DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenlanri aai mi 2 Diacien. J een en dertigste Jaargang I92«» AftoTiiTfinieiitsprfJs foij vooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct, Advertentiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters nair ninntcv Brieren franco N.Y. Boek- en Handelsdr. y.h, Herms. Coster Zoon, Voordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. Diredeur: C. KRAK. Hoofdredacleur Tj. N. ADEMA. Postgiro 37060 1§ JIU Dagelijksch owerzicht. VIET CHINEESCH-RUSSISCH CONFLICT. Een verklaring van dr. 'Wang. Rusland handhaaft zijn bedreigin- gen. De diplomatieken betrekkin- gen verbroken. De Chineesche minister van buitenlandsche ("conflict tusschen China en Rusland te bepa iaken, dr. Wang, heeft een onderhoud gehad met de Chineesche persvertegenwoordigers over den huidigen toestand in China. Hij verklaarde, dat na het verzenden der Chineesche nota aan Rusland het Russisch-— Chineesche incident door de Chineesche re- geering als afgedaan werd beschouwd. De Chineesche regeering heeft de Sovjet- regeering openlijk verklaard, op welke gron- den zij zich gedwongen heeft gezien om be- s!ag te leggen op den Oosterspoorweg en waarom zij tot scherpe represaille-maatrege- len tegen de communistische agenten in Noord-Mantsjoerije is overgegaan. De Chi neesche regeering wil thans geen nieuwe ver- klaringen afleggen, doch zij heeft de Sovjet- regeering aanbevolen de komst van den nieu- wen Chineeschen gezant te Moskou af te wachten, die met de Sovjet-regeering zal on- derhandelen. Dr. Wang legde er den nadruk op, dat de regeering te Nanking zich tengevolge van de Russische dreigementen genoodzaakt heeft gezien troepen in Noord-Mantsjoerije samen te trekken voor het geval, dat de Sovjetregee- ring zou pogen den Oosterspoorweg door het Roode Leger te doen bezetten. A1 zegt dr. Wang nu wel, dat het incident als afgedaan wordt beschouwd, in Rusland denkt men daar anders over. Een telegram uit Moskou meldt tenminste dat de „Izroe- stija" en de „Prawda" het antwoord van den Chineeschen zaakgelastigde te Moskou in- zake de incidenten met verschillend commen- taar publiceeren. Het eerste blad schrijft, dat de mededeelin- gen in regeeringskringen te Moskou niet als een antwoord op de laatste Sovjetnota wor- den beschouwd. De Sovjetregtering verklaart, dat zij on middellijk een bevredigend antwoord op haai nota van 13 Juli verlangt en dat ze de be dreigingen, die in deze nota vervat waren, handhaaft. Zij verlangt een antwoord op alle gestelde vragen en wenscht niet het slacht- offer te worden van een uitstel-manoeuvre der Chineesche regeering. Gistermorgen vond te Moskou een zitting van den Raad van Volkscommissarissen plaats, waarin de waarnemend volkscommis- saris voor Buitenlandsche Zaken Karachan, verslag uitbracht over den stand van het con flict met China. In deze zitting zouden door de Sovjet-regeering de maatregelen zijn voor- gesteld, die zij zou nemen indien de regeering van Nanking gistermiddag te vier uur het Russische ultimatum niet op bevredigende wiize had beantwoord. Dat bevredigend antwoord is blijkbaar uit- gebleven. Tenminste een radio-bericht van hedenmorgen meldt het afbreken der diplo matieke betrekkingen van Rusland met China. 80.000 man Russische troepen staan klaar aan de Chineesche grens, China heeft 150.000 man ter zijne beschikking. Het conflict is hiermee in een zeer ernstig stadium gekomen. Het zou thans heelemaal niet verrassend zijn als de oorlog tusschen beide landen uit- brak. De vraag is dan, wat de gevolgen zul- len zijn. Zal de strijd alleen tusschen China en Rusland gevoerd worden? Of zal Japan zich ook in de kwestie men gen? Daar bestaat alle kans toe. In elk geval komen we deze dagen voor verschillende belangrijke kwesties te staan, waar een groot deel van de wereld belang bij heeft. J ring aan de Russisch-Chineesche grens tach- tigduizend goed gewapende troepen ter be schikking houdt. Voorts beschikt de Chinee sche regeering aan«den Oosterspoorweg over 150.000 gereedstaande troepen. De minister van oorlog beschouwt den toestand in Noord- Mandsjoerije uiterst critiek en legde er den nadruk op, dat Japan thans in de noodza- icelijkheid verkeert zijn standpunt inzake het len. HET CHINEESCH-RUSSISCH CONFLICT. RUSLAND BREEKT DE BETREKKINGEN MET CHINA AF. Volgens berichten uit Moskou heeft het Sowjetcommissariaat voor Buitenlandsche zaken gisteravond om negen uur den Chinee schen gezant in Moskou een nieuwe nota ter hand gesteld. In deze nota wordt tnedege- deeld, dat de Sowjet-regeering besloten heeft, terstond alle vertegenwoordigers der Sowjet- Unie, zoowel diplomatieke als consulaire en handelsvertegenwoordigers, die zich in de Chineesche republiek bevinden, uit China terug te roepen. Verder moeten de diploma tieke en consulaire vertegenwoordigers van China onmiddellijk het grondgebied der Sow- jet Ume verlaten. Voorts wordt het spoorwegverkeer tus- sch.ii China en Rusland terstond verbro ken. I egelijkertijd verklaart de Sowjet-re°*pe- nng dat zij haar aanspraken op den Chi neeschen Oosterspoorweg onverminderd blijft handhaven en alle maatregelen ter be- nartiging harer belangen in het Verre Oosten cal treffen. EEN REDE VAN TSJANG KAI SJEK. Tsjang Kai Sjek heeft in de Kwomintang een rede gehouden, in welke hij zich uitvoerig bezig hield met de betrekkingen tusschen Rusland en China. Hij verklaarde, dat het overnemen van den Chineeschen Oosterspoorweg niets onge- woons is. Rusland heeft herhaaldelijk ver klaard, dat het den spoorweg van China zou teruggeven. Wanneer de Sovjet-regeering de Chinee sche regeering respecteert en het sluiten van verdragen op de basis van gelijkgerechtig- heid kan plaats hebben, is de regeering te Nanking bereid, de diplomatieke betrekkingen met Rusland voort te zetten. Behalve de kwestie van den Chineeschen Oosterspoorweg zijn er nog verscheidene andere Russisch-Chineesche kwesties, die op regeling wachten. Voor alles moeten de kwesties van Mon golia en Chineesch bestuur op Chineesch grondgebied worden geregeld. Voordat deze kwesties evenwel opgelost kunnen worden, moest de Chineesche regee ring den Oosterspoorweg in haar bezit heb ben. Tsjang Kai Sjek sprak vervolgens over de buitenlandsche betrekkingen in het algemeen. Hij wees er op, dat de Nat. regeering er in de eerste plaats voor moet zorgen, dat de beslommeringen uit den weg moeten worden geruimd, welke voortspruiten uit rechten van vreemde mogendheden in China. De belangen van de Derde Internationale laten zich niet met die van de Kwomintang vereenigen. Evenmin komen de belangen van de Kwomintang overeen met de kapitalis- tische instellingen. Het Chineesche program tot afschaffing van de ongelijke verdragen zal langzaam maar zeker uitgevoerd worden MILITAIRE BEWEGING. Te Peking wordt van Chineesche zijde he:: gerucht verspreid, dat de Russische troepen in Noord-Mandsjoerije gepoogd zouden heb ben, over de Amour te trekken. De Russen zouden echter zijn teruggesla- gen. Van Japansche zijde wordt te Peking me- degedeeld, dat de Russische troepen zijn uitgerust met een groot aantal vliegtuigen en een kleinere hoeveelheid geschut. De mili taire voorbereiding aan de Mandsjoerijsch; grens gaan voort. Op Russisch gebjed wer- den 40.000 man samengetrokken. Verschei dene afdeelingen van deze troepen zijn voorzien van vliegtuigen. De troepenbewegingen in Mongolie bevatten voornamelijk cavalerie. De Chineesche troepenmacht, die aan de grens is samengetrokken, is veel sterker dan die der Russen. Generaal Tsjang Hu Liang, de bevelheb- ber der Mandsjoerijschetroepen, bevindt zich nog steeds in een badplaats aan de zeekust nabij Tientsin. Hij heeft een telegram ontvan- gen van minister-president Tsjang Kai Sjek, waarin hij onmiddellijk naar Moekden wordt teruggeroepen, om persoonlijk het verdedi- gingswerk aan de grens te leiden Op het moment heeft hij het bevel nog niet opgevolgd. s DE JAPANSCHE MINISTER VAN OORLOG PESSIMISTISCH. In de zitting van het Japansche kabinet verklaarde de minister van oorlog, dat vol gens officieele berichten van zijn col'.pga voor buitenlandsche zaken de Sowjet-regee- DE LAATSTE NOTA VAN CHINA AAN SOVJET-RUSLAND. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Chinee sche zaakwaarnemer te Moskou gister voor het afbreken der diplomatieke betrekkingen den waarnemenden volkscommissaris van buitenlandsche zaken Karachan het ant woord der Nanking-regeering op de Russi sche nota overhandigde. In deze antwoord- nota wordt er op gewezen dat de betrekkin gen tusschen Rusland en China na het tot stand komen van de Russisch-Chineesche overeenkomst in 1924 zeer veel verbeterd zijn. In den laatsten tijd kon de Chineesche regeering echter een georganiseerdepropa ganda tot vernietiging van de eenheid van het Chineesche volk waarnemen. Dit was de reden waarom het Russisch Consulaat te Charbin gesloten werd. De Chineesche regee ring heeft meermalen mededeelingen ontvan- gen dat de Russische leider van den Ooster spoorweg en zijn medewerkers de overeen komst betreffende het gemeenschappelijk be- heer van den spoorweg niet werd nageleefd. Dit is de aanleiding van de Chineesche maat regelen. De verantwoordelijkheid voor het niet nakomen van de overeenkomst ligt aan de zijde van de G. P. O. van Sovjet Rusland. Bovendien zijn niet minder dan 1000 Chinee- zen door de G. P. O. zonder eenige aanlei ding gearresteerd terwijl de Russische koop- lieden in China de grootste tegemoetkoming ondervinden. De Chineesche regeering ver langt de invrijheidstelling der gearresteerde Chineesche onderdanen en zal dezelfde maat regelen toepassen op de employe's bij den Oosterspoorweg, wanneer hare eischen oiet .worden ingewilligd. ENKELAND. HET WATERGEBREK. Een officieele kennisgeving. Gisteren vertelden we dat tengevolge van de langdurige droogte de schaarschte aan water zich in Engeland steeds meer doet ge- voelen. In sommige streken is ze zelfs zeer nijpend. Thans wordt gemeld dat het ministerie voor de openbare gezondheid aan de gemeen Hijke autoriteiten een memorandum heeft doen toekomen, waarin gewezen wordt op 't gevaar van onvoldoende waterverzorging tengevolge van den buitengewoon geringen neerslag in dit jaar. In een begeleidend schrijven van den mi nister wordt er op gewezen, dat het niet on mogelijk is, dat ook in de eerstvolgende we- ken de regenval beneden het gemiddelde zal blijven en dat het daarom dringend noodza- kelijk is maatregelen te nemen, niet alleen om een einde te maken aan den bestaanden noodtoestand, doch ook om de waterverzor ging in de toekomst te verzekeren. Londert zelf heeft tot nu toe geen schaarschte aan water. Daarentegen bestaat in verscheidene districten reeds gebrek aan drinkwater. Het ongunstigst is de toestand in Lancashire en Yorkshire, waar het waterverbriuk reeds be perkt moest worden. Het ministerie van landbouw blijft nocb tans optimistisch. Het beschouwt den toe stand voor de boeren als niet zoo hachelijk, omdat de buitjes die veertien dagen geleden gevallen zijn, goed gedaan hebben. Dit moge in sommige streken het geval geweest zijn, in vele andere is het drcevig gesteld. In de Midlands bijvoorbeeld is het veel te droog geweest. n De boeren zijn algemeen van meening dat door het gebrek aan regen in het begin van het jaar de wateraderen onder den grond niet behoorlijk gevoed zijn en dat men daar- van nu de gevolgen waarneemt. Vele wellen hebben een heel laag peil of zijn opgedroogd Te Hull staat het water in de welputter. ongeveer 7 M. beneden het gewone peil. Op de sportterreinen in de openbare parken mag tot nader order niet gespoten of gesproeid worden. Te Maidstone moet men het water voor huiselijk gebruik en voor de boerderij van ver aanvoeren. Manchester heeft nog maar voor :.en maand water. Nog nooit is de voorraad zoo gering geweest. In Norfolk verwacht men de volgende maand melkschaarste, als het gras niet spoe dig van overvloedige regens bijkomt. In Essex verschroeit het aardappelloof, de suikerbieten beloven een armzalig beschot. In Worcesterhire zijn de boeren beducht voor een ernstig gebrek aan stroo in den ko menden winter. In Yorkshire zijn de vijvers bijna droog en is het gras verzengd. De vacantie-gangers verheugen zich intus- schen dat St Swithun, de Engelsche heilige- dag die met St. Margriet is te vergelijken, Maandag zonder een wolkje aan den hemel voorbij is gegaan, zoodat zij nu gelooven voor zes weken regen achtereen gevrijwaard te zijn ■ra DE VERHOUDING TOT RUSLAND. De vEngelsche uitnoodiging te Moskou overhandigd. Dinsdagmiddag heeft de Noorsche gezant aan den Russischen volkscommissaris van buitenlandsche zaken de Engelsche uitnoo diging om een onderhandelaar van de Sov jet-regeering naar Londen te zenden, over handigd. Van diplomatieke zijde wordt medegedeeld, dat het nog niet vaststaat of de Sovjet-regee-' ring deze uitnoodiging zal aannemen. De bolsjewlstische agitatie. De „Daily News" meldt dat het kabinet zich ongerust maakt over de toenemende bolsjewistische agitatie in Indie, waar aan de inlanders wordt verteld, dat als de nationa listen de zelfstandigheid van Indie tot stand brengen, de Arbeidsregeering geen gebruik zou maken van het leger om 'den opstand te onderdrukken. Naar wordt geloofd is de opperbevelhebber in Indie verzekerd van den vollen steun der regeering, en is Moskou gewaarschuwd dat een hervatting der betrekkingen afhankelijk zal worden gesteld van de uitdrukkelijke be- lofte, alle pogingen om afbreuk te doen aan de loyaliteit der Indiers te staken. DE „VEREENIGDE STATEN VAN EUROPA". Vragen in het Lagerhuis. In het Lagerhuis vroegen gisteren enkele afgevaardigden, of het Foreign Office eenige mededeeling van de regeeringen van Frank- rijk en Duitschland had ontvangen met be- trekking tot de voorstellen van Briand in za- ke de „Vereenigde Staten van Europa", en of het Foreign Office voornemens was een overzicht te publiceeren van deze voorstellen, evenals van andere soortgelijke voorstellen betreffende een nauwere economische en po- litieke eenheid, sedert den oorlog gedaan door autoriteiten, die een erkende internati- onale positie innemen. Henderson antwoord- de, dat hij geen enkele mededeeling had ont vangen, terwijl het denkbeeld, vervat in het tweede gedeelte der vraag, zou worden onder- zocbt. MACDONALDS REIS NAAR AMERIKA. Noel Baker zijn reisgenoot. Wanneer MacDonald zich naar de Ver. Staten zal begeven om een bezoek te brengen aan president Hoover en besprekingen over het ontwapeningsvraagstuk te houden de datum der reis is nog niet vastgesteld zal hij worden vergezeld door"het jeugdige La- gerhuislid Noel Baker, parlementair particu- lier secretaris van minister Henderson. Noel Baker, die in den oorlog commandant was van de door hem opgerichte Friend's Ambulance Unit, was burggraaf Cecils se cretaris ter Vredesconferentie en werkte later met Lord Parmoor en Arthur Henderson te Geneve. Hij is een fcekend athleet en heeft het vorig jaar als captain van het Britsche Olvmpisch t e a m in ons midden vertoefd. DE SALARISSEN DER MINISTERS. Een bespreking in het Lagerhuis. Bij een der jongste debatten in het Lager huis is weer eens gebleken dat de Arbeiders- regeering meer verzet zal ondervinden bij den radicakn vleugel harer partij dan bij de „officieele" oppositie Een lid der linksche fractie maakte er nl. aanmerking op dat de ministers in Engeland veel te hoog betaald worden en dat zij eens dienden te denken aan „de armoede van het volk". MacDonald antwoordde dat hij ten alien tijde bereid was een onderzoek te laten in- stellen naar de ministerieele salarissen, mits het geheele Huis dit wenschte. Zoowel de oud-premier Baldwin als Lloyd George vie- len hem daarbij bij. Lloyd George vroeg of het niet wensche- lijk zou zijn om de adviezen, welke de in 1921 ingestelde commissie van onderzoek te dezer zake heeft gegeven, thans in toepassing te brengen. MacDonald meende echter dat dit onderzoek, acht jaar geleden, geen voldoende actueele waarde meer heeft. Deze commissie adviseerde toen een salaris van 5000 pd. st. voor de twaalf kabinet-mi- nisters en veel lagere salarissen voor de ove- rige leden van het ministerie. Asquith, die toen door de commissie werd gehoord, ver klaarde overtuigd te zijn dat de eerste minis ter te slecht betaald wordt. En hij voegde er- aan toe: Ik geloof niet dat ik alleen sta in mijn ervaring, maar toen ik mijn departement verliet, was ik een armer man dan toen ik het betrad. DE PRUIKEN AF. Het is Dinsdag in Engeland de warmste dag van dezen zomer geweest. In Londen steeg de thermometer in den schaduw tot 86 graden en Harrowgate in Yorkshire meld- de om 2 uur 89 graden. Verschillende plaat- sen in het Zuid-Westen hadden ook tempera- turen tusschen 85 en 90 graden en overal hebben de gemeentebesturen hun waarschu- wing aan de bevolking herhaald om uiterst zpinig te zijn met water. De rechters in de Kings-bench en Old Bai ley te Londen zetten hun pruiken af, welk voorbeeld door de meeste advocaten werd gevolgd. Ook in het Lagerhuis verschenen de juridische raadslieden der Kroon zonder hun traditioneele pruik. DE „LAATSTE SCHAKEL" MET LIVINGSTONE. Matthew Wellington, de negerbediende van den ontdekkingsreiziger Livingstone, is ie Mombosa nog altijd in leven. Hij is tachtig jaar, leest zijn bijbel in het Swaheli nog zon der bril en kan nog flink loopen, maar hij heeft het doodarm Zijn eenige inkomsten trekt hij uit den verkoop van prentbriefkaar- ten en zoo meer. Goedgezinde menschen hebben erop aangedrongen dat de regeering van Kenya (Britsch Oost-Afrika) den ouden man een pensioentje of gereglde ondersteu- ning zou verleenen, maar om bureaucratische redenen gaat dit niet, omdat Wellington nooit in regeeringsdienst is geweest. Als hij portier of bode was geweest, zou het iets an ders zijn, maar hij is enkel de trouwe die- naar van Livingstone geweest en heeft diens lijk op een reis van negen maanden vol ont- bering uit het binnenland naar de kust ge- bracht. Toen de prins van Wales in Oost- Afrika was, werd de oude man aan hem voorgesteld, maar van roem alleen kan nie- mand eten. Sir Ronald Ross, de groote dok- ter, die de levensgeschiedenis van malaria- parasieten in mugjes ontdekte, daarvoor in 1902 den Nobel-prijs kreeg en al zijn geld aan zijn wetenschappelijk onderzoek opge- bruikte, leeft ook in betrekkelijke armoede. Welington is dus in goed gezelschap en Let Britsche Rijk verschilt niet van andere lan den wat dankbaarheid jegens zijn groote mannen betreft. De weigerachtigheid van de regeering van Keneya heeft daar echter groote verontwaar- diging gewekt en men hoopt dat er nu iets op gevonden zal worden om Wellington voor algeheel gebrek te behoeden. SCHIETOEFENINGEN VAN DE NELSON. De Nelson, het geduchtste linie-schip van de wereld, heeft in het Kanaal schietoefenin- gen gehouden, waarbij het oude linie-schip Centurion als drijvend doel diende. De Centurion had geen levende ziel aan word, maar werd door draadlooze golven bestuurd, stoomde met een snelheid van 14 kooopen, wendde naar bakboord of stuur- boord en verrichte elke manoeuvre van een ten voile bemand schip. De Nelson schoot op zeer grooten afstand, maar kon het doel ver scheidene malen treffen, zelfs toen torpedo- jagers eerst een rookscherm over de Centu rion hadden uitgespreid. Toen vuurde de Nelson afgaande op aanwijzingen van ver- kenningsvliegtuigen Menschen die de Cen turion, bestuurd dobr een kracht die op een mijl afstands te Shikari in het werk werd ge steld, zagen manoeuvreeren, kregen den in- druk van een spookschip Snelle torpedbjagers waarschuwden de scheepvaart om buiten de gevaarlijke zone te blijven. BELGIE. DE SAMENSTELLING VAN DEN BELGISCHEN SENAAT. Gistermiddag kozen de Provinciale Raden het gedeelte der Senaatsleden, dat volgens den wet door hen wordt aangewezen. Er wer- den gekozen: 20 Katholieken, 7 1-iberalen, U socialisten en 1 Vlaamsch-nationalist. '.De Belgische Senaat zal dus bestaan uit 69 katholieken, 23 liberalen, 56 socialisten en 4 Vlaamsch-nationalisten. De regeering zal over 92 stemmen, de oppositie over 60 be- schikken. PERZI8. PE OOGEN VAN DE PERZIERS. In de oude Perzische verhalen en sprook* jes wordt altijd bijzonderlijk opgegeven van de oogen der Perzische jongelieden: De prinsen hebben doordringende hartstochtelij- ke oogen, de maagdekens „gazellen oogen". Dat is, in de moderne Perzische gedichten, ook nog wel zoo; maar in de kille, nuchtere werkelijkheid helaas niet. Perzie is nl. een land van oogziekten. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek om inlichtingen, ontvangen van de commissie voor oogheel- kunde, die ressorteert onder den Volkenbond, hebben de Perzische autoriteiten bericht dat op de Perzische bevolking van 10^ milli- oen, 4 millioen zielen lijden aan oogziekten Het aantal blinden bedroeg 31.125 of 2.1 pet van de totale bevolking. Daarvan was bij 18,675 personen de blindheid een gevolg van geslachtsziekten of pokken. FRANKRIJK. POINCARE LICHT ONGESTELD. Naar gisteren in parlementaire kringen te Parijs verluidde kon de eerste minister Poin- care wegens een lichte ongesteldheid niet aan de Kamerzitting deelnemen. Zijn huisarts heeft hem een rust van 24 uur voorgeschre- ven. Intusschen staat wel vast dat de onge steldheid van niet ernstigen aard is. Blijk baar is Poincare zeer vermoeid, 't geen te vyijten is aan .de inspanniijg, die de Kamer zitting van Dinsdag van hem heeft gevergd. DE ZIJDEN KOUSEN. Een belemmering voor het dan- sen op straat. De Parijsche restaurant- en cafehouders zijn ontevreden over het resultaat van den 14den Juli, nl. wat betreft hun beurs. Want er is veel minder op straat gedanst dan an dere jaren; de dansgelegenheden waren daarentegen wel erg vol. De schuld hiervan zijn de zijden kou- sen. De midinettes willen geen katoenen kou! sen meer dragen; nu zijn de zijden te duur om ze bloot te stellen aan straatvuil. Daar om werd er bijna niet op straat gedanst, maar alleen op gladde parketvloeren. DE HITTE. Gisteren was het in Frankrijk de warm'stt dag van dit jaar. Te Parijs steeg de tempe* ratuur in de schaduw tot 34 graden Celsius. In het Zuiden is het iets koeler geworden. Te Bordeaux daalde de temperatuur tot 26 graden C. Te Havre en Cherbourg bedroeog de temperatuur slechts 17 graden C. AFGHANISTAN. OPSTAND TEGEN HABIB OELLA. 4 IN HERAS. Uit Teheran wordt gemeld, dat volgern een officieel bericht in de Afgaansche provin- cie Heras 'n opstand tegen Habib Oella zou zijn uitgebroken. De opstandelingen zouden de troepen van Habib Oella hebben ontwa- pend en een groote voorraad munitie in be- slag hebben genomen. De gouverneur van de stad Heras is naar Kaboel gevlucht. De op- stand wordt geleid door aanhangers van Nadir Khan en wordt ook door andere stam- men ondersteund. De regeering van Habib' Oella heeft een militaire expeditie naar het opstandige gebied gezonden om den opstand te onderdrukken. AMERIKA., DE FILM-MAGNAAT FOX ZWAAR GEWOND. Bij een auto-ongeluh. Naar Reuter uit New York meldt is Ros- lynn Fox, de bioscoop-magnaat ernstig ge- wond bij een auto-ongeluk. Zijn chauffeur is gedood en een andere man, alsmede drie vrouwen zijn zwaar gekwetst. Het ongeluk gebeurde bij een botsing met een auder rij- tuig. AMERIKAANSCHE INGENIEURS VERMOORD. In Venezuela. Naar uit Caracas wordt gemeld is een expeditie van Amerikaansche ingenieurs en geologen, die in Venezuela petroleumbron- nen exploiteeren, door leden van een dwerg- stam uitgemoord. OURANT. .vcnjiuiciu vciRccn zijn siaiiupunr mzaKe ne L'pn Ar \\7 onn- It on-ft- oan r\ ri A nr\-i mA r*-n li o <-J 1

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1