nummer van de Interna tionale motorbootwedstrijden op de Theems bij Chiswick. Voorts iets over het Amerikaansche jacht „Seven Bells", dat in den afgeloopen zomer van Amerika naar Engeland zeilde, en ten slotte het einde van de Indrukken der Kieler Woche. Pypvancaaal nieuws STOMPETOREN. Dinsdagavond vergaderde de commissie voor het schoolfeest met enkele ouders van leerlingen in cafe Kamsteeg alhier, om te spreken over het te houden schoolfeest. Het hoofd der school heette alien welkom en deel- de mede, dat door het vertrek van den heer Hiemstra naar Alkmaar een vacature in het bestuur was ontstaan. In zijn plaats werd be noemd de heer J. Kloosterboer; aan den heer Hiemstra werd dank gezegd voor hetgeen hij in het belang der jeugd had gedaan. Uit de rekening en veraritwoording van den penningmeester bleek, dat er van't vorige jaar een batig saldo was groot 23.80. De heeren D. Couvert en W. Tromp gingen de overge- legde stukken na en bevonden alles in orde, waarna de bespreking aanving over het schoolfeest. Na aangename discussie werd be sloten a.s. Dinsdag met de oudste leerlingen per bus naar Artis te gaan, en Vrijdag d.a.v. naar Bergen en Bergen aan Zee. Door enkele jonge dames zal eerstdaags aan de inwoners een lijst gepresenteerd worden, om in de kos- ten hiervan te voorzien. De commissie hoopt, dat zij1 door flinke bijdragen in staat gesteld zal worden, deze uitstapjes te maken. Na bespreking van enkele minder belang rijke zaken werd de vergadering met dank aan alien dooi den voorzitter gesloten. (Qedeeltelijk gecorrigeerd.) MILITAIR VLIEGTUIG GEDAALD. OOSTERBEEK, Hedenmorgen om 11 uur heeft in de Mariendaalsche weide een militair vliegtuig 542 uit Soesterberg een noodlanding gemaakt. De bestuurder, luitenant Kesseling, en de waarnemer, sergeant Somer, kwamen met den schrik vrij. Vermoedelijk zal de machine om 2 a 3 uur weer opstijgen. FRACTIEVERGADERINGEN. 's-ORAVENHAGE, 17 Juli. Naar aan leiding van de mededeelingen door den kabinetsformateur Jhr. Ruys de Beeren- brouck aan de Tweede Kamerfracties ge daan, zal de Roomsch-Katholieke fractie morgenmiddag vergaderen in het Tweede Kamergebouw, de Anti-Revolutionnaire fractie morgenmiddag in het Kuyperhuis en de Christelijk-Historische fractie heden- middag in het gebouw van het dagblad De Nederlander. TOUW VAN EEN STELLING GEBROKEN. Een man dood gevallen. ROTTERDAM, 17 Juli. Hedenmorgen is op het terrein van de gasfabriek aan de Lusthofstraat een touw gebroken van een stelling die boven tegen een der gashouders aanhing en waarop twee mannen hadden plaatsgenomen om die gashouder te teren. De twee mannen zijn naar beneden ge vallen. De een, de 37-jarige de J. uit Am- merstol botste in zijn val eenige malen tegen den ijzeren kant van den gashouder en kwam tenslotte in het water van het bas- sin eronder terecht. Hij was onmiddellijk dood. De tweeed man heeft zich weten vast te grijpen en kwam met den schrik vrij. Het lijk van den man is naar het ziekenhuis aan den Coolsinerel gebracb* EEN BRAND. DOETINCHEM, 17 Juli. Hedenmid- dag, even over 12, brak alhier brand uit in het dubbele pand, bewoond door de gezin- nen Bartels en Rielhorst te Langerak. Bij het afzenden van dit bericht staan de huizen in lichte laaie en er bestaat ernstig gevaar voor de aangrenzende perceelen. DUITSCH SCHIP OP DE ROTSEN GELOOPEN. STETTIN, 17 Juli. Het passagiersschip „Derfflinger" van de Nord-Deutsche Lloyd is in de nabijheid van Tsingtau op een rots geloopen. Verschillende schepen, die de S. O. S. signalen van het gestrande schip hebben opgevangen, hebben zich naar de plaats van de stranding begeven, om assistentie te verleenen. Het schip heeft 50 passagiers en 9100 ton bruto goederen aan boord. De directie van de N D. Lloyd deelt mede, dat er voor de passagiers geen gevaar bestaat. DE OVERSTROOMINGEN IN TREBIZONDE. ANGORA, 17 Juli. Aanvullende berich- ten omtrent de overstroomingen in de streek van Trebizonde melden, dat het aan tal personen, dat door het water den dood heeft gevonden, ongeveer 700 bedraagt, terwijl het aantal personen, dat zonder eenige hulp en beschutting is, op 3500 wordt geschat. De schade, alleen in de streek van Tre bizonde, bedraagt meer dan 8 millioen gulden. EEN GEZIN DOODGEVONDEN. NEW-YORK, 17 Juli. Te Chicago is een gezin, bestaande uit man, vrouw en kind, dood in hun woning gevonden. Het gezin is vermoedelijk gedood door methylchloridegas, dat ontsnapt is uit de buizen van de automatische koelinstallatie COLLECTE KINDERBEWAAR- PLAATS. Onder vriendelijke dankzegging aan de gevers, deelt het bestuur der Vereeniging Kinderbewaarplaats te Alkmaar mede, dat de van 15 Juni15 Juli gehouden collecte ten bate van die instelling heeft opgebracht 431.46. CONCERT op Woensdag 17 Juli van 8—10 uur te geven door het Stedelijk Muziekkorps Directeur: H. A. Maas Programma. 1. H. A Maas Les Sentinelles d' Apollo, Marche. 2. Ant. de Kontsky Wilhelinus Krflnungs, Ouverture-heroi'que 3. C. Saint-Saens [arr. Jac. Jansen] Dejanire Prelude 4 Ch. Gounod Faust' Fragmenten. 5 Leon Cavallo Paillasse" Fantaisie naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Juli. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.2 te Kinn en Ldcoruna. Verwachting, geldig tot den avond van 18 Juli: Zwakke tot matigen veranderlijken wind; meest uit Zuidelijke richtingen; meest licht tot half tewolkt; iets koeler; droog, behou- dens kans op onweer. P a a z e. 6 C. Latann Festklacge, Marsch. 7. A. Reckling Solisten-wedstrijd. „Ic'i bin eir. Musikante", thema m:t variation. 8. E. Waldteufel Tres-jolie, Suite de valses 9. x x x x x Finale (No. 1.) Verzoeke tijdens de muziek, le: niet heen en weer te loopen, 2e: geen tuidruchtig ge- sprek te voeren. ORGELBESPELING GROOTE KERK. De lOe Orgelavond, a.s. Donderdag IS Juli van S9 uur in de Groote Kerk door den heer Jan Zwart te geven heeft tot po- gramma de compositienamen Bach, Guili mant, Mendelssohn en eenige psalmbewer- kingen van den concertgever. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen en andere voertuigen te 9.48 uur licht op- INGEKOMEN PERSONEN. Wed. W. A. Netten-Schmedder, R. K., zon der, van Den Helder naar Emmastraat 12. A. Kahlman, N. H., koopman, en gezin, van Bergen naar Wildemanstraat 18. D. A. N. Margadant, geen 2de luitenant, van Breda naar Kabeljauwstraat 2. J. v. Leeuwen, G. K., ambt. R. v. A., en gezin, van Hoorn naar Leliestr. 12. C. C. de Boer, R. K., inspect. R. L. V. en gezin, van Uithoorn naar Macl. Pontstr. 6. S. Th. Hollander, R.K., winkeljuffr., van Sneek naar Schoutenstr. 30. G. Wijdenes, N.H., kantoorbediende, van Berkhout naar Lamoraalstr. 3. W. T. Warmerdam, geen, arb. tel., en gezin, van Broek op Langendijk naar Eikelenbergstraat 13. L. Kingma, N. H., drukker, en gezin, van Bolsward naar Boomkampstraat 44a. E. v. Vloten-Swartsenburg, E.L., zonder, van Heiloo naar Fnidsen 82. W. de Bruin, R. K., los werkman, van Den Haag naar Hofstr. 16a. S. P. Mettes, R. K., los werk man, van Zaandam naar Lindegracht 33. D. Bakker, D. G., onderwijzeres, van Twisk naar Westerweg 101. Ch. P. v. Eldert, R. K., zonder, van's Gravenhage naar Wa- genmakersstr. 17. F. H. Jansen, N. H., reiziger, van Amsterdam naar Bergerweg 20. (Qntvangen per draadlooze telefoon). bank-instemllingen.' Holl. Amerika lijn V orige Koers PROLONGATIE vorige koers 43/4 pCt. heden 4$ pC'« WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Koers van heden te 174Vs pl.m 1.45 Vorige Koers op heden 3 uur mm it gel V! 1; i iia STAATSLEENINGEN. 5 1919 Handel Mpij Cert. v. f 1000 h - Resc. 114# Kol. Bank Ned. Ind. Handelsbank Fraosche Banken (3) INDUSTR. OND. BINNENL. v. Berkels Patent Calv6 Delft Cert. Centrale Suiker Holl. Kunstzijde Margarine Unie Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gloeilampen Gem. Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Betbleh, Steel Steel comm. Zweedsche Lucifers t a CULTUUK MAATSCH. H. V. A. a a t Java Cultuur a a a a a Cult. Vorstenl. a t a a a a a Dito actions a a a a a a Poerworedjo a a a a a a a MIJNBOUW. Boeton ...aaaaaia Redjang Lebong a a a a a a a PETROLEUM. Dordtsche Petr. a a a a a a a Kon. Petr. a a a a a a a Perlak •••aaaaaaa RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber a a a a a Hessa Rubber a a a a a a Serbadjadi Interc. Rubber a a a a a a SCHEEPVAARTEN. a Gem. Elg. a a a Scheepvaart Unie Kon. Ned. Stoomboot t Niev. Goudriaan a a a a a a TABAKKEN. Oostkust a a a a a a a Oude Deli a a a a a a Senembab a a a a a a a a Deli Batavia a a a a a AMER. SPOORWEGEN. Erie a a a a Milwaukee a a a a a a Southern Rails a a a a a a Union Pacific a a a a Wabash aaaaaaaa a a a a a a a 101 173'/, 173 239 163 552 2831/j 219Vz 70»/4 1645- 4-03/g 120 331 876i/s 10M/a 22ni6/1(S H5Vs 197 V, 372 664 4021/4 156 136 81 289 156$ 3701/j 388 3/g 20/V, 265 177 335 2OH/4 10 631/4 591/2 2051/2 92 100 14U/4 385 425'/4 4083/4 "Exdividend, fEzclaim. SO1/, - 83 38i3/i6 38 a - R/g 39'/, 1541/2 2643/4 264 743/4 78 plm. 1.30 560 285 218 164 479 122 325-7 865 668 286 3901/2 ?62V, 200 139 388 4261/, 413 174i/2.5 174 V, 24U 555 284 21 Si/, 125-7 8631-5: 227 373 666-71 405 262-3 1391/2 389V, 4361/2 411-3 pl.m. 2.- 558-60 219 4773/4 107 116 2011/j 667 387-91 pl.m. 2.15 2821/5.4 2181/, 478 117-8 323 862'/,-f 665 158Vj.7 283 389-1 2623/4-1! I 174 1393/4 430 1393/4 410 Londen Berlijn Parijs 1 Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenbagen Stockholm a a Oslo NIET OFFICIEEL. New.York ltalii a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a aaaaaaa aaaaaaa a a a 1 koers 14.0716/,, 59.331/2 9./51/4 34.61 47.90 35.077, 66.35 66.771/5 66.377, 2.49ii/ig 13.03 12.087w 59.36 9.72 34.66 47.917, 35.071/, 66.35 66.771/. 66.371', 2.49V, 13.M ■'••A ■■Js -

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2