DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Het Chineesch-Russisch conflict. Honderd een en dertigste Jaargang t929 AJmrniementsprlJs bij yooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentlepr. 25 ct t>. regel, grootere letters naar plaatsrulmte. Brieyen franco NX Boet- en Handelsdr. T.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Adminlstr. No. 3. Redactie No. 33. VRWDAft 19 JULI Dagelijksch overzicht. Buitenland No. Dil nnmmei SesTaaT aH 3 bfaifeo- Directeur: C. KRAK. Hoofdredacfeur Tj. N. ADEMA. Postgiro 37960 iapansche regimenten naar China de officieele vertegenwoordigers der beide landen vertrekkenIfaiie en het conflict. ALGEMEENE OOKLOGSSPANNING. Twee Japansche regimenten infanterie zijn naar den Zuid-Mandsjoerijschen spoorweg gedirigeerd. Naar in Japansche kringen verluidt, zou de toestand in Mandsjoerije zich zoodanig verscherpt hebben, dat ernstig rekening ge- houden zou moeten worden met een inval der Russen. De Russen verlaten China. I Het Coramissariaat voor buitenlandsche zaken te Moskou heeft bericht ontvangen, dat de consul-generaal Melnikow en de chef van den Chineeschen Oosterspoorweg, Jem- schanow, zich in gezelschap van het Russi- sche personeel naar Moskou hebben begeven Het consulaat-generaal in Moekden gaat ♦hans over aan het Duitsche consulaat- generaal. Mongolie steunt Rusland. De regeering van Mongolie heeft volgens berichten uit Urga aan den Russischen ge- zant medegedeeld, dat zij zich schaart aan de zijde van de Sovjet-Unie. De Mongoolsche regeering verklaart verder, dat zij scherpe maatregelen getroffen heeft om de Mongool sche grenzen tegen een mogelijken inval door China te beschermen. De hoop op verzoening niet op- Zegeven. President Tsjang Kai Sjek leidde gisteren 6en bijeenkorast van Chineesche autoriteiten. Van welingelichte zijde verneemt men, dat de nationale regeering nog niet de hoop op- geeft, dat het conflict met Rusland langs vj-iendschappelijken weg wordt geregeld. Iiali'e sceptisch tegenover het conflict. De Italiaansche pers legt unaniem een ze ker scepticisme aan den dag met betrekking tot de vraag, of het conflict tusschen Rusland en China ernstige gevolgen zal hebben. In- tusschen wijst deze eenstemmigheid op een officieele inspiratie. Het blad „Tevere: schrijft, dat alle berichten uit het verre Oos- ten langs Britsche kanalen komen, en dat Engeland de situatie opzettelijk ernstiger voorstelt, om een reden tot interventie in de politiek van China te hebben. De houding van Duitschland. Naar wij vernemen heeft het Russische ministerie van buitenlandsche zaken tot den Duitschen gezant Von Dirksen het verzoek gericht of Duitschland bij het afbreken van de betrekkingen tusschen Sovjet-Rusland en China de bescherming van de Sovjetbelangen in China op zich wil nemen. Het verzoek is direct naar Berlijn doorgegeven. Gister heeft eveneens de Chineesche gezant in Berlijn tot het ministerie van buitenlandsche zaken om bescherming verzocht van de Chineesche be- langen in Sovjet-Rusland. De Duitsche re geering heeft zoowel het verzoek van Sovjet- Rusland als van China ingewilligd. JAPAN NEUTRAAL. Naar uit Peking wordt gemeld, heeft de 'Japansche regeering den Chineeschen gezant medegedeeld, dat zij het Chineesch-Japansch vriendschapsverdrag zal onderteekenen, mits de Nanking regeering den Status Quo voor den Zuid-Mandsjoerijschen spoorweg garan- deert. De Japansche pers publiceert mededee- lingen van het ministerie van buitenlandsche zaken, waarin medegedeeld wordt, dat Japan in het Russisch-Chineesch conflict de streng ste neutraliteit zal handhaven. DE CHINEESCHEN VERLATEN RUSLAND. Naar uit Riga wordt gemeld, zouden de Chineesche gezant in Moskou en de overige leden van het Chineesche corps-diplomatique gisteren uit Ruslands hoofdstad vertrekken Zij werden van een afdeeling van de O G P.U. en officieren van de Roode Garde tot aan de grens begeleid. Generaal Budjenny heeft opdracht gekre- gen: een sterk luchteskader aan de Mandsjoe- rijsche grens samen te trekken, de infanterie, kavallerie en tankafdeelingen in het grensge- bied te versterken. A1 het beschikbare spoor- wegmateriaal is voor die doel in beslag geno men. De garnizoens in Moskou en Leningrad zijn aanmerkelijk versterkt. In weerwil van deze voorbereidselen wil Rusland vijandelijk- heden vermijden. In Moskou rekent men nog op 'n Chineesche nota, op meer verzoenenden toon gesteld. DE OPVATTING VAN DE DUITSCHE PERS. De Berlijnsche bladen wijden uitvoerige be- schouwingen aan den dreigenden vorm, dien het Russisch-Chineesch conflict thans heeft aangenomen. Het Berliner Tageblatt gelooft nog minder van China dan van Rusland dat ze oorlog wenschen te voeren. Voor bdide sta- ten is de mogelijkheid van een financieele catastrophe en binnenlandsche moeilijkheden even groot. De houding van Japan in een eventueelen oorlog zou voor China van meer belang zijn dan voor Rusland. Volgens de Vossische Zeitung rekent men er vermoedelijk te Moskou op, dat in den tegenwoordigen toestand nog een buiten- staander als bemiddelaar zal optreden. Of echter Japan, dat van alle vreemde mogend heden het sterkst in Mandsjoerije geinteres- seerd is, de juiste bemiddelaar zal zijn, valt te betwijfelen. Het zou zeker gunstiger zijn, indien de poging door de Ver. Staten werd ondernomen. Het Acht Uhr Abendblatt is van meening, dat de houding van Rusland, dat de betrek kingen met China heeft afgebroken, niets an ders is dan een daad van buitenlandsche poli- tieke strategic, die zich in niets onderscneidt van de imperialistische plannen der op ver overing loerende mogendheden. Het Rusland van 1929 zet slechts voort, wat het tsaristi- sche Rusland in 1896 is begonnen. Het wi! tot elken priis zijn oeconomischen en politie- ken invloed als wig in China drijven en in het bijzonder elken anderen Europeeschen invloed uitschakelen. Het past den Chineeschen in tusschen op het oogenblik beter het financieel sterke Engeland voor zich te winnen. HOE KELLOGG OVER DEN TOESTAND DENKT. De vroegere Amerikaansche staatssecreta ris Kellogg heeft zich Donderdag in een rede te St. Paul in den staat Minnesota ook uitge- laten over het Russisch-Chineesche conflict „Ik geloof niet", zeide hi}, „dat deze beide groote landen, al is de toestand na het verbre- ken der diplomatieke betrekkingen verscherpt, naar de wapens zullen grijpen. Wanneer zij zouden besluiten, hun wederzijdsche verzeke- ringen, den wereldvrede te handhaven, te ver- breken, dan ben ik er zeker van, dat de andere groote mogendheden in staat zijn, bloedver gieten in het verre Oosten te voorkomen." DE ENGELSCHE PERS OVER DEN TOESTAND. Het dreigende oorlogsgevaar in het verre Oosten komt ernstig tot uiting in de hoofd- artikelen van de hedenmorgen verschenen bladen. Men is het er over eens, dat beide landen door een oorlog slechts te verliezen hebben en het verstand zegt, dat geen oorlog mag uit- breken.- Ook is men het er over eens, dat noch Chi na, noch Rusland werkelijk den oorlog willen. Het grootste gevaar van dit oogenblik acht men, dat beide landen meer of minder tegen hun eigen wil in door groote militaire inci- denten aan de grens in den strijd kunnen wor den betrokken. De voortdurende troepencon- centratie staan de Mandsjoerijsche-Russische grens worden daarom bij den huidigen stand van zake een ernstige bedrejging voor den wereldvrede geacht. Van groot belang wordt voorts geacht de houding welke beide landen zullen aannemen t.o.v.. het Kellogg-pact, en men ziet met span ning uit naar de houding der Ver. Staten, nu voor de eerste maal, en nog wel bij een con flict tuschen twee groote naties, zal moeten blijken, dat het Kellogg-pact practische-waar- de heeft. de strijd binnen enkele dagen zou ontbran den. Een groote vraag is, wat beide landen zul len doen ten opzichte van het Kellogg-pact Dat is immers door beide landen ondertee- kend. Voor dat pact kan nu een mooie tijd komen om te bewijzen, dat het pact ook prac tische waarde heeft. Intusschen gaan beide landen door met troepen te verzamelen, zoodat straks groote troepenmassa's gereed staan, om tegen el- kaar op te trekken. Ook Japan maakt zich gereed. Wel heeft het verklaard, neutraal te blijven, maar een telegram uit Tokio maakt melding van het zenden van eenige troepen naar Oost-China. Al blijft Japan dus neutraal, deze neutra liteit kan elken dag verdwenen zijn. Want men moet niet vergeten, dat een eventueele oorlog tusschen China en Rusland ook een ernstige bedreiging is van de overheersching van het Sow jet-regime. En daar moet Japan vooreerst nog niets hebben. Er komen dus eenige belangrijke interna tional gedachten aan de order de praktische waarde van het Kellogg-pact en de macht van het bolsjewisme. DE ALGEMEENE TOESTAND HET VERRE OOSTEN IN Hoe het conflict ontstond; de toe- stand ernstig; twee internationale gedachten aan de orde. Het Chineesch-Russisch conflict houdt de spanning van de heele wereld gaande Dit is niet te verwonderen. Want nu is het geen strijd meer van eenige menschen om de macht in China, maar een mogelijke oorlou tusschen twee, groote, twee der grootste tit ken van ons ondermaansche. Om de geheele Russisch-Chineesche kwesb'e even nader te bekijken moeten we teruggaan tot 14 Juli j.l. Toen toch stuurde Sowjet-Rus- land 'n nota aan China, dat den Chineeschen Oosterspoorweg bezet had. China had zoo goed als alle Russische spoorwegbeambten ontslagen en gevangen genomen, waartegen Rusland natuurlijk protesteerde. In die nota eischte Rusland de vrijlat'.ng van alle gevangen genomen Russen en het ongedaan maken van alle Chineesche maat regelen van willekeur tegen den Oosterspoor weg. China beantwoordde die nota en verklaar- de, dat zijn maatregelen volkomen correct waren en het handhaafde de genomen maat regelen en lie geen enkelen Rus vrij. Dat was het begin van de breuk. Nu kwam gisteren het fcricht, dat alle be trekkingen tusschen beide landen verbroken waren. Daarmee werd de toestand zeer ernstig en men vroeg zich af, of het nu toch tot een oor log zou komen. Op dat oogenblik is de strijd nog niet uit- gebroken, maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Ja, het zou ops niet verwonderen, als DUITSCHLAND. ZWARE BRAND. In de groote opslagplaats van het plaat- selijk veem aan de buitenhaven te Emden brak gistermiddag door tot nu toe onbeken- de oorzaak brand uit in de graanvoorraden Ook in de houten wanden, die door de groote hitte van de laatste dagen waren uitge- droogd, vand't vuur gretig voedsel. 1500 ton graan en nieuwe elevator ter waarde van 100.000 mark zijn met de loods in de vlam- men opgegaan. Vier kranen werden door de verzengende vuurgloed onbruikbaar gemaakt. De schade bedraagt 1.000.000 mark. EEN BRUTAAL HEER. De Berlijnsche politie heeft gisteren een goede vangst gedaan. Reeds eenige weken waren uit de provincie berichten gekomen over een inbreker, die op een motorfiets ver- scheen, met ongelooflijke brutaliteit zijn slag sloeg en dan weer even plotseling verdwecn. Op deze manier had hij o.a. in het Raadhuis van Neuschonberg bij Zwickau de acnbtena- ren, met voorgehouden revolver, gedwongen tot uitlevering der gemeentekas die sledits 1300 mark inhield. Op het landgoed Rechen- thin in de mark Brandenburg was hij ko men binnenrijden, toen de eigenaar afwezig was en binnen 5 minuten had hij voor 4200 mark geld en juweelen gestolen en verder was hij in tal van andere kleine plaatsen ge- signaleerd. De Berlijnsche politie heeft giste ren zijn schuilplaats te Berlijn ontdekt en overviel hem toen hij op zijn kamers was. Hij sprong uit het raam op straat, en vluchtte, ofschoon hij een arm gebroken had, maar werd na een korte jacht, waarbij hij nog kans zag twee geladen pistolen weg te werpen, gearresteerd. Zijn identiteit staat nog niet vast, daar hij ook talrijke valsche papieren bleek te bezitten. ENGELAND. DE ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND. Thans meldt ook de diplomatieke mede- werker van de „Daily Mail", dat de ontrui- ming van het Rijnland spoedig te verwach ten is. Naar hij verneemt, zijn thans alle voorbe- reidingen voor de ontruiming zoover gevor- derd, dat reeds maatregelen genomen zijn, voor het onderbrengen van de terugkeerende Britsche troepen. In verschillende deelen van het land wor den barakken gebouwd en verscheidene ka- zernes zijn ten behoeve van de terugkeerende Britsche troepen uit het Rijnland ontruimid. DE ENGELSCH-RUSSISCHE ONDER- HANDELINGEN. Nog geen antwoord ontvangen van Rusland. Donderdagavond laat had het ministerie van buitenlandsche aangelegenheden nog geen antwoord van de Sowjet-regeering ont vangen op de Engelsche nota, waarin de re geering te Moskou werd uitgenoodigd, een vertegenwoordiger naar Londen te zenden tot het openen van onderhandelingen over de hervatting der diplomatieke betrekkingen tus schen Sovjet-Rusland en Engeland. Het verluidt, dat de Russische regeering niet onmiddellijk op het voorstel der Engel sche regeering zal ingaan, doch zal voorstel- len, dat de diplomatieke betrekkingen tus schen beide landen onmiddellijk zullen worden hervat, zonder dat daarvoor eerst onderhan delingen worden gevoerd. Eerst daarna zou de Russische regeering bereid zijn, verschil lende kwesties te bespreken. WAAROM TROTSKI GEWEIGERD WERD Clynes heeft gisteren in het Lagerhuis na der de redenen uiteengezet, waarom de re geering Trotski niet had kunnen toelaten. De regeering had voldoende verzekeringen van Trotski zelf ontvangen en geloofde ook gaarne, dat hij zich daaraan zou hebben wil len houden. Maar Trotski had daarbij ver geten, dat het niet in zijn macht alleen stond om die verplichtingen na te komen en de regeering was overtuigd dat tal van kwaad- gezinde elementen van de aanwezigheid van Trotski in Engeland gebruik zouden hebben gemaakt om onrust te stichten en in dat ge- val zou de regeering hem niet goed weg kun nen krijgen. Het ging niet om weigering van het eeuwenoud asylrecht, maar slechts om het feit, dat dit recht niet opgeeischt kon worden door personen, wier aanwezigheid alleen al gevaar opleverde voor de belangen van het Engelsche gemeenebest. PLECHTIGHEDEN IN HET LAGERHUIS. Een geschenk voor O'Connor. Op het terras van het Lagerhuis is gister door Lord Birkenhead en in tegenwoordig- heid van Mac Donald en vele leden van alle partijen een geschenk in den vorm van een lijfrente aangeboden aan T. P. O'Connor, den vader van het Lagerhuis, die sinds 1880 onafgebroken lid van het Huis is geweest en sinds 1885 als Iersch nationalist het district Scotland in Liverpool waar bijna uitslui- tend Ieren wonen vertegenwoordigt. De aanleiding tot de schenking was, dat O'Con nor het oudste lid is van de drie laatste par- lementen 1923'24'29, waarmee hij een uniek „record" heeft gevestigd. De 81-jarige oude heer bedankte de schenkers in een gees- tig toespraakje. Een uur later heeft Mac Donald, het door den kunstschilder Glynn Philpott geschilder- de portret van den vorigen spreker, J. H. Whitley, ook in tegenwoordigheid van vele be- langstellenden in de speakers gallery in het Huis onthuld. DE GEVLUCHTE LEERLING- VLIEGER. Voor den krijgsraad. Gisteren heeft de leerling-vlieger Charles Baldwin, die onlangs zonder verlof met een groot legervliegtuig over den Solent en het eiland Wight vloog, voor den krijgsraad te- recht gestaan. De auditeur-militair zeide, dat het jongmensch behalve de insubordinatie een schade veroorzaakt had van 3150, daar het vliegtuig door zijn ondeskundige landing beschadigd was. De verdediger stel- de in het licht, dat Baldwin een der beste leerling-vliegers was geweest, die eenvoudig op zeker oogenblik, toen hij de kans schoon dacht, de verleiding niet had kunnen weer- staan om zelf zijn bekwaamheden te toetsen. Hij vroeg dringend om de carriere van den jongen man voor deze eene onbezonnenheid niet te vernietigen. Het vonnis zal dezer da gen bekend worden gemaakt. HET ONDERZOEK NAAR HET KIES- STELSEL. De parlementaire medewerker van de Daily Telegraph deelt mede dat MacDonald aan Baldwin en Lloyd George de agenda van de conference over hervorming van het kies- stelsel voorgelegd heeft. Naar men weet, zal burggraaf Ullswater voorzitter zijn van de commissie die het onderzoek zal instellen en rapport uitbrengen. De voornaamste punten op de ontworpen agenda zijn: lo. afschaffing of behoud.van het nog in beperkten omvang geldende meervoudige kiesrecht; 2o. de methoden van stemmen met inbegrip van a de alternatieve stem; b. de herstemming ;c. evenredige vertegenwoord' ging; 3o. het gebruik van partijfondsen voor den verkiezingsveldtocht. Het wordt wenschelijk geacht dat het on derzoek uitvoerig zal zijn, maar tevens bin nen een redelijken tijd afloopen. Men zal moeite doen om het verslag binnen twaaif maanden gereed te hebben. Lord Ullswater heeft verklaard dat de con ference niet voor het najaar bijeen zal kun nen komen. FRANKRIJK. UIT DE FRANSCHE KAMER. Nog 20 sprekers. De Kamer zette de algemeene debaften over de schuldenkwesties Donderdag in nachtzit- ting voort. De spr. der democraten en van de groep Reynaud hield een twee-uur lange rede, waarin hij de redenen uiteenzette, waar om volgens hem de ratificatie van de over- eenkomst met Amerika moet plaats hebben. De zitting werd na een meer techflisch de- bat tusschen den spr. en den rapporteur der commissie van buitenlandsche zaken over de eventueele gevolgen van de betaling van 400.000.000 dollar een Amerika tot Vrijdag- ochtend 10 uur verdaagd. Op het oogenblik staan nog 20 sprekers ingeschreven Bovendien zijn er onderhandelingen tus schen de fracties over van een voor de par tijen en de redacties aannecnelijk voorbe- houds-clausule nog niet geeindigd en, zoodat men er rekening mede houdt, dat de ratifica tie der schulden-overeenkomsten eerst in de eerste helft der volgende week zal kunnen ge- schieden. SPOORWEGONGELUK IN PARIJS. Een ernstig ongeval heeft Donderdagavond plaats gehad op het station Saini Germain, bij Parijs. Een lege electrische trein reed in op een uit Parijs komenden trein. Hoewel de machinist van den Parijschen trein nog trachtte te rem- men, was de botsing zeer hevig. Behalve de machinist en een trein-beambte werden 25 passagiers gewond. Slechts e6n van hen verkeert in levensgevaar. s 3ELGI8. DE GRENSVERDEDIGING. i Nabij het Maastrichtsche gebie'd. De N. R. Ct. correspondent te Brussel schrijft aan zijn blad: In een der jongste bijeenkomsten van den ministerraad blijkt minister Hijmans voor- lezing te hebben gedaan van een vertrou- welijk rapport, betreffende de Duitsche be- wapening en den geestestoestand in Duitschland, dat in een vrij alarmeerenden toon was gesteld en veel indruk maakte op den minister-president en zijne medeleden in de regeering. Als gevolg daarvan is de premier speciaal zijn aandacht gaan wijden aan den toestand der landsverdediging wat zijn aanwezigheid, bij de dezer dagen, te Elsenborn, gehouden artillerie-manoeuvres, zou verklaren. Zeker is het, in ieder geval, dat, mede met het oog op de ontruiming van het Rijnland, aan een versterking der grensverdediging wordt gedacht. De militaire commissie, be kend onder den naam van commission des frontieres", heeft hare goedkeuring gehecht aan het trace van het directe kanaal Ant- werpenLuik, speciaal voor wat de zich om het Maastrichtsche gebied slingerende bocht, van Klein-Lanaai tot Laneken, be- treft. Naar het oordeel sterke defensielinie kunnen worden herschapen wat de vrees voor een eventueele schcnding van het Ne- derlandsche grondgebied in Limburg aan- zienlijk zou doen afnemen. Bevestigd wordt tevens dat, zooals ik' reeds geruimen tijd geleden mocht melden, te Lixhe, bij de Nederlandsch-Belgische grens, een groot verdedigingswerk in beton zal worden opgericht, terwijl drie forten der vesting Luik, tegen het einde van het jaar, weer in staat van verdediging zullen zijn gesteld. Met deze werken is een bedrag van 10 millioen frank gemoeid. GRIEKENLAND. HET GEVAAR VAN VROUWELIJKE KAMERCANDIDATEN. De bezwaren tegen het vrouwenkiesrecht, in ons land sinds lang overwonnen, houden in andere landen nog ernstig de gemoederen bezig. Een dier landen is Griekenland, waar de regeering de vrouwen het uitzicht wil ope nen op het kiesrecht voor den gemeenteraad, maar haar dat voor de Kamer nog wil ont- houden. Dit is aanleiding geweest tot de ln< diening van een actie in de kamer om de vrou wen zoowel het actief als passief kiesrecht te verleenen, d.w.z. ze behalve kiezer ook ver- kiesbaar te maken. Tegen dit laatste voorne- men heeft het Kamerlid Floros ernstig ge-. waarschuwd. Wij hebben al genoeg gehad, zei hij, van rijkaards, die zich in afgelegen districten met nun geld Kamerzetels kocbttn, zou men ons nu aan een nieuw gevaar wil len blootstellen, dat van de jonge en schoone vrouwen? Vrouwen beneden de 30 jaar en met schoonheid gezegende vrouwen mogen niet verkiesbaar zijn. Wie te jong of te be- tooverend is, moet in ieder geval van de ver- kiesbaarheid worden uitgesloten. Aldus de heer Floros. Het Grieksche volk is galant, maar het is van oudsher opgevoed in de politiek. Zou de heer Floros inderdaad bang zijn, dat er kiezers op een vrouw zou den stemmen om haar aantrekkelijk uiter'.ijk Of is hij bang, dat schoone vrouwen den vrede in de Kamer zouden verstoren? in dat geval zou er nog iets voor zijn bezorgdheid te zeggen zijn. OOSTENRIJK. DE MISLUKTE MOORDAANSLAG. Omtrent den mislukten moordaanslag op den Bondspresident wort nog gemeld, dat de gearresteerde is de smidsgezel Anton Lei- ner uit Klagenfurth, die pas edert drie dagen te Weenen vertoeft en bij 'n arbeider woont. Hij had zich 'n pistool aangeschaft, waarmee hij niet kon omgaan. Om de behandeling van het wapen te leeren had hij een handboek gekocht, dat bij zijn arrestatie op hem ge- vonden werd. Bij het verhoor verklaarde hij, dat hij den Bondspresident met een stuk ijzer had willen neerslaan, omdat deze de schuld was van alle ellende en werkloosheid. Hij wist niet, dat de president op het oogenblik niet in Weenen was en kende hem trouwens ook niet per- soonlijk. Het stuk ijzer, waarmee de man zijn daad had willen plegen werd eveneens op hem gevonden. Deze winter heeft de smidsgezel eenige maanden in een krankzinnigengesCcht geze> ten. HONGARIJE* EEN RECHTSKWESTIE. Voor enkele dagen deed zich, naar de „Oe\ Nemzedek" bericht, het eigenaardig geval voor, dat een man, die voor den burgerlijken stand in Boedapest wilde trouwen, niet trou- wen kon, aangezien hij volgens de Hongaar- sche wet nog getrouwd was. De Hongaar- sche autoriteiten blijken zich n.l. op het standpunt te plaatsen, dat een huwelijk, dat destijds in Zevenbergen voor den Hongaar- schen burgerlijken stand werd gesloten, door den Roemeenschen rechter niet kan worden ontbonden. Het slachtoffer, wiens vrouw reeds lang weer hertrouwd is, moet thans eerst ook door den Hongaarschen rechter een ontbinding vap zijn vroeger huwelijk laten uitspreken COURANT. 4:yy)

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1