DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Het Ghineesch-Russisch conflict. No. 169 Honderd een en dertigste faargang 1929 AftamunnentsprJJs Tbij vooruitbetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adrertentiepr. 25 ct p. regel, grootere letters naar plaatsrulmte. Brieyen fcaaco J.Y. Boek- en Handelsdr. v.h. Berms. Coster Zoon, Voordam C9. Tel. Administr. No, 3. RMactie No, 33. ZATERDAfi 20 J1LI Dif Bomraei besfaal aH 3 blada? Diredeur: C. KRAK. Hoofdredadenr Tj. N. ADEMA. Postgiro 37060 De vijandelijkheden begonnenGrens- steden veroverd brug opgeblazen Mongolie mobiliseertfondsen ge- vormd in Rusland voor aanschaffing van oorlogsmateriaal. De staat van beleg in Charbin. Een telegram uit Charbin zegt, dat naar Aanleiding van de breuk tusschen Rusland en China de staat van beleg in de stad is afge- kondigd. Sterke Chineesche patrouilles trek- ken rond. De gouverneur heeft een proclama- tie uitgevaardigd, waarin hij de aanstichters van ongeregeldheden met de doodstraf be- dreigd. Alle bladen zijn gecensureerd; het zaken- leven staat stil. Het Japansche consulaat is overvol met Sovjet-Russen, die om visa vra- gen voor Dairen. Russische propaganda. De bladen melden dat de nationalistische regeering niet zal ontwoorden op de tweede nota van Moskou. Uit Russische bron afkomstige berichten melden dat Sovjet-vliegtuigen het Chineesche gefoied in Noord-Mandsjoerije overvliegen en drukwerken uitwerpen met aansporingen tot de Chineezen om de Sovjets te steunen. Inmenging van den Volkenbond? Naar aanleiding van de geruchten als zou de Volkenbond voornemens zijn zich in den strijd in het Verre Oosten te mengen, wordt uit welingelichte sowjetbronnen te Moskou gemeld, dat de sowjetregeering inmenging van den Volkenbond zal afwijzen. De sowjet regeering zou verklaren, dat het conflict zon- der eenige bemiddeling opgelost moet kunnen worden. Het of'icieele sowjettelegraafschap meldt uit Tokio, dat de Japansche regeering de ge ruchten, dat Japan een poging zou hebben gedaan om den Volkenbond te bewegen be- middelend op te treden ten sterkste tegen- spreekt. Het Japansche ministerie van buiten- landsche zaken heeft aan den vertegenwoor- diger van de sowjet-unie verklaard dat vol gens Japansche opvatting het conflict alleen Rusland en China aangaat en dat interventie van derden den politieken toestand in Oost- Azie slechts erger kan haken. Donderdag heeft de Chineesche zaakwaar- r.emer te Moskou afscheid van den waar- nemenden volkscommissaris voor buitenland sche zaken Karachan genomen en hem mede gedeeld dat hij waarschijnlijk gister Moskou zou verlaten. De Amerikaansche bemiddelings- pogingen. De Staatssecretaris Stimson deelde mede, dat de regeering van de Vereenigde Staten zich in verbinding heeft gesteld met de ge- zanten van Engeland, Frankrijk en Japan om een gemeenschappelijke stap van deze mogendheden te doen om een Russisch-Chi- neesche oorlog te voorkomen. Stimson ver- klaarde, dat Rusland en China het Kellogg- pact hebben onderteekend. De aanspraken van beide volkeren zijn van dien aard, dat ze aan een scheidsgerecht ter oplossing zouden kunnen worden voorgelegd. Inzake de bemiddelingspogingen van Ame- rika in het Russisch-Chineesche conflict, wordt nader medegedeeld, dat de staatssecre taris Stimson de bemiddeling zoodanig denkt in te leiden dat Frankrijk de eerste diploma- tieke stap doet bij de Sovjet-regeering, daar Amerika geen betrekkingen met de Sovjet Unie onderhoudt. Amerika zal bemiddelings pogingen bij de Nanking regeering doen. Het eerste treffen. Op last van maarschalk Tsjang Su Liang is in de drie Oostelijke provincies de oor- logstoestand uitgeroepen. De communistische partij van China werd buiten de wet gesteld, terwijl iedere vorm van communistische pro paganda streng vervolgd zal worden. Vier cavallerie-regimenten en drie tanks zijn gis ter van Charbin naar Chailar vertrokken. Naar omtrent het eerste treffen nabij Sa- chaljan wordt gemeld, heeft in den afgeloo- pen nacht een Russische troep, met twee ma- chinegeweren gewapend. de Chineesche grens overschreed om te trachten de verbinding met Sachaljan te verbrekgn. Een Chineesche afdeeling cavallerie constateerdc, dat het echter niet edn troep Russen was, doch een Chineesche communistische groep. Van de laatsten werden 19 mannen doodgeschoten. De actie der Mongoolsche regee ring. Volgens particuliere berichten heeft de Mongoolsche regeering een gedeeltelijke mo- bilisatie bevolen, als gevolg waarvan 27,000 goed gewapende soldaten onder bevel van Russische officieren naar de Mongoolsch- Chineesche grenzen zijn gezonden. Naar ver- der verluidt heeft de Mongoolsche regeering de niet-officieele vertegenwoordigers der Nanking-regeering uit Urga verbannen. Een bevestiging dezer berichten van Russische zijde kon nog niet worden verkregen. In verband met den gespannen toestand in het Verre Ooste heeft de Japansche minister van buitenlandsche zaken de gezanten van Engeland, Frankrijk en Amerika ontvange. Anti-China betooging te New-York Voor het Chineesche consulaat-generaal alhier hebben zich ongeveer 600 communis- ten verzameld, teneinde een anti-Chineesche demonstrate te houden. De politie verstrool- de echter de menigte, waarbij negen mannen en vier vrouwen in arrest moesten worden gesteld. Het handelsverkeer tusschen Rus land en China stopgezet. Naar uit Moskou gemeldt wordt, werd gisteren een buitengewone zitting van den Raad van Volkscommissarissen gehouden, waarbij de Commissaris voor militaire Zaken rapport over den stand van leger en vloot uitbracht. De Volkscommissaris ontving opdracht verdere maatregelen te nemen tot bescher- ming der Russische eigendommen. De Japansche gezant werd door Karachan ontvangen om den politieken toestand te be spreken. Het handelsverkeer tusschen Rus land en China is stopgezet. Brug aan de Chineesche grens opgeblazen. Aan de Russische Chineesche grens is de brug over de Amur, die de verbinding vormt tusschen de steden Sachaljang en Bogow- jesch door de Chineezen opgeblazen. Chineesche troepen in Kaschgar op weg naar de grenzen. De Nanking-regeering heeft thans ook troepen gezonden naar de Russisch-Chinee sche grens in de nabijheid van Chineesch Turkestan. De troepen zijn reeds in Kaschgar aangekomen, in welke stad de staat van beleg is afgekondigd. De grens is door de Chinee zen versperd en ook de overige verbindingen zijn verbroken. De bemiddeling van de V. S. Volgens mededeelingen uit Washington heeft de minister van buitenlandsche zaken, Stimson, alreeds zijn bemiddelingspogingen inzake het conflict tusschen China en Rus land, aangevangen. Zoo ontving hij de ge zanten van Frankrijk, Engeland en Japan, bij welke gelegenheid hij hun verzocht te willen bevorderen, dat hunne regeeringen op grond van de Vier-mogendhedenovereenkomst van 1926, zich bij de voorstellen in Moskou en Nanking te willen aansluiten. Een Russische offensief? Steden in Mandsjoerije door Russen bezet Naar verluidt, hebben Russische troepen een inval in het grensgebied van Mandsjoe rije gedaan en daarbij de beide grenssteden Pogranichnaya en Manchoeli veroverd. De strijd duurt voort, terwijl het kanongebulder ver in den omtrek hoorbaar is. Russisch en Chineesch gezant bij Briand. In den loop van j.l. Vrijdag heeft Briand achtereenvqlgens den Chineeschen gezant ir. Parijs, Kao Iu, en den Russischen ambassa- deur Aowgalewski, ontvangen, aan welke be zoeken in verband met den dreigenden toe stand in het Verre Oosten bijzondere betee- kenis wordt gehecht. UUbreiding der protestbeweging in Rusland. De protestbeweging tegen het bezetten door China van den Oosterspoorweg breidt zich uit over de geheele Sovjet-Unie. Bonds voor het bouwen van vliegluigen. In de fabrieken te Moskou, Leningrad en andere steden zijn inschrijvingen geopend tot het vormen van een fonds voor het bou wen van vliegtuigen, tanks en oorlogs- schepen Ambtenaren keeren naar Rus land terug. De ambtenaren van het Sovjet-consulaat te Charbin van de Russische handelsvertegen- woordiging en van andere Sovjet-instellingen te Charbin zijn via Tsjita naar Rusland terug- gekeerd. Oagelijksch overzichf. DE ALGEMEENE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Zou het nou werkelijk misgran in China? De nieuwste telegrammen wijzen er op Daar wordt o.a. uit Osaka gemeld, dat de Russen het offensief geopend en de grens steden Pogranitsjnana en Mantsjoeli ver overd hebben. Zwaar kanonvuur is gehoor*' in de buurt van deze steden Dat wijst dus te meer op een Russisch offensief. En om alles nog duideiijker te maken, sgint men, dat de Chineezen den spoorwegtunnel van den Chineeschen Oosterspoorweg ver- nield hebben en op het bericht, dat er Russi sche oorlogsschepen in aantocht waren, zijn er ir: de zeegeul bij San Fen Ho mijnen ge- legd. Nadere berichten melden, dat de Russische troepen sinds gistermorgen in beweging zijn en Mantsjieli ernstig bedreigd wordt. De brug over de Amoer, die de verbinding vormt tusschen de steden Sachalang en Bogowjesj, is door do Chireezen opgeblazen. De vijandelijkheden zijn dus begonnen .wel is er nog geen oorlog verklaard, noch door Rusland, noch door China, maar het eerste treffen zal wel door meerdere, en ern- stiger gevolgd worden. We zeiden dat er nog geen oorlog ver klaard is. Volgens de Voss. Zeitung zou de Russische volkscommissaris Roedzoetak aan enkele buitenlandsche journalisten verklaard hebben, dat de Sovjet-regeering om redenen van principieelen aard aan Nanking niet den oorlog verklaren, zoolang geen Chineesche troepen het Russische grondgebied schen- den. De noodige maatregelen ter bescherming van de grens zijn getroffen, nadat de sovjet- regeering vermoedde, daf leden van de vroe- gere witte garde en Russische emigranten in Mandsjoerije aanvallen tegen Rusland orga- niseeren. Sovjet-Rusland zal in het ergste ge- val een verleis van eenige honderd millioenen roebel, die het in de Oost-Chineesche spoor- wegen heeft belegd, dragen en tevens een jaarlijksch verlies van ongeveer 20 millioen, die de spoorwegen en de handel in Mandsjoe rije opbrengen. De communistische internationale publiceert een oproep aan het proletariaat van de heele wereld die aldus luidt: „Vereenigt u om den ocrlog te verhinderen, die door de imperialis- ten tegen de sovjet-unie wordt voorbereid". Volgens geruchten, die te Berlijn de ronde doen, zou de sovjetregeering geen interventle van den Volkenbond aanvaarden. Mag men dit bericht gelooven, dan is de geste van Rusland zeer vreemd. Rusland toch begint met een offensief, is dus degene, die het eerst de gevechten opent, en hetzelfde Rusland wel geen oorlos' verklaren. Wat beteekent dat? Wil Rusland wachten op een oorlogsverklaring van China, om dan den volke te verkondigen, dat hetzelfde Sov jet-Rusland geen oorlog wilde, maar ge- dwongen werd door China?? Buitenland DUITSCHLAND. WEER EEN STUDENTENDUEL. Met doodelifken afloop. Te Jena heeft de 20-jarige student in de medicijnen Gottfried Schoening terecht ge- staan, die op 15 Juni een collega, den student in de natuurwetenschappen, Hans Scherni- kau, een eenigen zoon,, bij een „Mensur" door een steek in de mondholte had gedood. Op grond van een uitspraak van het „Reichsgericht", hetwelk „Schlagermensuren" beschouwt als tweegevechten met doodelijke wapenen, heeft de rechtbank Schoening ver- oordeeld tot zes maanden vestingstraf. Het O.M. had twee jaar geeischt. Het tragische van hetg ebeurde wordt nog verhoogd door het feit, dat beide studenten zeer nauw met elkaar bevriend waren. EEN BEROOVING. In Mecklenburg, op den weg van Krakow naar Linstow, is zekere Hasse, die belast was met het overbrengen van 8000 mark, door twee mannen beroofd. Dezen hadden een hei- paal over den weg gelegd, waardoor Hasse, die per motorfiets den weg afkwam, gedwon- gen was af te stappen. Onder bedreiging met een revolver dwongen de mannen hem het geld af te geven. ENGELAND. INGRIJPEN DER REGEERING IN HET CONFLICT IN DE KATOENINDUSTRIE. Na het volkomen mislulcken der gisteren gevoerde onderhandelingen in het looncon fiict in de Engelsche katoenindustrie achten alle hedenmorgen verschenen bladen het ge- vaar van een uitsluiting van 500.000 arbei- ders na den 29sten Juli zeer groat. Alle middelen, om te trachten het conflict bij te leggen, zijn echter nog niet uitgeput. In welingelichte kringen wordt medegedeeld, dat de minister van handel, Grahans, Maandag a.s. .in het Lagerhuis zal aankondigen, dat een nieuwe commissie zal worden ingesteld, bestaande uit twee leden van het kabinet, twee vertegenwoordigers der vakbonden en twee werkgevers, welke commissie een onder zoek zal instellen naar den toestand van de katoenindustrie. DE HITTE. Het watergebrek te Londen. De hittegolf in Groot-Britannie houdt aan. De temperatuur was gisteren 6 gr. F, hooger dan Donderdag. Het gemeentebestuur van Londen heeft een beperking van het watergebruik in de stad gelast en tevens een beroep gedaan op de in- woners om zoo zuinig mogelijk met water om te gaan. DE A.S. POLITIEKE CONFERENTIE. Naar de „Vossische Zeitung" meldt wordt uit Londen van betrouwbare zijde medege deeld, dat het Engelsche kabinet afziet van de aanspraken tot het doen houden van de politieke conferentie in Londen. Londen konit dus verder niet in aanmerking. MacDonald moet hebben verklaard, dat hij niet zal dee!- nerves aan de regeeringsconferentie, die bui ten Londen zal worden gehouden, maar voor de Engelsche delegatie wenscht hij een plaats die vanuit Londen in eenige uren te bereiken is. Dit zou beteekenen, dat ook Luzern niet in aanmerking komt. Tegen het doen houden van de conferentie in den Haag wordt door Belgie ernstig bezwaar gemaakt In Brussel aldus de „V.Z." is men nog steeds verbitterd door de verweping van het verdrag en doer de Utrechtsche kwestie. Zoowel Parijs 3ls Berlijn zijn tegen uitstel van de conferentie. DE OORLOG TEGEN DE BUSSEN. Kwade praktijken van een gemeente bestuur. Omnibus-ondernemingen die te Manchester op verscheidene routes pioniersters zijn ge- weest, hebben zich bij een onderzoek vanwege het departement van transportwezen beklaagd over de kwellages waaraan zij van den kant der politie blootstaan en welke dikwijls op ver- volging neerkomen. Nadat allerlei „overtre- dingen" geconstateerd waren, heeft men zulke ondernemingen onmogelijk gemaakt door hun de concessies te ontnemen. Ook werden door de gemeente Manchester zelve nu op diezelf- de routes bus-lijnen ingericht of concurreeren- de ondernemingen die onder auspicien der ge meente zijn opgericht, begunstigd. Bij het onderzoek werd verteld dat de ge meente zelfs niet voor provocatie terugdeins- de. Een bijzondere afdeeling van de politie is ermee belast, zoo klaagden de busonder nemers, om zooveel mogelijk overtredingen te constateeren. Controleurs van de gemeente- tram krijgen vrijaf voor het doen van busrit- ten om bij de vervolging der bussen mee te helpen. Politie-agenten worden als loodgie- ters in Manchester-broeken vermomd en heb ben loodgietersgereedschap bij zich. Aldus vermomd doen zij als spionnen op de bussen dienst. Ook vrouwen van politie-agenten en zelfs jongste bedienden van het kantoor van de tram worden opgecommandeerd. Op een goeden dag deelde een sergeant van de politie aan een bus-conducteur mede dat er acht passagiers op het balcon mochten staan Maar toen er vijf een staanplaats hadden in- genomen, werd de conducteur bekeurd. Het onderzoek zal nog voortgezet worden, maar men ziet dat afkeurenswaardige prak tijken van overheidswege om bus-ondernemin- gen te knauwen niet alleen in een ons welbe- kend land toegepast worden. DE DROOGTE IN ENGELAND. De weerkundigen voorspellen dat de droog te zal aanhouden en in eenige groote steden in de Midlands en in het Noorden des lands wordt het watergebruik gerantsoeneerd, o.a te Batley, een middelpunt van wolweverij, Dewsbury, Wigan en Bradford. In sommige weverijen en spinnerijen zijn werkkrachten ten gevolge van gebrek aan wa ter werkloos geworden. Onder de groote steden is Manchester met een watervoorraad voor nog maar 28 dagen er het ergst aan toe. HET LAATSTE GROOTE ENGELSCHE ZEILSCHIP DAT NOG IN DE VAART IS. Te Queenstowp is de Garthpool, het laatste der groote transatlantische Engelsche zeil- schepen aangekomen na een reis van 130 da gen van Australie naar Engeland. Het bracht een lading van 5500 ton tarwe aan. De Garthpool is 39 jaar geleden te Dundee gebouwd en is het laatste schip van een lijn die reeds voor de dagen van Trafalger ver maardheid in de geschiedenis van het zeilwe- zen verworven heeft. Men heeft voorgesteld om de Garthpool. wanneer zij uit de vaart wordt genomen, in stand te houden als een „Victory van de koop- vaardij". De Victory is gelijk men .weet het beroemde vlaggeschip van Nelson, dat pas hersteld is en nu weer voor een eeuw mee kan. De Garthpool staat nog altiid onder gezag van haar ouden kapitein David Thompson. FRANKRIJK. DE ZAAK DER BEDWELMENDE MIDDELEN. De rol van den Afghaanschen gezant. De „Matin" vertelt in verband met de ont- dekking van bedwelmende middelen in kof fers, geadresseerd aan den gezant van Af ghanistan te Parijs, dat een zekere Raslien uit Morschweiie in den Elzas deze hoeveel- heid had gekocht om ze naar Indie te ver- koopen. Om moeilijkheden bij het verzenden te voorkomen, zocht Raslien met het gezant- schap van Afghanistan voeling. Door den gezant voor te spiegelen, dat hij geweidige winsten zou beuren, haalde hij hem over om de zending aan zijn adres te laten bezorgen en daarna verder te verkoopen. De gezant had Raslien voor deze zending drie millioen fr. betaald. Toen de zaak uitkwam, vluchtte Raslien, zonder de fabriek die hem de bedwelmende middelen geleverd had, betaald te hebben. 3ELGI6. DE BRUSSELSCHE DOCUMENTEN. Ward Hermans verontwaardigd op de Belgische pers. Ward Hermans heeft in „De Schelde" felle critiek geleverd op het feit, dat de Belgische bladen de uitspraak der Raadskamer, dat er geen aanleiding was om zijn zaak te vervol- gen, hebben doodgezwegen. Hij schrijft: „De zooveelste bom in de dokumentenzaak is dus gebarsten. Het politieke pers-rapalje, dat ons maan den en weken lang te lijve ging, bij den over- vloed der beschuldigingen er nog andere bij verzon om zekerder te treffen, heeft ditmaa! het Brusselsche „non lieu" ergens op de der de of de vierde bladzijde weggemoffeld. Ze zwijgen!" „Niemand denkt er aan de verklaringen van den prokureur des konings weder te geven Ze weten wel waarom. De uitslag is voor onze dappere Belgen een vernedering en een verplettering die hen den mond meteen snoert. Wij hebben geweigerd te spreken in een Belgische verhoorzaal, met nadruk verkla- rende, dat we spreken zouden in't publielc, 't zij voor het Assisenhof, 't zij elders. De onderzoeksrechter stelde dit nogmaals vast tijdens de zitting der Raadskamer Zater- dag laatst. Zij bezitten of kennen geen woord uit mijn mond, dat woord wenschen ze niet te hoo- ren voor een Assisenhof. Ons ook goed! Maar dat er eens een Belgische partijman in het parlement, ons een woord tusschen de beenen werpt" over de dokumenten de pop- pen zullen dansen. En het zullen wij niet zijr die met beschaamde kaken zullen staan". De schitterendste aanhaling in de verkla ringen van den heer prokureur des konings Hayot de Termicourt, is wel deze: ,,Aangezien het voornemen om het wanbe- drijf het land te verraden of zijn veiligheid in gevaar te brengen te plegen, door geen uitwendige daden werd geopenbaard enz. enz. „gelieve de Raadskamer te verkla ren dat er geen redenen tot vervolging tegen betichte bestaan"! Steek zoo'n Belgisch diploma op zak als't u blieft! Het is waarachtig een brevet van vaderlandsliefde. De heer prokureur des konings zegde: Waarom heeft betichte dat gedaan? Oro Belgie te verraden?" „Ik geloof het niet!" „Om zijn partij te dienen?" „Ik geloof het!"- Mijn partij? Mijnheer de prokureur, ik heb maar ee* partij, die van Vlaanderen, mijn vaderland. Vlaanderen dat wij verlossen willen uit den greep der francobelgische militaire macht. Vlaanderen dat wij willen, groot en zich zelf in een betere wereld waar kuipende en knoeiende generaals en diplomaten geen echte of geen valsche dokumenten maar behoeven te fabrikeeren. En wat wij gister voor dat ideaal deden, dat zullen we morgen nog doen, wanneer het hooger belang van ons volk en van de menschheid dit van ons verlangt. Ylamingen en Russen loopen weg Op de. slotzitting van het internationale blindencongres, dat in de afgeloopen dagen te Weenen is gehouden, is het tot eenige hef- tige tooneelen gekomen, naar de Weenscht correspondent van de „Voss. Ztg." meldt, welke leidden tot een uittocht van de Vlaam- sche en Sovjet-Russische delegaties. Een Engelsche gedelegeerde had voorge steld het a.s. congres "e houden onder be scherming van den Volkenbond teneinde de regeeringen de deelneming gemakkelijker te maken. Hiertegen echter protesteerden de Vlamingen onder heftige aanvallen op de Belgische regeering, die haar invloed te Geneve steeds aanwendde ten nadeele der Vlaamsche beweging, hetgeen zoo ver ging volgens hen, dat de Vlamingen uit de groote bedragen van Amerikaansche zijde voor de Belgjsche blindenvereenigingen ter beschik- king gesteld, niets hadden gekregen. Van Vlaamsche zijde werd geen vertrou- wen gesteld in den Volkenbond. De voorzitter kwam tegen deze uitingen wegens haar politick karakter op. Waarop de Vlamingen lawaai gingen maken en tenslottf onder het zingen van Vlaamsche strijdliede- ren- de zaal verlieten. De Russen meenden een dergelijk gebaar te moeten maken omdat volgens hen geen vo!- doende steun werd gegeven aan de „arbeiden- de" blinden- v- ALKMAABSOHB EXPLOSIE VAN EEN TROTTOIR IN LONDEN. Ia Doverstreet is gister onder het trottoir een ontploffing geschied, waarbij de onder- grondsche kabelwerken over een afstand van 40 meter door de lucht geslingerd werden. Twee personen liepen lichte verwondingen op, terwijl een derde zwaar gewond werd. Het drukke straatverkeer ondervond een zeer belangrijke stagnatie. JAPAN EN DE ONTWAPENING TER^ZEE. Het Japansche kabinet heeft zich in zijn zit ting van gisteren naar gemeld wordt, uitsluitend bezig gehouden met het vraagstuk der vlootbe- perking. Na ditvoerige mededeelirfgen van den minis ter van buitenlandsche zaken Shidehara, heeft het kabinet, naar van zeer goed ingelichte zijde wordt medegedeeld, op de volgende hoofdpun- ten van de Japansche vlootpolitiek overeen- stemming bereikt. 1. Japan is bereid deel te nemen aan een nieu we conferentie voor de ontwapening ter zee, die tot doel heeft een positieve verminde- ring van de bewapeningen ter zee en niet uitsluitend beperking; 2. Japan is bereid, het vaststellen van di plaats, waar deze conferentie bijeen zal ko- men, over te laten, evenals andere bijzon- derheden tot nadere regeling aan de be- sprekingen omtrent de vlootkwestie tus schen Engeland en de Ver. Staten; 3. Japan wenscht zulk een conferentie niet op Japanschen bodem; 4. Japan zal de eenvoudigste en meest ver- standig-technische methode tot bereiking van het doel der ontwapening ter zee steu nen. OOSTENRIJK. EEN RUZIE OP EEN BLINDEN- - CONGRES.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1