DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Het Chineesch-Eassssch conflict. No. 174 Honderd een en dertigste Jaargang 1929 AftQira<mieiits#TjJs bij vooruitbetaling per 3 maanden f2.fr. per post f2.50. BewijsiL' 5 ct. Advertentlepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsrulmte. Brieven franco K,Y. Boek- en Handelsdr. y.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Adminlstr. No. 3. Redactle No. 33. Uagelijksch overzicht. Buitenland OH atfmmef bestaat oH 2 blades Direrteur: C. KRAK. Hoofdredacteur Tjj. N. ADEMA. Posigiro 37960 VKIJBAB 26 JI LI Onderhandelingen geopend? Volgens een bericht van den Daily Tele graph uit Moekden zouden in Tsjangtsjoeng, net zuidelijk eindpunt van den Oost-Chinee ichen spoorweg, tusschen Tsjangtsjang, die foor deze bijzondere zending opdracht ge kregen heeft van Nanking, en den Russischen :onsul-generaal in Charbin, Mellikow, Woensdagmorgen voorbesprekingen begon nen zijn ter beeindiging van het Russisch- Chineesch conflict. China erkende het principe van de ge- meenschappelijke controle over den Oost- Chineeschen spoorweg. De „Daily Tele graph" meldt verder, dat de vroegere gezant van Rusland in China een visum voor Char bin heeft gekregen, waar hij met den Chinee schen gezant in Finland, die hiertoe opdracht gekregen heeft van de Nankingregeering, een ontmoeting zal hebben. De leidende Chi neesche staatssecretarissen zijn eveneens naar Charbin ontboden voor de opening der on derhandelingen. (De verantwoordelijkheid voor de juist- heid van dit bericht blijft aan den Daily Telegraph. Bevestiging van het bericht is nog niet verkregen). Verklaringen van minister Wang over de onderhandelingen ter ver- zoening met Rusland. Minister Wang, van buitenlandsche za- ten, verklaarde namens de Nanking-regee- ring, dat China volkomen bereid is aan de wenschen van de Sovjet-regeering tegemoet te komen en zonder inmenging van een derde mogendheid de onderhandelingen ter verzoe- ning aan te vangen. Hij zeide overtuigd te zijn, dat deze onderhandelingen eerder in China dan in Charbin zouden plaats vinden Voorts achtte Wang de vooruitzichten voor een vereffening der meeningsverschillen bemoedigend en besloot: „Wij verwachten thans dat de Sovjet-regeering haar stand punt ten aanzien van de voorgestelde ver zoeningsmethode kenbaar maakt, alsmede een verklaring omtrent het openen van dergelij- ke onderhandelingen". Het Russ. standpunt t.ov. den spoorweg. Volgens berichten uit Moskou wordt in bfficieele kringen verklaard, dat de verkla ring van den Chineeschen minister van bui tenlandsche zaken dr. Wang betreffende de bereidheid van China tot onmiddellijke on derhandelingen in Moskou als voorbarig ge kenmerkt moet worden. De Sovjet-regeering wil geen compromis sluiten met China. Zij verlangt als voorwaarde, tot de onderhande lingen, dat hare rechten op den Chineeschen Oosterspoorweg zullen worden hersteld. De Fransche gezant in Moskou heeft Don- derdag den plaatsvervangenden commissa ris van buitenlandsche zaken Karachan een officieele mededeeling overhandigd, waarin de Fransche regeering uiting geeft aan den wensch, dat in het belang van den wereld- vrede een spoedige bijlegging van het Rus sisch-Chineesch conflict mogelijk zal zijn. De besprekingen met de Japansche regeering. Te Tokio hebben wederom besprekingen plaats gevonden tusschen den Russischen ambassadeur in Japan en den Japanschen minister van buitenlandsche zaken Shidehara. Ook bij dit onderhoud heeft de Sovjet-am- bassadeur herhaald, dat de Sovjet-regeering onverbiddelijk vasthoudt aan den eisch dat de toestand van voor de bezetting van den Chineeschen Oosterspoorweg moet zijn her steld, alvorens de Sovjet-Unie tot onderhan delen bereid is. Het Amerikaansche Staatsdepartement wordt van Tokio uit voortdurend op de hoog- te gehouden van alle besprekingen, die de Japansche regeering met alle diplomatieke vertegenwoordigers van Sovjet-Rusland en China houdt. Geen Russ.-Chin, besprekingen? In tegenstelling tot het bericht van de Daily Telegraph, dat reeds besprekingen gaande zouden zijn tusschen China en Rus land, staat een bericht, dat via Tokio uit Charbin met 31 andere Russen naar het Mandjoerijsche grensstation Mandsjoeli is vertrokken en zich daar gisteravond te half zeven op een stoomboot naar Siberie heeft in- gescheept. Zou het bericht van de Daily Telegraph juist zijn, dan zouden de bedoelde bespre kingen in ieder geval voor het vertrek van den Russischen consul-generaal moeten heb ben plaats gehad. Het Chin, gezantschap te Moskou naar Finland. Het volledig personeel van het Chineesche gezantschap te Moskou is gisteren naar Fin land vertrokken. eerstgenoemde zal nioeten worden verricht Op uitdrukkelijk verlhngen van de Fransche regeering zal de liquidatiecommissie eventu- eel niet nalaten een herziening van het vre- desverdrag van Versailles te bewerkstelligen, aangezin Poincare de werking van art. 234 van dit verdrag veranderd wil zien, welk i artikel o.a. de bepaling bevat, dat Duitsch- Iand ingeval zijn betalingscapaciteit ontoe- reikend is, hooger beroep kan instellen op de herstelcommissie. In goed ingelichte kringen verwacht mea, dat aan de regeeringsconferentie 1000 tot 1500 personen zullen deelnemen, ongerekend de ruim 500 journalisten uit alle landen der wereld. HET ONTSLAG VAN LORD LLOYD. Een debat in het Engelsche Hoogerhuis. „Lord Lloyd genoot steeds het volste vertrouwen van de vorige regeering". Het ontslag van Lord Lloyd heeft toch nog eenige verrassing gebracht in het Hooger huis. In zooverre was het een verrassing, omdat het ontslag als Hoogen Commissaris van Egypte opgedrongen was en men vreesde, zooals Lord Salisbury het uitdrukte, voor de continui'teit der Engelsche politiek in Egypte, als zulke gebeurtenissen onvoorzien uit de lucht konden komen vallen. Lord Salisbury drong daarom dan ook aan bij de regeering op nadere bizonderheden over het ontslag. Het betreft hier n.l. geen ontslag-aanvrage, welke van Lord Lloyd zelf uitging, maar een, die door de regeering was uitgelokt. Alles was zoo plotseling in zijn werk ge- gaan, dat dit stellig een zeer slechten indruk naar buiten moest maken. In rijks- zoowel als in buitenlandsche aangelegenheden zijn geleidelijke veranderingen geboden. Lord Salisbury vroeg welke verandering van politiek tot dien stap had geleid. Groot- Brittannie is verantwoordelijk voor de be- scherming van de minderheden der bevolking in Egypte zelf, de beveiliging der buiten landsche belangen en de beveiliging van het Suezkanaal als verkeersweg naar de overzee- sche bezittingen. Het land heeft het recht te weten welke verandering hiermede wordt be- oogd. Lord Parmoor antwoordde, dat de regee ring vasthield aan het program van 1924 en ook aan de vier punten, die toen ter beveili ging van den Soedan aan de Egyptische re geering opgelegd zijn. Voor verandering in de internationale politiek behoefde dan ook niemand te vreezen, maar de regeering was wel van plan aan Egypte in binnenlandsche aangelegenheden de volledige rechten te ge- ven van een soevereinen staat. Lord Lloyd heeft zelf gevoeld, dat dit niet strookte met zijn inzichten; en aangezien hij wist dat de regeering haar vastgestelde lijn zou volgen heeft hij ontslag genomen. Er was geen sprake van eenige onwellevendheid jegens den Hoogen Commissaris, maar de regeering moest ook opkomen tegen. de voorstelling alsof zij de ontslagaanvraag uitgelokt zou hebben Over dat antwoord was Lord Reading (Jib.) zeer teleurgesteld. Hij wenschte te &weten, welke verandering hij in de regeering van zins is te maken in de Britsche politiek t.a.v. de binnenlandsche aangelegenheden van Egypte, waarop Parmoor antwoordde, dat er geen werkelijke verandering in die politiek icwam; alieen een andere procedure. Hij maakte daarbij de opmerking, dat de iaatste regeering het gewenscht heeft, aan Egypte zeljbestuur te geven. Lord Brenetford merkte nog op, dat Lord Lloyd steeds nauwgezet de instructies van de vorige regeering is nagekomen. Hij genoot steeds het voile vertrouwen van de regeering tot het Iaatste oogenblik. Lord Birkenhead merkte daarop veelbetee- kenend op: „Ik heb reden te zeggen, dat er tusschen de regeering en de hooggeplaatste persoonlijkheden, die Egypte vertegenwoor- digen, onderhandelingen zijn gevoerd zonder dat de Hooge Commissaris daarvan is ver- wittigd. Als dat waar is, is er nog nooit iets schandaligers geschied. En ik voeg er bij, dat er thans definitief onderhandelingen gaande zijn over zaken van verrijkende strekking Zullen die onderhandelingen worden gevoerd en beeindigd zonder dat het parlement erin wordt gekend? Moeten wij morgen uiteen gaan, en dan later bevinden, dat achter onze ruggen om een overeenkomst is gesloten? Ik vraag niet wat er besproken is, maar er loopt een gerucht, dat op het oogenblik reeds een overeenkomst wordt opgesteld. Ik hoop, dat dit onjuist is. Want in geval het waar zou zijn, ware het inderdaad ongehoord". Lord en Lady Lloyd woonden de zitting in het Hoogerhuis bij. In de wandelgangen wordt beweerd dat Lord Passf'eld (Sydney Webb) Lord Lloyd als Hooge Commissaris zal opvolgen, dat is te zeggen, indien het ambt wordt gehandhaafd. Anders wordt hij Britsch ambassadeur of gezant te Cairo. Voorts wordt gezegd, dat de Britsche troe- penbezetting waarschijnlijk sterk zal worden verminderd, en verder alleen politiediensten zal doen. De Egyptische nations'isien te Londen zijn zeer verheugd over het ontslag van Lord Lloyd. VOLKENBOND. DEN HAAG ZETEL DER CONFERENTIE? Semi-officieel wordt medegedeeld, dat alle staten, behalve Belgie er in toestemmen Den Haag te idezen als zetel voor de reparatie- conferentie. DE AANSTAANDE REGEERINGS- CONFBRENTIE. Hcewel datum en plaats der regeeringscon ferentie nog niet vaststaan, worden in alle betrokken staten de politieke voorbereidingen nauwgezet nagegaan. Een Duitsche deskun- dige persoonlijkheid verklaarde in een pers- onderhoud omtrent dat gedeelte der conferen ce, dat over de inwerking treding van het plan-Young zal loopen, dat de belangrijkste taak van de regeeringsafgevaardigden za! zijn uit het plan-Young een internationaa! verdrag te vormen. Het zal hiervoor noodza kelijk zijn een groot gedeelte van het plan- Young, voor zoover het overredingen e.d. be vat, te schrappen. Verder zullen drie commis- sies gevormd moeten worden,. n.l. een juridi- sche, een financieele en liquidatie-comite, ter- wijl het voornaamste werk door de beide OOK BELGIE VOOR DEN HAAG? Naar de Chicago Tribune uit Brussel meldt, zou ook de Belgische regeering tenslot te er in hebben toegestemd, dat de Interna tionale diplomatieke conferentie te Den Haag zal worden gehouden. DUITSCHLAND. MOORD? Enkele dagen geleden werd in het Teltow- kanaal te Berlijn het lijk van een onbekende vrouw opgehaald. Het linkerbeen ontbrak Men vermoedde eerst dat het lijk door een schroef van een schip was vernield, maar uit de intusschen gehouden schouwing is geble- ken dat het lichaam (van de onbekende eerst na den dood in het water was geworpen. De politic is er intusschen in geslaagd de iden- titeit van de onbekende vast te stellen. Het is een 35-jarige vrouw uit Berlijn Lichterfelde, die Zondag 14 Juli haar woning had ver- laten om haar moeder in Stettin te gaan op- zoeken. Ze had een bedrag van ongeveer honderd mark op reis medegenomen. Het onderzoek wordt voortgezet. MIDDELEEUWSCHE KERK DOOR BRAND VERWOEST. Donderdagavond is brand uitgebroken in een der oudste kerken van Sleeswijk-Holstein, die in ongeveer 1150 gebouwd is. Het is de kerk van Kellinghausen. Het vuur verbreid- de zich met razende snelheid, zoodat binnen korten tijd de geheele kerk in een vlammen- zee gehuld was en aan redden niet meer te denken viel. Het gehejele gebouw is dan ook tot den grond toe afgtbrand. ZWAAR ONWEER BOVEN MUNCHEN. Donderdagmiddag heeft boven Munchen en omgeving 'n onweer gewoed, dat begeleid werd door een wolkbreuk, die een uur duur- de. De brandweer moest herhaaldelijk uit- rukken om hulp te verleenen bij waterscha- de. Door het onweer werd de geheele stad volkomen in het donker gehuld, zoodat men op dit vroege uur reeds overal de lichten moest ontsteken. ENGELAND. DE TOESTAND IN PERZIE. In antwoord op een desbetreffende vraag, deelde Henderson in het Lagerhuis mede, da* de regeering berichten had ontvangen betref fende onlusten van stammen in Zuid-Perzig. Tevens was men op de hoogte gesteld van ze- kere geruchten, die in Perzie den ronde de- den, en die inhielden, dat deze onlusten aan- gestookt werden door Britsche agenten. Het verheugde hem de gelegenheid te hebben te verklaren, dat deze geruchten van iederen grond waren ontbloot en dat de politiek der Britsche regeering er een bleef van strikte noninterventie in Perzische binnenlandsche aangelegenheden. Hij vertrouwde, dat de Perzische regeering, die gedurende de Iaat ste jaren ruimschoots bewijzen had gekregen van de vriendschappelijke houding van Enge- land, zich er van bewust was, dat zij in haar tegenwoordige moeilijkheden met haar onte- vreden stammen kon rekenen op de sympa- thie van de Britsche regeerjng, wier eenige wensch het was Perzie bloeiende en vreed- zaam te zien onder een krachtig en onafhan- kelijk bewind. DE IJZER- EN STAALINDUSTRIE. Graham, de president van den „Board of Trade" kondigde aan, dat het onderzoek naar de ijzer- en staalindustrie geleid zou worden door 'n sub-commissie van de „Com- mittee of Civil Research". De sub-commissie zou bestaan uit den Lord Kanselier, den Eer- sten Lord der Admiraliteit, Sir Cecil Budd, den heer Cramp en Sir William Plender en haar opdracht zou zijn: een onderzoek in te stellen naar en rapport uit te brengen over den tegenwoordigen toestand en de vooruit zichten van de ijzer- en staalindustrieen en voorstellen te doen betreffende tot "maatrege- len, die wenschelijk en uitvoerbaar zouden schijnen ten einde de positie van deze in dustries te verbeteren op de wereldmark ten. Budd is voorzitter van den Londen- schen metaalbeurs, Cramp een vooraan- staand vakvereenigingsleider en Plender een bekend accountant. danks de kasten en het oponthoud, niet an- ders doen om de absolute integriteit der jury rechtspraak te handhaven, dan het proces voor een andere jury opnieuw te laten be- ginnen. STAKINGSONLUSTEN IN BOMBAY. In de arbeiderswijk van Bombay hebben tusschen stakers en werkwilligen incidenten plaats gevonden. Eerstgenoemden molesteer- den de werkwillige arbeiders en brachten ve- len hunner wonden toe. De politie moest van den gummiknuppel gebruik maken en ver- richtte verscheidene arrestaties. Ten slotte werden de stakers uiteengedreven. EEN JURY ONTSLAGEN. Bij de behandeling van een moordzaak voor een der Londensche rechtbanken heeft rechter Humphreys gisteren de geheele jury naar huis gestuurd, wat een geheel nieuwe behandeling van het proces zal noodig maken, omdat bewezen was, dat de voor zitter van de jury eenige oogenblikken ge- praat had met getuigen, die door de verdedi- ging opgeroepen waren Onder deze omstan- digheden, verklaarde de rechter. kon bii on- HONDERD EN DRIE JAAR. Mevr. Hannah Hoadley is een dame, die in Tottenham woont. Zij heeft twaalf kinde- ren gehad van wie er zeven overleden zijn. Men moet dit nu echter niet als uitermate rampspoedig opvatten, want mevr. Hoadley is Woensdag 103 jaar oud geworden. De eerste minister Ramsey MacDonald zond haar een felicitatiebrief, en de oude da me was daarover verrukt. Het Lagerhuislid van North Tottenham kwam er op den verjaardag op bezoek om geluk te wenschen. En nu het recept om zoo oud te worden Mevr. Hoadley is verslaafd aan het thee drin- ken; zij verzwelgt de thee in groote quanta. Daaraan en aan haar opgewekten aard schrijft zij het toe zoo oud te zijn geworden. FRANKRIJK. DE REGELING DER SCHULDEN. Behandeling in den Senaat. De Senaat heeft een begin gemaakt met de beraadslaging over de ratificatie der schul- denovereenkomsten met een rede van Charles Dumont, den rapporteur, die de ratificatie verdedigde. Poincare nog ziek. Bij het begin der zitting van den Senaat las de voorzitter een brief van Poincare voor, waarin deze zich verontschuldigde niet aan de discussie over schuldenovereenkomsten te kunnen deelnemen. De debatten. Bij de behandeling van de ratificatie der schuldenovereenkomsten wees de rapporteur Dumont er op, dat de cocnmissie de door de Kamer aangenomen wet met 25 tegen een stem en vier stemmen bianco eveneens had aangenomen en zoowel de wet als ook de door de commissie voor buitenlandsche za ken veranderde reserve ter aanneming aan- beval. Spr. lichtte vervolgens de voor- en nadee- len toe van de ratificatie, resp. de niet-ratifi- catie van de schuldenovereenkomsten, en leg- de er den nadruk op, dat in het Iaatste geval Frankrijk zich bij de aanstaande internatio nale onderhandelingen in een gei'soleerde po sitie zou bevinden. De regeering zou haar aanzien verliezen, wanneer zij in moeilijk heden zou geraken met de Ver. Staten en En- geland. De vertegenwoordigers van Frank rijk moesten echter bij de komende conferen tie de handen vrij hebben. Na hem spraken de oud-president der re- publiek Millerand en senator Henry de Jou- venel. Beiden bepleitten de ratificatie van de schuldenovereenkomsten. EEN GEHEIMZINN1GE AANSLAG. Het B.T.A. feldt uit Verdun dat gister- nacht onder gelijke cmstandighederi als den 12en Mei 1.1, een aanslag is gepleegd in de citadel. Een soldaat van het 22ste regiment tirailleurs werd n.l. met een wapen zwaar gewond. De wachtpost, die werd gealarmeerd, ver- scheen spoedig ter plaatse, doch veimocht ondanks de nauwkeurige nasporigen den aan- valler niet te ontdekken. VERDUISTERING. Tegen den Parijschen bankier Auguste Mo reau is een strafvervolging ingesteld. Hij moet zich aan verduistering van drie millioen frank hebben schuldig gemaakt. ALAIN GERBAULT HEEFT ZIJN WERELREIS VOLTOOID. Gedekt door een dichte mist voer Alain Gerbault, de stoutmoedige Franschman, die gedurende zes jaar een reis om de wereld maakte geheel alleen in zijn tienvoetskotter van tien ton, gisteravond de haven van Cher bourg binnen, waarmede hij zijn wonder- baarlijke reis van 37000 mijl heeft volbracht. Hij ankerde en sliep tot hedenmorgen vroeg, toen hij zonder een woord te zeggen weer wegzeilde, naar men meent naar Havre, zijn geboortestad waar hem een grootsche ve'r- welkoming wacht. DE COMMUN. DEMONSTRATIES. Op 1 Augustus verboden. Protest der socialisten. Volgens de Parijsche bladen zou het onder zoek van de bij de huisbezoekingen in de ge- bouwen der communistische organisaties in beslag genomen militaire stukken tot resul- taat hebben gehad, dat is gebleken, dat de voorbereiding van de demonstraties op 1 Au gustus a.s. in wezen eeri samenzwering te gen de veiligheid van d^n staat was. De ge- arresteerden zullen waarschijnlijk terecht- staan voor jury-rechtbanken en voor het Staatsgerecht. Ten eide incidenten te voor- komen heeft de regeering alle demonstraties langs den openbaren wen en bijeenkonjsten in de open lucht voor 1 Augustus verboden. De maatregelen der regeering vormden gisteravond het onderwerp van een vergade- ring van het partijbestuur der Fransche So- cialistische Partij. Er werd een besluit aan genomen, waarin geprotesteerd wordt tegen de onderdrukking der demonstraties door de politie. De politie wil de splitsing der arbei- dersklasse verscherpen en haar vakorganisa- ties door willekeurige middelen verlammen. Het partijbestuur protesteert tegen de arre staties en tegen het systeem van spionnen en provocatie, dat in strijd is met de democrati- sche rechten. Nieuwe arrestaties. Uit Parijs wordt gemeld dat de huiszoe- kingen bij de communistische organisaties zijn voortgezet. Er werd o.a. een inval ge- daan bij de Banque Ouvriere et Paysanne, waar tal van documenten in beslag werden genomen. Tot de gearresteerden behoort Midol, de secretaris-generaal van de unitaire Federatie van Spoorweglieden. ZWITSERLAND. EEN DORPJE VERBRAND. Tengevolge van het inslaan van den blile sem zijn vannacht in het Zwitsersche gehucht Wieder (kanton Wallis) 18 huizen verbrand. Slechts 2 huizen staan nog overeind. Tachtig menschen zijn dakloos. KERKELIJKE STAAT. DE PAUS VOOR HET EERST NA 60 JAAR BUITEN HET VATICAAN. Voor het eerst sinds 60 jaar heeft een Paus het Vaticaan verlaten, nu gister Pau9 Pius een plechtige processie op het Sint-Pieter plein bijwoonde. DE GROOTE ECHARISTISCHE PROCESSIE. De groote echaristische processie op het St. Pieterplein te Rome heeft Donderdag avond in groote plechtigheid plaats gevon den in tegenwoordigheid van 150.000 toe- schouwers. De processie begon om 6 uur en duurde ruim 2}4 uur. Tot slot gaf de paus de menigte zijn eucha- ristischen zegen. ZUID-SLAVIB. EEN DOLDRIFTIG HEERSCHAP. Op het station te Belgrado was een com* munist uit Serajewo, zekere Swetka Tschelan, in hechtenis genomen. Op het politiebureau wist hij, bij het voorloopige verhoor een revolver te trekken. Hij schoot twee politie- agenten dood, verwondde er een levensge- vaarlijk en wist zelf te ontsnappen. TSJECHO-SLOWAKIJE. TEGEN DE COMMUNISTEN. Opnieuw heeft de politie te Praag gisterek een inval gedaan in het gebouw van het secretariaat der communistische partij, als mede in het secretariaat van een districts- afdeeling. Alle aanwezigen werden in hechte nis genomen, in het geheel dertig personen, waaronder de secretaris van de parlementaire club. HET INCIDENT TE HIDAS NEMETY. Het spoorwegverkeer heden hervah Naar het Tsjechische ministerie van spoor- wegen bekend maakt, wordt het normale ver- keer over Hidas Nemety morgen om elf uur hervat. POLEN. HET PROCES-ULITZ. X In de zitting van Woensdag is het, naak Wolff meldt, tot een incident gekoinen tus-, schen <je verdediging en het openbaar mini-: sterie. De verdediging had voor het onder- zceken van de handteekening op het bij Ulitz in beslag genomen document, dr. Bischof uit Lausanne als deskundige aangewezen; deze zou per vliegtuig te Kattowitz aankomen. Het openbaar ministerie maakte echter bezwaar, daar voor een Poolsche rechtbank geen bui- tenlanders als deskundige kunnen worden ge- hoord. Daarop trok de rechtbank zich terug, ten einde in dit geschil uitspraak te doen. De rechtbank besliste, dat de door de ver dediging benoemde schriftkundige Kwic- zynski gehoord zal worden, doch dat dr. Bis chof voorloopig niet als expert zal optreden! Over de verklaringen van deskundige prof. Krol ontstond een debat met de verdedi ging, die den deskundige eenigszins in hef nauw bracht. Deskundige Kwickzynski ver klaarde geen definitief oordeel te kunnen uit- spreken; het fotografisch materiaal was le slecht om er zich op te kunnen baseeren. De deskundige toonde door talrijke details aan, dat zeer moeilijk was uit te maken of verval- sching had plaats gehad. In den namiddag werden de getuigen a decharge gehoord. Ook dr. Bischof werd thans als deskundige toegelaten. De verkla ringen der getuigen a decharge staan lijn- recht tegenover die der reeds gehoorde getui gen. Bij het verhoor van getuige Walden wordt het publiek zoo onrustig, dat de zit ting geschorst moet worden. AMERIKA. EEN BOM ONTPLOFT. Gisteren ontplofte in het hartje van dt voornaamste zakenwijk te Chicago, waar de voornaamste bankierskantoren en industrieele ondernemingen gevestigd zijn, een bom. Persoonlijke ougevalien hadden niet olaats, &MAABSGH

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1