RadiOErafisch Weerbericht. AGENDA. Binnenland Sport Maandag 29. Jult. 7.30 uur, Cinema Americain; De carna ^Isprins (voor elken leeftijd.) 7.30 uur, A. B. Thoofdnummer Vrouw Zorg (dram.) hoofdrol Mary Carr. Toegang yoor elken leeftijd. 7.30 uur, Victoria Theater: Het brand- tnerk (boven 18 jaar.) Schoorl, zomerfeesten V. V. V. I Dinsdag 30 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: De carna- Valsprins (voor elken leeftijd). 7.30 uur, A. B. T.: Vrouw Zorg (voor el ken leeftijd). 7.30 uur, Victoria Theater: Het brandmerk (boven 18 jaar.) 8.30 uur, Carillonbespeling van den Waag toren, de heer Vincent, van Amsterdam. Kermis Heiloo, In de Rustende Jager op- treden humorist; bal. naar Malta, waar vandaag een officieel on- derzoek naar de oorzaak van de ramp zal plaats hebben. De „Devonshire" is een der modernst:? kruisers. Zij liep eerst in October 1927 van stapel en werd eerst in Maart 1929 in dienst •^taield. JAPAN. DE AARDBEVING TE YOKOHAMA. De hevigste sedert 1923. Het centrum van de aardbeving, die te To kio en Yokohama werd gevoeld en een pa- niek onder de bevolking veroorzaakte, lag op 30 mijl ten Z.W. van Tokio. De maximum amplitude was 30 milimeter. De aardbeving was een der hevigste sedert 1923. Zij werd ook waargenomen in het centrum van het gebied van Kamakoera, doch dank zij het uitblijven van branden bleef de aangench'e schade zeer gering. Het spoorwegverkeer in het gebied van Tokio en Yokohama werd tij ■delijk gestaakt. DE ONTBINDING VAN HET p„r._: .ent. Het Japansche kabinet heeft volgens fiet Japansche blad Tohio Asachi beslo ten het kabin:' - ontbinden en nieu verkiezingen ult t3 s ijve— Der.zc len waarschijnlijk reeds in Augustus olaats vinden. v BELGIE. ERGERLIJKE BALDADIGHEID. Van een groep vreemdelingen, die gistermorgen door Brussel trok, heeft sen belhamel door niet nader te noemen handelingen het graf van den Onbeken- den Soldaat ontheiligd. Ten den onver laat men zegt dat het een Hollander is is procesverbaal opgemaakt. GRIEKENLAND. I AANVARING IN DE ACGEISCHE ZEE. Het passagierschip „Goissa" is tus schen den Piraeus en Nauplia, zijn ge wane route, "aren e in aanvaring geko- men met cn vracht cornerEet passa- giersschip werd tniddendoor gesneden en zonk binnen 5 minuten in de diepte. Volg- s izi d-.ver l-lnn^neekomc r be- richten zijn 7 peroonen verdronken. tM.n. vermoedt echter, dat het aantal slaclito-'-"-s tot T'j stijgen zal. HEVIGE BRAND IN DEN PIRAEUS. In den Piraues is een hevige brand uitgebroken. Dc materieele sdiade be- d -aagt ruim 11 millia':::. ITALIE. 44 MAFFIALEDEN KRIJGEN SAMEN 179 JAAR GEVANGENISSTRAF. Na e n proces, dat 72 dagen geduurd heeft, zijn in Napels van de 86 beklaag- den, leden van de Maffia, 44 veroordeeld In totaal hebben deze beklaagden 172 tot gevangenh straff en van 1 tot 13 jaar. jaar gevangenisstraf gekregen. AMERIKA. DE OPSCHORTING VAN HET VLOOTPROGRAMMA. Blijken van instemming en verzet. Naar Reuter uit Washington meldt, komen «r uit alle hoeken van de Ver. Staten en van de heele wereld telegrammen op het Witte Huis binnen, welke blijken van krachtige in stemming bevatten met president Hoovers besluit om den bouw van drie kruisers op te schorten. Uit de verslagen, die bij de regee- ring inkomen, valt op te maken, dat over het algemeen het heele land met geestdrift het besluit begroet. Niettemin zijn er reeds aan wijzinge voor een krachtige oppositie van een weinig talrijke, maar invloedrijke groep ♦oorstanders van een sterke vloot. ZUID-SLAVIE. 3 COMMUNISTEN DOOD- GESCHOTEN. Naar uit Agram gemeld wordt, wilde de politie in de nabiiheid der stad 3 communisten, die naar zij meende een aanslag voorbereidden, arresteeren. In den nacht op Zondag omsingelde de politie het huis en verlangde van hen, dat zij de deur opender. De communis ten openden hierop het vuur, dat* door de politie beantwoord werd. Na een kor- te sehietpartij diong de politie het huis binnen en vond de 3 communisten dood- geschoten. ZWAAR WEER. Naar uit Lioublana gemeld wordt heeft boven dc omgeving eldaar in den nacht op Zondag een hevig nood cei gewoed, evenals boven de streek van Maribez. Telegraaf- en telefoonverbinden werden verbroken, branden braken op verschil lende plaatsen uit. Tn het plaatsje Vi- cignegore was de brand zoo hevig dat het vuur in Lioublana zichtbaar was. De aangerichte schade is aanzienlijk. van de Haarl. Vereeniging van Melkhandela- ren. Wij vroegen hem eerst te willen vertel- len hoeveel melk er uit de stad wegblijft door de weigering der melkhandelaren om een hoogeren' prijs aan de veehouders te beta- len. Ongeveer 10.000 liter, was het ant- woord, terwijl Haarlem per dag ongeveer 55.000 liter gebruikt. Er is dus direct geen gevaar te duchten en deze 10.000 liter kun- nen gemakkelijk uit andere plaatsen, die ver- der weg liggen, aangevoerd worden., Omtrent het conflict zelf gaf de heer Ver- del ons de volgende uiteenzetting. Het is uit- sluitend de R.K. veehoudersbond, die een ver- hooging van den melkprijs van tien tot twaalf cent per liter eischt. De melkhandel wil, om strubbelingen te voorkomen, een cent verhooging geven, doch daarmede was men niet tevreden. Nog ande re aanbiedingen hebben de melkhandelaren toen gedkan, doch de boeren wilden van niets weten. Zij eischen hun twee cent. „Dit nu vinden wij onbillijk", aldus de heer Verdel „Wij achten het ongeoorloofd het publiek een dergelijke verhooging te laten betalen, omdat door de langdurige droogte de pro- ductiekosten der veehouders iets hooger zijn Een anderen keer dalen deze beneden het nor- male en dan komt men van de zijde der boe ren ook niet met een voorstel den prijs te ver- lagen! Gelukkig is de machtspositie der boe ren sterk verminderd. Vroeger, to n het auto- vervoer nog niet van dien aard was, waren wij aan hen overgeleverd. Nu halen wij de melk uit tientallen K.M. verder gelegen plaat sen. Het publiek make zich niet ongerust. De omvang van het conflict is onbeduidend en gevaar voor uitbreiding bestaat er voorals- nog niet". De R.K. Bond van Melkveehouders heeft heden over dezen toetasnd vergaderd. Het be- stuur ontkent, dat de melkhandelaren een cent verhooging zouden hebben aangeboden. De eisch was twee cent is rechtvaardig en billijk, omdat als de productiekosten stijgen. het product ook duurder wordt. Indien het publiek te kort komt, zullen de melkveehou ders zich tot B. en W. wenden, om verlof te verkrijgen zelf met de ruelk te venten. HEVIGE BRAND TE ZAANDAM. Gistermorgen te half vijf is te Zaandam door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het achtergedeelte van perceel Bloem- gracht no. 13. Toen de brandweer, die spoedig ter plaat- se verscheen, haar blusschingswerk aanving was 't vuur reeds overgeslagen op den belen- denden timermanswerkplaats van den heer G. Convent, terwijl ook uit de geheel van hout opgetrokken bakkerij en winkel van den heer K. ter Haak, de vlammen hoog op- laaiden. Het liet zich aanzien, dat de brandweer, hoewel deze aan alle zijden het vuur kracht- dadig bestreed, er moeilijk in zou slagen den brand tot de bakkerij te beperken. Kort daar- op werd dan ook het achterhuis van het per ceel Bloemgracht 11 aangetast, doch de blus- schers slaagden er in de woning, welke even- eens geheel van hout is opgetrokken, en in gebruik is bij den heer J. van Leeuwen, te behouden. Het woonhuis van den heer Convent be- kwam ernstige brand- en waterschade. De timmermanswinkel van den heer Con vent en de bakkerij en woning van den heer Ter Haak brandden geheel uit. De schade wordt door verzekering gedekt. DE K. V. K. TE MAASTRICHT. De K. v. X. te Maastricht acht zich verplicht, een woord van protest te doen hooren tegen een zinsnede, voorkomen- de in het bulletin van de maand Juni van de Ned. K. v. K. te New-York, lui- dende als volgt: „Alleen de Ned. pers schijnt weinig interesse te hebben in de tariefskwestie. Goen enkele, de verhooging ongunstig beoordeelende, stem is tot Amerika doorgedrongen. Toch is de uitvoer van Nederland naar de Ver Staten zeer be- l^ngrijk en kan zelL van nog veel meer belang zijn bij betere aanpassing aan hier te lande gevolgde methodes. In de maand Juni werd o.a. de groote blau. i door het persbureau V. D. te Am sterdam gezonden van een door gemelde Kamer aan den minister van buiten- landsche zaken gericht schrijven, waar- in tegen de verhooging der Amerikaan- sche tarievwn werd opgenomen. Meerdere bladen namen dit rekwest op, terwijl ook in diverse andere Kamers krachtige stemmen oppingen, tegen de voorgenomen beschermende maatrege- len der Amvikaansche regeering. Ook deze uitingen vonden weerklank in de pers. Het zou onverantwoordelijk zijn te zwji-ren, waar rulke Nederland- sche belangen op het spel staan. Het ware het niet minder, wanneer men bo- vengenoemden possur zonder meer liet passeeren. EEN MELKOORLOG. In en om Haarlem is naar de Telg. meldt een melkoorlog uitgebroken en hoewel het Rubliek er nog niet veel van merkt, doordat let aantal strijdvoerende boeren, officieel melkveehouders genaamd, te gering is, ligt in een dergelijken strijd toch altijd een kiem van gevaar het enkele dagen zonder voldoen- de melk te moeten stellen. Over dit conflict hadden wij, aldus de Tel. e«n onderhoud met den heer Verdel. voorz. EEN OUDE VETE. Hedennacht om 1 uur kwam een ze- kere G. Bosma met een vriend, die te Blauwverlaat woont, van een volksfeest. In Surbuizen ontmoetten zii den 23-jari- gm J. Nauta, die naa- zijn werk ging op de zrlvelfabriek t. Augustinusga. Tusschen Bosma en Nauta bestond nog een vete, inzake den moord jp Hendrik Halma, die het vorige jaar werd gedood. Thans ontstond tusschen deze beide personen een 'oordenwisseling, welke zoo hoog liep, dat Bosma Nauta een steek mes een mes tusschen de ribben gaf. Dr. Brunt van Buitenpost werd ge- haald en verleende de eerste hulp, waar- na het slachtoffer per auto naar het zie- kenhuis te Leeuwarden werd vervoerd. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. VERDRONKEN. Zondagmiddag is de 16-jarige C. Preis uit Helmond, terwijl hij nabij sluis 6 in de Zuid- Willemsvaart onder Beek en Donk aan het visschen was. uitgegleden. van den dijk ge- rold en te water geraakt. Daar het water ter plaatse tengevolge van de aanwezigheid van de sluis sterk stroomt moest He oncrelukkige iammerlijk verdrinken. In het Winschoterdiep te Groningen is de 7-jarigge W. W., wonende op een schip, over- boord geslagen. De vader sprong het kind onmiddellijk na en bracht het aan den wal Het mocht echter niet gelukken, de levens- geesten van het knaapje op te wekkep BRANDEN. Drie huizen in de asch gelegl. In een houten schuur en eenige broei- kassen van den tuinder F. aan de Broeksloot te Voorburg waarin een aanzienlijk aantal rieten matten, twee motoren, tuingereedschap- pen en kistjes tomaten waren geborgen, is Vrijdagavond cm tien uur brand uitgebro ken. Door de ongunstige ligging kon de brandweer met ae motorspuit moeilijk ter plaatse komen, waardoor men moest trach- ten den brand met emmers water te blus- schen. Het geheele gebouw is dan ook in vlammen opgegaan. De oorzaak van den brand is onbekend, terwijl de schade voor een gedeelte door verzekering wordt gedekt. Onze zeer moderne kluisinrichting is voor belangstellen- den op aanvraag te bezichtigen. DE LANGE DE M0RAAZ ALKMAAR. Zwemmcn. „DE ALKMAARSCHE WATER- RATTEN". Mooie wedstrijden. Qoede be- langstelling. Zondag j.l. hidden „de Alkmaarsche Wa- terratten" hun jaarlijkschen zwemwedstrijd in de Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting aan het Zeglis. Er was vrij veel publiek aanwezig en daar op drie banen gezwommen werd had de wed- strijd een vlot verloop. De medailles werden alien door met de zwemsport- sympathiseerenden stadgenooten beschikbaar gesteld o.a. door Burgemeester Wendelaar, dr. van Dam, Bestuur Alkm Bad- en Zweminrichting en nog vele ande ren. Bovendien had een groepje dameszwem- sters voor de adspiranten eenige mooie kunstvoorwerpen geschonken. Op de verschillende banen werd flink strijd gegeven, vooral op de nummers 50 M. schoolslag dames en 200 M. schoolslag hee- ren waaraan't kampioenschap 1929 N. H. Z. B. verbonden was. Ook op't nummer 100 M. vrije slag hee- ren was de strijd tot de laatste vijf meters onbeslist en tikten de ^jrijswinnaars die door 't lot in een serie vereenigd waren, ieder een onderdeel van een seconde na elkaar aan. Bij de 4 X 50 M. wisselslag estafette wer den Neptunus I en D. A. W. I gediskwalifi- ceerd voor te vroeg starten, o.a. door een fout van den starter en het daardoor ontstane misverstand tusschen de zwemmers. De zeer geanimeerde polo-wedstrijd tus schen D. A. W. I en een Neptunus comb, dndigde in een 52 ovejwinning van Hieronder volgt de gedetailleerde uitslag 25 M. vrije slag jongens (abonni's van de zwemschool) 1. J. Schenk 18 sec.; 2. K. d? Haan 19 4/5 sec.; 3. T. Olivier 20 1/5 sec 25 M. schoolslag meisjes (abonni's van de Zwemschool) 1. R. Hanraads 22 sec.; 2. T. Bouma 24 sec.; 3. R. Kelholt 26 4/5 sec. 25 M. rugslag jongens. 1. W. de Wit 25 4/5 sec.; 2. D. Imhiilsen; 3. W. Burlage. 25 M. rugslag meisjes). 1. R. Hanraads; 2. M. Rieu; 3. T. Bouma. 50 M. schoolslag dames (kampioenschap N.H.Z.B.). 1. J. Boulouois (AD.W.) 43 3/5 sec.; 2. M. Roem (Thetis) 46 sec.; 3. G. v. Elk (Thetis) 46 2/5. 100 M. vrije slag heer en. 1. E. Murris (Neptunus) 1 min. 14 4/5 sec.; 2. H. Caarls (D.A.W.) 1.15 2/5; 3. P. Musch (Nereus) 1.16. 50 M. vrije slag jongens (adsp. N. fi. Z. B.) 1. J. Hoedjes (D A. W.) 35 4/5 sec.; 2. J. Mars (Nereus) 37 1/5 sec.; 3. K. v. d. Meer 38 sec. (na loting). 50 M. vrije slag dames. 1. L. Murris (Neptunus 39 3/5 sec.; 2. J. Boulonois (D. A. W.) 40 3/5 sec.; 3. I. de Vries (Thetis) 40 4/5. 50 M. rugslag heeren. 1. H. Caarls (D A. W.) 43 3/5 sec.; 2. L. Zethoven (Nereus) 45 sec.; 3. B. Schuitemaker (de Ham) 45 3/5 sec. 200 M. schoolslag heeren. (Kampioen schap N.H.Z.B.) 1. J. Hoogland (D.A.W.) 3 min. 18 sec.; 2. J. v. d Berg (Nereus) 3.32 1/5; 3. B. Schuitemaker (de Ham) 3.39 2/5. Estafette heeren 4 50 M wisselslag. 1 Nereus 2.47; 2. de Ham I 2.50 1/5; 3. de Ham II 2.59. Estafette Adsp. Jongens 4 X 25 M. vrije slag. 1. Nereus 1 min. 6 sec. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.2 te Lacoruna Laagste barometerstand 752.3 te Yar mouth. Verwachting, geldig tot den avond van 30 Juli: Matige tot zwakke, westelijke tot Zuid- westelijken wind; tijdelijk opklarend; later waarschijnlijk regen; weinig verandering in temperatuur.^ Water polo. D. A..W. I—Neptunus-comb 5—2. WEDSTRIJD TE LUIK. Gister heeft te Luik een groote zwemwed strijd plaats gehad, welke door de stad werd gehouden. Van de heeren werd 'eerste de heer Boone (Belgie) en de heer Hemsbergen (Holland) kwam als tweede aan. Van de dames arri- veerde het eerst mej. Deloux aan de finish (Belgie) terwijl de Nederlandsche zwemster mej. Leibbrand derde werd. A. thlcticlc SUCESSEN DER A. V. „ALKMAAR" Bij de gister gehouden ajhletiekwedstrijden te Den Helder, uitgeschreven door de Marin:- Sportvereeniging „Zeemacht", behaalden de leden van de A. V. „Alkmaar" de volgende prijzen: H. de Bakker lsten prijs speerwerpen, met een worp van 44.46 M. en een 3den prijs polsstokversprringen met een sprong van 7.63 M. A. Stins behaalde een l'ten prijs polsstok- verspringen met een sprong van 8.48 H M en een 2den prijs met polsstokhoogspringen met een sprong van 2.95 M. LANGE AFSTANDSMARSCHEN N. B. L. O. Het eindresullaat. Door den Ned. Bond voor Lichamelijke Oefening waren vierdaagsche afstands- marchen georganiseerd. He, eindresultaat laten we hieronder volgen Op Dinsdag, den eersten dag zijn ge- start 1143 deelnemers (uitgevallen 19); op Woensdag 1124 (uitgevallen 39); op Donderdag 1071 (uitgevallen 14); op Vrijdag 1056 (geen enkele uitvaller). In 't geheel hebben 27 dames aan de mar- schen deelgenomen; onder haar bevond zich mej. v. d. Kleij, uit Rotterdam, die voor de 5de maal meemarcheerde en mej. R. v. Male, uit Rotterdam, de eenige dame die 55 K.M. liep (de anderen liepen 40 K.M.). Voor de llde maal namen aan de mar- schen deel de heeren Kamphorst (Mare- chaussee), v. d. Kaay en Dinkhuyzen, voor de lOde maal ue heeren Poot (3de reg. huzaren) en v. Geel, van de Vrijwil- lige Burgerwacht, te Amsterdam. WEDSTRIJDEN OM DEN PRINS HENDRIKBEKER. Definitief voor Haarlem. Vlug en Lenig met 0,0 punt geklopt. Twee Ned. records verbeterd. Te 's-Gravenhage werden bovengenoemde wedstrijden gehouden. De strijd was zeer spannend en tot het laatste nummer bleef de wedstrijd onbeslist. Slechts met ruim een hal ve punt bleef Haarlem in de meerderheid voor y. E. L. Waar Haarlem voor de derde maal in successie den beker won, is deze thans definitief in haar bezit gekomen. Twee records werden bij deze wedstrijd ver beterd. De 800 M. werd gewonnen door den Haarlemmer Hoogerwerf, die doorliep tot 1000 M. en het record over deze laatste af- stand van 20—4—4 bracht op 20—40—1. Verder bracht Gubbels uit Rotterdam het Ned. record snelwandelen over 3000 M. op 13-51-1. De uitslagen laten we hieronder volgen: 400 Meter: 1. Hoogerwerf (Haarlem) 51 4 sec.; 2. W. Geurts (V. E. L.) 52.6 sec.; 3. J. Jansen (Feijenoord). 100 M. horden: 1. M. v. d. Berge (Haar lem) 11 sec.; 2. H. Schoonheim (V. E. L.); 3. Benz (Haarlem). 1500 Meter: 1. W. Effern (Haarlem) 4.29.1; 2. C. Wink (Feijenoord) 4.30.3; 3. Brandenburg (Haarlem); 3. A. A. W. Wolf (V. E. L.). De 3e aankomende Brandenburg, van Haarlem, werd gedisqualificeerd wegens hinderen. 4 XIOOM. estafette: 1. Haarlem, 44.1 sec. (Rinkel, Benz, Welsenes en v. d. Berge); 2. V. E. L. 44.4; 3. Trekvogels. 800 Meter: 1. J. Blaak (Te Werve) 2.05.9; 2. A. Hoogerwerf (Haarlem); 3. P. Nieuw- land (Feijenoord). 3000 Meter snelwandelen: 1. C. Gubbels (P. P.) 13.51.1 (nieuw Ned. re cord); 2. Engelman (P. P.); 3. H. Keemink (V. E. L.) Kogelstooten: 1. G. Eysker (Haar lem) 12.51 M.; 2. J. Antenne (Olympia) 11.34 M.; 3. W. Schmidt (V. E. L.) 10.83 M. Polshoogspringen:l. A. v. d. Zee (Haarlem) 3.40 M.; 2. T. v. d. Most (P. P.) 3.30 M.; 3. A. Hartman (Haarlem) 2.85 M. Verspringen: 1. G. van Raad (V. E. L.) 6.79 M.2. H. de Boer (Te Werve) 6 78 M.; 3. K. Jansen (V. E. L.) 6.38 M. Speerwerpen: 1. J. v. d. Ley (B W.) 46.30 M.; 2. W. van Woerkom (V. EL.) 45.53 M.; 3. H. de Boer (Te Werve) 40.88 M. 5000 Meter: 1. Baars (P. P.) 16.05 8; 2. A. Klaasse (Haarlem) 16.24.8; 3. P. Ger- brands (B. W.). H oogs p r i n gen: 1. H. Thesing (V. E L.) 1.80 M.; 2. J. Kamstra (V. E L.) 1.70 M.; 3. en 4. Klusman (P. P.) en Visser (Haarlem) 1.70 M. 4 X 100 Meter: 1. Haarlem (v. d. Berge, v Welsenes, v. d. Booren, Hoogerwerf) 3.34 3; 2. V. E. L. (Geurts, Smit, Harman, Schoonheim) 3.38.1; 3. Feyenoord. Discuswerpen: l. G. Eyskes (Haar lem) 40.70 M.; 2. G v. Raad (V. E. L.) 35 20 M.; 3. A. de Bruyn (Olympia). Eindstand I. Haarlem, 89.6 p.; 2. Vlug en Lenig 89 p.; 3. Pro Patria 48 p.; 4. Feyenoord 21.6 p.; 5. Te Werve, 21 p.; 6. Blauw Wit 17.2 p.: 7. Trekvogels 14.6 p.; 8. Olympia 9 p. P a a r d e n. DRAVERIJEN. Om het kampioenschap van Nederland. Gisteren is op Duindigt het kampioen schap van Nederland draven verreden. 't Was een heatdraverij over 2000 M. van meet Judge Scott won het kampioenschap. In d« eerste heat ging het niet zoo gemakkelijk, maar in de tweede liep de overwinnaar een K.M. tijd van 1.25, een tijd. die in de laatste 8 jaar slechts eenmaal werd overtroffen. Motoren. RACES TE GRONINGTN. Vijftienjarig bestaan N. N. M. C, Een sterrit. Voorafgaande aan de gister in het Stads^ park te Groningen gehouden grasbaan-mo- torraces heeft de Noord-Nederlandsche Mo- torclub Zaterdag ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan een sterrit naar Groningen georganiseerd. Langs zes routes kon naar de Noordelijke hoofdstad worden gereden met een totaal afstand van ongeveer 240 K.M. voor de deelnemers. Uit Holland en uit het Zuiden was een kleinere route van ongeveer 140 K.M. inge- legd. In totaal zijn uit de verschillende plaat sen 44 deelnemers gestart, van wie 33 bin- nen den bepaalden tijd den tocht volbracht hebben. Gereden moest worden met een ge- middelde snelheid van 36 K.M. per uur. De motorraces. Deze werden onder groote belangstelling in het Stadspark gehouden. De deelname was eveneen$ zeer goed. Een dertigtal be- kende renners uit het heele land namen ^an de snelheidswedstrijden deel. De voornaamste uitslagen laten we hier onder volgen: A. (Nieuwelingen, maximum 350 c.M.3) 5 baanronden: 1. J. L. van der Hoeven, Den Haag (A.J.S.), 4 min. 22.1 sec.; 2. P. F van Dinter, Arnhem (D.K.W.), 4 min. 37 sec. B. (Nieuwelingen, maximum 500 c.M. 3), 5 baanronden: 1 J. W. Wusten, Den Haag (Triumph), 4 min., 3.3 sec.; 2. H. W. Hoeyenbos, Utrecht (Norton), 4 min. 3.3 sec.; 3. P. F. van Dinter, Arnhem, (Rudge Whithwort), 4 min. 9.2 sec. C. (Juniores, maximum 500 c.M.3), 5 baanronden: 1. A. W. van Dinter, Arnhem (Rudge Whithworth), 3 min. 58.4 sec.; 2. C. W. de Graaf, Julianadorp (Ariel), 3 min. 59.4 sec. D. (Seniores, maximum 350 c.M 3), 5 baanronden: 1. M. van den Berg, 's-Graven- hoge (H. D.), 3 min. 52.3 sec.; 2. J. van Pelt, Spijkenisse (H. D.), 3 min 53.2 sec.; 3. H. W Beverdam, Hengelo (Royal En field), 3 min. 59.3 sec.; 4. N. Bovee, Amers-. foort (Harley Davidson), 4 min. 2.4 sec; 5. L. Breeman Rotterdam (F. N.). E. (Seniores, maximum 500 c.M.3), 5 baanronden: 1. A. P. van Hamersveld, Bus- sum (Rudge Whitworth), 3 min. 40.1 sec.; 2. J. van Riessen (Indian), 3 min. 42 sec.; 3. J. van Pelt, Spijkenisse (H. D.), 3 min. 54.1 sec. Uitgevallen C. N. van der Velde en M. van den Berg. Gevallen: J H. Rijk, Den Haag (Ariel). 1. (Juniores, 350 en 500 c.M.3 inhoud): 10 ronden: 1. C. W. de Graaf, Julianadorp (Ariel), 7 min. 55.1 sec.; 2. A R. K. van der Pluym, Rotterdam (Rush), 7 min. 56.4 sec.; 3. A. W van Dinter, Arnhem (Rudge Whit worth), 8. min. 26 sec. N 1 J. (Juniores, 350 en 500 c.M.3 inhoud); ronden: 1. J. van Riessen, 's-Gravenhage (Indian), 8 min. 58.3 sec.; 2. A. P. van Ha mersveld, Bussum (Rudge Whitworth), 9 min. 13.1 sec.; 3. M. van den Berg, 's-Gra venhage (H. D.), 9 min. 14 sec.; 4. F. B. de Ruyter, Rotterdam (F. N.), 9 min. 14.2 se c 5. J. van Pelt, Spijkenisse (H D.), 9 min, 16.3 sec. K. (Handicapprace tusschen de winnaars der vorige wedstrijden), 8 baanronden: 1. J. van Pelt, Spijkenisse (H.D.) (50 M. voor- gift), 6 min. 3 sec.; 2. M. van den Berg, Den Haag (A.J.S.) (50 M. voorgift), 6 min. 15 2/5 sec.; 3. C. W. de Graaf, Julianadorp (Ariel), 6 min. 21 3/5 sec. (150 M. voor- Tennis. DAMESWEDSTRIJD NEDERLAND—ZUID-AFRIKA. Zuid-Afrika wint met 6—1 Zaterdag en Zondag vond bovengenoem de intemationale ontmoeting te Noordwijl plaats De wedstrijd heeft niet veel succes voor ons land opgeleverd. Slechts mej. Can ters wist te winnen. Den eersten dag leidde Zuid-Afrika al mei 3—0. Mej. Heine sloeg mej. Canters met 6—4, 6—3. Het begin was voor de Holland- sche, doch miss Heine haalde fraai op en won de eerste set. In de tweede set misten beiden verschil lende ballen. Ook deze set was voor de Zuid- Afrikaansche. Hierna speelde mej. Rollin Couquwque tegen mevr. Neave. De strijd ging in het be gin gelijk op tot 4—4. Fel wordt om de be- slissing gekampt. Mevr. Neave wint de set met 6—4. De tweede set wint de Zuid-Afri- kaansche vrij gemakkelijk met 6—1. Het dubbelspel werd gespeeld tusschen miss Heine—miss De Smidt en mej. Canters en mevr Stroink. Het scheen, alsof dit een Nederlandsche overwinning zou brengen, want de eerste set was met 7—5 voor ons dubbel. In de tweede set komen de Zuid-Afrikaan sche tegenstandsters er beter in. Er wordt hard gestreden. Met 6—4 is deze set voot het Zuid-Afrikaansche dubbel Zonder spanning wint dit dubbel ook de laatste set en wel met 6—1. Gister werd de wedstrijd voortgezet. D< eerste partij leverde het eenige Hollandsche winstpunt op. Mej. Canters sloeg miss Neave nl. met 6—3, 6—3. Mej. Rollin Couquerque speelde wederom vrij slap, zij verloor dan ook van miss Heine met 6—1, 6—2 De derde partij tusschen mevr Stroink en miss De Smidt wordt door de laatste gewon nen. De eerste set is maar eventjes met 60 voor de Zuid-Afrikaansche. De tweede set geeft een spannenden, gelijkopgaanden strijd te aanschouwen. Na 66 wint miss Do Smidt met 86. Het laatste dubbelspel is eveneens voor jbb* - Zondagmorgen omstreeks half tien, jvist toen de kerk aanging, heeft te Hedel een felle brand gewoed. Vermoedelijk door het omvallen van een brandend petroleumtoestel brak brand uit in de woning van den arbeider G. v. h. Zandt, ge legen in de arbeiderswijk „De Steek". Het vuur greep zeer snel om zich heen en voordat de brandspuit ter plaatse was, stonden ook de woningen van T Plugers en J. de Bie in brand. Uit de huizen kon niets worden gered. De brandweer moest zich beperken tot het nat houden van de omliggende huizen, om deze voor vernieling te behoeden. De drie huizen brandden totaal af. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Telefoon no. 120

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 2