m DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. s Het Chineesch-Rossisch conflict. flonuere m er derffgsie faarpnp Dagelijksch overzicht. Buitenland No. if3 rnf aummer eeSTUt tin 2 blaSen 1 Oeze Courant woidt ELKEN AVOND, bahalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. i'AbonnementspriJs bij vooraltbetallng per 3 mtaaden voor Alkmaax 2,-, franco door bet geheele Hl]k 2.80. Aizondarli)k« en bewijenninnien S cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIENt Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrnlmta. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdmkherlj v/h. HBRMt, Q0SYW ZOON, Voordam C 0. Dlroeloori C. ERAS. DONDEKDAG Russen in hechtenis genomen. Reuter melde d.d. gisteren uit Charbin, dat jneer dan 300 man van het Russische perso- ned van den Chineeschen Oosterspoorweg zijn in hechtenis genomen op de beschuldi- ging, hun landgenooten te hebben opgezet tegen de (Chineesche) autoriteiten. Voorts zijn te Pogranitsjnaja en op andere plaatsen nog 42 Russen, o.w. acht vrouwen, in hechtenis genomen, naar Charbin overge- bracht en daar in hechtenis gehouden. China wil geen Russen tegen Russen gebruiken. Reuter meldt uit Nanking, dat daar van ge- Zaghebbende zijde is medegedeeld, dat het ge- rucht a Is zou de Chineesche regeering voor- nemens zijn „witte" Russen aan te werven voor een inval in het gebied van de Sowjets, totaal uit de lucht is gegrepen. Het ligt niet in de bedoeling van China oorlog te voeren tegen Rusland; en China zal geen enkel plan om de „witte" Russen te steunen, bevorderen. De geprikkeldheid van Japan. Near uit Washington wordt gemeld, heeft de secretaris van Staat, Stimson, laten weten, dat voor zoover het dept. van Staat er bij be- trokken is, er niet de minste grond bestaat voor het bericht, dat Japan zich gegriefd zou gevoelen, in verband met de stappen van de Ver. oplossing van het Russisch-Chineesche gCBChil. Oerucht omtrent oorlogsdaden. Er is, terecht, van verschillende kanten ge- Aaarschuwd tegen geruchten omtrent daden van oorlog. En men zal dan ook goed doen, niet dadelijk onvoorwaardelijk geloof te slaan aan bijgaand bericht van het nieuwsagent- schap Indo-Pacifique, te Parijs. Dit nieuws- bureau vernam uit Peking, dat 21 vliegtuigen van de Sowjet-regeering de plaats Lahasoe- soe, in de buurt van Pogranitsjnaja met bom- men hebben bestrooid en onder de Chineesche bevolking een paniek hebben teweeggebracht. De in Siberie gevestigde Japanners hebben het land verlaten. Een bevestiging van dit be richt van het rieuwsagentschap Indo-Paci- fique is nog niet van andere zijde ontvangen. Het verkeer op den Ooster-spoorweg. Blijkens een bench'- uit Moekden vindt de dienst op den Oost-Chineeschen spoorweg op Chineesch gebied (d.i. in Mandsjoerije) plaats als naar gewoonte. Echter is de verbin ding tusschen Mantsjoeli en Soei-fen-ho ver- broken. Dit zijn de beide grensstations. De Russische treinen loopen n.l. niet meer via Charbin, maar volgen de Amoerlijn via Ka- barofsk. Chineesche troepen in Mantsjoeli. Mantsjoeli is de grensplaats tusschen hd Russische en het Chineesche gebied in het noordwesten van Mandsjoerije; het ligt ech ter op Chineesch terrein. Volgens een bericln uit Peking zouden de Chineezen daar een strijdmacht van 50.000 man noordelijke troe pen hebben staan, bewapend met negentig kanonnen. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redacfle 33. Postqlro 37660. De twee in beslag genomen Chinee sche schepen. Het bericht omtrent het in beslag nemen van twee Chineesche handelsschepen door een Russisch oorlogsschip op den Amoer, op on geveer 30 K.M. afstand van Blagowestsjensk wordt thans bevestigd. Uit New York wordt gemeld, dat de Ame rikaansche consul-generaal te Charbin het departement van Staat te Washington heeft medegedeeld, dat zich op een der in beslag ge nomen schepen, het Chineesche stoomscnip „Ilan", een Amerikaansch douane-commis- saris met vrouw en kind bevindt. Het departe ment heeft tot nog toe hierin geen aanleiding gezien tot het doen van bijzondere stappen Bemiddeling van Duitschland? Het verzoek van staatssecretaris Stimson aan Duitschland om de Amerikaansche bemid delingspogingen in Moskou te steunen, heeft in politieke kringen te Moskou zeer veel aan- dacht. Het verluidt, dat de Sovjet-regeering voorloopig haar standpunt ten opzichte van een bemiddeling van Duitschland nog niet kan bepalen, doch dat een bemiddeling van Duitschland meer resultaat zal hebben, dan de Fransche en de Amerikaansche stappen, daar Duitschland in het verre Oosten geen belangen heeft, waardoor zijn onpartijdigheid gewaarborgd wordt. Heden zal een bespreking tusschen den Duitschen ambasadeur te Moskou en Kara- chan plaats hebbn, waarbij de bemiddeling zal worden besproken. Engeland en het Chineesch-Rus- sische conflict; het pact tegen den oorlog. Aan Henderson, den minister van buiten- landsche zaken, werd gisteren in het Lager- huis gevraagd, of hij, aangezien Rusland en China beiden onderteekenaars van het pact- Kellogg zijn, stappen zou doen, in overleg met de andere onderteekenaars van het pact, om straffen tegen het land, dat de eerste oor- logsdaad begint, toe te passen. Hij antwoordde, dat het pact geen bepalin- gen voor het toepassen van straffen op een land, dat zijn termen schendt, bevat. Hij verklaarde alleen in den aanhef, dat aan elken onderteekenaar die voortaan zijn nationale belangen door toevlucht tot oorlog zou pogen te bevorderen, de voordeelen, in't tractaat voorzien, ontzegd zouden worden. Terwijl krachtens de bepalingen van het pact geen actie kon ondernomen worden, had hij reden om te hopen, dat het oorlogsgevaar afgewend zou worden, aangezien hij van de Chineesche regeering inlichting had gekre- gen, dat zij een minnelijke regeling van haar geschil met de sowjet-regeering ten zeerste wenschte. China zou zelf geen aanvallende daden on- dernemen en was bereid tot een conferentie met vertegenwoordigers van de sowjet-regee ring. Mocht deze laatste tot gewelddadige maatregelen haar toevlucht nemen waar- voor vooralsnog geen aanwijzingen beston- den dan zou de Chineesche regeering een beroep op den Volkenbond doen krachtens art. 17 van het Handvest. HET ENGELSCHE VLOOTFROGRAM. Een verklaring van den minister- president; zijn a.s. bezoek aan Ame- rika; vermindering van schepen bouw; dank aan de Board of Admi ralty. Minister-president MacDonald deelde gis teren in het Lagerhuis mede, dat hij thans in staat was een verklaring af te leggen omtrent de onmiddellijke plannen van de regeering be- treffende het vlootbouwprogramma. De alge- meene houding der regeering was, dat de ver- dediging van het land moest worden bezie.i onder twee voorname gezichtspunten, en we! met het oog op de kansen der verdedigingen, die gebruikt moeten worden onder bruikbaar- heid en economic, getoond in derzelver groot- teen aard. De regeering had het oog gehou den op de verandering in de politiek en het probleem van de nationale veiligheid veroor zaakt door het vredespact, zoo dit pact effec- tieven invloed heeft op de internationale be- trekkingen. Dit te bereiken was het voor- naamste doel van de regeering en een syste- matische politiek werd ontwikkeld, die binnen kort gereed zou zijn ten einde dat doel te ver- werkelijken. Het is wel bekend. dat te midden der veelvuldige opgaven die de formatie van de nieuwe regeering met zich mede bracht en vooral met het oog op de dringende en inge- wikkelde aard van haar opgaven de bespre- kingen tusschen Amerika en de nieuwe regee ring op active wijze waren gevoerd ten einde een weg te openen voor een overeenstemming in vlootzaken, waarover tot nog toe geen over eenstemming kon worden bereikt. Door een gelukkigen samenloop van omstandigheden was het optreden van de nieuwe regeering samengevallen met de aankomst van de nieu- wen Amerikaanschen gezant, generaal .Dawes, die te Londen gekomen was, belasf met de missie, het terrein voor te bereideg Donald, alle werkzaamheden op te schorten aan de kruisers „Surrey" en Northumber land", onderzeeerdepotschip „Maidenstone" te schrappen, twee contracten op onderzeeers te schrappen en langzaam het dokwerk te doen verminderen aan anderen vlootaanbouw. Met betrekking tot het programma 1929/30 zouden in geen geval verbinteni&sen worden aangegaan voor den herfst en geen stappen zouden worden gedaan voordat men de zaak nader had onderzocht. Natuurlijk erkende dt regeering, dat de beperking van het aanbouw- programma een direct uitwerking moest heb ben op de werkeloosheid, in de dokken, doch het verheugt mij te zeggen, aldus Mac Donald, dat als resultaat van speciale schik- kingen voorgesteld door de admiraliteit, men hoopt in staat te zijn een groot gedeelte der werkkrachten, die anders zouden worden ont- slagen, te absorbeeren. Vertegenwoordigers der dokwerkers zouden onmiddellijk worden geraadpleegd. Wij zijn dank verschuldigd aan de„Boardof Admirality" voor de hulp, die zij1 ons gebracht heeft, en ik wensch vast te stellen, dat zij door hun technische meening te zeggen over het minimum aan bewape- ning, dat zij oordeelden noodzakelijk te zijn ons royaal geholpen hebben in het bereiken van onze doeleinden met de minst mogelijke ontwrichting en moeite. MacDonald voegde hieraan toe: „Ten ein de de verklaring voliedig te maken behoorde ik er aan toe te voegen, dat door alle betrok- ken machten erkend is, ddt een voorafgaande overeenstemming omtrent de Anglo-Ameri- caansche verschillen essentieel is voor vloot- bouwzaken". De regeeringen der machten, vertegenwoordigd op de conferentie van Was hington van 1921/1922 zijn ingelicht omtrent de besprekingen en zoodra dit mogelijk is, zullen zij worden uitgenoodigd op een voor afgaande conferentie, zoodat wij alien teza- men kunnen pogen te komen tot een overeen stemming van omvattenien aard. De uiteinde- lijke overeenstemming zal geratificeerd wor den op een plaats, die na'r ik hoop met alge- meen goedvinden, zal worden gekozen door de V. S. als een erkenning van den prachtigen rol gespeeld door de president bij deze be sprekingen. Daarna zal rapport worden uit- gebracht aan den Volkenbond, als een bij- drage tot diens werkzaamheden. Besluitende zeide de minister-president, dat het het verlangen en den zorg van de regee ring zou zijn haar energie te wijden aan een overeenkomst zon der onnoodig uitstel. Op de vraag, of de minimum eischen, vastgesteld door de „Board of Admirality" geheel overeenkwamen met het beperkte pro gram, dat de regeering zich voorstelde uit te voeren, zeide MacDonald: „lk voel niet den ministen twiifel erover, dat in overeenstem ming met dev. S. de ons opgelegde minimum eischen adequaat zullen worden gedekt. Op een vraag van Lloyd George, ant- woorddde MacDonald, dat, terwijl de bespre kingen met de V. S. voortgingen, de uit- slag en het algemeen resultaat zouden wor den medegedeeld aan alle machten, die daar ten slotte bij betrokken waren. voor internationale overeenkomsten in zake d? beperking der vlootbewapeningen. Het ge heele terrein van die moeilijkheden met de V. S. was reeds overzien en de twee regeerin gen hadden een nieuwe stap gedaan naar de oplossing: „Wij zijn tot overeenstemming ge- komen over het principe van de pariteit", zei de MacDonald. Wij zijn overeengekomen, zonder ook maar op eenigerlei wijze afgewe- ken te zijn van het principe van de pariteit dat een elastische maat kan worden toege- staan, ten einde aan de vredesbehoeften der volkeren te voldoen. Voortgaande zeide MacDonald, dat hij zich voorstelde dit tot zijne onmiddellijke taak te maken, zoodra hij met andere zaken gereed was gekomen. Zijn bezoek aan den president der V. S. was het onderwerp van besprekin gen, zoodat dit kon plaats vinden, wanneer dit het nuttigst zou zijn voor de bevordering der goede betrekkingen tusschen beide landen en in het bijzonder ten einde de zaak der ont- wapening en van den vrede te bevorderen welke zij beiden nastreefden. Het bezoek moest aansluiten op zekere internationale be sprekingen en op het oogenblik leek October de waarschijnlijkste maand. Een commissie in samenhang van drie diensten was gevormd voor kabinetsonderzoek en wanneer dit niet omvattend genoeg mocht zijn ten einde aan de eischen van een dergelijke politiek te vol doen, zou het departement van buitenlandsche zaken ook nog daarin worden vertegen woordigd. Hierdoor zou het werk kunnen wor den gesystematiseerd. In de meening van dezt commissie was het algemeen aspect van dien aard, dat het de herziening van ons eigen programma rechtvaardigde. Een degelijk on- derzoek van de vlootpositie is daarom niet alleen een bewijs van onze eigen zekerheid, doch een plicht, ons opgelegd door de nood- zakelijkheid het uitgeven van het geld des volks te bewaken. De regeering had besloten, zeide Mac DUITSCHLAND. DE ONTPLOFFINGSRAMP TE BERLIJN. De ontploffingsramp in de zuurstoffabriek te Borsigwalde behoort tot de eerste fabneks- ongelukken, die in den laatsten tijd in Berlijn bebben plaats gehad. Gelukkig zijn echter tot nog toe geen levens te betreuren. Slechts met de grootste moeitegafabtbmatg Slechts met de grootste omzichtigheid kon de brandweer de plaats des onheils benade- ren. Met 15 slangen wierp zij ontzaggelijke hoeveelheden water in de vlammenzee. Voor al werd ernaar gestreefd het magazijn met aldaar opgestapelde acetyleen te redden en den brand tot staan te brengen. Men kon ech ter nog niet doordringen tot den eigenlijken baard. Vooral de Rota-fabrieken, die aan- grenzend liggen hadden het zwaar te verdu- ren, aangezien in de montagehallen van deze fabrieken een groot aantal flesschen ges'in- gerd werd, echter zonder meer dan materiee- le schade aan te richten. Zelfs viel een gas- houder op den zolder van de 400 meter ver- der liggende Otis-fabrieken. Tegen half vier kon men zeggen, dat het voornaamste gevaar bezworen was, zoodat de brandweer de ex- piosiehaard meer kon naderen. Terzelfder- tijd was ook het vuur in de aangrenzende fa- brieksgebouwen tot staan gekomen, evenals in het kantoor. De beginnende regen bracht in dit geval geen verlichting voor de brand weer doch integendeel nieuwe moeilijkheden. aangezien door het vochtig worden van de acetyleen-voorraden in de gebarsten reser voirs nieuw acetyleengas zich ontwikkelde, dat spoedig ontbrandde, zoodat het vuur weer begon op te leven. Door het werpen van zand werden ten slotte de in het eene ma gazijn opgestapelde acetyleenflesschen gered. Intusschen had men zoo goed en zoo kwaad als het ging de fabrieksterreinen af- gezocht naar event, dooden. Gelukkig bleek echter de dat de vrees, dat onder de puiu Hooldiodaotenr: TJ. N. ADEMA. hoopen nog dooden bedolven zouden zijn ongegrond was. De belangstelling was vanzelfsprekend on der het publiek bijzonder groot. Het spoor- wegverkeer werd voorzichtigheidshalve op de nabij liggende baan onderbroken, aange zien splinters of stalen flesschen op den spoordijk zouden kunnen worden geworpen, waardoor het verkeer gevaar zou loopen. ,De door de explosie verwoeste fabriek in Bor sigwalde is de grootste zuurstoffabriek van Duitschland Zij leverde zuurstof, stikstof, samengeperste lucht, alsmede argon- en he- liumgas, terv/ijl in een nevenfabriek o.m. vloeibare ecethyleen werd vervaardigd. Vermoedelijk vijf dooden en acht zwaar gewonden. De fabriek is door de Schupo geheel afge- zet. De geheele wijk moest ontruimd worden en in alle in de omgeving gelegen fabrieken is het werk onmiddellijk stop gezet. Er gaan geruchten, dat acht personen zwaar gewond zouden zijn, terwijl vijf personen zich in het brandende gebouw zouden bevinden, zoodat men erop moet rekenen, dat dezen zijn omge- komen. Verschillende ambulance-wagens be vinden zich ter plaatse. In de geheele wijk leerscht een ongekende paniek. Tot ver bui- ten de fabriekswijk zijn de stukken ijzer bij de ontploffing terecht gekomen. Alle ruiten zijn gesprongen. De tramweg, die op onge- veer 800 meter van de plaats van de ontplof fing gelegen is, bleef echter onbeschadigd. De omvang der verwoesting. Na twee uur hard werken slaagde de brandweer er in den brand te Borsigwalde te beteugelen. De ontploffingen hidden op en er bestond geen gevaar meer voor de omgeving en voor de grootste tank, die nog niet was ontploft, ofschoon de vlammen nog steeds uit de puinhoopen bleven slaan. Tot op 300 meter afstand van de verwoeste fabriek is al- les bezaaid met stukken steen en ijzer, die door de ontploffingen werden weggeslingerd. Het verkeer in de omgeving is gestoord. Naar de brandweer mededeelt, had de ont ploffing plaats in de koelkamer de acetylecn- fabriek Lindes, waar een groot aantal gevul- de en ledige acetyleenflesschen waren opge- slagen. Twee fabrieksgebouwen en het kan- toorgebouw zijn ten deele verwoest. Een nieuwe ontploffing. Tijdens het opruimingswerk te Borsigwal de had 'savonds half acht een nieuwe ont ploffing plaats van de gasflesschen, waarvau de stukken over de straat werden geslingerd. Onder de menigte, die zich achter de politie- afzettingen had verzameld, ontstond een ge- weldige paniek en de menschen stoven naar alle richtingen uiteen. Daar het gevaar dus blijkbaar niet voorbij was, werden nieuwe afzettingsmaatregelen getroffen. Het aantal slachtoffers. Voor zoover thans bekend is, werden bij de ontploffing te Borsigwalde vier personen gewond. Dooden zijn niet te betreuren. EEN BEKEND SPORTMAN VOOR DEN RECHTER. Vrijgesproken De bekende Duitsche wielrenner Paul Kre- wer had zich gisteren voor de rechtbank van Keulen te verantwoorden. Hem wordt dood door schuld ten laste gelegd. Op 26 Maart j.l. had hij samen met zijn gangmaker Jung- geburth een autotochtje ondernomen. Krewer zat aan het stuur, dat plotseling niet meer functionneerde, waardoor de auto tegen een tramrijtuig reed. Junggeburth werd uit den auto geslingerd en zoo zwaar gewond dat hij enkele dagen later overleed. Krewer slaagde er in voor de rechtbank te bewijzen dat het defect aan het stuur een gevolg was van een hem onbekende constructiefout. Junggeburth had bovendien nog op zijn sterfbed verklaard dat Krewer tot de laatste seconde had ge- tracht een ramp te verhinderen-. Krewer werd vrijgesproken en hierdoor is hij in staat ge- steld op 6 Augustus a.s. als vertegenwoordi- ger van Duitschland te Zurich deel te nemen aan de wedstrijden om het wereldkampioen- schap. DE EX-KEIZER. Minister Severing over 's keizers terugkeer naar Diiitschtand. De „Oeuvre" publiceert een onderhoud van zijn Berlijnschen correspondent met den Duitschen minister van Binnenlandsche Za ken Severing over den terugkeer van den ex- keizer Wilhelm II naar Duitschland. Severing verklaarde, dat het nieuwe ont- werp van de wet tot bescherming van de re- publiek door de deskundigen van zijn depar tement reeds voltooid was. Het is zelfs door het Rijkskabinet reeds goedgekeurd en zal ook wel door den Rijksdag worden aan genomen. In het nieuwe ontwerp heeft men echter bepaalde artikelen moeten laten vallen en speciaal de paragraphen betreffende den kei- zer. Wettelijk staat niets den terugkeer van den keizer, die wel mogelijk, maar zeer on- 35 J ELI waarschijnlijk is, meer in den weg. 'n Terug keer van Wilhelm II achtte Severing onge- wenscht, doch niet gevaarlijk voor ae repu- bliek. De republiek is thans beschermd tegen het herstel van de monarchic. Tenslotte verklaarde Severing, dat de Stahlhelm en andere monarchistische orga- nisaties weliswaar nog eenige binnenland sche moeilijkheden veroorzaakten, doch dat deze wel spoedig onder zouden gaan in de algemeene onverschilligheid van de meerder- heid van het Duitsche volk. Zeventig tot vijf- en-zeventig procent van het Duitsche volk voelt zich een met de republiek. GROOTE VEENBRAND IN OLDEN BURG. Dinsdagmiddag is een groote brand onf- taan in het Ypweger Moor ten noorden van Oldenburg. Het vuur breidde zich zeer snel; uit. Alle brandweren uit den omtrek, met al het reserve-materiaal, politie uit Oldenburg en twee afdeelingen soldaten waren onver- moeid bezig om het vuur te blusschen. Een strookarionfabriek met alle machines en voorraden, benevens 8 arbeiderswonihgen zijn vernield DE FINANCIEELE TOESTAND DES RIJKS. Naar de Demokratische Zeitungsdienst uit Rijksdagkringen verneemt zijn de voorloopige werkzaamheden voor de rijksbegrooting van het volgende jaar reeds begonnen. Bij in werking treding van het plan-Young zal het rijk over dat jaar 400 millioen mark minder behoeven te betalen dan krachtens de Dawes-overeenkomst en deze zullen in de eerste plaats strekken om de kaspositie van let rijk te verbeteren Voorts zal daaruit hef tekort op de begrooting, door financieele des kundigen op 250 millioen geschat, worden gedekt Het deficit der begrooting van het loopende jaar, dat 154 millioen beloopt, blijft dan nog open. En toeneming van inkomsten is slechts te verwachten uit de onlangs ingev. tariefs- verhoogingen, maar deze som is betrekkelijk gering en wordt voor dit jaar op 25 millioen geraamd. Daar staat tegenover, dat rekening dient gehouden met een aanzienlijke verlaging van de inkomsten, ft geen volgt uit den officieelen staat over Juni 1929. De cijfers daarvan be wijzen dat zelfs bij de uiterste zuinigheld aan de voorgenomen belastingverlaging dit jaar niet te denken valt. Als vroegste termijn daar- voor wordt de eerste April 1930 genoemd. DE BREMEN. Naar Wolff uit New-York meldt, hebben oiv geveer 50.000 menschen een bezoek aan de Bremen gebracht. Onder hen bevond zich Mac Neill, de kapitein van de Mauretania, die de Bremen een prachtig schip vond en betwijfelde dat de Mauretania ooit het re cord van de Bremen zou kunnen breken. Vrijdagnacht vertrekt de Bremen weer uit New York. Alle hutten zijn reeds bezet, zoo dat vele passagiers afgewezen moesten wor den. Een vertegenwoordiger van de French Line die pas uit Frankrijk te New-York is terug- gekeerd verklaarde, dat zijn maatschappij voornemens is een schip te laten bouwen dat grooter en snelier is dan eenig ander. DENLMARKEN. STERKE AARDBEVING. Op IJ stand. Uit Reykjavik wordt gemeld, dat 't Zuide- lijk deel van IJsland Dinsdagavond geteisterd is door een aardbeving die waarschijnlijk de hevigste is, die men sedert 1896 op IJsland heeft gehad. Te Reykjavik bewogen de huizen op hun grondvesten en vele muren scheur- den. Een groot aantal schoorsteenen kwam naar beneden. Ernstige ongelukken kwamen niet voor. Welke uitwerking de aardbeving in het binnenland heeft gehad, is nog niet bekend. AMERIXA. HET KELLOGG-PACT PLECHTIG AFGEKONDIGD. T In het Witte Huis heeft president Hoover op plechtige wijze het in werking treden van het Keilogg-pact afgekondigd. Hierbij waren het geheele kabinet, alsmede Coolidge, Kellogg en de diplomatieke verte genwoordigers van vreemde inogendheden en de leiders van het parlement aanwezig. Na afloop der plechtigheid gaf Hoover, die het gansche pact had voorgelezen, een uiteen-. zetting van de waarde hiervan met betrekking tot den wereldvrede. Duitsche gelukwenschen bij de inwerkingtreding van het Kellogg' pact. Naar aanleiding van de plechtigheden, welke gisteren in Washington plaats vonden ter gelegenheid van de geproclameerde in werking treding van het Kellogg-pact, heeft president Hindenburg een gelukwensch aan president Hoover gezonden, terwijl minister Stin^or een telegram van zijn ambtsgenoot Strepenrann ontvimz-

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1