DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN BHD-HOTEL ZEEZICHT. IiMt in Mat 11M ax, Hat Chineesch Russisoh conflict. Soubrette STELLA SEEMER. A. DAM A Co. ALKMAAR, EGMOND AAN ZEE. Afgewisseld door Viod en Piano. DANCING. No. f?5 Dit nummer besfaai ait 2 bfaden Honderd een en dertigste iaargang AftftMicraentsprUs bij voornitbetaling per 3 raaanden f2.-, fr. per post f2.50. Bewtfsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct p. resel jrroote™ iptrmm t Uneven franco NX Bock- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Yoordam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. P imte' ZAF'KaBAW Directeur: C. KRAK. Verdere teekenen van een vreedzamc oplossing van het geschil. Russische klachten over mishandelingen. Volgens een hericht van Havas heeft mi nister Wang tegenover den Franschen gezant uiting gegeven aan zijn dankbaarheid over het optreden van Briand en verklaard, dat kunnen onderhandelen, daar het overtuigd is, dat een vreedzame oplosing van het con flict mogelijk is. Havas verzekert verder, dat er te Nanking twee stroomingen zijn. De rechtsche groep, waartoe Soen Fo behoort, wil de bezetting van den spoorweg handhaven, terwijl ande- re kringen, die de sowjetunie meer genegen zijn, onder den invloed van den minister van buitenlandsche zaken den terugkeer tot den status quo ante noodig achten. Tsjiang Kai- sjek aarzelt tusschen beide zienswijzen. In tusschen is nietnand voor geweld van wape- nen. Volgens berichten uit Moskou, te Kowno ontvangen, wordt in Russische officieele krin gen verklaard, dat de verklaring van den Chineeschen minister van buitenlandsche za ken dr. Wang betreffende de bereidheid van China tot onmiddellijke onderhandelingen in Moskou als voorbarig gekenmerkt moet •war den. De Sowjet-regeering \yil geen compro- mis sluiten met China. Zij eischt als voor- waarde voor de onderhandelingen, dat hare rechten op den Chineeschen Oosterspoorweg zullen worden hersteld. Te Charbin is het rustig. Men meent daar teekenen van ontspaning te bespeuren en ziet in het samenkomen van den gouverneur van Kirin en den opperbevelhebber van 't Mand- sjoerijsche grensleger met den consul van de sowjet-unie een gustig teeken. Deze bijeen- komst vond plaats te Tsjangtsoen. Mag men de Daily Telegraph gelooven, dan zouden de Chineezen hier ie verstaan hebben gege ven, dat generaal Loe zijn boekje te buiten was gegaan door de voornaamste Russische ambtenaren over de grens te zetten en dat China bereid is over het beginsel van het ge- meenschappelijk beheer over den spoorweg te erkennen. De Russische consul zou voorts een vrijgeleide naar Charbin hebben gekre- gen, waar hij den Chineeschen gezant in Fin land zou ontmoeten, die als afgezant van de regeering te Nanking met hem de manier zou bespreken om tot bijlegging van 'het geschil te komen. Te Washington werkt men ook nog altijd aan pogingen tot bijlegging van het conflict. Minister Stimson heeft dienaangaande een langdurig onderhoud gehad met de gezanten van Engeland, Frankrijk en Italie en den Duitschen zaakgelastigde. Intusschen beklaagt het correspondent bureau van de sowjet-unie er zich over, dat volgens berichten uit Chabarowsk de aanhou- ding van Russische onderdanen in Mandsjoe- rije voortduurt en dat deze met mishandelin gen gepaard gaat. De Chineesche politie in Mandsjoerije, zoo bek'lagen zich de Russen, houdt klopjachten langs de Chineesche Oos- terspoorlijn, om de beambten, die niet wer- ken te arresteeren. De Russische beambten verlaten niettemin hun post en vluchten naar het Russische gebied. Donderdag werden 40 gearresteerde arbeiders en spoorwegbeamb- ten, van wie velen zwaar geboeid, zonder voedsel en onder sterk geleide van Pogra- nitsina naar Charbin betransporteerd. Spoor- wegmannen van de Oessoerische lijn, die te Pogranitsina waren achtergebleven zijn door de Chineesche autoriteiten aangehouden en naar een onbekende plaats weggevoerd. De laatste dagen zijn in totaal eenige hon- derden menschen aangehouden. Ten slotte beklaagden de Russen zich nog dat er langs den spoorweg witte gardes klaar zouden worden gemaakt om invallen te doen op sowjdrgebied. Er zouden reeds een paar benden onderweg zijn. Het2elfde correspondentiebureau meldt uit Blagowesjtsjensk, dat de sowjetambtenaren in de bagage van het vertrekkende Chineesche consulaat, die als archief was aangegeven, wapens, geld en andere smokkelwaren heb ben aangetroffen, w.o. 42 gew. van allerlei soort, groote hoeveelheden patronen, zorg- vuldig verstopte buitenlandsche wissels, vreemd geld, 10 pond stofgoud, 30 pond zil- yer en 30.000 roebel goud. Deze „smokkel- waar is in beslag genomen. Nog geen Russische-Chineesche on derhandelingen. n;!LMTS,kou wordt geme!d' dat het door de Vw ria graph" versPre'de bericht om- Wrhpn DS ,aangevangen onderhandelingen Rusland en China voorbarig is. Tot CSfnCMnarklaringen mn Rm van Nanking is ten voile overtuigd, dat haar optreden tegenover Rusland correct is ge- weest, hetgeen ook met de politieke stukken kan worden aangetoond, terwijl zij, als lid van den Volkenbond, bereid is zich geheel aan de uitspraak van een scheidsgerecht te onderwerpen. Naar uit Moskou wordt gemeld, is onder voorzitterschap van Roedsoetak een verga- dering van den Raad van Volkscommissa- risen gehouden, waar Karachan en Woro- sjilow een uiteenzeting van het conflict met Nanking rechtstreeks met Moskou meent te China gaven. Laatstgenoemde verklaarde o m., dat er voorloopig voor de Russische wachtposten aan de Chineesche grenzen geen gevaar dreigt, terwijl de overvallen der Witte Garden zonder moeite konden worden afge- slagen. De maatregelen van den commissa- ris van oorlog werden door den Raad goed- gekeurd. Gunstig verloop der onderhande lingen. Te Washington ontvangen berichten uit China bevestigen, dat de Chineesch-Russische onderhandelingen tusschen den Russischen consul-generaal Melnikow en den Chinee schen generaal Tsjang Tsjiang een gunstig verloop hebben gehad. De verklaring van dr. Wang, den minister van buitenlandsche zaken der Nanking-regee- ring, volgens welke met de Russische belan- gen bij den Chineeschen Oosterspoorweg reke- ning zou worden gehouden, wordt in belang van deze onderhandelingen gebracht en heeft een gunstigen indruk gemaakt. Men hoopt, dat de verzoeningsonderhan- delingen thans een meer definitieve vorm zullen aannemen. Oagelijkscb overzichf. HET PLAN-YOUNG. Zal Londen het plan-Young ratificeeren? In aansluiting op de debatten over Egypte kwam het in het Lagerhuis tot een uiteenzet- ting tusschen Lloyd George en Snowden, waarbij de laatste den verdeelingssleutel van het plan-Yonug afwees en er op zin- speelde, dat Engeland het Young-plan zou afwijzen, wanneer men ook geen rekening hie I d met zijn wenschen inzake de veran-de- nng van den verdeelingssleutel. De aanleiding tot deze gedachtenwisseling was een vraag van Lloyd George, die inlich- tingen vroeg over, of Engeland voornemens was afstand te doen van zoovele eischen, als in het plan-Young staan. De verdeelings sleutel van het Young-plan luit n.I. aan En geland veel te kort komen, terwijl tevens de nieuwe bepalinger. over de leveringen in natura tot ernstige bezwaren aanleiding ge- ven moesten. Er was Lloyd George welis- waar niets aan gelegen, of Duitschlands tri buten betaald werden, doch integendeel was hij er een voorstander van, dat de internatio- nael betalingen verminderd werden. Wanneer dit geschiedde, moest het echter zijn op den basis van wederkeerigheid en bij alle landen. Snowden legde er in zijn antwoord den nadruk op, dat hij de woorden van Lloyd George begroette en dat hij hoopte, dat zij de Engelsche delegat'e op de internationale con ference van nut konden zijn. De Engelsche regeering was echter niet verplicht het Hoofdredactenr Tj. N. ADEMA. DUITSCHLAND. GOEDE MORGEN, HEEREN! In het gebouw van den Pruisischen Land- dag waren gisteren vijf strafgevangenen on der streng toezicht aan het werk gezet om een groote hoeveelheid oud papier op stapels te binden en weg te brengen. Zij droegen van de gevangeniskleeren slechts de blauwe broek en mochten het specia-Ie hoofddeksel, dat de gevangenen dragen, afzetten. Plotseling heette het, dat een van het vijf- tal verdwenen was. Het bleek bij het dadelijk ingesteld onderzoek, dat de man rustig door een der uitgangen was vertrokken en de por- tiers die daar stonden juist voor een scherpe controle met't oog op de aanwezigheid in het gebouw van de gevangenen, met een vriende- lijk „Guten Morgen, meine Herren!" had ge- groet, toen hij de straat opstapte. Zij hadden hem voor een monteur gehouden, die zijn werk had verricht en naar huis ging Tot dusver is geen spoor van den vluchte- ling ontdekt. MOORD EN ZELFMOORD. T wee scholieren dood. Gisternacht heeft zich te Dortmund een vreeselijke gebeurtenis afgespeeld. In een cafe te Dortmund werden regelmatig bijeenkom- sten van scholieren gehouden, zoo ook gister- avond. 's Avonds laat begaven de beide vrienden, de H. B.-scholieren Frits Delere, zoon van een aannemer, en Hetmuth Steinbach, zoon van een architect te Dortmund, zich geza- menlijk van zulk een bijeenkomst naar huis. Wat er precies gebeurd is, weet men niet, doch er ontstond tusschen beide vrienden een woordenwisseling, die een zeer heftig karak- ter aannam en plotseling trok de jeugdige Fritz Delere een revolver en schoot van een afstand op zijn vriend. Het schot trof Stein bach in het linkeroog en bloedend en waan- zinnig van pijn viel de jongen neer. Delere, aan den anderen kant van de straat, richtte de revolver op zich zelf en doodde zich on. middellijk door een schot in den rechterslaap De stervende Steinbach werd naar een zie- kenhuis overgebracht, waar hij korten tijd later zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleed. De Justitie was onmiddellijk ter plaatse en stelt een onderzoek in. Omtrent de motie- ven van den vreeselijken daad tast men in het duister. Op het lijk van Delere werd een brief van een meisje gevonden, doch het valt niet met zekerhei-d te zeggen, of er jaloezie tusschen beide vrienden heeft bestaan. Posfgiro 37960 MOEILIJKHEDEN IN MONACO. Het parelement en de kiezers van het kleine vorstendommetje Monaco hebben een ultima tum gezonden aan prins Louis, den vorst, om onmiddellijk terug te keeren en hun grie- ven weg te nemen. Anders zullen zij een volksstemming uitschrijven ten opzichte van zijn aftreden en de vorming van een repu- bliek! des avonds 81/4 uur, optreden van de Geen entree. Geen consumptieverhooerina:. WEER EEN RITUEELE MOORD". De lasteraar veroordeeld. Dr. Robert Ley zoo lezen we in de N.R.C. het nationaal-socialistische lid van den Pruisischen landdag had zich voor de rechtbank van Keulen te verantwoorden wegens krenking van den joodschen gods- dienst en ophitsing tot rassenhaat. In twee ar- tikels verschenen in den Westdeutschen Beobachter, van welk blad hij verantwoorde- lijk redacteur is, had dr. Ley beweerd, dat de verleden jaar op geheimzinnige wijze in het Roergebied vermoorde gymnasiast Daube het slachtoffer van een ritueele misdaad was ge worden. De Pruisische Landdag had onlangs bcsloten, tot opheffing van de immuniteit van Youngplan aan te nemen. De Engelsche re% beklaagde die gister in de terechtzitting in de geering erkent ock niet den samenhang tus- Hitler-uniform verscheen. Zij-n aanliangers EEN MEDISCH ATTEST. Een dokter geeft zich zelf een ziekte- attest. Een dezer dagen moest te Toulouse een medicus terecht staan, omdat hij het vertrou- wen van een oude dame had geschonden. Toen zijn zaak werd afgeroepen, deelde zijn advocaat mede, dat zijn client niet zou verschijnen omdat hij ziek was. Een doktersverklaring werd overgelegd, die onderteekend wasdoor den dokter zelf. In die verklaring stond, dat de dokter bij zichzelf koorts geconstateerd had, die hem noodzaakte thuis te blijven en daaroin zich zelf een certificaat van verhindering gaf. De advocaat van de eischeres verzette zich tegen de geldigheid van een attest, afgegeven door den belanghebbende zelf. Maar het O.- M. meende dat het attest geldig was, omdat de wet slechts een medisch attest eischt, af gegeven door een dokter. Beklaagde was dok ter, dus kon hij een attest schrijven, ai was dat dan ook voor zich zelf. En de zaak werd verdaagd. JULI verfrouwd ad res voorvep* huring, reparation en sfai- ling van AUTOMOBIELEIi. ZES JONGENS DOOR EEN GRANAAT- ONTPLOFFING GEDOOD. Op een weide bij Zborow in Oost-Galicie trachtten eenige boerenjongens, die het vee hoedden, een granaat, die zij op het veld ge vonden hadden, uit elkaar te nemen! Plotse ling ontplofte de granaat, waardoor zes knaapjes in den ouderdom van zeven en achf jaar gedood werden. Twee andere jongens werden zwaar gewond. Naar uit Nanking wordt medeuedeeld heh ben Tsjang Kai-Sjek en Dr. £g op een buitengewone bijeenkomst van het IJitvoe rend Comite der Kwom.ntang raplrt S bracht over de politieke SeHafm Tsjang Kai-Sjek verklaarde bij deze gdeWn- heid dat het verbreken der diplomatlek^bJ- trekkingen met Rusland niet van China k uitgegaan Wanneer de Sowjets werkeliik in China belang stellen, zullen zij de politiek van pressie moeten laten varea. De regeering schen de ontruiming van het Rijnland en de schatplichtkw,estie. Overigens het Youngp'an is tot dusver nog door geen enkele regeering aangenomen. Ook de Duitsche regeering heeft slechts verk'aard, dat het het Young- plan een geschikte basis was voor onderhan delingen in de tributaire kwestie. Volgens Engelsche opvatting is de tfanstaande confe- rentie bevoegd over het Youngplan in alle details te beraadslr^-m en zoo noodig te ver- anderen. Snowden ging vervolgens in op de Engelsche wenschen tot veranderingen en legde er den nadruk op, dat voor alles de in het Youngplan opgestelde verdeelingssleutel voor leveringen in natura evenals de verdee- ling in beschermde en onbeschermde gedeel- ten niet in overeenstemming was met de En gelsche wenschen. Engeland hield de sleutel van Spa nog steeds voor doelmatiger dan de voorgenomen nieuwe regeling. De Spa-sleutel heeft gedurende de laatste jaren goed ge- werkt. Een reden voor de verandering van deze verdeelingssleutel voor de betalingen aan de geallieerden ontfcreekt volkomen. En geland is bovenmate benadeeld ten gunste van Frankrijk. Daar het Youngplan dus neerkomt op een benadeeling van Engeland is de tijd gekomen om te verklaren, dat En geland thans de grens bereikt heeft van de voor zijn schatkist mogelijke inwilligingen. De uiteenzeftingen van Snowden werden nog versterkt door verklaringen van den La bourist Wedgwood, die er den nadruk op legde dat de Engelsche delegatie eerder de confe rence moest laten mislukken en het Young plan afwijzen, dan dergelijke compromissen te aanvaarden. Engeland kan zich veroorlo- ven het Youngplan af te wijzen, de troepen uit het Rijnland tmrug te trekken en het Da- wesplan te laten bestaan tot dit zou stran- den. Buiteniand poogden overigens door het maken van veel rumoer de zitting te storen maar de politie slaagde er in, de orde te handhaven. Ley beweerde voor de rechtbank dat hij in zijn artikels een bepaalde joodsche secte maar DE IN SCHULDENOVERENKOMSTEN DEN FRANSCHEN SEN A AT. De rede van Briand. Bij de voortzetting van het debat in den Senaat over de ratificatie der schuldovereen- geenszins de joodsche religieuse gemeenschap heeft RrianH Z'h °(°r 6 h" jie FrankriJk) wilde treffen. De voorzitter meende echter, dat een dergelijk standpunt in het geheel niet uit de bewuste artikels bleek. De ambtenaar van het O. M. eischte een boete van duizend mark. Tot deze boete werd dr. Ley dan ook ver oordeeld en eveneens in de kosten van' het proces STOOMBOOT GEZONKEN BIJ STETTIN. Het aan tal slachloffers nog onbekend. Gisteeravond te 5 min. voor 1 zou te Stettin arriveeren de vrachtboot „Schwedt", die den dienst onderhoudt tusschen Stettin en Schwedt. De boot was voor het grootste deel ge- laden met aardappelen en groenten en aan boord bevonden zich ongeveer 60 personen, voor het meerendeel vrouwen, die zich met hun waren naar de vroegmarkt begaven. Toen de boot nog ongeveer 10 M. van den oever verwijderd was, begon zij plotseling te zinken. Het schip kapseisde naar links en was binnen 3 a 4 minuten geheel onder water verdwenen. heeft Briand, nadat Berard, de rapporteur van de commissie voor buitenlandsche zaken bekrachtiging had bepleit, o.a. gezegd: Oui zijn leven te redden heeft Frankrijk tijdens den wereldoorlog zware offers gebracht. Het beschikte echter niet over voldoende finan- cieele hulpbronnen en was derhalve genood- zaakt zich tot zijn bondgenooten te wenden. Als wij thans onze onderteekening van de schuldovereenkomsten verloochenden, in wel- ken toestand zouden wij ons dan bevinden als wij opnieuw een beroep op Amerika moesten doen. Frankrijk is een groot land welks toekomst onbeperkt is en het kan mits- dien in dezen geen negatieve houding aan nemen. Alle andere landen, die ook geld van Amerika hebben geleend, hebben de trans- fer-clausule gevraagd, doch zonder eenig succes. Daarom mag Frankrijk dit voorbe- houd niet stellen, want't zou zich daarmee slechts moeilijkheden berokkenen. Het betaalt reeds sinds eenige jaren prompt. De voorbehouden die de Kamer heeft aan genomen, zijn slechts verzoeken aan de Fransche regeering om in verband met de Duitsche schadevergoeding de belangen van ons land bij de aanstaande internationale Op het hulpgeroep der passagiers schoten on^ru"^p,a sntraan,de '"ternationale verscheiden booten te hulp en een groot a n v-erdedigen. Die onder- I handelingen zullen moeilijk zijn, want J VOLKENBOND. DE A.S. CONFERENTIE TE DFN HAAG Naar de Vorwai'ts meldt, zal de conferentie te Den Haag op 10 Augustus a.s. aanvan- geu. aantal personen konden zich nog, door aan boord van andere schepen over te springen. redden. Het staat nog niet vast, hoeveel personen verdronken zijn. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. FRANKRIJK. POINCARE TREEDT AF! een zegt: „Ontruim het Rijnland!" de ander: „Ontruiming van het Rijnland zou een mis- dnjf zijn!" Ik vraag met ongebonden han- den naar de conferentie te gaan, met het recht het voor een tegen te overwegen en als vrij man mijn land onder de beste voorwaarden te dienen. Nadat Briand had uiteengezet dat men een bespreking van de ontruiming van het Rijn land krachtens het verleden jaar te Geneve opgestelde program niet kan weigeren, ver- zekerde hij dat Frankrijk oprecht wenscht met Duitschland tot overpensfpramiriQ' te v<->. jueor BANKIERS-DIPLOMATEN. Clement Vautel in het Journal: Vroeger maar 't is lang geleden, dat 's waar zond Amerika als gezant .naar Frankrijk Benjamin Franklin, een wijsgeer, die met gemoedelijken humor geringschatting voor materieel bezit, liefde voor de belang- looze deugd predikte. Thans bevatten de bla- den het volgende telegram van 20 Juli uit New-York: Er wordt medegedeeld, dat president Hoo ver zich voorstelt de gewichtige diplomatie- ke posten in het buiteniand aan kundige fi- nanciers toe te vertouwen. Zoo zou Edge binnenkort in Frankrijk, Eugene Meyer in Duitschland en Lamont te Rome of te Ma drid benoemd worden. Dit bericht zegt in enkele regels meer over den universeelen warwinkel dan duizend dik- ke boeken van kundige economisten. Men meent, dat de revolutie van de demo cratic, het proletariaat, de arbeiders en d<? boeren komt. Zij komt van de geldmacht. Het lot van de wereld de nieuwe zoo- wel als de oude is in handen van de men schen, die over het goud beschikken. Oorlog en vrede zijn tot hun ordersDe ware offi cieele paleizen, die waarin de moderne ko- ningen beraadslagen zijn de banken. De Napoleon van morgen zal een financier zijn. een Loewenstein, die niet te vroeg uit zijn vliegtuig en zijn droom zal vallen. Renan heeft een maatschappij voorspeld, die geknecht zou worden door een infellectu- eele oligarchic: eenige gefeerden, bezitters \ton een onweerstaanbare kracht, waarvan a!- leen zij de chemische formule zouden ken- nen, zouden de menschheid tot slavernij te- rugbrengen. Maar dit toekomstbeeld was en zal ongetwijfeld nooit iets anders zijn dan een roman Het rijk der wereld zal niet aan de geleerden arme sukkels zijn. Het is van nu af aan aan de financiers. Zeker, het gouden kalf is altijd aanbeden en de meest trotsche monarchen hebben de wet van de meesters van het goud ondergaan, zooals thans de volken die ondergaan. Zelfs Lodewijk LIV maakte Samuel Bernard het hof. Maar van tijd tot tijd namen de konin- gen hun wraak. De democratieert vermogen niets tegen Plutus. De Sowjet-republiek is a'i3 de kameraden: zij buigt voor het super-syn- dicaat der groote geldmenschen, aan wie zij hoe dan ook, het krediet moet vragen, waar- over zij als autocraten beschikken "en dat in onzen tijd de eenige onweerstaanbare kracht is. Aldus wordt er een feodaliteit gevormd, welke tyrannieker is dan die der middeleeu- wen, haar brandkasten zijn nog op andere wijze geducht dan de oude versterkte kastee- len en de macht van haar baronnen overtreft verre die, waarop de heer Coucy zich in zijn slottoren verhoovaardigde. Het is dus we! natuurlijk, dat de Amerikaansche' financiers, die nieuwe groote-heeren, hun intrede doen in een carriere, waarin het goede, oude Euro- pa tot dusver nog maar oude aristokraten politic! met algemeene denkbeelden, dich- ters, dansers toelaat. De Vereenigde Staten zenden ons reke- naars, die ons geen salons zullen openen waarin men conserveert, maar loketten, waar- aan men betaalt. 3ELGI8 ONWEER MET NOODLOTTIG GEVOLG. t- r- W/7 dooden. Te Clermont Ferrant is bij een hevig on- weer de bliksem geslagen in een eik waaron- der zeven menschen stonden te schuilen. Vijf werden doodgeslagen, een zesde kteeg zware brandwonden. ONGELUK BIJ EEN AARD- t AFSCHUIVING TE LUIK. Bij de uitvoering van grondwerken aan den dijk van de Maas te Luik heeft zich een ver- zakking voorgedaan. Drie arbeiders werden geheel onder de aardamssa's bedolven. Twee hunner, een Tsjech en een Pool, werden dood opgehaald, de derde, de 30-jarige Nederlan der Jan Mors, werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. JAPAN. AARDBEVING TE YOKOHAMA. De Japansche havenstad Yokohama is doof een heftige aardbeving geteisterd, die onge veer 20 min. duurde. Er braken in de stad vele brariden uit, ter wijl het telegraaf en spoorwegverkeer werd verbroken. e - rfnrr open !i ?jn met d* Chineesche regee- mg geen onderhandelingen gevoerd. maanden ongeschikt voor den arbeid zal ma- ken, zijn ontslag te verleenen en een opvolger te benoemen. Hierop is onmiddellijk een ministerraad bij- eengekomen in het departement van buiten landsche zaken. De kabinetsraad, die tot 11 uur bijeen was, gaf den plaatsvervangenden minister-president, minister van justitie Barthou en Briand op- dracht Poincare de aanhankelijkheH en de sympathie van het kabinet te betuigen en hem te verzoeken na zijn herstel weer aan het hootd der regeering te treden. Barthou en Briand be gaven zich daarop naar Poincare, om zich van dezen opdracht te kwijten. De ministerraad, die Zaterdagmorgen om half tien bijeen zou komen, zal in verband hiermede eerst om half elf wor den gehouden. Men verwacht, dat Briand het nieuwe kabinet zal vormen, rt AM A M ft m 1 u1 i T 1 1 1 f V - Uium.10 i^jjciaiuc jLMjuauiic IIWdT Lnnirii0„ 1 J r vr De Fransche minister-president Poincare heeft Vrijdagavond een schrijven gericht aan den president Doumergue, waarin hij dezen voorstelt, om naar aanleiding van zijn ziekfe en een noodzakelijke operatie, die hem 2 a J

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 1