lllraistiit Ciirait. De kroonjoveelen. FKU1LLETON. Radio-hoekje No. 176 1929 Hendcrd een sn dertigste Jaargang, Maandag' 20 Juli. Dinsdag 30 Juli. Hrizen, 1875 M. 10.—10.15 Morgenwij- ding. 12.152.Concert door het A. V. R. O.-Kwintet. 2.-2.45 Kookpraatje door P. J. Kers. 2.45—3.Gramofoonmuziek. 3.-4. Maak het zelf, cursus. 4.30—5.30 Micro- foon-debutanten. Zang en viool. 5.30—6.— Gramofoonmuziek. 6.017.Concert door A. V. R. O.-Kwintet. 7.-7.45 Lezing door Casper Howeler over: De Pastorale van L. v Beethoven. Muzikaal gei'llustreerd. 8.01 —8.30 A. V. R. O.Boekenhalfuurtje. Herman Robbers bespreekt „De Verloren Droom' van mevr. J. P. ZomersVermeer. 8.30 10.30 Concert door het Omroeporkest. W Herckenrath, bariton. 10.30 Persberichten. Daarna concert uit Hotel „Britanniate Vlissingen. 11.30 Sluiting. Hilversum, 298 M. (Na 6 uur 1071 M.) (Uitsluitend K. R. O.) 11.30—12.— Gods- dienstig halfuurtje. 12.15—1.15 Concert door het K. R. O.-Trio. 1.15—2.Gramo foonmuziek. 2.2.20 Knipcursus. 2.303.20 Vrouwenuurtje. 5.6.Gramofoonmuziek. 6,7.Gramofoonmuziek. 7.-8— Vroo- lijk gramofoon-programma. 8.8.25 Cause- rie over: Het gevangeniswezen. 8.25 Too- neeluitzending: ,,'n Jongen of 'n Meisje" Magda Janssens-Ensemble. Na het eerste bedrijf: persberichten. 11.30 Sluiting. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Nieuwsberichten. 11.05 Kookpraatje. 11 20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgelconcert, m m v. celliste. 1.20 Orkestconcert. 2.20— 2 45 Beelduitzending. 4.20 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gedichtenvoorlezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Muzikaal inter mezzo. 7.05 Liederenvoordracht. Bariton 7.20 Lezing. 7.35 Muzikaal Intermezzo. 7 50 Balladenconcert. Sopraan, tenor en sextet. 6 20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing over „The Canterbury Festival". 9.50 Nieuwsberichten. 9 55 Vaudeville m. m v. Dansorkest. 11.05 Dansmuziek. 11.20—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 12.50 Gra mofoonmuziek. 1.20 Vervolg van 12.50. 4.05 Orkestconcert. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.55 Orkestconcer m. m. v. solisten. Langenberg, 473 M. 7.207.50 Gramo foonmuziek. 7.50—8.50 Orkestconcert. 10.35 12.10 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramo foonmuziek. 1.25—2.50 Orkestconcert m. m. v tenor. 5.55—6.50 Orkestconcert. Xylo- phoon. 8.20 Concert. Kinderkoor,_ declama- trice en piano. Daarna Nieuwsberichten, Zeesen, 1635 At. 6.10—12.45 Berichten en lezingen. 12.50—1.15 Gramofoonmuziek. 1.15—5.20 Berichten -en lezingen. 5.20 6 20 Concert. 6.20—8.20 Berichten en lezin gen. 8.20 Concert door Militair Orkest. 9.20 Orkestconcert m. m. v. alt en sopraan. Hamburg, 421 At. 4.35 Zang en decla- matie. 6.35 Concert. 8.20 „Die Nacht vor dem Beil". Drama van Alfred Wolfenstein. 10.20 Viool-recital. Georg. Herbst. 11.35 Orkestconcert. Brussel, 508 At. .5.20 Trio-concert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. So praan Provincial! nieuws OUDKARSPEL. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag j.l. De voorzitter deed de volgende mede- deeliugen: dat de minister van onderwijs enz. af- wijzend heeft teschikt op het verzoek om toepassing van Let 2e lid van art. 56 der Lager Onderwijswet 1920; dat, na gehoudon briefwisseling met B. en W. van H.-Hugowaard, de mede- deeling was ingekomen, dat bij de Ro^- kambrug een waarschuwingsbord zal worden geplaatst, houdende verbod om aid. r itandplaats met woonwagens in te nemen; dat aan den beer P. Spanjaart op zijn verzoek, met ingang van 15 Juli j.l. eer- vol ontoiag is verleend als ambtenaar ter secretarie en met ingang van dien da tum als zoodanig is benoemd de heer G. Sloof, volontair ter secretarie der ge meente Koedijk, op een jaarwedde van 300.—; dat met het bestuur van de voetbal- (The crinkled Crown.) Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch van William le Queux. door Mej. E. H. Er was vanavond iets bijzonders te doen; dit was duidelijk. Zelfs het ijzeren gestel van Easterbee was gevoelig voor die vreeselijke koude. Hij dacht zelfs of hij maar niet beter zou doen om terug te gaan naar die ongerief- ujke kamer, in een van de vuilste wijken van Moskou. Het was geen heel uitnoodigend bed, dat hem daar wachtte; maar hij was moe van zijn lange reis en hij twijfelde er met aan, of hij zou wel goed slapen. ^"oeP, P 4'en. uitkwam, waar voor het oogenbhk zijn huis was, ging hij dicht langs de slapende gedaante in de deur en trachtte eens even haar gelaat te onderscheiden. Maar bij toeval of met opzet, had zij den doek zoo dicht over zich heen getrokken, dat dit onmo- gelijk was. Aan de slankheid van haar figuur zag hij wel, dat zij nog heel jong moest zijn Hij voelde groot medelijden voor haar, evenals voor haar deelgenooten in ellende, de hulpelooze kinderen, vlak bij haar 't Was' fceker een arm vrouwspersoontje, zonder Liuis, zonder vrienden, met geen andere rust- plaats dan dat deurportaal. Even nadat Easterbee weg was, stond het slapende vr-uwtje op en werkte zich deels »it haar siaal waardoor een fun. biizonder vereeniging „D. T. S." een overeenkomst is aangegaan, waardoor het onderwij- zend personeel met de leerlingen der Openbare lagera school gedurende de sohooltijden den vrijen toegang tot het speelterrein van deze vereeniging heeft, teneinde onderwijs te kunnen geven in lichamelijke oefening. Buiten de school- tijden zal van het terrein gebruik ge- maakt Kunnen worden na gepleegd over- leg met het bestuur of een zijner leden; dankbetuiging van den ambtenaar ter secretarie P. Spanjaart voor ondervon- den waardeering van zijn ter gemeente- secretarie verrichte werkzaamheden. dankbetuiging van de Voetbalver- eeniglng ,D. T. S." voor de verleende* subsidie van 1000. De benoeming van een ambtenaar. Naar aanleiding van de mededeeling wenschte de heer Kostelijk iets te zeggen over de benoeming van den ambtenaar. Het be vreemdde spreker ten zeerste, dat B. en W hiertoe zijn overgegaan. In 1927 is de heer Spanjaart benoemd. De Raad was niet voor een ambtenaar, doch zij meenden, daar de heer Spanjaart reeds belangrijk werk voor de gemeente deed en gedaan had en omdat de voorzitter toen de opmerking maakte, dat deze bij een benoe ming meer kans van slagen had op een betere betrekking, in dit geval een uitzondering te moeten maken. Dit, en dat heeft de raad toen duidelijk laten uitkomen, betrof alleen den heer Spanjaart. Spr. ging er echter niet mee accoord, dat B. en W. nu een anderen ambtenaar benoemd hebben. De heer Kaagman was, toen de vorige ambtenaar benoemd werd, nog geen lid van den raad. Spr. heeft echter de courant nage slagen en geloofde wel op dit verslag te kun nen vertrouwen. Naar aanleiding van dit ver slag ging spr. geheel met Kostelijk mee. Hij had verwacht, dat na het genomen besluit in 1927, B. en W. nu met een voorstel zouden komen. Spr. vroeg zich af of het nuttig en noodig is. Bij een zeer vertrouwd persoon heb ik in- lichting ingewonnen en deze was van mee ning, dat het werk zonder ambtenaar gemak- kelijk gedaan kon worden. Spr. verklaarde zich dan ook tegen een nieuwe benoeming De heer Groen: Het is zooals de vorige sprekers het hebben gezegd. Bij de benoeming in 1927 hebben we alien tegengestribbeld, maar om Spanjaart hebben we het toen ge daan. Spr. had toen reeds de gedachte: „het gaat nu alleen om Spanjaart, maar we zullen eens zien als deze weggaat, dan zullen ze het wel weer probeeren". Als iemand het secreta- riaat aanvaard, dan is hij verplicht het werk te verrichten of op eigen kosten te laten ver- richten. De voorzitter: Zooals de heeren weten, is er geen behoefte aan een volwaardig ambte naar toch aan een halfwas. Ook de heer Groen heeft gezegd, dat een halfwas noodig was. We kunnen van meening verschillen maar ik acht het noodig dat er een ambtenaar is. De heer Kostelijk is altijd tegen een ambte naar geweest en zal het over 20 jaar nog wel zijn. De heer Kostelijk: U weet niet hoe het over 20 jaar is, daar moet u niet over spreken. De voorzitter :Het spijt mij dat de heer Zaagman niet bij mij is geweest. Wanneer deze met zijn adviseur bij hem was gekomen. dan zou spr. hem misschien hebben kunnen overtuigen dat het wel noodig is. Wanneer ik met vacantie ga of ziek ben, is hier niemand aanwezig. Dat gaat niet. Weth. Kroon had de overtuiging dat het de bedoeling van den raad was hier een amb tenaar te houden. Zoolang ik wethouder ben krijg ik hoe langer hie meer de overtuiging dat het noodig is. Weth. Bakker moest zeggen dat den raad het recht heeft de post van de begrooting of te voeren. Ik heb de post verdedigd, omdat als het ambt van Burgemeester en Secreta- ris niet gecombineerd geweest was 't de ge meente 600 meer zou kosten. De heer Kasteldijk, zegt spr. was er inder- tijd niet voor om te combineeren, toen echter bleek dat 600 bepasart werd was deze er wel voor. Door ambtelijke bezigheden moet de Bur gemeester wel eens afwezig zijn, dus moet er dan iemand zijn om hem gedeeltelijk te ver- vangen. Spr. zou willen voorstellen om de benoe ming tot Januari aan te houden en er dan opnieuw over te spreken. Nadat de zaak nog langer besproken is stelt ten slotte de heer Zaagman voor om niet over te gaan tot de benoeming van een nieuwen ambtenaar, welk voorst. met de hee ren De Boer, Bakker en Kroon tegen wordt aangenomen. mooi gezichtje vrij kwam. Ze volgde dezelfde richting, die Easterbee was gegaan. Ze pas- seerde een flinken man van de Roode Garde, die op wacht stond, op den hoek van het huis van den Gouverneur. De man scheen haar te kennen, want hij sprak haar niet zoo ruw toe, als de andere vreemden, die hij steeds beschouwde met de achterdocht, eigen aan degenen, die dwinge- landij helpen uitoefenen. Zijn toon van spre ken was zelfs zeer beleefd. „Ik heb eens een paar maal naar u geke- ken, toen ik voorbijging; maar ik had geen idee, dat u't was. U heeft zich dan wel heel knap in dien sjaal verborgen!" De jonge vrouw antwoordde met beschaaf- de stem, volkomen in overeenstemming met haar schoon gelaat. v „Zooals u begrijpt, deed ik dit met opzet Ik had mijn redenen, om niet herkend te wil len worden". De Roode Garde glimlachte. „Nu, dan is u daarin meesterlijk geslaagd. U heeft moed. Maar het is ruw werk voor een vrouw. Ik hoop, dat u nu naar huis gaat. Het is niet een avond, dat je voor je plezier buiten blijft!" Hij keek op naar de hel ver- lichte vensters. Ze zitten daar zeker warm genoeg!" De jonge vrouw knikte hem vriendelijk toe en liep vlug verder. Toen Easterbee terugkwam op zijn armoe- dige kamer, riep hij den ouden Ivan boven; en, onder een glas warm drinken, hidden ze een praatje. Ivan was langen tijd in dienst geweest van den vader van Prinses Olga, tot Ingekomen waren verschillende verslagen; en een adres van de afdeeling „Allonaar" der Nederlandsche Vereeniging van staats- burgeressen, houdende verzoek om als can- didaat voor lid van het College van regen- ten van het Centraal Neutraal Ziekenhuis als no. 1 op de voordracht een vrouw te piaatsen. De voorzitter zeide dat van dit laatste ver zoek de meening der verschillende raden reeds in de couranten gestaan heeft. Er is dan ook reeds een vrouw als zoodanig be noemd. Rekening van de U. L. O.-school te Noord- Scharwoude over 1928. Ontvangsten f 1743.03; inkomsten -1250.18; uitgaven f 1743 03. zoodat hier een nadeelig saldo is, ,waarvan elke gemeente 161.28 moet bij- dragen. De voorzitter deelde nog mede, dat het na deelig saldo ontstaan is voor aanschaffiog van gaskachels en voor de verminderde in komsten, doordat de aanslagen zooveel lager waren. Van de gemeente Noord-Scharwoude is een schrijven ingekomen om over te gaan tot het oprichten van een reinigingsdienst en het ophalen van vuil. B. en W. stellen prae-advies voor. Adres van het Bestuur der Vereeniging V. V. V. alhier, houdende verzoek om be- schikbaarstelling van een medaille of een bedrag in geld voor aankoop daarvan voor de op 18 Augustus a.s. te houden athletiek- wedstrijden. Wordt besloten een bedrag van 25 be- schikbaar te stellen. Adres van de Nederlandsche Vereeniging tot bevordering van den arbeid voor onvol- waardige arbeidskrachten, houdende ver zoek om toetreding van de gemeente als lid der vereeniging. De voorzitter bracht in herinnering dat dit punt reeds eerder ter tafel was geweest. De contributie was toen gesteld op f 50, wat de raad te hoog vond. Nu wordt gevraagd een Id cent per inwo- ner met een minimum van 10. B en W stelden nu voor als lid toe te treden. Aldus besloten. Gemeenterekening dienst 1928; Verlies- en winstrekening sloot met een saldo van 5133,57. Voor den gewonen dienst met een ont- vangst van 53627,04 *A; uitgaaf 29684,85, saldo 23942,19 Id. Verlies- en Winstrekening van het gasbe- drijf over 1928; Verlies- en Winstrekening van het Elec- trisch Bedrijf over 1928; saldo 1834,47. Rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1928. Ontvangsten f 5471.15; uitgaven 4023.71 saldo 1447,44. Bij de rondvraag deelde de voorzitter me de, dat de straat nu in orde gemaakt wordt volgens de begrooting. Spr. vroeg nu aan den raad om toe te staan dat er wordt over gegaan tot den aankoop van nog 20.000 steenen. De straat wordt dan vernieuwd tot aan de sluis, wat hard noodig is. De kosten zullen ongeveer 1000 hooger worden. Wordt toegestaan. Hierna sluiting. DE STREEK. De hoop, dat na de prijsstijging der vroege aardappelen een wat meer levendige handel zou intreden, is helaas niet bewaarheid. Plot- seling zijn de prijzen. weer teruggeloopen en is de markt lusteloos. De gele aardappelen daalden van 1.70 tot 1.35; de witte Nine tyfold van 2 op 1.50; terwijl de late soort Eigenheimer 2 gelden 't Staat er werkelijk met de aardappelteelt droevig voor. FEEMSKERK. De tuindersbevolking der gemeente Heemskerk maakt ditmaal zulk een slecht jaar mede als zij in geen jaren gedaan heeft Wel zijn de aardbeienprijzen abnormaal hoog geweest doch er is door raisgewas niet geplukt. Dit voorjaar was door een Heemkerksche tuinbouwclub besloten in September eene ten- toonstelling te houden van groenen, fruit en bloemen doch door den mislukten aardbeien oogst, de hoofdbron van Heemkerksch inge- zetenen, in deze afgelast. Hierbij komt ook nog dat bij de aanhoudende droogte niets gezaaid of gepoot kan \yorden en de tuinen weldra leeg zullen zijn. Er staat voor Heemskerk eene donkere winter voor de deur. deur. BEVERWIJK. Zaterdagmiddag had hier de plechtige feestelijke opening plaats van het nieuwe vei- linggebouw, gesticht door de bloembollenvei- Ting Beverwijk welke eene organisatie is der tuindersveilingen Kennemerland en de Vrije Veiling. Bij de aanwezigen merkten wij in de eer ste plaats behalve de besturen der pasge- een paar maanden, voor dat die vermoord werd door de Tcheka; en zijn ongelukkige dochter was toen in dienst gegaan van dit afschuwelijk lichaam, met de dubbele be doeling, om haar eigen leven te redden en middelen te beramen, om den moord op haar vader te wreken. Terwijl Ivan den Sovjets, met al hun ge- welddaden 'n doodelijken haat toedroeg, deed hij, als zoovele anderen, en hield zich, of hij het met hen eens was. Daar hij een heel on- belangrijk personage was, voorzichtig in zijn spreken en zijn handelen, had hij ook niet veel van hen te vreezen. De Prinses had zeer veel met den ouden man op en betoonde hem haar vriendschap, op allerlei manieren, of- schoon zij zelve te arm was, om anderen veel te kunnen helpen. Ivan vertelde Easterbee vele anecdotes uit de jeugd van de orinses, uit lang vervlbgen dagen, toen haar vader, een groot edelman, de eerste gunsteling van den tsaar was ge weest; toen iedereen voor dit schoone meisje een schitterend huwelijk had voorzien. En, terwijl ze zaten te praten, werd op de voordeur hetzelfde signaal vernomen, dat Easterbee had gegeven,. een twee keer Hop- pen, dat driemaal achtereen herhaald werd. Ivan schrikte op „Dat is zij." riep hij op blijden toon. Ze heeft gisteren gezegd, dat ze vanavond zou komen, als ze kon. Maar ik mocht net niet zeggen;*voor het geval het haar soms niet lukken mocht". Easterbee schrikte ook op; zijn vermoeienis en slaperigheid waren ioeens verdweaen. On- noemde veilingen op de Deken van Bever wijk, de heer Lucasse, als vertegenwoordiger van den geestelijken adviseur, pastoor Wou- terlood, die wegens eene ernstige ongesteld- heid verhinderd was de bijeenkomst bij te wonen. Verder de besturen der burgerlijke gemeenten van Beverwijk, Wijk-aan-Zee en Duin en Heemskerk, de heer Slot, van Lan- gendijk. de heer Balk, een afgevaardigde der L. T. B te Leiden en verdere belangstellen den. De voorzitter, de heer Nijssen, uit Sant- poort opende de bijeenkomst waarna door deken Lucasse het gebouw werd ingewijd. Na afloop werd de eerewijn aangeboden, •'•aarna de Burgemeester van Beverwijk de rij der sprekers openden en na deze nog ver schillende heeren het woord voerden Zelfs werd nog gesproken door den Ams erriam schen voorzitter van den marktbond „Mer- curius kring van negotianten" welke vereeni ging des Zaterdagsavonds in den hal van Kennemerland hare markt houdt. Deze bood aan het bestuur van Kennemerland als blijk van ingenomenheid een practisch schemer- lampje aan. Al deze spr. wenschten het be stuur van Kennemerland en de Vrije succes met hun grootsche onderneming. Te ongeveer 4.30 uur werd de bijeenkomst opgeheven. STOMPETOREN. De leerlingen der openbare school alhier hebben de vorige week hun jaarlijkseh schoolfeest gevierd. De hoogste klassen brachten Dinsdag een bezoek aan Artis, de lagere maaktcn Vrijdag per bus een rit naar Bergen en per tram van daar naar Bergen aan Zee. Daar beide dagen 't weer niets te. wenschen overliet. genoten de kinderen vol- op; in Artis vooral bij de apen, de zeeleeu- wen, in het Aquarium enz.,. in Bergen in het wen, in het Aquarium enz., in Bergen in den speeltuin en op de duinen, in Bergen aan Zee aan het strand. De reisjes werden gemaakt met bussen van de firma Vethaal en Kool. Ook zeggen we hartelijk dank aan de ouders der kinderen en aan de vele belangstellenden in het schoolfeest, die ons door hunne medewerking en financieelen steun in staat stelden, deze uitstapjes te maken. Zaterdagavond hield de Schermer Hard- draverij vereeniging in cafe Kamsteeg alhier eene algemeene vergadering. De opkomst had veel beter kunnen zijn, zeker een bewijs van vertoruwen in het bestuur. Voorzitter was de heer J. M. Bakker. De toestand der vereeniging is niet ongunstig te vrijwel alle inwoners van de Schermer zijn id. Het bestuur stelt dit zeer op prijs en be- schouwt het als een aansporing om de veree niging te doen bloeien. De rekening en v- rantwoording van den penningmeester, den heer F. J. Woerdeman, bleek na onderzoek door de heeren J. Govers en Jb. Posch geheel in orde te zijn. Aan com- missie en penningmeester werd dank gezegd. Bij acclamatie werd als bestuurslid herbe- noemd de heer Jb. de Boer Cz. Hierna werd gesproken over den toestand van den Oterleekerweg, waar de harddrave- rij op Dinsdag 13 Aug. e.k. zal gehouden worden. De prijzen werden bepaald op 150, 50 en 15, en indien meer dan 12 paar- den deelnemen, een vierde prijs van f 10. Vervolgens werden de juryleden benoemd voor dit echte volksfeest en met algemeene stemmen besloten, in de voornaamste bladen in deze omgeving advertenties te piaatsen Op deze wijze is ongetwijfeld voldoende pu- bliciteit aan de harddraverij gegeven. Als het weer nu medewerkt, vertouwt het bestuur, dat evenals het vorige jaar velen de hard draverij zullen bezoeken. Moge het hierin niet teleurgesteld worden. SCHERMERHORN. Raadsvergadering. Vrijdag 26 Juli vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burge meester Meindersma, die mededeeling deed van de navolgende ingekomen stukken: Van de Gezondsheidscommissie te Purme- rend de begrooting van 1930; voor deze ge meente bedraagt het verschuldigde bedrag 27.05 overeenkomstig het inwonersgetal. Van de Ned. Ver. van Staatsburgeressen te Alkmaar een verzoek om voor 2 leden van de buitengemeenten voor het Centraal Neutraal Ziekenhuis te Alkmaar aan te wijzen 2 dames. B. en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken, aangezien Alkmaar zelf geen dames in het bestuur heeft benoemd. Werd algemeen goedgevonden. Van het Winkelweek-Comite te Purmerend een verzoek om subsidie voor de te houden tentoonstelling. Op voorstel van B. en W. werd algemeen goedgevonden geen subsidie te verleenen, daar deze gemeente hierbij eeen belang heeft. Van de Commissie van Malariabestrijding danks zijn vasthouuen aan de goede zaak, hadden de bittere koude, de sombere omge ving, en de gvdachte aan de onrust en de cen- zaamheid van zijn vrouw, hem 'e neer ge- drukt. Het bezoek van zulk een welkcme gaste werkte als een opwekkend mid del. 't Volgend oogenblik trad Oiga Petrovitch het nederig vertrek binnen; niet de Prinses, schitterend gekleed als zij was geweest, op dien avond, toen zij had gedineerd met den millionnair, Percival, maar een tenger koen meisje, armoedig gekleed en met een goed- koop sjaaltje om zich heengeslagen, dat ge deeltelijk haar gelaat verborg HOOFDSTUK XIX. Diezelfde armoedige kleeding, datzelfde armoedige sjaaltje! Hij herinnerde zich on- middellijk, dat dit de jonge vrouw was, die zijn nieuwsgierigheid had geprikkeld, toen zij zoo schijnbaar zat te dommelen in de deur van het huisje, dicht bij de woning van den Gouverneur. „U heeft mij ditmaal toch geheel van de wijs gebracht", zei hij, toen hij haar warm de hand drukte. „En ik heb mij altijd ge- vleid, dat ik zoo bedreven was, om de meest zorgvuldige vermomming te ontdekken. Maar natuurlijk, u was verstandig genoeg om uw gelaat verborgen te houden. Dus u heeft mij gezien, terwijl ik u steeds beklaagde, in de gedachte, dat u een arme uitgeworpene waart, die haar toevlucht moest zoeken op straat." De prinses glimlachte, zij vond het ook heerliik, om een ouden vriend te zien. y de begrooting voor 1930. Besloten werd wederom eene subsidie te verleenen van 1 ct per inwoner. Van den heer R. Schreuder, onderwijzer aan de O. L. school, een verzoek om eervol ontslag, wegens benoeming tot hoofd der O. L. school te Katwoude. Algemeen werd goedgevonden den heer R. Schreuder met 15 Sept. a.s. eervol ontslag te verleenen. Benoeming onderwijzeres aan de O. L'. school. De in overleg met den inspecteur en het hoofd der school gemaakte voordracht was: 1. mej. M. Meijer, tijdelijk onderwijzeres te Schermerhorn; 2. mej. S. Bakker te Alkmaar en 3. mej. H. C. Zuelen te Haarlem. Ter bespreking van de sollicitanten begai de Raad zich in comite. Na heropening werd overgegaan tot stem ming en werd met 7 stemmen benoemd mej. M. Meijer, met ingang van 1 Aug. a.s. Voorstel wijziging en aanvulling verorde- ning op het keuren van waren. Van den min. van arbeid was ingekomen eene mededeeling, dat de bestaande verorde- ning eene leemte had, omdat hier bij waren buitengesloten bij den melkverkoop de melk- veehouders, welke aan ingezetenen aan hun huis melk verkoopen. Z.h.s. werd tot aanvul ling der verordening besloten. Benoeming lid der Schattingscommissie. Tot lid dier commissie in de vacature ont staan door het overlijden van den heer D. Rus werd met 4 st. benoemd de heer H. Jon- ker ;op den heer W. Le Mair waren 3 st. uit- gebracht. Voorstel inkrimping der kermis. B. en W. stelden voor de kermis met 2 da gen te bekorten en alzoo alleen te houden op Zondag en Maandag. De heer Groenwoudt acht eene verkorting met 2 dagen nietg ewenscht omdat te Stompe- toren niet kan worden verkort, daar dit alleen zou kunnen in samenwerking met Oterleek. De heer de Groot zeide, zich ook niet ti kunnen vereenigen met een dergelijke inkrim ping. Ook de kermis brengt aan ingezetenen een belangrijk voordeel. In stemming gebracht werd het voorstel van B. en W. verworpen met 4 tegen 3 stem- men. Tegen het voorstel waren Groenwoudt, Bosga, de Groot en Los. Na bespreking werd algemeen goedgevon den de kermis met 1 dag te bekorten. Voorstel vernieuwing bekleedsel stoelen raadzaal en behangen. B. en W. stelden voor de leerbedekking van de stoelen te vervangen door trijpbekleeding en de raadzaal opnieuw te doen behangen. De heer de Groot achtte een vernieuwing niet direct noodzakelijk, daar meubilair en raadzaal niet in een verwaarloosden toestand verkeeren. Globaal genomen achtte hij, dat hiervoor noodig zal zijn een bedrag groot 500. Aangezien de gemeentelijke tekorten elk jaar grooter worden, zou hij willen voor stellen deze vernieuwing te verdagen. Werd algemeen goedgevonden "met de ver nieuwing te wachten. Aanbieding gemeente-rekening, rekening van het Burgerlijk Armbestuur en rekening van het G.E.B. dienst 1928. Dor B. en W. werden de verschillende reke- ningen aangeboden, welke door de 5 raads- leden zullen worden nagezien. Rondvraag. De heer Groenwoudt zeide nog geen ant- woord te hebben ontvangen, inzake de min dere straatverlichting wat de K.W.U. betreft in het 2de half jaar 1928. De voorzitter antwoordde, dat hij nog geen vergadering had gehouden met de lichtcom- missie. Ook vroeg de heer Groenwoudt of de be noeming van een onderwijzer nu zal plaats hebben geheel volgens de wet. De voorzitter zeide niet in strijd daarmede te hebben gehandeld. De heer Broersen wilde aan de genzen der gemeente borden zien aangebracht met het opschrift „Verboden zonder vergunning te venten". De buitenwonenden worden dikwijl? lastig gevallen door dergelijke personen. De voorzitter ontraadde het aanbrengen van die borden. Werd besloten aan de Rijks- politie te verzoeken eenig toezicht te houden op venters, welke geen vergunning daarvoor hebben. De heer Bosga zou de maximum-snelheid te Stompetoren willen vaststellen in aansluL ting met de gemeente Oterleek en hiervoor ook borden te piaatsen. De voorzitter ontraadde dit. Gaarne wil hij in overleg treden met Oterleek om een bord t« verplaatsen, daar dan hieraan tegemoet was gekomen. De heer de Groot zou graag verbetering zien aangebracht in de waterverversching van de Achterdijksloot, die met warm weer een verschrikkelijke stank verspreidt. „Ja, ik heb zoo af en toe eens door dien sierlijken sjaal heengegluurd. Ik dacht wel, dat u niet zoo heel lang binnen zoudt gaan kijken bij het huis van dien duivel in men- schengedaante, Felix Dzerzinski; maar ei ging niets om, wat uw belangstelling zou wekken." „Dat meende ik ook al en daarom ben ik zoo gauw teruggegaan. Mijn nieuwsgierig heid zou mij wel gedreven hebben, om nog wat langer te blijven staan, maar de tegen- woord'gheid van den Roode Garde beviel mij niet. Ik zag hem al eens met achterdoch- tigen blik naar mij kijken. A propos, hoe vindt u, dat ik vermomd ben?" Het antwoord van de Prinses was geest- driftig. Ze complimenteerde hem warm over de deugdelijke wijze, waarop hij de ver momming had aangebracht. „Maar u hadt toch nog iets aan uw gelaat moeten doen", voegde zij er bij, na even ge- dacht te hebben. „Er schuilt nog een beetje te veel van den gentleman in, om geheel in overeenstemming te zijn met die vodden. Ik geloof, dat u beter deedt, hier maar een eindje uit den weg te gaan. Die Roode Garde is een slimme baas en als die u een paar maal ver- dacht aangekeken heeft. dan zou het mij niet verwonderen, of hij heeft lont geroken". „Ik dank u voor dien wenk!" zei Easterbee ernstig. „Als ik mij een volgenden keer nog eens in een gevaarlijke wijk begeef, zal ik zorgvuldiger op die Heine bijzonderheden letten. Koesterde hii ook achterdocht. wat u betrof?" (Wordt vervolgd.) f>4

Alkmaarsche Courant | 1929 | | pagina 5