Dagmeisje Keuken-Werkmsisje Net Dagmeisje en Werkster Nette leeriing Bsraneraiarsd Advevientien DOOR EEN ZONNESTEEK GETROFFFEN. Zaterdag werd te Deurne de landbouwer W. Manders door een zonnesteek getroffen, waaraan hij is overleden. OVERREDEN. Gister werd te Helmond een 11-jarige jon- ften, die op weg naar de kerk onvoofzichtig achter een vrachtauto de straat over sta.., door een molorwagen omvergereden. Met twee ernstige hoofdwonden en twee ^ebroken ribben werd de knaap naai een iokter vervoerd. MOORD AAN OVERZIJDE VAN HET I I Zaterdagavond omstreeks half twaalf is tc Amsterdam in de nabijheid van den Kamper- Eoelieweg aan den overkant van het IJ een man door een ander doodgestoken. De dadc /n mband met het bovenstaande verneemt de Crt. nog, dat de persoon, die doodgestoken is vroeger heeft ingewoond bij een verlof- houdster aan den Kamperioelieweg. Er schijnt eenigen tijd geleden ongenoegen ge weest te zijn, waarop de commensaal vertroA en elders aan de overzijde van het IJ ging wonen. Zaterdagavond nu is de man, die ongehuwd is, eu wiens leeftijd op ongeveer 40 jaar ge- schat wordt, aan de woning van de verlot- houdster verschenen. Hij schijnt daar ruzie gemaakt te hebben, die zoo hoog liep, dat de aandacht van de buren trok. Hierop is de zoon van de verlofhoudster naar buiten geko- men, en heeft den vroegeren commensaal met een mes gestoken. De wonde was zoo ernstig dat de man korten tijd daarna overleed. Per auto van den G.G.D. is het lijk in den loop van den nacht, nadat de Justitie er be slag op had gelegd, naar het Binnengasthuis vervoerd. De dader is vrijwel dadelijk na hei gebeurde gearresteerd. Hij werd op de plaats van het misdrijf gehoord door den commis- varis van politie den heer Van Empel, en leg- le terstond een volledige bekentenis af. DR. J. TH. DE VISSER IN DEN NEDERLANDSCHEN JOURNALISTEN KRING. Een noenmaal, waaraan vele jour- nalisten deelnamen. Zaterdagmiddag heeft in hotel Pauler te i-Gravenhage het noenmaal plaats gehad, dat de Nederlandsche Journalistenkring aan- aan dr. J. Th. de Visser, oud-minister :;an Onderwijs-, Kunsten en Wetenschappen. Voor dit noenmaal bestond in de kringen van de Nederlandsche pers groote belang- stelling. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. De 30-jarige schilder W. Kat, is Zaterdag middag te Groningen bij het baden in het Hoornsche Diep verdronken. Een 24-jarige man uit Haarlem, die te Apeldoorn logeerde, is bij het baden in het kanaal bij de Zwaansprong verdronken. Zaterdagavond is de 19-jarige schilder G. v. D. omstreeks 8 uur in den Ketelpolder te Rotterdam verdronken. Hij was woonachhg op den Rotterdamschendijk. Zaterdagmiddag zijn eenige jongelui van de bekende weesinrichting te Neerbosch bij Nijmegen tusschen de kribben in de Waai onder Weurt gaan zwemmen. Toen de zvvem- mers weg waren, vond men bij den kant de kleeren van een jongeman J. de Kruyf. Men vermoedde dat de jongeman verdronken was en heeft naar het lijk gedregd. Men slaagde er echter niet in het lijk te vinden. EEN TUNNEL TE ROTTERDAM. Bij den Rotterdamsche gemeenteraad is in- gekomen een voorstel van B. en W. tot het toestaan van 22 mille op de begrooting van 1929 voor het maken van een dienstreis naar Amerika, voor het doen van grondboringen, enz., in verband met eventueelen aanleg van een tunnelverbinding tusschen de beide rivier oevers. VIER DOODELIJKE ONGELUKKEN TE ROTTERDAM. In het korte tijdsbestek van 24 uur zijn er in Rotterdam een viertal doodelijke on- gelukken gebeurd. Zaterdagmiddag is de lkf-jarige W. de Jong uit de Zijdewindenstraat uit het raam van zijn woning geVallen. Het kind werd dood opgenomen. Zondagavond laat is de 21-jarige matroos J. M. van het s.s. „Vale of Pickering' in de Waalhaven bij het vastleggen van een jol over boord gcslagen en verdronken. Zijn lijk is nog niet opgehaald. Gistermorgen is de 22-jarige schoenmaker C. B. van de Charloische Lagedijk bij het zwemmen in de Waalhaven verdronken. Zijn lijk is naar een half uur dreggen door de rivierpolitie opgehaald en naar de ouder- lijke woning overgebracht. Ten slotte is gistermiddag een inwoner van het Westen der stad uit het raam van zijn woning gevallen en op straat gevallen. Hij was onmiddellijk dood. OE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Uitbreiding van het automatische blokstelsel. Naar verluibt, zijn- de Nederlandsche Spoorwegen thans aangevangen met de ver vanging van de seinen door personeel be diend, door automatische blokseinen, op het baanvak UtrechtVleuten. De proeven, genomen op de baanvakken GoudaOudewater en ZwolleDedems- vaart, hebben zoo goed voldaan, dat de Ne derlandsche Spoorwegen hebben besloten het automatische blokstelsel geleidelijk ook op an- dere baanvakken, waar bediening der seinen <foor personeel gemist lean worden, toe te pas- sen. Hoewel de inrichting van deze automati sche seinen hooge kosten vorderen. worden deze weer ruimschoots goedgemaakt door be- zuiniging op de personeel-uitgaven als gevolg van de opheffing der blokposten die door per soneel bediend worden. DUITSCHE BALLON GELAND. Zaterdagmorgen omstreeks zeven uur land- de nabij Baarn een groote Duitsche luchtbal- lon welke in Bad-Oeynhausen was opge- stegen. Behalve commandant V. Broker uit Munster waren nog vier andere luchtrejzigers aan boord. De landing geschiedde vlot in een weiland. pE STAKING TE ZAANDAM. Een voorbarig bericht, Het bestuur van den bond van Werkgevers Ai het Houtbedrijf te Zaandam deelt, in Ujenstelling met het eerder gepubliceerde be richt. mede, nog geen beslissing inzake het voorstel van den Rijks-bemiddelaar te hebben genomen, daar op de Vrijdag j.l. gehouden vergadering van den bond enkele groote werk gevers niet aanwezig konden zijn. Op voorstel van het bestuur is de vergade ring verdaagd tot heden. CONTROLE WEGENBELASTING. Het bestuur van de Kon. Nederl. automo- bielclub heeft een request gezonden aan den minister van Financign, ten feinde den termijn voor de vrijwillige weging van auto's voor de wegenbelasting eenige maanden verlengd te krijgen, zoodat in dit geval niet heden begon- nen zal worden met het medenemen van auto- mobilisten op den weg naar de verplichte weging, indien zij Iiun automobielen nog niet vrijwillig hebben laten wegen, doch de con- trole op de weging eenigen tijd uitgesteld zal worden zoodat de automobilisten nog de ge- legenheid hebben, hun autcmobiel vrijwillig te laten weaea. ONTWERP-VERDRAG VAN WASHINGTON. Arbeid van vrouwen. De minister van Arbeid, H. en N. heeft, mede namens zijn ambtgenooten van Buitenl. zaken, van Kolonien, van Justitie en van Wa- terstaat, ingetrokken het ontwerp van wet, houdende voorbehoud der bevoegdheid tot toe- treding tot het ontwerp-verdrag van Was hington betreffende den arbeid van vrouwen voor en na hare bevalling, aangeboden bij K B. van 21 Juli 1921. De wet van 24 Juni 1929 tot wijziging der Ziektewet heeft welbewust het recht op uitkee- ring als in het verdrag bedoeld, krachtens een stelsel van verplichte verzekering bep'erkt tot de gehuwde moeder, terwijl na het gebeurde bij de behandeling van deze wet van de regee- ring geen wetsvoorstel, waarbij aan de onge- huwde vrouw een recht op zulk eene uitkee- ring uit de openbare middelen zou worden toegekend, te wachten is. Om die reden acht de minister thans eene intrekking van voor- noemd wetsontwerp geboden. DE „EUGENIA". Nieuwe pogingen om het schip aj te brengen. De werkzaamheden van de op den Helder- schen zeedijk zittende Grieksche boot „Euge- nia" zijn thans in een ander stadium geko- men, dat aanleiding geeft tot de gegrondr hoop, dat men er eindelijk in slagen zal het schip wederom aan zijn oorspronkelijk element terug te geven. Nadat men de steenen rondom het ge- strande schip zooveel mogelijk had wegge- hakt, zijn in de afgeloopen dagen eenige dom- mekrachten aangebracht, waarmede het ge- lukte het schip ongeveer 70 c.M. aan bak- boordzijde omhoog te vijzelen. Tengevolge hiervan schoof het schip circa 25 c.M. om- laag. Men is nu bezig houten sleden (planken, die glad geschaafd zijn en flink ingevet wor den om het glijvermogen zoo groot mogelijk te maken) onder de kiel aan te brengen, waar- na de vijzels worden weggenomen en het schip geheel op deze sleden komt te rusten Met behulp van een stalen broek rondom de kiel, zal dan opnieuw worden getracht het schip vlot te krijgen. Men is in dit opzicht thans optimistisch gestemd; zelfs zijn er des- kundigen, die beweren, dat het schip, als hei eenmaal op de sleden rust, uit zichzelf zal gaan glijden. In ieder geval zullen vermoedelijk morgen- ochtend opnieuw pogingen om het schip af te brengen, worden gedaan. AFSLUITDIJK DOORGESTOKEN WEGENS WATERGEBREK. Nijpend watergebrek schijnt oorzaak te zijn geweest dat landbouwers den afsluitdijk tusschen het Drentsche Diep in den Krops- wolderbuitenpolder (Gr.) op twee plaatsen hebben doorgestoken. Er wordt een onderzoek naar het gebeurde ingesteld. CREDIETVERLEENING AAN GEMEENTEN. In de Vrijdag te Utrecht gehouden alge- meene vergadering van de vereeniging „Fk- middelingsinstelling voor credietverleening ten behoeve van gemeenten, waterschappen en andere openbare lichamen" zijn tot be- stuursleden benoemd de heeren Ulbo J. Mys, oud-burgemeester van Gouda, te Rijswijk (Z.H., voorzitter; J. C. Baumann, burge- meester van Overschie, secretaris; A. A C. van Dort, gemeentesecretaris en secretaris- boekhouder der stedelijke spaarbank te Huis- sen (Gld.), peningmeestermr. dr. H. J. Ro- meyn, advocaat en procureur te 's-Graven- hage; mr. dr. C.-O. P. baron Creutz, burge- meester van Ede en P. Wa Groot, penning- meester van het hoogheemraadschap van Noordholandsch Noorderkwartier te Alk- maar, leden. HET GRAF VAN COMENIUS. Voorloopig nog geen resultaat. In lange werkdagen heeft prof. Matiegka gedurende de geheele week zijn nasporin gen naar de overblijfselen van Comenius voortgezet. Tot heden echter nog steeds met negatief resultaat, Zooals reeds gemeld, was na het vinden der aanwijzingen welke de theorie van dr. Oosterhuis schenen te bevestigen, met veel vertrouwen een aanvang gemaakt om de door dezen aangewezen plaats van graf no. 8 te onderzoeken. Comenius zou hierin vol- gens het begrafenisregister, dat in het Co- meniusmuseum wordt bewaard, als eerste zijn bijgezet, terwijl naderhand nog twee volwassen mannen daarin begraven zijn. Het opgravingswerk bracht evenwel voor den dag o.a. ook het geraamte van een vrouw, zoodat daardoor bewezen werd, dat bedoeld graf niet dat van Comenius kon zijn. De theorie, dat de rijen graven van vier alle genummerd zijn geweest van den bin- nenplaatskant naar de straatzijde, en dus graf no. 8 moest liggen op de plaats door dr. Oosterhuis zoo positief aangewezen is dus niet opgegaan. Een andere oplosing was mogelijk, n.l. dat d'e eerste rij genummerd is geweest van links naar rechts, en de tweede rij van rechts naar links, dus dat vlak achter het graf no. 4, no. 5 gelegen heeft. In dat geval zou dus graf no. 8 juist bij den buitenmuur aan den an- deren kant van het koor gezocht moeten wor den. Om deze veronderstelling te toetsen is naast het daar gelegen graf de grond uitge- graven. Daarbij is gebleken, dat hier :nder- daad drie lijken zijn bijgezet. Met begrijpe- lijke spanning wordt thans de inhoud van dit graf onderzocht, waarbij men Zaterdag tct het tweede geraamte gevorderd was. Reeds thans is zeker, dat, mocht hier werkelijlc Co menius gebeente gevonden worden, zijn ge raamte bijzonder goed is geconserveerd ge- bleven, want bij het onderzoek van het an dere graf was ook het diepst liggende het best intact. DE SOLDATEN EN DE WARMTE Met het oog op de warmte is voor de troe- pen van het 21ste Regiment Infanterie (de jongens uit Alkmaar en omgeving) bij uitruk- kende diensten de lichte bepakking voorge- schreven. VOORKOMING VAN BOSCH- EN HE1DEBRANDEN. In verband met de thans weder heerschen- de droogte is bepaald, dat tot nader order aan onze militairen het gebruik van losse pa- tronen voor geweren en mitrailleurs, en van sein- en lichtpatronen, alsmede het doen van losse schoten uit geschut, verboden is in hei- en boschterrein ae- WERKVERRUIMING. Dezer dagen vergaderde de Rijkscommis- sie Werkverruiming onder voorzitterschap van prof. dr. W. H. Nolens. Besproken werd op welke wijze bevorderd zal worden, dat de eerste te bouwen groote bruggen volgens het Rijkswegenplan ter uit- voering aan de Nederlandsche industrie kun- nen worden opgedragen. Van de Regeering was bericht ingekomen, dat voor de uitvoering van een belangrijke order ook een Nederlandsche fabriek zou moeten worden aangevraagd. Verslag werd gedaan van de bemoeiingen van de commissie om, waar de medewerking van de Overheid in een bepaald geval werd verlangd, gedaan te krijgen, dat een aan zienlijke opdracht de Nederlandsche indu strie zou ten deel vallen. Voorts werd mededeeling gedaan van een groot aantal gevallen, waarin de bemidde- ling der commissie was ingeroepen, teneinde te verkrijgen, dat orders aan Nederlandsche ondernemingen zouden worden opgedragen De bemiddeling van de commissie heeft vaak ertoe geleid, dat bedoelde orders geheel of ge- deeltelijk aan de Nederlandsche industrie ten goede zouden komen. Met leedwezen werd ervan kennis geno men, dat belangrijke opdrachten voor een semi-officieele onderueming dreigden naar't buitenland te gaan. De bemoeiingen der com missie worden voortgezet om te trachten, dat deze opdrachten nog gedeeltelijk aan de in dustrie hier te lande zullen ten deel vallen. Uit de werking van een regeling, getrof- fen tusschen het Rijksinkoopbureau, het Rijksinstituut voor Brandstoffeneconomie en de commissie blijkt, dat het door die regeling beoogde doel kan worden bereikt. DE LORD MAYOR VAN LONDEN TE AMSTERDAM. Het Feestbanket Koninklijk Paleis Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft Zaterdagavond aan den lord major van Lon den een banket aangeboden in een der gale- rijzalen van het koninklijk paleis, hetwelk de koningin voor deze gelegenheid en tevens voor de daarop gevolgde soiree heeft be schikbaar gestela. Het aan den feestmaaltijd deelnemend gezelschap kwam om half 7 in de troonzaal bijeen. Daar zagen wij het ge heele college van B. en W. (met uitzonde ring van wethouder Abrahams, die met ver lof is) een aantal raadsleden van nagenoeg alle fracties, den intendant van het konink lijk paleis, jhr. Six, oud-minister Westerveld als vertegenwoordiger van het Koloniaal In stituut, jhr. Roell, van het Rijksmuseum, den heer A. Asscher, van de diamantslijperij, rev. Thomson en rev. Lucas van de beide Engel- sche kerken. Verder waren nog aanwezig o.a. bestuurs- leden van het Genootschap Nederland Engeland, de voorzitter van de K. v. K. de heer E. Heldring en ae militaire en maritie- me commandanten van Amsterdam, de direc- teur der Nederlandsche Spoorwegen de heer van Manen e.a. Om zeven uur kwam de lord mayor, ver- gezeld van Lady Studd, voorafgegaan door de zwaard- en stafdragers en gevolgd door de beide Sheriffs, alien in ambtsgewaad, de troonzaal binnen. Burgemeester De Vlugt stelde de gasten aan de aanwezigen voor, waarna het uit on geveer 80 personen bestaande gezelschap, zich naar de galerijzaal begaf. Voornaam zag deze met kaarsen verlicnte zaal eruit. Op de tafel prijkten de zilveren stukken, die bij het 650-jarig jubileum aan de gemeente ten geschenice zijn aangeboden. Het geheel bood een prachtig effect en een sprookjesach- tigen aanblik. Toen alien aan den feestdisch hadden plaats genomen, bracht Burgemeester De Vlugt, die ook in ambtsgewaad was, een heildronk uit op de gezondheid van koning George, waarop de lord-mayor toastte op koningin Wilhelmina. Aan het dessert sprak het eerst burge meester De Vlugt een tafelrede uit, waarop door den hoogen gast werd geantwoord.. Na afloop van het banket werd een soiree gegeven in de Burgerzaal waar ongeveer 500 genoodigden van het gemeentebestuur te- genwoordig waren. Onder deze gasten waren vele leden der Engelsche Kolonie te Amsterdam, die zich met den Londenschen burgemeester onder- hielden. De lord mayor, de lady mayoress, de beide sheriffs en het verder gevolg hebben gister morgen den dienst bijgewoond in de Engel- J ve van Boele is gelegen, vlam. Hoewel de ge- sche Episcopale Kerk aan den Groenburg- zameniijke brandspuiten onmiddellijk al.e krachten concentreerden op deze woning, slaagde men er niet in dit huis te behoudea en branden het tot den grond toe af. Een daarneven staande groote boerenhof- stede geraakte eveneens in brand, doch de brandspuiten van Groot-Auimers en Lekker- kerk, die onder de grootste spanning werk- ten, mocliten de voldoening smaken deze te behouden. Ook een belendend huis, waar eveneens een begin van brand werd ontdekt, con behouden blijven. Men kon niet voorko- men, dat het tamelijk zwaar gehavend werd. Groote consternatie was ontstaan in een der kerken, toen het bericht van den brand daar midden onder den kerkdienst bekend werd. De leden van de vrijwiilige brand- weercorpsen verlieten ijlings de kerk om zich naar de plaats des onheils te spoeden. Een jeugdige Duitsche dienstbode, die bij een der families in dienstbetrekking was, moest zich redden door uit een vier meter ioog gelegen raam te springen. Zij bekwatn eenige lichte verwondingen. Het vee bevond zich geheel in de weide; van de diverse in- boedels kon niets worden gered. Zelfs de klee- dingstukken gingen verloren. De oorzaak van den brand is vermoedelijk door kortsluiting, in het huis van de weduwe Voorsluys. Behalve de hoeven en schuren verbrandde een groote hoeveelheid pas bin- nengebracht hooi, dat men op 150 tot 200000 K.G.taxeert. De schade wordt geschat op on geveer 80.000. De meeste bewoners waren laag verzekerd, zoodat voor de betrokkenen het gebeurde als een ramp moet worden be- schouwd. Fabrieksbrand. Vrijdagnacht brak een felle brand uit in de olieraffinaderij gelegen op de grens van Maarssen en Zuilen. Het bovengedeelte der fabriek is geheel uitgebrand, de naast gelegen fabriek „Serdang" heeft men kunnen behou- del). wal. Het kleine, intieme kerkje was geheel ge- vuld met leden van de Engelsche xolonie en met genoodigden. Rev. Lucas hield een predicatie over Open- baringen 21 vers 16 „En de stad lag vier- kant". In deze predicatie wees de voorganger er op dat Londen en Amsterdam God hebben te danken voor de vele zegeningen, die in het verleden hun deel zijn geweest; voorts vond Rev. Lucas gelegenheid, het gemeentebestuur van Amsterdam er voor te danken, dat de Engelsche kerk gedurende een zoo lange reeks van jaren in Amsterdam een kerkge- bouw heeft mogen hebben. De dienst werd besloten met het zingen van twee coupletten van het „Wilhelmus" en het „God save the King". De Engelsche gasten en verschillende genoodigden hebben gistermiddag aan een lunch aangezeten, welke was aangeboden door den Britschen consul-generaal en con sul. Zondagmiddag bracht de lord mayor van Londen met de beide sheriffs, vergezeld van hunne dames en begeleid door burgemeester de Vlugt, een bezoek aan het Koloniaal In- stituut. Des avonds bood de lord mayor aan burge meester de Vlugt een maaltijd aan in het Amstel Hotel. BRANDEN. Zaterdagnacht is te Helmond tengevolge van broei'ing opnieuw brand uitgebroken in vetwol en katoenafval in het pakhuis van de firma Neles. Behalve het pakhuis gingen 2000 K.G. vetwol en 16000 K.G. katoenaf val totaal in vlammen op. Met groote moei- te wist de brandweer de belendende per- ceelen, n.l. de chemische fabriek van dezelf- de firma en de textieltabriek van de firma Ramar te behouden. Zaterdagavond ontstond een felle brand in het perceef van de firma Woelbers in de Beekstraat te Weert. Toen de brandweer kwam, was het pand reeds grootendeels uitge brand. Een groot gedeelte van den inventaris ging verloren. De vermoedelijke oorzaak ligt in broei'ing van kapok. De brand sloeg ook over naar het huis van de firma Jansen, doch de brandweer slaagde er in dit perceel te be houden. Het dienstmeisje verbrand. Gisteravond te ongeveer 11 uur is, vermoe delijk ten gevolge van kortsluiting, plotseling brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwer S. Verdegaal aan den IJweg te Vijfhuizen. Het vuur greep buitengewoon sne! om zich heen, en toen de landbouwer, die met zijn vrouw in een aparte kamer slaapt, wak kcr werd, stond een groot gedeelte van d; boerderij reeds in brand. In nachtgewaad snelde de man naar het gedeelte van het huis, waar nog 7 kleine kin deren sliepen. Met zeer groote moeite en door het inslaan der ruiten slaagde de man er in, zijn kinderen te redden. Hij had daarbij zelf het ongeluk, zijn pols slagaderen door te snijden. Spoedig was de boerderij tot aen grond toe afgebrand en eerst toen kwam men tot de ont- zettende ontdekking, dat het dienstmeisje, de 19-jarig§ Klazina Lefeber, die in een afzon- derlijk kamertje sliep, vermist werd en waar- schijnlijk in de vlammen was omgekomen. Tegen den morgen werd tusschen de puin hoooen het vreeselijk verminkte geheel ver- koolde lijk van het ongelukkige meisje gevon den. De materieele schade wordt door verzeke ring gedekt. Een kleine hoeveelheid geld, di de landbouwer in huis had, is verbrand. De oogst was nog niet binnengehaald, zoodat de ze niet verloren is gegaan. Drie boerderijen verwoest, alsmede vijf schuren en een arbeiderswoning. Gistermorgen omstreeks half elf heeft te Nieuw-lekkerland op de grens van de gem Streefkerk een zeer telle brand gewoed, waar door binnen een uur tijds niet minder dan 3 kapitale boerenhoeven met vijf aangrenzende schuren en een arbeiderswoning totaal in vlammen zijn opgegaan. De Crt. deelt hierover het volgende mee Des Zondagsmorgen heerscht op bovenge noemd uur, als de meeste bewoners van d't landelijke en fraai gelegen dorpie zich kerk- waarts hebben begeven, gewoonlijk een doer niets verbroken rust. Maar hedenmorgen ont- dekte een boerenzoon, die zich in eeii der schuren te slapen had gelegd, wijl hij's mor- gens in de vroegte de beesten gemolken had, dat zich in de woning zijner moeder, de we duwe Voorsluys, brand ontstaan was. Hij bemerkte dat een gcoote stapel hooi vlam had gevat, terwijl kleine vlammetjes reeds aan de zware oude balken lekten. Onmiddellijk poogde hij met eenige em- mers water het vuur te dooven, doch weldra bleek dit een onmogelijke taak. Hij riep de buren bij elkaar om te trachten gezamenlijk met behulp van eenige nabij gelegen brand- kranen den brand te blusschen. Het vuur breidde zich echter met ongelooflijke snel- heid uit en binnen een kwartier tijds stond de geheele kapitale boerenkofstede in lichte iaaie. Aangewakkerd door den Westenwind sloeg het vuur over naar de groote hoeve van den landbouwer Jacob Boele, welke eveneens wel dra in vollen gloed stond. Geen half uur na het ontstaan van den brand in de hofstede van de weduwe Voorsluys was reeds de der de hoeve aangetast. Binnen een uur tijds wa ren drie hoeven en vijf gedeeltelijk aangren zende schuren door het vuur in asch gelegd. De droogte en de groote hoeveelheden juist binnengebracht hooi waren bevorderlijk voor de snelle uitbreiding van het vuur. Inmiddels had men de brandspuiten van de nabijgelegen gemeenten Streefkerk, Lekker- kerk en Groot-Ammers gealarmeerd, die spoe dig met haar motorspuiten uitrukten en naar de plaats des onheils reden. Tegenover de oa- metelijke vuurzee bleken de spuiten echter machteloos en de >5eveelheden water, die in den vuurpoel werden geworpen, verdainpten sissend. Een grooten vonkenregen werd door den Westenwind meegevoerd en veroorzaakte niet weinig gevaar. Plotseling vatte door vonken van het rfe- ten dak van de brandende perceelen de arbei derswoning, welke op 100 meter van de hoe- KORTE BERICHTEN. Met het s.s. „Ajax" van K.N.S.M. is te Amsterdam een zending van 400 K.G. si- naasappelhoning uit de kolonie Gan Schmoell in Palestina aangekomen. Deze honing zal in kleine, speciaal hiervoor vervaardigdc- pet- ies worden verpakt ter gelegenheid van het Joodsche Nieuwejaar 5 October a.s. ten bate van het Joodsch Nationaal Fonds De totale netto-productie der gezamem ijke steenkolenmijnen in Limburg geduren de de maand Juni bedroeg 920.982.369 ton. Zaterdagavond is de anderhalfjange W. de Jong uit de tweede verdieping geval len van de ouderlijke woning aan de Zijde Windestraat te Rotterdam. Het kind is aan de gevolgen overleden. Te Vlaardingen heeft een jongetje een pan met kokende melk van het fornuis ge- trokken. De kleine kreeg de melk over het bo- venlichaam en is ten gevolge daarvan over leden. BURGERLIJKE STAND,. GEBOREN: Ferdinand Cornelis en Jan Pols en Trijntjk Verdoes. Charlotte Eglantine Jeannette Hen- richette d. v. Johannes Robert en Maria Sleg- tenhorst. Berber d. v. Pieter Koopmans en Antje Schouten. Adriana Jacoba d.v. Charles Horn en Jacoba Alles. Cornelis Theresia Maria d.v. Cornelis Berkhout en Hendrika Jonker. OVERLEDEN: Evert van der Waal 47 jaar. Heden overleed onze ge- liefde Vrouw, Moeder, Be- huwd-, Grsot- en Overgroot- moeder, GUURTJE HELDER, in den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam: J. BLAUW Pz. Obdam, 20 Juli 1929. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 23 Juli namiddags 1.30 uur (o.t.) Hiermede betuigen wij onzen hartel(jken dank voor de vele blij- ken van belangsleliing, ondervou- den na het overlijden van den Heer A. v. d. WOLFF. Uit aller naam, C. v. d. WOLFF— Brefelaan 88. EEN FLINK GEVRAAGD. Adres Mcvr. MET, Achterweg 25. Gevraagd een flink Hotel „Toelaet", Langestraat 55 VOOR DIRECT GEVRAAGD FLINKE HELP, goed kunnende koken en wet* ken, f 50 per maand. Huize Kruispunt, Jan Jacob laan 21, Bergen-Binnen. GEVRAAGD. Firma J. NETTEN, Langeetr. IS, GEVRAAGD. Banketbakkerij C. M1DDELLF.EK, Verdronkenoord 65. WAAGMEESIBa Bergea N.H., Juli 1929.

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 3